SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 5:0

Manchester City dnes navázal na výhru 4:1 ze hřiště Stoke City a na domácím Etihad Stadium si s chutí zastřílel do sítě Newcastlu, do jehož sítě se postupně trefili Sergio Agüero, Samir Nasri, Edin Džeko a po přestávce dvakrát David Silva. Svěřenci Manuela Pellegriniho si připsali po pohodlném vítězství tři body a využili tak zaváhání Chelsea, která remizovala s Burnley 1:1. Rozdíl mezi oběma týmy bojujícími o titul se ztenčil na 5 bodů Konečný výsledek. Manchester City 5 Newcastle 0.
90+2
90+2
Mužem zápasu byl na Etihad Stadium vyhlášen David Silva, který během druhého poločasu vstřelil dva góly.
90+2
Aleksandar Kolarov napálil pouze zeď a jeho následná dorážka po rozehrání volného přímého kopu byla nepřesná.
90+1
V první minutě nastavení bude Manchester City zahrávat volný přímý kop z nebezpečné pozice a míč už si postavil na místo přestupku Aleksandar Kolarov.
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 2 minuty.
87
Manchester City drží míč na svých kopačkách a nedává Newcastlu ani čuchnout, jak se říká.
86
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Yoan Gouffran, přichází Gabriel Obertan.
85
Papiss Cissé předvedl nepřesný volej, ale již před tím pomezní rozhodčí signalizoval ofsajd.
84
Zápas už se jen dohrává.
83
Žlutou kartu dostává Edin Džeko (Manchester City).
82
Yaya Touré z volného přímého kopu napřáhl k táhlé střele, která směřovala přesně do pravého horního rohu, Tim Krul ji ale fantastickým zákrokem dokázal vytáhnout na rohový kop!
81
Další faul Newcastlu, po které Manchester City bude rozehrávat další standardní situaci.
80
Standardní situaci rozehrál Yaya Touré, který se rozhodl pro přímou střelu na bránu, ta ale byla zablokována.
79
Jack Colback fauloval Yaya Tourého a City má k dispozici standardní situaci.
78
Aleksandar Kolarov obstaral rohový kop, jeho následný centr ale žádného z hráčů v blankytně modrých dresech v šestnáctce nenašel.
77
Manchester City rozehrál rohový kop a po zásahu Jacka Colbacka bude následovat další.
76
Bony Wilfried se pokusil po kolmé přihrávce Yaya Toureho přízemní střelou zpoza šestnáctky obstřelit Tima Krula, ten ale dokázal jeho pokus levou nohou vytáhnout na rohový kop!
75
DRŽENÍ MÍČE: Manchester City 58% Newcastle 42%
74
Citizens už se nikam neženou a v klidu kombinují.
73
Hráči Manchesteru City obléhají šestnáctku Newcastlu, který je stažený před vlastní bránou.
72
Edin Džeko díky dobrému napadání získal míč a poté se snažil přelobovat vybíhajícího Tima Krula, brankář Newcastlu ale dokázal jeho pokus vytáhnout mimo tři tyče!
71
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Daryl Janmaat, přichází Ryan Taylor.
70
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Samir Nasri, přichází Frank Lampard.
69
U postranní čáry už se rozcvičuje Frank Lampard.
68
Manchester City připravuje poslední střídání.
67
Jesus Navas skvěle odcentroval z pravého křídla a na vzdálenější levé tyči našel Edina Džeka, jehož následná hlavička těsně minula levý horní roh brány!
66
Manchester City vede po více než hodině hry na Etihad Stadium nad Newcastlem 5:0 a nyní už jde jen o to, jakým výsledkem dnešní střetnutí skončí.
65
Citizens rozehráli rohový kop, do zakončení se ale nedostali.
64
Samir Nasri se ocital v šestnáctce v dobré šanci, z otočky se mu ale nakonec vypálit nepodařilo.
63
Útok hostujícího Newcastlu zastavil ofsajd, v němž se ocitl Papiss Cissé.
62
Newcastle se po dlouhé době dostal k míči a může se vydat směrem vpřed.
61
Místní hlasatel hlasitě přivítal Bonyho Wilfrieda na hřišti, protože pro útočníka Pobřeží slonoviny je to debut v dresu Manchesteru City.
60
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Sergio Agüero, přichází Wilfried Bony.
59
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází David Silva, přichází Jesús Navas.
58
Do hry jako první přijde Jesus Navas a po něm by si měl příchod na trávník vychutnat také Bony Wilfried.
57
Manchester City připravuje dvojité střídání.
56
Eliaquim Mangala se dostal po rohovém kopu k hlavičce, jeho pokus ale zamířil nad.
55
Pablo Zabaleta vybojoval pro Manchester City po zákroku Fabricia Colocciniho rohový kop.
54
David Silva není nějaký extra střelec, to co ale předvedl před pár okamžiky, to byla nádhera.
53
Manchester City právě vstřelil branku!
DAVID SILVA během dvou minut střílí další gól a Manchester City vede 5:0!! Yaya Touré našel za obranou na levé straně šestnáctky krásným dlouhým pasem Sergia Agüera, který míč sklepl hrudí na z druhé vlny nabíhajícího Davida Silvu a španělský playmaker ho nádherným volejem uklidil přesně ke vzdálenější pravé tyči.
53
Neskutečně krásného samozřejmě!
52
Co dnes hráči Manchesteru City předvádí, to je něco neskutečného.
51
DAVID SILVA střílí gól a demolice Newcastlu pokračuje!! Samir Nasri dostal přihrávku na pravou stranu šestnáctky a poté vylepšil pozici pro Davida Silvu, který ze značky pokutového kopu zamířil přízemní střelou přesně ke vzdálenější levé tyči.
51
Vzápětí ale přišla ztráta, po které mohl otočit hru Fernandinho.
50
Newcastle drží míč na svých kopačkách a kombinuje ve střed hřiště.
49
Ayoze Pérez rozehrál rohový kop, jeho následný centr ale skončil pouze v náruči Joe Harta.
48
Joe Hart v dnešním zápase neměl téměř žádnou práci a o to těžší jeho předchozí zákrok byl.
47
Moussa Sissoko se na hranici šestnáctky fantasticky položil do vysokého centru střídajícího Mehdiho Abeida z pravého křídla a jeho následný volej byl ještě tečován, Joe Hart ale přesto dokázal spektakulárním zákrokem míč směřující přesně k pravé tyči vyrazit na rohový kop!
46
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Vurnon Anita, přichází Mehdi Abeid.
46
Druhých pětačtyřicet minut rozehráli hosté z Newcastlu.
46
Vracíme se zpět na Etihad Stadium, kde po prvním poločase vede Manchester City nad Newcastlem 3:0. Do sítě Magpies se postupně prosadili Sergio Agüero, Samir Nasri a Edin Džeko.
Newcastle již po 28 sekundách předvedl faul v pokutovém území, který postaral ve druhé minutě Sergio Agüero. Za dalších deset minut se prosadil parádní střelou do levého horního rohu Samir Nasri a fantastický první poločas v podání Manchesteru City zakončil po úžasném pasu do šestnáctky Edin Džeko. Skóre po prvním poločase. Manchester City 3 Newcastle 0.
45+2
45+1
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
45
Běží poslední sekundy prvního poločasu, v němž dominovali hráči Manchesteru City.
44
Kdyby Edin Džeko střílel, udělal by lépe.
43
Yaya Toure našel na pravé straně šestnáctky Edina Džeka, který se ještě snažil vylepšit kombinaci přihrávkou do středu na Samira Nasriho, ten se ale do zakončení nedostal.
42
Manchester City přechází do útoku.
41
Edin Džeko posílal před bránu z nulového úhlu přihrávku, kterou na přední pravé tyči lapil pozorný Tim Krul.
40
Fabricio Coloccini poslal dopředu dlouhý nákop, po němž se hráči Newcastlu k ničemu nedostali.
39
Žlutou kartu dostává Yaya Touré (Manchester City).
39
Newcastle standardní situaci nevyužil a vzápětí bude mít k dispozici další, když Yaya Touré ve středu hrací plochy stáhl k zemi Jacka Colbacka.
39
Kapitán Manchesteru City Vincent Kompany tvrdě zajel do Papisseho Cissého a za svůj zákrok byl potrestán žlutou kartou.
38
Žlutou kartu dostává Vincent Kompany (Manchester City).
36
Fernandinhova střela byla dostatečně prudká, scházelo ji však přesnější umístění.
35
Přihrávka Edina Džeka na Samira Nasriho sice byla nepřesná, vzápětí si ale na míč ze druhé vlny naběhl Fernandinho a z první napřáhl ze střední vzdálenosti k přízemní střele, kterou uprostřed brány zkrotil připravený Tim Krul!
34
Následný rohový kop hosté nevyužili a do útoku mohou přejít opět Citizens.
33
Aleksandar Kolarov si připsal úspěšný obranný zákrok a centr Newcastlu odvrátil na rohový kop.
32
Yaya Toure rozehrál volný přímý kop, signál ale Citizens nevyšel a lob za obranu odvrátil Ayoze Pérez.
31
Fabricio Coloccini vletěl do souboje se Sergio Agüerem příliš ostře a byl mu odpískán faul.
30
Jack Colback zakopl míč a za své počínání uviděl žlutou kartu. Na hráčích Newcastlu je vidět velká frustrace.
29
Žlutou kartu dostává Jack Colback (Newcastle United).
28
Po rozehrání rohového kopu to byl opět Aleksandar Kolarov, který se natahoval po centru, tentokrát ale na míč nedosáhl.
27
Aleksandar Kolarov se natahoval na vzdálenější tyči po míči a nakonec se dostal ke střele, ta ale byla sražena na rohový kop.
26
STŘELY NA BRÁNU: Manchester City 3 Newcastle 0
24
STŘELY CELKEM: Manchester City 5 Newcastle 6
23
Na Etihad Stadium se možná schyluje k debaklu.
22
Manchester City má otěže zápasu pevně ve svých rukou a po 21 minutách vede už 3:0.
21
EDIN DŽEKO vyrobil v úvodu zápasu penaltu a nyní sám skóruje!! David Silva našel v šestnáctce Edina Džeka fantastickým pasem, který si bosenský útočník zpracoval na prsa a poté míč levačkou poslal pod břevno.
19
Sergio Agüero vyslal na bránu Newcastlu z hranice šestnáctky přízemní diagonální střelu, která o poměrně velký kus minula vzdálenější levou tyč.
18
Moussa Sissoko se postavil k rozehrání volného přímého kopu, jeho následná střela ale skončila pouze na zdi.
17
Manchester City přešel do útoku, který nic nepřinesl, a Newcastle může přejít do protiútoku.
16
Je za námi úvodních 15 minut, po kterých Manchester City vede nad Newcastlem 2:0.
15
Edin Džeko se ocital v dobré šanci, nakonec ale bránu Tima Krula neohrozil.
14
Pablo Zabaleta mohl centrovat z pravého křídla, místo centru ale míč zasekl a zvolil přihrávku zpět.
13
Když už se Newcastle zvedal, tak ho k zemi znovu poslal Samir Nasri.
12
SAMIR NASRI střílí krásný gól a zvyšuje na 2:0!! Edin Džeko dostal přihrávku na levou stranu šestnáctky a poté ještě vylepšil pozici pro Samira Nasriho, který míč uklidil parádní střelou přesně do levého horního rohu.
12
Sergio Agüero se ocitl v ofsajdu a útočná akce Manchesteru City byla zastavena.
11
Newcastle je během posledních pár minut aktivnější a již se dostal ke dvěma střelám, z nichž jedna byla velmi nebezpečná.
10
Daryl Janmaat se prezentoval nádhernou střelou zpoza šestnáctky, která jen o vlásek minula levý horní roh brány Joe Harta!
9
Jack Colback se dostal ke střele zpoza šestnáctky, jeho pokus ale zamířil vysoko nad.
8
Newcastlem brzký inkasovaný gól příliš neotřásla a snaží se rychle odpovědět.
7
Střela Newcastlu zpoza šestnáctky byla zablokována.
6
Takovýto vstup do zápasu si Magpies určitě nepřáli. Stále však mají téměř celý zápas na to, aby s výsledkem něco udělali.
5
Edin Džeko bojoval o míč, jenže to přehnal se svou snahou a po ostřejším skluzu mu byl odpískán útočný faul.
4
Svěřenci Manuela Pellegriniho prožívají fantastický vstup do utkání a na Etihad Stadium vedou nad Newcastlem zásluhou Sergia Agüera 1:0.
3
Žlutou kartu dostává Vurnon Anita (Newcastle United).
2
SERGIO AGÜERO posílá Manchester City z penalty do brzkého vedení!! Argentinský útočník se postavil k exekuci pokutového kopu a přízemní střelou k pravé tyči nedal Timo Krulovi šanci.
1
Vurnon Anita po 28 sekund fauloval v šestnáctce Edina Džeka a Manchester City bude zahrávat penaltu!
1
Hlavní rozhodčí Chris Foy dal pokyn k zahájení zápasu, který obstaral domácí Manchester City.
1
Vítejte na Etihad Stadium, kde už jsou hráči obou týmů připraveni v tunelu, odkud je na hrací plochu přivede hlavní rozhodčí Chris Foy. V základní sestavě domácího Manchesteru City dnes chybí Wilfried Bony, útočník Pobřeží slonoviny je však připraven na lavičce.

Manchester City: Hart – Zabaleta, Kompany (C), Mangala, Kolarov – Nasri, Fernandinho, Y. Touré, Silva – Džeko, Agüero.
Náhradníci: Caballero – Fernando, Bony, Navas, Lampard, Clichy, Demichelis.

Newcastle United: Krul – Janmaat, Williamson, Coloccini (C), Haidara – Sissoko, Anita, Colback, Gouffran – Cissé, Pérez.
Náhradníci: Woodman – Taylor, Obertan, Sa. Ameobi, Rivière, Abeid, Armstrong.

Rozhodčí: Chris Foy. Asistenti: H. Lennard, A. Garratt. Čtvrtý rozhodčí: R. Madley.
Newcastle United

Newcastle už dokázal v letošní sezóně Manchester City na Etihad Stadium jednou porazit, když v Capital One Cupu nad Citizens zvítězil překvapivě 2:0 a ukončil jejich cestu za obhajobou trofeje. Paul Dummett si poranil během zápasu proti Crystal Palace, který skončil nerozhodně 1:1, koleno a mimo hru by mohl být až do konce letošní sezóny. Na svou šanci v nepřítomnosti Paula Dummeta čekají kromě Fabricia Colocciniho Mike Williamson, Daryl Janmaatt a Massadio Haidara, zatímco nad startem Rémyho Cabelly visí otazník.
Manchester City

Wilfried Bony přestoupil v lednu do Manchesteru City ze Swansea City, kvůli účasti na Africkém poháru národů, který dokázal společně se svým novým týmovým parťákem Yayou Tourém vyhrát, si však museli fanoušci na jeho debut v dresu City počkat. Yaya Touré svému týmu citelně chyběl, Manchester City nedokázal vyhrát čtyři ligové zápasy řadě a po překvapivém vyřazení z FA Cupu proti Middlesbrough dokázal naplno bodovat až proti Stoke City, na jehož stadionu v posledním ligovém zápase zvítězil 4:1.
Newcastle United zavítá v sobotu večer na Etihad Stadium, kde se střetne s obhájcem titulu Manchesterem City, v jehož dresu by si měl konečně odbýt debut Wilfried Bony. Zajímavým střetnutím Barclays Premier League ze severovýchodní části Manchesteru Vás provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.