SESTŘIH Premier League: Bournemouth - Southampton 1:3

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního dne.
Rozhodčí Clattenburg naposledy foukl do píšťalky a ukončil dnešní utkání, ve kterém AFC Bournemouth podlehl Southamptonu FC 1:3. Pro Bournemouth to vypadalo už v 6. minutě velmi slibně, protože se dostal do vedení, když se přesně trefil hlavičkující Aké. Nicméně Southampton se z tohoto šoku rychle otřepal a ve 14. minutě Bertrand vyrovnal na 1:1. První poločas skončil spravedlivou remízou, ale do druhého poločasu vstoupil Southampton velmi aktivně a už ve 48. minutě se dočkal vedoucího gólu, když míč do brány vstíil Rodriguez, no a stejný hráč se trefil ještě v 85. minutě. Hosté dnes zvítězili zaslouženě, protože ve druhé polovině zápasu to byli oni, kdo určoval tempo.
90+5
90+5
Běží poslední nastavená minuta a u míče jsou domácí hráči. Podaří se jim ještě kosmeticky upravit stav utkání?
90+3
Hosté z rohového kopu nic nevytěžili, ale to vůbec nevadí, protože vedou o 2 góly a zápas už se blíží ke svému konci.
90+3
Hrací plochu opouští hráč utkání, Jay Rodriguez a nahrazuje ho Long.
90+2
Southampton bude zahrávat rohový kop, ale nejdříve proběhne střídání.
90+1
S. Cook se snažil snížit na 2:3, ale jeho rána neměla dostatečně potřebnou razanci a Forster s ní neměl žádné větší potíže.
90+1
Virgil van Dijk si vytvořil šanci, ale Boruce nepřekonal.
90+1
Druhý poločas je nastaven o 5 minut.
90
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.
89
Ošetřovaným hráčem je Soares.
88
Hra je přerušena, ošetřován je jeden z hostů.
85
Southampton právě vstřelil branku!
Přišlo zasloužené navýšení v podání hostů. Redmond dokázal v pádů posunout míč pro svého spoluhráče a JAY RODRIGUEZ se mu odměnil vstřeleným gólem. RODRIGUEZ se do míče opřel placírkou a ze své kopačky vyslal nádhernou technickou ránu, proti které byl Boruc bez šance.
83
Domácí tým zahrával hned dva rohové kopy v krátkém časovém úseku, ale ani jedna standardní situace nevedla k ohrožení branky.
80
Redmond ze své kopačky vyslal technickou ránu, která měla gólové parametry, ale skončila jen těsně nad brankou.
80
Bournemouth se teď chvíli pohyboval na soupeřově polovině, ale ohrozit ho nedokázal. Nyní už má míč ve své moci Southampton a přeje si dotáhnout dnešní zápas do vítězného konce.
78
Máme tu další žlutý prohřešek, tentokrát byl kartou potrestán Davis.
77
Domácí tým měl další výhodu standardní situace, ale využít ji nedokázal. K vidění byl pouze nepřesný centr, který se dostal mimo hrací plochu. V 77. minutě se tak stav skóre nemění, domácí celek stále prohrává 1:2.
76
Clasie fauloval a za svůj prohřešek byl potrestán žlutou kartou.
74
Domácí tým rozehrál volný přímý kop nakrátko a s míčem se pohybuje na soupeřově polovině.
73
Højbjerg sice svému soupeři odebral míč, ale pomohl si faulem a Bournemouth bude zahrávat volný přímý kop.
72
Máme tu avizované střídání: ze hry odešel King a místo něj přišel Ibe.
72
Vypadalo to, že Bertrand zahrál ve vápně rukou, ale rozhodčí nic neviděl a hru nechal pokračovat.
70
Bournemouth chystá poslední změnu v sestavě.
67
Byl to Aké, kdo zablokoval Højbjergovu pumelici a Boruc mu může poděkovat, protože kdyby Aké nezasáhl, balon by skončil mezi třemi tyčemi.
67
Højbjerg obdržel přihrávku ve vápně, na nic nečekal a tvrdě udeřil do míče. Jeho ránu zablokoval jeden z bránících protihráčů.
66
Bournemouth rozehrál a na útočné polovině si hledá cestičku k soupeřově brance, tato cesta je však trnitá. Navíc teď přišla nepřesná přihrávka a balon se přestěhoval na kopačky hráčů Southamptonu.
66
Hosté z rohového kopu nic nevyužili, protože Boruc byl připravený a centrovaný míč si stáhl k sobě do náruče.
65
Redmond měl míč ve velkém vápně a poté ho odcentroval ke vzdálenější tyči, ale nikdo z jeho spoluhráčů se ke střele nedostal. Southampton však stihl sebrat odražený míč a vybojoval svůj třetí rohový kop.
64
Oba týmy mají k dispozici ještě jedno střídání.
64
Střídají také domácí borci: odpočinout si na lavičku zamířil Wilson a místo něj naskočil do hry Afobe.
62
Prostor ve hře dostává Tadić, kterému uvolňuje místo Boufal.
61
J. King teď z pravého křídla odcentroval míč do pokutového území, ale nikdo z jeho spoluhráčů tento tah nečekal, a tak zůstala Kingova výzva nevyslyšena.
57
S. Cook teď nedokázal obrat o míč Rodrigueze a nabídl mu velkou šanci, kterou však Rodriguez nevyužil. Útočník Southamptonu sice překonal Boruce, ale na brankové čáře byl připravený Aké, který zabránil gólu.
55
První změna v sestavě domácích: dohrál Pugh a místo něj naskočil Fraser.
53
Zpoza vápna pálil C. Wilson, ale jeho střela branku těsně minula.
52
Aké si připsal obranný zákrok a hostům nabídl rohový kop. Southampton však z této standardní situace nic nevytěžil.
50
Redmond ze své levačky vyslal prudkou střelu, ale zasáhl pouze bránícího protihráče.
49
Pugh odcentroval míč, ke kterému se dostal hlavičkující C. Wilson, ale brankáře Forstera nepřekonal.
49
Fanoušci Southamptonu ožili a nyní jsou to oni, kteří dominují v hledišti.
48
Davis obdržel parádní kolmici do vápna a poté předal míč před odkrytou bránu, kam si naběhl JAY RODRIGUEZ a pohotovou střelou poslal hosty do vedení.
46
Domácí tým chyboval v obraně a do šance se dostali hosté. Pozornost brankáře Boruce vyzkoušel Redmond.
46
Do druhého poločasu už nenastoupil Reed, místo kterého přišel Davis.
46
Míč do druhého poločasu uvedli domácí fotbalisté.
46
Druhý poločas začne přibližně v 15:31.
Rozhodčí Clattenburg foukl do píšťalky a ukončil první poločas za stavu 1:1. Úvodní gól padl už v 6. minutě, když se přesně trefil hlavičkující Aké. Southampton se však rychle otřepal a ve 14. minutě Bertrand vyrovnal na 1:1. Pak už toho k vidění příliš zajímavého nebylo a dosavadní skóre je spravedlivé.
45+1
45+1
První poločas bude nastaven o 1 minutu.
45
Běží poslední minuta prvního poločasu, uvidíme, kolik sudí Clattenburg přidá.
43
První poločas se pomalu blíží ke svému konci. Míč v držení mají hosté, kteří by rádi přidali gól do šatny, který by jim zajistil vedení. Nicméně Bournemouth se brání pozorně a chybovat rozhodně nechce.
41
Střely na bránu: AFC Bournemouth 3:2 Southampton FC.
41
Střely celkem: AFC Bournemouth 4:5 Southampton FC.
40
Ono se toho v dnešním utkání příliš zajímavého neděje, zápas spíš probíhá mezi pokutovými územími a šance přicházejí sporadicky.
38
Faulovaný byl King a domácí tým bude rozehrávat.
37
C. Wilson si našel cestu do pokutového území, kde si ve velkém vápně počkal na centrovaný míč a poté zakončoval hlavou. Nicméně střela mířila pouze do prostoru, kde byl připravený Forster.
34
Sudí pískl do píšťalky a přerušil hru, protože Boufal nafilmoval pád. Z opakovaného záběru bylo jasně vidět, že k žádnému kontaktu nedošlo a sudí správně udělil žlutou kartu.
31
Wilshere zvedl hlavu a parádně přenesl hru na levé křídlo, kde číhal Daniels, nicméně druhý jmenovaný se prezentoval jen nepřesnou přihrávkou do vápna a domácí tým o balon přišel.
30
V posledních dvou minutách bylo k vidění hodně nepřesností, a to na obou stranách. Na Vitality Stadium je stav skóre stále 1:1 a tento stav je zatím zasloužený.
28
Domácí tým rozehrál nakrátko, ale nic smysluplného nevymyslel. Teď už se balon přestěhoval na kopačky hostů.
27
Southampton se musí bránit, protože Wilshere vybojoval rohový kop.
26
Højbjerg chtěl překvapit Boruce, ale překvapil sám sebe, jak hroznou střelu ze své kopačky vyslal. Míč skončil mezi diváky a rozehrávat bude domácí tým.
25
Southampton teď na svého soupeře vytvořil obrovský tlak, ale střeleecky se prosadit nedokázal. Aktivita hostů stále trvá, a tak musí Bournemouth zůstat hodně koncentrovaný.
23
Arter už je na nohou a pokračuje se ve hře.
23
Hra je přerušena, na trávníku zůstal ležet faulovaný Arter, kterého poslal k zemi nedovoleně jeden z protihráčů.
22
C. Wilson dostal dobrou přihrávku do velkého vápna, ale nedokázal si zpracovat míč a sám sebe připravil o zajímavou šanci. Rozehrávat budou hosté.
20
Arter hledal jednoho ze svých spoluhráčů, ale jeho přihrávka byla nepřesná a dostala se až mimo hrací plochu. Rozehrávat bude brankáž Forster.
18
Soares si připsal obranný zákrok a soupeři nabídl rohový kop. Nicméně Bournemouth z této standardní situace nic nevytěžil.
17
Boufal teď pálil zpoza vápna, ale Boruc byl připraven a technickou střelu lapil do rukavic.
14
RYAN BERTRAND obdržel přihrávku od spoluhráče a pak už vzal vše na sebe. BERTRAND dotancoval s míčem až do vápna, kde si udělal prostor a chladnokrevně zakončil. Brankář Boruc se natahoval marně, protože BERTRAND se trefil ukázkově ke vzdálenější tyči a vyrovnal na 1:1.
12
Forster měl plné ruce práce, ale naštěstí pro něj všechno zvládl. Southampton totiž získal míč pro sebe, ale chyboval v rozehrávce a domácí tým okamžitě zaútočil. Velmi nepříjemnou střleu ze své kopačky vyslal King, ale Forster tento pokus nadvakrát zlikvidoval.
11
Míč v moci mají opět domácí hráči, které rychlý gól nakopl a prezentují se velmi aktivně.
10
Na levém křídle se rozběhl Daniels, který obdržel přihrávku a pak už si to sprintoval do velkého vápna, kde byl na poslední chvíli zastaven svým protihráčem.
9
S míčem na kopačkách se pohybují domácí hráči, kteří by rádi navýšili vedoucí skóre, protože vedení 2:0 by přece bylo lepší.
8
Takový start zápasu si hosté určitě nepředstavovali a pokud dnes chtějí bodovat, budou muset rychle něco udělat. Do konce utkání zbývá stále dost času.
6
Bournemouth právě vstřelil branku!
Další roh rozehráli domácí nakrátko, což se ukázalo jako nejlepší možná varianta. Přihrávku obdržel Wilshere, který se pozorně rozhlédl a do pokutového území adresoval nadýchaný centr, do kterého se hlavou opřel NATHAN AKÉ a přesnou trefou nedal Forsterovi šanci.
6
Před rohovým kopem se hosté ubránili, ale budou čelit další standardní situaci, a tak musí zůstat pozorní.
5
K vidění bude další rohový kop, tentokrát ho budou zahrávat domácí hráči.
4
Southampton ze standardní situace vůbec nic nevytěžil, protože k centrovanému balonu se dostal gólman Boruc a vyboxoval ho do bezpečí.
4
Southampton se před rohovým kopem v pohodě ubránil, získal míč pro sebe, vyrazil na útočnou polovinu a získal pro sebe roh.
3
Domácí tým rozehrál, ale jelikož se dva hráči postrkovali ve vápně, rozhodčí hru přerušil, fotbalistům domluvil a roh se bude opakovat.
2
Ve 2. minutě bude k vidění první rohový kop dnešního zápasu a na starost si ho vezmou domácí borci.
2
Míč ve své moci mají nyní domácí fotbalisté, kteří se postupně dostávají na soupeřovu polovinu.
1
Hosté se přes levou stranu dostali až do vápna soupeře, ale tam jejich útočná akce ztroskotala na nepřesné přihrávce.
1
O úvodní výkop se postarali hráči Southamptonu, kteří si na dnešní zápas oblékli bílé dresy a červené trenýrky. To domácí Bournemouth hraje v pruhovaných černočervených dresech a v černých trenýrkách.
1
-3
Sudí Clattenburg přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-5
Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.

AFC Bournemouth: Boruc – Francis (C), S. Cook, Aké, Daniels – Arter, Wilshere – A. Smith, J. King, Pugh – C. Wilson.
Náhradníci: Federici – Mings, B. Smith, Ibe, Fraser, Gosling, Afobe.

Southampton FC: Forster – Soares, Jošida, van Dijk (C), Bertrand – Reed, Clasie, Højbjerg – Boufal, Jay Rodriguez, Redmond.
Náhradníci: Taylor – Martina, Fonte, S. Davis, Ward-Prowse, Tadić, S. Long.

Rozhodčí: Clattenburg – Burt, Bennett.
Southampton FC

Ani Southampton na tom není vůbec zle, dnes půjde o boj tabulkových sousedů. Saints jsou na devátém místě s 21 body na kontě a skóre 14:15, v jejich zápasech mnoho branek nepadá. Společně s posledním Hullem jich dali nejméně, zase ale jen Tottenham a Chelsea dostali méně branek.

Tento trend potvrzuje i minulý zápas Sotonu na hřišti Stoke City, kde se zrodila bezbranková remíza.

Šest z uvedeného počtu gólů dokázal zaznamenat Charlie Austin, třikrát pak přesně do černého mířil Nathan Redmond a další čtyři hráči mají po jedné trefě na kontě.
AFC Bournemouth

Klub s nejmenším stadionem i rozpočtem v celé soutěži si zatím nevede vůbec špatně. Z 16 zápasů posbíral na své konto 21 bodů a skóre 22:25, díky čemuž je desátý.

Naposledy si Cherries doma připsali cenný skalp úřadujícího šampiona z Leicesteru, kterého porazili 1:0. Jedinou branku utkání vsítil ve 34. minutě Marc Pugh.

Nejlepším střelcem celku je s pěti góly velmi dobře hrající útočník Callum Wilson, tři zásahy na svém kontě pak má aktuálně zraněný Junior Stanislas.
Krásný den u sledování anglické Premier League! AFC Bournemouth dnes v poměrně brzkém zápase přivítá na svém hřišti Southampton FC. Zápasem vás bude provázet Lucie Rapantová, přeji příjemné počtení!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.