SESTŘIH Premier League: Swansea - Crystal Palace 5:4. Domácí ještě v 90. minutě prohrávali 3:4

Ode mě je to pro dnešek vše, s konstatováním, že tomuto spektakulárnímu duelu na Liberty Stadium přihlíželo 20 276 diváků, se s Vámi loučím. Příjemný zbytek víkendu, někdy příště se budu těšit na počtenou!
Je dobojováno, neuvěřitelný zápas plný obratů nakonec šťastněji skončil pro Swansea City, které poráží Crystal Palace 5:4, a může tak slavit první vítězství od 13. srpna! Na to, že se dnes střetl dvacátý tým s tím šestnáctým, jsme byli svědky velice kvalitního utkání, po jehož skončení musíme podotknout, že mu nechybělo absolutně nic! Do vedení se v devatenácté minutě dostali hosté, prosadil se Wilfried Zaha! V devětatřicáté minutě však bylo srovnáno, když přímý kop suverénně k tyči uklidil tradiční exekutor Gylfi Sigurdsson.

Úvod druhého poločasu v daleko lepším rozpoložení zastihl Labutě, které hru naprosto kontrolovaly a v rozmezí mezi šestašedesátou a osmašedesátou svému soupeři odskočily na rozdíl dvou branek, v obou případech se mezi střelce zapsal vždy správně postavený Leroy Fer! Orli se ale nehodlali vzdát, v pětasedmdesáté minutě je zpět na dostřel vrátil James Tomkins, sedm minut nato už bylo znovu srovnáno, když po Zahově centru balon do vlastní sítě nešťastně nasměroval Jack Cork! To ale zdaleka nebylo všechno, opařený velšský celek neubránil další rohový kop a jako na zlatém podnose nabídl gól Christianu Bentekemu. Závěr dnešního utkání byl ale naprosto neuvěřitelný, domácím se zničehonic podařilo srovnat zásluhou Fernanda Llorenteho, tentýž hráč se pak ve třiadevadesáté minutě prosadil podruhé, a všechny tři body tak nakonec zůstaly na Liberty Stadium!
90+7
90+6
Hostům tečou nervy, vzhledem k tomu, jak konec zápasu probíhá, je to ale naprosto pochopitelné. Yohan Cabaye si neodpustil nevhodné slovní výlevy na stranu hlavního sudího, který jej ocenil žlutou kartou.
90+5
Jefferson Montero se zjevil zcela osamocen na levé straně, nakonec se s balonem přilepeným u nohy dostal až do šestnáctky, kde se ještě rozhodl nahrávat na Sigurdssona, vybíhající Wayne Hennessey byl ale proti.
90+4
Do konce utkání zbývají už jen tři minuty, dnes jsme si ale zvykli na to, že i za takto krátký čas se toho na hřišti může hodně udát. Dočkáme se ještě nějaké branky?
90+3
Swansea právě vstřelila branku!
Netřeba slov, tohle je naprosto neuvěřitelné, Swansea dokonává už druhý obrat v tomto duelu a ve třetí nastavené minutě se ujímá vedení 5:4! Po faulu na Fernándeze rozehrával přímý kop Sigurdsson, po jehož nákopu míč doputoval až k na zadní tyči číhajícímu Taylorovi, který jej dokázal posunout přesně do míst, kde číhal FERNANDO LLORENTE a ten bez zaváhání rozjásal domácí fanoušky v ochozech!
90+2
Nad rámec základní hrací doby se bude nastavovat hned sedm minut!
90+1
Tento zápas je naprosto neskutečný, na Liberty Stadium je totiž znovu srovnáno! Neil Taylor byl na levém křídle nepříjemně atakován, i tak ale dokázal odcentrovat, FERNANDA LLORENTEHO ale v tutové šanci vychytal Hennessey. Vzápětí se však k odraženému míči dostal Sigurdsson, jehož přízemní ránu mimo dosah hostujícího gólmana tečoval právě španělský dlouhán!
89
Domácí by se potřeboval usadit na útočné polovině, to se jim ale stále ne a ne podařit. Nyní za to díky nepřesnému pasu mohl Cork, na to konto se kupředu vydal sil plný Bakary Sako, Jordi Amat ale ze svého arzenálu vytáhl další dobrý obranný zákrok.
88
Wilfried Zaha podnikl další ze svých individuálních průniků, na jeho konci pro Crystal Palace vybojoval rohový kop. Ten hosté podle očekávání rozehráli na krátko, příliš času ale nezískali, Sakovi balon utekl mimo hrací plochu.
86
Poslední střídání tohoto mače. Teď jsou to domácí, kteří potřebují všechny své zbylé síly vrhnout do útoku, proto na plac přichází Jefferson Montero, jenž vystřídá obránce Naughtona.
86
Žlutou kartu dostává Jay Fulton (Swansea City).
84
Crystal Palace právě vstřelil branku!
To snad není možné, jsme svědky dalšího obratu, totálně zdecimovaný tým Labutí totiž za deset minut inkasuje už třetí branku! Hosté se opět prosadili z rohového kopu, Cabaye nacentroval na hranici penaltového puntíku, kde Scott Dann předskočil svého strážce a posunul balon ke kopačkám CHRISTIANA BENTEKEHO, který střelou z otočky propálil Fabiańského!
82
Na Liberty Stadium se dnes dějí šílené věci, hosté během pár okamžiků smazali dvoubrankový deficit, znovu tak máme vyrovnáno! Při fotbalistech Crystal Palace ale nyní stálo štěstí, zdánlivě neškodný centr od Zahy totiž v šestnáctce hlavou tečoval kapitán JACK CORK, na změnu směru v dráze letu kulatého nesmyslu neměl Fabiański šanci zareagovat!
82
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází James McArthur, přichází Bakary Sako.
81
Wilfried Zaha na levé straně krásně vykoupal Naughtona, poté si balon přehodil na levačku a poslal do pokutového území nepříjemně kroucený centrovaný balon, brankář Fabiański ale ve vzduchu předskočil Bentekeho a uzmul kulatý nesmysl pro sebe.
80
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Modou Barrow, přichází Ángel Rangel.
79
Llorente ve vzdušném souboji jasně předčil Tomkinse, balon poté sklepl pro neobsazeného Sigurdssona, jenž ihned z první hodlal na zteč vyslat Modou Barrowa, brankář Hennessey ale tuto variantu vycítil a u míč byl jako první.
78
Po snížení na rozdíl jediné branky se hosté zase herně osmělili, už několik minut svému soupeři nepůjčili balon a drží se na útočné polovině. Puncheonův centr sklepl Benteke z první pro Yohana Cabaye, ten ale z první branku vysoko překopl.
77
Wilfried Zaha si balon potáhl okolo nestíhajícího Naughtona, poté hodlal to samé udělat i v souboji s Amatem, ten se ale nenechal opít rohlíkem a předvedl výtečně načasovaný obranný skluz.
75
Brankové hody na Liberty Stadium pokračují, hostům se zničehonic podařilo snížit! Celá situace se narodila po rozehrání rohového kopu, Cabaye balon poslal k McArthurovi, jeho zakončení však postrádalo razanci, Fabiański ale špatně zasáhl, když míč vyboxoval jen k před prázdnou brankou stojícímu JAMESI TOMKINSOVI, jenž vstřelil jeden z nejsnadnějších gólů své kariéry!
74
Teď si domácí hráči i fanoušci pořádně oddechli! Leroy Fer, hrdian předchozích momentů, poslal hrozitánskou zpětnou nahrávku pro Fabiańského, sám na branku se tedy řítil Benteke, byl ale dostižen a odzbrojen vracejícím se Amatem.
73
Hosté musí posílit ofenzivu, proto přichází toto střídání. Ze hřiště odchází Martin Kelly, místo něj nastupuje daleko útočněji laděný Zeki Fryers.
72
Se žlutými kartami se v posledních okamžicích doslova roztrhl pytel, nyní je od sudího Frienda za zcela zbytečný zákrok proti Zahovi potrestán Kyle Naughton.
71
Tentokráte to ale islandskému fotbalistovi nevyšlo. Sigurdsson pálil ze zhruba osmadvaceti metrů, balonu ale dodal až příliš velkou razanci a branku přestřelil, Hennessey mohl zůstat zcela klidný.
70
Neuvěřitelný nápor domácího celku pokračuje! Llorente byl faulován bránícím Wardem, následovat tak bude volný přímý kop, ke kterému se opět staví Sigurdsson.
68
Fotbalisté Swansea City přidávají druhý gól v krátkém časovém sledu a mílovými kroky se přibližují k dnešnímu vítězství! Po Kellyho faulu zahrávali domácí přímý kop, Sigurdssonův centrovaný balon nakonec skrze celou šestnáctku doskákal až k zadní tyči, kde zůstal zcela osamocený LEROY FER, který už měl snadnou práci!
68
Žlutou kartu dostává Martin Kelly (Crystal Palace FC).
67
Žlutou kartu dostává Jason Puncheon (Crystal Palace FC).
66
Domácím se podařilo dokonat obrat, vzhledem k dosavadnímu průběhu druhého poločasu se do vedení dostávají naprosto zaslouženě! Sigurdssonův centr doputoval přesně na hlavu právě příchozího Llorenteho, na brankové čáře ale stačil Hennesseyho zastoupit Cabaye, který však ve snaze odkopnout balon nabídl dorážku pro LEROYE FERA a ten už se nemýlil!
66
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Wayne Routledge, přichází Fernando Llorente.
65
Jay Fulton si krásně narazil se Sigurdssonem, v momentu střely byl ale odzbrojen vracejícím se Cabayem. Balon se však odrazil příhodně pro neobsazeného Fera, jeho pokus byl však obětavě bránícím Dannem ztečován na rohový kop.
64
Benteke vyhrál další z mnoha hlavičkových soubojů, poté ale nepřesně přihrál směrem k Townsendovi, a nabídl tak domácímu celku okamžitý brejk. Ten ale neměl dlouhého trvání, Routledge totiž taktickým faulem zastavil Ward.
63
Po několikaminutové odmlce Swansea zahrozilo i po druhém kraji hrací plochy. Wayne Routledge ideálně zpracoval balon po přihrávce od Fera, poté si jej obhodil kolem dezorientovaného Warda, jeho rána ale Hennesseyho neohrozila.
62
Znovu Barrow! Gambijský reprezentant to znovu zkusil samostatně, tentokráte se to ale jako šťastné řešení neukázalo. Byl totiž obklíčen hned dvěma protihráči, nakonec se sám zamotal ve vlastních kličkách.
61
Barrow šikovně myšleným obloučkem hledal sbíhajícího si Sigurdssona, jeho záměr ale přečetl Dann. Míč se však k fotbalistovi z Gambie znovu odrazil, tentokráte Modou Barrow alespoň vybojoval přímý kop, faulu se dopustil Zaha.
60
Na hřišti se začíná přitvrzovat, v uplynulé minutě jsme viděli hned tři fauly, přičemž ten poslední z nich zaváněl udělením žluté karty pro Jasona Puncheona, sudí se ale nakonec rozhodl pouze pro slovní pokárání.
58
Domácí však ještě pokračovali v náporu na svého oponenta, po nevydařeném rohovém kopu se balon odrazil k Sigurdssonovi, jenž vypálil z nějakých osmadvaceti metrů, pověst obávaného střelce ale nepotvrdil a branku vysoko překopl.
57
Famózní obranný zákrok v podání Tomkinse! Jack Cork zvedl hlavu a brilantní uličkou až na hranici pokutového území našel sbíhajícího si Barrowa, který si balon připravil na střelu, v tu chvíli se k němu ale přiřítil hostující stoper Tomkins a v zakončení mu zabránil.
56
Gylfi Sigurdsson exekuci standardní situace opět vzal na sebe. Kousek od levého rohu pokutového území vyslal jakýsi střílený centr, na který nikdo z jeho kolegů nedosáhl, balon posléze doputoval doprostřed branky, kde číhal připravený Wayne Hennessey.
54
Domácím se nepodařilo dostat k zakončení, jejich tlak ale pokračoval a vyústil až v Routledgeův individuální průnik, který faulem za žlutou kartu zastavil před pár okamžiky příchozí Andros Townsend.
54
Modou Barrow opět zle zatápěl obraně soupeře. Znovu se dostal až do šestnáctky, kde mu však balon od kopaček na poslední chvíli stačil odkopnout Scott Dann. Následovat bude roh v podání domácích.
53
Townsend se ihned zapojil do hry, při snaze napadat rozehrávajícího Amata se však dopustil jasného faulu. Následoval dlouhý nákop v podání španělského stopera v domácích barvách, sudí však tentokráte viděl nedovolený zákrok v podání Sigurdssona.
52
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Connor Wickham, přichází Andros Townsend.
51
Connor Wickham je za potlesku celého stadionu odnesen do útrob stadionu, za postranní čárou se mezitím svléká Andros Townsend, který jej ve zbytku utkání nahradí.
50
Komplikace pro The Eagles! Ve snaze zastavit unikajícího Sigurdssona si totiž zdravotní problém přivodil Connor Wickham, který nebude v utkání moci pokračovat. Na hřiště jsou přinesena nosítka, za chvíli se dozvíme, kdo jej nahradí.
49
Vstup do druhé půle vyšel domácím výborně, Swansea se prezentuje nesmírně atraktivním fotbalem. Gylfi Sigurdsson u postranní lajny poslal na párek Wickhama, poté nacentroval až k zadní tyči, kde si však hlavičkující Fernández v souboji s Dannem pomohl faulem.
48
Domácí hráči se zlobí a dožadují odpískání pokutového kopu. Na hranici šestnáctky si totiž balon zastavil Modou Barrow, po jehož centr se kulatý nesmysl otřel o ruku Martina Kellyho. Ta byla ale naprosto přilepena k tělu, sudí Friend rozhodl správně.
47
Do druhého poločasu oba celky vstoupily bez jediné změny. Jako první se vpřed vydali hosté, Christian Benteke se ale v souboji s Amatem zamotal ve vlastních kličkách, balon posléze zpět do svého držení získal jen za cenu ofenzivního faulu.
46
První poločas je za námi, do šaten oba celky odcházejí na nerozhodného výsledku 1:1! Zatím se rozhodně nenudíme, i přes to, že se potkávají dva celky z těch nejspodnějších pater tabulky, má utkání kvalitu, tempo a dobrý spád. Úvodní minuty patřili hostům, v devatenácté minutě je do vedení poslal důrazně si počínající Zaha. Poté Swansea ještě jednou výborným zákrokem podržel Fabiański, v sedmatřicáté minutě pak Labutě hned svou první vážnější šanci proměnily, z přímého kopu se prosadil Sigurdsson. Nedlouho nato si však The Eagles mohli ztracené vedení vzít zpět, Zaha ale hlavou orazítkoval jen břevno.
45+4
45+3
Domácí nakonec rozehrávali hned dva rohové kopy po sobě, ani z jednoho z nich se jim ale nepodařilo zahrozit. Při tom druhém Sigurdsson kulatý nesmysl zakroutil do malého vápna, kde se sice k hlavičce dostal Amat, mezitím ale došlo k faulu na brankáře Hennesseyho.
45+2
Barrow patří mezi nejlepší hráče na place! Nyní si pro balon doběhl až na hranici šestnáctky, poté tělem odstavil nepříjemně dotírajícího Danna a poslal kulatý nesmysl na přední tyč, kde jej brankář Hennessey raději vytěsnil na rohový kop.
45+1
Nad rámec prvního poločasu se budou nastavovat hned tři minuty.
45
Jack Cork se rozhlédl kolem sebe, načež si všiml na levém kraji hrací plochy sprintujícího Routledge. Právě k němu svůj dlouhý pas poslal, domácí křídelník si ale o kousek nepohlídal ofsajdové postavení.
44
Jay Fulton přišlápl kotník Wickhamovi, na programu tak byl přímý kop v podání The Eagles. Celou situaci si na triko vzal Yohan Cabaye, jehož kroucený centr se nepříjemně snášel do malého vápna, Fabiański ale ve vzduchu předčil Bentekeho a udržel míč ve své moci.
43
S blížícím se koncem první půle domácí utahují smyčku kolem obrany svého oponenta! Naughtonův centr hostující defenziva odvrátila pouze k Ferovi, který nahrál Sigurdssonovi. Islandský šikula zachoval chladnou hlavu a připravil dobrou šanci pro Barrowa, ten ale branku minul!
42
Wayne Hennessey tak dlouho otálel s výkopem, až Kevinu Friendovi došla trpělivost. Hlavní sudí hostujícímu brankáři i přes hlasité protesty uděluje žlutou kartu.
42
Přímý kop opět rozehrával Sigurdsson, tentokráte to ale nebylo na přímé ohrožení branky. Centr islandského fotbalisty po několika odrazech doskákal až k volnému Routledgeovi, který si balon nachystal na pravačku, rána mu ale nesedla podle představ.
41
A pravý zadák Swansea to udělal výborně, když mezi dvěma bránícími hráči soupeře míč přiťukl k Barrowovi, který se chtěl protáhnout okolo Kellyho, ten jej ale zastavil pouze za cenu faulu.
40
Do konce prvního poločasu zbývá už jen pět minut, možná se navíc dočkáme nějakého drobného nastavení. Domácí se snaží uklidnit hru kombinací na obranné polovině, nyní se však po pravé straně kupředu vydává Naughton.
39
Závar před domácí pokladnicí ještě nějakou chvíli pokračoval, v další gólem zavánějící šanci se ocitl Benteke, zcela nepochopitelně se mu ale do dráhy střely postavil jeho ofenzivní kolega Wickham. Oba hráči to ale berou s úsměvem.
38
Neuvěřitelné, Orli si ztracené vedení mohli okamžitě vzít zpět! Domácí obrana totiž totálně zaspala, brankář Fabiański navíc špatně vyběhl, načež Yohan Cabaye přetaženým centrem našel volného Zahu, který však z bezprostřední blízkosti trefil pouze břevno prázdné branky!
36
Je vyrovnáno! Rozehrávka standardní situace se kvůli nepokojům ve zdi neustále odkládala, sudí si nakonec za účelem uklidnění situace k sobě pozval oba kapitány. Nic z toho ale GYLFIHO SIGURDSSONA nerozhodilo, islandský technik přímý kop zahrál opravdu náramně, balon poslal přesně do protipohybu brankáře Hennesseyho, který neměl absolutní šanci zasáhnout!
35
Tlak domácího celku pokračoval, vše nakonec vyústilo v Puncheonův faul na Sigurdssona, po němž domácí budou zahrávat přímý kop zpoza pokutového území. Jak s touto slibně vypadající šancí naloží?
34
Aktivitou oplývající Barrow pro The Swans vybojoval další rohový kop. Tentokráte domácí ve vápně soupeře způsobili výraznější nepořádek, po sérii šťastných odrazů se ke střele nakonec dostal Gylfi Sigurdsson, proti ale byl blokující James Tomkins.
33
Christian Benteke si ve vzduchu počíná naprosto bezkonkurenčně. Nyní předskočil Amata, prodloužil balon na za sebe si nabíhajícího Wickhama, ten ale u míče byl o kousek později, než včas vybíhající gólman Fabiański.
32
Modou Barrow se přesunul na levou stranu, krátce po přeběhnutí na tento kraj hrací plochy už zaměstnával obranu Crystal Palace. Nejprve si balon vyměnil s Ferem, poté ještě hledal za obranu si nabíhajícího Sigurdssona, ten si ale nepohlídal ofsajdové postavení.
31
Nic světoborného z něj ale nedokázalo vytěžit, Yohan Cabaye balon poslal přesně do náruče vybíhajícího Fabiańského. Polský gólman balon ve snaze založit protiakci okamžitě odkopl, Routledge ale ve vzdušném souboji s Dannem neměl šanci.
30
Wilfried Zaha zatím obraně Swansea zle zatápí, nyní vybojoval další faul na svou osobu. Po následném přímém kopu se balon odporoučel do zámezí, všichni čekali nařízení odkopu od branky, sudí ale viděl Fernándezovu teč, Crystal Palace tak bude zahrávat roh.
29
Modou Barrow opět všem dokázal, že má opravdu sakramentsky rychlé nohy. Tentokráte mu ale jeho individuální průnik nic nepřinesl, balon si totiž příliš předkopl, čehož využil Martin Kelly, který následně hru uklidnil zpětnou nahrávkou k Hennesseymu.
28
Tady příliš nescházelo, hosté mohli vést už o dvě branky! Puncheon i pod tlakem dokázal udržet balon, navíc jej ještě přesunul k zapomenutému Kellymu, na jehož nadýchaný centr si v šestnáctce naskočil Connor Wickham, proti jeho hlavičce se ale dobrým zákrokem vyznamenal Fabiański!
27
Sigurdssonovi se však tento centr nepovedl, nikdo z jeho spoluhráčů na něj neměl šanci dosáhnout. Rodící se protiakci Crystal Palace musel Jack Cork zastavit taktickým faulem na unikajícího Zahu, za což byl odměněn žlutým kartónkem.
26
Connor Wickham se dopustil druhého nedovoleného zákroku v krátkém časovém sledu, tentokráte to odnesl Fer. Domácí poté roztáhli hru na velšského reprezentanta Taylora, jehož centrovaný balon Martin Kelly pro jistotu odklidil na roh.
25
Wickham se prezentoval zbytečným faulem ve středovém kruhu, Labutě následný přímý kop rozehráli velmi svižně. Sigurdsson neváhal a okamžitě sklepl k Ferovi, který ihned vystřelil. Jeho rána byla sice tečována, odrazila se ale příhodně pro brankáře Hennesseyho, který neměl těžkou práci.
24
Tu na sebe možná trochu sobecky vzal Wilfried Zaha, autor zatím jediné dnešní branky. Přes Routledge se sice ještě dokázal dostat, poté se ale ocitl proti dvojici Taylor – Amat a proti této přesile už nic ze svého repertoáru rychlých manévrů vytáhnout nezvládl.
23
Domácí inkasovaný gól pochopitelně zmrazil. Ve snaze dostat se do útoku jim nelze upřít snaha, v posledních okamžicích je to ale celé velmi křečovité, teď navíc Fer ve středu hřiště nechal balon za sebou, hosté tak spěchají do protiakce.
22
Sudí Friend je poprvé v utkání nucen tasit žlutou kartu. Wayne Routledge svůj skluz v souboji s Cabayem nenačasoval ale vůbec dobře, tady opravdu není o čem diskutovat, potrestání je na místě.
21
No, to je pro domácí celek poměrně studená sprcha. Úvodní dvacetiminutovka totiž nabídla naprosto vyrovnanou partii, v posledních minutách to navíc vypadalo, že právě Swansea začíná pomalu přebírat zápasové otěže. Jak velšský celek na inkasovanou branku zareaguje?
19
Na první branku tohoto mače jsme nemuseli čekat ani dvacet minut, do vedení se zničehonic dostávají hosté! Benteke opět prokázal svou sílu a obrovskou kvalitu v hlavičkových soubojích, když předskočil Amata a prodloužil balon na za sebe si nabíhajícího WILFRIEDA ZAHU, jenž přetlačil svého strážce a nekompromisně prostřelil gólmana Fabiańského!
19
Toho se podle očekávání ujal Gylfi Sigurdsson, tradiční exekutor těchto situací. Islandský technik svůj centr poslal na přední tyč, kde se k hlavičce snažil prodrat stoper Fernández, byl ale pokryt dobře pracující obranou The Eagles.
18
Domácí to opět vyzkoušeli po pravé straně. Po přihrávce od Sigurdssona Barrow sice o kulatý nesmysl přišel, okamžitě ale zatlačil na Tomkinse a pro domácí vybojoval alespoň premiérový kop od rohového praporku.
17
Aktivní Modou Barrow za sebou opět nechal Kellyho, ve vzdálenosti pětadvaceti metrů od branky si pak míč vyměnil s Corkem a posléze jej zkusil poslat na hlavu sbíhajícího si Sigurdssona, Hennessey ale jeho záměr skvěle přečetl.
16
James McArthur ve středu hrací plochy přetlačil Fera, načež si všiml na levém kraji volného Puncheona, který okamžitě hledal ve vápně číhajícího Bentekeho, centr mu ale nevyšel podle představ. To samé se dá říct i o Zahově následném počínání, po němž balon skončil v náruči gólmana Fabiańského.
15
A právě Jack Cork následně založil bleskovou protiakci Swansea! Dlouhým nákopem vyzval ke sprintu rychlonohého Barrowa, který si balon píchl okolo Kellyho, dostal se s ním až na hranici šestnáctky, odkud našel Sigurdssona, ten však z první zamířil jen do náruče brankáře Hennesseyho.
14
Pardewovi svěřenci se díky autovým vhazováním stále přibližovali brance svého soupeře, nakonec Puncheon po povedeném manévru odcentroval na hranici šestnáctky, kde se ke střele chystal Cabaye, s včasným zásahem ale přispěchal kapitán Swansea Cork.
13
Crystal Palace tak mělo šanci na okamžitý protiútok, Cabaye roztáhl hru doprava na volného Zahu, který šikovnou zasekávačkou ošálil Taylora, poté si balon nachystal na svou levačku a poslal jej do pokutového území, nikoho z nabíhajících kolegů ale neoslovil.
12
Leroy Fer si naskočil na Fabiańského výkop a ve vzduchu předčil Cabaye. Balon navíc prodloužil šikovně za sebe, kde se jej ujal Sigurdsson, hned ale proti sobě měl dvojici protihráčů a proti této přesile se svými kličkami neuspěl.
11
Další faul, tentokráte to ale byli domácí, konkrétně Gylfi Sigurdsson, kdo se svým zákrokem provinil proti fotbalovým pravidlům. Následoval dlouhý nákop do šestnáctky, míč se nakonec odrazil k Zahovi, ten ale nedokázal vyzrát na dobře postaveného Taylora.
10
The Eagles se konečně zvládli vyprostit z nátlaku svého soupeře, na útočné polovině se však příliš dlouho neohřáli. Christian Benteke totiž do hlavičkového souboje s Naughtonem vlétl jako smyslu zbavený a svého soka atakoval loktem do hlavy. Sudí místo karty volí pouze slovní domluvu.
9
Svěřenci Boba Bradleyho se ale i nadále udrželi na útočné polovině, mladičký skotský záložník Fulton ustál osobní souboj s McArthutem a hodlal k centru vyzvat Barrowa, k tomu se ale balon díky fantasticky načasovanému skluzu v podání Tomkinse nedostal.
8
Nyní se však fotbalisté londýnského celku zapomněli včas vrátit do defenzivy, po pravé straně jim pláchl Modou Barrow a po faulu od Kellyho vybojoval přímý kop. Na centr z kopačky Sigurdssona si naskakoval Leroy Fer, k hlavičce se ale nedostal.
7
Hosté jsou i nadále aktivnějším celkem. Rozběhnutý Kelly si krásně narazil s Jasonem Puncheonem, poté si míč zasekl a poslal do šestnáctky zajímavě vypadající centr, Fabiański ale dráhu letu balonu přečetl a v pohodě si pro něj vyskočil.
6
Další akce Orlů už vyústila v první střelecký pokus utkání, Cabaye ale trefil pouze před sebou stojícího Fernándeze. Následoval rohový kop, ze kterého hosté mohli a zřejmě i měli otevřít gólový účet. Po závaru v šestnáctce se balon odrazil k volnému Bentekemu, ten ale v tutovce branku přestřelil!
5
K Wardovi se však balon o chvíli později dostal zpět, pravý bek Crystal Palace jej přenesl na druhý kraj hřiště ke Kellymu, ten ale neměl směrem kupředu s kým kombinovat, proto se rozhodl pro zpětný pas na brankáře Hennesseyho.
4
Ani další ofenzivní snažení v podání Labutí úspěch nepřineslo, hosté se následně rozhodli pro postupnou kombinaci, hodně času strávili hlavně na vlastní polovině. Nakonec Joel Ward centrem z pravé strany hledal Wickhama, ten byl ale pokryt Amatem.
3
Poprvé v utkání se kupředu vydali i The Swans. Na levém kraji hrací plochy se moře volného prostoru otevřelo před Taylorem, ten ale místo individuálního průniku nahrával Ferovi, který se nedokázal v souboji jeden proti jednomu prosadit přes Jamese McArthura.
2
Hosté se ihned v úvodu utkání pokusili o dva dlouhé nákopy na útočnou polovinu. Ten první, který měl na starosti Kelly, ovšem doputoval pouze k dobře postavenému Naughtonovi, nedlouho nato se o to samé pokoušel Cabaye, Bentekemu ale nevyšel první kontakt s míčem.
1
Kevin Friend právě foukl do píšťalky, dnešní utkání mezi Swansea City a Crystal Palace je tedy zahájeno! Předzápasový los přisoudil rozehrávku hostujícím fotbalistům, kteří nastupují v modro-červených dresech, naopak Labutě zvolily tradiční bílou kombinaci.
1
Začátek utkání na Liberty Stadium se nezadržitelným tempem blíží, hráči už jsou nachystáni v jeho útrobách a za malou chvíli je sudí Kevin Friend přivede na travnatou plochu! Ani jeden z celků neprožívá ideální období, Swansea naposledy vyhrálo v prvním kole a uzavírá tabulku Premier League, Orli zase prohráli pětkrát v řadě, navíc v těchto duelech hned patnáctkrát inkasovali. Povede se některému z dnešních soupeřů nepříznivou sérii utnout, nebo se oba rozejdou smírně?

Swansea City: Fabiański – Naughton, F. Fernández, Amat, Taylor – Fulton, Cork (C), Fer – Barrow, G. Sigurdsson, Routledge.
Náhradníci: Nordfeldt – Rangel, van der Hoorn, Dyer, Montero, McBurnie, F. Llorente.

Crystal Palace FC: Hennessey – J. Ward, Dann (C), Tomkins, Kelly – Zaha, Cabaye, McArthur, Puncheon – Ch. Benteke, Wickham.
Náhradníci: Speroni – Fryers, Delaney, Sako, Ledley, Townsend, Campbell.

Rozhodčí: Kevin Friend – Jake Collin, Matthew Wilkes.
Ještě jednou Vás všechny vítám a zdravím u sledování našeho online přenosu! Domácí fotbalisté do dnešního utkání nastupují ve stejné sestavě jako před týdnem proti Evertonu, na jehož půdě po velmi solidním výkonu uhráli bod za remízu 1:1, přičemž o těsné vedení přišli až v samotném závěru. To Alan Pardew, lodivod Crystal Palace, do základní jedenáctky sáhl, ovšem provedl opravdu jen kosmetickou úpravu. The Eagles dnes totiž budou hrát na dva útočníky, vedle Bentekeho se postaví Connor Wickham, pouze na lavičce začne Andros Townsend.
Vzájemná utkání těchto mančaftů nenabízejí žádné brankové hody. V posledních pěti měřeních sil se hned čtyřikrát zrodila remíza, jednou pak vyhrál Crystal Palace. Vždy přitom byly k vidění maximálně dvě branky.
Crystal Palace FC

Ještě horší formu vykazuje v posledních týdnech Crystal Palace, které sice nasbíralo o pět bodů více, prohrálo však posledních pět utkání v řadě, zatímco domácí tým alespoň dvakrát remizoval.
Swansea City

Swansea je se šesti body nejhorším týmem nejvyšší anglické soutěže. Ze třinácti pokusů uspěl tento tým vítězně pouze jednou, a to hned v prvním kole. Od té doby marně čeká na tříbodový zisk.
Hezké sobotní odpoledne. Poslední Swansea dnes v rámci 13. kola Premier League přivítá šestnáctý celek Crystal Palace. Půjde tedy o střetnutí dvou týmů, které trápí záchranářské starosti.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.