Premier League - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tottenham : Newcastle - 2. února 2019   13:30

Tottenham
83' Son Hung-min (F. Llorente)
1:0
(0:0)
Tottenham
Lloris (C) – Trippier, Alderweireld, D. Sánchez, Vertonghen – Winks, Moussa Sissoko – Lamela (78. Rose), Eriksen, Lucas Moura (60. F. Llorente) – Son Hung-min (89. Dier).
Gazzaniga – Foyth, Rose, Walker-Peters, Dier, Wanyama, F. Llorente.
Andre Marriner – Simon Long, Sian Massey-Ellis
Wembley Stadium, Londýn
41 219 diváků
Newcastle
Dúbravka – Yedlin, Schär, Lascelles (C), Lejeune, Ritchie (86. A. Barreca) – Ayoze Pérez, Longstaff, Hayden, Atsu (82. Kenedy) – Rondón.
Woodman – Manquillo, F. Fernández, Clark, A. Barreca, Kenedy, Joselu.

Ode mě je to vše, hezký zbytek dne.
Držení míče: 72 % : 28 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 8:3. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 6:6.
Je konec, Tottenham udolal Newcastle 1:0, a alespoň do zítřka, kdy hraje Manchester City, tak v tabulce poskočil na druhou pozici. Sledovali jsme atraktivní střetnutí, první poločas jednoznačně patřil domácímu týmu, který si vypracoval tři dobré šance, v té největší mířil Érik Lamela do břevna. Po přestávce se Magpies trochu osmělili, argentinského záložníka napodobil Rondón. Stále to ale byl výběr Mauricia Pochettina, kdo určoval tempo utkání. V šestašedesáté minutě ještě stačil z brankové čáry vykopnout míč Schär, závěr druhé půle ale přinesl rozhodující trefu, o kterou se postaral tvrdou ranou Son Hung-min a nepovedeným zákrokem brankář Dúbravka.
90+4'
90+3'
Tottenham zvládá závěr zápasu a bránění těsného náskoku velmi dobře, zatím nepouští hráče soupeře k jakékoliv šanci. S nadějemi Spurs na další vítězství to vypadá dobře.
90+2'
Svěřenci Rafy Beníteze se nadechují k závěrečnému náporu, jejich aktuální tlak ukončil Pérez, který po prohraném souboji zastavil Rose jen za cenu faulu.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby se nastavují čtyři minuty.
90'
První centr v dresu Newcastlu Barrecovi zablokoval Trippier. Akce hostí pokračovala, jenže vyústila pouze v Longstaffův projektil, který skončil na tribuně.
89'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Son Hung-min, přichází Eric Dier.
88'
Dúbravka si úplně nerozuměl s Lascellesem, vyběhl předčasně, a nabídl tak možnost definitivně rozhodnout Llorentemu, který však poloprázdnou branku netrefil.
87'
Hosté zahrávali standardní situaci. Sáhli po variantě kombinace na krátko, míč do pokutového území vyslal až Pérez, jenže v podstatě jej pouze odevzdal soupeři.
86'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Matt Ritchie, přichází Antonio Barreca.
85'
Domácí mohli rozhodnout, řítili se totiž do přečíslení tří proti dvěma, jenže Son se tentokráte ukvapil a jeho přihrávka na Llorenteho navíc postrádala přesnost.
83'
Tottenham právě vstřelil branku!
Tak jsme se přeci jen dočkali prvního gólu tohoto utkání, v závěru se do vedení zaslouženě dostávají domácí fotbalisté! SON HUNG-MIN se ujal míče na hranici pokutového území po sklepnutí od Llorenteho, ošálil několik blokujících protivníku a razantní střelou propálil Martina Dúbravku, který si tuto situaci určitě za rámeček nedá.
82'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Christian Atsu, přichází Kenedy.
81'
Po Trippierově centru od rohového praporku vznikl před Dúbravkou pořádný zmatek, ze kterého nakonec zřejmě zakončoval Eriksen, hosté ale tuto nervově náročnou situaci ustáli.
80'
Do konce základní hrací doby zbývá už jen necelých deset minut, vzhledem k několika ošetřením se ale nastavení určitě trochu protáhne. Pozná utkání vítěze, nebo si týmy rozdělí po bodu?
79'
Pro Haydena utkání s největší pravděpodobností skončilo, na lavičce už se převléká Federico Fernández, který by se tak v případě této změny stal už čtvrtým hostujícím stoperem na place.
78'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Érik Lamela, přichází Danny Rose.
77'
K Isaacu Haydenovi jsou na hřiště přivoláni zdravotníci. Anglický záložník v dresu Newcastlu má zřejmě problém s kotníkem, snad se nejedná o nic vážného.
76'
Individuálně to nyní zkoušel Érik Lamela, dopadl však jako několik jeho spoluhráčů, když trefil pouze prvního hráče před sebou, který tentokráte byl Longstaff.
75'
V posledních okamžicích jsou to opět svěřenci Mauricia Pochettina, kdo disponuje územní převahou. Newcastle ale brání velmi obětavě, domácí, zkrátka a dobře, nemají kudy.
74'
Son podnikl dravý výpad po okraji pokutového území, stále hledal lepší pozici pro střelu, celé to ale zbytečně pozdržel a nakonec pouze odevzdal balon Dúbravkovi.
73'
Znovu Fernando Llorente. Španělský dlouhán obdržel přihrávku od Érika Lamely, jenže v moment, kdy si chystal míč ke střele, mu jej odkopl Lejeune.
72'
Eriksen předvedl svou vytříbenou kopací techniku, když nalezl ve vápně nehlídaného Llorenteho, který z velmi nadějné pozice hlavičkoval nad branku.
71'
Sánchez si úplně neporozuměl s Alderweireldem, na to konto se mezi ně dral aktivní Ayoze Pérez, k zakončení se ale kvůli Llorisově včasnému výběhu nedostal.
70'
Trippierův první centr zablokoval Ritchie, o chvíli později dostal anglický bek šanci na reparát, pro Llorenteho byla ale jeho nabídka až příliš prudká. Následovat bude Dúbravkův výkop.
69'
No, poslední minuty ukázaly, že ani jeden z týmů se s největší pravděpodobností nehodlá spokojit s remízovým výsledkem. Dočkáme se konečně vedoucího gólu?
67'
Hosté nehodlali zůstat pozadu a rovněž přispěchali s dobrou šancí! Atsu kousek za šestnáctkou přenechal balon Pérezovi, jehož technický pokus pořádně protáhl brankáře Llorise.
66'
Tady už opravdu moc nescházelo! Centr od rohového praporku za sebe prodloužil Son, k zakončení z těžké pozice se nakonec dostal Eriksen, jenže míč z brankové čáry vykopl Schär.
65'
Žlutou kartu dostává DeAndre Yedlin (Newcastle United).
65'
Eriksenův střílený centr pouštěl Sissoko za sebe, před Llorenteho se ale včas dostal dnes zatím bezchybný Jamaal Lascelles. Následovat bude roh Tottenhamu.
64'
Hostující záložník po svých odchází za postranní čáru. Působí jen lehce otřeseným dojmem, zřejmě se nejedná o problém, který by mu nedovolil v utkání pokračovat.
63'
Hra se přerušuje, na trávníku zůstává sedět Sean Longstaff, který v hlavičkovém souboji se Sissokem inkasoval nepříjemný úder paží do obličeje.
62'
Nedlouho nato už Kieran Trippier poslal balon před Dúbravku. K hlavičce se sice dostal střídající Llorente, slovenský gólman Newcastlu ale k zákroku sáhnout nemusel.
61'
Lamela ustál souboj se dvěma protivníky, posunul míč pro Eriksena, který roztáhl hru doprava k Trippierovi. Anglický reprezentant byl však vytlačen z pozice pro centr.
60'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Lucas Moura, přichází Fernando Llorente.
60'
Sonovo nepřesné přenesení hry výborně vystihl Matt Ritchie. Mezitím se na domácí lavičce k příchodu na hřiště chystá španělský útočník Llorente, který rozhodl středeční zápas Spurs s Watfordem.
59'
Trippier poslal míč do ohně z pravého kraje pokutového území. Ke střele se neúspěšně pokoušel prodrat Lucas Moura, míč nakonec do bezpečí odklidil Lascelles.
58'
Tottenham se na zvýšenou aktivitu ze strany svého soupeře snaží zareagovat uklidněním hry, na vlastní polovině kombinují Sánchez s Vertonghenem.
56'
Hugo Lloris musel řešit střelecký pokus z kopačky Matta Ritchieho, předvedl však pouze rutinní zákrok. Magpies ale v posledních minutách ožívají a vyrovnávají hru.
55'
Lejeune vybojoval míč ve středovém kruhu, zvětřil vpravo si nabíhajícího Péreze, ke kterému jeho pas nedolétl jen díky dobré obranné práci Davinsona Sáncheze.
54'
Na domácích hráčích je vidět lehká frustrace. Po většinu hrací doby totiž na place jasně dominují, kýžené ovoce v podobě vstřelené branky ale stále ne a ne se dostavit.
53'
Z následné protiakce vytěžili Kohouti přímý kop, faulován byl Eriksen. Míč do pokutového území poslal Kieran Trippier, nechal ale pouze vyniknout Martna Dúbravku.
52'
Teď stáli při domácím týmu všichni svatí! Longstaff roztáhl hru na volného Yedlina, po jehož povedeném centru si míč mezi obránci našel vytáhlý Rondón a hlavou zamířil do tyče Llorisovy branky.
51'
Rondón sice zvládl hlavičkový souboj s Alderweireldem, načež ze vdzcuhu ještě sklepával pro Péreze, ten se ale nechal předskočit vracejícím se Sissokem.
50'
Érik Lamela poslal balon někam do prostoru penaltového puntíku, kde se k hlavičce prodral Davinson Sánchez, branku ale minul, Dúbravka mohl zůstat v klidu.
49'
Lucas Moura dobře věděl, že zeď před Dúbravkou nepropálí, proto ještě patičkou hledal Sona, který z této složité situace vytěžil alespoň rohový kop.
48'
Rondón se zlobil na hlavního arbitra Marrinera, který neposoudil Winksovo počínání v souboji s venezuelským útočníkem jako nedovolené. U míče Davinson Sánchez.
47'
K prvnímu zakončení druhého poločasu se probojoval Ayoze Pérez, který tváří v tvář Llorisovi přestřelil. Tento pokus se do statistik nezapíše, situaci předcházel ofsajd.
46'
Eriksenovi exekuce standardní situace nesedla, první poločas tak končí za bezbrankového stavu. Po většinu hrací doby sledujeme územní převahu domácího týmu, který měl i několik solidních šancí. Nejblíže vedoucí trefě byl Érik Lamela, po jehož hlavičce zabránilo míči v cestě do sítě břevno Dúbravkovy branky. Naopak Newcastle se podle očekávání věnuje spíše defenzivní činnosti, krátce před přestávkou ale začali i hosté vystrkovat růžky, tak se nechme překvapit, co nás čeká v druhé půli.
45+2'
45+1'
Nastavuje se pouze jedna minuta. Domácí čeká ještě jeden přímý kop, který v souboji s Pérezem vybojoval zatím hodně aktivní Jan Vertonghen.
45'
Tak hosté se v závěru první půle přeci jen osmělují. Nejprve musel proti Rondónovi vyběhnout Lloris, o chvíli později hlavičkoval Yedlin z dobré pozice jen do blokujícího Vertonghena.
44'
Ayoze Pérez úspěšně zamotal hlavu Alderweireldovi. Belgický reprezentant ale prokázal spoustu zkušeností a zakončení hostujícího hráče zvládl zablokovat.
43'
Winksova šikovná kolmice uvolnila Kierana Trippiera, který mohl z dané situace vytěžit daleko více než jen průměrný centr do rukavic Martina Dúbravky.
42'
Na hostech je vidět, že první poločas už chtějí hlavně přestát bez inkasovaného gólu. Brání totiž v kompletním počtu a zcela rezignují na jakékoliv náznaky ofenzivy.
41'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát zhruba pět minut. Tottenham stále utahuje smyčku a jde si za první brankou. Vstřelí ji ještě před přestávkou?
40'
Pokutové území před bývalým brankářem pražské Sparty muselo ještě chvíli odolávat náletům ze strany londýnského soupeře, klid přinesl až Yedlinův odkop.
39'
Hosté si špatně rozebrali hráče při bránění rohového kopu, a nabídli tak soupeři další možnost. Povedený volej předvedl Moussa Sissoko, Dúbravka zastavil balon konečky prstů.
38'
Trippierův centr z dobré pozice vybízel k zakončení hned několik domácích hráčů. Nakonec pálil Jan Vertonghen, jemuž rána nesedla podle představ, míč odkopl Lascelles.
37'
Rondón vyhrál hlavičkový souboj s Alderweireldem, navíc prodloužil míč na Atsua. Tomu nevyšlo zpracování podle představ, kousek za půlkou hřiště jej zastavil Winks.
36'
Další akce Tottenhamu vyústila v zisk rohového kopu. Lamelova nabídka dolétla na malé vápno, kde se k hlavičce prodral Sánchez, branku soupeře ale o kus přestřelil.
35'
Spurs rozjeli další obléhání. Érik Lamela vyslal nadýchaný pas levačkou pro Sona, kterého do zakončení nepustil na poslední chvíli zasahující stoper Schär.
34'
Vertonghen si s postem levého obránce ví rady. Nyní se krásně zbavil Yedlina a vypustil prudký centr, na který jen těsně nedosáhli Son s Lucasem Mourou.
33'
Přetažený centr z kopačky Matta Ritchieho našel na zadní tyči nehlídaného Yedlina, jemuž sklepávačka z první úplně nesedla, což byla voda na mlýn pro Alderweirelda.
32'
Lejeune se na vlastní polovině dostal pod tlak napadajících Lamely se Sonem, proto byl nucen otočit hru až k Martinu Dúbravkovi, který míč raději zakopl.
31'
Magpies zahrávali hned dva rohové kopy. Nebezpečnější byl ten druhý, po němž nejprve pálil Lascelles pouze do Sissoka a poté Hayden z krkolomné pozice přestřelil.
30'
Newcastle mohl zničehonic udeřit. V dobrých střeleckých pozicích se krátce po sobě zjevili Pérez s Rondónem, obě rány ale zdárně zablokoval Christian Eriksen.
29'
Harry Winks se nedokázal vymotat ze sevření dvou protivníků, Vertonghena poté balon vůbec neposlechl při zpracování, na což velmi rychle zareagoval Dúbravka.
28'
Po dlouhé době se svěřenci trenéra Beníteze alespoň chvíli zdrželi na útočné polovině, kombinaci Longstaffa s Pérezem nakonec úspěšně přečetl Vertonghen.
27'
Hosté přestáli další nepříjemnou situaci před vlastní branku, Atsu se na to konto krásně zbavil Sissoka a opět zkoušel něco vymyslet společně s Rondónem, obrana Spurs jim ale nic nepovolila.
26'
Lamela nejprve prováhal ideální okamžik pro přihrávku na Sona, nakonec si vybral Lucase Mouru, jenž ovšem postrádal rychlost a navíc si nabíhal z ofsajdu.
25'
Další dobrá příležitost svěřenců trenéra Pochettina! Vlevo úplně osamocený Vertonghen poslal balon až k Ériku Lamelovi, který hlavou trefil břevno. Akce ještě chvíli pokračovala, jenže Lucas Moura nemířil přesně.
23'
Atsu předběhl Sissoka a vydal se do okamžité protiakce. Na jejím konci poslal míč do běhu pro Rondóna, toho ale k ničemu vážnějšímu nepustil Sánchez.
22'
Straky v posledních minutách působí možná až příliš pasivním dojmem, domácí mají hodně volného prostoru, cestu do pokutového území ale hledají pořád marně.
21'
Sonova nabídka z voleje byla nepříjemně tečována vracejícím se Yedlinem, míč poté bez povšimnutí všech hráčů proskákal skrze celé pokutové území až do autu.
20'
Vertonghen si všiml mezi stopery si nabíhajícího Sona, balonu ale nedodal tolik razance a v podstatě jej pouze odevzdal Lascellesovi, který spolehlivě zasáhl.
19'
Kohouti opět kombinují na polovině hřiště a vymýšlí, kudy by se dostali až ke slovenskému brankáři. Zatím se žádná potřebná skulinka neobjevila, Newcastle brání pečlivě.
18'
Chvíli se nehrálo, z trávníku se totiž nezvedal DeAndre Yedlin, který dostal pořádně naloženo v souboji s Vertonghenem. Sudí Marriner ovšem faul neviděl.
17'
Rondón u lajny došlápl Trippiera, Tottenham tedy zahrával standardní situaci. Eriksenův centr hosty příliš nezaměstnal, chvíli nato Lamela vyzval k otevření skóre Lucase Mouru, který ve velké šanci selhal.
16'
Domácí to v posledních minutách zkoušejí výhradně po pravém křídle. Trippierovu nabídku vpádu zastavil Hayden, Lamelu zase k centru nepustil Lejeune.
15'
Trippierův oblouček zastihl sprintujícího Eriksena, který ve vápně skácel k zemi po drobném kontaktu s Haydenem. O penaltový zákrok se v žádném případě nejednalo.
14'
Christian Atsu rozkmital své rychlé nohy, narazil si s Haydenem a vyslal přízemní nabídku do druhé vlny. Nikoho z kolegů nenašel, balon odvrátil Sánchez.
13'
Až nyní se Magpies vymanil ze sevření. Longstaff vyslal kupředu rozběhnutého Rondóna, s nímž se ovšem velmi zodpovědně vrátil Davinson Sánchez.
12'
Tottenham pokračuje v nátlakové hře, už několik minut drží hosty na obranné polovině. Eriksenův pas k překvapení všech prošel přes dva protivníky, s čímž Trippier, bohužel pro Spurs, nepočítal.
11'
Lejeune odhlavičkoval míč jen před šestnáctku, kde se jej ujal Son. Korejský fotbalista nakonec vypálil slabší levačkou, jenže trefil pouze nohu blokujícího Yedlina.
10'
Sissoko, bývalý hráč Newcastlu, si několikrát vyměnil míč s Trippierem a nakonec jej poslal do pokutového území, kde nejvýše ze všech vyskočil Dúbravka.
9'
Ritchie naivně vystoupil proti Vertonghenovi, a pustil tak domácí do přečíslení. Nebezpečí znovu zažehnal Jamaal Lascelles, který ve skluzu odkopl míč Sonovi.
8'
Kohouti se usadili v těsné blízkosti hostující šestnáctky. Moussa Sissoko to nemyslel špatně, když zkoušel oslovit vpravo si nabíhajícího Lamelu, balonu ale dodal přílišnou razanci.
7'
Matt Ritchie vyslal nadýchaný pas po levé straně hřiště. Za míčem se hnal Christian Atsu, pomezní sudí Massey-Ellisová si ale správně všimla ofsajdového postavení ghanského hráče.
6'
Christian Eriksen se ujal balonu ve středu hřiště, zvedl hlavu a vymyslel pěknou přihrávku do běhu pro Sona, plány mu ale překazil vybíhající Dúbravka.
5'
Spurs aktivně napadali rozehrávku soupeře a donutili k nepovedené zpětné nahrávce Fabiana Schära, jehož zaváhání stačil napravit vracející se kapitán Lascelles.
4'
Yedlin vybojoval aut, Rondón ale o chvíli později na jeho vhazování těsně nedosáhl. Sánchez na to konto poslal míč až k Llorisovi, který hledá volné kolegy.
3'
Vertonghen posunul míč na Sona, kterému série kliček nezajistila volnou cestu do šestnáctky. Nakonec korejský rychlík centroval jen k Martinu Dúbravkovi.
2'
Vertonghen poslal balon po čáře, proti Lucasi Mourovi ale včas vystoupil připravený Yedlin. Úspěchem neskončila ani první akce hostí, u míče Alderweireld.
1'
Hlavní sudí Andre Marriner foukl do píšťalky, utkání mezi Tottenhamem a Newcastlem může začít! Rozehrávky se chopili domácí fotbalisté, kteří nastupují v bílých dresech, naopak svěřenci trenéra Beníteze budou hrát v černo-červeném.
1'

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Trippier, Alderweireld, D. Sánchez, Vertonghen – Winks, Moussa Sissoko – Lamela, Eriksen, Lucas Moura – Son Hung-min.
Náhradníci: Gazzaniga – Foyth, Rose, Walker-Peters, Dier, Wanyama, F. Llorente.

Newcastle United: Dúbravka – Yedlin, Schär, Lascelles (C), Lejeune, Ritchie – Ayoze Pérez, Longstaff, Hayden, Atsu – Rondón.
Náhradníci: Woodman – Manquillo, F. Fernández, Clark, A. Barreca, Kenedy, Joselu.

Rozhodčí: Andre Marriner – Simon Long, Sian Massey-Ellisová.
Poslední vzájemné utkání

11. 8. 2018 – Newcastle Unted – Tottenham Hotspur 1:2

Branky: 11. Joselu (Ritchie) – 8. Vertonghen (Sánchez), 18. Alli (Aurier)

Newcastle United: Dúbravka – Yedlin, Lascelles (C), Clark, Dummett – Ritchie (69. Atsu), Diamé, Shelvey, Kenedy – Pérez (81. Muto) – Joselu (59. Rondón)

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Aurier, Sánchez, Vertonghen, Davies – Dier (88. Amos), Sissoko – Lucas Moura (68. Dembélé), Eriksen, Alli (80. Son Hung-min) – Kane
Newcastle United

Straky se vzpamatovaly z mizerného vstupu do sezony a momentálně okupují čtrnáctou pozici, přičemž jejich náskok na sestupové vody, ve kterých jsou namočeni Cardiff, Fulham a Huddersfield, čítá pět bodů. Přelom ledna a února vyšel Newcastlu na jedničku. V úterý Magpies navázali na suverénní domácí výhru nad již zmíněným velšským nováčkem, když dokonale zaskočili Manchester City. S úřadujícím šampionem sice prohrávali už po necelé půlminutě, ve druhém poločase ale srovnal Salomón Rondón, se šesti góly nejlepší střelec týmu, a v závěru z penalty rozhodl Matt Ritchie. Kromě tohoto překvapivého výsledku musely trenéru Benítezovi udělat radost i příchody dvou nových akvizic. Do konce sezony bude v Newcastlu hostovat obránce Antonio Barreca, nejdražší posilou v historii klubu se stal Miguel Almirón.
Tottenham Hotspur

Spurs v posledních týdnech těží ze slabší formy svých městských rivalů, jejich náskok na čtvrtý Arsenal a pátou Chelsea narostl už na poměrně komfortních sedm bodů. Tottenham si udržuje výkonnost i přes absenci dvou ofenzivních es, kvůli zdravotním problémům zůstávají mimo hru angličtí reprezentanti Harry Kane s Delem Allim a společně s nimi ještě obránce Ben Davies. Ani tato nepříjemná situace nedonutila představitele klubu k tomu, aby projevili jakoukoliv aktivitu na přestupovém trhu. Kohouti se tak stali historicky prvním týmem, který během celé jedné sezony Premier League nepřivedl ani jednu posilu. Poté, co v neděli vypadli z FA Cupu s Crystal Palace, si svěřenci trenéra Pochettina ve středu zlepšili náladu, když doslova vydřeli výhru 2:1 nad Watfordem, v samotném závěru rozhodl Fernando Llorente. Jak si povedou dnes?
Příjemné sobotní odpoledne přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní evropské kopané! Anglická Premier League má tento týden velmi nabitý program, dnes je na programu sedm zápasů pětadvacátého kola. Nejprve se začne hrát v londýnském Wembley, kde Tottenham Hotspur přivítá Newcastle United. Úvodní výkop je naplánován na 13:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.