Hlavní rozhodčí dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak zápas, ve kterém Chelsea porazila Arsenal, a to v poměru 2:0. Skóre otevřel ve 27. minutě Hazard, když bezpečně proměnil pokutový kop. Dlouho to vypadalo, že další gól už nepadne, ale to se v 78. minutě změnilo. Do šance se dostal Costa, který se nemýlil a krásnou trefou pojistil vítězství Chelsea. Fotbalisté Arsenalu za celý zápas nevyslali ani jednu střelu na branku, a tak se Courtois a později i Čech ani trochu nezapotili. Sledovali jsme velmi opatrné utkání, ve kterém příliš šancí k vidění nebylo, avšak vítěz se našel. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
90+4
90+2
Costa se ocitl v obrovské šanci, ale proměnit ji nedokázal. Nicméně všechno vzrušení bylo zbytečné, protože Costa uvízl v ofsajdu, který mu sudí odmával i odpískal.
90+1
Faulovaný byl Fàbregas, proti kterému se provinil Welbeck. Rozhodčí okamžitě vytáhl žlutou kartu a Welbecka potrestal.
90
Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty.
90
Fotbalisté Arsenalu se s míčem dostali na soupeřovu polovinu a rádi by zaznamenali alespoň čestný gól, avšak obrana Chelsea je jako kámen.
87
Ze hry odchází Oscar, kterému fanoušci tleskají a děkují za dnešní výkon. Na trávník se na poslední minutky dostává Willian.
86
Pozorný Čech přečetl úmysl soupeře a zastavil nebezpečnou přihrávku. Ke střele se tak nikdo z fotbalistů Arsenalu nedostal a stav skóre se v 86. minutě nemění.
86
Oscar se provinil proti pravidlům a od sudího vyfasoval žlutou kartu.
84
Rohový kop si vzal na starost Özil, ale on ani jeho spoluhráči branku soupeře neohrozili.
84
Gibbs odcentroval míč před branku, ale tam dobře zasáhli fotbalisté Chelsea, kteří odehráli balon na rohový kop.
83
Hrací plochu opustil Wilshere, který přenechal místo Rosickému. Český záložník by mohl Arsenalu pomoct, protože kolegu Čecha zná z reprezentace a ví o jeho slabinách.
82
Do konce utkání už příliš času nezbývá, a tak to vypadá, že nadvládu nad Londýnem získá Chelsea.
79
Dohráno má dnes Sánchez, kterého vystřídal Podolski.
78
Chelsea právě vstřelila branku!
DIEGO COSTA si pozorně pohlídal ofsajdové postavení a počkal si na přihrávku, kterou mu vzápětí adresoval Fàbregas. COSTA si zpracoval míč a poté elegantně překonal brankáře Arsenalu, který to neměl vůbec jednoduché. COSTOVA trefa byla přesná a Chelsea vede 2:0.
76
Costa obehrál své protihráče a poté poslal dobrou přihrávku do pokutového území, kde se ke střele dostal Hazard, avšak jeho prudká střela byla nepřesná a skončila vysoko nad brankou.
75
Arsenal nechce odejít poražený, a tak neúnavně dobývá Čechovu branku. Nicméně brankář Chelsea je bez práce a dnes ještě ani jednou nemusel zasahovat.
73
Arsenal se postupně dostal na útočnou polovinu, ale koncovka byla žalostná. Chambers se dostal k odraženému balonu, na nic nečekal a vypálil, avšak Čech zůstal bez zákroku, protože tento pokus byl velmi nepřesný.
72
Ve středu hřiště se faulem provinil Mikel, a tak bude Arsenal rozehrávat.
72
Fotbalisté Arsenalu se s balonem pohybují ve středu hřiště a hledají si cestičku k soupeřově brance. Nicméně Chelsea své protihráče aktivně obsazuje, a tak to mají hosté složité.
69
Na druhé straně ze hry odešel Schürrle, místo kterého se na hřiště dostal Mikel.
69
Dohráno má Cazorla, kterého vystřídal Oxlade-Chamberlain.
68
Na útočné polovině kombinuje Özil se Sánchezem a na pomoc jim přispěchal i Chambers. Nicméně Chelsea se brání velmi pozorně a svého soupeře k ničemu nepouští.
67
Po ošetření se Oscar vrátil zpět na trávník a pokračuje ve hře.
67
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře. Chelsea sportovně vrátila míč Arsenalu.
66
Žlutou kartu vyfasoval Schürrle.
65
Hra je přerušena, na trávníku zůstává ležet Oscar, který se drží za levou dlaň. Vypadá to, že při dopadu na zem si ublížil.
64
63
Ke střele se dostal Wilshere, ale jeho pokus mu zablokoval Fàbregas. Nicméně hráč Chelsea zahrál v pokutovém území rukou a Arsenal měl zahrávat pokutový kop, avšak sudí penaltu nenařídil a hosté se velmi zlobí. Následovat bude pouze rohový kop.
61
Nicméně fotbalisté v modrých dresech se nevzdali, znovu získali míč ve svůj prospěch a opět zaútočili, avšak ani tentokrát jejich snažení nedospělo do zakončení.
61
Domácí tým se na soupeřovu polovinu sice dostal, ale sudí musel hru přerušit. Faulovaný byl totiž hráč Arsenalu.
60
U míče je Chelsea a pohybuje se s ním na vlastní polovině, teď už se přesouvá do středu hřiště a postupně i na útočnou polovinu.
59
Rohový kop si vzal na starost Fàbregas, který odcentroval míč před branku, ale tam dobře zasáhl brankář Szczęsny a nikoho z protihráčů ke střele nepustil.
58
Hazard se perfektně dostal přes bránící protihráče a poté poslal přihrávku na malé vápno, ale tam dobře zasáhl Flamini, který odvrátil míč na rohový kop.
56
Obraz ve druhé polovině se nezměnil, a tak doufejme, že změna přijde brzy, protože k vidění toho opravdu moc není a oba brankáři jsou bez práce. Zápas probíhá převážně mezi pokutovými územími, takže šance nepřicházejí.
53
Faulem se provinil Ivanović, a tak ho sudí potrestal žlutou kartou.
52
Na levém křídle uspěl proti svému protihráči Hazard, který pak odcentroval míč před branku, avšak nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
51
Cahill dostal přihrávku od Fàbregase a poté se dostal ke střele, avšak jeho pokus dobře zablokoval protihráč.
50
Cazorla obdržel balon a dostal se do šance, avšak jeho prudká střela branku těsně minula, a tak se stav skóre nemění.
48
Cazorla se prezentoval zajímavou přihrávkou do pokutového území, ale pro Welbecka byla tato přihrávka příliš dlouhá, a tak se k míči nedostal.
47
Arsenal měl k dispozici autové vhazování, ale za malou chvíli o balon přišel. Nicméně hosté se snažili a míč vybojovali zpět pro sebe.
46
Míč do druhého poločasu uvedli fotbalisté Arsenalu.
46
Druhý poločas začne přibližně v 16:24.
Rozhodčí Atkinson ukončil první poločas za stavu 1:0, a to ve prospěch Chelsea. O zatím jediný gól se postaral ve 27. minutě Hazard, když bezpečně proměnil pokutový kop. Nicméně dnešní zápas je zatím velmi opatrný a příliš zajímavých momentů nepřinesl. Doufejme, že druhý poločas bude zajímavější a pohlednější. Chelsea musela ve 24. minutě řešit nepříjemnost, protože zraněný Courtois potřeboval vystřídat, a tak ho na hrací ploše nahradil Čech. Brankář Courtois se v 10. minutě srazil se Sánchezem, ale vypadalo to, že bude v pořádku. Nicméně ve 23. minutě zůstal sedět na trávníku a rychle k němu přispěchala lékařská pomoc. Čech celou situaci pozorně sledoval a poté viděl signál, že půjde do hry. Courtois podstoupí v nemocnici vyšetření. Doufejme, že nepůjde o nic vážného.
Držení míče: Chelsea FC 49% – 51% Arsenal FC.
Střely celkem: Chelsea FC 2:1 Arsenal FC.
Střely na branku: Chelsea FC 2:0 Arsenal FC.
Střely mimo branku: Chelsea FC 0:1 Arsenal FC.
Zásahy brankářů: Chelsea FC 0:1 Arsenal FC.
45+4
45+4
Volný přímý kop si vzal na starost Cazorla, ale standardní situace se mu podle představ nepodařila.
45+3
Faulovaný byl Wilshere, proti kterému se provinil Oscar a měl by dostat žlutou kartu, ale rozhodčí je mírný a kartónek ze své kapsičky nevytáhl. Wengerovi se toto rozhodnutí nelíbí a vypadá velmi rozzlobeně.
45+1
Courtois už je na cestě do nemocnice, doufejme, že všechno dopadne v pořádku.
45
První poločas bude nastaven o 4 minuty.
45
Volný přímý kop si vzal na starost Fàbregas, ale centrovaným míčem našel pouze bránící protihráče.
44
Faulovaný byl Schürrle, kterého chtěl obrat Chambers o míč, což se mu sice podařilo, ale s faulem. Tento faul byl na žlutou kartu, ale sudí Atkinson zvolil pouze ústní domluvu. Navíc Chambers už jednu žlutou kartu má.
42
První poločas se blíží ke konci a Chelsea by ráda navýšila vedoucí skóre. Nicméně Arsenal se brání a další gól už inkasovat nechce. Naopak, hosté by rádi dali gól do šatny.
40
Oba hráči jsou v pořádku a vrátili se zpět na trávník.
40
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.
39
Oscar už je na nohou, ale Koscielny je stále ošetřován.
38
Hra je přerušena, na trávníku zůstávají ležet hned dva fotbalisté, kteří se střetli ve vzdušném souboji.
38
Vypadá to, že Courtois bude převezen do nemocnice na vyšetření. Úder do hlavy byl zřejmě větší, než si sám brankář myslel.
37
Tak nakonec to byl Özil, kdo odcentroval míč ke vzdálenější tyči, avšak Sánchez se ke střele nedostal, a tak Čech zasahovat nemusel.
37
Özil a Cazorla, to jsou muži, kteří se postavili k míči. Jeden z nich bude zahrávat volný přímý kop.
36
Hazard se provinil faulem a Arsenal dostane výhodu standardní situace.
34
Chambers odcentroval balon do pokutového území, avšak nikoho ze spoluhráčů nenašel, a tak mohl zůstat Čech v klidu.
33
Wilshere dostal přihrávku od svého spoluhráče, ale měl u sebe hned několik bránících protihráčů, kteří mu nic nedovolili.
30
Skvělou přihrávku za obranu dostal Wilshere, který se sám řítil na Čecha, avšak český brankář si poradil velmi zkušeně a Chelsea podržel. Wilshere si totiž dal míč dál od nohy, než by sám chtěl a pozorný Čech balon rychle uklidil do náruče.
29
V zajímavé pozici se ocitl Azpilicueta, který se dostal ke střele, avšak brankář Szczęsny předvedl spolehlivý zákrok.
28
Doufejme, že Courtoisovo zranění nebude nijak vážné. V 10. minutě se totiž srazil se Sánchezem, ale po ošetření pokračoval ve hře, avšak o pár minut později zůstal sedět na trávníku a z uší mu tekla krev.
27
EDEN HAZARD bezpečně proměnil pokutový kop a poslal Chelsea do vedení. Brankář Szczęsny nevystihl směr, a tak neměl šanci inkasované brance zabránit.
27
Koscielny za svůj zákrok vyfasoval žlutou kartu.
26
Chelsea bude zahrávat pokutový kop! Ve vápně byl totiž faulovaný Hazard, kterého poslal k zemi Koscielny.
25
Chelsea měla výhodu standardní situace a nevypadalo to vůbec špatně. U vzdálenější tyče číhal hlavičkující Terry, avšak jeho pokus byl nepřesný a Szczęsny zasahovat nemusel.
24
Máme tu avizované střídání: hrací plochu opustil zraněný Courtois, kterého nahradil Čech.
23
Hra je znovu přerušena, brankář Courtois zůstává sedět na hrací ploše a potřebuje ošetřit. Chelsea bude muset střídat.
22
Chelsea vyrazila do protiútoku, který Chambers sice zastavil, ale bylo to s faulem a máme tady další žlutou kartu.
22
Arsenal měl výhodu volného přímého kopu, ale ze standardní situace branku soupeře neohrozil.
21
Byli jsme svědky menšího incidentu, když rozčílený Wenger šťouchl do Mourinha, který mu to oplatil. Sudí si oba kouče volá k sobě a domlouvá jim.
20
Máme tu dnešní první žlutou kartu, kterou vyfasoval Cahill, když ošklivě zajel do Sáncheze.
19
Arsenal je u míče a pohybuje se s ním na útočné polovině. Přihrávku obdržel Cazorla, ale v souboji s protihráčem upadl na zem. Hosté se dožadují odpískaného faulu, ale sudí je proti.
18
Rohový kop si vzal na starost Schürrle, ale v pokutovém území našel pouze Cazorlu, který odkopl balon do bezpečí.
18
Chelsea chtěla znovu zaútočit, ale pozorný Gibbs svému týmu pomohl a balon odehrál na rohový kop.
17
Dobrou přihrávku obdržel Sánchez a snažil se přejít přes bránícího protihráče, avšak Cahill si defenzivní činnost splnil na jedničku.
17
Chelsea podnikla další útočnou akci, ale Arsenal se ubránil a pospíchá do brejku.
16
Volný přímý kop si vzal na starost Fàbregas, který se prezentoval centrem ke vzdálenější tyči, avšak rozhodčí musel hru přerušit. V ofsajdu totiž uvízl Matić.
15
Rozhodčí znovu přerušuje hru, tentokrát Gibbs poslal k zemi Hazarda, a tak Chelsea dostane výhodu standardní situace.
13
V úvodních minutách toho k vidění příliš není. Prozatím se hraje mezi pokutovými územími a na vyloženou šanci čekáme. Nicméně domácí Chelsea je častěji na balonu, a tak je víc ve hře, avšak Arsenal se brání spolehlivě a soupeře k ničemu nepouští.
12
Proti pravidlům se provinil Chambers, a tak je u míče domácí Chelsea.
12
Je to tak, brankář Courtois je v pořádku a ve hře může pokračovat. Po krátkém přerušení se tedy znovu hraje.
11
Čech už se šel rozcvičovat, ale vypadá to, že Courtois je v pořádku.
10
Hra je přerušena, na trávníku zůstal ležet otřesený Courtois, do kterého nechtěně vrazil Sánchez.
9
O přihrávku do pokutového území si řekl Welbeck, ale útočník Arsenalu se k míči nedostal, protože Courtois byl pozorný a pro balon si vyskočil.
7
Volný přímý kop si vzal na starost Flamini, ale standardní situace se mu ani trochu nepodařila. Následovat bude odkop od brány, který si bere na starost Courtois.
7
Proti pravidlům se provinil Oscar, který poslal svého protihráče k zemi. Rozhodčí vše viděl a nedovolený zákrok odpískal.
6
Arsenalu se podařilo získat míč pro sebe, a tak okamžitě vyrazil do rychlého brejku, avšak útočná akce skončila na nepřesné přihrávce.
5
V úvodních minutách je aktivnější na balonu Chelsea, ale to je tak všechno. Arsenal se totiž dobře brání a své protihráče aktivně obsazuje.
4
Do kontaktu s míčem přišel Fàbregas a fanoušci Arsenalu okamžitě reagovali pískotem.
3
Přihrávku obdržel Sánchez, který vzal vše na sebe a vsadil na střelu z dálky, avšak ta byla nepřesná a branku asi o dva metry minula. Courtois tak zasahovat nemusel a nyní bude rozehrávat.
3
Chelsea je stále u míče a hledá si cestu k soupeřově brance, ale Arsenal se brání velmi pozorně. Jeden z domácích fotbalistů byl faulovaný a Chelsea dostala výhodu standardní situace, avšak fotbalisté v modrých dresech rozehráli nakrátko a o míč přišli.
2
Chelsea se s míčem dostala na útočnou polovinu, kde obdržel přihrávku Costa, ale zodpovědně k němu přistoupil Chambers a o balon ho čistě připravil.
1
Hosté napadali rozehrávkou soupeře a Chelsea dostala výhodu autového vhazování.
1
Fotbalisté Arsenalu hrají v tradičních červenobílých dresech a v bílých trenýrkách.
1
O úvodní výkop se postarala Chelsea, která dnes hraje v tradičních modrých kompletech. Balon do hry uvedl Costa společně s Oscarem.
1
-5
Hlavní sudí Atkinson přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-5
Obě základní jedenáctky jsou už připraveny v tunelu.
Podle informací by se incident se světlicemi měl odehrávat pouze v ulicích a před stadionem.
Doufejme, že se situace uklidní a nepokoje zmizí.
Důvodem zpoždění by měly být světlice, které zapálili fanoušci Arsenalu.
-11
Po rozcvičení se oba týmy odebraly do svých šaten.
-29
Hráči obou celků jsou na hrací ploše, kde absolvují rozcvičku.

Chelsea FC: Courtois – Ivanović, Cahill, Terry (C), Azpilicueta – Matić, Fàbregas – Schürrle, Oscar, E. Hazard – D. Costa.
Náhradníci: Čech – Luís, K. Zouma, Mikel, Salah, Willian, Rémy.

Arsenal FC: Szczęsny – Chambers, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Flamini, Wilshere – Cazorla, Özil, A. Sánchez – Welbeck.
Náhradníci: Martínez – Monreal, Rosický, Coquelin, Podolski, Oxlade-Chamberlain, Campbell.

Rozhodčí: Atkinson – Mullarkey, Child.
Papírovým favoritem je Chelsea, které se v letošním ročníku velmi daří, avšak derby nemá nikdy vítěze a Arsenal svému soupeři nedá nic zadarmo.
Poslední vzájemné setkání na Stamford Bridge nedopadlo pro Arsenal ani trochu dobře. 22. března 2014 Chelsea zvítězila 6:0 a získala nadvládu nad Londýnem. Střelecky se tehdy prosadili Hazard, Schürrle, Eto'o, Salah a dva góly přidal Oscar. Kanonýři už podobnou ostudu zažít nechtějí a svému rivalovi chtějí vše vrátit.
Na zápas byli nominováni:

Chelsea FC: Čech, Courtois, Schwarzer, Ake, Azpilicueta, Cahill, Christensen, Filipe, Ivanović, Terry, Zouma, Fàbregas, Hazard, Matić, Mikel, Oscar, Salah, Willian, Costa, Rémy, Schürrle.

Arsenal FC: Martinez, Ospina, Szczesny, Chambers, Gibbs, Koscielny, Mertesacker, Monreal, Cazorla, Coquelin, Diaby, Flamini, Oxlade-Chamberlain, Özil, Rosický, Wilshere, Sánchez, Campbell, Podolski, Welbeck.
Dnešní zápas bude jistě velmi zajímavý, budeme sledovat bitvu o Londýn. Kdo bude vládnout? Chelsea? Arsenal? Je tu ještě jeden zajímavý fakt, a to Fàbregas, který nastoupí proti svému bývalému klubu. Derby přináší vždy spoustu zajímavých momentů, a tak je téměř jisté, že se nudit nebudete.
Chelsea i Arsenal jsou jedinými týmy, které v letošním ligovém ročníku ještě neprohrály. Skončí zápas remízou a tato bilance potrvá? To se dozvíme až s konečným hvizdem.
Arsenal FC je v tabulce na 5. místě a na svém kontě má 10 bodů. Fotbalisté Arsenalu dvakrát zvítězili, čtyřikrát remizovali a a ani jednou nebyli poraženi. Dosavadní stav skóre je 11:7.
Chelsea FC se v tabulce nachází na 1. příčce a na svém kontě má 16 bodů. Hráči Chelsea pětkrát zvítězili, jednou remizovali a ani jednou neprohráli. Dosavadní stav skóre je 19:7.
Veškeré dění se bude odehrávat na Stamford Bridge v Londýně.
Hezký nedělní odpoledne, vítám Vás u komentovaného přenosu nejprestižnější a zároveň nejsledovanější fotbalové soutěže na světě. Anglická Premier League má na programu 7. kolo, ve kterém na sebe mimo jiné narazí i Chelsea FC a Arsenal FC. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:05.