Premier League - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Crystal Palace : Sheffield Utd. - 1. února 2020   16:00

0:1
(0:0)
Sheffield Utd.
58' Guaita (vl.)
Crystal Palace
Guaita – J. Ward, Cahill, Tomkins, van Aanholt – McArthur (85. Kouyaté), Milivojević (C), James McCarthy (80. Meyer) – J. Ayew, Zaha – Ch. Benteke (77. Townsend).
Hennessey – Dann, Kelly, Kouyaté, Meyer, Riedewald, Townsend.
Andy Madle – Neil Davies, Derek Eaton. :
Selhurst Park, Londýn
D. Henderson – Basham, Egan, O'Connell – Baldock, S. Berge (68. Lundstram), Norwood, Fleck, Stevens – McBurnie (90+5. Osborn), Sharp (C) (64. Mousset).
Verrips – Jagielka, Freeman, Lundstram, Mousset, Osborn, R. Morrison.

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů napočtenou!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 9:5 Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:15.
Máme za sebou dnešní utkání 25. kola, které lépe dopadlo pro hostujícího nováčka soutěže Sheffield United, který si tak ze Selhurst Parku odváží cenné tři body. V první půli byli aktivnější domácí, kteří drželi více balon na svých kopačkách. Větší šance jsme ale v prvním poločase neviděli a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu. Po výměně stran přebrali iniciaitivu hosté a byli více na balonu. Rozhodující moment zápasu přišel v 58. minutě, kdy si po obrovské chybě vstřelil vlastní branku Guaita. Hosté i po vstřelené brance nepolevovali a byli v druhé půli aktivnějším týmem. I přes závěrečný tlak domácích se jim branku vstřelit nepodařilo a překvapení letošní soutěže si tak připisuje další tři body.
90+7'
90+7'
I ten dokázala obrana soupeře odvrátit s Sheffield United si tak připisuje další důležité vítězství!
90+6'
S nadějemi domácích to nevypadá příliš dobře, poslední nákop.
90+5'
Střídání spíše na pošetření času. Odchází Oliver McBurnie, kterého nahradí Ben Osborn.
90+5'
Centr van Aanholta si krásně našel Henderson a sbírá balon ze vzduchu.
90+4'
Zaha byl u pravé lajny faulován, rychle rozehranou standardní situaci odvrací hostující obrana na další roh.
90+3'
Tři minuty do konce. Dokáží domácí se zápasem ještě něco udělat?
90+3'
Zaha to vzal na sebe, jeho střela ale byla zablokována.
90+2'
I druhý Aanholtův centr nenadělal obraně hostů problémy. Naopak hosté se snaží na polovině Crystal Palace šetřit důležité sekundy.
90+2'
Centr domácích odvrací Egan na další rohový kop.
90'
Hlavní sudí nastavá nad rámec základní hrací doby 6 minut!
89'
Centr z pravé strany jen proletěl hostujícím vápnem. Z tribun se ozývá pískot.
88'
Lys Mousset se hezky uvolnil, svojí střelou poté ale nedokázal prostřelit blok domácích.
88'
Hosté velmi dobře momentálně a nepouští domácí k nějakému závěrečnému tlaku.
86'
Po centru Norwooda se do zakončení dostal Egan. Jeho střela prolétla jen těsně kolem pravé tyče. Jen to zahučelo v Selhurst Parku.
85'
Poslední střídání domácích. Hřiště opouští James McArthur, kterého nahrazuje Cheikhou Kouyaté.
85'
Centr Baldocka těsně před McBurniem odvrací Gary Cahill na roh.
84'
Míč teď drží na kopačkách více hráči hostů, kteří kombinují.
82'
Tvrdá střela aktivního Stevense provětrala domácímu brankáři rukavice.
80'
Druhé střídání Roye Hodgsona. Ze hřiště odvolává Jamese McCarthyho, kterého nahrazuje německý sřední záložník Max Meyer.
77'
První střídání domácího trenéra. Hřiště opouští Christian Benteke, kterého nahrazuje Andros Townsend.
77'
Po souboji uprostřed hřiště zůstal na trávníku ležet Wilfried Zaha. Vypadá to, ale že to nebude nic vážného.
75'
Po tvrdém zákroku domácího Joela Warda nejprve rozhodčí vytahl z kapsy červenou kartu. Po přezkoumání zákroku na videu je z toho nakonec přece jen karta žlutá.
73'
Po centru se vápně vyhoupl do zakončení James Tomkins. Jeho pokus prolétla jen těsně kolem levé tyče.
71'
Milivojevičův centr se snesl pouze do míst, kde stál dobře postavený Egan, který balon odvrací do bezpečí.
70'
Aktivní van Aanholt se snažil najít ve vápně někoho ze spoluhráčů, ale bez úspěchu. Obrana Sheffieldu odvrátila na roh a tak vidíme už několikáty rohový kop domácích.
69'
Další tvrdý zákrok. Tentokrát se provinil John Fleck a vidí tak od rozhodčího žlutou kartu.
68'
Druhé střídání na hostující straně. Ze hřiště odchází nová posila Sander Berge, kterého nahrazuje John Lundstram.
68'
Tvrdý zákrok Milivojeviče nezůstal bez povšimnutí. Rozhodčí vytahuje pro srbského záložníka žlutou kartu!
67'
Centr Milivojevič byl opět bezchybně zneškodněn obranou Sheffieldu.
66'
Z povedeného centru Aanholta je nakonec pouze rohový kop pro domácí.
64'
Máme tu první střídání zápasu. Ze hřiště odchází hostující kapitán Billy Sharp, kterého nahrazuje Lys Mousset!
63'
Průnikovou přihrávku do vápna si našel McArthur a zamířil svoji střelu do pravého dolního rohu branky. Dean Henderson ale předvedl výborný zákrok a drží tak svůj tým!
61'
Další velká šance hostů! Přímý kop rozehrál opět Norwood a vyslal krásnou střelu do pravého hroního rohu. Teď se ale brankář Guaita vyznamenal!
60'
Průnik Baldocka zastaven faulem, zajímavá standardní situace pro hosty.
58'
Sheffield United právě vstřelil branku!
A hosté jdou do vedení! Po centru Norwooda si do branky srazil míč domácí brankář VINCENTE GUAITA. To byla obrovská chyba španělského brankáře ve službách Crystal Palace!
57'
Centr Sharpa zablokován na roh. Další rohový kop obstará Norwood.
55'
Tvrdý střet Egana s McArthurem končí faulem prvního jmenovaného. Domácí střední záložník si vyžádal ošetření.
53'
Po ztrátě Bergeho uprostřed hřiště se řítil do vápna Zaha. Jeho střelu ale obrana hostů dokázala zablokovat.
49'
Po tvrdém střetu s Bentekem zůstává na hřišti ležet Chris Basham.
47'
Šikovně se uvolnil Benteke a prověřil pozornost Hendersona. Ten ale předvedl velmi dobrý zákrok a střelu dokázal vyrazit.
46'
Máme za sebou první poločas dnešního klání, který skončil bez branek. Na kopačkách mají míč více hráči domácího Crystal Palace, ale nějakou větší šanci si zatím nedokázali vytvořit. Hosté se prozatím soustředí hlavně na obranu. Hra se odehrává především uprostřed hřiště, kde vidíme tvrdé osobní souboje. Uvídíme, co nám nabídne druhý poločas.
45+2'
45'
Sudí Mandley bude nastavovat k základní hrací době prvního poločasu dvě minuty!
43'
Krásně si připravil střeleckou pozici za vápnem van Aanholt. Jeho střela ale letěla vysoko nad.
42'
Nepřesná přihrávka Zahy ukončuje snažení domácích o dobrou příležitost.
41'
Henderson se krásně pověsil do vzduchu a sbírá tento nákop od Milivojeviče.
40'
Odvážný průnik Wilfrieda Zahy odvrácen na další rohový kop pro domácí.
39'
Nakrátko rozehraný rohový kop neměl většího úspěchu.
39'
Centr Stevense odvrácen na roh. První rohový kop hostů bude rozehrávat střední záložník Norwood.
37'
Další výborně odvrácený rohový kop od hostující obrany.
36'
Po centru Milivojeviče zasahuje Henderson, rohový kop pro domácí.
32'
Tomkinsonův problém vyžaduje ošetření. Snad to nebude nic vážného.
32'
Po střetu se Shapem zůstává ležet na trávníku James Tomkins.
30'
Ke střele se z hranice vápna dostal McCarthy. Jeho střela ale mířila přesně doprostřed hřiště a tak si hostující brnakář připsal pohodový zákrok.
28'
Další nepřesná kombinace hostů znamená autové vhazování pro Crystal Palace.
27'
Tečovanou přihrávku McCarthyho sbírá Hendersona.
26'
Sám se po přhrávce v pokutovém území objevil Benteke. Jeho střela prolétla těsně kolem levé tyče!
24'
Domácí stoper James Tomkins nešetrně zajel do protihráče. Rozhodčí mu za tento zákrok ukazuje žlutou kartu.
21'
Na pěknou průnikovou přihrávku Stevense si naběhl novic v sestavě hostů Berge. Jeho centr ale jen prolétl vápnem.
20'
Ani z tohoto centru nic nebylo. Obrana Sheffieldu zatím funguje na jedničku.
19'
George Baldock tvrdě fauloval a sudí Mandley mu za to ukazuje žlutou kartu. Přímý kop ze strany hřiště obstará kapitán Milivojevič.
18'
Další odvrácený balon od hostující obrany.
17'
Van Aanholt u rohového praporku dokázal vybojovat další roh pro domácí.
15'
Centr Milivojevič dokázal Henderson pouze vyrazit před sebe. K jeho štěstí byl blízko jeho pouze Egan, který dopravil míč do bezpečí.
14'
Nakopnutý bacon od van Aanholta odvrací Berge pouze na roh. První roh utkání mají k dispozici domácí.
12'
Šikovně se dokázal uvolnit Baldock a dokonce i odcentrovat. Jeho centr si našel McBurnie, který se do větší šance ale nedostal.
10'
Nepřesná přihrávka Bergeho končí v autu. Vhazovat budou domácí.
8'
Wilfried Zaha nic nevymýšlel a rovnou se snažil odcentrovat balon do vápna, adresáta centru ale nenašel.
8'
Po nákopu jednoho ze stoperů domácích se tlačil do šanci Benteke. Těsně před ním míč dokázal odkoupnout brankář hostů Henderson.
6'
Hráči Crystal Palace se snaží o kombinační hru. Počínají si velmi trpělivě a čekají na svoji příležitost.
4'
V Selhurst Parku panuje jako již tradičně skvělá atmosféra.
3'
Po centru Stevense prodlužoval McBurnie na kapitána Sharpa, před kterým na poslední chvíli odvrací Tomkins.
2'
Po rychlé kombinaci spěchal k brance Benteke. Pokračovat až na Hendersona ho rozhodčí nenechal, jelikož byl domácí útočník v ofsajdu.
1'
První nákop hostů v klidu odvrací Gary Cahill, domácí na balonu.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti, za chvilku začínáme!
Crystal Palace FC : Guaita – J. Ward, Cahill, Tomkins, van Aanholt – McArthur, Milivojević (C), James McCarthy – J. Ayew, Zaha – Ch. Benteke.
Náhradníci: Hennessey – Dann, Kelly, Kouyaté, Meyer, Riedewald, Townsend.

Sheffield United FC: D. Henderson – Basham, Egan, O'Connell – Baldock, S. Berge, Norwood, Fleck, Stevens – McBurnie, Sharp (C).
Náhradníci: Verrips – Jagielka, Freeman, Lundstram, Mousset, Osborn, R. Morrison.
Debut v sestavě hostů dnes prožije nová akvizice z belgického Genku norský talent Sander Berge!
Poslední vzájemný zápas
18.8.2019 Sheffield United FC 1:0 Crystal Palace FC
Domácí tradiční účastník nejvyšší soutěže aktuálně okupuje 11. místo se ziskem třiceti bodů a tříbodovou ztrátou na dnešního soupeře. Londýnský celek stejně jako jeho soupeř neprožívá nejvydařenější období. Zisk pouze čtyř bodů z posledních pěti zápasů není zrovna skvostná bilance. Především domácí porážku 2:0 se Southamptonem si tým trenéra Hodgsona za rámeček nedá. Tým z předměstí Londýna nebyl tolik aktivní na uplynulém přestupovém trhu. Jedinou akvizici ohlásili domácí do útoku. Na hostování z Evertonu dorazil Cenk Tosun, který po nepovedeném angažmá v Liverpoolu bude mít poslední šanci ukázat, že má na Premier League. Pro domácí půjde tedy o velmi důležitý zápas. Pokud zvítězí zařadí se mezi kandidáty o evropské poháry.
Sheffield United FC
Nováček nejvyšší anglické soutěže nepřestává udivovat. Po odehraných 24 kolech se nachází na osmé příčce s jednobodovou ztrátou na páté místo zaručující účast v evropských soutěžích. Hosté ale nemají v poslední době příliš dobrou formu. Z posledních pěti zápasů dokázal tým trenéra Wildera vytěžit pouze 4 body. Nejlepšími střelci týmu jsou shodně s pěti zásahy Lys Mousset a John Fleck. Nováček soutěže v přestupovém období přivedl hned čtyři zajímavé hráče! Hosté se rozhodli dát šanci nevyužitému anglickému talentovi Jacku Rodwelovi. Z druholigového čínského týmu Changchun Yatai poté přišel Richairo Živkovič a obranu vyztužil z bundesligového Leverkusenu řecký stoper Panagiotis Retsos. Největší posila zamířila do Sheffieldu z belgického Genku. Za 26 milionu eur dorazil norský talent Sander Berge, o kterého se zajímal například Liverpool nebo Manchester United, ale tento šikovný střední záložník dal přednost překvapení letošní sezony.
Dobré odpoledne všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítám Vás u sledování 25. kola Premier League mezi domácím Crystal Palace a překvapením letošní sezony Sheffieldem United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.