SESTŘIH Premier League: Swansea - Chelsea 2:2

Utkání na Liberty Stadium po manchesterském derby nabídlo další fantastický zápas. Diego Costa sice poslal Chelsea do vedení, jenže Swansea po přestávce předvedla fantastický obrat a během tří minut se zásluhou Gylfiho Sigurdssona a Leroye Fera ujala vedení. To ovšem domácí udržet nedokázali a deset minut před koncem o sobě dal vědět opět Diego Costa, který nádhernými bočními nůžkami vymetl levý horní roh brány a druhým gólem rozhodl o dělbě bodů. Konečný výsledek. Swansea 2 Chelsea 2.
90+5
90+5
Nastavení vypršelo a nyní už by měl zaznít poslední hvizd! John Terry leží na hřišti a v závěru zápasu se zřejmě po souboji s Leroyem Ferem, který mu nepříjemně šlápl na levou nohu, zranil.
90+4
Běží poslední minuta dramatického utkání, které zřejmě na Liberty Stadium končí dělbou bodů.
90+4
Leroy Fer ukradl míč Cescovi Fàbregasovi, jenže vzápětí o něj přišel a ke střele se nedostal.
90+3
Ki Song-jung na levé straně šestnáctky motal hlavy obráncům Chelsea a poté skončil na zemi, na odpískání penalty to ovšem bylo málo. Drama pokračuje.
90+2
Žlutou kartu dostává John Terry (Chelsea FC).
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 4 minuty.
90
Eden Hazard zatáhl za záchranou brzdu a vysloužil si žlutou kartu. Nebýt jeho taktického faulu, fotbalisté Swansea by se ve dvou řítili sami na bránu.
89
Žlutou kartu dostává Eden Hazard (Chelsea FC).
89
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Oscar, přichází Michy Batshuayi.
88
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Gylfi Sigurdsson, přichází Ángel Rangel.
87
Druhý poločas nabízí neskutečný ofenzivní fotbal a míč se zejména v závěru zápasu přelévá ze strany na stranu.
86
Cesc Fàbregas rozehrál rohový kop, po kterém se dostal k hlavičce John Terry, pokus kapitána Chelsea ovšem zamířil nad.
85
Diego Costa se dostal na pravé straně šestnáctky k míči a střelou do šibenice se pokusil zkompletovat hattrick, jenže Łukasz Fabiański dokázal jeho pokus zneškodnit!
84
Chelsea se snaží vstřelit vedoucí gól a další možnost bude mít po rohovém kopu.
83
Branislav Ivanovič se pokusil strhnout vedení na stranu Chelsea, jeho střela po přihrávce Oscara ale byla zablokována.
82
Chelsea sice rychle inkasovala dva góly, deset minut před koncem se ji ale podařilo vyrovnat a žene se za vstřelením vítězného gólu.
81
Chelsea právě vstřelila branku!
DIEGO COSTA potvrzuje své kvality a druhým gólem v zápase, který byl vskutku luxusní, vyrovnává na 2:2! Diego Costa se dostal na levé straně šestnáctky k odraženému míči a nádhernými bočními nůžkami vymetl levý horní roh brány.
80
Eden Hazard krásně odcentroval z pravé strany hřiště a na přední tyči našel volného Oscara, který hlavičkoval těsně vedle pravého horní rohu brány!
80
Victor Moses se na pravém křídle poprvé výrazně zapojil do hry, jenže byl nepříjemně napadán a kromě zpětné přihrávky na Edena Hazarda nic nevymyslel.
79
Oscar si srovnal míč na pravačku a zpoza šestnáctky napřáhl k táhlé přízemní střele, která zamířila zhruba dva metry vedle vzdálenější levé tyče.
78
Fotbalisté Chelsea posílají do šestnáctky Swansea jeden nebezpečný centr za druhým a ten poslední z levého křídla zřejmě skončil na ruce jednoho z hráčů Swansea. Andre Marriner ale ani tentokrát penaltu nenařídil.
77
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Willian, přichází Victor Moses.
77
Chelsea připravila druhé střídání a ze hry odchází Willian, který odehrál skvělý zápas, a to zejména v prvním poločase. Po přestávce už tolik vidět nebyl.
76
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Nemanja Matić, přichází Cesc Fàbregas.
75
Eden Hazard si na pravé straně šestnáctky zpracoval kolmou přihrávku a poté na vzdálenější tyč posílal jemný oblouček, po němž jeden z jeho spoluhráčů hlavičkoval mimo.
74
Gary Cahill se na přední tyči po centru z pravé strany nedostal a vzápětí to zkoušel střelou zpoza šestnáctky Oscar, jeho pohotový pokus byl ale zablokován.
73
Chelsea na pravém křídle přešla do rychlého protiútoku a vybojovala standardní situaci.
72
Łukasz Fabiański rozehrával po nepřesné rozehrávce Chelsea, odkop od brány mu ale nevyšel a míč skončil za postranní čárou. Polský brankář se svým spoluhráčům zdviženou rukou omluvil.
71
Na opačné straně z levého křídla hráči Chelsea posílali vysoký míč do šestnáctky, kde ho v pohodě stáhl ze vzduchu Łukasz Fabiański.
70
Swansea se pokusila středem hřiště přejít do útoku, jenže její následnou akci zastavila nepřesná kolmá přihrávka do území nikoho.
69
Pokud dnes Swansea dosáhne na body, tak za to bude děkovat nejen Gylfimu Sigurdssonovi, ale především výtečně chytajícímu Łukaszovi Fabiańskimu, který drží Blues až na jednu výjimku na uzdě.
68
Chelsea už na bránu Swansea vyslala přes patnáct střel, zatím ale vstřelila jeden jediný gól.
67
Chelsea si nyní vytvořila obrovský tlak, vstřelit vedoucí gól se jí ale zatím podruhé v zápase nepodařilo.
66
A znovu Diego Costa! Útočník Chelsea zpoza šestnáctky napřáhl ke krásné táhlé střele, která mířila k pravé tyči, jenže Łukasz Fabiański se zaskvěl dalším skvělým zákrokem a tygřím skokem míč vyrazil na rohový kop!
65
Diego Costa se dostal k odraženému míči a pomohl poslat do odkryté části brány, jenže Łukasz Fabiański se dokázal po předchozím skluzu rychle postavit a jeho pokus zastavil!
64
Polský brankář sice výborně zakročil, Chelsea se ale dožadovala odpískání pokutového kopu. Marně.
63
Eden Hazard málem běžel sám na bránu, Łukasz Fabiański ale skvěle vyběhl proti míči a na hranici šestnáctky ho ve skluzu odvrátil!
62
Swansea právě vstřelila branku!
LEROY FER rychle navazuje na vyrovnávací gól Gylfiho Sigurdssona a Swansea během necelých tří minut otáčí vývoj zápasu na svou stranu! Leroy Fer vystihl rozehrávku Chelsea a po špatném zpracování Garyho Cahilla zakončil samostatný únik přízemní střelou ze značky pokutového kopu, která se doslova dokutálela k levé tyči.
62
Co je Chelsea platné, že během prvního poločasu dominovala, když ze svých šancí nedokázala nic vytěžit.
61
Gylfi Sigurdsson se stal po Bonym Wilfriedovi nejúspěšnějším střelcem Swansea v Barclays Premier League.
60
Swansea z první střely na bránu v dnešním zápase skóruje, byť z penalty, a tento moment může výrazně zamíchat s kartami.
59
GYLFI SIGURDSSON nedal Thibautovi Courtoisovi žádnou šanci a tvrdou střelou zamířil doprostřed brány pod břevno.
59
Žlutou kartu dostává Thibaut Courtois (Chelsea FC).
58
Swansea rozjela rychlý protiútok a po krásném diagonálním pasu Modoua Barrowa si nabíhal v šestnáctce na míč Gylfi Sigurdsson, který byl sestřelen Thibautem Courtoisem! Swansea bude zahrávat penaltu!
58
Jordi Amat už má jednu žlutou kartu a musí si dávat pozor.
57
Následný rohový kop nic nepřinesl, přesto opět vzrostly vášně. Jordi Amat zezadu poslal k zemi v blízkosti levé postranní čáry Branislava Ivanoviče a mohl být rád, že nebyl vyloučen.
56
Eden Hazard krásně přihrál do běhu Diegovi Costovi, který se v pokutovém území pokusil vypálit z ostrého úhlu, včas k němu ale přijel čistým skluzem jeden z hráčů Swansea a odvrátil míč na rohový kop.
55
Kyle Naughton se dostal k odraženému míči a pohotově se pokusil vypálit pravačkou, jenže jeho následný volej zpoza šestnáctky zamířil vysoko nad.
54
Eden Hazard krásně pronikl po levé straně do pokutového území a poté posílal před bránu nebezpečný přízemní centr, žádný z hráčů Chelsea ho ale usměrnit mezi tři tyče nedokázal.
53
Rozehrávky se ujal Willian, který málem našel na vzdálenější pravé tyči Nemanja Matiče, před ním ale míč zasáhl jeden z obránců Swansea a od jeho noh se odrazil do náruče Łukasze Fabiańskiho. Klidně z toho mohl být i vlastní gól.
52
Diego Costa předvedl v blízkosti šestnáctky krásnou zasekávačku a po faulu na jeho osobu bude Chelsea zahrávat standardní situaci.
52
Swansea dnes ještě ani jednou nezamířila na bránu, a co víc, zatím se nedostala ani k žádné střele.
51
Téměř dvě minuty se nehrálo, nyní už je ale míč opět ve hře.
50
Diego Costa zůstává sedět na trávníku a je evidentně otřesený. Tribunami se sice šíří hlasité bučení, ale tohle útočník Chelsea určitě nehraje. Výmluvný je výraz v jeho tváři.
49
Diego Costa podstoupil další z řady tvrdých hlavičkovým soubojů, během něhož se nepříjemně srazil hlavou s Jordi Amatem.
48
Žlutou kartu dostává Jordi Amat (Swansea City).
47
Diego Costa v blízkosti šestnáctky roztáhl hru doprava na Williana, který předvedl krásnou zasekávačku do středu pokutového území a levačkou napřáhl k nádherné přízemní střele, která zamířila těsně vedle vzdálenější levé tyče! Po míči se ještě natahoval Eden Hazard, ve skluzu ho ale mezi tři tyče poslat jemnou tečí nedokázal.
47
Právě Diego Costa krátce po přestávce na pravé straně hřiště vypálil zpoza šestnáctky, jenže jeho následná tvrdá rána byla zablokována.
46
Chelsea rozehrála druhý poločas, do kterého vstupuje s jednobrankovým náskokem, o který se postaral parádní trefou Diego Costa.
46
Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
Chelsea byla od úvodních minut lepším týmem navzdory tomu, že Swansea držela míč častěji na svých kopačkách. Blues se ujali vedení v osmnácté minutě, když Oscar v pokutovém území sklepl vysokou svíci Diegovi Costovi, a ten nádhernou přízemní technickou střelou zamířil k pravé tyči. Útočník Chelsea potvrdil, že se mu proti Swansea střelecky daří nejlépe a vstřelil do její sítě šestý gól. V závěru poločasu mohl přijít sedmý, jenže útočník Blues v obrovské šanci selhal. Skóre po prvním poločase. Swansea 0 Chelsea 1.
45+2
45+2
Chelsea nadále dominuje. Výmluvná je statistika střel. Střely celkem: Swansea 2 Chelsea 14. Střely na bránu: Swansea 0 Chelsea 4.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
45
Chelsea v závěru prvního poločasu propásla obrovskou možnost navýšit své jednobrankové vedení.
44
Chelsea rozehrála na levé straně hřiště rohový kop, po kterém centr propadl na vzdálenější pravou tyč a Diego Costa mohl z blízkosti skórovat, jenže se ještě pokusil přihrát Johnovi Terrymu, jehož následná střela z ostrého úhlu skončila po teči na boční síti!
43
Diego Costa tak dlouho gestikuloval směrem k rozhodčímu, až si vyloučil žlutou kartu. Vzápětí byl útočník Chelsea v blízkosti levé postranní čáry faulován, když ho do paty na pravé noze zezadu nepříjemně nakopl Federico Fernández.
42
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Neil Taylor, přichází Modou Barrow.
42
Žlutou kartu dostává Federico Fernández (Swansea City).
41
Žlutou kartu dostává Diego Costa (Chelsea FC).
40
Gylfi Sigurdsson využil skvělého sklepnutí Fernanda Llorenteho, který stál zády k bráně, a pravačkou napřáhl zpoza šestnáctky k nebezpečné diagonální střele, ta ovšem nabrala opačnou faleš a zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.
40
Swansea vybojovala míč a po pravém křídle přešla do rychlého protiútoku, následný přízemní centr do šestnáctky ale na přední tyči zachytil jeden z obránců Chelsea. John Terry to zřejmě byl.
39
Eden Hazard na pravé straně hřiště nedokázal zpracovat v blízkosti šestnáctky míč a ze slibné šance nakonec nebylo nic.
38
Swansea z pravého křídla posílala do šestnáctky Chelsea v rychlém sledu třikrát centr, ani jeden se ale neujal a ten poslední v podání Gylfiho Sigurdssona v pohodě sebral na přední tyči pozorný Thibaut Courtois.
37
Swansea se snaží s blížícím se koncem prvního poločasu vyrovnat a příležitost bude mít po rohovém kopu.
36
Diego Costa se postavil k rozehrání standardní situace a technickou střelou se pokusil zamířit do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, jeho pokus ale skončil mimo.
35
Nemanja Matič se na levém křídle pokusil v blízkosti šestnáctky zaseknout míč a Leroy Fer ho poslal k zemi. Následovat bude standardní situace Chelsea rozehrávaná z ostrého úhlu.
34
Následný rohový kop sice žádné nebezpečí nepřinesl, Chelsea se ale rychle dostala zpět k míči a vymýšlí další útočné pikle.
33
Jeden z hráčů Chelsea zkusil na levé straně šestnáctky vypálit z téměř nulového úhlu a zaskočit tak Łukasze Fabiańskiho, míč se sice stáčel do brány, polský brankář ho ale vyrazil na rohový kop!
32
Willian si na pravém křídle neporozuměl s Branislavem Ivanovičem a míč skončil v zámezí.
31
Ze zápasu je odehráno již třicet minut a na straně Swansea jsme zatím nezaznamenali žádnou nebezpečnou šanci.
30
Gylfi Sigurdsson ve středovém kruhu krásně dohrál Diega Costu a tvrdým způsobem ho čistě připravil o míč. Útočníkovi Chelsea se to hodně nelíbilo a vzápětí se ohradil, vše se ovšem obešlo bez karetního trestu.
29
Někdo to může mít Costovi za zlé, na druhou stranu ale fotbal bez emocí není atraktivní. To můžeme zajít na balet, bez urážky.
28
Diego Costa je skvělý útočník, ale také provokatér, když dokáže rozpálit doběla i toho nejklidnějšího hráče.
27
Leroy Fer si v blízkosti středového kruhu nebral servítky s Diegem Costem a zezadu ho poslal na zem, nutno ovšem dodat, že to útočník Chelsea trochu zdramatizoval.
26
Žlutou kartu dostává Leroy Fer (Swansea City).
25
Chelsea je zatím výrazně střelecky aktivnější. Swansea se kromě nebezpečného centru k ničemu nedostala. Střely celkem: Swansea 0 Chelsea 7. Střely na bránu: Swansea 0 Chelsea 3.
24
N'Golo Kanté zkusil vypálit bez přípravy z hranice šestnáctky, jeho následný pokus po zpětné přihrávce Williana ale zamířila vysoko nad.
23
Fotbalisté londýnské Chelsea v rychlém sledu rozehráli na pravé straně hřiště dva rohové kopy, ani po jednom z nich se ale k ohrožení brány Swansea nedostali.
22
Oscar napřáhl zpoza šestnáctky k dalekonosné střele, která byla sražena vedle pravé tyče na rohový kop.
21
Eden Hazard pronikl na levé straně hřiště do šestnáctky a poté se pokusil z úhlu přehodit vybíhajícího Łukasze Fabiańskiho, ten ale skvěle zareagoval a míč vyrazil na horní síť své brány!
20
Obrana Swansea si počínala v pokutovém území příliš ledabyle a nakonec na to po vysoké svíci doplatila.
19
Chelsea byla nebezpečnější a zaslouženě se po necelých osmnácti minutách ujala vedení.
18
DIEGO COSTA potvrdil, že se mu proti Swansea náramně daří a po parádním sklepnutí Oscara přízemní střelou k pravé tyči otevírá skóre dnešního zápasu. Chelsea 1 Swansea 0. Asistence: Oscar.
17
Gylfi Sigurdsson rozehrál na pravé straně hřiště standardní situaci a do šestnáctky poslal nádherný centr, po kterém se na přední tyči natahoval jeden z jeho spoluhráčů, těsně na míč ale nedosáhl.
16
Ze zápasu uplynulo úvodních patnáct minut a hráči Chelsea se i přes výrazně nižší držení míče dostali ke dvěma nebezpečným střelám, ani jeden z pokusů Williana se ale neujal, a tak je skóre bezbrankové 0:0.
15
Bývalý hráč Bohemians 1905 nebo Slávie Jiří Rychlý nás na tréninku vždy nabádal, ať si jdeme proti míči. Diego Costa to neudělal a o míč snadno přišel.
14
Willian se snažil středem hřiště rozjet rychlou kombinační akci, jenže Diego Costa stál na patách a jeden z hráčů Swansea ho dobře předskočil.
13
Ačkoliv hráči Swansea chodí do osobních soubojů hodně neohroženě, žádná žlutá karta nepadla.
12
Willian je v úvodu zápasu určitě pro obranu Swansea největší hrozbou. Technicky dobře vybavený hráč Chelsea se již dostal ke dvěma střelám a obě dvě zaměstnali Łukasze Fabiańskiho.
11
Willian si na pravém křídle nádherně narazil míč se svým spoluhráčem a z pravé strany pokutového území vzápětí napřáhl k přízemní střele, která sice mířila ke vzdálenější levé tyči, jenže postrádala razanci a Łukasz Fabiański byl včas na zemi!
11
Swansea si začíná vytvářet tlak, jenže na pravé straně hřiště ne a ne se dostat do pokutového území nebo nějaké střele. Chelsea skvěle brání. Někdo by mohl říci, že před svou šestnáctku zaparkovala autobus.
10
Gylfi Sigurdsson se na pravé straně hřiště pokusil proniknout do šestnáctky Chelsea, jenže tam mu vystavil stopku jeden ze stoperů londýnského celku.
9
Chelsea se snaží zatím o individuální průniky do pokutového území nebo k blízkosti šestnáctky a zatím to přináší ovoce.
8
Willian poslal do šestnáctky pěkný centr, po kterém se uprostřed šestnáctky dostal k hlavičce Branislav Ivanovič, jenže jeho pokus neměl razanci ani přesnost a zamířil nad.
8
Už se zdálo, že Branislav Ivanovič akci lidově řečeno "zadrbral", jenže vzápětí si nedaleko šestnáctky vykoledoval faul Leroye Fera poté, co si skvěle tělem pokryl míč.
7
Chelsea se dostala k první střele a hned z toho bylo poměrně velké nebezpečí. Bývalý brankář Arsenalu ale dobře zakročil.
6
Willian si krásně posunul míč na pravačku a z hranice šestnáctky napřáhl k prudké střele, která mířila k přední pravé tyči. Łukasz Fabiański byl u ní ale včas a jeho následný pokus vyboxoval na rohový kop!
5
Swansea rozjela na pravém křídle zajímavou akci, jenže následný centr do šestnáctky odhlavičkoval za postranní čáru pozorný César Azpilicueta.
4
Úvod utkání je hodně opatrný a hráči Swansea chodí do osobních soubojů pořádně zostra, Stephen Kingsley přišel do souboje s Willianem u pravé postranní čáry pozdě, hra ovšem pokračovala dále a Swansea získala míč.
3
Diego Costa chvíli ležel na trávníku, vzápětí se z něj ale rychle zvedl a hra může pokračovat.
2
Jordi Amat si nebral v hlavičkovém souboji servítky s Diegem Costou a v blízkosti středového kruhu do něj zezadu vrazil loktem.
1
César Azpilicueta se rozeběhl za míčem na levém křídle, jenže pomezní rozhodčí mu odmával ofsajd a hra byla přerušena.
1
Hlavní rozhodčí Andre Marriner poprvé zapískal do píšťalky a Swansea obstarala výkop zápasu, v němž Chelsea bude usilovat o čtvrté vítězství v řadě.
1
Hráči obou týmů právě vycházejí z tunelu Liberty Stadium na hrací plochu a stadionem se rozléhá hlasitý potlesk. Utkání začne za pár okamžiků.
Swansea v minulé sezóně Barclays Premier League zvítězila nad Chelsea 1:0 a poprvé během dvanácti zápasů proti Blues dokázali její hráči udržet čisté konto. Naposledy Swans proti Chelsea neinkasovali v dubnu 1981, kdy zvítězili na Liberty Stadium 3:0.

Swansea City: Fabiański – Naughton, F. Fernández, Amat, Taylor – Ki Song-jung, Cork (C), Fer – G. Sigurdsson, F. Llorente, Kingsley.
Náhradníci: Nordfeldt – van der Hoorn, Britton, Barrow, Montero, Rangel, Fulton.

Chelsea FC: Courtois – Ivanović, Cahill, Terry (C), Azpilicueta – Kanté – Willian, Oscar, Matić, E. Hazard – D. Costa.
Náhradníci: Begović – Alonso, Fàbregas, Pedro, Moses, Batshuayi, Luiz.

Rozhodčí: Andre Marriner. Asistenti: Adam Nunn, Andy Garratt..
Chelsea FC v letošním ročníku Premier League ještě neprohrála. Svěřenci kouče Conteho dokázali postupně porazit West Ham, Watford a Burnley. Nyní je čeká další soupeř, kterého by Blues měli porazit. Povede se jim to?
Swansea City je po třech kolech na šestnácté pozici. Týmu z Walesu se povedlo vyhrát pouze v prvním kole na hřišti nováčka z Burnley. Následně labutě prohráli s Hullem a mistrem z Leicesteru. Dnes je čeká těžká práce, protože Chelsea ještě neprohrála.
Krásný den přeji všem fanouškům kvalitního anglického fotbalu. Ve Walesu se proti sobě postaví celky Swansea a Chelsea. Utkání začíná v sedmnáct hodin!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.