Premier League - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  West Ham : Manchester City - 24. listopadu 2018   16:00

0:4
(0:3)
Manchester City
11' D. Silva   • 19' Sterling  (Sané) • 34' Sané  (Sterling) • 90+3' Sané  (Jesus)
West Ham
Fabiański – Zabaleta (C), Balbuena, Diop, Masuaku (46. Cresswell) – Diangana (55. J. Hernández), Rice, Obiang, Antonio – Anderson (68. Lucas Pérez) – Arnautović.
Adrián – Ogbonna, Cresswell, Noble, Carroll, J. Hernández, Lucas Pérez.
Marriner – Ledger, Long
Olympijský stadion, Londýn
56 866 diváků
Ederson – Walker, Otamendi, Laporte, Delph – Gündoğan (69. Foden), Fernandinho, D. Silva (C) – Sterling (74. Mahríz), Agüero (81. Jesus), Sané.
Muric – Kompany, Stones, Mahríz, Zinčenko, Foden, Jesus.

Manchester City zůstává i po tomto utkání neporažen! Dnes přejel West Ham 4:0 a stále je prvním týmem v tabulce Premier League. Hned dvě branky zaznamenal Leroy Sané, nadprůměrný výkon odvedl celý tým City, West Ham dnes neměl šanci. Děkuji za sledování a u anglické Premier League na počtenou!
Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 5:2. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 6:3.
90+3'
90+3'
Manchester City právě vstřelil branku!
LEROY SANÉ dává poslední hřebíček do rakve domácích! Jesus jej našel centrem uvnitř pokutového území, z voleje tento německý reprezentant pak nabídnou příležitost proměnil. Do branky pomohl Saného střele ještě obránce Creswell.
90+2'
Necelých třicet vteřin do konce, Silva se dokonce s míčem zastavil. Domácí se o nic již nepokoušejí.
90+1'
Znovu dvě minuty nastaví Marriner, pak trápení Pellegriniho družiny bude ukončeno.
90'
Arnautoviće limituje jeho zranění, nemůže se pořádně zapojit do utkání. West Ham prakticky hraje v deseti.
89'
Zápas se dohrává, City ukazuje neuvěřitelnou přesnost přihrávek.
88'
Zabaleta na chvilku osvobodil své barvy od sevření hostů.
87'
Antonio nezvládl vybojovat míč u postranní čáry, z jeho tváře je vidět nespokojenost s dnešním utkáním.
86'
Čtyři minuty plus nastavení do konce druhé půle. Manchester v poklidu kombinuje, nepouští se ani příliš do útočných akcí.
85'
710 přihrávek už zvládli hosté, domácí více než dvakrát méně, a to 333.
84'
Někteří fanoušci West Hamu již odcházejí ze stadionu, logicky nejsou spokojení s dnešním zápasem.
83'
To nevypadá dobře. Marko Arnautović leží na hřišti a nezvedá se, už je ošetřován lékaři West Hamu. Manuel Pellegrini vyčerpal už všechny možnosti střídání.
82'
West Ham se snažil překonat obranný blok City, neúspěšně. Stále však drží Londýňané míč.
81'
Střídání v týmu Manchester City: Agüera nahrazuje Jesus.
80'
Hlavní rozhodčí Marriner dnes nastavil opravdu volnější metr, pustil i ostřejší zákrok Mahríze na Hernándeze.
79'
Až od Edersona rozehraje Manchester svou další akci. Gabriel Jesus se chystá pomaličku na trávník.
78'
Chyby v rozehrávce West Hamu mohl využít Agüero, toho zastavili hned domácí obránci.
77'
Laporte zastavil na chvilku míč, a pak našel Silvu, ten Mahrízovi však přihrát nedokázal.
76'
Balbuena mohl snížit, při rohovém kopu vyskočil na centr nejvýše ze všech, ale v kritickém okamžiku poslal míč vedle branky.
74'
Střídání v týmu Manchester City: Sterlinga nahrazuje Mahríz.
73'
Zápas ztratil opravdu na tempu, zdá se, že se dneska už jen dohrává.
72'
Obránci Citizens si nahrávají mezi sebou, nikam nemusejí spěchat.
71'
City hraje po svém vzoru z první půle, skoro bezchybný kombinační fotbal ve stylu tiki-taka.
70'
Dvacet minut do konce dnešního zápasu, zatím se nezdá, že by West Ham přidal, či City chtělo navýšit vedení.
69'
Střídání v týmu Manchester City: Gündoğana nahrazuje Foden.
68'
Střídání v týmu West Ham United: Andersona střídá Pérez.
66'
Domácí si počínali příliš neopatrně, příště je může takovýto volný prostor přijít na hodně draho.
65'
West Ham otevřel prostor ve své obraně, toho využil Agüero, jenž prověřil Fabiańského!
63'
Andersonův centr našel jen hlavu hostujícího obránce, následný Creswellův pokus byl tečovaný. Další šance pro West Ham.
62'
Rohový kop získali domácí, kteří mohou snížit.
61'
I proto dnes prohrávají, není to pouze problém v obranné činnosti, zvláště Masuaku se dnes neosvědčil, proto ho Pellegrini v poločase střídal.
60'
West Hamu chybí světový forvard, který proměňuje 99%, jako má City Agüera.
59'
Walker se snažil získat rohový kop, v souboji s obráncem West Hamu ale neuspěl. Domácí rozehrají od vlastní branky.
58'
Antonio dostal přihrávku za obranu od Hernándeze, prodral se až před Edersona a trefil tyč!
56'
Druhý poločas zatím není tak zábavný, jako ten první. Citizens skvěle dostupují rozehrávku domácích, ti z ní nic nedokáží vytěžit.
55'
Střídání v týmu West Ham United: Hernández nahrazuje Dianganu.
53'
Andy Carroll se rozcvičuje za postranní čarou, zřejmě jej brzo pošle Pellegrini na trávník.
52'
Až od svých stoperů načnou další akci hosté, Otamendi nastupuje poprvé od svého zranění.
51'
Už, už se zdálo, že Antonio začne zajímavý protiútok. Bohužel pro West Ham jej ale našel Arnautovič přihrávkou do ofsajdu.
50'
Gündoğana nedovoleně zastavil Diop, City rychle rozehrává.
49'
West Ham je však aktivnější v úvodu druhé půli, hrají podobně jako hosté v první půli.
48'
Závar před Fabiańskim, který si připisuje hned dva zákroky! Míč se odrazil ke Sterlingovi, jenž stál sám proti domácímu brankářovi, ale nepřekonal jej. Poté ještě zkoušel štěstí Gündoğan, i on našel připraveného Fabiańského.
46'
Střídání v týmu West Ham United: Masuaka nahrazuje Cresswell.
46'
A je tu druhá část dnešního zápasu! West Ham se vrhl do útoku, avšak jejich snažení končí u Edersona.
46'
V 18:30 pokračuje Premier League šlágrem tohoto kola, Chelsea přivítá v derby Tottenham. Tento zápas vám samozřejmě také přineseme v podrobné online reportáži.
Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
Je za námi první poločas, po kterém vedou hosté už o tři branky. Nejprve se trefil Silva, načež přidala góly dvojice Sterling – Sané. Zdá se, že druhý poločas bude už jen formalitou. Nicméně toto je Premier League, ve které se může stát úplně všechno. Sledujte se mnou i druhou část dnešního napínavého klání...
45+2'
45+2'
Poločas se dohrává, domácí si přihrávají, hosté je ani nenapadají.
45+1'
Vysoký presink Londýňanů ovoce nepřinesl, hosté se uklidňují svou sehranou kombinací.
45+1'
Dvě minuty nastaví Marriner.
45'
Domácí ke konci poločasu zavřeli City na obranné polovině. Krásný míč do pokutového území dostal Zabaleta, ale než stačil přihrát, tak o něj přišel.
44'
Rohový kop číslo 4 pro West Ham opět neznamenal branku.
43'
Antonio svým průnikem na levém křídle získal autové vhazování, přitom jej ale trefil Walker rukou do obličeje. I tento zákrok zůstane nepotrestán.
42'
Laporte raději přihrál zpět k Edersonovi, jenž rozehraje další útočnou akci hostí.
41'
Arnautović trefil pouze připravenou zeď, dnes se mu příliš nevede. V jakékoliv jiné soutěži by už měl minimálně žlutou kartu.
40'
Delph se vrátil na trávník a složil Rice, přímý kop pro domácí.
40'
City na chvilku hrají v deseti, toho můžou domácí využít a alespoň snížit.
39'
Nakonec odchází po svých v doprovodu lékařů za čáru, kde bude ošetřen.
38'
To nevypadá dobře. Fabian Delph se stále nezvedá z trávníku.
37'
Arnautović zasáhl Delpha, znovu to byl zákrok na žlutou kartu. Hlavní arbitr Marriner to nechává i tentokrát bez karty, což se nelíbí Guardiolovi.
36'
Balbuena nešikovně odkopl míč a nastřelil Sterlinga, který se řítil za míčem, ale Fabiański byl rychlejší.
35'
To je tvrdá rána pro domácí, troufám si říci, že jim dnes už ujel vlak, do zápasu se jen těžko vrátí.
34'
Tak to byla nádhera a City vede už 3:0! LEROY SANÉ obehrál pouhých pár metrů od branky Balbuenu a posílá hosty do tříbrankového vedení! Opět byl u této branky i Raheem Sterling, který si připisuje asistenci.
33'
Sané se snažil protáhnout mezi trojicí obránců West Hamu, balon stále zůstává u hostů.
32'
Aktuální držení míče: West Ham 33%, Manchester City 67%.
31'
Přihrávka Zabalety našla pouze Dianganu, jenž se nacházel v ofsajdovém postavení.
30'
City ubralo z počátečního tlaku, domácí dnes nezvykle delší dobu kombinovali jako jejich soupeři.
29'
Ederson se často zapojuje do rozehrávky, typické pro Guardiolovy brankáře.
28'
Chybí jim však přesnost přihrávek, kterou oplývají modří. Hosté rozehrají až od brazilského brankáře Edersona.
27'
West Ham odpovídá na tlak City, sám hosty na chvíli zatlačil.
26'
Od lednové porážky s Liverpoolem (4:3) City na venkovních hřištích inkasovalo pouze pětkrát ve 12 zápasech.
24'
Oba týmy nemají uzavřený obranný blok, snaží se co nejvíce útočit.
23'
Anderson centrem hledal Antonia, toho si pohlídal Walker a tato šance přišla vniveč.
22'
Ani tato standardka se domácím nepodařila, hosté mohou pokračovat v útočení.
21'
Opět Arnautovič kombinoval s Antoniem, výsledkem je další zákrok Edersona a rohový kop!
20'
West Ham hned po rozehrání vyrazil do protiútoku, který zakončil Arnautovič. Jeho ránu pokryl Ederson i s pomocí obránce!
19'
Góól! To už bude pro West Ham hrozně těžké! Leroy Sané našel chytrou přihrávkou RAHEEMA STERLINGA, který i přes přesilu obránců překonává Fabiańského. 0:2!
18'
Fabian Delph rozehraje další útočnou akci City, které se příliš nikam nežene a čeká na své šance, které si vybojuje přes kombinaci.
17'
West Ham se dostal po delší době k balonu, hned vyrazil do útoku, kde je zastavili hosté.
16'
Sterling našel uvnitř vápna Aguera, jehož střela vysoko přestřelila branku.
15'
West Ham se snaží tuto rozehrávku napadat, avšak tím občas otevírá prostory pro křídla City. Proti Sterlingovi vyběhl Fabiański a míč před ním chytil.
14'
City kombinuje na své polovině, jedna přesná přihrávka střídá druhou.
13'
Obiangův pokus z voleje branku nenašel, míč končí v zámezí.
11'
DAVID SILVA posílá City do vedení! Raheem Sterling poslal míč do pokutového území, kde se díky teči dostal až k španělskému reprezentantovi. Ten už měl úlohu jednoduchou, a tak je skóre již 0:1!
10'
Roh rozehráli domácí na krátko, vůbec se jim nevyvedl. Míč získávají znovu Citizens.
10'
Druhý rohový kop pro West Ham.
9'
David Silva se dostal ke střele uvnitř pokutového území, a trefil boční síť! Vážné nebezpečí pro West Ham!
8'
City drží míč na svých kopačkách, domácím jej příliš nepůjčují. Typický guardiolovský styl.
7'
Roh zahrával Anderson, avšak jeho míč hostující obrana v klidu odvrací.
5'
Citizens podle předpokladů diktují tempo, dostávají West Ham stále pod tlak. Ale Antonio založil protiútok a vybojoval rohový kop.
4'
Manuel Pellegrini dnes poskládal opravdu útočně naladěnou sestavu, hosté z Manchesteru by od jeho svěřenců neměli dostávat příliš prostoru ve středu hřiště.
2'
Marko Arnautović pro tentokrát vyvázl, jeho zákrok na Davida Silvu by si žlutou kartu zasloužil.
1'
Utkání je zahájeno! Rozehrávají domácí fotbalisté.
1'
Oba týmy nastupují na trávník zcela zaplněného London Stadium, na které dopadají bubliny.
Hráči se rozcvičují, za nedlouho se odeberou do kabin, kde dostanou poslední taktické pokyny.

West Ham United: Fabiański – Zabaleta (C), Balbuena, Diop, Masuaku – Diangana, Rice, Obiang, Antonio – Anderson – Arnautović.
Náhradníci: Adrián – Ogbonna, Cresswell, Noble, Carroll, J. Hernández, Lucas Pérez.

Manchester City: Ederson – Walker, Otamendi, Laporte, Delph – Gündoğan, Fernandinho, D. Silva (C) – Sterling, Agüero, Sané.
Náhradníci: Muric – Kompany, Stones, Mahríz, Zinčenko, Foden, Jesus.

Rozhodčí: Marriner – Ledger, Long.
Absence v týmu Manchester City: Bernardo Silva, Benjamin Mendy, Nicolás Otamendi, Kevin De Bruyne, Claudio Bravo (všichni zranění)
Absence v týmu West Ham United: Ryan Fredericks, Andrij Jarmolenko, Carlos Sánchez, Jack Wilshere, Andy Carroll, Manuel Lanzini, Winston Reid (všichni zranění), Robert Snodgrass (trest za ČK)
Fotbalisté West Hamu se nacházejí na 13. místě, naposledy pouze remizovali s Huddersfieldem 1:1. Nicméně poslední prohra se datuje až k 20.10., kdy podlehli Tottenhamu 0:1. Pak přidali opět remízu s Leicesterem a rozstříleli Burnley 4:2. Nejlepším střelcem je Marko Arnautović s 5 góly.
Podle bookmakerů jsou jasnými favority světle modří hosté z Manchesteru. Citizens aktuálně vedou v tabulce Premier League, ze 12 zápasů vyválčili hned 32 bodů. Na soupisce mají Sergia Agüera, který zaznamenal hned 8 branek. Jemu sekunduje Raheem Sterling se šesti zásahy.
Hezké sobotní odpoledne! U anglické Premier League vás vítá Tadeáš Podolka. Dnes nás čeká souboj domácího West Hamu s lídrem této nádherné fotbalové soutěže Manchesterem City. Zápas má na Olympijském stadionu výkop v 16:00.
Poslední vzájemné utkání
West Ham United 1:4 Manchester City (29.04.2018)

Branky: 42. Cresswell – 13. Sané (Sterling), 27. Zabaleta (vla.), 53. Jesus (Sterling), 64. Fernandinho (Sterling)

West Ham United: Adrián – Rice, Ogbonna, Cresswell – Zabaleta, Kouyaté, Noble (C), Evra (66. Masuaku) – E. Fernandes (65. Mário), Lanzini (66. J. Hernández) – Arnautović.
Náhradníci: Trott – Masuaku, Mário, Cullen, Carroll, Hugill, J. Hernández.

Manchester City: Ederson – Walker (61. Danilo), Otamendi, Laporte, Delph – De Bruyne, Fernandinho (C), Gündoğan (71. Y. Touré) – Sané, Jesus (80. Nmecha), Sterling.
Náhradníci: Bravo – Danilo, Mendy, B. Silva, Y. Touré, Nmecha, Foden.

Diváci: 56 904
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.