SESTŘIH Premier League: Liverpool - Stoke 4:1. Kloppův tým otočil

Fotbalisté Liverpoolu poráží Stoke City 4:1 a v tabulce Premier League se posouvají zpět na druhé místo. Hosty sice poslal ve 12. minutě do vedení Jonathan Walters, ale opět se ukázalo, že „První vyhrání z kapsy vyhání.“ Reds totiž ještě do přestávky otočili skóre trefami Adama Lallany a Roberta Firmina a po přestávce soupeře definitivně dorazili. V 59. minutě si srazil Origiho přihrávku do vlastní sítě Giannelli Imbula a v 70. minutě potrestal Shawcrossovu naivní malou domů střídající Daniel Sturridge.
90+3
90+3
Centr Milnera nabíhajícího Wijnalduma nenašel. Grant bude vykopávat od své brány.
90+1
Rozhodčí Oliver nastaví ještě tři minuty!
89
Přeci jen ještě Reds vyvezli míč dopředu. Centr Milnera byl však zblokován.
89
Domácí zapojili do kolotoče přihrávek i brankáře Mignoleta. Už je to opravdu čekání na konec.
88
Hosté u míče, ale je to spíše taková kombinace na jistotu.
86
Máme tady už posledních pět minut řádné hrací doby. Zdá se, že se zápas bude už jen v klidu dohrávat.
84
Fanoušci Liverpoolu na své bývalé hráče nezapomínají. Potleskem vyprovázejí z trávníku Petera Crouche, jehož nahradil Wilfried Bony.
83
Sadio Mané připravil zpětnou přihrávkou šanci pro Jordana Hendersona, jenž by možná překonal Granta, ale jeho střelu před bránou nechtěně zastavil spoluhráč Daniel Sturridge!
81
Reds soupeři vůbec nepůjčují míč, svěřenci Jürgena Kloppa směřují za třetím vítězstvím v řadě.
80
Alberto Moreno, který je povoláním levým bekem, se postavil na křídlo. James Milner zůstal v obraně.
79
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Alberto Moreno.
78
Ibrahim Afellay, který se vrátil na hřiště po zranění kolene, se odhodlal ke střele zpoza šestnáctky. Zamířil nad.
76
Hosté pouze odkopli míč do zámezí, Reds tedy vhazují.
75
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Mame Diouf, přichází Ibrahim Afellay.
74
Dejan Lovren se zapomněl v pokutovém území soupeře a na zadní tyči vracel míč zpět do ohně. Pro Stoke to tentokrát dopadlo dobře.
73
O osudu zápasu je rozhodnuto. Hosté budou mít co dělat, aby neobdrželi ještě další góly.
72
A málem další šance! Vyběhnuvší Grant byl tentokrát u míče dříve než Sturridge.
70
Liverpool právě vstřelil branku!
DANIEL STURRIDGE se prosazuje po minutě na trávníku! Opožděný vánoční dárek mu dal Ryan Shawcross, jehož mizernou malou domů domácí útočník vystihl, obešel brankáře Granta a poslal balón do prázdné brány – 4:1.
70
A Divocka Origiho vystřídá na hrotu útoku Daniel Sturridge.
69
Hned dvojité střídání si připravil Jürgen Klopp. Adama Lallanu nahrazuje Emre Can...
67
Glen Johnson bolestivě zajel do Wijnalduma. Hned se nizozemskému záložníkovi omluvil a možná i proto se to obešlo bez žluté karty.
66
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Glenn Whelan, přichází Ramadan Sobhi.
66
Grant si došel pro centr Clyna. Hosté ale rychle ztratili míč a čelí dalšímu náporu Liverpoolu.
65
Domácí s míčem na kopačkách. Momentálně mají hru zcela pod kontrolou.
63
Poměrně pohodlné vedení si užívají i fanoušci, kteří prozpěvují oslavné chorály.
61
Po hodině hry už to vypadá pro Liverpool hodně dobře. Domácí vedou o dva góly a směřují za povinnými třemi body.
59
Reds zvyšují na 3:1! Přihrávku Hendersona na Divocka Origiho bránící Johnson jen lehce tečoval. Belgičan tak mohl z levé strany poslat míč do malého vápna, kde si balón před Sadiem Maném srazil do vlastní sítě GIANNELLI IMBULA WANGA.
58
Centr Clyna byl sražen do autu. Pravý obránce Liverpoolu vhazuje.
57
Domácí ho rozehráli nakrátko, stále kombinují na polovině soupeře.
57
Střela Lallany byla sražena na roh...
56
Sadio Mané mohl jít sám na brankáře, Firmino ho však svou přihrávkou zahnal do strany!
55
Peter Crouch se zabrzdil o rohový praporek a k pobavení publika ho vytrhl ze země. Hostující útočník ho nyní zasazuje zpět.
55
Po rohu Allena se domácí ubránili, Potters ale ještě zůstávají u míče.
54
Milner zblokoval centr hostujícího hráče na rohový kop.
53
Shawcross odehrál hlavou míč do zámezí, vhazuje tedy Liverpool.
51
James Milner si u rohového praporku poradil s dvěma napadajícími hráči a vysloužil si potlesk diváků.
50
Milnerovi vtipně narazil míč Sadio Mané. Levý bek Reds chtěl překvapit Granta střelou na vzdálenější tyč, ale pokus mu nesedl a míč zamířil hodně vedle.
48
Imbula vyvážel míč na útočnou polovinu Stoke. Vybojoval autové vhazování.
46
Oba týmy pokračují ve stejných sestavách, ve kterých odehrály první dějství.
46
První poločas se pro favorizovaný Liverpool dlouho nevyvíjel dobře, ale nakonec jdou Reds do šaten s vedením 2:1. Skóre otevřel už ve 12. minutě přesnou hlavičkou Jonathan Walters a domácí se pak více než dvacet minut herně hodně trápili. Vysvobodil je až Adam Lallana, kterému nechtěně narazil před bránou míč bránící Johnson. Vyrovnání odstartovalo obrovský domácí tlak, který ještě před přestávkou zužitkoval „Angličanem“ Roberto Firmino.
45+3
45+3
Do posledního útoku prvního dějství se řítili hosté, ale Walters nemohl hrát. Byl v ofsajdu.
45+2
Na Anfieldu mohlo být ještě veseleji. Milnerova přihrávka sice mířila Firminovi na paty, ale míč se ještě odrazil k Sadiovi Manému, který vystřelil těsně vedle pravé tyče.
45+1
Rozhodčí Oliver nastaví poločas o tři minuty.
44
Domácí v závěru poločasu otáčejí skóre! Milner nahrál v šestnáctce ROBERTOVI FIRMINOVI, který trefil ukázkového „Angličana!“ Míč se odrazil od jedné tyče do druhé a skončil za brankovou čarou – 2:1.
43
Domácí teď zatápí soupeři výborným re-pressingem, Lallanova rána byla sražena obranou. Fotbalisté Liverpoolu v posledních deseti minutách drží míč 81 % času.
41
Firmino parádně rozběhl Sadia Maného. Ten ale nedokázal obehrát obránce a míč mu otekl za brankovou čáru.
40
Liverpool po vyrovnání zlepšil svou hru a teď soupeři moc nepůjčuje míč.
38
Reds mohli dokonce strhnout vedení na svou stranu! Nathaniel Clyne našel zpětnou přihrávkou Roberta Firmina, který mířil těsně nad břevno!
36
Prvním žlutým hříšníkem utkání se stává hostující Joe Allen.
35
Domácím se podařilo protrhnout jejich trápení! Sadio Mané našel v šestnáctce ADAMA LALLANU, kterému balón ještě nechtěně narazil obránce Glen Johnson a Lallana se z ostrého úhlu trefil do odkryté brány – 1:1.
34
A liverpoolský manažer Klopp také vystartoval z lavičky a Manému nyní důrazně domlouval.
33
Sadio Mané se nechal lehce obrat o míč Erikem Pietersem. Z tribun se ozývá nespokojený pískot.
32
Půlhodina hry za námi a Liverpool zatím těžce zaostává za očekáváním. Fotbalisté Stoke v pohodě brání své vedení.
32
Centr Jamese Milnera nalezl hlavu Divocka Origiho. Ten však míč prodloužil jen do zámezí. Hosté rozehrávají od své brány.
30
Rozhodčí Oliver poskytl Stoke výhodu, ze které mohl těžit Erik Pieters. Ten měl na levé straně spoustu prostoru, ale jeho nahrávka byla sražena do rukou Mignoleta.
29
O bezradnosti Liverpoolu svědčí i nákop Ragnara Klavana, který skončil v autu. Jürgen Klopp jen kroutí hlavou.
28
Reds zatím těžko hledají recept na obranu soupeře. Kromě šance Firmina se moc neprosazují.
27
U střídačky Stoke se sice rozcvičují náhradníci, ale Diouf by měl být v pořádku. Hra pokračuje.
25
Hostující Mame Diouf zůstal ležet na hrací ploše a sudí Oliver hru přerušil. Nyní probíhá ošetřování hostujícího útočníka.
24
Milner rozehrál rohový kop nakrátko. Nakonec přišel centr z pravé strany, po kterém se míč dostal k Robertovi Firminovi. Ten mířil na zadní tyč, ale za Granta zaskočil před brankovou čarou Johnson!
23
Adam Lallana se v pokutovém území dokázal uvolnit. Jeho střela však byla sražena na roh.
22
Na Anfieldu je přítomen i Pep Guardiola. Manažer Manchesteru City si přijel okouknout svého příštího soupeře. Citizens totiž hrají na Silvestra právě s Liverpoolem.
21
Ozvali se fanoušci Liverpoolu, kteří se snaží nabudit své miláčky k lepšímu výkonu.
20
Domácí nejsou v ideální pohodě. Mignolet musel stahovat ze vzduchu další nebezpečný míč.
18
Joe Allen mohl navýšit vedení Hrnčířů! Welšský záložník se z pravé strany šestnáctky řítil proti Mignoletovi, který jeho ránu vyrazil špičkou pravé kopačky!
17
Hosté zahrávali rohový kop. Centr Allena odvrací obrana Liverpoolu.
16
Lovren je v pořádku a už se vrací na trávník.
15
Dejan Lovren se zranil v souboji s Crouchem. Stoper Liverpoolu je ošetřován.
14
Tohle je pro Liverpool nepříjemný začátek. Domácí se letos řadí k favoritům na titul a v takových zápasech si nemohou dovolit ztrácet body.
12
Stoke City právě vstřelilo branku!
Velká radost v sektoru fanoušků Stoke, hosté jdou totiž do vedení! Nejprve se sice Peter Crouch před bránou neprosadil, ale k balónu se následně dostal Erik Pieters, jenž z levé strany odcentroval a JONATHAN WALTERS zatloukl na přední tyči míč do sítě. Mignolet si sice sáhl, ale hlavičku irského reprezentanta nedokázal vytěsnit.
11
Glen Johnson dobře zapracoval i na druhé straně. Nepustil k míči Origiho.
11
Zaútočili také hosté. Centr Johnsona z pravé strany ale sebral ze vzduchu Simon Mignolet.
10
Tohle Henderson nemyslel vůbec špatně. Domácí kapitán viděl náběh Jamese Milnera za obranu, chyběla jen trochu přesnější přihrávka.
9
Z dálky to zkusil Roberto Firmino, trefil jen protihráče.
8
Ragnar Klavan nezvládl rozehrávku. Jeho pokus o dlouhý pas končí až u gólmana Potters Granta.
7
Hosté budou hodně zkoušet dlouhé nákopy na dlouhána Petera Crouche. Ten nastoupil v základu poprvé od srpna.
6
Domácí zahrávali rohový kop. Zvolili exekuci nakrátko a míč se přes Lallanu a Wijnalduma dostal až k Jordanovi Hendersonovi. Kapitán Liverpoolu mířil z 22 metrů nad břevno.
5
Glenn Whelan sice obral Adama Lallanu o míč, ale vzápětí nepřesně přihrál.
4
Hosté ztratili po rozehrávce standardní situace míč a Reds přešli do útoku bleskově. Na centr Maného před bránou o kousek nedosáhl Roberto Firmino.
3
Jordan Henderson na půlce fauloval svého bývalého spoluhráče Joa Allena. Ten přestoupil do Stoke v létě.
3
Ryan Shawcross i podruhé vyhrál souboj s Origim. Domácí útočník si zabíhal na pas z hloubi pole.
2
Divicok Origi nezvládl ideálně první dotek s míčem a nevyzrál tak na stopera Shawcrosse. Ten odehrál míč k brankáři Grantovi.
1
Míč opustil hrací plochu a vhazování bylo přisouzeno Liverpoolu.
1
A už zní tradiční song, který provází všechny zápasy Reds – You'll Never Walk Alone.
Aktéři utkání právě nastupují na hrací plochu. Liverpool bude hrát v tradiční červené, Stoke v bleděmodrých dresech.

Liverpool FC: Mignolet – Clyne, Klavan, Lovren, Milner – Lallana, Henderson (C), Wijnaldum – Mané, Origi, Firmino.
Náhradníci: Karius – A. Moreno, Lucas Leiva, Ejaria, Can, Woodburn, Sturridge.

Stoke City: Grant – Johnson, Shawcross (C), Martins Indi, Pieters – Whelan, Imbula Wanga – Walters, Allen, Diouf – Crouch.
Náhradníci: Given – Adam, Sobhi, Shaqiri, Afellay, Bony, Krkić.

Rozhodčí: M. Oliver – G. Beswick, M. McDonough.
V loňské sezóně se oba kluby utkaly hned čtyřikrát. V lize uspěl v obou utkáních Liverpool, jenž nejprve vyhrál 1:0 na půdě Stoke a v posledním kole zvítězil 4:1 na Anfieldu. Oba soupeři se střetli také v semifinále League Cupu, hostující tým vždy zvítězil 1:0 a o postupu Liverpoolu rozhodly až penalty v odvetě na Anfield Road.
Liverpool FC (3. místo, 11 – 4 – 2, skóre 41:20, 37 bodů)
Liverpool letos bojuje o nejvyšší příčky a nebýt několika zbytečných ztrát, klidně mohl být na dostřel vedoucí Chelsea. Svěřenci manažera Jürgena Kloppa disponují vůbec nejproduktivnější ofenzivou v soutěži, svým soupeřům nasázeli už 41 gólů. V posledním předvánočním zápase, kterým bylo tradiční Merseyside derby na půdě Evertonu, ukázali, že když je potřeba, tak dokáží urvat vítězství i v utkání, ve kterém se jim tolik nedaří. O výhře Reds 1:0 totiž rozhodl Sádio Mané až ve čtvrté minutě nastavení. Klopp zřejmě ještě nebude moci využít brazilského kouzelníka Philippeho Coutinha, jenž se zotavuje po zranění kotníku a hlavu mu zamotal také Roberto Firmino. Ten se nechal na štědrý den přistihnout policií při jízdě v opilosti.

Posledních 5 zápasů Liverpoolu v PL:
Liverpool - Sunderland 2:0
Bournemouth – Liverpool 4:3
Liverpool – West Ham 2:2
Middlesbrough – Liverpool 0:3
Everton – Liverpool 0:1
Stoke City (12. místo, 5 – 6 – 6, skóre 19:24, 21 bodů)
Hrnčíři začali sezónu špatně a první vítězství si připsali až v 8. kole, kdy doma přehráli 2:0 Sunderland. To svěřence Marka Hughese nastartovalo a Stoke tak zahájilo únik ze sestupového pásma do současného klidného středu. Aktuálně však Potters čekají na výhru už tři zápasy. Poslední dvě utkání odehráli doma a se Southamptonem i Leicesterem shodně remizovali. Hughes se bude muset nadále obejít bez potrestaného Arnautoviće, naopak k dispozici bude po delší době uzdravený Afellay.

Posledních 5 zápasů Stoke v PL:
Watford – Stoke 0:1
Stoke – Burnley 2:0
Arsenal – Stoke 3:1
Stoke – Southampton 0:0
Stoke – Leicester 2:2
Vítám tu všechny fanoušky anglického fotbalu! Populární Premier League nespí ani mezi vánočními svátky, v úterý je tak na programu zápas 18. kola mezi Liverpoolem a Stoke City. Velkým favoritem jsou domácí Reds, kteří letos bojují o nejvyšší příčky. Stoke se po slabším začátku vyšplhalo do klidného středu tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.