Premier League - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Southampton : Arsenal - 26. ledna 2021   21:15

Southampton
3' Armstrong (Ward-Prowse)
1:3
(1:2)
Arsenal
8' Pépé  (Xhaka) • 39' Saka  (A. Lacazette) • 72' A. Lacazette  (Saka)
Southampton
A. McCarthy – Valery, Bednarek, J. Stephens, Vokins (67. Redmond) – Ward-Prowse (C), Armstrong, Diallo, Walcott (74. N'Lundulu) – Adams, Ings (74. Watts).
Forster – Ramsay, Redmond, Ferry, Watts, Chauke, S. Long, N'Lundulu, Jankewitz.
Friend – Beck, Smart
St. Mary's Stadium, Southampton
Arsenal
Leno – Bellerín (C), Holding, David Luiz, Soares – Partey (78. Alnaní), Xhaka – Pépé (90+2. Willock), Smith-Rowe (72. Willian), Saka – A. Lacazette.

To už je ode mne pro tuto chvíli vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a přeji příjemný a poklidný zbytek večera.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:6.
Arsenal pokračuje ve skvělé formě, protože neprohrál už šest ligových utkání za sebou. Southamptonu navíc vrátil vyřazení z FA Cupu, protože je dnes připravil o všechny body. Ve druhé půli už si to Kanonýři bez problémů pohlídali, soupeři toho moc nedovolili, přičemž pak ještě potvrdil výhru gólem na 3:1 Alexandre Lacazette. Zápas se následně v klidu dohrával, v posledních patnácti minutách už Saints byli smířeni s porážkou.
90+6'
90+4'
Callum Watts našel na zadní tyči centrovaným míče jednoho ze spoluhráčů, který ale obloučkem poslal míč jen na horní síť.
90+3'
Arsenal je i v posledních minutách utkání neskutečně aktivní při napadání. Jakoby mu bylo jedno, že vede o dvě branky, klidně by ještě skóroval.
90+2'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Nicolas Pépé, přichází Joe Willock.
90+2'
Yan Valery šel dost tvrdě do souboje s Willianem, který se tak svíjí v bolestech, ale naštěstí se obejde bez ošetření.
90+1'
Nastavuje se pět minut.
90'
Žlutou kartu dostává Callum Watts (Southampton FC).
90'
Nicolas Pépé se pokoušel o svou druhou branku, po dlouhém pokusu tak zkoušel štěstí střelou z dálky, ale ta mířila jen nad horní tyčku.
89'
Jack Stephens je z průběhu zápasu opravdu hodně frustrovaný, po přerušení hry míč nakopl vysoko do vzduchu. Za to by se normálně udělovalo žlutá karta, ale vzhledem k tomu, že jeho tým prohrává, tak to ani nebylo nutné.
88'
Bukayo Saka po ubráněném rohovém kopu rozbíhá ještě protiútok, ale jeho nákop za obranu domácí velmi dobře přečetli a mohou tak ještě rozehrávat.
87'
Bernd Leno tentokrát rozehrává od své klece, s čímž samozřejmě vůbec nespěchá a po chvílí tak nakopává balón až na druhou polovinu hrací plochy.
86'
James Ward-Prowse si dal s rozehrávkou standardní situace opravdu na čas, nakonec ale samozřejmě pálil a mířil ke vzdálenější levé tyči, ale Bernd Leno s tím počítal, takže šel do vzduchu a vytasil důležitý zákrok!
84'
Callumu Wattsovi se vůbec nepovedla zasekávačka, nakonec na tom ale vyhrál, protože ho kvůli tomu fauloval Granit Xhaka.
83'
Che Adams mohl ještě zdramatizovat závěr utkání, protože David Luiz pokazil rozehrávku a tak domácí útočník mohl pálit, ale v tom mu dobrým čtením hry zabránil Bernd Leno.
82'
Při napadání je aktivní další střídající hráč, tentokrát je to Nathan Redmond, který souboj u postranní čáry zvládal velmi nadějně, ale nakonec nedokázal přesně přihrát.
81'
Nakonec se o skórování přece jen pokusil střídající Daniel N'Lundulu, který o míč vybojoval v pokutovém území, ale nakonec šel do skluzu, kterým se dopustil nedovoleného zákroku.
80'
Začíná posledních deset minut základní hrací doby a domácí už vůbec nemají chuť pokoušet se o vyrovnání. Zápas se tak už nejspíš jen bude dohrávat.
79'
Southampton marně hledá cestu ze své poloviny. Nakonec tak Alex McCarthy zkusil nákop, ale ten skončil jen u Davida Luize.
78'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Thomas Partey, přichází Muhammad Alnaní.
77'
Tentokrát se nechává ošetřovat Thomas Partey, který tím samozřejmě získává čas, ale nejspíš i on v dnešním duelu skončil.
76'
Nicolas Pépé před chvílí měl střídat, najednou ale předvedl dobrou individuální akci, kdy obešel tři protihráče a nakonec získal přímý kop.
75'
Southampton má rozhodně ještě čas na vstřelení dvou branek, musel by ale začít aktivně útočit, což se zatím neděje.
74'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Theo Walcott, přichází Daniel N'Lundulu.
74'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Danny Ings, přichází Callum Watts.
72'
Arsenal právě vstřelil branku!
Arsenal přidává třetí branku a přiblížil se k plnému bodovému zisku! Cédric Soares výborně přenesl hru na pravou stranu, odkud Bukayo Saka vymyslel přesný pas do malého vápna, který si našel ALEXANDRE LACAZETTE, jenž z bezprostřední blízkosti v klidu doklepl míč do sítě. Asistence: Bukayo Saka.
72'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Emile Smith-Rowe, přichází Willian.
71'
Emile Smith-Rowe se nechával nějakou tu minutku ošetřovat a nakonec nebude moci pokračovat, takže nakonec možná bude střídat on.
70'
Nicolas Pépé mířil ke střídání opravdu hodně pomalu, za což ho hlavní rozhodčí odměnil žlutou kartou. Nakonec ale ani nestřídá.
69'
Stuart Armstrong to také zkusil individuálním způsobem, s jedním protihráčem si sice poradil, ale s tím druhým ne, avšak získal aspoň roh.
68'
Alex McCarthy musí svým spoluhráčům pomáhat s rozehrávkou, za což není určitě rád, protože si přeje co nejdřívější vyrovnání.
67'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Jake Vokins, přichází Nathan Redmond.
67'
Danny Ings předvedl výbornou individuální akci, kdy se dostal přes tři protihráče v pokutovém území, ale míč si nakonec navedl do velkého úhlu, ze kterého proti vyběhnutému Berndu Lenovi mohl skórovat jen těžko!
66'
Domácí už začínají velmi aktivně odstřelovat šestnáctku soupeře jedním centrem za druhým, ale ani jeden zatím nepřináší gólové zakončení.
65'
Stuart Armstrong nadějně sklepával míč, ten mu ale nakonec utekl od nohy a tak nemohl z hranice pokutového území vypálit.
64'
Emile Smith-Rowe zkusil překvapit obranu soupeře přihrávkou mezi nohami bránícího hráče, tento pas ale neprošel a tak Southampton okamžitě startuje protiakci.
63'
Yan Valery je na pravé straně pořád velmi aktivní, nyní se pokoušel o přesný centr, který ale skončil jen na jednom z bránících hráčů.
61'
Yan Valery výborně zvládl souboj s Nicolasem Pépém, přes Cédrica Soarese se ale už nedostal, ale míč udržel, protože bude vhazovat.
60'
Cédric Soares se přes levou stranu dostal až do pokutového území, kde doběhl až na hranici malého vápna, ale místo zakončení zvolil jen přihrávku do bránících hráčů, kteří po několika odrazech dostali míč do bezpečné zóny!
59'
James Ward-Prowse selhal při zpracování autového vhazování, míč si tak našel Nicolas Pépé, který ale také nedokázal nic vymyslet.
57'
Na druhé straně se o přesné zakončení pokoušel po vzdušném pasu Che Adams, ale ten byl velmi bedlivě hlídán Cédricem Soaresem, který tak raději uklidil míč na roh.
56'
Arsenal se po nepřesném nákopu udržel na útočné polovině a následně z pravé strany nebezpečně centroval Héctor Bellerín. Centr si našel Nicolas Pépé, ale ten místo zakončení srazil balón mimo pokutové území.
55'
Domácí si na útočné polovině docela zbytečně pomohli nedovoleným zákrokem. Následně ale dobře napadají, čímž donutili soupeře k odkopu.
53'
Emile Smith-Rowe měl na kopačce rozhodnutí dnešního duelu, také on si obešel vyběhnutého Alexe McCarthyho, ale bránící hráči mu nedovolili další zakončení do prázdné klece!
52'
Gunners mají k dispozici první přímý kop druhého poločasu. Emile Smith-Rowe tak točil centr směrem od brány, ale Saints dobře zahustili prostor v pokutovém území a nedovolili tak zakončení.
51'
Southampton alespoň předchozí šance pořádně povzbudila a začíná soupeře svírat. Kombinace u pokutového území jim ale příliš nejde.
50'
Domácí to tentokrát dobře rozehráli, díky čemuž byl v dobré střelecké pozici Theo Walcott, který mohl i přihrávat, ale nakonec vzal zodpovědnost na sebe, avšak mířil jen doprostřed, kde byl připravený Bernd Leno!
49'
Hosté jsou díky dobrému napadání zpět u míče a stahují se až ke svému brankáři, který ho ale následně nákopem posílá jen za pomezní čáru.
47'
Southampton je směrem dopředu mnohem opatrnější než soupeř, zatím ale nemá kam spěchat, hlavně se musí vyvarovat dalších zbytečných chyb.
46'
Arsenal začíná aktivněji druhý poločas a rychle získává vhazování poblíž šestnáctky soupeře, ale následně se stejně radši stahuje dozadu.
46'
Arsenal v prvním poločase úspěšně vrátil Southamptonu vyřazení v FA Cupu, ale ještě bude muset zvládnout druhou půli. Zpočátku utkání to však na žádnou úspěšnou odvetu nevypadalo, protože se Saints rychle dostali do vedení. Gunners však našli bleskovou odpověď a v průběhu dalších minut dokonce otočili skóre ve svůj prospěch. Nyní ale ještě budou muset zvládnou druhou půli, což také určitě nebude jednoduché.
Druhý poločas začne přibližně ve 22:17.
45+3'
45+2'
Kanonýři ještě mají výhodu rohového kopu, který rozehráli rovnou dvakrát, ale ani jednou z toho nic nebylo.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Che Adams měl na levé straně nějaký prostor, ke sprintu se ale neodvážil, takže předal míč Jamesi Wardu-Prowsovi, který tentokrát centrem nenašel správného adresáta.
43'
Arsenal se v závěru poločasu ještě pokouší o skórování, směrem dopředu ale nic neriskuje, protože do šaten si chce odnést vedení.
42'
Thomas Partey za obranou uvolnil francouzského útočníka, který byl při souboji s protihráčem v pokutovém území poslán k zemi, ale hlavní rozhodčí nereaguje a nechává hru pokračovat!
41'
Alexandre Lacazette byl tvrdě poslán k zemi Jackem Stephensem, což určitě musí být bolestivá záležitost, tentokrát se ale obejde bez ošetření.
39'
Hosté trestají další zaváhání soupeře a ujímají se vedení! Vše započal dobrým pasem do běhu Alexandre Lacazette. Tato přihrávka byla tak dobrá, že Alex McCarthy proti ní vyběhl, ale nemohl u ní být první, takže si ho BUKAYO SAKA šikovně obhodil a následně skóroval do prázdné klece. Asistence: Alexandre Lacazette.
38'
Theo Walcott dobře zachytil nepřesný pas Davida Luize, ale následně to sám pokazil i on, protože jeho nákop doletěl až mimo hrací plochu.
37'
Nicolas Pépé neudržel míč pod kontrolou, pokusil se to ještě zachránit ziskem přímého kopu, ale hlavní sudí mu nevyhověl.
36'
Stuart Armstrong je dnes jeden z nejlepších hráčů na hřišti, což opět potvrdil povedeným únikem přes levou stranu, ale jeho centr byl tentokrát okamžitě odvrácen.
35'
Yan Valery si velmi šikovně obhodil Cédrica Soarese, který ho ale následně nechtěl pustit před sebe, takže ho raději fauloval, což byl nejspíš dobrý tah.
34'
V posledních minutách už začíná míč držet častěji Arsenal, kterému se však velmi složitě, vzhledem k napadání soupeře, překračuje půlící čára.
32'
Yan Valery si dokonale splnil své obranné povinnosti v rohu hřiště, kde zvládl souboj s protihráčem a nakonec od něj poslal míč za pomezní čáru.
31'
Nyní už ale hosté budou moci zaútočit, pro změnu tak fauloval také jeden z domácích, konkrétně Jan Bednarek.
30'
Gunners pořád nemohou jít dopředu, tentokrát v tom útočným faulem zabránil Alexandre Lacazette.
29'
Southampton si drží útočnou aktivitu, tentokrát zkoušel štěstí Stuart Armstrong, jemuž ale tentokrát rána nesedla podle představ a tak byla také nepřesná.
28'
Nakonec domácí založení útočné akce opět zvládli, díky čemuž mohl z hranice šestnáctky pálit Yan Valery, ale jeho technické zakončení se mezi tyče nevešlo!
27'
Saints začínají další útok ze své poloviny a opět s tím vůbec nespěchají. To je možná chyba, protože Arsenal je každým okamžikem napadá hlouběji.
25'
Domácí mohli jít zničehonic do vedení! Jake Vokins z levé strany vytáhl parádní centr přímo na hlavu Che Adamse, který prudce hlavičkoval do levé části branky, ale Bernd Leno tentokrát dokázal vytáhnout pohotový zákrok!
24'
Hra se přece jen uklidňuje, o což se stará zejména Southampton, který opět vhazuje na pravé straně a ani tentokrát s tím vůbec nespěchá.
23'
Alex McCarthy uklidnil své spoluhráče při problémové rozehrávce dlouhým odkopem, po kterém Yan Valery vybojoval autové vhazování.
22'
Bukayo Saka byl sice první u nákopu, ale dva protihráči ho velmi rychle dostoupili, takže mu umožnili jen přihrávku zpátky dozadu.
21'
Arsenal se v posledních minutách opatrně usazuje na útočné polovině, ztrátu míče ale nechce riskovat, takže se nakonec raději stáhl zpět ke svému gólmanovi.
20'
V prvních dvaceti minutách jsme sledovali opravdu zajímavý fotbal. Hraje se ve vysokém tempu, takže nebezpečné šance sledujeme skoro pořád, ty přinesly po jednom gólu na každé straně.
19'
Stuart Armstrong už dostal míč přes skluzujícího Héctora Bellerína, on sám ho ale nepřekonal, takže hlavní rozhodčí píská faul a dokonce uděluje kapitánovi Arsenalu žlutou kartu.
17'
Theo Walcott si dobře zpracoval míč a následně i šikovně zmátl dva bránící protihráče, ale technické zakončení mu nevyšlo podle představ, protože skončilo jen vedle brány.
16'
Hosté to pořád zkouší zejména pomocí centrů, Thomas Partey ale tentokrát vymyslel jen nepřesný pas, což znamená odkop pro Alexe McCarthyho.
15'
Za obranu si tentokrát sbíhal Bukayo Saka, ale nakopnutý míč přes obránce neprošel, ale ti o míč následně velmi rychle přišli.
14'
Thomas Partey dobrý napadáním zahájil další útočnou akci svého týmu. Z té nakonec vytěžil nebezpečnou volej Cédric Soares, ale jeho rána se nakonec zatočila jen vedle pravé tyče!
13'
Arsenal si dává na rozehrávce extrémně záležet. Je mu jasné, že má aktuálně navrch, takže nemusí nikam spěchat.
12'
Yan Valery vhazuje na pravé straně, ale jeho pas nebyl vůbec přesný, takže za chvíli mají k dispozici aut také hosté.
11'
Southampton přežil i další rohový kop protivníka, následně chtěl zamířit do protiútoku, který nedovoleným zákrokem zastavil Alexandre Lacazette.
10'
Alexandre Lacazette skočil při zpracování míče na trávníku, litovat toho ale příliš nemusel, protože se míč následně odrazil k jeho spoluhráči.
8'
Gunners okamžitě srovnávají krok a začíná znovu od nuly! Hosté výborně přečetli rozehrávku protihráče, načež se míče chopil Granit Xhaka. Ten ho naservíroval do běhu NICOLASI PÉPÉMU, jenž už tentokrát únik využil přesnou střelou k vzdálenější pravé tyči. Asistence: Granit Xhaka.
7'
Domácí fotbalisté stále nemají dost, pokouší se tedy o narušení rozehrávky soupeře. Hosté však chybu nevyrobili a odměnou jim je možnost útoku.
6'
Arsenal se pokouší o co nejrychlejší odpověď také pomocí rohu. Centrovaný míč si našel Rob Holding, ale ten v těžké pozici hlavičkoval jen vysoko nad.
3'
Southampton právě vstřelil branku!
Danny Ings sice šanci nevyužil, ale Saints se následně stejně dostávají do vedení! Rohový kop si vzal na starost James Ward-Prowse, jenž centroval na hranici pokutového území, kde se do míče opřel STUART ARMSTRONG, který skóroval tvrdou ránou k pravé tyči. Asistence: James Ward-Prowse.
3'
Na druhé straně se do první šance svého týmu dostal Danny Ings, který zakončoval svou pověstnou hlavičkou, ale tentokrát se trefil jen do jednoho z bránících hráčů.
2'
Rohový kop hosté rozehráli nakrátko a až po chvíli centroval Bukayo Saka, ale ten míč poslal příliš blízko brány, takže to byla snadná práce pro brankáře Southamptonu.
1'
Alexandre Lacazette se mohl trefit hned v první minutě! Po špatné domácí rozehrávce dostal přihrávku do běhu, díky níž se ocitl sám před Alexem McCarthym, ale zakončil jen přímo do něj!
1'

Southampton FC: A. McCarthy – Valery, Bednarek, J. Stephens, Vokins – Ward-Prowse (C), Armstrong, Diallo, Walcott – Adams, Ings.
Náhradníci: Forster – Ramsay, Redmond, Ferry, Watts, Chauke, S. Long, N'Lundulu, Jankewitz.

Arsenal FC: Leno – Bellerín (C), Holding, David Luiz, Soares – Partey, Xhaka – Pépé, Smith-Rowe, Saka – A. Lacazette.
Náhradníci: Ryan – Gabriel, Chambers, Maitland-Niles, Alnaní, Willock, Willian, Nketiah, Martinelli.

Rozhodčí: Friend – Beck, Smart.
Zápas na St. Mary's Stadium začne ve 21:15, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Kevin Friend, kterému budou na pomezí asistovat Simon Beck a Edward Smart.
Arsenal FC

Hosté jsou na tom v tabulce lehce hůře, na jedenáctém místě tabulky mají o dva body méně, než dnešní soupeř, nicméně ligová forma je daleko lepší. Z posledních pěti utkání klub vybojoval plných 13 bodů a dnes se pokusí připsat další a zase se posunout vzhůru tabulkou. Minulé kolo hrál Arsenal doma proti Newcastlu a po gólech Aubameyanga, Saky a opět Aubameyanga vyhrál hravě 3:0.

Southampton FC

Domácí tým je v tuto chvíli na desátém místě tabulky se ziskem 29 bodů. Ligová forma není v posledních týdnech zrovna nejlepší, z posledních pěti utkání klub vyhrál jediné a naposledy Southampton prohrál. Stalo se tak na půdě Leicesteru, kde tým neskóroval a když se za domácí trefili Maddison a Barnes, vyhrál Leicester 2:0. Dnes se klub pokusí předvést lepší výkon a připsat si důležité body. Jednoduché to ale nebude.

Southampton – Manchester City 0:1
Fulham – Southampton 0:0
Southampton – West Ham 0:0
Southampton – Liverpool 1:0
Leicester – Southampton 2:0
Dobrý večer u anglické Premier League. Společně se podíváme na utkání 20. kola mezi týmy Southampton FC a Arsenal FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.