Premier League - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Aston Villa : Leicester - 21. února 2021   15:05

Aston Villa
48' B. Traoré
1:2
(0:2)
Leicester
19' Maddison  (H. Barnes) • 23' H. Barnes
Aston Villa
E. Martínez – A. Almuhammadí, Konsa, Mings (C), Targett – Douglas Luiz (81. M. Sanson), J. McGinn – B. Traoré, Barkley (76. Ramsey), El Ghazi (67. Trézéguet) – Watkins.
Oliver – Burt, Bennett
Villa Park, Birmingham
Leicester
Schmeichel (C) – R. Pereira (76. Amartey), J. Evans, Söyüncü, Thomas – Tielemans (88. Choudhury), Ndidi – Castagne, Maddison (64. N. Mendy), H. Barnes – Vardy.

S konstatováním, že Leicester City zvítězil v důležitém střetnutí a dobře se naladil na utkání s pražskou Slavií, se loučím a přeji vám příjemný zbytek nedělního večera.
Sledovali jsme velmi zajímavou podívanou, kterou ovládl Leicester City, jenž se v tabulce posunul na druhou příčku, ovšem Manchester United bude ještě hrát. Naopak Aston Villa je stále osmá, ale pohárová Evropa se ji trochu více vzdálila.

Pojďme se ale věnovat samotnému střetnutí, Leicester City v prvním poločase odskočil na dvoubrankové vedení, ale Aston Villu vrátil do hry Bertrand Traoré. Jenomže poté se domácí do šancí nedostávali a při závěrečném tlaku létali před branku Kaspera Schmeichela centry, jenže žádný pokus neletěl do prostoru tří tyčí. Dá se tak říct, že si lišky konec zápasu pohlídali a zaslouženě zapsali do tabulky Premier League tři body.
90+5'
90+5'
Z levé strany odcentroval Ahmad Almuhammadí, který poslal míč na zadní tyčku, kde se nejvýše dostal Timothy Castagne. Aston Villa byla dál u míče a centrovala znovu z pravé strany, ovšem hlavička Tyronea Mingse byla hodně nepřesná.
90+4'
Aston Villa se sice snaží soupeře zavřít, jenže její tlak je bez větších příležitostí. Dalším faulovaným hráčem byl Bertrand Traoré a domácí hráči mají jen pár okamžiků k vyrovnání.
90+3'
Přenesení hry zamířilo na levou stranu pokutového území, kde byl trochu zahnán Matt Targett, který se pokusil vrátit míč do ohně, avšak trefil soupeře. Po chvíli si nabíhal do volného prostoru Trézéguet, jenže nedostal přesnou nahrávku.
90+2'
K rohovému praporku přispěchal Morgan Sanson, který poslal centr před branku. Jenomže balon byl odvrácen a uspěchané zakončení zpoza vápna byl velmi vysoký.
90+1'
Nastavuje se hned pět minut!

Aston Villa má ještě trochu času na vyrovnání a navíc ji čeká další rozehrávka rohového kopu!
89'
Na levé straně šestnáctky se rychle otočil Ollie Watkins, který chtěl vystřelit, ale dostoupil ho Daniel Amartey, který pokus zablokoval. O zbytek práce se postaral pohotový Kasper Schmeichel.
88'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Youri Tielemans, přichází Hamza Choudhury.
88'
Jamie Vardy prohrál hlavičkový souboj a domácí celek se vydal do akce. Jenže na pravé straně neprošel přes Lukea Thomase Bertrand Traoré, Aston Villa bude vhazovat.
87'
Aston Villa volí další postupný útok a pomalu přechází na polovinu soupeře, jenže ji schází lepší pohyb. V přerušené hře přijde do hry Hamza Choudhury.
86'
Po vzdušném souboji zůstal ležet na hrací ploše Çağlar Söyüncü, který se okamžitě chytil za kliční kost, avšak zřejmě bude v pořádku. Leicester City bude při dalším přerušení střídat, hosté chtějí rozkouskovat více hru.
85'
Nampalys Mendy vybojoval faul a Leicester City rozhodně spěchat nebude. Z branky se k rozehrávce vydal Kasper Schmeichel, ale k vidění byl faul lišek.
84'
Na druhou stranu se vydal Jamie Vardy, který vnikl do šestnáctky a z její pravé strany vystřelil. Výborně byl postavený Tyrone Mings, který balon srazil na rohový kop.
83'
Centry už létají před branku hostujícího mužstva, dalším hráčem, jenž se pokoušel byl Ahmad Almuhammadí. Celou situaci vyřešil Timothy Castagne.
83'
Na pravé straně se pokoušel o centr Morgan Sanson, jehož dostoupil Harvey Barnes a snažení srazil na další roh. Centr od rohového praporku zamířil na první tyčku, kde vládne Jonny Evans.
81'
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Douglas Luiz, přichází Morgan Sanson.
81'
Trézéguet rozhýbal hru Aston Villy, když si nabíhal za obranu a trefil nohu vybíhajícího brankáře. Vzrušení bylo zbytečné, jelikož situaci předcházel ofsajd.
80'
Deset minut hry zbývá do konce zápasu, který moc šancí nepřinesl, ale za to nám nabídl tři góly. Tentokrát to zpoza šestnáctky zkusil Trézéguet, jehož slabý pokus schoval do rukavic Kasper Schmeichel.
78'
Na druhé straně zleva odcentroval Matt Targett, který viděl na zadní tyči nabíhajícího spoluhráče. Bertrand Traoré se k balonu neprocpal a navíc si asi počínal nedovoleně.
77'
Očekával bych závěrečný tlak domácího mužstva, který zatím nepřichází! Pasem přes celou šířku se předvedl Jonny Evans, jenže akci zastavil pozorný Ahmad Almuhammadí.
76'
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Ross Barkley, přichází Jacob Ramsey.
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Ricardo Pereira, přichází Daniel Amartey.
75'
Trézéguet otočil hru na druhou stranu, ale přešel přes Timothyho Castagnea. Střídající hráč vybojoval roh, po kterém Aston Villa nic nevytěžila.
74'
Na levé straně měl proti sobě dvojici soupeřů Harvey Barnes, který spíše centroval na zadní tyč. Jenomže Ahmad Almuhammadí balon tečoval a Leicester City bude rozehrávat další rohový kop.
73'
Z pravé strany postupoval do šestnáctky Jamie Vardy, kterého neustále obtěžoval Tyrone Mings. Obávanému střelci se povedlo zakončit z velkého úhlu, a tak míč poslal jen do boční strany sítě.
72'
Aston Villa sice získala balon a předvedla jen dlouhý nákop, který mířil na stopera Jonnyho Evanse. Ten dlouho ukazoval spoluhráčům, aby se mu nabídli.
71'
Neměl komu přihrát, a tak se Harvey Barnes napřáhl ke střele z velké dálky. Jeho pokus trefil soupeře a balon putoval za postranní lajnu, Luke Thomas bude vhazovat.
70'
Dvacet minut chybí do konce normální hrací doby. Pas hostujícího celku mířil na pravou stranu, kde si faulem pomohl Timothy Castagne. Míč pro Aston Villu vybojoval John McGinn.
69'
Na malou chvíli Aston Villa znovu přidala! Bertrand Traoré přihrával do pokutového území, kde se pohyboval Trézéguet, ale také Nampalys Mendy, který si míč pokryl a pustil jej mimo hrací plochu.
68'
Standardní situaci od pravé postranní čáry rozehrál Ross Barkley. Nejprve nedošlo na hlavičku domácích hráčů, avšak k odraženému míči se nachomýtl Douglas Luiz, který nastřelil vystupujícího soupeře.
67'
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Anwar El Ghazi, přichází Trézéguet.
66'
Leicester City táhne další akci po pravé straně, kde se rozeběhl Harvey Barnes. Jenže další spolupráce nevyšla a Aston Villa otáčí kormidlem hry.
64'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází James Maddison, přichází Nampalys Mendy.
64'
Na levé straně pokutového území se nacházel Jamie Vardy, který mířil na zadní tyč, kterou minul. Ovšem James Maddison se ještě vrátil na zelený pažit.
63'
James Maddison už opustil hrací plochu a Aston Villa může hrát. Jenže nákop Ahmada Almuhammadího byl nepřesný a míč doputoval ke Kasperu Schmeichelovi.
62'
James Maddison leží na zeleném pažitu a má nejspíše problém s nějakým úponem. Dle záběru mu bolest vystřeluje z boku až do nohy, bude se střídat.
61'
Centr od rohového praporku přeběhl Jonny Evans, ale v zadní části šestnáctky se nacházel Harvey Barnes, jehož zakončení bylo sražené na další rohový kop. James Maddison se hlásí o lékařskou pomoc a utkání pro něj končí.
60'
K přímému kopu se postavil James Maddison, jenž kroutil balon do pravé šibenice. Jenže jeho pokus byl příliš pomalý, a tak jej vyrazil na roh Emiliano Martínez.
59'
Dalším potrestaným hráčem je Ahmad Almuhammadí (Aston Villa), který nezastihl náběh Harveyho Barnese a podrazil jej.
58'
Aston Villa měla dnes jedinou šanci, kterou proměnila. Ovšem od té doby se před branku hostujícího celku téměř nedostala, domácí musí znovu přidat.
57'
Hráči v modrých dresech kombinují kolem středové čáry a musejí přejít přes úvodní hráz. To se sice povedlo, ale následně Ricardo Pereira našel místo spoluhráče jen soupeře.
56'
James Maddison odešel mimo hrací plochu po svých a snad se ještě do dnešního střetnutí zapojí. Každopádně můžeme pokračovat v utkání, Leicester City je znovu u míče.
54'
Za šestnáctkou se do míče opřel Youri Tielemans, který donutil domácího brankáře k zákroku. Na zeleném pažitu ale zůstal sedět James Maddison, jenž má problém s levým kotníkem.
54'
Hostující tým zahnal soupeře až hluboko ke své šestnáctce! Jenže kombinace byla velmi pomalá a o zakončení se pokoušel James Maddison, který trefil jen prvního bránícího soupeře.
53'
Do hlavičkového souboje šli Tyrone Mings a Jamie Vardy, úspěšnější byl domácí obránce. Po chvíli Leicester City vybojoval alespoň autové vhazování.
52'
Standardní situaci od postranní lajny rozehrál James Maddison, ale na balon nedoskočil Çağlar Söyüncü. Bude se tak kopat pouze od domácí brány.
51'
Velkou rychlost nabral Harvey Barnes, kterého za ruku stáhl k zemi Douglas Luiz (Aston Villa), který je dalším potrestaným hráčem dnešního střetnutí.
48'
Aston Villa právě vstřelila branku!
Máme zaděláno na drama, domácí celek totiž snižuje vedení soupeře! Po výborné kombinaci na levé straně přišel centr, který za sebe prodloužil John McGinn. K balonu se pak dostal BERTRAND TRAORÉ, který propálil bezmocného Kaspera Schmeichela. Ten se po inkasované brance ještě postrkoval s Olliem Watkinsem.
47'
Bertrand Traoré zastavil akci soupeře a poslal balon až ke svému brankáři. Aston Villa pomalu přešla do akce, jenomže Anwar El Ghazi přeběhl přihrávku spoluhráče.
46'
Pokračujeme druhým poločasem, do kterého oba celky nastoupily ve stejných sestavách. Aktuálně se hraje kolem středového kruhu a u míče jsou hosté.
46'
První poločas nabídl zajímavou podívanou, které vládl Leicester City, jenž zaznamenal dvě branky, o které se postarali James Maddison a Harvey Barnes. Jestliže hostující celek hraje výborně, tak Aston Villa nám toho směrem dopředu moc nepředvedla. Domácí celek působí ustrašeně a pokud chce myslet na body, musí výrazně přidat.
45+1'
45+1'
Nastavuje se šedesát vteřin!
45'
K praporku opět přispěchal Ross Barkley, jenž poslal nadýchaný centr před branku, kam se vydal Kasper Schmeichel. Hostující brankář se dostal nejvýše a míč odklidil do bezpečí.
45'
Matt Targett centroval před branku, kde si situaci pohlídal Jonny Evans. Cela situace se mezi těmito dvěma opakovala a bude z toho další rohový kop pro domácí mužstvo.
44'
Na levou stranu šestnáctky si nabíhal aktivní Jamie Vardy, který se v tomto prostoru nacházel zcela sám. Ovšem pas na něj neprošel, protože skvěle zasáhl Ahmad Almuhammadí.
42'
Za půlící čárou přišel faul hostujícího hráče, Aston Villa tak rozehrávala standardní situaci. Centr si ale pohlídal Wilfred Ndidi, Leicester City mohl jít do útoku, avšak Jamie Vardy byl nastřelen do zad.
41'
Na pravé straně byl James Maddison, jenž už se chystal centrovat. Jenže okamžitě vyletěl do vzduchu praporek pomezního sudího, který velmi správně viděl ofsajdové postavení hostujícího hráče.
40'
Timothy Castagne se pokusil přejít přes soupeře, ale nepodařilo se mu to. Alespoň ale vybojoval pro Leicester City další rohový kop.
38'
Na pravé straně se pohyboval Ricardo Pereira, který se pokusil o přihrávku před branku. Jenže výborně byl postavený Douglas Luiz, jenž balon zastavil.
37'
Anwar El Ghazi a Ollie Watkins táhli akci soupeře, ale dlouhou dobu čekali na podporu spoluhráčů. První jmenovaný to zkusil raději sám, jenže přes obránce nepřešel. Aston Villa ztroskotala na lepším přechodu do útoku.
36'
Leicester City se pokusil vytáhnout Jamieho Vardyho, který si znovu nabíhal za obranu. Tyrone Mings si situaci pohlídal a akci soupeře výborně zastavil.
35'
Hráči ve vínových dresech rozehráli další rohový kop, který poslal do hry opět Ross Barkley. V šestnáctce míč odvrátil Çağlar Söyüncü a zpoza šestnáctky se pak unáhlil John McGinn, jenž poslal míč jen nad branku.
34'
Dobrých čtyřicet metrů táhl míč podél postranní čáry Luke Thomas, kterého zastavil Bertrand Traoré. Aston Villa pak hru otočila a Wilfred Ndidi (Leicester) nedovoleně atakoval Johna McGinna. Navíc je z toho žlutá karta pro hostující defenzivní štít!
32'
K rohovému praporku přispěchal Ross Barkley, který hledal před brankou Tyronea Mingse, jenž na míč nedoskočil. Domácí pak poslali centr ještě ze druhé strany, avšak Ezri Konsa míč jen lízl hlavou.
31'
Ricardo Pereira a Wilfred Ndidi si vzali na paškál Bertranda Traorého, který vybojoval faul. Akce domácích se pak odehrávala na levé straně, odkud přišel centr, jenž byl sražen na roh.
30'
Půl hodina hry je minulostí, Aston Villa je velmi pasivní, za což byla hned dvakrát potrestána. Naopak hráči v modrých dresech jsou hodně obětaví a kvalita je na jejich straně.
28'
Ricardo Pereira táhl akci po pravé straně, ale byl zastaven. Leicester City zůstává u míče a bude vhazovat.
27'
Hráči v modrých dresech jsou znovu na útočné polovině! Harvey Barnes táhl míč do šestnáctky a těsně před ní přihrál na Jamese Maddisona, který si balon přehodil a zakončil do soupeře. O zbytek se pak postaral brankář Emiliano Martínez.
26'
Aston Villa hraje hodně opatrně, což se jí hrubě nevyplácí! Domácí tým musí výrazně přidat, jinak by mohl být potrestán pořádným výpraskem.
23'
Leicester právě vstřelil branku!
Hostující celek se ujímá dvojnásobného náskoku! V šestnáctce se uvolnil Jamie Vardy, jehož dělovku vyrazil Emiliano Martínez před sebe. Výborně byl postavený ale HARVEY BARNES, který balon uklidil pod břevno – 0:2.
22'
Ricardo Pereira je dnes při chuti, znovu vystřelil zpoza šestnáctky a donutil domácího brankáře k zákroku!
19'
Hostující celek se ujímá vedení a řekněme, že zaslouženě! Jamie Vardy vyhrál hlavičkový souboj a míče se chopil Harvey Barnes, který přihrával více na střed, kde se nacházel JAMES MADDISON. Jeho zakončení zamířilo po zemi do pravého spodního rohu branky a ačkoliv se Emiliano Martínez míče dotkl, nezabránil mu, aby se od tyče odrazil za brankovou čáru. Asistence: Harvey Barnes.
18'
Leicester City je znovu u míče a je s ním na vlastní polovině. Zatím čekáme na první vyloženou šanci v utkání, případně na úvodní branku.
17'
Na levé straně se pohyboval Anwar El Ghazi, který přihrával před branku, kde se nacházel Bertrand Traoré. Tomu se podařilo vystřelit, jenže pokus zastavil skluzem jeden z bránících hráčů lišek.
14'
Leicester rozehrával standardní situaci a na centr nedoskočil Wilfred Ndidi. Obránci domácího mužstva situaci odvrátili do bezpečí, v tomto momentu začalo v Birminghamu hustě pršet.
13'
Dvojice Harvey Barnes a Luke Thomas jsou velmi aktivní. Tito hráči opět dobře zapracovali a připravili o balon Bertranda Traorého. Hráči v modrých dresech se tak znovu mohou tlačit do útoku.
12'
Z velké dálky se do míče opřel Ricardo Pereira, jehož pokus srazil nad branku Ahmad Almuhammadí. Leicester rozehrál další roh, jenomže Jonny Evans nenašel nikoho v modrém dresu.
11'
Luke Thomas je v úvodu zápasu velmi aktivní, tentokrát u postranní lajny našel spoluhráče. Harvey Barnes si naběhl až do šestnáctky, kde se pokusil o zakončení, které srazil na rohový kop Ezri Konsa. Domácí obránce výborně couval.
10'
Ahmad Almuhammadí předvedl nákop na pravé straně, který si pohlídal Luke Thomas. Jenomže tomu nevyšel první dotek s míčem, a tak dál hraje domácí celek.
9'
Hráči v modrých dresech jsou stále u míče, avšak kombinují jen na vlastní polovině. Domácí mužstvo se napadat nechystá, Aston Villa je zatím hodně pasivní.
8'
Aston Villa se nyní ubránila a bude v tom muset pokračovat. Následuje vhazování, které provede Luke Thomas, jenž dlouho čekal na pohyb spoluhráčů.
7'
Hostující mužstvo uklidňuje hru kombinací mezi vlastními obránci. Následně Luke Thomas přihrával na levé straně, kde se pohyboval Harvey Barnes, avšak situaci zažehnal Ahmad Almuhammadí.
6'
Leicester City vstoupil do zápasu hodně aktivně a je velice nebezpečný od samotného začátku. Ovšem hosté se musejí dávat pozor na výpady soupeře. Přihrávku do vápna ale nezvládl Ollie Watkins.
4'
Z pravé strany přišel centr před branku, odkud míč na roh odvrátil Tyrone Mings. Pas byl před brankou odvrácen, ale do míče se zpoza vápna opřel Luke Thomas, jehož snažení bylo znovu sražené na roh.
3'
Domácí mužstvo se snaží soupeře vylákat z bloku a v pohodě si kombinuje na vlastní polovině hrací plochy. Jenže po nákopu se balonu zmocnili lišky.
2'
Aston Villa do dnešního střetnutí nastoupila v tradičních vínových dresech, naopak Leicester City se znovu oblékl do modré sady. Na trávníku zatím za obranu běžel Jamie Vardy, který nepřetlačil obránce.
1'
Jdeme na to, utkání totiž bylo právě zahájeno! Po pokleknutí v boji proti rasismu začala na balonu Aston Villa. Míč doputoval až k brankáři, ale následný nákop si Leicester pohlídal. Zpoza šestnáctky pak vystřelil Ricardo Pereira, jenž našel jen náruč Emiliana Martíneze.
1'
Oba celky přicházejí na zelený pažit Villa Parku, za malou chvilku už bude vše směřovat k zahajovacímu výkopu. Pojďme se společně bavit nejlepším anglickým fotbalem.

Aston Villa FC: E. Martínez – A. Almuhammadí, Konsa, Mings (C), Targett – Douglas Luiz, J. McGinn – B. Traoré, Barkley, El Ghazi – Watkins.
Náhradníci: Heaton – Davis, Trézéguet, Nakamba, Ramsey, M. Sanson, N. Taylor, Hayden, Chukwuemeka.

Leicester City: Schmeichel (C) – R. Pereira, J. Evans, Söyüncü, Thomas – Tielemans, Ndidi – Castagne, Maddison, H. Barnes – Vardy.
Náhradníci: D. Ward – Albrighton, Amartey, Daley-Campbell, Fuchs, Choudhury, Iheanacho, N. Mendy, Ünder.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett.
Ještě jednou vás vítám u dnešního přenosu z pětadvacátého kola anglické Premier League. Do boje jde tým, který české fanoušky velmi zajímá, protože hostující celek je soupeřem pražské Slavie. Ovšem ani Aston Villa se rozhodně dnes nedá lacino.
Aston Villa střídá lepší výsledky s horšími, ale v posledních týdnech zabrala, když prohrála jen dva ze šesti ligových duelů! Villans dokázali porazit Arsenal a vyhrát na Southamptonu, zatímco v posledním duelu uhráli bezbrankovou remízu na Brightonu. Klíčem k úspěchu je defenziva, která je po Citizens druhu nejlepší v celé soutěži!

Leicester má v nohách čtvrteční souboj Evropské ligy na hřišti Slavie, kde parta kolem Jamieho Vardyho uhrála jen remízu 0:0. Leicester tak natáhl svou úspěšnou sérii pěti soutěžních zápasů bez porážky a s jediným inkasovaným gólem, když v posledním ligovém utkání zdolal Liverpool 3:1. I díky tomu je Leicester druhý za Manchesterem United jen o skóre.
Všem fanouškům anglického fotbalu přeji příjemné nedělní odpoledne! Program 25. kola Premier League pokračuje soubojem mezi Aston Villou a Leicesterem.