Premier League - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Huddersfield Town : Brighton - 1. prosince 2018   16:00

Huddersfield Town
2' M. Jörgensen
1:2
(1:1)
Brighton
45+4' Duffy  (March) • 69' Andone  (March)
Lössl – M. Jörgensen, Schindler, T. Kongolo – Hadergjonaj, Mooy (63. Smith), Hogg (C) (77. Williams), Biling, Durm – Pritchard (49. Depoitre) – Mounié.
Hamer – Smith, Depoitre, Kachunga, Sobhi, Mbenza, Williams.
Oliver M. (ENG)
John Smith's Stadium Huddersfield
Brighton
Ryan – Bruno (C) (78. Balogun), Duffy, Dunk, Bernardo – D. Pröpper, Bissouma (90+1. Kayal) – March, Groß, Izquierdo – Andone (79. G. Murray).
Steele – Kayal, G. Murray, Balogun, Knockaert, Bong, Locadia.

Tak či tak vám děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek soboty.
Můžeme tedy říct, že vítězství je to zasloužené a Brighton předvedl dobrý výkon. Těžko říci, jak by se zápas vyvíjel nebýt vyloučení Mounieho.
Po celý zápas, možná právě díky brzo obdržené brance, dominovali utkání hosté. Huddersfield šel do zápasu s taktikou založenou na dobré obraně a protiútocích, ale ty se především dvojici Duffy, Dunk dařilo zneškodňovat.
A je tu konec zápasu. Hosté z Brightonu si domů odvezou tři body a domácím tak zůstanou po dnešním zápase jen oči pro pláč.
90+5'
90+4'
A faulu tak trochu z frustrace se dopustil Kongolo. Brighton má standartní situaci.
90+3'
Další nákop golmana Lossla skončil na kopačkách hostů a ti založili na pravé straně útok.
90+2'
Domácí se snaží zatlačit, ale zatím jsou sami sobě svojí nepřesností soupeřem.
90+1'
Střídání hostů. Hřiště překvapivě pomalým tempem opustil dnes skvěle hrající Bissouma a nahradil ho Kayal.
90+1'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Yves Bissouma, přichází Beram Kayal.
90+1'
Rozhodčí stejně jako v prvním poločase nastavuje 4 minuty.
90'
Centr Jorgensena mířil do náběhu Durma, ale dřív než se k němu míč stačil dostat odrazil tenhle útok hlavou Duffy.
89'
Kombinací na jeden dotek před vápnem se chtěli prosadit Gross s Bissoumou, ale jejich úmysl skvěle přečetl Jorgensen a založil útok domácího týmu.
88'
Oba trenéři na své svěřence vehementně gestikulují a snaží se jim nadiktovat jak mají posledních pár minut dnešního zápasu hrát.
87'
Po výkopu z ruky brankáře Lossla byl v hlavičkovém souboji na půli důraznější Propper.
85'
Billingova tvář je naprosto vypovídající. Hráči Huddersfielfu toho mají plné kecky.
84'
Po vhazování z rukou Baloguna si stejnou aktivitu procvičí i Durm.
81'
Saltora nahrazuje Balogun. Hogga Williams.
82'
Velmi pozdě byl v souboji Balogun a jeho vehementnost při snaze uabránit domácím v průniku byla oceněna žlutou kartou.
81'
Duffy a Dunk kombinuji na půlící čáře.
80'
Hráči domácích bojují a mají k dispozici aut, který letěl až do vápna. Nebezpečí pro Ryana v bráně hostů se však nezrodilo.
79'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Florin Andone, přichází Glenn Murray.
79'
Odpracováno má dnes střelec druhé branky Brightonu Andone. Na hřišti ho nahradí Murray.
78'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Bruno, přichází Leon Balogun.
77'
Střídání v týmu Huddersfield Town: ze hřiště odchází Jonathan Hogg, přichází Danny Williams.
75'
Domácím se však povedlo vysunutím presingu míč získat a dostat se k centru, ale mít dva nebo jen jednoho útočníka je veliký rozdíl, a tak hosté bez problému odvrátili nebezpečí.
74'
Dnes obvyklý obrázek hry. Brighton drží míč na svých kopačkách a nechce ho půjčit soupeři.
73'
V nevýhodné situace po špatném zpracování si poradil Bissouma a elegantně se vyhnul prorihráči.
71'
Huddersfield se snaží zabrat, ale chybějící hráč je až příliš poznat.
69'
Po vyměnění balónu mezi Saltorem a Merchem se druhý jmenovaný podíval a levou nohou našel pěkným centrem hlavu spoluhráče ANDONA, který se již v zakončení nemýlil a poslal míč do zadní části branky.
68'
Gross sice nezpracoval přihrávku z pravé strany od Saltora, ale potleskem pochválil nápad .
67'
Bissouma sice našel v náběhu svého kapitána Saltora, ten ale v těžké pozici nedokázal udělat nic víc, než přihrát merunu do rukou čekajícího domácí brankáře.
66'
Další nepovedená akce ze strany Brightonu, po které odkopl míč od své brány Lossl.
64'
Huddersfieldu nutno přiznat, že vzhledem k oslabení hrají chytře a úsporně. Jsou si vědomi, kolik času ještě zbývá a dělají vše pro to, aby neměli problém hasit požár kolem své brány do poslední minuty.
63'
Další střídání domácích. Volným krokem ze hřiště odešel Mooy a nahradil jej Smith.
63'
Střídání v týmu Huddersfield Town: ze hřiště odchází Aaron Mooy, přichází Tommy Smith.
62'
Autorem byl Bissouma, ale dnes zatím neseřídil mířidla podle svých představ a míč skončil odhadem v patnácté řadě.
61'
Brighton se dostává k možnosti zahrávat volný přímý kop.
60'
S problémi, ale přece se dokázali vymanit z pŕodící se šance domácí a dokonce následným odkopem málem vytvořili šanci pro, na polovině číhajícího, Depoitreho. Ten si ale míč ukopnul a tak znovu diktuje tempo hry hostující tým.
59'
Do jasně patrného ofsajdu se teď nechal vystavit Andone a Lossl bude rozehrávat z hranice pokutového území.
57'
Je evidentní, že Brighton si je vědom šance, kterou má, když hraje proti deseti a také to je důvod, proč znovu drží balón právě hosté.
55'
Tvrdým zákrokem teď sestřelil na míč čekajícího Hadergjonaje Gross. Domácí obránce zůstal chvíli otřesený na zemi, ale již se zvedá a vypadá v pořádku.
55'
Dnes po několikáté natáhl ke střele Bissouma, ale jeho pokus se o někoilk metrů nevešel mezi tři tyče.
54'
Golman Lossl odkopával od vlastní brány, ale svojí dalekonosnou přihrávkou nenašel nikoho ze spoluhráčů.
52'
Po rohovém kopu se ve vápně domácích dopustil hraní rukou hostující Bernardo a Huddersfield si tak může na chvíli oddechnout.
50'
Fotbalisté ve žlutých dresech mají samozřejmě více prostoru pro kombinaci. Zvláště pro stoperskou dvojici je jistě hraní proti oslabenému soupeři příjemnou záležitostí.
49'
Střídání v týmu Huddersfield Town: ze hřiště odchází Alex Pritchard, přichází Laurent Depoitre.
48'
Střídání na straně Huddersfieldu. Ze hřiště odchází Pritchard a nahrazuje ho Depoitre.
46'
Ještě že mají domácí fotbalisté v bráně Lossla. Ten teď jistě zkazil náladu nejprve Grossovi, který akrobaticky zakončoval a následně taká Marchovi.
46'
Ale hned záhy se k míči presingem dostali hosté.
46'
Druhý poločas zahajují výkopem domácí.
46'
Jak je patrné ze statistiky držení míče Brighton dirigoval průběh zápasu, ale na samotném počtu střeleckých pokusů to není tak patrné, jak by si hráči hostů od 32. minuty navíc v přesile, přáli.
Většinu času měli míč v držení hráči Brightonu (61%) a z toho plyne samozřejmě i vyšší počet přihrávek (242), zatímco Huddersfield držel balón jen 39% času a přihrávek má na kontě skoro o stovku méně (152).
45'
45+4'
Tím také končí první poločas.
45+4'
Po akrobatickém kopu domácího kapitána si sám Saltor postavil míč na roh a rychle rozehrál. Na krátkou vzdálenost nahrál Marchovi, který zvedl hlavu a nadýchaným centrem našel přesně čupřinu stopera Duffyho, který razantní hlavičkou z dosahu golmana rozjásal hostující fanoušky.
45+2'
Poslední dvě minuty se odehrávají u lajny.
46+1'
Rozhodčí nastavuje 4 minuty.
45'
Bdělost domácího golmana falšovanou střelou vyzkoušel Bissouma, ale Lossl si na ránu počkal a bez problému stáhl na prsa.
44'
Hezkou kombinaci na jeden dotek teď předvádí Brighton a přenáší míč ze strany na stranu.
42'
K exekuci volného kopu se postavil Mooy a pořádně protáhl brankáře Ryana, který se musel položit k levé tyči, aby míč vyrazil.
41'
Faulu před pokutovým územím se dopustila obrana Brightonu.
39'
Žlutou kartu dostává Bruno (Brighton & Hove Albion FC).
38'
Brighton drží balón a přenáší hru z jedné strany na druhou.
36'
Teď chvíli dění a přesnost na hřišti připomínali okresní přebor, ale nakonec vše vyřešil přihrávkou až ke svému brankáři Billing.
33'
Domácí trenér Wagner jen nevěřícně kroutí hlavou a snad i nějaké to slůvko směrem ke čtvrtému rozhodčímu padlo.
31'
Velmi ale velmi přísný verdikt rozhodčího vůči domácímu Mouniému, který byl pozdě u Bissoumy a kolíky napřed zasáhl jeho holeň. Bissouma jde s lékaři za postranní čáru, ale vypadá to, že bude v pořádku.
31'
Jako lev se teď pral o balón s přesilou Bissouma, ale jeho snažení skončilo faulem.
30'
Hogg se nakonec ani nenechal odvést za postranní čáru a kývnutím na týmového lékaře dal najevo, že je v pořádku.
28'
Hned dva hráči domácích leží na zemi. Jedná se o Billinga a kapitána Hogga. Srazili se poté, co Hogg dobře odhlavičkoval míč do bezpečí, ale ani jeden se nedíval kolem sebe.
27'
Hlavičkový souboj uprostřed hrací plochy sice vyhrál Propper, ale následným odkopem pryč jen odevzdal soupeři.
26'
K rohovému čtvrtkruhu si míč postavil March, ale našel jen golmana Lossla.
25'
Aut u rohového praporku bude rozehrávat Bernardo.
24'
Saltor zkusil vyzvat do náběhu přihrávkou Marche, ale nedal pasu potřebnou razanci.
23'
Mooy rozehrával přímý volný kop, ale stopeři Brightonu udělali, za co jsou placení.
21'
A obléhání záhy skončilo, když se zbytečným faulem předvedl útočník.
20'
Huddersfield obléhá zformovanou obranu hostů.
19'
Hrubici v obraně teď udělal Duffy a namazal Mooyovi, ten ale ani na dvakrát nedokázal umístit střelu mezi tyče.
19'
Dlouhý balón vzduchem na nabíhajícího Izquierda neměl dost přesnosti a skončil v autu.
18'
Oba týmy se snaží napadat vysoko a tím dostávat stopery pod tlak a Brighton ukázal, že to umí dobře.
16'
Neskutečným zákrokem se teď předvedl domácí golman. Po dobrém centru z rohu hned dvakrát vymazal hostující hráče a drží tak nadále čisté konto.
15'
Po dobré defenzivní práci Hadergjonaje následuje roh.
14'
Volný přímý kop hostů nepřinesl nic, než odvrácení hlavou stopera Schindlera.
13'
Krásnou akcí na jeden dotek se dostali k centru z pravé strany Saltor s Marchem, ale samotný centr nenašel nikoho ze spoluhráčů.
12'
Ten nakonec snahu zužitkoval a přetavil v centr, jehož přesnost však neměla kdovíjakou hodnotu.
11'
Brighton sice drží míč, ale skvělým presingem se prezentují domácí hráči.
10'
Střela hlavou po centru mířila nad svatyni domácího golmana Lossla a ten tak mohl zůstat v klidu a jen zkontroloval míč.
8'
Centr Durma z levé strany spolehlivě odvrátila obrana, ale jen na rohový kop.
7'
Po ofsajdu, do kterého se nechal vystavit hostující Kayal si s míčem mohou pohrát i domácí.
5'
Hosté drží balón, ale jejich snažení zatím žádné nebezpečí pro domácí tým nepřineslo.
3'
Domácí se tak dostávají hned ze začátku utkání do vedení a Brighton hned převzal iniciativu a má míč na svých kopačkách.
2'
Po autovém vhazování z levé strany a nepřesvědčivém zákroku golmana se k míči s důrazem dostal JORGENSEN a dopravil míč do sítě.
1'
Co se týče postavení v tabulce je na tom rozhodně lépe domácí Huddersfield, nacházející se na 15. místě s 10 body. Brighton je skoro na samém chvostu tabulky a pod ním se potácí už jen Fulham. Na druhou stranu, bodový rozdíl mezi dnešními soupeři jen jen dvoubodový, tudíž jsou ve hře velmi důležité tři body.
Brightonu se poslední dobou venku příliš nedaří, když si z posledních 15 zápasů připsal jen jednou plný bodový zisk. Mužstvo Chrise Hughtona udrželo jen jednou čistý štít z posledních 9 utkání PL.
Domácí tým je v dobré formě, jelikož v posledních třech utkáních neprohrál ani jednou a pokud by se mu podařilo bodovat i ve čtvrtém zápase řadě, bylo by to poprvé od srpna 2017.
Huddersfield prohrál jen jeden z posledních 10 domácích zápasů proti Brightonu. Pětkrát zvítězil a čytřikrát remizoval. Jediný zápas, který na John Smith's Stadium vyhrál Brighton v sezóně 2012 – 13, ještě v Championship. Celkově z posledních 10 měření sil mezi těmito dvěma soupeři 6 skončilo nerozhodně a zbylé 4 zápasy vyhrály oba kluby shodně po dvou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.