Premier League - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Chelsea - 4. března 2021   21:15

0:1
(0:1)
Chelsea
42' Mount  (Kanté)
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold, Fabinho, Kabak, Robertson – Th. Alcântara (80. Milner), Wijnaldum (C), Jones (62. Diogo Jota) – M. Salah (62. Oxlade-Chamberlain), Firmino, Mané.
Atkinson – Burt, Bennett
Anfield Road, Liverpool
Chelsea
Mendy – Azpilicueta (C), Christensen, Rüdiger – R. James, Kanté, Jorginho, Chilwell – Zijach (66. Pulisic), Mount (81. Kovačić) – Werner (90+1. Havertz).

Chelsea se dnešní výhrou posouvá na čtvrté místo, před pátým Evertonem disponuje náskokem jednoho bodu a šestý West Ham ztrácí dva, oba celky ale ještě mají jedno utkání k dobru. Liverpool ze sedmého místa ztrácí čtyři body, navíc těsně za sebou má Tottenham i Aston Villu.

Premier League pokračuje zase o víkendu, Liverpool v neděli hostí o záchranu bojující Fulham, Chelsea se v pondělí představí v dalším důležitém souboji o Ligu mistrů s Evertonem.

Červené karty: 0 – 0
Liverpool je poprvé ve 129leté klubové historii popáté v řadě poražen v domácím ligovém zápase, Chelsea podlehl 0:1 brankou Masona Mounta ze 42. minuty a londýnský klub získává mimořádně důležité body v boji o Ligu mistrů.

V utkání jsme měli dva velmi kontroverzní momenty, velmi těsný ofsajd Tima Wernera při první brance zápasu v 24. minutě, která byla odvolána po zásahu videorozhodčího, na začátku druhého poločasu pak rozhodčí Atkinson neodpískal penaltu po zásahu rukou N'Gola Kantého.
90+4'
90+4'
Série soubojů ve středu hřiště, to už si Chelsea pohlídá.
90+3'
Křeče trápí Antonia Rüdigera, pomáhají mu Christensen s Chilwellem.
90+2'
Chelsea nezvykle střídala před bráněním rohového kopu, i další standardní situaci soupeře ale odolala bez potíží.
90+1'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Kai Havertz.
90+1'
Rozhodčí Atkinson oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
Po faulu Pulisice na útočné polovině je Liverpoolu ponechána výhoda, to už ale běží devadesátá minuta.
88'
Maného ve středu hřiště fauloval Antonio Rüdiger, Senegalce pak při pádu trefil míčem zblízka do hlavy Mateo Kovačić.
87'
Liverpool se znovu snaží tlačit dopředu, Azpilicueta ale před Jotoou odehrál míč za postranní čáru.
85'
Přeci jen se Liverpool dostal do šance! Roberto Fimino z levého křídla přihrával před branku, míč se odrazil k Ozanu Kabakovi, ten ale zblízka nedokázal zakončit. Liverpool zůstal v náporu, ten však po centru Alexandra-Arnolda ukončuje hlavička Wijnalduma přesně doprostřed branky.
85'
Robertsonův centr César Azpilicueta odhlavičkoval za pokutové území.
84'
Diogo Jota se na levém křídle nedostal přes Christensena, tomu se však nepovedlo udržet míč ve hřišti a následovat bude rohový kop.
83'
Centr Alexandra-Arnolda si hostující defenziva pohlídala, Liverpool si nadále počíná bezradně.
82'
Alexander-Arnold hledal lobovaným pasem v pokutovém území Roberta Firmina, ten přetlačil Christensena, nenabral ale potřebnou rychlost a k míči měl blíže Edouard Mendy.
81'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Mason Mount, přichází Mateo Kovačić.
80'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Thiago Alcântara, přichází James Milner.
80'
Robertsonův centr Christensen odkopl do zámezí k rohovému praporku a ukazoval rozhodčímu Atkinsonovi, že by se mělo vhazovat a ne případně kopat roh.
79'
Jorginho se dostal pod tlak u vlastního pokutového území, dvou napadajících hráčů se zbavil elegantní kličkou, pak se ale zbavil také míče velmi nepřesnou přihrávkou.
78'
Třetím trumfem Jürgena Kloppa bude James Milner, pak už domácí trenér nebude moci nijak změnit svoji sestavu. Samozřejmě s výjimkou situace, pokud by některý z jeho hráčů utrpěl zranění hlavy. V takovém případě bylo nedávno povoleno i čtvrté střídání.
77'
Z následného rohu Chelsea nijak nezahrozila.
77'
Mason Mount kolmicí po levém křídle vysunul do další šance Tima Wernera, ten už však byl zahnán do ostrého úhlu, zkusil se trefit Alissonovi mezi nohy, brazilský brankář je ale zaklapl včas.
76'
Tentokrát mají míč obránci Chelsea a domácí fotbalisté se jen nesměle nadechují k napadání jejich rozehrávky.
75'
Liverpool je sice v držení míče, hraje však hluboko na vlastní polovině a domácí obránci si často musí pomoct rozehrávkou k brankáři Alissonovi.
73'
Před pár minutami už uběhlo deset hodin hry od momentu, kdy Liverpool naposledy skóroval na Anfieldu z otevřené hry. Povedlo se mu to po Vánocích při remíze 1:1 s West Bromwichem, od té doby v domácím prostředí skóroval jen proti Manchesteru City z penalty.
72'
Tempo hry výrazně opadlo, Liverpoolu se vůbec nedaří ve středu hřiště a Chelsea nadále kontroluje průběh zápasu. Ovšem je to jen o jednu branku a Liverpoolu tak ke změně bodového rozložení stačí jedna úspěšná akce.
71'
Další neúspěch Liverpoolu na pravém křídle, po odrazu míče do zámezí vhazuje Ben Chilwell.
69'
Chilwellův centr zablokoval Trent Alexander-Arnold, hostující fotbalista se ale ještě zmocnil odraženého míče a dostal se přes pravého beka Liverpoolu, následným centrem ale překopl předbrankový prostor.
68'
Třetí roh Liverpoolu byl premiérovým z levé strany, před branku tak centroval Andy Robertson, míč ale s jistotou stáhl ze vzduchu Edouard Mendy.
67'
Centr Alexandra-Arnolda Jorginho srazil na rohový kop.
67'
Antonio Rüdiger fauloval Sadia Maného nedaleko rohu pokutového území, to může být nebezpečná standardní situace.
66'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Hakím Zijach, přichází Christian Pulisic.

Z útočných hráčů Chelsea byl Zijach výrazně nejméně nebezpečný.
66'
Trent Alexander-Arnold se u postranní čáry neprosadil a první střídání chystají i hosté.
65'
Standardní situace pro Chelsea, Zijachův centr domácí defenziva odvrací.
63'
Do Robertsonova centru Roberto Firmino jemně trkl hlavou, míč ale prodloužil daleko mimo branku i mimo dosah svých spoluhráčů.
62'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Curtis Jones, přichází Diogo Jota.
62'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Mohamed Salah, přichází Alex Oxlade-Chamberlain.
62'
Jürgen Klopp chystá dvojité střídání, do hry přijdou Alex Oxlade-Chamberlain a Diogo Jota.
61'
Čtvrtou střelu Liverpoolu zapsal do statistik z dálky Alexander-Arnold, jeho střela ale byla zablokována ještě daleko před Mendym.
61'
Po hodině hry je to na střely 3:10, na bránu 0:5.
60'
Kanté vypíchl míč Robertu Firminovi, tím alespoň pro tuto chvíli útočné snažení Liverpoolu končí.
59'
Nepovedený centr Alexandra-Arnolda Azpilicueta velmi nedůrazně odehrál jen zpět k hráčům Liverpoolu, ti jsou stále natlačeni u pokutového území.
58'
Druhý roh Liverpoolu rozehrál Alexander-Arnold po zemi až před branku, tam ale byl připravený Antonio Rüdiger. Ten se v úvodu sezóny zdál být odepsán, zejména po příchodu Thomase Tuchela ale pořádně oživl.
56'
Timo Werner si nabíhal na dlouhý nákop do pokutového území, v pádu ale míč jen prodloužil k Alissonovi.
55'
Sadio Mané dostal míč za obranu Chelsea, Andreas Christensen jej ale ke střele nepustil, navíc je Senegalcovi máván ofsajd.
54'
Ben Chilwell vnikl do pokutového území pomocí narážečky s Mountem, Chilwellovu střelu vyrazil Alisson a povedlo se mu zneškodnit i dorážku Hakima Zijacha!
53'
Chilwell se prohnal po levé straně hřiště, pak jeho zpětná přihrávka před pokutové území dorazila ke Kantému, ten si netroufl na střelu levačkou, k zakončení už se pak nedostal.
52'
Zijachovu kolmici po ose hřiště k pokutovému území se nepovedlo zpracovat Mountovi, Liverpool pak přenesl hru na útočnou polovinu.
50'
Centr Alexandra-Arnolda našel před brankou Fabinha, ten ale hlavou zakončuje vedle branky.
50'
Liverpool vybojoval svůj první rohový kop, rozehrát jej míří Trent Alexander-Arnold.
49'
Nakonec je rozhodnuto, že Kanté nezahrál nedovoleně a hra může zase navázat.
48'
Po souhře se Salahem na pravém křídle Firminův centr zablokoval N'Golo Kanté rukou. Rozhodčí Atkinson nechal pokračovat ve hře, ještě se ale určitě bude situace prověřovat u videa.
47'
Alexander-Arnold přihrávkou z pravého křídla hledal před brankou Roberta Firmina, před ním ale stačil zasáhnout Christensen a odehrál míč do bezpečí z pohledu Chelsea.
46'
Po přestávce se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'

Fauly: 4 – 5
Liverpool prohrál poslední čtyři domácí zápasy v řadě a ztrácí i po prvním poločase souboje s Chelsea. Hosté už chvíli vedli ve 24. minutě, než byl gól Tima Wernera odvolán kvůli nesmírně těsnému ofsajdu a dočkali se tak až ke konci prvního poločasu, kdy se po velmi rychlém přechodu do útoku trefil Mason Mount.

Liverpool se zatím trápí ve středu pole a moc si toho dopředu nevypracoval.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Atkinson k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
45'
Po dlouhém nákopu hostů na útočnou polovinu byl před Wernerem dříve u míče Alexander-Arnold, německý útočník jej přistrčil a k jeho nevoli se píská proti Chelsea.
44'
Při liverpoolské rozehrávce Chelsea vysouvá presink, na útočné polovině se teď ocitlo až šest fotbalistů v modrém.
42'
Chelsea právě vstřelila branku!
Chelsea podnikla smrtící přechod do útoku a ujímá se vedení! Po Azpilicuetově zisku míče u vlastního pokutového území jej N'Golo Kanté nakopl na útočnou polovinu, kam si naběhl MASON MOUNT a svoji ránu od hranice pokutového území perfektně vtlačil ke vzdálenější tyči domácí branky!
42'
Mohamed Salah na pravém křídle přešel přes dva hráče, na třetího v podobě Bena Chilwella už nevyzrál.
41'
V hledišti nechybí ani Kenny Dalglish, jedna z největších liverpoolských legend právě dnes slaví sedmdesáté narozeniny.
40'
Ben Chilwell dostal příliš dlouhou přihrávku k postranní čáře, kterou už na hrací ploše nedoběhl.
38'
Po Mountově přihrávce Hakim Zijach ránou z první trefil bránícího Ozana Kabaka.
37'
Zijachův centr přeletěl Wernera a doputoval jen k Alexandru-Arnoldovi, Chelsea se pak ještě zmocnila odraženého míče, Mason Mount ale z voleje mířil vysoko nad branku.
35'
Mané se provinil nedovoleným způsobem v souboji s Christensenem, Chelsea rozehrává na vlastní polovině.
35'
Curtis Jones se na levém křídle neprosadil proti důraznému Jamesovi, ten navíc vybojoval autové vhazování.
33'
Na střelecké pokusy je to 2:3, na bránu 0:1. Tou jedinou směřující do prostoru mezi tři tyče je zakončení Tima Wernera přímo doprostřed branky.
32'
V prostoru pro náhradníky se velmi aktivně rozcvičuje i liverpoolská trojice, mezi niž je Diogo Jota, jenž by se mohl vrátit do zápasového zatížení po tříměsíčním zranění.
30'
Curtis Jones si u hranice pokutového území nachystal míč na pravačku, následná rána mu ale vůbec nesedla a zamířila mnoho metrů za vzdálenější tyči hostující branky.
30'
Liverpool je nastěhován na útočné polovině, hosté reklamovali ruku Fabinha, rozhodčí Atkinson ale nechává pokračovat ve hře.
28'
Mohamed Salah centroval z první a našel za zády Césara Azplicuety Sadia Maného, tomu se však nepovedlo dobře míč zpracovat, ani zakončit.
27'
Timo Werner znovu v akci, tentokrát se snažil protlačit k brance na levém křídle podél brankové čáry, s míčem už ale byl v zámezí.
26'
A gól neplatí! Tak to byla skutečně velmi těsná situace.
25'
První trefa zápasu je ještě prověřována u videa, zda-li Timo Werner nebyl v ofsajdu.
24'
Jorginho adresoval kolmici za obranu Liverpoolu, Alisson vyběhl daleko z branky, u míče ale byl dříve TIMO WERNER, ten brazilského brankáře oběhl a přes dobíhajícího Ozana Kabaka dopravil míč do sítě!
22'
Alisson krátkým výhozem rozehrál míč na Ozana Kabaka, ten potáhl míč do středu hřiště, kde se prudkou přihrávkou snažil vysunout Maného, přihrával však příliš prudce a velmi nepřesně.
21'
V posledních deseti minutách má Chelsea téměř dvoutřetinové držení míče.
20'
Sadio Mané byl faulován u postranní čáry, Reds rozehrávají z blízkosti střídaček.
19'
Centr Masona Mounta od rohového praporku se neujal, Liverpool už přesunul hru do středu hřiště.
19'
Ben Chilwell na levé straně hřiště vybojoval rohový kop pro Chelsea, hostující hlavičkáři už míří před branku.
18'
Werner se na hranici pokutového území neprotlačil přes Fabinha, ten německého útočníka odblokoval tělem.
17'
Další útočnou akci Chelsea zakončil César Azpilicueta ránou zpoza pokutového území, ta proletěla nad domácí brankou.
16'
Jamesův centr odhlavičkoval Ozan Kabak,Azpilicueta ale vracel míč do pokutového území, kde se k němu dostal Timo Werner, před Alissonem ale zakončoval nedůrazně a brazilský brankář se zmocnil míče.
16'
Během úvodní čtvrthodiny jsme zatím viděli jen po jednom nepřesném pokusu na obou stranách, postarali se o ně Andy Robertson a Timo Werner.
15'
Mountovu přihrávku si u pokutového území Liverpoolu poněkud divoce zpracovával Timo Werner a nepovedlo se mu míč udržet.
14'
Reece James nepříjemným skluzem podrazil Maného, ve středu hřiště se píská proti Chelsea.
13'
Trentu Alexandru-Arnoldovi se nepovedlo probít po pravém křídle, velmi dobře si proti němu vedl Ben Chilwell a vybojoval míč pro modré.
11'
Chilwellův nákop k pokutovému území si zpracoval Timo Werner, pak okamžitě střílel z kroku, ovšem mířil zhruba metr vedle horního rohu domácí branky.
10'
Werner dostal příliš dlouhou přihrávku k postranní čáře, vhazovat může Alexander-Arnold.
9'
Pasu Alexandra-Arnolda do pokutového území se zmocnil Sadio Mané, při převzetí míče se ale vytlačil ze střelecké pozice, pak už se mu odcentrovat nepovedlo.
7'
Andy Robertson využil zaváhání Reeceho Jamese u rohu pokutového území Chelsea, Skot se ujal míče, vyměnil si jej s Firminem, pak ale přízemní ranou netrefil Mendyho branku.
6'
Wijnaldum hledal dlouhým pasem za obranou Chelsea rozběhnutého Mohameda Salaha, včas ale vyběhl z branky Edouard Mendy a byl u míče dříve než egyptská národní modla.
5'
Roberto Firmino ve středovém kruhu fauloval Jorginho, Chelsea už rychle rozehrála.
4'
Liverpool pozvolna rozehrává ve středu hřiště od obranné formace, do ni se vrátil Fabinho, jenž z posledních osmi zápasů kvůli zraněním odehrál jediný, domácí proti Manchesteru City.
3'
V souboji se Salahem u postranní čáry si Chilwell aktivně pomáhal rukama, rozhodčí Atkinson ale nechal ve hře pokračovat, Salahovi se navíc povedlo míč udržet.
1'
Timo Werner je přistižen v ofsajdu při náběhu na pravé křídlo.
1'
Úvodního výkopu se ujal Timo Werner a je rozehráno!
1'
Před úvodním výkopem aktéři zápasu ještě uctí památku někdejší legendy Liverpooolu Iana St. Johna, jenž nedávno zemřel po dlouhé nemoci v 82 letech.
Fotbalisté už přišli na trávník. Oba celky pochopitelně v tradičních barvách, Liverpool tedy v červené a Chelsea v modré.
Z pohledu boje o Ligu mistrů už se dnes odehrály dva důležité zápasy, neboť Tottenham i Everton zvítězily na hřištích soupeřů bojujících o záchranu (Fulham – Tottenham i West Bromwich – Everton 0:1).

V tabulce to znamená, že Everton přeskočil oba dnešní soupeře i West Ham a dostal se na čtvrté místo, tam jej ale může přeskočit případný vítěz blížícího se souboje Liverpoolu s Chelsea. Tottenham z osmého místa ztrácí na čtvrtý Everton čtyři body.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Fabinho, Kabak, Robertson – Th. Alcântara, Wijnaldum (C), Jones – M. Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: Adrián – Diogo Jota, Origi, Oxlade-Chamberlain, Milner, Keïta, Shaqiri, N. Williams, R. Williams.

Chelsea FC: Mendy – Azpilicueta (C), Christensen, Rüdiger – R. James, Kanté, Jorginho, Chilwell – Zijach, Mount – Werner.
Náhradníci: Arrizabalaga – M. Alonso, Hudson-Odoi, Giroud, Havertz, Kovačić, Pulisic, Emerson, K. Zouma.

Rozhodčí: Atkinson – Burt, Bennett.
Chelsea FC

Také Chelsea v prosinci vedla Premier League, stalo se tak po výhře 3:1 nad Leedsem. Z dalších devíti kol ale získala jen osm bodů za bilanci 2-2-5 a z pozice trenéra se musel pakovat Frank Lampard. Klubovou legendu nahradil Thomas Tuchel a pod vedením německého trenéra londýnský klub ještě nepoznal hořkost porážky, v sedmi ligových kolech získal patnáct bodů (5-2-0) a z pátého místa tabulky aktuálně ztrácí bod na West Ham v souboji o příští ročník Ligy mistrů.

Na hřištích soupeřů Chelsea odehrála dosavadních třináct zápasů s bilancí 6-3-4, což ji v této statistice řadí na šesté místo v soutěži. V rámci Premier League se Chelsea naposledy představila venku při zápase v Southamptonu, kde remizovala 1:1. Bod za bezbrankovou remízu uhrála i ve svém nedělním domácím vystoupení proti Manchesteru United.

Také Chelsea řeší problém se stopery, citelný, avšak oproti Liverpoolu stále jen drobný, když kvůli zranění stehna je mimo hru Thiago Silva, ovšem neočekává se nějaká delší absence. Po menších problémech s kolenem je znovu k dispozici Callum Hudson-Odoi, naopak Tammyho Abraham už několik týdnů trápí kotník a nad jeho startem visí otazník.
Liverpool FC

Podobně jako loni Liverpool strávil Vánoce v čele Premier League, od té doby však neuvěřitelně odpadl a už je dokonce až na šestém místě s dvaadvacetibodovou ztrátou na vedoucí Manchester City.

Do letošního ledna se Liverpool mohl pyšnit neuvěřitelnou sérií 68 domácích zápasů bez prohry, od přetržení té série šokující porážkou od Burnley ale na Anfieldu podlehl i Brightonu, Manchesteru City a Evertonu. Jediné výhry od Vánoc jsou ze hřišť soupeřů, když se týmu Jürgena Kloppa povedlo zvítězit dvakrát v Londýně (Tottenham a West Ham) a naposledy v neděli v Sheffieldu.

Liverpool mimořádně trápí zranění stoperů. Do konce sezóny jsou mimo hru van Dijk, Gomez i Matip, k tomu je až do dubna se zraněním třísla mimo hru Henderson a v posledních týdnech chybí i Fabinho.

Trenéra Kloppa tak může těšit alespoň návrat Dioga Joty a Nabyho Keity. Portugalec by se dnes mohl představit poprvé po třech měsících, Keita už proti Sheffieldu zvládl prvních jedenáct minut od Vánoc.
Hezký večer při sledování velkého šlágru Premier League. V předehrávaném 29. kole se o nesmírně důležité body v boji o Ligu mistrů utkají titáni, kteří za nejlepší čtyřkou zatím těsně zaostávají, Liverpool na Anfieldu přivítá Chelsea.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.