Zápas končí zaslouženou remízou 1:1, situace v tabulce se tak pro nikoho příliš nezmění. Příjemnou sobotu přeje Petr Dejnožka.
90+3
Rodriguéz se dostal k zakončení, brankář West Hamu ale překonán nebyl.
90
Nastavovat se budou čtyři minuty.
85
Poslední střídání na straně West Hamu, Vaz Té si půjde odpočinout, šanci dostane Taylor.
82
Lambert mohl rozhodnout utkání, ale Jääskeläinena v obrovské šanci neprostřelil!
79
Ramireze nahradil Puncheon.
74
Pogatetz je za ostrý zákrok potrestán žlutým kartónkem.
72
K první výměně sáhl také tým Southamptonu, odešel Adam Lallana a přišel Jay Rodriguez.
67
West Ham právě vstřelil branku!
Tak vedení domácímu mužstvu však příliš dlouho nevydrželo! Rychlý protiútok a centr z pravé strany přistál na hlavně ANDYHO CARROLLA, který se nedokázal mýlit – 1:1!
64
Další výměna na straně West Hamu, místo Tomkinse přijde Pogatetz.
61
Southampton právě vstřelil branku!
Na druhé straně však již udeřilo, GASTON RAMIRÉZ našel místo u tyče Jääskeläinenovy branky a přesnou střelou otevírá skóre dnešního zápasu – 1:0!
60
Do zakončení se dral Andy Carroll, následná střela ale minula domácí branku.
58
Hosté střídají. Ze hřiště odejde Matthew Jarvis a nahradí ho Jack Collison.
54
Southampton má zpočátku druhého poločasu více ze hry, jeho kombinace se stále motají okolo pokutového území. Dovnitř ho ale soupeř nechce pustit.
51
Z přímého volného kopu asi tři metry za šestnáctkou trefil Lambert pouze zeď.
48
O´Neil svedl s Davisem souboj u rohového praporku, ač se to hostujícímu záložníkovi nelíbí, bude z toho pouze odkop od branky.
46
V prvním poločase diváci na St. Marry´s Stadium branku neviděli. Více příležitostí měl domácí Southampton, hosté ale také nejsou příliš pozadu. Doufejme, že si střelci obou mužstev v kabinách trochu seřídí mířidla.
45+1
Lambert měl v závěru velmi solidní příležitost, jeho hlavičku ale se štěstím Jääskeläinen dokázal zlikvidovat!
45
Nad řádnou hrací dobu vymezenou pro první poločas nastaví hlavní rozhodčí pouhou jednu minutu.
42
Poprvé se žlutí také na straně West Hamu, kartu uviděl Andy Carroll.
39
Hraje se fotbal nahoru dolů, ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit souvislejší tlak.
37
Rychlý protiútok Southamptonu zakončil střelou Ramírez, míč však mířil pouze doprostřed branky a finský brankář ve službách West Hamu s ní neměl žádný problém.
33
Jack Cork otřel svoji střelu o Tomkinse, nakonec to ale není ani roh. Jääskeläinen totiž stihl míč ještě na hrací ploše.
29
Následný rohový kop ohrožení hostující branky nepřinesl, naopak z rychlého protiútoku pálil Kevin Nolan. Ani jeho rána se ale mezi tři tyče nevešla.
27
Lambert si chytře obhodil Collinse a řítil se do šance, obránce West Hamu se však stihl ještě vrátit a čistě mu zamezil v zakončení.
24
Daniel Fox dostal žlutou kartu.
20
Lambert chytře sklepl míč na Ramíreze, jeho následný pokus byl však sražen jedním z obránců West Hamu.
17
Už to vypadalo, že Andy Carroll bude moci postupovat sám na Boruce, vše ale zhatil praporek lajnového rozhodčího.
15
Hra se poměrně ustálila, ani jeden z týmů nechce udělat zbytečnou chybu.
12
Domácí mají v tuto chvíli více ze hry, kontrolují míč a snaží se otevřít skóre zápasu.
10
Mohamed Diamé měl první velmi slušnou příležitost, jeho ránu zpoza pokutového území ale Boruc skvělým zákrokem vykryl!
8
Morgan Schneiderlin dostává za svůj zákrok zezadu jednoznačně žlutou kartu.
7
Carroll se probíjel do dobré příležitosti, použil ale příliš ostré lokty, a tak mu je odpískán útočný faul.
4
Daniel Fox se dostal k míči na kraji velkého vápna, z ostrého úhlu zkusil štěstí. Balón se otřel pouze o boční síť Jääskeläinenovy branky.
2
Domácí na soupeře nastoupili, rychlá kombinace však skončila nepřesnou přihrávkou na hranici šestnáctky.
1

Southampton FC: Boruc – Yoshida, Hooiveld, Fox, Clyne – Davis, Lallana, Cork, Schneiderlin, Ramírez – Lambert

West Ham United: Jääskeläinen – Demel, O´Brien, Collins, Tomkins – Nolan, O´Neil, Jarvis, Diamé – Vaz Té, Carroll

Rozhodčí: Dean – Long, Collin.
První vzájemné střetnutí na podzim bylo na branky velmi hojné, na branky Nolana a Nobleho z kraje druhého poločasu dokázal ještě v osmašedesáté minutě odpovědět Adam Lalaila, definitivní tečku za výhrou West Hamu 4:1 dal znovu Mark Noble a také Modlibo Maiga. Pokud by se podobná přestřelka opakovala i dnes, rozhodně se zlobit nebudeme.
Domácí jsou prozatím na jedenácté pozici, mají stejně bodů jako dvanáctý West Ham, jenže ten má ještě zápas k dobru. Oba mají náskok za první sestupovou pozici šest bodů, což šest kol před koncem není nic uklidňujícího. Případné vítězství však jeden z týmů může již téměř uklidnit a zaručit mu místo v nejvyšší anglické lize i pro následující ročník.
Příjemné sobotní odpoledne při sledování anglické Premier League! Do konce sezóny zbývá šest zápasů, boj o umístění vrcholí a hodně dnes napoví zápas mezi Southamptonem a West Hamem United. Ač jsou oba celky v relativní klidném středu tabulky, případná prohra jednoho či druhého by ještě situaci o sestup mohla zamotat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.