Premier League - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Watford : Manchester City - 4. prosince 2018   21:00

Watford
85' Doucouré
1:2
(0:1)
Manchester City
40' Sané  (Mahríz) • 51' Mahríz  (Jesus)
Watford
Foster – Femenía, Cathcart, Kabasele, Holebas – Hughes (52. Quina), Doucouré, N. Chalobah (63. Deulofeu), Pereyra – Deeney (C), Success (75. Gray).
Gomes – Wilmot, Masina, Mariappa, Gray, Deulofeu, Quina.
Tierney – Hatzidakis, McDonough
Vicarage Road, Watford
Ederson – Walker, Kompany (C) (83. Otamendi), Stones, Delph – B. Silva, Fernandinho, D. Silva (73. Gündoğan) – Mahríz, Jesus (89. Laporte), Sané.
Muric – Danilo, Gündoğan, Sterling, Foden, Otamendi, Laporte.

Ačkoliv po drtivou většinu zápasu měli fotbalisté Manchesteru City zápas plně pod kontrolou, tak domácí zadělali na drama v 85. minutě díky trefě netradičního střelce Doucourého a v závěru domácí vybojovali několik skrumáží před brankou Edersona, senzační zvrat ve vývoji zápasu už ale dotáhnout nedokázali.
90+4'
90+3'
Také po dalším rohu Holebase žádný z domácích hráčů nedokázal střelecky zakončit a když se míč vrátil zpět k řeckému obránci, tak ten už tentokrát centroval z ofsajdu.
90+2'
Po Holebasově centru z rohového kopu vznikla další obrovská skrumáž před brankou Edersona, hosté se ubránili.
90+2'
Další nákop domácího brankáře Fostera až do pokutového území, Watford tlačí favorizovaného soupeře, tentokrát se nikdo ve žluto-černém do zakončení neprobojoval.
90+1'
Rozhodčí Tierney ještě poskytuje domácím čtyři nastavené minuty naděje na obrovské překvapení.
90'
Žlutou kartu dostává Ederson (Manchester City).

Za zdržování při odkopu od branky se hostující brankář stává vůbec prvním žlutým hříšníkem tohoto zápasu.
90'
Po Fosterově nákopu až ze středového kruhu na pravé křídlo Kabasele prodloužil míč Deulofeuovi do postavení mimo hru.
89'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Aymeric Laporte.

Guardiola ucítil nebezpečí a výrazně posiluje defenzivu.
88'
Další snaha domácích, centr Deulofeua při letu k brance opustil hrací plochu a rozehrávat bude moci Ederson.
87'
Watford se žene za vyrovnáním, po rohovém kopu hosté nechali trestuhodně osamoceného Deeneyho, ten hlavičkuje jen k Edersonovi!
85'
Watford právě vstřelil branku!
Přeci jen se domácím podařilo zdramatizovat koncovku zápasu! Delph ledabyle přišel o míč u vlastního pokutového území, centr Deulofeua Grey prodloužil k ABDOULAYE DOUCOURÉMU, jenž dokázal míč dotlačit za brankovou čáru!
83'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Vincent Kompany, přichází Nicolás Otamendi.
83'
Hráčem zápasu už v klidu můžeme vyhlásit Rijáda Mahríze, ten se dostal do další palebné pozice a prudkou Alžířanovu střelu Foster výborně vyráží!
82'
Mahrízův přetažený centr Sané z voleje sklepl na Gündogana, ten také bez dopadu míče na zem hledal zpětnou přihrávkou Saného, to už ale hosté zahráli příliš exhibičně a míč neudrželi.
81'
Doucourého nepřesnou přihrávku vystihl Sané a hned přenesl hru na polovinu Watfordu, kde hosté už znovu v klidu kombinují.
79'
Sané následně mohl zahrávat hned dva rohové kopy v rychlém sledu, domácí se jim ale bezpečně ubránili.
78'
Sané u rohu pokutového území převzal Gündoganovu přihrávku, do cesty k brance se mu ale postavili Kabasele s Femeníou a ti dokázali míč odrazit na rohový kop.
77'
Mahrez se sice nedokázal prosadit kolem Holebase, hosté ale budou v útočném snažení pokračovat od rohového praporku.
75'
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Isaac Success, přichází Andre Gray.
74'
Pereyra připravil dobrou střeleckou příležitost pro Doucourého, ten ale střílel přímo do připraveného brankáře Edersona.
73'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází David Silva, přichází Ilkay Gündoğan.
73'
Sané se na malém prostoru pokusil zakombinovat s Davidem Silvou, na kluzkém trávníku ale přihrávka byla příliš prudká a David Silva už ji nedokázal dostihnout na hrací ploše.
71'
Po centru Holebase ze standardní situace Delph v tísni hlavičkoval směrem na vlastní branku, ovšem do postavení brankáře Edersona.
69'
Skvělý Rijád Mahríz tentokrát perfektní kolmicí vysunul do samostatného úniku Gabriela Jesuse, brazilský útočník se ale dnes v zakončení trápí a nejinak tomu bylo při této obrovské šanci, Jesus branku netrefil.
68'
Aktivní Isaac Success zpoza pokutového území výrazně minul hostující branku.
67'
V další nadějné pozici se ocitl Gabriel Jesús, ten už ale po prodloužení svého spoluhráče hlavičkoval z ofsajdu mimo branku.
67'
V rámci druhého poločasu fotbalisté Manchesteru City drží míč na svých kopačkách 80% času.
66'
Success hledal přihrávkou na hranici pokutového území Doucorého, ten měl ale k míči daleko.
63'
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Nathaniel Chalobah, přichází Gerard Deulofeu.
63'
Po centru Davida Silvy se míč od klubka těl před Fosterem odrazil ke zcela osamocenému Bernardu Silvovi stojícímu u bližší tyče, ten střílí jen do boční sítě.
62'
Isaac Success vytlačil Davida Silvu až k rohovému praporku, hosté budou zahravat rohový kop.
61'
Z následného rohového kopu hosté nedokázali nijak zahrozit a podobně dopadl i potenciální rychlý protiútok Watfordu.
60'
Mahrez si na pravém křídle navedl míč na levačku, jeho střelu pak Kabasele rukou nadrazil vysoko do vzduchu a míč zapadl těsně za vzdálenější tyč Fosterovy branky.
59'
Neúspěšná souhra Davida Silvy se Saném na levém křídle, do Španělovy přihrávky se dokázal protlačit jeho krajan Kiko Femenía.
58'
Po Fernandinhově kolmici byl Leroy Sané přistižen v postavení mimo hru.
56'
Útočnou snahu domácích zakončila zblokovaná střela Doucourého.
54'
Mahríz ve středu hřiště fauloval Successe, domácí rozehrávají míč z klidu.
52'
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Will Hughes, přichází Domingos Quina.
51'
Manchester City právě vstřelil branku!
Hosté zakombinovali na levém křídle, Gabriel Jesús, z postavení hraničícího s ofsajdem, přihrávkou napříč pokutovým územím vyzval k zakončení RIJÁDA MAHRÍZE, jenž přízemní střelou pokořil brankáře Fostera!
49'
Zdravotní potíže trápí Willa Hughese a je otázkou, zda-li domácí středopolař bude schopen v zápase pokračovat.
47'
Saného nebezpečně vyhlížející přízemní centr dokázal Femenía tečovat mimo dosah hostujících hráčů.
47'
Nezměnilo se ani počasí, také po přestávce se hraje v silném dešti.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Fotbalisté Manchesteru City dlouho hledali recept na brankáře Fostera, nakonec se dočkali pět minut před přestávkou, kdy jeden z mnoha výborných centrů Rijáda Mahríze hrudí nasměroval za Fosterova záda Leroy Sané a otevřel tak skóre utkání.

Také Watford ale měl několik nebezpečných útočných akcí a jednu stoprocentní šanci, Deeney ale zblízka nepřekonal Fostera a tak v poločase vedou favorizovaní hosté 1:0.
45+1'
45+1'
Mahrezův centr Success srazil za branku Watfordu a rohový kop už se zahrávat nebude, neboť rozhodčí Tierney ukončil první poločas.
45+1'
Mahríz parádní kličkou obelstil Holebase, ten jej poslal k zemi a hosté budou zahrávat standardní situaci v podobě "zkráceného rohu".
45+1'
Rozhodčí Tierney k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu.
44'
Hosté už jsou znovu rozestaveni po útočné polovině a snaží se najít prostor k navýšení svého náskoku.
42'
Při rychlém útočném výpadu hostů se Mahríz ve středu hřiště dokázal vyhnout ofsajdové pasti a běžěl z pravé strany do pokutového území, v závěru svého průniku si ale nedokázal připravit míč do střelecké pozice a balón mu odskočil za branku.
40'
Rijád Mahríz perfektním centrem vyzval k zakončení Davida Silvu, ten ale tváří v tvář brankáři Fosterovi selhal, po pár sekundách se ale míč vrátil k Mahrízovi, jenž dalším skvělým centrem našel LEROYE SANÉHO a německý útočník hrudí dokázal sklepnout míč za záda Bena Fostera!
39'
Bernardo Silva byl na pravém křídle přistižen v postavení mimo hru, rozehrávat může Ben Foster.
37'
Neúspěšná souhra Leroye Saného s Davidem Silvou, Španěl se pokusil svému spoluhráči narazit míč do běhu, Sané ale zůstal stát na místě a balón se tak dokutálel za brankovou čáru.
36'
Holebasovi utekl míč za postranní čáru, řecký obránce pak zlostně nakopl míč o reklamní panel a může být rád, že unikl žlutému napomenutí.
34'
Domácí se sympaticky snaží napadat soupeřovu rozehrávku až u brankáře Edersona.
32'
Domácí zahodili superšanci!

Po centru zprava Doucouré výborně přes hlavu vrátil míč před branku, kde našel Deeneyho zcela volného před Edersonem, kapitán Watfordu ale zblízka nedokázal brazilského brankáře překonat! Ederson vytáhl skvělý zákrok a míč vykopl.
31'
Po rohovém kopu Saného John Stones v záklonu hlavičkoval výrazně mimo branku Watfordu.
31'
Gabriel Jesús se parádně probil v pokutovém území kolem Kabaseleho, z úhlu ale nepokořil brankáře Fostera.
30'
V úvodní půlhodině měli hosté míč na svých kopačkách po 72% hracího času.
29'
Mahrizův centr Gabriel Jesús v tísni jen prodloužil k brankáři Fosterovi.
27'
Hosté kombinují na útočné polovině a hledají okénko v defenzivě "Sršňů".
25'
Po Pereyrově centru se srazili dva domácí hráči, míč už je tak znovu v moci hostů z Manchesteru.
24'
Po dlouhém výkopu Fostera si Success pomohl nedovoleným zákrokem proti Delphovi.
23'
Už se znovu hraje před brankou Watfordu, centr Bernarda Silvy pokryl Ben Foster.
22'
Chalobahova střela z dobrých třiceti metrů mířila přímo doprostřed branky a Ederson si tak připsal jednoduchý zákrok.
21'
Watford se zase po čase podíval na útočnou polovinu, Pereyra na levém křídle vybojoval autové vhazování.
19'
Další obrovský tlak hostů! Ti měli snad tři gólové šance, žádnou z nich ale nedokázali proměnit, když Foster pokryl příležitosti Mahrize i obou Silvů!
17'
Na přetažený centr Delpha si naskočil Kompany, jeho hlavičku brankář Foster velmi nedůrazně vyrazil jen do vlastního spoluhráče a po následné velké skrumáži před brankou mohou být domácí rádi, že je pískáno proti Citizens.
17'
Mahriz mohl zahrávat hned dva rohové kopy v rychlém sledu, oběma se domácí ubránili.
16'
Centr Rijáda Mahrize Cathcart odvrací za vlastní branku, Citizens rozehrávají od rohového praporku.
15'
Další centr před domácí branku adresoval Bernardo Silva, míče se ale zmocnil Ben Foster a už hledá, komu by rozehrál.
14'
Sané z rohového kopu volil prudký nákop před branku, tam ale nikdo z hráčů nedokázal míč zasáhnout a ten tak proletěl až k protější postranní čáře.
12'
Na Mahrizův centr si šikovně naběhl David Silva, v pádu ale míč netrefil.
12'
Z následného rohového kopu už hosté nedokázali ohrozit někdejšího brankáře Manchesteru United.
11'
Po chybě v domácí rozehrávce se míče zmocnil Leroy Sané, posunul si jej do volného prostoru a pelášil do samostatného úniku, v něm ale nepřekonal brankáře Fostera! To byla první stoprocentní příležitost favorizovaných obhájců titulu.
10'
Bernardův centr zprava odhlavičkoval Kiko Femenía, k míči se ale brzy znovu probojovali hosté.
9'
První zajímavou šanci měli nečekaně domácí! Deeney potáhl míč kolem postranní čáry, poté posunul míč do pokutového území Pereyrovi, jeho obstřel ale mířil až za vzdálenější tyč Edersonovy branky.
7'
Mahriz z pravého křídla nedokázal proniknout do pokutového území přes pozorně bránícího Holebase a bude se kopat od branky Bena Fostera.
6'
Hosté už jsou znovu usazeni u pokutového území Watfordu a dobývají domácí defenzivu.
4'
Sané kličkou na levém křídle neobelstil pozorného Femeníu, poté se německé křídlo ještě dostalo k míči, následný centr ale stahuje ze vzduchu brankář Foster.
3'
Po Chalobahově nákopu k pokutovému území byl odmáván ofsajd domácímu kapitánovi Deeneymu.
3'
Delph vysokou nohou zasáhl Successe, domácí rozehrávají ze středu hřiště.
2'
Dá se čekat, že tým Pepa Guardioly bude mít na trávníku výraznou územní převahu, první střelu ale Gabriel Jesús nasměroval vysoko nad branku.
1'
Rozehráno! Domácí hrají tradičně v žluto-černé kombinaci, hosté v neméně obvyklých světle modrých dresech.
1'

Watford FC: Foster – Femenía, Cathcart, Kabasele, Holebas – Hughes, Doucouré, N. Chalobah, Pereyra – Deeney, Success.
Náhradníci: Gomes – Wilmot, Masina, Mariappa, Gray, Deulofeu, Quina.

Manchester City: Ederson – Walker, Kompany, Stones, Delph – B. Silva, Fernandinho, D. Silva – Mahríz, Jesus, Sané.
Náhradníci: Muric – Danilo, Gündoğan, Sterling, Foden, Otamendi, Laporte.

Rozhodčí: Tierney – Hatzidakis, McDonough.

Manchester City si o víkendu připsal šesté ligové vítězství v řadě, když zdolal 3:1 Bournemouth a potvrdil pozici lídra tabulky. Ze čtrnácti ligových zápasů Citizens vyhráli dvanáct a protože v dalších dvou uhráli po bodu, zůstávají dosud neporaženi.

Jedinou soutěžní prohru v aktuálním ročníku si tak tým trenéra Guardioly připsal na úvod učinkování v Lize mistrů a to dokonce v domácím prostředí, když senzačně podlehl Lyonu a byť při remíze 2:2 neporazil francouzského soupeře ani v jeho domácím prostředí, má už postup ze skupiny Ligy mistrů zaručen.

Při posledních dvou ligových výjezdech do Manchester City vyhráli 5:0 a 6:0, pokud by i dnes dokázali vyhrát alespoň o pět branek, stalo by se tak poprvé po 58 letech, kdy by v anglické nejvyšší soutěže nějaký tým porazil stejného soupeře třikrát za sebou na jeho trávníku rozdílem o pět či více branek! Naposledy se to podařilo West Bromwichi v derby proti Birminghamu mezi prosincem 1957 a dubnem 1960.
Watford FC

Watford do letošní sezóny vstoupil naprosto perfektně, když vyhrál všechny čtyři své úvodní zápasy. Na další tříbodový úspěch ale pak čekal měsíc a půl a v posledních čtyřech zápasech už znovu získal jediný bod remízou v Southamptonu.

V sobotu "Hornets" prohráli 0:2 v Leicesteru, když v devadesáté minutě ještě přišli o vyloučeného Capoueho.

Španělský trenér Javi Gracia v souboji proti svému krajanovi povede Watford poprvé v domácím prostředí od prodloužení smlouvy z minulého týdne, když se dohodl s klubem na trénování dalších čtyři a půl roku.

Watford narazí na velmi neoblíbeného soupeře, s Manchesterem City prohrál všech osm posledních vzájemných zápasů, přičemž vždy dostal minimálně dvě branky při celkovém skóre 4:27.

Domácí ale disponují jednou zajímavou statistikou, když na svém stadiónu Vicarage Road v posledních dvou sezónách vždy porazili obhájce titulu. V sezóně 2016-17 porazili Leicester 2:1 a loni rozstříleli Chelsea dokonce 4:1. Podaří se jim dokonat hattrick?
Hezký večer při sledování přenosu utkání patnáctého kola Premier League, na Vicarage Road desátý Watford přivítá lídra soutěže Manchester City a hosté přijíždějí na okraj Londýna v roli obrovských favoritů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.