Norwich navýšil svůj náskok na Sunderland, který setrvává na první sestupové pozici, již na sedm bodů. Naopak Černé kočky si v boji o záchranu zase o něco pohoršily. To už je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek soboty!
Ve druhé půli se již domácí soustředili především na bránění dvougólového náskoku a tak už tolik zajímavých situací k vidění nebylo. Black Cats se po přestávce pokoušeli s nepříznivým stavem něco dělat, ale jejich snaha s přibývajícím časem postupně uvadala a v závěru už měl Norwich hru opět pod kontrolou. Vítězství Kanárků 2:0 je tak zcela zasloužené a fotbalisté Sunderlandu se v PL těžko zachrání, pokud budou pokračovat v podobných výkonech i nadále.
Už běží poslední minuta avizovaného nastavení. Domácí drží mí u šestnáctky soupeře.
90+2
Marcos Alonso sáhl v domácím vápně po míči rukou, dostává druhou žlutou kartu a je tedy vyloučen!
90+1
Rozhodčí Dowd nastaví čtyři minuty.
90+1
Z dálky vypálil Larsson, míč skončil na tribuně za bránou.
89
Hosté se ubránili a mohou zkusit zaútočit.
89
Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Wes Hoolahan, přichází Nathan Redmond.
88
Tečovaný centr Howsona Mannone vyrážel už za brankovou čarou. Roh pro Norwich.
87
Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Johan Elmander, přichází Bradley Johnson.
86
Kanárci teď vybojovali standardní situaci a mohou pokračovat v šetření času.
85
Už jen pět minut do konce řádné hrací doby. Domác jsou blízko třem bodům.
83
Snodgrass poslal přímý kop jen těsně nad břevno!
82
Hooper byl kousek od vápna faulován Larssonem. Zajímavá standardka.
81
Bardsley si vysloužil žlutou kartu za faul na Hoolahana.
80
Cattermole vlétl do Howsona a ještě si u toho sám ublížil. Naštěstí pro hosty to nebude nic vážného. Black Cats už vypotřebovali všechny tři střídání.
79
Borini zajel do vybíhajícího Ruddyho, který už v té chvíli držel míč v náručí. Hráč Sundernandu se domácímu brankáři omlouvá.
77
Standardku rozehrával právě Snodgrass, ale nepřineslo to nic, co by stálo za zmínku.
77
Žlutou kartu dostává Marcos Alonso (Sunderland AFC).
76
Snodgrass si na pravém křídle pohrál s Alonsem a vymodlil si na hostujícím obránci faul.
75
Hoolahan si před šestnáctkou narazil s Howsonem a dostal se i ke střele. Ta ale Mannonemu větší starosti nenadělala.
74
Nápor Sunderlandu z úvodu druhé půle je už dávno otupen. Domácí teď v poklidu kontrolují své dvougólové vedení.
72
Snodgrass pořádně prohnal Browna, který byl s míčem na pozici posledního. Vše ale končí pouze faulem záložníka Norwiche.
71
Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Ricky van Wolfswinkel, přichází Gary Hooper.
71
Střídání v týmu Sunderland AFC: ze hřiště odchází Adam Johnson, přichází Ignacio Scocco.
69
Další setkání Snodgrasse s Alonsem skončilo žlutou kartou pro domácího fotbalistu.
67
Snodgrass posílal míč na vzdálenější tyč, kam si nabíhal van Wolfswinkel. Holandský útočník na centr těsně nedosáhl.
67
Johnson svou kolmici nedostal až k nabíhajícímu Altidorovi. Domácí si to pohlídali.
66
Bridcutt zajel do van Wolfswinkela a obdržel žlutou kartu.
65
Po rohovém kopu se hosté ubránili.
64
Snodgrass se z pravé strany protáhl až do šestnáctky. Teprve tam ho za cenu rohu zastavil O'Shea.
62
Hoolahan hledal dlouhým balónem Elmandera. Vše vyřešil včasným výběhem Mannone.
60
Yobo dostal v vzdušném souboji ránu od Cattermola a rozehrávat tak budou domácí.
59
Domácí se možná až příliš zatáhli. Takto si koledují o snížení.
57
Johnson rozehrál na hranici šestnáctky, kde byl Cattermole. Obranný val před sebou však neprostřelil.
57
A je tu roh, na který míč odvrátil Howson.
56
Bassong raději odpálil míč až na tribunu.
55
Black Cats po přestávce přeci jen zvýšili aktivitu, je otázkou, zda ještě dokází napravit zpackanou první půli.
54
Snodgrass rozehrával standardní situaci, jeho centr dolétl jen k brankáři Mannonemu.
53
Bridcuttova střela byla sražena a míč se snesl do rukavic Ruddyho.
51
Mohlo být sníženo! Po Johnsonově centru se dostal k hlavičce Brown. Zblízka však trefil pouze dobře postaveného Ruddyho, který míč vyrazil.
50
Elmander neudržel balón na hrací ploše, vhazovat budou hosté.
48
Z následného ruhu domácí nic nevytěžili.
48
van Wolfswinkel si naběhl na přesný centr a hlavičkoval do země tak, že se míč odrazil pod břevno. Mannone se však dokázal natáhnout a vytlačil míč nad bránu.
47
Howson se nechal obrat o míč Altidorem a vzápětí hostujícího útočníka ještě fauloval. Žlutá karta pro Howsona.
46
Statistiky 1. poločasu:

Střely na bránu – 5:1
Střely mimo – 4:1
Rohy – 4:1
Držení míče – 63% : 37%
První půle jasně patřila domácímu Norwichi, který zaslouženě vede 2:0. Skóre utkání otevřel ve 20. minutě Snodgrass , na 2:0 pak ve 37. minutě upravil krásnou střelou Tettey. Black Cats za 45 minut nepředvedli téměř nic a manažer Poyet byl už ve 40. minutě nucen sáhnout ke dvojímu střídání.
45+3
45+2
Kanárci se snaží především dohrát první půli bez obdrženého gólu.
45+1
Rozhodčí Dowd nastaví tři minuty.
45
Bardsleymu se vůbec nepovedl centr a míč skončil v zámezí.
45
Máme tu už poslední minutu prvního poločasu. S jeho průběhem mohou být domácí velmi spokojeni.
43
Lee Cattermole (Sunderland AFC) dostává žlutou kartu zřejmě za protesty.
43
Altidore si při zpracování míče pomohl rukou, hosté tak přicházejí o míč.
41
Vůbec první větší příležitost hostí! Na rohu šestnáctky se dostal k míči Borini, který okamžitě vypálil na vzdálenější tyč. Ruddy byl na zemi včas a má míč v rukavicích.
40
Střídání v týmu Sunderland AFC: ze hřiště odchází Sung-Jueng Ki, přichází Lee Cattermole.
40
Střídání v týmu Sunderland AFC: ze hřiště odchází Lee Cattermole, přichází Sebastian Larsson.
39
Alonso se v šestnáctce složil po kontaktu se Snodgrassem, ale tady se pískat nemohlo.
38
Zdá se, že hosté připravují hned dvojí střídání...
37
Colback tak dlouho držel za dres Howsona, až to rozhodčí odpískal a dal mu žlutou kartu.
36
Držení míče – 64% : 36%
34
Manažer Sunderlandu Gustavo Poyet má určitě o čem přemýšlet. Jeho tým za Norwichem zaostává ve všech směrech.
32
Norwich právě vstřelil branku!
Domácí mají hru zcela ve své režii a teď za to dostávají další sladkou odměnu! Odražený míč napálil 23 metrů od brány ALEXANDER TETTEY a jeho střela zapadla přesně ke vzdálenější tyči! Krásná trefa!
30
Howson si všiml, že Mannone stojí několik metrů od své brankové čáry a tak se ho ze 40 metrů pokusil přehodit. Úmysl dobrý, ale provedení přeci jen pokulhávalo a míč skončil dva metry vedle brány.
29
Snodgrassovi odpískán faul na Alonsa. Nutno říci, že hostující levý bek tomu hodně přidal.
28
Hosté teď vůbec nevědí, kam dřív skočit. Když už se dostanou k míči, hned ho zase vrátí hráčům Norwiche.
26
Kanárci dominují! Nejprve Snodgrass přiťukl míč proti noze Howsonovi, jehož střelu, která mířila k pravé tyči brány Sunderlandu, vytáhl Mannone. Poté posílal míč před bránu Hoolahan a van Wolfswinkelovi scházel krok k tomu, aby uklízel balón do odkryté svatyně Black Cats.
25
Snodgrass svým centrem hledal van Wolfswinkela, tesně před ním míč přizvedl jeden z obránců.
24
Borini si naběhl na přihrávku Johnsona a od brankové čáry ještě stačil odcentrovat – ovšem pouze do náruče Ruddyho.
22
Domácí tento důležitý záchranářský duel dobře rozehráli. Případné vítězství by je vzdálilo pásmu sestupu.
20
Domácí se ujímají vedení! Centr Olssona odkopl O´Shea, který se zřejmě špatně dohodl s Mannonem, jenž si pro balón také šel, pouze k Elmanderovi, který okamžitě nahrál ROBERTOVI SNODGRASSOVI a ten zhruba z penaltového puntíku zamířil přesně k tyči brány Black Cats. Mannone se jen ohlédl.
19
Olsson zapracoval také v defenzivě, když vysoký míč, který mířil do domácí šestnáctky, odehrál ke svému brankáři.
18
Martinův průnik zastavil čistým skluzem Borini.
17
Aktivní Olsson posílal míč do šestnáctky ze své levé strany, Mannone si pro jeho centr došel.
16
Johnson hledal dlouhým pasem Altidora, který si zaběhl za záda domácí defenzivy. Před ním však stačil odehrát balón do bezpečí Bassong.
15
Po rohu Snodgrasse míč skončil pouze v náručí Mannoneho.
15
Na Snodgrassův centr Mannone vyběhl, ale k míči se dostal jako první Bassong. Naštěstí pro hosty vše končí pouze rohovým kopem.
14
Bardsley fauloval Hoolahana. Domácí budou rozehrávat z docela zajímavé pozice.
12
K odraženému míči se dostal kousek za šestnáctkou Howson, jeho střela ale letěla přesně do místa, kde stál připravený Mannone.
12
Johnson se nechal na vlastní polovině obrat o balón Hoolahanem, ten se však daleko nedostal.
11
I přes územní převahu domácích jsme zatím žádnou větší šanci neviděli.
10
Olsson tentokrát posílal do šestnáctky přízemní centr, pro míč si došel Mannone.
9
Domácí nakonec rozehrávali hned dva rohové kopy, ale bez nějakého většího nebezpečí pro bránu Sunderlandu.
7
Na Olssonův dobrý centr Mannone nedosáhl a jeden z hostujících obránců musel na zadní tyči odkopnout míč na roh.
6
Pronikajícího van Wolfswinkela obral o míč Bardsley.
6
Altidore byl ve středu hřiště faulován Bassongem. Sudí Dowd domácímu kapitánovi domlouvá.
5
Alonso své autové vhazování směřoval na Altidora. Hostující útočník však balón neudržel a dopředu mohou znovu hráči Norwiche.
4
Kanárci začali utkání náporem, zatím se hraje na hostující obranné polovině.
3
Tentokrát domácí rozehráli nakrátko. Následný centr odvrátil v pádu Borini.
3
Další roh domácích.
2
Roh Snodgrasse odvrátila hostující obrana a druhý pokus o centr skotského křídelníka Norwiche skončil za bránou.
2
Olsson svůj centr z levé strany přetáhl a nabíhající Snodgrass tak zakončovat nemohl. Domácí ale vybojovali alespoň roh.
1
Úvodní výkop provedli Kanárci.
1
Vše se již chystá k zahájení zápasu, oba manažeři už také dorazili ke svým lavičkám.

Norwich City: Ruddy – Martin, Yobo, Bassong (C), Olsson – Snodgrass, Tettey, Howson, Hoolahan – Elmander, van Wolfswinkel.

Náhradníci: Bunn – Whittaker, Johnson, Gutiérrez, Redmond, Hooper, Becchio.

Sunderland AFC: Mannone – Bardsley, Brown, O´Shea (C), Alonso – Johnson, Colback, Bridcutt, Ki, Borini – Altidore.

Náhradníci: Ustari – Čelůstka, Vergini, Larsson, Giaccherini, Cattermole, Scocco.

Rozhodčí: Dowd – Lennard, Eaton.
Utkání bude řídit zkušený sudí Phil Dowd, který se v Premier League objevuje už od roku 2001. Asistovat mu budou pánové Harry Lennard a Derek Eaton. Práce čtvrtého rozhodčího se ujme Martin Atkinson.
Kanárkům bude scházet záložník Leroy Fer (zadní stehenní sval). Další marodi Michael Turner a Jonas Gutierrez se již sice zapojili do tréninku, ale není pravděpodobné, že by se již dnes dostali do zápasové nominace.

Na straně Sunderlandu nepustí poraněné koleno do hry útočníka Stevena Fletchera. Manažer Gus Poyet nemůže počítat také s brankářem Keirenem Westwoodem (rameno).
Vzájemné zápasy
Norwichi se na domácím hřišti proti Sunderlandu daří. Na Carrow Road tohoto soupeře porazil v posledních dvou případech a hned čtyřikrát z posledních pěti duelů. První letošní měření sil na půdě Black Cats pak skončilo bezgólovou remízou.
Norwich City (15. místo, 30 zápasů, 7 výher, 8 remíz, 15 porážek, skóre 24:48, 29 bodů)
Kanárci aktuálně mají čtyřbodový náskok na pásmo sestupu, který budou v sobotu v přímém souboji s osmnáctým Sunderlandem hájit. Jejich výhodou je právě domácí prostředí, kde sbírají většinu bodů. V roce 2014 na svém stadionu dokonce ještě neprohráli a to tam hostili i Manchester City a Tottenham. Z posledních třech zápasů však fotbalisté Norwiche vytěžili jediný bod za domácí remízu 1:1 se Stoke.

Posledních pět ligových zápasů Norwiche:
26. kolo: West Ham – Norwich 2:0
27. kolo: Norwich – Tottenham 1:0
28. kolo: Astan Villa – Norwich 4:1
29. kolo: Norwich – Stoke 1:1
30. kolo: Southampton – Norwich 4:2
Sunderland AFC (18. místo, 27 zápasů, 6 výher, 7 remíz, 14 porážek, skóre 26:42, 25 bodů)
Černé kočky se téměř od začátku soutěže usadily na sestupových pozicích a nějakou dobu byly dokonce úplně poslední. Teď už jejich situace tak kritická není, z osmnáctého místa ztrácí na nejbližší soupeře tři body a k dispozici mají dva (oproti Norwichy dokonce tři) zápasy k dobru. Hráči Sunderlandu si zvýšili sebevědomí také svou poutí v Ligovém poháru, kde došli až do finále, ve kterém na začátku března podlehli Citizens. Z posledního vítězství v rámci PL se však Black Cats radovali už 1. února, od té doby pouze jednou remizovali a dvakrát prohráli.

Posledních pět ligových zápasů Sunderlandu:
23. kolo: Sunderland – Stoke 1:0
24. kolo: Newcastle – Sunderland 0:3
25. kolo: Sunderland – Hull 0:2
27. kolo: Arsenal – Sunderland 4:1
30. kolo: Sunderland – Crystal Palace 0:0
Vítám tu všechny milovníky anglické Premier League. 31. kolo nabídne souboj dvou sestupem ohrožených celků, patnáctý Norwich City přivítá osmnáctý Sunderland. Oba tymy v tabulce dělí čtyři body, ale nutno říci, že Black Cats mají odehráno o tři zápasy méně. Dá se tedy očekávat pořádná řežba, která může v záchranářské matematice mnohé napovědět.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.