Já se s vámi loučím, přeji hezký zbytek dne.
Dnes jsme byli svědky překvapení. V derby mezi Tottenhamem a Fulhamem vyhrává na White Hart Lane hostující tým, a to poměrem 1:0. O jedinou brnaku zápasu se postaral Dimitar Berbatov, jenž překonal Llorise v 52. minutě. Velkou zásluhu na vítězství Fulhamu má však veterán v brance Mark Schwarzer, jenž se ve druhé půli blýskl zejména proti dvěma vyloženým šancím Defoea.

90+4
Pomalu končí čtvrtá nastavená minuta a Schwarzer drží míč ve své moci, Fulham londýnské derby vyhraje.
90+4
I když je Adebayor vysoký, ve vápně Fulhamu se zatím v hlavičkových soubojích prosadit nemůže.
90+3
Začala už třetí minuta nastavení. Carollův pas, který měl směřovat na Adebayora, končí v rukou zkušeného brnakáře ve svatyni Fulhamu.
90+1
Taktické střídání ze strany Fulhamu. Hrací plochu opuští Bryan Ruiz, jeho místo zaujme Urby Emanuelson.
90+1
Nastavují se čtyři minuty!
90
Schwarzer doslova ukradl Defoeovi vyrovnávací branku! Gareth Bale zapl na pravé straně svůj motor a následně v malém vápně našel právě Defoea! Celá akce se podobala té, ze které dal branku Berbatov, nyní se ale opravdu fantastickým zákrokem vyšvyhl Mark Schwarzer!
89
Míč je na polovině Tottenhamu, Fulham šetří čas, co to jen jde.
88
Avšak ani tento centr nebyl vůbec přesný, proletěl vápnem téměř bez povšimnutí.
88
Tottenham vybojoval rohový kop, téměř všichni borci v bílém se stěhují před Schwarzera.
87
Defoe posunul na obránce Vertonghena, který už v těchto minutách operuje spíše jako útočník. Belgičanovo zpracování teď bylo ale žalostné.
86
Domácí Spurs už opravdu nemají moc času, a proto Lloris na druhé straně s ničím nečeká a posílá míč vzduchem rychle dopředu.
85
Naughtonův centr zachytil až u rohového praporku Assou-Ekotto, jenž následně předal do pokutového území na Adebayora, který si zpracoval míč na prsa a následně si ho pokopl. Celá akce ale končí jen odkopem od branky, protože míč končí v zázemí a míče se jako poslední dotkl Adebayor.
84
Assou-Ekotto centroval z levé strany, Defoe byl ve vápně předběhnut Senderosem, který důrazně odkopává míč do bezpečí.
83
Tottenham je s míčem na dvé polovině, obranný blok Fulhamu je teď hodně vysoko.
82
Do šance se talčil Dempsey, ovšem Riether do něj kopl míč, a tak z této situace nebude ani roh. Dempsey sám podává míč Schwarzerovi, aby rozehrávku zrychlil.
82
Domácí nahrávku dobře napadá Berbatov, jenže Lloris v klidu posouvá na Caulker, který s podporou diváků vyváží míč na polovinu soupeře.
80
Bale poslal míč na Assou-Ekotta, který si poradil u rohového praporku s Rietherem a následně adresoval míč do pokutového území. Parker však hlavičkoval v záklonu, a míče se tak chopili hosté.
79
Tottenhamu pomalu ale jistě dochází čas, Fulham zatím hraje velice dobře a svého soka do výraznějších příležitostí nepouští.
78
A řecký borec po chvíli střídá, zdá se však, že to není kvůli zdravotnímu stavu. Na jeho místo přichází Eyong Enoh.
77
Clint Dempsey nakonec dostává možná trochu přísnou žlutou kartu.
77
Při zpracovnání míče kopl Karagounise nešťasně do břicha Clint Dempsey.
76
Znovu akce dvojice Caroll - Adebayor. Druhý jmenovaný byl však nyní v ofsajdovém postavení.
75
Adebayor si naskočil na Naughtonův centr, avšak útočník Spurs neumístil svůj hlaviškový pokus přesně! S trochou štěstí však mohl Adebayor skórovat.
74
Na začátku 74 minuty se ve středu hřiště mezi dvěma hráči parádně uvolnil čerstvý Caroll, který poté adresoval přihrávku do vápna, kam se řítil Defoe. Schwarzer měl ale k míči blíž.
73
Centr z pravé strany si Mark Schwarzer v pohodě stáhl do svých rukavic. Je jasné, že brankář Fulhamu nebude s rozehrávkou nikam spěchat.
72
Nyní však drží míč na svých kopačkách Fulham a z tribun se ozývá pískot.
71
Tottenham stupňuje svůj tlak, uvidíme, zda se domácím povede srovnat stav utkání.
70
Mark Schwarzer zabránil vyrovnání! Gareth Bale našel z pravé strany v místech penaltového puntíku Defoea, ten ale se svou střelou z první napálil jen dobře postaveného brankáře Fulhamu!
68
Už v 68. minutě vyčerpal André Villas-Boas všechna svá střídání. Dolů jde Mousa Dembélé, nahoru Tom Carroll.
67
Míč se od rohového praporku snesl až k Sidwellovi, jenž hlavou mířil ke vzdálenější tyče branky Huga Llorise. Ke gólu neměl daleko!
66
Dejagah chtěl na hranici vápna vymotat Assou-Ekotta, ten však odvrátil šanci na roh.
65
Bale jakoby se dnes nemohl dostat do své obvyklé formy. Další míč z jeho kopaček skončil pouze na prvním hráči Fulhamu.
64
Na Balův centr z levé strany si naskakoval Clint Dempsey, avšak tento míč byl na amerického fotbalistu příliš vysoký. Dempsey byl při výskoku mírně atakován, a tak se publikum na White Hart Lane dožaduje penalty, ta ale nebyla na místě.
63
Tottenham byl už v pokutovém území Fulhamu, když Defoe předal na Dempseyho, ten si ale netroufl jít do kličky, a tak předal míč na spoluhráče.
62
Druhé střídání na domácí straně. Ze hřiště odchází Gylfi Sigurdsson, na trávník přichází Jermain Defoe.
62
Gareth Bale dostal do strany míč od Adebayora. Velšský rychlík napálil pouze zadáky Fulhamu a bude se kopat rohový kop.
61
Výborný výběh Huga Llorise, který hasil obrovskou šanci, do které se málem dostal Dejagah!
60
K dalekonosné střele se odhodlal Karagounis, ta však Huga Llorise nemohla v žádném případě vyvést z klidu.
59
Brede Hangeland v jasné šanci nedal! Centr prodloužil na zadní tyčku Bryan Ruiz, tam už čekal právě Hangeland, jenže ten stoprocentní šanci zazdil!
58
Fulham je po vstřelené brance aktivnějším mužstvem, nyní budou hosté zahrávat rohový kop!
57
Sidwell si nachystal míč do palebné pozice! Dalekonosná rána ovšem skončila jenom v rukavicích domácího brankáře Llorise.
56
Spurs se přes dbře fungující defenzívu Fulhamu dostávají jen těžko. Nyní si proti dvojici hráčů Fulhamu neporadil Dembélé.
55
Avšak tento centr nepatřil do kategorie přesných, Bale našel pouze hlavu hostujícího obránce Senderose.
54
Nyní však má dobrou pozici Tottenham. Po ruce Riethera bude Bale zahrávat standartní situaci z levé strany velkého vápna.
52
Fulham právě vstřelil branku!
Na jedné straně si míč ke své klasické střele chystal Bale, jenže Schwarzer si s touto střelou v pohodě poradil a Fulham mohl jít dopředu. Dejagah předal do běhu Rietherovi, jenž parádní přízemní nahrávkou našel v malém vápnu DIMITARA BERBATOVA, který procedil míč za záda Huga Llorise. 1:0 pro Fulham!
51
Dejagah si předkopnul míč na pravé straně hřiště, ovšem domácí zadák Caulker ho zablokoval a nepustil do dalš šance.
50
Gareth Bale se pokusil vystřelit z pravého křídla, avšak jeho pokusu chyběla potřebná razance.
48
První minuty druhé půle jsou zatím ve znamení prvních pětačtyřiceti minut. Doufejme, že se tento obrázek co nevidět změní.
47
Hangeland si nyní v nepříjemné pozici poradil víc jak dobře. Prohodil si míč mezi dvěma protihráči a poslal míč dopředu.
46
Sidwelova rána nebyla přesná, a tak ji Hugo Lloris zkontroloval pouze pohledem.
46
46
Tottenham vstoupí do druhé půle se změnou v sestavě. Michael Dawson přepouští místo Clintu Dempseymu.
Fotbalisté obou týmů jsou na hrací ploše, za pár minut začne druhá půle utkání.
Je za námi prvních pětačtyřicet minut střetnutí mezi Tottenhamem Hotspur a Fulhamem FC. První poločas nám příliš fotbalové krásy nepřinesl. K vidění byla pouze řada nepřesných nahrávek a také střel, brankáři se zatím musí opravdu nudit. Jedinou střelu na branku si na své konto připsal Gareth Bale, jenž si v sedmé minutě vypracoval asi největší šanci zápasu, ovšem jeho hlavičku zastavili na brankové čáře hostující obránci.

Za stavu 0:0 se tak bude pokračovat přibližně v 17:03.
45+3
Situace, kterou dnes vidíme minimálně už potřetí. Jan Vertonghen se uvolňuje na levém křídle, jenže jeho centr je hodně přetažený.
45+2
Běží druhá minuta nastavení. Sudí nastavil tři minuty.
45+1
Sigurdsson si posunul míč do středu hřiště, odkud mířil do vzdálenějšího rohu. Balon měl ale jinou trajektorii, než by si domácí fotbalista představoval.
45
Za potlesku publika se však Bale vrací na trávník, dobrá zprává pro fanoušky Tottenhamu.
44
Tak tohle by byla velká komplikace pro Spurs. Gareth Bale si při pokusu obejít Karagounise sám ublížil, zatím není jasné, zda bude moci domácí star pokračovat.
43
Vtipný obrázek na dva fanoušky domácího Tottenhamu, kteří raději zvolili spánek. Upřímně to vykresluje prozatimní průběh hry.
42
Caulker se vydal na útočný výlet, ovšem když už měl přihrávat, pokusil se obejít přes dvojici protihráčů, to se mu ale nepovedlo.
41
Po rohovém kopu se dostal ke střele Steve Sidwell, jeho pokus ale navštívil pouze fanoušky za Llorisovou svatyní.
40
Bryan Ruiz poslal parádní míč na naběhnutého Riiseho, který už chtěl stříler, na poslední chvíli mu ale do rány skočil Naughton, který odvrátil šanci hostí na roh.
39
Sascha Riether poslal míč do běhu Dejagahovi, tomu ale nedal klid na zpracování domácí stoper Steven Caulker.
38
Riise na útočné zteči vybojoval vhazování v těsné blízkosti rohového praporku, exekuce se určitě ujme sám norský obránce.
37
Vertonghena parádně uvolnil Adebayor, ale belgický obránce chtěl svou akci vyšperkovat "zidanovkou", na což mu Caulker neskočil.
36
Adebayor nedovoleně atakoval Karagounise, který se chvíli svíjel v bolestech. Domácí publikum si o tom ale myslí své.
35
Vertonghen byl schovaný na levé straně za hostující obranu, tam také mladý obránce dostal balon, ale svůj centr přetáhl. Míč ovšem stihl doběhnout Sigurdsson, který následně nabil Balovi, ten ale zatím střílí slepými.
34
Philippe Senderos si nyní přímo vychutnal atakujícího Adebayora, jehož si přehodil a následně rozehrál do strany.
33
Bale dlouhým míčem přes celou šíři hřiště našel hruď Adebayora, ten byl však v obklíčení dvou hostujících obrácnů, a tak z této slibné šance nakonec nic nebylo.
32
Hosté se sami svou špatnou rozehrávkou zbavili míče.
31
Dimitar Berbatov se elegantně zbavil dvojice hráčů, ovšem pohotový skluz Vertonghena mu zabránil v akci pokračovat. I přesto Fulham zůstává u míče, balon se totiž od belgického obránce odrazil do zámezí.
30
Scott Parker hledal hlavu Michaela Dawsona, ovšem ani z tohoto mráčku nezaprší.
29
Vertonghenovu ránu byla zblokována na rohový kop, k němu se staví Parker.
28
John Arne Riise ukázal, jak dlouhá má vhazování. Ze své poloviny dlouhým autem dostal svůj celek na půli soupeře.
27
Fulham nyní operuje na půli domácích, Assou-Ekotto musel zahrát míč do zámezí.
26
Gareth Bale si narazil míč s Dembélém a už už se zdálo, že Riise bude mít o zábavu postráno, jenže domácí hvězdě balon sjel z kopačky a zamířil za brankovou čáru. Odkop od hostující klece.
25
Už jsme byli svědky pár šancí, ovšem stále ve hře obou týmů převldá spíše obranná činnost.
24
Sigurdsson svým vysokým míčem hledal znovu hladu Bala, ten ale ve vzdušném souboji prohrál. Následně se ještě k dalekonosné střele dostal Parker, jeho pokus mířil těsně nad břevno.
23
Assou-Ekotto nyní vyvážel míř po levé straně a při pokusu o centr zahrál před pokutovým územím rukou Damien Duff. Dobrá pozice pro Spurs.
23
Akce na jeden dotek vedla až k Gylfimu Sigurdssonovi, jeho rána ale nebyla vůbec přesná, a brankář Schwarzer tak mohl zůstat v naprostém klidu.
22
Další ofsajdové postaven Fulhamu dává Spurs možnost rozerehrávat. Domácí publikum žene své miláčky do útoku.
21
Po delší době jsou v útoku také domácí. Dembélé chtěl poslat míč do běhu Vertonghenovi, ten ale ztroskotal na prvním hráči Fulhamu.
20
Fulham se ale nemůže vůbec dostat přes domácí obranu do území, které stráží Hugo Lloris. Nyní se navíc v ofsajdovém postavení ocitl Dejagah.
19
Giorgos Karagounis byl na území Spurs zfaulován. Řek musí být ošetřován, avšak o žádné vážné zranění se nejedná a záložník Fulhamu bude moci ve hře pokračovat.
18
V posledních pěti minutách jako by iniciativa utkání přistála na kopačky borců v černých dresech. Ti dělají domácím veliké potíže na jejich polovině.
17
Po pravé straně prchal Damien Duff, ovšem míč do pokutového území Tottenhamu se mu nepovedlo dostavit.
16
Je tu první žlutá karta zápasu. Ashkan Dejagah vidí žlutou kartu, poté co v úniku fauloval Dembélého.
15
Nepřesnosti na obou stranách. Emmanuel Adebayor na jedné poslal míč napochopitelně do zázemí, na druhé straně si zase Berbatov neporozuměl s Dejagahem.
14
Poprvé v zápase se na nějakou dobu usadili na ofenzivní půli hřiště hosté, ovšem moc dlouho se tam neohřáli.
13
Sidwell se na půlící čáře dopustil poměrně tvrdého faulu, ovšem hlavní sudí dnešního střetnutí pan Jones zatím nechává žlutou kartu ve své kapse.
12
O úvodním tlaku domácích jakoby Tottenham ve svém ofenzivním ataku trochu ustál.
11
Teď však dostal Berbatov přesný křižný míč, který chtěl ještě posunout na Dejagaha, avšak dříve byla u balonu domácí defenzíva.
10
Zato opora Fulhamu Dimitar Berbatov, který si v Tottenhamu odkroutil hned tři sezóny, zatím na svou šanci v dnešním střetnutí čeká.
9
Nyní chtěla největší hvězda Spurs uvolnit na pravém křídle Sigurdssona, jenže míč byl hodně nepřesný a zamířil pouze do zámezí. Hosté budou vhazovat na půli domácích.
8
Dembélé poslal k zemi Karagounise, a Tottenham tak bude mít snad poprvé v zápase možnost dostat se na polovinu svého protivníka.
7
Gareth Bale mohl otevřít skóre! Nejlepší střelec Tottenhamu si naskočil na centr od rohového praporku, ovšem v místě, kam hlavička velšského borce letěla, byl jeden z hostujících zadáků.
6
Míč z levé strany ale musel Senderos kopnout pryč jen za cenu rohového kopu.
5
Stále se Spurs drží na půli svého soupeře, ovšem obrana Fulhamu působí zatím jako nepopustná hráz.
4
Jan Vertonghen si vyměnil míč s Dembélém, jenže nacentrovat míč do pokutového území mu nedovolil Riether. Domácí jsou však zatím hodně aktivní.
3
Fulham se prakticky ještě nepodíval na půli soupeře, Adebayor a Bale výborně napadají hostující rozehrávku.
2
Tottenham vstoupil do utkání velice aktivně, nyní ne zrovna podle svých představ rozehrál řecký fotbalista Karagounis. Míč se odrazil K Balovi, jenž na nic nečekal a zkoušel trefil pravý horní roh. To se mu ale vůbec nepovedlo.
1
Hangeland nerozehrál v obraně vůbe cdobře a Gareth Bale už se nal do velice dobré příležitosti, hostující stoper se však stihl vrátit a celou dituaci uhasit alespoň za cenu rohu.
1
Aktéři zápasu už přicházejí na hrací plochu ...

Tottenham Hotspur: Lloris – Naughton, Caulker, Dawson, Vertonghen – Sigurdsson, Parker, Dembélé, Assou-Ekotto – Bale, Adebayor.
Trenér: André Villas-Boas

Fulham FC: Schwarzer – Riether, Senderos, Hangeland, Riise – Dejagah, Karagounis, Sidwell, Duff – Ruiz, Berbatov.
Trenér: Martin Jol

Rozhodčí: Jones – Mullarkey, Ledger – Dowd (čtvrtý rozhodčí).
Náhradníci TOT: Dempsey, Defoe, Holtby, Friedel, Walker, Livermore, Carroll.

Náhradníci FHM: Petrić, Richardson, Hughes, Rodallega, Emanuelson, Enoh, Etheridge.
Zranění:
TOT: Kaboul, Sandro
FHM: Diarra
Vítejte u sledování 30. kola anglické Premier League, která má dnes na programu čtyři zápasy a jedním z nich bude i souboj mezi londýnskými mužstvy Tottenham Hotspur a FC Fulham. Utkání začíná v 16:00.
Jasným favoritem zápasu jsou bezesporu domácí Spurs, kteří jsou momentálně s 54 body na třetím místě tabulky s pětibodovou ztrátou na Manchester City, jež mohou po dnešním utkání stáhnout na pouhé dva body. Londýnský celek měl za sebou v lize čtyřzápasovou sérii výher, tu přerušil až v minulém kole Liverpool, který Kohouty přehrál v poměru 3:2.

Zatím poslední střetnutí odehráli svěřenci Andrého Villase-Boase na San Siru proti Interu Milán v rámci osmifinále Evropské ligy. V tomto utkání se musel Tottenham obejít bez vykartovaného Garetha Bala, což byl velký problém. Londýňané totiž ztratili svůj třígólový náskok z prvního utkání a muselo se rozhodovat v prodloužení. Tam se trefil Adebayor, a i když poté ještě čtvrtou branku domácích přidal Álvarez, Interu to nestačilo. Tottenham tak nakonec postoupil a ve čtvrtfinále vyzve švýcarskou Basilej.
Fulham, který kvůli odloženému zápasu z minulého kola, kdy se měl utkat s Chelsea, má o jedno odehrané utkání méně než Tottenham, může v dnešním střetnutí jen překvapit. Fulham patří mezi průměrné týmy Premier League, aktuálně mu patří jedenáctá pozice, když se mu povedlo nasbírat 33 bodů. Od pohárových i sestupových míst dělí Fulham tlustá čára.

Tým okolo bulharského střelce Dimitara Berbatova je už tři kola neporažen, naposledy padl v 25. kole, kdy ho na domácí půdě porazil lídr ligy Manchester United. Pak ale následovala remíza s Norwichem (0:0), vítězství nad Stoke (1:0) a další nerozhodný výsledek se Sunderlandem (2:2). Prodlouží svěřenci kouče Martina Jola proti Spurs svou neporazitelnost?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.