To je ode mě pro tuto chvíli vše. Na shledanou u dalšího online přenosu.
Manchester City zvládl i třetí zápas letošní ligové sezony a po výhře 2:0 v Goodison Parku se vrací na první místo tabulky. Svěřenci Manuela Pellegriniho předvádějí skutečně excelentní vstup do ligové sezony, když mají po třech kolech na svém kontě 9 bodů a skóre 8:0. Everton zejména v prvním poločase nepředváděl špatný fotbal, ale ve druhé půli se dostal pod velký tlak, který vyvrcholil gólem Kolarova. V závěru zápas ještě pojistil výhru Citizens střídající Samir Nasri.
90+4
90+4
Svěřenci Manuela Pellegriniho už jen čekají na konečný hvizd.
90+2
Deulofeu nabral s míčem rychlost, ale hostující obrana ho dokázala zastavit a u balónu jsou opět hráči v bledě modrém.
90+1
Citizens drží míč na svých kopačkách a snaží se kontrolovat závěr utkání.
90
Nastavovat se budou ještě čtyři minuty, ale vše nasvědčuje tomu, že o vítězi zápasu je již rozhodnuto.
90
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází David Silva, přichází Fabian Delph.
88
Manchester City právě vstřelil branku!
Tak tohle byla parádní akce hostů! SAMIR NASRI si narazil s Yayou Tourém, který mu vrátil balón parádním obloučkem za obranu a Nasri chladnokrevně přeloboval vyběhnutého Howarda. Asistence: Yaya Touré.
87
Žlutou kartu dostává Samir Nasri (Manchester City).
86
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Tom Cleverley, přichází Gerard Deulofeu.
85
Hostům se v těchto chvílích daří držet míč na útočné polovině. Everton už by v této fázi zápasu nutně potřeboval vytvořit si tlak.
83
Nasri vyslal nebezpečný centr do pokutového území Evertonu, ale Jagielka byl na správném místě a odvrátil míč do bezpečí.
82
Domácí se snažili dostat s míčem do pokutového území, ale Lukaku byl čistě zastaven Tourém a míče se zmocnili Citizens.
81
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Sergio Agüero, přichází Wilfried Bony.
79
Po centru Naismitha se do zakončení dostal Barry, jehož hlavičku zastavil těsně před brankovou čárou Kompany!
79
Nepříjemný centr od rohového praporku nadělal Hartovi velké potíže.
78
Domácí se však nakonec dostali k bráně Citizens a vybojovali alespoň rohový kop.
77
Everton má v těchto chvílích potíže s rozehrávkou, do níž se nyní musel zapojit i brankář Howard.
76
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Samir Nasri.
74
Obraz hry je v těchto minutách vcelku vyrovnaný, ale pro hostující tým je za tohoto výsledku důležité, že se Everton zatím nedostává do žádných nebezpečných akcí.
72
Po nakrátko rozehraném rohu následoval centr Davida Silvy, který však poslal míč jen vysoko nad domácí bránu.
71
Navas se pokusil odcentrovat do vápna, ale míč srazil na rohový kop Naismith.
70
Kolarov nedovoleně atakoval Colemana a u míče zůstanou domácí hráči.
68
Hosté se i tentokrát ubránili a nyní jsou s míčem na útočné polovině.
67
Nově nastoupivší Naismith už se dral do šance, ale dobrým obranným zákrokem ho zastavil Mangala a následovat bude další roh pro Toffees.
66
Everton získal příležitost v podobě rohového kopu.
65
Hosté jsou po vstřelené brance při chuti a pokračují v náporu.
64
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Arouna Koné, přichází Steven Naismith.
63
A mohlo to být 0:2! Po nedorozumění domácí obrany se do velké šance dostal Navas, který šel z pravé strany sám na bránu, ale míč napálil jen přímo do Howarda.
60
Hosté se po hodině hry ujímají vedení! Sterling našel výbornou přihrávkou ve vápně ALEKSANDARA KOLAROVA, který z úhlu propálil Howarda. Asistence: Raheem Sterling.
58
Domácí se teď dobře prokombinovali od vlastní brány, za což sklidili potlesk zaplněného Goodison Parku a následně si vytvářeli zajímavou útočnou akci, na jejímž konci se Lukaku snažil hlavou sklepnout míč do běhu Barkleymu, ale přihrávku zastavil jeden z bránících hráčů.
56
Dlouhý nakopnutý balón v podání hostů končí v náručí Tima Howarda.
55
Cleverley hledal přihrávkou z pravé strany někoho ze spoluhráčů, ale před hostující bránou v tu chvíli nebyl nikdo z hráčů Evertonu a míč pouze neškodně prolétl pokutovým územím.
54
Poprvé ve druhém poločase můžeme sledovat delší kombinaci na útočné polovině v podání Evertonu. Uvidíme, zda si nakonec domácí dokáží vypracovat nějakou šanci.
53
Manchester City zatím ve druhém poločase diktuje tempo hry a Everton se v podstatě jen brání.
52
Po nakrátko rozehraném rohu následoval centr do šestnáctky, kde míč zastavil McCarthy.
51
Browning předvedl v domácí šestnáctce dobrý obranný zákrok, po němž následuje rohový kop Citizens.
49
Agüero si přebíral přihrávku za obranu v ofsajdovém postavení, což neuniklo pozornosti pomezního rozhodčího.
48
Úvodní minuty druhého poločasu patří hostům, kteří nepouštějí Everton k míči a zakládají jednu útočnou akci za druhou.
47
Obrovská šance hostů! Sterling našel krásnou přihrávkou mezi obránci ve vápně Silvu, jehož střela trefila bližší tyč Howardovy brány.
46
Pro centr z levé strany si v klidu došel Howard, který rozehrává od vlastní brány.
46
Druhý poločas, který bude jistě hodně zajímavý, začne přibližně v 18:05.
První poločas nabídl v Goodison Parku kvalitní fotbalovou podívanou, které zatím chybějí pouze vstřelené góly. Více ze hry měli většinu času hosté, kteří si vytvořili i několik zajímavých šancí, ale žádnou z nich neproměnili a v závěru poločasu o sobě začal dávat vědět i Everton.
45+4
45+4
Přímého kopu z pozice těsně před šestnáctkou se nakonec ujal Lukaku, jehož prudká střela prolétla jen těsně nad břevnem Hartovy brány!
45+3
Cleverley nabral rychlost s míčem a uháněl směrem k hostující šestnáctce, před níž ho pouze za cenu faulu zastavil Fernandinho, který navíc vidí za svůj zákrok žlutou kartu.
45+2
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Brendan Galloway, přichází Tyias Browning.
45+1
Galloway má opět zdravotní potíže a bude muset být vystřídán. Domácí fanoušci mu aplaudují při jeho odchodu ze hřiště.
45
První poločas bude nastaven o čtyři minuty.
44
V závěru prvního poločasu se Everton dostává více do hry a snaží se držet balón daleko od své brány.
43
Přímák si vzal na starost právě Barkley, kterému však střela příliš nesedla a míč mířil hodně mimo bránu.
42
Barkley se teď individuálně dostal s míčem až před hostující šestnáctku, kde ho fauloval Mangala, který vidí první žlutou kartu zápasu. Zajímavá standardka pro domácí.
40
Everton se teď na chvíli vymanil z tlaku, pod který se v posledních minutách dostával a drží míč na útočné polovině.
38
Galloway byl nyní ošetřován na trávníku a hra se na chvíli přerušila. Domácí obránce bude v pořádku a brzy se vrátí do zápasu.
37
Jagielka čistým skluzem odzbrojil na hranici šestnáctky Agüera, ale hosté poté pokračovali v akci a do šance se dostával Sagna, kterého však ve vápně uhlídal Galloway.
36
Coleman odvrátil hlavou centrovaný míč mimo šestnáctku, ale hosté pokračují v útočném snažení.
35
Stones podle rozhodčího fauloval Agüera v blízkosti domácí šestnáctky a Everton bude čelit standardní situaci v nebezpečném území.
34
Yaya Touré se uvolnil s balónem na pravé straně domácího pokutového území, ale z úhlu poté vyslal něco mezi střelou a přihrávkou, přičemž míč pouze neškodně prolétl vápnem a skončil v autu.
32
Jagielka si vyskočil na centr z pravé strany a hlavou poslal míč jen nad horní tyč Hartovy brány.
31
Navas vyslal prudký centr do domácí šestnáctky, kde míč zastavil Stones, po němž se míče ujal brankář Howard.
29
Rohový kop si vzal na starost tradičně Silva, ale žádné ohrožení domácí brány se nekonalo.
28
Práci měl nyní opět Howard, který musel zasahovat proti ráně Sterlinga a následovat bude rohový kop pro Manchester City.
26
Coleman pálil nebezpečně po zemi k bližší tyči, ale jeho rána nakonec prolétla těsně vedle Hartovy brány.
24
Na druhé straně zkusil z dálky vypálit Yaya Touré, s jehož střelou však neměl Howard nejmenší problém.
23
Koné našel přihrávkou z levé strany před vápnem Barkleyho, který ihned posunul míč na Lukaku, jenž se ocitl za obranou Citizens a nadvakrát překonal Harta, jenže pomezní rozhodčí si správně všiml těsného ofsajdu a gól není uznán.
22
Cleverley neudržel míč na hrací ploše a následovalo autové vhazování, které si nyní hosté po malé chvíli zopakovali.
20
Domácí moc dlouho v útoku nevydrželi a dopředu už se opět hnali svěřenci Manuela Pellegriniho, kteří však nyní rovněž neuspěli, neboť Kolarov z voleje špatně trefil balón a poslal ho do zámezí.
19
První střelu domácího týmu si v devatenácté minutě připisuje Barkley, ale jeho pokus mířil přímo do středu brány na připraveného Harta.
17
Hosté jsou v těchto minutách výrazně aktivnější a obrana Evertonu se má co ohánět, při snaze bránit jejich útočné výpady.
15
Hosté teď zamotali hlavu domácí obraně a Navas se snažil předložit míč Sterlingovi před prázdnou bránu, ale letní posila z Liverpoolu na míč těsně nedosáhla! Domácí fanoušci si teď museli hlasitě oddychnout.
14
Silva se dostal před šestnáctkou Evertonu k balónu a vystřelil na bližší tyč, ale Howard byl na správném místě a bez větších potíží míč zkrotil.
13
Obrana City nezaváhala a centrovaný míč odklidila mimo vlastní šestnáctku.
12
Mangala již odchází po svých za postranní čáru a Barkley se chystá rozehrát rohový kop Evertonu.
11
Mangala zůstávat ležet na zemi po hlavičkovém souboji s protihráčem a na hřiště byli přivoláni lékaři hostujícího týmu.
10
Na druhé straně se ke střele dostal Agüero, ale Howard neměl s jeho zakončení doprostřed brány žádné problémy.
9
Lukaku se teď dvakrát dostal ve vápně k míči, ale hostující obrana mu ani jednou nedala dostatek prostoru k tomu, aby mohl ohrozit bránu.
7
Po Agüerově ofsajdu se bude odkopávat od brány Evertonu. Domácí jsou v úvodních minutách hodně opatrní.
6
Hosté zatím Everton nepouštějí na dostřel vlastní brány a nyní jsou to opět hráči ve světle modrém, kdo je u balónu.
4
Sterling dobře našel nabíhajícího Agüera, ale ten se nechal připravit o míč a dopředu mohou jít Toffees.
3
Silvův centrovaný míč našel pouze hlavu bránícího hráče a rozhodčí navíc odpískal hostům útočný faul, takže rozehrávat bude Howard.
2
Silva střílel levačkou zpoza šestnáctky a míč trefil jednoho z bránících hráčů, od něhož se odrazil k Agüerovi, který se ocitl v dobré šanci, ale jeho střelu dokázala Howard vytěsnit na roh.
1

Everton FC: Howard – Coleman, Stones, Jagielka (C), Galloway – Barry, McCarthy – Cleverley, Barkley, Koné – R. Lukaku.
Náhradníci: Robles – Mirallas, Naismith, Bešić, Deulofeu, L. Osman, Browning.

Manchester City: Hart – Sagna, Kompany (C), Mangala, Kolarov – Fernandinho, Y. Touré – Navas, Silva, Sterling – Agüero.
Náhradníci: Caballero – Denayer, Demichelis, Delph, Iheanacho, Nasri, Bony.

Rozhodčí: A. Taylor – G. Beswick H. Lennard.
Zdravím všechny příznivce nejlepšího světového fotbalu! Anglická Premier League má dnes na programu tři zápasy třetího kola a jedním z nich je souboj mezi Evertonem a Manchesterem City. Oba týmy zatím nemají v nové ligové sezoně na kontě ani jednu porážku. Domácí nejprve remizovali doma v Goodison Parku s nováčkem z Watfordu 2:2 a ve druhém kole jasně opanovali utkání na půdě Southamptonu, odkud si přivezli vítězství 3:0. Dnes však čeká Everton velmi těžký souboj proti Citizens, kteří vlétli do nového ligového ročníku doslova jako uragán, když nejprve vyhráli 3:0 na hřišti West Bromu a poté stejným výsledkem smetli doma londýnskou Chelsea.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.