Premier League - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Swansea : Manchester City - 13. prosince 2017   20:45

Swansea
Swansea
0:4
(0:2)
Manchester City
27' Silva  (B. Silva) • 34' De Bruyne   • 53' Silva  (Sterling) • 85' Agüero  (Y. Touré)
Swansea
Fabiański – Naughton, van der Hoorn, Mawson, M. Olsson – Ki Song-jung, Mesa – T. Carroll (46. T. Abraham), Dyer (65. L. Narsingh), J. Ayew – Bony (C) (74. Fer).
Mulder – Fer, T. Abraham, L. Narsingh, Clucas, Rangel, F. Fernández.
Taylor – Betts, Kirkup
Liberty Stadium, Swansea
Ederson – Danilo, Mangala, Otamendi, Delph (73. Zinčenko) – De Bruyne (77. Gündoğan), Fernandinho (58. Y. Touré), Silva (C) – Sterling, Agüero, B. Silva.
Bravo – Walker, Gündoğan, Sané, Jesus, Zinčenko, Y. Touré.

SESTŘIH Premier League: Swansea - Manchester City 0:4. Souboj posledního s prvním rozhodl Silva

Držení míče: 22 % : 78 %.
Střely na branku: 3:10. Střely mimo: 1:10. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:6.
Je konec! Dnešní utkání končí dle předpokladů pohodlnou výhrou Manchesteru City, který svému soupeři nasázel čtyři branky. Naopak welšský celek se k žádné brance nepropracoval, přičemž v dnešním utkání toho moc neukázal. Citizens tedy jsou i po sedmnáctém kole jediným týmem anglické nejvyšší soutěže, který ještě neucítil hořkost porážky.
90+2'
90+2'
Zápas se spíše už jen dohrává, další branku zřejmě už neuvidíme...
90'
Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.
89'
Na opačné straně se k další střele protlačil Bernardo Silva, který ale mířil doprostřed. Fabiański jeho projektil sevřel do své náruče.
88'
Akce ještě pokračovala a na zadní tyči se zjevila dvojice domácích hráčů. Další důležitý zákrok si připsal Otamendi, jenž skluzem zastavil číhající nebezpečí.
87'
A málom to vyšlo. Střídající Narsingh nalezl zpětnou přihrávkou Ayewa, který svoje zakončení poslal pouze do dobře stojícího Otamendiho.
86'
Swansea se i nadále snaží přidat aspoň čestnou branku, přes dobře fungující obranu soupeře to ale nadále nefunguje.
85'
Manchester City právě vstřelil branku!
SERGIO AGÜERO se konečně dočkal! Argentinský kanonýr si potáhl míč do střelecké pozice, odkud dokázal zamířit mimo Fabiańskiho dosah.
84'
Ve druhém poločase celkem ze hřiště vymizel Bernardo Silva, jenž se až nyní připomněl náběhem za obranu. Danilo mu ale neadresoval přesnou nabídku.
83'
Hra se hodně rychle dostala k opačné šestnáctce, kde opět úřadoval aktivní Sterling. Jeho zakončení zamířilo pouze do nohy protihráče, následná Zinčenkova rána pro změnu vysoko nad.
82'
S míčem se pomazlil také brankář Ederson, který nikam nespěchal a místo výkopu raději přihrál po zemi na Mangalu.
79'
Naughton se ujal autového vhazování a jako adresáta si vybral Abrahama. Ten si balón sklepl hrudí, posléze ale včas přistoupil Otamendi.
78'
V dnešním utkání sledujeme naprostou dominanci hostujícího celku. O té vypovídá také statistické vyjádření držení míče, které říka, že Citizens mají míč na kopakčách jednaosmdesát procent času.
77'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Ilkay Gündoğan.
76'
Za hrací plochou se již vysvékl poslední hráč, který zasáhne do zápasu. Měl by jím být německý záložník Gündogan, jenž zřejmě nahradí De Bruyneho.
75'
Agüero si to zkoušel namířit napříč šestnáctkou, tentokráte ale domácí obrana zasáhla včas. Momentálně sledujeme hodně nepřesnou pasáž.
74'
Agilní Sterling neměl problém s přechodem do pokutového území, tam ale narazil na skálu v podobě van der Hoorna. Ten si dle výroku sudího počínal v rámci pravidel.
74'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Wilfried Bony, přichází Leroy Fer.
73'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Fabian Delph, přichází Olexandr Zinčenko.
72'
Mezitím se nám za postranní čárou připravuje hned několik střídání. Vypadá to, že domácí lodivod sáhne i k poslednímu střídání.
71'
Už několikátým nedovoleným zákrokem se prezentoval Ayew, i tentokráte to zůstane bez žlutého varování. De Bruyne bude zahrávat další volný kop.
70'
Sterling nastartoval svá chodidla a málem se dostal za záda Naughtona. Ten si ale náběhu všiml a stihl odkopnout balón do zámezí.
69'
Nutno dodat, že střídající Abraham není na trávníku vůbec vidět. Mladičký útočník se připomněl až nyní, neboť si zpracovával balón v ofsajdu.
68'
Zhruba ze třiceti metrů rozehrál přímý kop De Bruyne, který to zkusil ke vzdálenější tyči. Rána nartem měla velmi dobré parametry, Fabiański byl u tyče včas.
67'
Na hrací ploše se v tuto chvíli neděje nic zajímavého, naopak City trochu polevili při útočení. Ani Swansea se ale nikam nežene a spíše se soustředí na co nejmenší debakl.
66'
Radost mohla vypuknout na druhé straně. Mesova rána bez přípravy byla lehce tečována, Ederson ale stačil reagovat na poslední chvíli.
65'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Nathan Dyer, přichází Luciano Narsingh.
65'
Právě po této standardce podnikli hosté rychlý kontr, který táhl Agüero. Bývalý hráč Atlética Madrid vzal odpovědnost na svá bedra, svým průnikem se ale neprotančil k zakončení.
64'
Jihokorejský středopolař Ki se postavil k volnému kopu, který ale zahrál prachbídně. K zakončení se ale přeci jenom dostal Bony, jehož rána byla sražena.
63'
Agüerovi dnes není přáno. Argentinský ostrosttřelec si naváděl tak dlouho balón ke střele, až zamířil pár čísel vedle vzdálenější tyče.
62'
Poprvé se do akce zapojil také střídající Touré, který okamžitě roztáčel kolotoč přihrávek. Ten nyní putuje z nohy na nohu hostujících hráčů.
61'
Už, už se zdálo, že Delph k hezkému průniku přidá také přesnou přihrávku, nicméně svojí nabídku poslal pouze do zámezí. Swansea se ujme autu.
60'
Po delší době jsme se podívali také na druhou stranu hřiště, kde musel Ederson rychle pracovat s balónem. Napadající Abraham se málem dočkal zisku míče.
59'
To byla panečku akce! Danilo vyslal snad na třicet metrů kolmici na Sterlinga, který pálil z první pouze do Fabiańskiho. Zakončení ale předcházel ofsajd.
58'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Fernandinho, přichází Yaya Touré.
58'
A opravdu moc nescházelo. Balón se kroutil hodně nebezpečně směrem do branky, načež Mangalovi chybělo jen pár čísel k zasažení míče.
57'
Polský brankář v domácí svatyni bude čelit dalšímu nebezpečí. Ayew si totiž počínal tak moc agresivně, až hlavní sudí musel odpískat faul.
56'
De Bruyne byl okamžitě zdvojen, a proto musel hledat jiné východisko. Nakonec se belgický záložník rozhodl roztáhnout hru na Sterlinga.
55'
U postranní čáry tentokráte operoval Delph, který si narazil s Davidem Silvou. Poté se míč dostal k Danilovi, jenž se po pár vteřinách ocitl na zemi.
54'
Citizens se fotbalem vyloženě baví. Dominantní výkon hostujícího celku stále není u konce, do konce zápasu totiž zbývá téměř celý druhý poločas.
53'
Teď už se hosté ale dočkali! Na levé straně naprosto propadl Naughton, který nezachytil náběh hned dvojice protihráčů. Sterling celou akci vyšperkoval přihrávkou na DAVIDA SILVU, který zblízka pohodlně prostřelil Fabiańskiho.
53'
Jenomže Fabiański musel opět zachraňovat svůj celek! Agüero totiž pálil z úhlu pouze do brankáře, odražený míč div nezametl do odkryté brány David Silva.
52'
Na hráčích Swansea je patrné, že chtějí s výsledkem něco udělat, což je určitě příjemné vzpruha po znuděné fanoušky na stadionu.
51'
Svojí připravenost musel prokázat Fabiański, do jehož území putovala nahrávka na Sterlinga. Polský brankář byl nakonec u hracího předmětu včas.
50'
Delph si dával u postranní čáry hodně načas, načež přihrával na Otamendiho. Ten si počínal podobně a navíc jeho nahrávku na Edersona málem zachytil Ayew.
49'
Na druhé straně hrací plochy si domácí celek vybojoval úvodní roh. K rozehrávce se postavil Ki, který na přední tyči nalezl pouze hlavu Danila.
48'
Obrovšká šance City! Opět velmi snadná kombinace putovala po ose De Bruyne – Agüero přesně na nohu Davida Silvy, který ve stoprocentní šanci selhal.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali tentokráte na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Thomas Carroll, přichází Tammy Abraham.
46'
Manchester City i v dnešním utkání prokazuje fantastickou formu, neboť po úvodním dějství vede pohodlně 2:0. Citizens měli po celý poločas drtivou územní převahu, přičemž svého soupeře nepouštěli do žádných větších šancí. Doufejme, že Swansea se začne více osmělovat a že utkání nabídne o něco vyrovnanější podívanou.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
42'
Ayew se vrátil pomoci svým obranným kolegům, načež vystihl hlavičku v podání Bernarda Silvy. Jeho spoluhráči ale rychle přišli o balón.
41'
K rozehrávce se postavil tradiční exekutor podobných záležitostí David Silva. Španělský špílmachr nalezl svojí nabídku pouze urostlého Mawsona.
40'
Obrana domácího celku opět málem zapomněla na Sterlinga, kterého na poslední chvíli stačil zakřižovat Naughton. Následovat bude ještě roh.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli hlavní sudí také něco nastaví.
38'
Byl to právě bývalý zadák Realu Madrid, který se odvážil ke střele z větší vzdálenosti. Skákající rána nakonec doskákala přímo doprostřed branky.
37'
Naughtonovi se nepodařilo obhodit Danila, jehož nohy pracovaly rychlejším způsobem. Posléze se těžiště hry přesunulo na levou stranu.
36'
Delph se rozhodl oslovit právě De Bruyneho, který na nic nečekal a okamžitě poslal do vápna vzdušnou nabídku. Před Agüerem byl jako první u míče Fabiański.
35'
Hosté to mají v tuto chvíli hodně složité. Nejen, že prohrávají o dvě branky, navíc soupeř má i nadále drtivou optickou převahu.
34'
A rázem je to o dvě branky! KEVIN DE BRUYNE zahrával standardní situaci z velmi ostrého úhlu, přičemž jeho střílená nabídka skončil až v síti. Fabiański reagoval opravdu hodně pozdě.
34'
Sterling uplatnil své rychlostní předpoklady a svižným krokem ještě zastihl balón. Zpětnou přihrávku směřující na De Bruyneho ale odvrátil pozorný Carroll.
33'
Po hodně dlouhé době se Swansea dostala na útočnou polovinu, kde ale akce skončila tak rychle, jak vlastně začala. Dyer se totiž nacházel v ofsajdu.
32'
Fabiański si při předchozím zákroku zřejmě přivodil nějaké menší poranění a v tuto chvíli je na hrací ploše přítomen také lékařský personál.
31'
Obrázek hry se ani po úvodní brance nemění. Svěřenci Josepa Guardioly i nadále usilují o další branku, obrana domácích je stále v permanenci.
30'
Agüero se dnes už podruhé dokázl prodrat až do šestnáctky, odkud prověřil Fabiańskiho. Polský brankář byl na zemi včas a tentokráte podržel svůj celek.
27'
Máme tu první branku dnešního střetnutí a nutno dodat, že zaslouženou! Bernardo Silva poslal centr za domácí obranu, kde číhal jeho jmenovec DAVID SILVA. Ten lehkou patičkou usměrnil balón kolem bezmocného Fabiańskiho.
25'
Do pokutového území Swansea přiletěl další velmi nebezpečný centr, který Fabiański nedokázal vyboxovat. Na zadní tyči číhající Otamendi ale mířil Pánubohu do oken.
24'
Bernardo Silva udělal několik rychlých kroků směrem do středu hřiště, načež si všiml naběhnuvšího Agüera. Ten si našel ideální prostor k hlavičce, kterou ale poslal na horní síť.
23'
Polský brankář v domácí svatyni si posléze užil balónu. Odkopem od branky hleda u postranní čáry Naughtona, který neměl nárok na zasažení míče.
22'
Právě Otamendi vyvezl balón až za půlící čáru, odkud se mu ale prudkou přihrávkou nepodařilo oslovit Davida Silvu. Hodně zbrklá rozehrávka.
21'
Swansea se nemůže dostat ke kloudnější kombinaci, nakopak soupeř začíná pořádně zlobit. Hosté mají výrazně lepší pohyb a také přesnější akce.
20'
Ten byl rozehrán nakrátko, načež těsně před pokutovým územím zahrál rukou Ayew. Standardka směřovala na Otamendiho, který se při zpracování zamotal.
19'
Posléze jeho jmenovec Bernardo Silva operoval na opačné straně, kde Naughton sáhl k velmi důležitému skluzu. Rohový kop pro Manchester City.
18'
David Silva měl na levém křídle spoustu času a i prostoru na centr. Technický centr se stáčel k Agüerovi, který hlavičkoval v záklonu vedle.
17'
Od levé postranní čáry vhazoval Olsson, který si vybral Bonyho. Bývalý hráč pražské Sparty odmítl napadajícího protihráče a následně otočil hru.
16'
Otamendi prokázal v souboji s Bonym větší důraz, což logicky přineslo kýžený úspěch. Hosté ale ztratili balón, po kterém musel zasahovat Ederson.
15'
Na opačné straně posílal do šestnáctky centrovaný pokus Delph. Jeho nabídka nalezla kopačku De Bruyneho, jenž pálil z první vysoko nad branku.
14'
Ani tentokráte nedokázal Bony uspět v hlavičkovém souboji, proti totiž byl Fernandinho. Posléze Ayew zahrál pouze za cenu autového vhazování.
13'
Ki měl velké problémy s bráněním Agüera, nakonec mu ale pomohl obranný kolega Naughton, který zbavil Argentince hracího předmětu.
12'
První práce také pro Edersona. Welšský celek podnikl rychlý kontr, po kterém velmi pohotově pálil Ayew. Brazilský strážce tyčí kryl jeho pokus nadvakrát.
11'
Silva hezky přepustil přihrávku z kopačky Danila na Agüera. Hostující kanonýr chtěl narazit právě Silvovi, míč ale letěl úplně jiným směrem.
10'
Swansea se nyní snaží uklidnit poněkud rozháranou pasáž utkání. Míč směřuje z kopačky na kopačku, konkrétněji režíruje hru van der Hoorn.
9'
Tak tohle už byla gólovka! Hosté zahrávali rohový kop, načež se za šestnáctkou dostal k pohotové střele Fernandinho. Fabiański musel vytasit reflexivní zákrok.
8'
Citizens začínají svírat svého soupeře. Další kolmice směřovala na Sterlinga, kterému na poslední chvíli odkopl míč od nohy Olsson.
7'
Máme tu první zakončení. Agüero se dokázal prokličkovat kolem početní skupiny protihráčů, svojí následnou ránu ale poslal pouze do boční sítě.
6'
Fernandinho měl co dělat, nakonec si ale s napadajícím Bonym poradil. Netrvalo dlouho a nedovoleným zákrokem se prezentoval Ayew.
5'
Posléze se k odkopu od své svatyně odstal Fabianski, který hledal urostlého Bonyho. Ten ale neodhadl odskok míče a akce tak končí.
4'
Poprvé se s kulatým nesmyslem seznámil také domácí, ovšem pouze na krátký časový úsek. Nakopávaný balón na Bonyho nebyl dobrým řešením.
3'
Fernandinho se pokoušel přenést hru k postranní čáře na De Bruyneho. Ten se snažil dělat, co jen mohl a nakonec přeci jenom stačil odehrát míč před čárou.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Swansea City: Fabiański – Naughton, van der Hoorn, Mawson, M. Olsson – Ki Song-jung, Mesa – T. Carroll, Dyer, J. Ayew – Bony (C).
Náhradníci: Mulder – Fer, T. Abraham, L. Narsingh, Clucas, Rangel, F. Fernández.

Manchester City: Ederson – Danilo, Mangala, Otamendi, Delph – De Bruyne, Fernandinho, Silva (C) – Sterling, Agüero, B. Silva.
Náhradníci: Bravo – Walker, Gündoğan, Sané, Jesus, Zinčenko, Y. Touré.

Rozhodčí: Taylor – Betts, Kirkup.

Na opačné straně stojí ve fantastické formě hrající Manchester City, který si pro letošní sezónu opět dal ty nejvyšší možné cíle. Citizens to s mistrovskou sezónou myslí opravdu vážně, neboť po šestnácti odehraných utkání mají na první pozici náskok jedenácti bodů. Svěřenci Josepa Guardioly zatím ztratili pouze v jediném zápase a v anglické nejvyšší soutěži jsou jediným celkem, který ještě neucítil hořkost porážky. Manchester se potýká s nejefektivnějším útokem, který nastřílel nejvíc branky. Podobně je na tom i obranná činnost, jenž má společně s tou z United shodně 11 inkasovaných branek.
Swansea City

Swansea City se podobně jako v minulé, tak i v té letošní nachází ve spodních patrech tabulky. Postavení je ale ještě o něco horší, neboť se tento welšský celek nachází v sestupových patrech. Swansea zatím nasbíralo dvanáct bodů, přičemž na první nesestupovou příčku jí schází pouze bod. Co je ale do očí bíjící, to je útočná produktivita. Swansea doposud nastřílela pouze devět branek, což je nejhorší počínání v celé soutěži.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Swansea City a Manchester City.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.