Premier League - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brighton : Manchester City - 18. května 2021   20:00

Brighton
50' Trossard  • 72' Webster (Groß) • 76' Burn
3:2
(0:1)
Manchester City
2' Gündoğan  (Mahríz) • 48' Foden
Brighton
Sánchez – White, Webster, Burn – Groß (C), Alzate (65. Zeqiri), Bissouma, Moder – Džahánbachš (49. Lallana), Mac Alister – Welbeck (29. Trossard).
Steele, Walton – Karbownik, Lallana, Caicedo, Connolly, Trossard, Tau, Zeqiri.
S. Attwell – C. Hatzidakis, N. Hopton
Amex Stadium, Falmer
7945 diváků
Ederson – Cancelo, Stones, Rúben Dias, Zinčenko – B. Silva (77. Jesus), Rodri, Gündoğan (C) (56. Fernandinho) – Mahríz, F. Torres (15. García), Foden.

Děkuji za pozornost a přeji krásnou dobrou noc. Na shledanou.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 4:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 13:11.
Zápas končí a končí poměrně překvapivým, leč zřejmě zaslouženým výsledkem. Hosté sice začali oba poločasy parádně, v obou dosáhli rychlé branky a v na začátku toho druhého tak vedli už 2:0. Jenže hráli o deseti a síly jim přeci jen docházeli. Domácí se dostali do hry díky rychlému snížení, které jim zvedlo sebevědomí, City ještě dokázalo těsný náskok držet do 72. minuty, kdy inkasovalo podruhé a o čtyři minuty později potřetí.
V závěru byli jeho hráči blízko vyrovnaní, ale šanci už nevyužili a tak si Brighton připisuje velice cenný skalp.
90+6'
90+5'
Žlutou kartu dostává zaslouženě Robert Sánchez (Brighton & Hove Albion FC), a sice za zdržování.
90+4'
Velká skrumáž před bránou Brightonu, domácí ale stačili zareagovat jako první a míč poslali do bezpečí.
90+3'
Žlutou kartu dostává Adam Webster (Brighton & Hove Albion FC).
90+1'
Velké šance favorita. Gabriel Jesus pálil už v pokutovém území z levé strany, ale Robert Sánchez míč vyrazil a pak jej rychle odehrál pryč před dobíhajícím soupeřem. Následně k balónu doběhl Eric García, ale jeho tvrdá rána letí vedle bližší tyče.
90+1'
Stejně jako v první, i ve druhé půli se bude nastavovat pět minut.
90'
Penalta to není a může se hrát dál.
90'
Rozhodčí se ještě radí s VAR, zda předchozí situace v pokutovém území nebyla faulem.
89'
Ojedinělá příležitost Manchesteru, kdy se před bránu pokoušel natlačit Gabriel Jesus, ale neuspěl.
88'
Hraje se u středového kruhu, daleko od obou branek, což pochopitelně vyhovuje vedoucímu mužstvu.
86'
Nyní to jsou hráči v bílomodrých dresech, kdo nikam nepospíchá a šetří čas. Soupeř už navíc nemá tolik sil.
85'
Tentokrát si už Brighton faul nevynutil a musí rychle zpátky.
84'
Alexis Mac Alister před sebou měl dost volného prostoru, ale v poslední chvíli do jeho rány vložil nohu Rúben Dias, který míč zblokoval a zabránil tak velké šanci.
83'
Jakub Moder se provinil faulem, kartu sice nevidí, ale jeho mužstvo musí opustit útočnou stranu.
82'
Žlutou kartu dostává za faul na Yvese Bissoumu Fernandinho (Manchester City).
81'
Domácí tým se dostával do další příležitosti, Trossardovu přihrávku zblokoval jeden z hostů v poslední chvíli, bude to roh.
79'
Žlutou kartu dostává Rodri (Manchester City) za faul na Zeqiriho.
77'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Gabriel Jesus.
76'
Brighton právě vstřelil branku!
Brighton dokonal obrat. DANIEL BURN to nejprve zkusil levačkou, Ederson stačil levou rukou míč výtečně vyrazit, ale znovu jen k domácímu fotbalistovi, který dorážel pro změnu pravou rukou a dokázal dostat míč do opuštěné hostující svatyně. Její strážce se stačil jen ohlédnout, spoluhráči reklamovali ofsajd, ale ten v žádném případě nebyl.
75'
Sám Rijád Mahríz poslal míč kolem zdi a mířil na vzdálenější tyč, ale domácí brankář jeho úmysl vystihl, rychle skočil a míč uklidil do rukavic.
74'
Rijád Mahríz byl zcela jasně atakován nedovoleně a po delší době se musí mít na pozoru i Robert Sánchez, neboť bude čelit přímému kopu.
73'
Žlutou kartu dostává Bernardo Silva (Manchester City).
72'
Domácí dotahují dvoubrankové manko. ADAM WEBSTER zůstal nepokrytý v pokutovém území, hlavou usměrnil letící balón k levé tyči, kde bylo volné místo a kam Ederson neměl šanci dosáhnout.
71'
Domácím nelze upřít snaha, ale ta zatím ke gólu nevede. Leandro Trossard si nyní vynutil faul a jeho tým může zkusit zahrozit z přímého kopu.
70'
Hodně špatná přihrávka jednoho z domácích borců doletěla k brankáři MC, ten s rozehrávkou nepospíchá.
68'
Jakub Moder dostal křižnou přihrávku na levé křídlo, mohl možná zakončovat sám, ale volil zpětný pas na vzdálenější stranu, jenž ovšem nebyl přesný a míč se dokutálel do zámezí.
67'
Teď se přeci jen dostal Yves Bissouma ke střele, avšak pálil příliš vysoko nad. Ederson mohl zůstat v klidu.
66'
Další ze série nepřesných přihrávek domácích, kterou hosté pohotově odvrací.
65'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Steven Alzate, přichází Andi Zeqiri.
65'
Alexis Mac Alister si naťukl míč se spoluhráčem, ale zpětný pas nedokázal správně zpracovat a balón mu tak uniká.
63'
Pěknou souhru předvedli hráči domácího celku, té však chyběla přesnější finální přihrávka, který skončila jen v náruči připraveného vyběhnutého brankáře.
61'
Domácí si dlouho mezi sebou pouze přihrávají a vyčkávají na správný moment. Hodina hry za námi a poslední půl hodina před námi. Podaří se Brightonu vyrovnat?
59'
Pascal Groß naběhl na teč před bránu, míče se sice dotkl, ale tak, že jej pouze zastavil a obránci Manchesteru ho poté odkopli do bezpečí. Lépe se trefit a možná tu už bylo vyrovnání.
58'
Míče se zmocnili hráči outsidera a nyní útočí oni.
57'
Hosté si špatně přihráli a jejich slušná možnost tak končí. Zůstávají ale u míče.
56'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Ilkay Gündoğan, přichází Fernandinho.
55'
Ilkay Gündoğan se zvedl a odchází za postranní čáru. Kouč Guardiola nechce riskovat a svého svěřence střídá.
54'
Domácí zakopli míč do autu, o ošetření žádá jeden z hostů.
53'
Bernardo Silva se zřejmě provinil faulem, míč tak musí odevzdat.
52'
Nepovedená přihrávka domácích končí za postranní čárou, soupeř bude vhazovat.
50'
Domácí snižují a jejich fanoušci jásají. LEANDRO TROSSARD si z levé strany popošel více na střed, několikrát naznačil střelu, čímž zmátl obránce a nakonec vypálil tvrdě k bližší tyči a do horní části soupeřovy svatyně. Ederson si na míč možná sáhl, ale vyrazit jej nedokázal.
49'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Alírezá Džahánbachš, přichází Adam Lallana.
48'
Manchester City právě vstřelil branku!
Favorit znovu skóruje hned na začátku poločasu. PHIL FODEN získal míč na obranné polovině svého mužstva, nikým neatakován se ale dostal až do pokutového území, žádnému z protihráčů se nepovedlo jej od balónu odstavit, a zamířil levačkou do vzdálenějšího dolního rohu brány.
46'
Úvod zápasu byl hodně svižný, během deseti minut se hosté dostali nejprve do rychlého vedení, avšak poté inkasoval João Cancelo červenou kartu a Mistr ligy se pak stáhl spíše do obrany a do útoku vyráží i zřídka. A protože domácí jsou v ofenzívě také neúspěšní, další gól už k vidění nebyl. Změní to druhé dějství?
45+6'
45+5'
Ederson teď při rozehrávce podklouzl a skončil na zemi, naštěstí pro něj ale dokázal odehrát míč dost daleko.
45+4'
Jenže byli to hosté, kdo vystihl jejich rozehrávku a situace se obrátila, Rijád Mahríz dlouho bojoval proti přesile a nakonec skončil na travnaté ploše těsně před hranicí pokutového území. K nelibosti hostů hlavní arbitr faul pískat odmítá.
45+3'
Míč letí až k Sánchezovi, který rychle rozehrává a jeho spoluhráči spěchají dopředu.
45+2'
Vysoký centr před bránu byla práce pro brankáře hostů, který míč uklidil do rukavic.
45+1'
Nastavovat se bude na první půli málo vídaných pět minut, ale není se čemu divit.
45'
Domácí odvrátili centrovaný míč a vyrazili do brejku.
45'
Rohový kop pro Manchester City.
43'
Ben White se málem dostal do zakončení z bezprostřední blízkosti, jenže míč ze vzduchu nedokázal zasáhnout a Ederson tak na svůj první těžký zákrok stále čeká.
42'
Hosté sice dělali co mohli, ale tentokrát se jim roh odvrátit nepodařilo a hráči se už shlukují před bránou.
41'
Pascal Groß centroval v pádu do pokutového území, ale v něm žádného ze spoluhráčů nenalezl.
39'
Ederson obdržel malou domů, ale jeho následná rozehrávka nebyla zrovna dobrá, Alírezá Džahánbachš se snažil z pravé strany najít před bránou někoho ze spoluhráčů, avšak zahuštěná obrana Manchesteru neponechala jediný volný prostor.
38'
Jakub Moder nedokázal projít skrz bránícího protihráče, balón mu utekl do zámezí a ani rohový kop to nebude.
37'
Ilkay Gündoğan nedokázal zpracovat prudkou přihrávku a míč mu utekl. Hosté ale velmi dobře šetří čas.
36'
Ederson si vyběhl pro míč, pohlídal jej v cestě do pokutového území a pak rychle uklidil do rukavic.
35'
City teď drží balón na útočné straně, daleko od své svatyně.
34'
Pascal Groß prověřil pozornost hostujícího brankáře, avšak ten s jeho nepříliš prudkým pokusem neměl moc velké problémy.
33'
Alexis Mac Alister si možná počínal v souboji o míč na hranici pravidel, ale hra pokračovala a domácí borec vyslal do šance na pravé křídlo Džahánbachše, jenž chtěl rychle po zemi přihrát na střed, ale jeho pas byl zblokován obranou soupeře.
31'
Dvakrát byli domácí blízko skórování, avšak v prvním případě nedokázal Pascal Groß zasáhnout míč v pokutovém území, v tom druhém už jeho spoluhráč sice střílel, ale slabě a pouze do protihráče.
29'
Ederson neodehrál míč zrovna přesně, zakopl jej pouze do autu, avšak v tu chvíli to bylo možná jediné východisko.
29'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Danny Welbeck, přichází Leandro Trossard.
27'
Žlutou kartu dostává Alírezá Džahánbachš (Brighton & Hove Albion FC), který hodně tvrdě fauloval střelce zatím jediné branky Gündoğana.
27'
Než se nachystá někdo z lavičky domácího mužstva, hraje se se stejným počtem hráčů na obou stranách, čehož by hosté mohli využít.
26'
Tak pravděpodobně ano, neboť fotbalista s číslem 18, který prakticky poslal protivníka do oslabení, odešel rovnou do kabiny.
25'
Je to Danny Welbeck, který v doprovodu opouští hrací plochu. Těžko říct, jak je jeho zranění vážné a zda bude nutné střídání i na domácí straně.
24'
Jeden z domácích fotbalistů dostal zřejmě křeč do nohy a zůstává sedět na trávníku. Nyní je ošetřován a hra je přerušena.
23'
A málem bylo pro jeho celek zle, z protiútoku totiž hosté zahrozili, avšak nabídnutou možnost naštěstí pro Brighton nevyužili. Budeme svědky rohu.
23'
Doplácí především na nepřesnosti, Alexis Mac Alister zkoušel křižnou přihrávkou vyslat do šance svého spoluhráče, jenže zamířil do míst, kde číhal jeden z obránců hostů.
21'
Balón však nakonec letí zpátky na jejich stranu, zatím toho hráči sedmnáctého celku tabulky směrem dopředu moc nepředvedli.
20'
Manchesteru nevyšla rozehrávka a domácí mohou zaútočit.
19'
Robert Sánchez vyběhl z brány, ale míč neudržel v náruči. Bylo to vinou faulu, kterého se dopustil jeden ze soupeřů a který hlavní arbitr nepřehlédl.
18'
Hosté vyrazili do útoku a získali rohový kop, čímž mohou zkusit zahrozit.
17'
Vzápětí letí přetažený křižný centr z levé strany jen do zámezí a Ederson s rozehrávkou opravdu nepospíchá.
17'
Hráči mistrovského celku reklamovali ofsajd, ten se nekonal a Alexis Mac Alister mohl pokračovat v útoku, špatnou přihrávkou ale poslal míč jenom soupeři.
15'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Ferrán Torres, přichází Eric García. Kouč Guardiola se rozhodl posílit obranu.
14'
Hostům se povedlo odehrát míč na soupeřovu stranu.
13'
Přímý kop rozehrával jeden Pascal Groß, trefil ale pouze zeď.
12'
Ne, verdikt zůstává v platnosti a City tak jdou už po dvanácti minutách zápasu do oslabení.
11'
Ještě se zkoumá VAR, tak uvidíme, zda bude situace ještě přehodnocena.
10'
Červenou kartu dostává João Cancelo (Manchester City).
9'
A pozor, João Cancelo fauloval Welbecka, který by šel jinak sám na brankáře a rozhodčí bez jakýchkoliv skrupulí vytahuje červenou kartu.
8'
Domácí faulovali kousek za středovou lajnu, soupeř tak bude rozehrávat na jejich straně.
6'
Málem bylo srovnáno, Danny Welbeck nabíhal z levé strany sám na hostující bránu, brankáře zkoušel přehodit obloučkem, ale to se mu nepovedlo. Nutno říct, že i kdyby skóroval, branka by pro předchozí ofsajd nejspíš neplatila.
5'
Pascal Groß pálil z dálky, jeho pokus zblokoval jeden z protihráčů na rohový kop.
2'
Na úvodní branku jsme opravdu dlouho čekat nemuseli. Mahríz si zatančil s míčem na pravém křídle, poté jej adresoval vzduchem na vzdálenější tyč, kam naběhli dva jeho spoluhráči, jedním z nich byl ILKAY GÜNDOĞAN, který z bezprostřední blízkosti hlavou usměrnil míč na vzdálenější stranu.
1'

Brighton & Hove Albion FC: Sánchez – White, Webster, Burn – Groß (C), Alzate, Bissouma, Moder – Džahánbachš, Mac Alister – Welbeck.
Náhradníci: Steele, Walton – Karbownik, Lallana, Caicedo, Connolly, Trossard, Tau, Zeqiri.

Manchester City: Ederson – Cancelo, Stones, Rúben Dias, Zinčenko – B. Silva, Rodri, Gündoğan (C) – Mahríz, F. Torres, Foden.
Náhradníci: Steffen – N. Aké, Laporte, B. Mendy, García, De Bruyne, Fernandinho, Palmer, Jesus.

Rozhodčí: S. Attwell – C. Hatzidakis, N. Hopton.
Vzájemný zápas

Dnešní soupeři se spolu utkali v polovině ledna. Guardiolův celek doma Fodenovou brankou zvítězil těsně 1:0.
Brighton

Domácí Brighton tak povedenou sezónu nezažil. V mnoha duelech sice předváděl skvělé výkony a trápil velké favority, ale kvůli horší produktivitě musel dlouho bojovat o záchranu. Po třiceti šesti kolech má Brighton na své kontě třicet osm bodů a patří mu sedmnáctá pozice. Na sestupové vody má však k dobru náskok jedenácti bodů a dnes může poměřit síly s obrovským favoritem. Naposledy doma Brighton remizoval 1:1 s West Hamem.

Manchester City letos prožívá parádní sezónu. Do konce Premier League sice zbývají ještě dvě kola, ale svěřenci Pepa Guardioly už mají jistý titul. Na druhý Manchester United mají k dobru luxusní náskok třinácti bodů. City navíc postoupilo do finále Ligy mistrů, kde se na konci května střetně s londýnskou Chelsea. Venku navíc City prohrálo naposledy v listopadu, když padlo na hřišti Tottenhamu. V posledním kole zvítězili hosté 4:3 na půdě Newcastlu.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Premier League mezi Brightonem a Manchesterem City.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.