Premier League - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Burnley - 20. října 2018   16:00

Manchester City
17' Agüero (D. Silva) • 54' B. Silva (D. Silva) • 56' Fernandinho  • 83' Mahríz (Fernandinho) • 90' Sané (Mendy)
5:0
(1:0)
Ederson – Kompany (C), Stones, Laporte – Mahríz, Fernandinho, D. Silva (74. Foden), Mendy – B. Silva (58. De Bruyne), Sané – Agüero (66. Jesus).
Muric – De Bruyne, Jesus, Foden, Sterling, Otamendi, Zinčenko.
Moss – Smart, Halliday
Etihad Stadium, Manchester
Burnley
Hart – Lowton, Tarkowski, Mee (C), Taylor – Gudmundsson, Defour (75. Barnes), Cork, Lennon (69. A. Westwood) – Hendrick – Vokes (69. Wood).
Heaton – Bardsley, Barnes, K. Long, Wood, Vydra, A. Westwood.

Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 10:0. Střely mimo: 6:4. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 11:5.
Je konec! Manchester City neponechal nic náhodě a v dnešním utkání nasázel svému soupeři hned pět branek. Domácí sice odcházejí do kabin za poločasového výsledku 1-0, ve druhém dějství jsme se ale dočkali dalších čtyř přesných tref. Domácí měli místy opravdu drtivý tlak, rozdíl ve skóre mohl být daleko větší. Burnley se jen občas dostalo k opačné šestnáctce, Ederson nemusel v dnešním utkání řešit nic ošemetného. Manchester City tak využil dnešní ztráty Chelsea, na vedoucí pozici má náskok dvou bodů.
90+3'
90+3'
Domácí rozjíždějí jednu z posledních akcí, Burnley by nerado inkasovalo pošesté...
90+2'
Posléze nevyšla kolmice De Bruynemu, který pro změnu pokoušel nastartovat Fodena. Míč zamířil až na kopačku Harta, který okamžitě odkopl na druhou stranu.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90'
Manchester City právě vstřelil branku!
Pověstný bůr je na světě! Nejprve Foden vybojoval standardku z velké vzdálenosti, posléze se jeho celek přesunul s míčem na levou stranu, kde se k velice pohotovému centru dostal Mendy, jehož přízemní nabídka směřovala přesně do míst, kde se nacházel LEROY SANÉ. Domácí křídelník posléze pohodlně zamířil mimo dosah Harta.
89'
Obrovskou hrubici nyní vytvořil Stones, který adresoval Edersonovi příliš pomalou přihrávku. Tu tak zachytil Wood, který si ale nedokázal obhodit vyběhnuvšího brankáře.
88'
Foden se zničehonic ocitl s míčem u malého vápna, kde jeho zakončení dokázal srazit za brankovou čáru Mee. Následovat bude rohový kop.
85'
Ihned po rozehrávce přišel Westwood o balón, kterého se zmocnil domácí Kompany. Ten pro změnu zapojil do akce Stonese, který má na pravém křídle hodně prostoru.
84'
S bodovým ziskem pro Burnley se tak zcela jistě nepočítá, hosté by totiž museli vstřelit alespoň čtyři branky. Naopak domácí se budou snažit o další trefy.
83'
Domácí nekončí, naopak se radují z další branky! Nejprve Citizens rozjeli velice pohlednou akci, kterou ale naprosto překombinovali. Soupeř ale nedokázal odklidit neposedný míč, k němu se tak dostal RIJÁD MAHRÍZ, jehož fantastický obstřel skončil až u vzdálenější konstrukce. Nádherný fotbalový moment!
83'
Fernandinho se musel stáhnout hlouběji, neboť vypomáhal svému celku při zakládání útočného výpadu. Ten ale narušil Barnes, který vybojoval autové vhazování.
82'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut. Burnley by určitě chtělo vstřelit kontaktní branku, Ederson je ale delší dobu bez zákroku.
81'
Žlutou kartu dostává Leroy Sané (Manchester City).
80'
Průniková přihrávka směřovala na Jesuse, který se dostal s míčem do značného úhlu. Následnou zpětnou příhru dokázal zastavit skluzem Mee.
79'
Po delší době se nám připomněl rychlonohý Sané, kterému se podařilo nasadit jesličky Lowtonovi, který posléze zatáhl za záchrannou brzdu.
78'
Nyní se konečně dostal do vyložené šance Jesus, který se s vypětím všech sil dostal k hlavičce, která nakonec skončila v rukavicích Harta.
77'
Foden se okamžitě po svém příchodu na hrací plochu zapojil do útočné akce, která ale skončila hodně rychle. U šestnáctky totiž vzorně zasáhl Tarkowski.
76'
Nyní velmi dobře zapracoval Tarkowski, který za sebe nepustil přihrávku od Jesuse. Posléze se k výkopu od své svatyně dostal brankář Hart.
75'
V posledních minutách nesledujeme nic převratného. Domácí mají i nadále velkou územní převahu, Burnley se snaží vycházet ze zajištěné defenzívy.
75'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Steven Defour, přichází Ashley Barnes.
74'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází David Silva, přichází Philip Foden.
69'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Aaron Lennon, přichází Ashley Westwood.
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Sam Vokes, přichází Chris Wood.
68'
Na druhé straně se Vokesovi povedlo sklepnout míč do strany, kde už číhal Lennon. Jeho náramné přenesení hry našlo u opačné lajny volného Gudmundssona.
67'
Stones se postaral o autového vhazování z blízkosti rohového praporku. Domácí zadák si vybral Mahreze, kterému se nepovedlo otřít míč o Taylora.
66'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Sergio Agüero, přichází Gabriel Jesus.
65'
Další velice pohledná akce domácích přinesla zakončení od Agüera, který mířil mezi nohy Harta. Tudy cestička nevedla, domácí mají k dispozici roh.
64'
De Bruyneho přihrávka sice nebyla vůbec prudká, i tak to ale plně stačilo. Z první to zkoušel Mahrez, který poslal střelu pouze doprostřed branky.
63'
Tarkowski to zkusil dalekonosným pasem na Vokese, který byl v souboji s Laportem málo důrazný. Jako poslední se dotkl míče právě hostující forvard.
62'
Vzápětí to Manchesteru City nevyšlo po levém křídle, kde se Mendy prezentoval velice nepřesnou přihrávkou, která skončila až u Harta.
61'
Bylo tomu skutečně tak, padající míč se ale nakonec snesl přímo do náruče brankáře Edersona. To byla rutinní práce pro domácího brankáře.
60'
Až nyní budou mít hosté k dispozici standardní situaci z velké vzdálenosti. K míči se staví záložník Defour, který určitě bude volit centrovaný pokus.
59'
Vokes se s vypětím všech sil natahoval po padajícím míči, který se nakonec snesl na nohu Kompanyho, jenž nekompromisně zamířil za postranní čáru.
58'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Kevin De Bruyne.
57'
Posléze se k míči dostal také znuděný Ederson, který i tentokráte rozehrával po zemi na Laporteho. Domácí nemají ani po třetí brance dost.
56'
V krátkém časovém sledu je tu další přesná trefa! Sané obstaral další rohový kop, po kterém se za pokutovým územím dostal k míči FERNANDINHO, jehož dělovka zamířila do pravé šibenice. Brankář Hart se za tímto projektilem pouze ohlédl.
55'
Jenomže Citizens to opět zkoušeli dalším centrem, který se tentokráte snesl na hlavu Kompanyho, jehož prodloužení míče dokázal zachytit Mee.
54'
Tak to byla hodně kuriózní trefa! Sané se po přihrávce od Davida Silvy dožadoval pokutového kopu, jenomže hlavní sudí faul neodpískal. Hostující hráči přestali hrát v domění, že míč skončil za brankovou čárou, čehož ale využil BERNARDO SILVA, jehož rána skončila přesně pod břevnem.
54'
Sané si vzal na starost orhový kop z levé strany. Centr se snášel směrem od branky, nakonec pouze proletěl pokutovým územím bez jakékoliv teče.
53'
Mezitím hostující brankář Hart sportovně odevzdal míč soupeři. Jeho odkop mířil až k Edersonovi, který okamžitě rozjel akci po straně hrací plochy.
52'
Na hrací plochu dorazila také nosítka, která nakonec nebyla potřeba. Lowton odešel po svých za postranní čáru, Burnley bude hrát chvíli v desíti.
51'
Následně se k zakončení dostal David Silva, který svojí střelu poslal pouze do hlavy Lowtona. Na scénu okamžitě přispěchal lékařský personál.
50'
Před Bernardem Silvou musel zasahovat Cork, který odpálil míč za brankovou čárou. Domácí si vyzkouší rozehrávku dalšího rohového kopu.
49'
Mendyho přihrávka směřující ke středu hrací plochy byla nakonec dlouhá, k balónu se tak dostal Defour, který ale nedokázal založit akci po straně.
48'
Hned v úvodu se k míči dostala stoperská dvojice Citizens. O rozehrávku se postaral nakonec brankář Ederson, který odkopl na druhou stranu.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku, o kterou se postaral domácí Agüero. Manchester City pochopitelně měl velkou územní převahu, přičemž to byl právě argentinský forvard, který měl několik vyložených šancí. Domácí to zároveň hodně často zkouší přes pravé křídlo, kde úřaduje velice aktivní Mahrez, který dělá obraně soupeře velké problémy. Na druhé straně toho Burnley moc nepředvedlo, Ederson nemusel ani jednou vážně zasahovat.
45+3'
45+3'
Další obrovská šance domácích! Bernardo Silva našel centrem jmenovce Davida Silvu, kterého vychytal Hart. Poté se k dorážce z bezprostřední blízkosti dostal Agüero, který ale naprosto nepochopitelně přestřelil.
45+2'
Ederson poslal odkop na levou stranu, kde číhal v posledních vteřinách nevýrazný Sané. Německý křídelník si ukázkovým způsobem zpracoval balón.
45+1'
Nakonec se ke střele dostal křídelník Gudmundsson, který zkusil štěstí z dobrých dvaceti metrů. Míč se nakonec snesl několik metrů vedle brány.
45'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
44'
Burnley se na malý moment usadilo s míčem na útočné polovině, zatím ale sledujeme dlouhou kombinaci, která nevede k ničemu nebezpečnějšímu.
42'
Laporte naprosto zbytečně riskoval, což se mu nemuselo vyplatit. Nakonec jeho hrubici napravil kolega Kompany, který založil útočnou protiakci.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
40'
Oba hráči jsou zpět na nohou, může se tak pokračovat ve hře. Mezitím se domácí snažili vybojovat rohový kop, bude z toho pouze odkop od branky.
39'
Mendyho centr nebyl dvakrát povedený, posléze domácí obránce doslova zboural Vokes. Hůře je na tom francouzský hráč, který dost nešetrně upadl na hrací plochu.
38'
Posléze to Lowton zkoušel centrem na Vokese, před kterým ale zasahoval Ederson, který okamžitě schoval hrací předmět do své náruče.
37'
Na opačné straně se do velice zajímavé příležitosti dostal Hendrick, který se dokonce dostal ke střele. Tu ale poslal pouze do obětavého Stonese.
36'
Nakonec to velice překvapivou střelou zkoušel Mahrez, kterému se nepodařilo překvapit Harta. Prudké zakončení nakonec skončilo na boční síti.
35'
K míči se dostal také brankář Ederson, který hodně zariskoval. Nakonec prudkou přihrávkou našel Bernarda Silvu, který si to namířil k bráně soupeře.
34'
Mendy se postaral o autové vhazování od levé postranní čáry. Jeho nabídka směřovala k Laportemu, který pro změnu otočil hru na druhou stranu.
32'
Žlutou kartu dostává Jeffrey Hendrick (Burnley FC).
29'
Posléze se do kombinace zapojil také Fernandinho, jehož kolmice na Mahreze nebyla vůbec přesná. Druhý jmenovaný se za míčem vůbec nevydal.
28'
Fernandinho z první sklepával vedle stojícímu Mahrezovi, který tentokráte přenášel hru na levou stranu, kde v tuto chvíli operuje aktivní Sané.
27'
Momentálně sledujeme lehce nezáživnější pasáž tohoto utkání. Manchester City najednou přestal hrát, své útočné choutky tak předvádějí hráči soupeře.
26'
Kompany byl i v tomto případě nejvýše ve vzduchu, odražený míč ale sebral Taylor, který raději zvolil zpětnou přihrávku až na brankáře Harta.
25'
Mendy se dostal s míčem k pohotovému centru, který nakonec skončil až za brankovou čárou. Hart si staví míč k odkopu, který dost možná zamíří na Vokese.
24'
Na pořadu dne byl druhý rohový kop pro domácí mužstvo. Odpovědnost na sebe vzal Magrez, jehož centr k přední tyči dokázal odvrátit urostlý Mee.
23'
Sané si naběhl na přihrávku od Bernarda Silvy, jenomže v souboji s Tarkowskim neuspěl. Burnley tentokráte zaspalo, stav je ale stále totožný.
22'
Tentokráte to směrem dopředu zkoušel Lennon, který posílal do pokutového území nadýchaný centr. Kompany se tentokráte předvedl dobrým obranným zákrokem.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím nabídla jednu branku. Citizens jsou dle předpokladu aktivnější, hosté toho zatím moc nevymysleli.
20'
Gudmundsson se nejlépe zorientoval v přehuštěném prostoru, poté se snažil spolupracovat s Lennonem, který se na poslední chvíli hnul špatným směrem.
19'
Obrannou povinnosti si nyní splnil Taylor, který u postranní čáry ubránil Mahreze. Jako poslední se dotkl míče domácí křídelník, aut pro Burnley.
18'
Mahrez to zkoušel dalším centrem do pokutového území, míč tentokráte proletěl nad hlavami všech zúčastněných. Bude z toho aut pro hosty.
17'
Domácí se ale přeci jenom dočkali! Citizens se celkem v poklidu dostali až do pokutového území, kde kombinoval David Silva. Tento šikovný záložník našel u druhé tyči volného SERGIA AGÜERA, který už měl velice snadnou práci.
16'
Agüero v další šanci! Mahrez opět fantastickým centrem našel Agüero, který zakončoval z bezprostřední blízkosti. Hart dokázal jeho střelu vyrazit vedle tyče.
15'
Opět se opakovala spolupráce mezi Davidem Silvou a Saném. Tentokráte druhý jmenovaný hledal svého kolegu na levé straně, zpětnou nabídku ale zastavil Mee.
14'
Domácí opět započali útočný výpad od své šestnáctky. Posléze si Sané narazil s vedle stojícím Davidem Silvou, jehož zpětnou přihrávku přečetl Lowton.
13'
David Silva se snažil uspět v hlavičkovém souboji, avšak mnohem výše se dostal záložník Cork. Burnley ale směrem dopředu nic moc nevymyslelo.
12'
Hned od úvodních vteřin sledujeme celou řadu nedovolených zákroků. Po jednom z nich se do vápna dostával Sané, kterého dokázal ubránit Tarkowski.
11'
Žlutou kartu dostává Jack Cork (Burnley FC).
10'
Burnley se nakonec zmocnilo dalšího autového vhazování, po kterém se do akce zapojil také VOkes. Hostující forvard ale v souboji jeden na jednoho nevyzrál na Saného.
9'
Agüero se snažil přejít přes střed hrací plochy, tam ho ale zastavil Gudmundsson. K autovému vhazování se postaví obránce Lowton.
8'
Nepovedená rozehrávka byla umocněna zpětnou přihrávkou až k Edersonovi. Domácí ukázkově předvedli, jak se rohový kop zahrávat nemá.
7'
Citizens se nakonec dočkali úvodní rohového kopu, který z pravé strany obstaral Mahrez. Jeho rozehrávka nakrátko nakonec nepřinesla nic závratného.
6'
Posléze si dalším faulem pomohl Kompany, který hned v úvodu utkání hodně riskuje. Na pořadu dne je další standardní situace pro Burnley.
5'
Velká šance domácích! Mahrez si navedl míč na levačku a poté náramně přesným pasem našel Agüera, který rybičkou zamířil zhruba tři metry vedle.
4'
Jeho nadýchaný centr přistál na hlavě Meeho, který nehlavičkoval vůbec špatně. Střela mířila vedle brány, Ederson nakonec nemusel zasahovat.
3'
Lennon nakonec musel odkulhat ven z hrací plochy, jeho spoluhráči ale budou zahrávat standardní situaci. U balónu se nachází záložník Defour.
2'
To je opravdu nemilá zpráva pro domácí celek. Hned v úvodu vyfasoval žlutou kartu kapitán Kompany, který na levé straně fauloval Lennona.
1'
Žlutou kartu dostává Vincent Kompany (Manchester City).
1'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Manchester City: Ederson – Kompany (C), Stones, Laporte – Mahríz, Fernandinho, D. Silva, Mendy – B. Silva, Sané – Agüero.
Náhradníci: Muric – De Bruyne, Jesus, Foden, Sterling, Otamendi, Zinčenko.

Burnley FC: Hart – Lowton, Tarkowski, Mee (C), Taylor – Gudmundsson, Defour, Cork, Lennon – Hendrick – Vokes.
Náhradníci: Heaton – Bardsley, Barnes, K. Long, Wood, Vydra, A. Westwood.

Rozhodčí: Moss – Smart, Halliday.
Burnley FC

Na opačné straně se nachází Burnley, které se konečně vzpamatovalo z nepovedeného startu do letošního ročníku. Burnley se několik kol nacházelo v sestupovém pásmu, avšak poslední tři zápasy přinesly zisk sedmi bodů. Burnley se momentálně s osmi body nachází na dvanácté pozici, na sestupovou zínu má náskok pěti bodů. Jak už bylo řečeno, Burnley se v posledních týdnech herně zvedlo. Nejprve na domácím stadionu doslova zdemolovalo Bournemouth poměrem 4:0, následně uspělo na hřišti Cardiffu, přičemž se o rozhodující branku postaral Vokes. Burnley sahalo po plném počtu bodů i v utkání s Huddersfieldem, nakonec na konečných 1:1 vyrovnal hostující Schindler. Nejlepšího střelce tohoto celku najdeme až ve čtvrté desítce nejproduktivnějších hráčů PL.

Fotbalisté Manchesteru City se po osmi odehraných ligových zápasech nacházejí na vedoucí pozici, avšak jen díky lepšímu skóre. Totožný počet bodů, tedy dvacet, mají další dva celky, kterými jsou Chelsea a Liverpool. Právě druhý jmenovaný tým hostil v minulém kole na domácím stadionu Citizens, tento duel nakonec žádnou branku nenabídl, i když čtyři minuty před koncem zápasu neproměnil pokutový kop Mahrez. Manchester se i v letošní sezóně opírá o produktivní útočnou vazbu, která je zatím nejlepší v celé soutěži. Na druhou stranu se velmi dobře prezentuje také obrana, která doposud inkasovala pouze tři branky, což je společně s Liverpoolem nejméně.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Manchester City a Burnley FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.