Premier League - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Leicester - 18. května 2021   21:15

Chelsea
47' Rüdiger  • 66' Jorginho
2:1
(0:0)
Leicester
76' Iheanacho  (Ndidi)
Chelsea
E. Mendy – James, Silva, Rüdiger – Azpilicueta /C/ (88. Zouma), Kanté (32. Kovačić), Jorginho, Chilwell – Pulišić, Werner (90+1. Giroud), Mount.
Arrizabalaga – Emerson, Alonso, Abraham, Zíjáš, Hudson-Odoi.
Dean – Cann, Scholes
Stamford Bridge, Londýn
8000 diváků
Leicester
Schmeichel /C/ – Castagne, Fofana, Söyüncü, Thomas – Albrighton (67. Pereira), Tielemans, Ndidi, Pérez – Maddison (60. Iheanacho), Vardy.
Ward – Morgan, Fuchs, Amartey, Praet, N. Mendy, Choudhury

Fotbalisté Chelsea oplatili Leicesteru sobotní finále Anglického poháru a v lize ho porážejí po třech a půl letech!

Domácí dlouho tvrdili muziku a hrálo se téměř stále na jednu bránu. Ještě před přestávkou do ní dostali míč dvakrát, ale ani jedna trefa neplatila.
Co nevyšlo za celou první půli, k tomu stačila minuta a čtvrt po změně stran. Kolenem usměrnil rohový kop zblízka do sítě obránce Antonio Rüdiger a byl to první gól Chelsea po 253 minutách do sítě Leicesteru. Navázal na něj z penalty za zbytečný Fofanův faul Jorginho Filho. Až poté začali hrát dopředu také hosté, jenže po hrubce v domácí rozehrávce stačil pouze zkorigovat střídající Kelechi Iheanacho.

Vítězové se posunuli na třetí příčku o bod před Leicester a účast v Lize mistrů mají ve svých rukou nejen ve finále této soutěže, ale i v domácí lize. Naopak „Liškám“ může postup proklouznout mezi prsty, neboť se před ně o skóre může po zítřejší dohrávce dostat úřadující mistr Liverpool.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:16.
90+8'
90+8'
Dnešní utkání sleduje 8000 diváků.
90+8'
Ještě stále se hraje a diváci sledovali rychlý brejk Leicesteru, jenže Pérezův přetažený pas se snáší za domácí bránu.
90+7'
Dlouhý nákop z půlky hřiště směřoval na Girouda, jemuž je v šestnáctce pískán faul na Fofanu.
90+5'
Brankář Schmeichel žene spoluhráče zpátky na hřiště, Leicester potřebuje vyrovnat a ne si vyřizovat účty.
90+5'
Žlutou kartu dostává Daniel Amartey (Leicester City).
90+4'
Žlutou kartu dostává nakonec jen autor původního nedovoleného zákroku Ricardo Pereira (Leicester City). Samotná šarvátka se obešla bez trestu.
90+3'
Do hromadné potyčky se po Pereirově faulu před střídačkami zapojují nejen hráči na hřišti, ale i náhradníci a členové realizačních týmů a sudí Dean stojí se žlutou kartou poblíž poněkud bezradně. Rozdat by ji mohl prakticky komukoli.
90+2'
Žlutou kartu dostává Edouard Mendy (Chelsea Londýn) za zdržování hry.
90+1'
Poslední změna v sestavě Chelsea: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Olivier Giroud.
90+1'
Nastavuje se 5 minut.
90'
Vyrovnání měl na noze Ayoze Pérez! Po skvělém průniku a zpětné přihrávce proti noze od Youriho Tielemanse však z 10 metrů těsně přestřeluje.
89'
Žlutou kartu dostává Wilfred Ndidi (Leicester City). Bezohledně vletěl do souboje s Mountem, kterého už zpracovával Tielemans.
88'
Kapitán Chelsea César Azpilicueta vzápětí opouští hřiště, na jeho místo přichází Kurt Zouma.
87'
Žlutou kartu dostává César Azpilicueta (Chelsea Londýn). Nebržděná srážka postiženého Söyüncüho hodně bolela.
86'
Po rohu hlavičkoval Reece James spíše do země a hosté odkopávají daleko pryč.
85'
Pulišić s Wernerem si nebezpečně měnili pozice i míč a proháčkovali se do šestnáctky, kde balon zakopává na roh Castagne.
83'
Z nařízeného přímého kopu nic nevzešlo, Chelsea bude alespoň vhazovat.
82'
Žlutou kartu dostává Wesley Fofana (Leicester City).
81'
Iheanacho pálí z každé pozice. Teď však místo střela ze 30 metrů, na kterou Mendy dobře viděl, měl raději pokračovat v postupu vpřed.
79'
Chilwell trefil jednočlennou rudou zeď. Odražený míč sklepl Silva pro Wernera, který zkusil zakončit nůžkami, ale jeho pokus nebyl žádný „Budínský “a mířil blíže rohovému praporku.
78'
Ricardo Pereira podrazil Chilwella a Chelsea bude rozehrávat zajímavý krátký roh.
76'
Leicester právě vstřelil branku!
Máme tu drama! Za 20 vteřin se KELECHI IHEANACHO dostal ke druhému zakončení, když po krátké rozehrávce od brány vypíchl míč Wilfred Ndidi a naservíroval mu před bránu. Nigerijec složil reparát přesnou trefou po zemi k tyči.
76'
Se štěstím se po několika odrazech dostal míč před Iheanacha, který pálil mezi nohama Thiaga Silvy těsně vedle.
74'
Londýňané se zatáhli a brání dvougólový náskok, který je posouvá na třetí příčku ligové tabulky.
71'
Jako bych to přivolal, Edouard Mendy si konečně zachytal. Pérezovu střelu zpoza šestnáctky doprostřed brány by ovšem zvládl každý průměrný brankář okresní úrovně.
69'
Tielemans hledal dloubáčkem ve vápně Vardyho, míč ovšem po jeho sražené hlavičce odskočil až k Mendymu. Ten ještě nečelil ani jediné přímé střele.
67'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Marc Albrighton, přichází Ricardo Pereira.
66'
Chelsea právě vstřelila branku!
Autorem branky z pokutového kopu je JORGINHO FILHO. Brazilec si počkal na brankářův pohyb a stačilo po zemi zlehka šoupnout míč do jeho protipohybu.
65'
Werner to schytal od Fofany přes kotníky a zdá se, že se tak stalo uvnitř šestnáctky. Rozhodčí nejprve nařídil trestný kop, ale po konzultaci s VAR nařizuje penaltu pro domácí!
64'
Toto provedení Youriho Tielemanse bylo ještě horší, domácí se zmocnili míče a Kovačić vyslal do sóla Wernera. Ten přes obránce zakončuje slabě do Schmeichelovy náruče.
63'
Obléhání domácího území pokračovalo a Albrighton vybojoval v souboji na zemi s Chilwellem další roh z opačného křídla.
62'
Rohový kop nedostal do vápna Tielemans a Leicesteru nevyšlo ani několik dalších pokusů.
60'
V ofenzívě Leicesteru City střídá neviditelného Jamese Maddisona nejlepší klubový střelec Kelechi Iheanacho.
59'
S obličejovou maskou hrající Rüdiger se vydal na útočný výpad, jeho dlouhý slalom zastavuje nedovoleně hrdina pohárového finále Tielemans.
58'
Domácí kombinace se sice přesunula na polovinu modrých, ale Leicester se stále jen zřídka dostane k míči.
56'
Po chvilce je Ayoze Pérez opět viděn s bolestivou grimasou na zemi. Sudí Dean prověřuje jeho stav, ale pískat faul nebude.
54'
Během asi tří vteřin odpadli ze soubojů Maddison i Pérez, rozhodčí píská druhý zákrok jako faul.
53'
Za potlesku tribun se Mount zvedá z trávníku po svých a zatím čeká za postranní čarou, hra pokračuje krátkou přesilovkou Leicesteru.
51'
Domácí jen zřídka půjčují soupeři míč. Protiakce Ayozeho Péreze ztroskotala v klinči s Masonem Mountem, který si poranil koleno a na plochu spěchá lékař.
49'
Chelsea uklidňuje hru rozehrávkou dozadu po faulu Çağlara Söyüncüho na půlící čáře.
47'
A konečně regulérní. Po rohovém kopu napnul síť zblízka kolenem ANTONIO RÜDIGER. Chilwellův centr mu smolně přizvedl hlavou Vardy.
47'
Luke Thomas zastavuje akci Chelsea v šetnáctce odkopem na roh.
46'
Branka Leicesteru zůstává v letošní sezóně pro fotbalisty Chelsea zakletá. Třebaže se až na výjimky hraje na jednu bránu, platí skóre nula nula. Domácí napnuli síť dvakrát, ale první gól neplatil pro ofsajd, druhý byl dosažený rukou.
Leicester se podobně jako v sobotním finále pouze brání a čeká na případný smrtící brejk.

Statistiky první půle:
Držení míče 64% – 36%, střely na bránu 2:0, střely mimo 5:1, rohy 4:3, fauly 10:6, ofsajdy 1:0.
45+2'
45+2'
Pilíř obrany „Lišek“ Wesley Fofana včas vystoupil proti rychlé akci domácích a odvrací míč za postranní čáru.
45+1'
Chilwell si kličkou připravil centr, který téměř z úrovně brankové čáry posílá jen do Schmeichelových rukavic.
45'
Sudí Dean nastaví dvě minuty.
44'
Za hlavu se drží Pérez i Castagne. Prvně jmenovaný po nepřesném přízemním centru, spoluhráč se o padesát metrů za ním svíjí bolestí na trávníku. Za zákrok na něj měl Leicester ponechanou výhodu.
43'
Do šestnáctky se zprava mezi dvěma beky vřítil Mount a hledal před bránou Pulišiće, který z bezprostřední blízkosti prudkou přihrávku nezpracoval a míč se od něj odráží vedle tyče.
42'
Ani podruhé z toho nic nebylo, Ayoze Pérez si zpracoval míč rukou.
41'
Do rohového kopu Leicesteru se vrhl rybičkou Chilwell a Tielemans si svou úlohu hned zopakuje.
40'
Azpilicueta zastavuje protiútok hostů za cenu rohu.
38'
Útočný faul je pískán Wernerovi, jeho obětí byl Timothy Castagne.
37'
Pulišić z hloubi pole nádherným pasem našel Azpilicuetu, který z voleje sklepl míč pod sebe a Mason Mount po odrazu o trávník pálí z dobré pozice na tribunu.
35'
Podruhé předčasná radost, tentokrát trvala o něco déle. TIMO WERNER dostal míč po rohu za brankovou čáru, Schmeichel vyškraboval pozdě. Sudího Deana upozornila nejdříve na gól branková technologie, jenže po zásahu VAR gól neplatí, neboť byl dosažen rukou! Také tento fakt rozhodčímu na hřišti unikl.
33'
Další roh získává pro Chelsea po pravokřídelní akci Timo Werner. Německý útočník si naběhl na Jorginhovu kolmici, ale jeho střelu z úhlu srazil Castagne.
32'
Brzké střídání v týmu Chelsea: ze hřiště odchází zřejmě lehce zraněný N'Golo Kanté, kterého nahrazuje Mateo Kovačić.
32'
Žlutou kartu dostává Ayoze Pérez (Leicester City) za faul zezadu na Chilwella.
29'
Ze shluku hráčů vyskočil nejvýše Thiago Silva a hlavičkuje podobně jako před chvilkou na opačné straně Vardy z malého vápna mimo.
28'
Mason Mount postupoval přímočaře na bránu. Ztracený míč se k němu hned zase vrátil a domácí útočník z těžkého úhlu pálí z otočky. Kasper Schmeichel jednou rukou vytěsňuje na roh.
27'
Leicester se opět zatáhl a Chelsea kombinuje neúčelně do plných.
25'
První roh „Lišek“ rozehrál Youri Tielemans a v hledišti to jen zahučelo, když z malého vápna hlavičkoval Vardy vysoko nad břevno.
24'
Mount se stahoval s Tielemansem a pomohl si proti belgickému reprezentantovi drobným zatažením.
22'
Timo Werner napnul síť z metrového ofsajdu. Domácí se hněvají úplně zbytečně.
21'
Hraje se od podlahy, fotbal kouskují střídavě fauly na obě strany.
19'
Po několikátém nákopu do šestnáctky padá Werner po zásahu Tielemanse, jenž se napřahoval k odkopu a o protihráči za sebou netušil. Rozhodčí Dean to viděl jako útočný faul. Rozhodně sporný verdikt, tady se dala pískat i penalta.
17'
Çağlar Söyüncü nezaviněným skluzem zboural Pulišiće. Sledoval padající míč, podjela mu noha a nechtěně bolestivě zajel do soupeře, kterému se upřímně omlouvá.
16'
Castagne odkopl míč pronikajícímu Pulišićovi.
14'
Mendy si stahuje do náruče Tielemansův centr, na který beztak nikdo nenabíhal.
13'
Edouard Mendy znovu rozehrává furiantsky nakrátko těsně kolem forčekujícího Vardyho.
12'
Oddech pro Leicester po Azpilicuetově faulu na Thomase.
10'
První roh zápasu Chelsea nevyužívá.
9'
Kasper Schmeichel se vrhl po pravici a vyškrabuje ránu Kantého, který se snadno protáhl za obranu. Odražený míč po sérii narážeček napálil Pulišić a tečovaná střela letí nad břevno.
8'
Edouard Mendy chladnokrevně rozehrává přes napadající útočníky Leicesteru, avšak domácí dovedli akci po půl minutce zpátky ke svému brankáři.
5'
Azpilicueta si nabíhal na zadní tyči na jedovatý centr, ale mladíček Thomas kapitána Chelsea uhlídal.
4'
Timo Werner se elegantně uvolnil uprostřed a postupoval s míčem na noze osou hřiště. Dobře načasoval přihrávku doleva na zcela volného Chilwella, jehož křížná střela se mezi tyče nevešla.
2'
Po faulu Bena Chilwella musela zpozornět obrana Chelsea, ale Tielemansův nákop do vápna odvrátila bez větších potíží.
1'
Domácí hrají celí v modrých, hosté v rudých dresech.
1'

Chelsea: E. Mendy – James, Silva, Rüdiger – Azpilicueta (C), Kanté, Jorginho, Chilwell – Pulišić, Werner, Mount.
Náhradníci: Arrizabalaga – K. Zouma, Emerson, Kovačić, Alonso, Abraham, Zíjáš, Giroud, Hudson-Odoi.

Leicester City: Schmeichel (C) – Castagne, Fofana, Söyüncü, Thomas – Albrighton, Tielemans, Ndidi, Pérez – Maddison, Vardy.
Náhradníci: Ward – Morgan, Pereira, Fuchs, Amartey, Praet, N. Mendy, Choudhury, Iheanacho.

Rozhodčí: Dean – Cann, Scholes.
Vzájemné zápasy

Poslední ligová výhra Chelsea se datuje do září 2017. Od té doby se radoval dvakrát Leicester a čtyři utkání skončila nerozhodně. V letošním ročníku zvítězil Leicester City jak doma v lize 2:0 (6. Ndidi 41. Maddison), tak v sobotu ve zmíněném finále poháru 1:0 (63. Tielemans).
Leicester City (20-6-10, 65:44) v sobotu ve Wembley oslavil při páté finálové účasti premiérový zisk nejstarší fotbalové trofeje světa – FA Cupu. Rychle však musí přepnout pozornost na vrchol ligové sezóny.
Před týdnem „Lišky“ výhrou 2:1 na hřišti Manchesteru United napravily nečekaný výbuch 2:4 s Newcastlem a jsou třetí o dva body před Chelsea a o tři před Liverpoolem, který má v posledních dvou kolech nejsnazší los a hraje až ve středu.

Nejlepší střelci:
18 – Iheanacho, 15 – Vardy, 13 – Barnes, 11 – Maddison, 9 – Tielemans.
Chelsea Londýn (18-10-8, 55:33) v závěru sezóny bojuje na třech frontách – po porážce 0:1 ve finále FA Cupu od Leicesteru ji čeká finále Ligy mistrů s Manchesterem City a o účast v příštím ročníku nejprestižnější evropské soutěže bojuje také v domácí Premier League, kde hájí poslední postupovou příčku o bod před Liverpoolem. Minulou středu podlehla v městském derby Arsenalu 0:1 a dnes ji čeká klíčový zápas sezóny – po pouhých třech dnech znovu narazí na třetí Leicester.
Londýňané mají druhou nejlepší obranu, ale až osmý útok Premier League.
12 – Werner, Abraham, 11 – Giroud, 9 – Mount, 8 – Havertz.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.