Hlavní rozhodčí Marriner dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak zápas 9. kola, ve kterém Burnley nestačilo na Everton a podlehlo mu 1:3. Sledovali jsme zápas dvou poločasů, ten první byl zajímavý a bavil i nezaujatého diváka, ale poločas druhý už tolik netáhl. Do vedení se Everton dostal už ve 4. minutě, když se hezky trefil Eto'o, ale Burnley se nezaleklo a ve 20. minutě Ings vyrovnal. Nicméně nerozhodný stav netrval příliš dlouho, protože ve 29. minutě se trefil Lukaku a poslal Everton znovu do vedení. Pak už moc zajímavých šancí nepřicházelo, ale v 86. minutě se znovu trefil Eto'o, který si výstavní trefou připsal svůj dnešní druhý gól. Z tříbodového zisku se raduje Everton a domácí Burnley zůstává bez bodu. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
90+4
90+4
Hosté zahrávali rohový kop, ale nic z něj nevytěžili.
90+2
Eto'o se mohl radovat z hattricku, ale opravdu jen mohl. Útočník Evertonu měl před sebou pouze Heatona, kterého obehrál, ale poté prázdnou branku netrefil.
90+1
Nový muž na hřišti, Sordell, na sebe hned upozornil, ale střela se mu nepovedla podle představ a Howard s ní větší potíže neměl.
90
Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty.
89
Naismith chtěl ještě zvýšit vedení Evertonu, ale brankář Heaton byl proti a úspěšným zákrokem vyrazil prudkou střelu na rohový kop. Nicméně hosté ze standardní situace nic nevytěžili.
88
Faulovaný byl McCarthy, a tak hosté zahrávali volný přímý kop, ale nic z něj nevytěžili, protože Naismith se zapomněl v ofsajdu.
87
Ings se snažil na inkasovaný gól odpovědět a prezentoval se technickou ránou, ale té scházela přesnost.
86
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází George Boyd, přichází Nathaniel Chalobah.
86
Everton právě vstřelil branku!
SAMUEL ETO'O předvedl velkou parádu a vstřelil svůj dnešní druhý gól. Útočník Evertonu si ukázkově zpracoval míč od Pienaara a poté ho zakroutil přesně k pravé tyči. Gólman Heaton se natahoval marně, protože ETO'O to trefil skvěle.
84
Ze hry odešel Kightly, který dnes příliš vidět nebyl a na trávníku ho nahradil Sordell.
83
Arfield dostal přihrávku a navedl si míč na pravačku, avšak střelu příliš uspěchal, a tak z dálky branku netrefil.
82
Dohráno má Osman, kterého střídá Pienaar.
82
První poločas byl zajímavý, ale druhý poločas už žádná hitparáda není. Navíc nezaujatý divák se spíše nudí, protože k vidění toho opravdu moc není.
80
Barnes přihrál Boydovi do vápna, ale druhý jmenovaný branku soupeře neohrozil. Boyd sice vystřelil, ale Alcazar mu jeho pokus zblokoval. Domácí tým dostane výhodu autového vhazování.
77
Osman se dostal k odraženému balonu a poté vystřelil, avšak střela z jeho levačky branku přeletěla.
77
Barry už se vrátil na trávník a pokračuje ve hře.
76
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.
75
Barnes za nedovolený zákrok vyfasoval žlutou kartu.
75
Faulovaný byl Barry a hra je přerušena, protože potřebuje lékařskou pomoc.
72
Barkley přichystal dobrou přihrávku pro Naismitha, ale ten v zajímavé pozici gól nedal, protože jeho pokus zablokoval protihráč.
71
Everton je u balonu a pohybuje se s ním na vlastní polovině, protože soupeř rozehrávku nepříjemně napadá.
69
V posledních minutách toho k vidění příliš není, a tak doufejme, že noví muži na hřišti výkon zvednou.
65
Střídá také domácí tým: ze hřiště odchází aktivní Jutkiewicz, kterého nahrazuje Barnes.
65
Dohráno má Lukaku, kterého vystřídal Barkley.
64
Hosté tak zahrávali standardní situaci, ale branku soupeře neohrozili. Baines se prezentoval zajímavým centrem ke vzdálenější tyči, ale domácí fotbalista balon se štěstím odehrál na rohový kop. Vypadalo to, že tam byla i spolupráce Heatona, který raději zakročil. Nicméně Everton z rohového kopu nic nevytěžil.
63
Ward fauloval a rozhodčí mu udělil žlutou kartu.
62
Eto'o se ocitl znovu v šanci, avšak ani tentokrát Heatona nepřekonal, a tak se stav skóre v 62. minutě nemění.
59
Eto'o toužil po své druhé brance, ale tentokrát se nedočkal, protože Heaton zasáhl spolehlivě.
59
Jutkiewicz to zkusil, ale protihráč se obětavě do střely položil a zablokoval ji.
59
Eto'o se prezentoval skvělou kolmicí pro Naismitha, ale dobře zasáhl Shackell, který přihrávku zastavil.
58
Coleman poslal dobrou přihrávku, které se ujal McCarthy, ale jeho pozdější střela byla zablokována protihráčem.
58
V šanci byl McCarthy, ale Coleman si nepohlídal si ofsajd, a tak rozhodčí hru přerušil.
55
Faulovaný byl Trippier, kterého poslal k zemi Naismith a od sudího vyfasoval žlutou kartu.
54
Na centrovaný míč si vyskočil brankář Heaton a vyboxoval ho, ale pouze do míst, kde byl nikým neobsazený Naismith, jenž pálil z voleje, avšak jeho střela byla zablokována.
53
Everton bude zahrávat svůj dnešní první rohový kop, tak uvidíme, jak si hosté povedou.
52
Arfield vyfasoval žlutou kartu.
51
Everton se dostal na soupeřovu polovinu, ale do zakončení už ne. Zajímavou přihrávku dostal Lukaku, ale k němu rychle přispěchal Boyd a nenechal ho hrát, takže z útočné akce Evertonu nic nebylo.
48
Domácí tým poslal do šestnáctky svého soupeře zajímavý centr, který se snažil odvrátit do bezpečí Alcaraz, ale zradil ho první kontakt s míčem a do šance poslal Jutkiewicze, avšak jeho střele scházela potřebná razance.
47
Nicméně ze standardní situace nic nevytěžili a hosté se v pohodě ubránili.
46
Domácí tým se přesunul na útočnou polovinu a snažil se dostat balon před branku, ale bránící protihráč zblokoval centr na rohový kop.
46
Míč do druhého poločasu uvedlo domácí Burnley.
46
Druhý poločas začne přibližně v 15:32.
Hlavní arbitr Marriner foukl do píšťalky a ukončil první poločas za stavu 1:2. Everton šel do vedení už ve 4. minutě, když se skvěle trefil Eto'o, ale domácí tým se ničeho nezalekl a Ings ve 20. minutě vyrovnal na 1:1. Nicméně nerozhodný stav skóre netrval příliš dlouho, protože ve 29. minutě se přesně trefil Lukaku a poslal Everton znovu do vedení. Máme za sebou zajímavý první poločas, a tak doufejme, že poločas druhý bude mít podobná průběh.
45+2
45+2
Arfield obehrál svého protihráče, navedl si míč na střelu a poté se ho snažil uklidit do levého horního rohu branky, avšak této střele scházela přesnost, a tak se stav skóre nemění.
45+2
Míč na kopačkách drží Burnley a rádo by dalo vyrovnávací gól do šatny, avšak Everton se brání pozorně a v závěru prvního poločasu nechce chybovat.
45
První poločas bude nastaven o 2 minuty.
45
Eto'o už pokračuje ve hře.
45
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře. Eto'o je ošetřován za postranní čarou.
43
Faulovaný byl Eto'o a hra je přerušena.
43
Domácí tým rozjel útočnou akci, ale Ings si nepohlídal ofsajd a rozhodčí hru přerušil.
40
Na druhé straně si na centrovaný míč vyskočil hlavičkující Naismith, ale jeho pokus trefil pouze břevno. Poté si Heaton vše pohlídal.
40
Trippier se dostal ke střele, ale branku netrefil a sám na sebe se teď zlobí.
38
Na dnešní utkání přicestovalo 4 000 fanoušků Evertonu, kteří přijeli svůj tým podpořit a zatím určitě nelitují, protože jejich tým chvíli před koncem prvního poločasu vede o gól.
35
Domácí tým ze standardní situace nic nevytěžil, protože Howard si dobře postavil zeď a ta prudkou střelu úspěšně zablokovala.
34
McCarthy zastavil svého protihráče za hranicí pravidel a Burnley bude zahrávat volný přímý kop.
33
Howard rozehrál, ale dlouhým odkopem našel pouze Alcazara, který okamžitě vyslal do šance Jutkiewicze. Hráč domácího celku ustál faul od svého protihráče a postupoval sám na branku, ale střela mu nevyšla podle představ a jen o kousek minula levou tyčku.
32
Nicméně domácí tým ze standardní situace nic nevytěžil, a tak se stav skóre ve 32. minutě nemění. Burnley stále prohrává 1:2.
32
Burnley bude zahrávat dnes už čtvrtý rohový kop.
31
Žlutou kartou byl potrestán Boyd, a to za faul na protihráče.
29
ROMELU LUKAKU rozjel útočnou akci a poté ji sám zakončil. Naismith mu vrátil míč a LUKAKU se ve velkém vápně dostal ke střele, ale tu první mu protihráč úspěšně zablokoval, avšak útočník Evertonu to nevzdal a napodruhé už to vyšlo. LUKAKU přesnou trefou k tyči poslal Everton znovu do vedení.
24
Lukaku fauloval svého protihráče a od sudího vyfasoval žlutou kartu.
23
Domácí tým zahrával rohový kop, ale ze standardní situace nic nevytěžil.
23
Jutkiewicz dostal přihrávku od Ingse a poté vystřelil, ale jeho pokus byl zablokován protihráčem.
22
Arfield chtěl poslat Burnley do vedení, ale nepodařilo se mu to. Arfield dostal přesnou přihrávku od svého spoluhráče a poté už pálil z voleje, avšak jeho pokus branku o kousíček minul.
20
Burnley právě vstřelilo branku!
Lukaku teď pokazil rozehrávku, a tak místo svému spoluhráči přihrál svému protihráči. Rychlé nohy nastartoval DANNY INGS, kterému přihrál Jutkiewicz a INGS už postupoval sám. Brankář Howard se snažil všechno uhasit, ale INGS ho parádní obehrál a poté poslal míč do prázdné branky.
19
Útočnou akci domácího celku zastavilo ofsajdové postavení, ve kterém se ocitl Jutkiewicz.
16
Burnley u míče zůstalo a pohybovalo se na útočné polovině. Zajímavou střelou se prezentoval Ward, ale trefil pouze bránícího portihráče. Ke střele se pak dostal ještě Jones, ale obětavý Naismith jeho pokus úspěšně zablokoval.
15
Jones si vzal na starost i druhý rohový kop a tentokrát ho zahrál na vzdálenější tyč, avšak nikdo z jeho spoluhráčů se ke střele nedostal.
15
Na centrovaný míč si vyskočil pouze bránící Lukaku a odehrál ho na další rohový kop.
15
Obranný zákrok si ve vápně připsal Barry, když nepustil protihráče ke střele a balon odehrál na rohový kop.
13
Naismith vyslal parádní přihrávku, o kterou si řekl Lukaku, jenž se dostal do zakončení, ale pálil nepřesně.
12
Držení míče: Burnley FC 28% -72% Everton FC.
11
Ings obdržel nelehkou přihrávku do velkého vápna, ale míč si učebnicově zpracoval a poté zapojil do hry své spoluhráče. Na konci této útočné akce byl Jutkiewicz, ale jeho pokus trefil pouze boční síť.
9
S míčem na kopačkách se pohybují hosté, kteří se postupně přesouvají na útočnou polovinu, avšak domácí tým rozehrávku nepříjemně napadá. Nyní má Everton výhodu autového vhazování.
7
O míč ve vápně se hlásil Lukaku, ale centr k němu nedolétl, protože dobře zasáhl obránce Ward.
7
Domácí tým měl výhodu autového vhazování, ale rozehrál velmi špatně a o míč přišel. Hosté znovu pospíchají do brejku.
6
O přihrávku ve vápně se hlásil útočník Lukaku, ale Osmanův centr se až k němu nedostal, protože dobře zasáhl Heaton.
4
Na levém křídle nastartoval své rychlé nohy Baines, jenž obdržel přihrávku a poté ze své kopačky vyslal nadýchaný centr před branku, kde se ke střele hlavou protlačil SAMUEL ETO'O a přesnou trefou nedal Heatonovi šanci. Míč se ještě odrazil od břevna do branky, a tak byla tato rána opravdu téměř nechytatelná.
3
Domácí tým rozehrál, ale míč na kopačkách dlouho neudržel. Hosté vyráží do protiútoku.
3
Na levém křídle se o přihrávku hlásil Ings, ale dobře před ním zasáhl bránící protihráč, který odehrál míč do autu.
2
Teď už se fotbalisté Evertonu dostali na soupeřovu polovinu, ale tam přišla nepřesná přihrávka a balon skončil v zámezí. Následovat tedy bude autové vhazování pro Burnley.
2
Hráči Evertonu se snažili dostat na útočnou polovinu, ale soupeř rozehrávku dobře napadal, a tak se hosté vrátili až k vlastní šestnáctce a do kombinace zapojili opět i brankáře Howarda.
1
O úvodní výkop se postaral Everton, který se s míčem přesunul na vlastní polovinu a do rozehrávky zapojil i brankáře Howarda.
1
-3
Hlavní sudí Marriner přivedl dnešní aktéry na zelený pažit.
-5
Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.
-8
Hráči se po rozcvičce odebrali do svých šaten.

Burnley FC: Heaton – Trippier, Duff, Shackell (C), Ward – Boyd, Arfield, Jones, Kightly – Jutkiewicz – Ings.
Náhradníci: Gilks – Mee, Keane, Wallace, Chalobah, Sordell, Barnes.

Everton FC: Howard – Coleman, Alcaraz, Jagielka (C), Baines – McCarthy, Barry – Naismith, Osman, Eto'o – R. Lukaku.
Náhradníci: Robles – Hibbert, Gibson, McGeady, Bešić, Barkley, Pienaar.

Rozhodčí: Marriner – Ledger, Long.
Papírovým favoritem je Everton, ale domácí Burnley potřebuje body jako sůl, a tak může klidně překvapit.
Poslední vzájemné utkání na Turf Moor se konalo 23. srpna 2009 a tehdy domácí Burnley porazilo Everton 1:0. O jedinou branku se postaral ve 34. minutě Wade Elliot. Vítězství Burnley přihlíželo 19 983 diváků.
Na zápas byli nominováni:

Burnley FC: Gilks, Heaton, Duff, Keane, Lafferty, Long, Mee, Shackell, Trippier, Ward, Arfield, Boyd, Chalobah, Howieson, Jones, Kightly, Marney, Wallace, Barnes, Ings, Jutkiewicz, Sordell.

Everton FC: Howard, Joel, Staněk, Alcaraz, Baines, Browning, Coleman, Distin, Garbutt, Hibbert, Jagielka, Atsu, Barkley, Barry, Besić, Gibson, Junior, McCarthy, McGeady, Osman, Pienaar, Eto'o, Long, Lukaku, McAleny, Naismith.
Everton FC se v tabulce nachází na 13. příčce a na svém kontě má 9 bodů. Fotbalisté Evertonu dvakrát zvítězili, třikrát remizovali a třikrát poznali chuť hořké porážky. Dosavadní stav skóre je 16:16.
Burnley FC se v tabulce nachází na 19. místě a na svém kontě má pouhé 4 body. Burnley ještě ani jednou nezvítězilo, čtyřikrát remizovalo a čtyřikrát bylo poraženo. Dosavadní stav skóre je 4:13. Burnley je jediným týmem, který v letošní sezoně čeká na první výhru.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Andre Marriner, na čarách mu budou asistovat Scott Ledger a Simon Long. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Michael Oliver.
Veškeré dění se bude odehrávat na stadionu Turf Moor v Burnley. Tento stadion má kapacitu 22 546 míst.
Hezké odpoledne, vítám Vás u komentovaného přenosu nejprestižnější a zároveň nejsledovanější fotbalové soutěže na světě. Anglická Premier League má na programu 9. kolo, ve kterém na sebe mimo jiné narazí i Burnley FC a Everton FC. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.