Premier League -  ONLINE PŘENOS -  Norwich : Southampton - 19. června 2020   19:00

0:3
(0:0)
Southampton
49' Ings  (Armstrong) • 54' Armstrong  (Ings) • 79' Redmond  (Obafemi)
Norwich
Krul – Aarons, Klose (C), Godfrey, Lewis – Buendía (80. Idah), Trybull (62. M. Vrančić), McLean, Cantwell (62. O. Hernández) – Pukki (80. Duda), Drmić (89. Martin).
McGovern – Duda, O. Hernández, Rupp, Leitner, Idah, M. Vrančić, Tettey, Martin.
Friend – Holmes, Beck
Carrow Road, Norwich
Southampton
A. McCarthy – Valery (90. Walker-Peters), J. Stephens, Bednarek, Bertrand – Armstrong (82. Smallbone), Ward-Prowse (C), P.-E. Höjbjerg, Redmond (90. Boufal) – Ings (88. Tella), Obafemi (82. Adams).
Gunn – Walker-Peters, Romeu, Vestergaard, Boufal, Adams, Danso, Smallbone, Tella.

Je konec! První poločas sice žádnou branku nepřinesl, nicméně v tom druhém jsme viděli hned tři přesné zásahy, přičemž se o všechny tři postaral Southampton. Ten se dvakrát prosadil v samotném úvodu druhého poločasu, třetí branku přidal v závěrečné desetiminutovce. Norwichi tento duel zrovna moc nevyšel, za celý zápas si totiž nedokázal vypracovat ani jednu vyloženou šanci, navíc mu to zrovna moc nešlo v obranné fázi, jenž dopustila tři inkasované branky. Southampton tak po zásluze získal všechny tři body.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 3:5. Rohy: 9:7. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 7:14.
90+4'
90+3'
Navíc to vypadá, že nám tento zápas žádnou další branku již nepřinese. Southampton se snaží neudělat žádnou fatální chybu, naopak domácím to vůbec nejde.
90+2'
Žlutou kartu dostává Max Aarons (Norwich City).
90+2'
V posledních minutách se zrovna moc nehrálo, oba celky střídaly hned několikrát. Southampton si totiž několik střídání schoval do koncovky tohoto zápasu.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Yan Valery, přichází Kyle Walker-Peters.
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Nathan Redmond, přichází Sofiane Boufal.
89'
Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Josip Drmić, přichází Josh Martin.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi je již delší dobu rozhodnuto. Uvidíme, zda se bude ještě něco málo nastavovat.
88'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Danny Ings, přichází Nathan Tella.
88'
Dobrou obrannou práci předvedl Stephens, který odpálil padající míč směrem na útočnou polovinu, kde se domácímu Lewisovi nepovedlo zpracovat balón.
87'
U postranní lajny se Aaronse pokoušel zbavit napadajícího Redmonda, který ho nakonec donutil ke zpětné nahrávce. Norwich tak musel otáčet hru na levou stranu.
84'
Střídající Duda se pokoušel uvolnit kolem Stephense, avšak druhý jmenovaný nakonec sáhl k nedovolenému zákroku. Standardka také pro hráče Norwiche City.
83'
Do konce tohoto zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Southampton je i po třetí vstřelené brance aktivnější, nyní si pro změnu vybojoval další standardku.
82'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Michael Obafemi, přichází Che Adams.
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Stuart Armstrong, přichází William Smallbone.
81'
Na opačné straně se daleko nedostal McLean, který reagoval příliš pomalu. Toho dokázal využít napadající Ward-Prowse, jenž okamžitě přenechal míč Obafemimu.
80'
Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Teemu Pukki, přichází Ondrej Duda.
Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Emiliano Buendía, přichází Adam Idah.
79'
Southampton právě vstřelil branku!
Hostující celek zřejmě rozhoduje dnešní zápas, dostává se totiž do tříbrankového vedení! I při této akci měl prsty Ings, který dokázal čistým způsobem obelstít protihráče. Southampton se tak pustil do dalšího protiútoku, který tentokráte na sebe vzal NATHAN REDMOND. Jeho rychlé kroky přinesly střelu levou nohou, která zapadla přesně ke vzdálenější konstrukci.
78'
Na poslední chvíli se zodpovědně vrátil domácí Klose, který tak překazil rodící se šanci soupeře. Southampton FC si i přesto vyzkouší rozehrávku dalšího rohu.
77'
Dnes nevýrazně hrající Buendía nedokázal zastihnout prudkou nahrávku, která se nakonec snesla až do zámezí. To znamená, že vhazovat bude zadák Bertrand.
76'
Krul zkontroloval dráhu letu míče, načež sám urychleným způsobem rozehrál od branky. I tentokráte si vybral Godfreye, kterému se povedlo oslovit Lewise.
75'
Southampton vybojoval další volný kop, tentokráte ze své poloviny. Velice přesně se povedlo rozehrát Stephensovi, jehož přenesení hry proletělo až k Redmondovi.
74'
Vstoupili jsme do závěrečné dvacetiminutovky. Norwich se sice snaží s nepřiznivým výsledkem něco udělat, avšak směrem dopředu mu to dnes vůbec nejde.
73'
Žlutou kartu dostává Danny Ings (Southampton FC).
72'
Málem jsme se dočkali třetí branky! V přehuštěném prostoru se dokázal nejlépe zorientovat hostující Armstrong, jehož zakončení z místa dokázal Krul zneškodnit.
69'
Už se opět pokračuje ve hře. Pokračovalo se rozehrávkou volného kopu z domácí poloviny, Kloseho nahrávka na McLeana byla ovšem až příliš čitelná.
68'
Jako tomu bylo v prvním dějství, tak také v tom druhém hlavní sudí nařídil krátkou přestávku. Hráči doplňují tekutiny, mezitím trenéři předávají své pokyny.
67'
Ke svému dalšímu zakončení se dokázal prodrat Pukki, který ovšem nedokázal propálit blok protihráčů. McCarthy tak skočil zbytečně, jeho celek tak neinkasoval.
66'
Norwich se sice radoval z kontaktní branky, avšak ta nakonec neplatí. Dorážka od Vrančiće proběhla z ofsajdovéh postavení, následovat bude odkop.
65'
Poté přišel na řadu volný kop zhruba ze třiceti metrů od branky. Ward-Prowse přiťukl vedle stojícímu Armstrongovi, jehož centr skončil až u brankáře Krula.
64'
Hezkým způsobem to provedl Redmond, kterému se po kličce povedlo oslovit Höjbjerga. Druhý jmenovaný hráč z dobré pozice trefil pouze jednoho ze soupeřů.
63'
Je za námi něco málo přes hodina hry, zatím jsme se dočkali dvou branek. Southampton se nachází v ideální herní pohodě, navíc Armstrong málem přidal třetí trefu.
62'
Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Tom Trybull, přichází Mario Vrančić.
Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Todd Cantwell, přichází Onel Hernández.
61'
Zničehonic si hostující obrana nedala pozor na kanonýra Pukkiho, který se tlačil do zakončení. To mu nakonec dokázal srazit Bednarek, jenž odehrál míč na roh.
60'
Saints si díky zablokovanému centru vybojovali rohový kop z pravé strany. Ten se kroutil směrem od branky, nakonec to k dalšímu střeleckému pokusu nevedlo.
59'
Domácí brankář byl v krátkém časovém sledu opět zapojen do rozehrávky, tentokráte se raději odhodlal k prudkému odkopu, jenž směřoval až ke středovému kruhu.
58'
Před malým momentem se moc nepovedlo odcentrovat Redmondovi, který ovšem nedokázal najít nikoho ze svých spoluhráčů. Krul tak bude moci odkopávat.
57'
Po rozehrávce se na druhou stranu pokoušel dostat domácí Cantwell, který byl zastaven nedovoleným zákrokem. Hlavní sudí to uviděl a okamžitě odpískal.
56'
Norwichi tak úvod druhého poločasu absolutně nevychází, v krátkém časovém sledu inkasoval hned dvě branky. Domácí přesto mají na vyrovnání dost času.
54'
Tak pozor, v krátkém časovém sledu se Southampton dostává do dvoubrankového vedení! Norwich přišel u středového kruhu o balón, což vedlo k dalšímu rychlému protiútoku soupeře. Redmondovi se povedlo ustát souboj s protihráčem, načež přenechal míč Ingsovi. Střelec první branky ještě dokázal najít svého kolegu STUARTA ARMSTRONGA, jehož rána zpoza vápna směřovala přesně k bližší tyči.
54'
Saints podnikli další rychlý protiútok, při kterém to zpoza pokutového území zkoušel Redmond. Tomu se povedlo oklamat protihráče, avšak poté trefil dalšího.
53'
Daleko k míči měl také hostující Obafemi, který tak nemohl postupoval směrem do pokutového území. Tam se totiž nacházel Godfrey, jenž napálil protihráče.
52'
Na pořadu dne bylo další autové vhazování pro Southampton. Valery si dával s provedením celkem dost načas, nakonec si na hranici šestnáctky vybral Ingse.
51'
Norwichi se tak vstup do druhého poločasu zrovna moc nepovedl, ihned v jeho úvodu inkasoval první branku. Domácí přesto mají na vyrovnání hodně času.
49'
Na první branku tohoto zápasu jsme museli čekat do úvodu druhého poločasu! Po autovém vhazování Southamptonu jsme v pokutovém území sledovali několik odrazů míče, načež se Armstrongovi povedlo přiťuknout do střelecké pozice DANNYMU INGSOVI. Ten měl míč na pravou nohu, díky které zamířil mimo dosah brankáře Krula.
49'
Pas na pravé křídlo měl směřovat na obránce Valeryho, který měl k padajícímu míči hodně daleko. Zanedlouho se autového vhazování ujme domácí Lewis.
48'
Dalekonosný pas se snášel na útočnou polovinu, kde se do hlavičkového souboje dostával domácí Drmić, který si ovšem proti Stephensovi pomohl dalším faulem.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hráči hostujícího celku, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl žádnou branku. V úvodu byl aktivnějším celkem ten domácí, avšak postupem času se hra o poznání vyrovnala. Aby toho nebylo málo, tak po polovině prvního poločasu převzal iniciativu hostující celek, jenž si dokonce připsal jednu vyloženou šanci. Do ní se dostal kanonýr Danny Ings, jenž rána ovšem trefila pouze horní konstrukci. Doufejme, že ve druhém dějství konečně uvidíme nějakou tu branku.
45+2'
45+1'
Norwich měl ke konci prvního poločasu k dispozici zajímavou standardní situaci. I tentokráte se k míči postavil Buendía, který sice našel svého kolegu, avšak ten mířil vedle.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Útočným faulem se prezentoval hostující Armstrong, který doslova vletěl do protihráče. Hlavní sudí předchozí zákrok uviděl, ihned odpískal ve prospěch domácích.
42'
Jako poslední se hracího předmětu dotkl napadající Trybull, míč se poté odrazil až za postranní lajnu. To znamená, že si autové vhazování vyzkouší Bertrand.
41'
Norwichi se v posledních minutách směrem dopředu zrovna moc nedaří, což jsme jednoznačně sledovali také při minulé akci, při které Aarons nedokázal najít Pukkiho.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Bednarek při rozehrávce přenechal hrací předmět do strany na Stephense, který do kombinace zapojil také Bertranda. Mezitím se domácí pokoušejí napadat.
38'
Hodně prostoru měl na centr Bertrand, který ovšem přesto trefil pouze dobře postaveného protihráče. Norwichi se absolutně nedaří proniknout na druhou stranu.
37'
Southamptonu se následná útočná akce středem hrací plochy zrovna moc nepovedla. Ward-Prowse totiž nedokázal najít Obafemiho, místo toho našel pouze Krula.
36'
Po delší době se opět k míči dostal také hostující brankář McCarthy, který se pokoušel o rutinní rozehrávku, při které se mu povedlo přenést hru na levou stranu.
35'
První šance tohoto zápasu! Do ní se po přihrávce od Stephense dostal hostující Ings, který pravačkou orazítkoval pouze horní brankovou konstrukci.
34'
Obafemi se zapojil také do předchozí útočné akce, avšak sám nic kloudného nevymyslel. Jeho rána pravačkou totiž úplně přeletěla branku domácího mužstva.
33'
Hodně podezřelým zákrokem si vypomohl domácí Klose, který dost možná v pokutovém území fauloval Obafemiho. Hlavní sudí byl ovšem opačného názoru.
32'
Do akce se dostal také pomezní sudí, který si všiml dalšího ofsajdového postavení. V něm byl tentokráte přichycen Lewis, což potvrdil také opakovaný záběr.
31'
Je za námi přesná třetina zápasu. V posledních minutách je o něco aktivnějším týmem Southampton FC, ten ovšem neuspěl ani s dalším rohovým kopem.
27'
K centrované nabídce pravou nohou se dostal hostující Armstrong, kterému se ovšem povedlo najít pouze rukavice brankáře Krula, jenž ihned vyhodil do strany.
26'
První rohový kop měli na svědomí hráči Southamptonu, avšak se nejednalo o nic nebezepečného. Na první šanci tak stále čekáme, nyní budou hosté vhazovat.
25'
Hlavní sudí nařídil krátkou přestávku na doplnění tekutin. Oba celky tak zamířily k postranní lajně, mezitím oba trenéři dávají svému mužstvu taktické pokyny.
24'
Na levé křídlo si seběhl hostující Ings, který se pokoušel odcentrovat. Tento úmysl se ovšem pohotovým způsobem povedlo přečíst Klosemu, jenž zakročil čistě.
23'
I tak z toho byl zisk dalšího rohového kopu pro Norwich. Od levého praporku ho nakonec rozehrál McLean, jenomže i tentokráte se nejvýše do vzduchu dostal soupeř.
22'
Domácí Pukki dokráčel s hracím předmět k opačné šestnáctce, kde se pokoušel prostrčit nahrávku směrem mezi obránce na Drmiće. S tímto úmyslem Bednarek počítal.
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, na první branku stále čekáme. Zatím sledujeme maximálně vyrovnané střetnutí, možná o trochu nebezpečnější jsou hosté.
20'
Do zajímavé šance se prodíral hostující Ings, který se uvnitř pokutového území nakonec dostal k zakončení levou nohou, to ovšem dokázal srazit zadák Klose.
19'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další nedovolený zákrok, který měl na svědomí hostující Obafemi. Ten šel skluzem proti protihráči, jenž skončil na zemi.
18'
Málem došlo k chybě u pokutového území Norwiche. Nakonec se Godfreyovi přeci jenom povedlo prodloužit míč za sebe, kam se jako první dostal Krul.
17'
Saints se s míčem vrátili na vlastní obrannou polovinu, odkud se pokoušeli o postupný atak. Ten skončil ještě před šestnáctkou, kde se povedlo zakročit Godfreyovi.
16'
Valery si prostřednictvím dalšího autového vhazování vybral Ingse, který se mu pokoušel vrátit míč zpět. To se nepovedlo, tentokráte budou vhazovat domácí.
15'
O napadání se pro změnu pokoušel Cantwell, kterému se u postranní lajny povedlo zablokovat prudký pas v podání Armstronga, jenž tak vybojoval další aut.
14'
Southampton se pokoušel v hojném počtu hráčů napadat rozehrávku soupeře, avšak k zisku míče to nevedlo. Klose totiž velice přesně našel kolegu Aaronse.
13'
Už se opět pokračuje ve hře, první vynucené střídání z toho nakonec nebude. Krul tak mohl odkopávat od své branky, míč poslal až ke středovému kruhu.
12'
Před malým momentem byla hra přerušena, na zemi se totiž ocitl jeden z domácích hráčů. Na scénu tak přispěchal lékařský personál, jenž si vzal hráče o péče.
11'
Následoval rohový kop z pravé strany, který směřoval k hranici malého vápna. Tam se nejvýše do vzduchu dokázal vyškrábat Bednarek, jenž odhlavičkoval do bezpečí.
10'
Domácí se pustili do rychlého protiútoku, při kterém to Pukki zkoušel nahrávkou na útočného kolegu Drmiće. Ten si přehodil míč na levou nohu a poté pálil nad.
9'
Hrací předmět se snesl ven z hrací plochy, což znamenalo autové vhazování pro Southampton. Toho se ujal Bertrand, který zpětnou nahrávku našel Ingse.
8'
Posléze jsme sledovali první střelecký pokus, o který se postarla domácí McLean. Jeho rána levou nohou nebyla přesná, McCarthy tak nemusel zasahovat.
7'
Norwich se v úvodu tohoto zápasu nikam bezhlavě nežene. I v tomto případě jsme sledovali poklidnou rozehrávku, načež to Lewis zkoušel pasem na Cantwella.
6'
Poprvé se k míči dostal také domácí brankář Krul, který přízemní rozehrávkou oslovil vedle stojícího obránce Kloseho, jenž mu okamžitě vracel směrem vzad.
5'
Domácí celek si dokonce vyzkoušel rozehrávku rohového kopu. Ten pro změnu plachtil k přední tyči, kde se Stephensovi povedlo dostat míč mimo šestnáctku.
4'
Poprvé se do akce dostal také hlavní sudí, který nařídil standardní situaci pro Norwich. K rozehrávce se postavil Buendía, jehož centr propadl k zadní tyči, kde před Drmićem dokázal zakročit Bertrand.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali přenesení hry na pravou stranu, kde se nacházel domácí Aarons. Jeho nahrávka směrem na McLeana nebyla přesná.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráčí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Norwich City: Krul – Aarons, Klose, Godfrey, Lewis – Buendía, Trybull, McLean, Cantwell – Pukki, Drmić.
Náhradníci: McGovern – Duda, O. Hernández, Rupp, Leitner, Idah, M. Vrančić, Tettey.

Southampton FC: A. McCarthy – Valery, J. Stephens, Bednarek, Bertrand – Armstrong, Ward-Prowse, P.-E. Höjbjerg, Redmond – Ings, Obafemi.
Náhradníci: Gunn – Walker-Peters, Romeu, Vestergaard, Boufal, Adams, Danso, Smallbone.

Rozhodčí: Friend – Holmes, Beck.
Southampton FC

Na opačné straně stojí Southampton, který se pro změnu nachází na průběžné čtrnácté pozici Premier League. Saints mají na svém kontě čtyřiatřicet bodů, na sestupové pásmo tak mají hned sedmibodový náskok. Hostující celek tohoto zápasu však z posledních pěti duelů vyhrál pouze jedinkrát, bylo tomu tak proti předposlední Aston Villy. Zbylé čtyři zápasy přinesly čtyři porážky, ta poslední se uskutečnila na domácím prostředí proti Newcastlu. Southampton v letošním ročníku celkem dost trápí obrana, ta patří mezi nejhorší v celé soutěži, i tak je průměr obdržených branek během jednoho utkání pod číslem dva.
Norwich City

Fotbalisté Norwiche se po devětadvaceti odehraných zápasech nacházejí na poslední pozici tabulky, přičemž na poslední nesestupové místo ztrácejí šest bodů. Norwich dokázal letos naplno bodovat v pěti duelech, naposledy tomu bylo koncem února, kdy se mu celkem senzačně povedlo porazit třetí Leicester výsledkem 1:0. Norwichi se však na domácím stadionu zrovna moc nedaří, z celkových čtrnácti duelů zde vybojoval patnáct bodů, za což mu přísluší předposlední pozice tabulky domácích celků. Forma z posledních domácích zápasů ale není vůbec špatná, z pěti zápasů se Norwichi povedlo bodovat hned ve čtyřech případech.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Norwich Cit a Southampton FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.