Premier League - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  West Brom : Manchester Utd. - 14. února 2021   15:00

West Brom
2' Diagne (Gallagher)
1:1
(1:1)
Manchester Utd.
44' B. Fernandes  (Shaw)
West Brom
Johnstone – Peltier (46. Furlong), Ajayi, Bartley (C), C. Townsend – Yokuşlu (67. Livermore) – Snodgrass (87. M. Phillips), Maitland-Niles, Gallagher, Matheus Pereira – Diagne.
Pawson – Lennard, West
The Hawthorns, West Bromwich
de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw – McTominay, Fred (80. van de Beek) – Rashford, B. Fernandes, Martial (66. Greenwood) – Cavani.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 26 % : 74 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 4:0. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 13:10.
Je konec. West Bromwich remizoval na domácí půdě s favoritem Manchesterem United 1:1. Domácí vstoupili do utkání naprosto excelentně, protože už se ve druhé minutě otevřel brankový účet Mbaye Diagne. Následně to nebyla ani z jedné strany nějak velká podívaná, ale ve 44. minutě nakonec dokázal srovnat skvělou střelou Bruno Fernandes. Druhá polovina se odehrávala v podobném světle. V 64. minutě nejprve rozhodčí ukázal na penaltu pro hosty, ale nakonec ji po ofsajdu Maguirea odvolal. V 70. minutě si Manchester vytvořil dvě obrovské šance, ale ani jedna neskončila v síti. V 77. a 88. minutě mohl rozhodnout Mbaye Diagne, ale selhal. Nakonec v poslední minutě nastaveného času orazítkoval tyč Harry Maguire.
90+5'
90+5'
Luke Shaw našel svým centrem ve vápně Harryho Maguirea, ale jeho hlavička orazítkovala pravou tyč!
90+4'
Matt Phillips velmi zkušeně podržel míč a následně ho napálil do Shawa, čímž vybojoval pro svůj celek autové vhazování.
90+3'
Bruno Fernandes to posléze vzal na sebe a vypálil z dálky, ale jeho pokus skončil pouze a bezpečně v rukou brankáře Sama Johnstona.
90+3'
Ovšem po tlaku před bránou Johnstona si opět poradila domácí obrana, která odkopla míč do bezpečí.
90+2'
Donny van de Beek posunul míč na Aarona Wan-Bissaku, ale jeho centr byl zblokován a následuje tak rohový kop, o který se postará Luke Shaw.
90+1'
Rudí ďábli se snaží něco vymyslet směrem do vápna, ale Conor Gallagher odkopl balón do zámezí.
90'
Rozhodčí nastavuje 5 minut navíc.
90'
Mason Greenwood se z pravé strany dostal až do vápna, ale jeho následná nabídka na střelu nebyla přesná, ovšem Manchester United zůstává u míče.
89'
Posléze se Mbaye Diagne zapojil do defenzivní činnosti a za faul na Rashforda uviděl také kartu žluté barvy.
88'
Mbaye Diagne mohl být hrdinou, když se po fantastickém přízemním centru z pravé strany z nohy Pereiry dostal uvnitř vápna do zakončení, ale přestřelil svatyni de Gey!
87'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Robert Snodgrass, přichází Matt Phillips.
86'
Nakonec Bruno Fernandes místo střely poslal centr na zadní tyč, kde si sběhl Harry Maguire, ale ten se dopustil pouze faulu a standardní situace Manchesteru se vůbec nepovedla.
85'
Také Robert Snodgrass uviděl žlutou kartu, když poslal k zemi rozeběhnutého Rashforda a Manchester United má k dispozici volný kop z dobré pozice.
83'
Ole Gunnar Solskjær se snaží vyburcovat své mužstvo, ale zatím to není ten obrovský tlak ke konci zápasu, který by si norský kouč přál.
82'
Bruno Fernandes si sice zasekl míč místo střely, ale následně mu balón utekl a portugalský borec se dopustil faulu.
81'
Manchesteru United už moc času nezbývá, ale stále je v tlaku a čeká nás dramatický konec utkání.
80'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Fred, přichází Donny van de Beek.
79'
Ainsley Maitland-Niles naprosto jednoznačně zatáhl Masona Greenwooda a uviděl žlutou kartu.
78'
Bruno Fernandes sice našel svým centrem na pravé straně vápna Wan-Bissaku, ale jeho hlavička končí v rukou brankáře.
77'
Z ničeho nic se domácí dostali do obrovské šance, ale fantasticky zasáhl David de Gea! Mbaye Diagne se totiž dostal přes Maguirea na hranici faulu, ale následně neprostřelil španělského gólmana!
76'
Victor Lindelöf si poradil s nákopem soupeře, ale poslal míč pouze mimo hrací plochu a West Bromwich získal autové vhazování.
75'
Conor Townsend zůstal po souboji s Aaronem Wan-Bissakou ležet na hrací ploše a rozhodčí raději přerušil hru.
74'
Victor Lindelöf tentokrát dokázal skluzem zastavit Mbaye Diagného.
73'
Mason Greenwood nepřešel přes Jakea Livermora na hranici šestnáctky. Ovšem posléze domácí jen odkopli balón.
72'
Nyní se West Bromwich dostal do přečíslení, ale finální přihrávka Ainsleya Maitland-Nilese skončila v rukou de Gey.
71'
Conor Gallagher to zkusil ze střední vzdálenosti, ale jeho pokus letěl pouze nad svatyni de Gey.
70'
Obrovské šance si tentokrát vytvořil Manchester United po rohovém kopu! Nejprve se opřel do míče Mason Greenwood, kterého vychytal Sam Johnstone a posléze pálil také Scott McTominay, ale balón odkopl na brankové čáře Darnell Furlong!
69'
Luke Shaw se následně nacházel jen v ofsajdu a West Bromwich tak bude opět u míče.
68'
Marcus Rashford se snažil projít středem hřiště do vápna, ale opět mu přesila v obraně ukradla míč.
67'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Okay Yokuşlu, přichází Jake Livermore.
66'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Anthony Martial, přichází Mason Greenwood.
65'
Domácí mužstvo se sice nyní něco snažilo vymyslet po pravém křídle, ale míč skončil jen za bránou de Gey.
64'
Hlavní rozhodčí Craig Pawson nakonec odvolal pokutový kop hostujícího celku, pravděpodobně pro ofsajd Maguirea!
63'
Ovšem rozhodčí Pawson si jde vše sám ověřit k monitoru!
62'
Byla nařízena penalta pro Manchester United! Semi Ajayi stáhl k zemi uvnitř vápna Harryho Maguirea.
61'
Kyle Bartley se dopustil faulu na Scotta McTominaye a uviděl od sudího kartu žluté barvy.
60'
Hodina hry je u svého konce a West Bromwich hraje s Manchesterem United 1:1.
59'
Tentokrát přišel jen faul Anthonyho Martiala, který ani nevypadá, že by se nějak aktivně zapojil do dnešního utkání.
58'
Posléze se na druhé straně dostal ke střele Bruno Fernandes, jehož ránu tečoval Scott McTominay, ale Sam Johnstone si poradil.
57'
Matheus Pereira znovu posílal velmi nebezpečný centr do vápna, ale tentokrát si obrana Manchesteru United poradila.
56'
Marcus Rashford svou kličkou přišel o balón a za záchrannou brzdu musel zatáhnout Scott McTominay, který poslal k zemi Okaye Yokuşlua.
55'
Manchester United sice vstoupil do druhé poloviny tohoto utkání o něco aktivněji, ale nyní je k vidění opět stejný obrázek hry, kdy hosté kombinují nějakých dvacet metrů od vápna West Bromwich.
54'
Victor Lindelöf opět hořel jako papír, když se přes něj Matheus Pereira dostal ke střele, ale k jeho štěstí nevypálil přesně.
53'
Anthony Martial se snažil vybojovat míč v souboji s Okayem Yokuşluem, ale bude z toho jen autové vhazování pro West Bromwich.
52'
Fredova hodně nepřesná přihrávka skončila pouze u brankáře Sama Johnstona.
51'
Matheus Pereira zařval jakoby mu po zákroku McTominaye praskla holení kost, ale nakonec se brazilec během pár vteřin dostal opět na nohy a bez nějaké bolesti pokračuje v zápase.
50'
Marcus Rashford si na pravé straně dvakrát pomohl zasekávačkou a nakonec prudkým centrem hledal na zadní tyči Shawa, ale ten se nedostal do zakončení.
49'
Marcus Rashford posunul míč na McTominaye do vápna, ale následný centr skotského záložníka nikoho nenašel. Rudí ďábli ale nadále zůstávají na balónu.
48'
Luke Shaw se postaral o centr ze standardní situace, ale Okay Yokuşlu odhlavičkoval balón.
47'
Tentokrát přišel centr hostů z pravé strany, se kterým si West Bromwich poradil, ale následuje rohový kop.
46'
Bruno Fernandes se hned v úvodu druhé půle snažil dostat k míči ve vápně soupeře, ale obrana West Bromwiche si poradila.
46'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Lee Peltier, přichází Darnell Furlong.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
První poločas je minulostí a zatím se stadionu The Hawthorns hraje mezi týmy West Bromwich Albion a Manchester United smírně 1:1. Domácí vstoupili do utkání naprosto excelentně, protože už se ve druhé minutě otevřel brankový účet Mbaye Diagne. Následně to nebyla ani z jedné strany nějak velká podívaná, ale ve 44. minutě nakonec dokázal srovnat skvělou střelou Bruno Fernandes.
45+3'
45+2'
Ainsley Maitland-Niles se po centru Pereiry dostal na zadní tyči ke střele, ale ta byla zblokována a následuje rohový kop z levé strany.
45+1'
West Bromwich se ovšem z obdržené branky rychle oklepal a okamžitě se vydal dopředu, kde získal rohový kop z pravé strany.
45'
Rozhodčí nastavuje 2 minuty navíc.
44'
Manchester United právě vstřelil branku!
Tak přece jenom se hostům podařilo vyrovnat v prvním poločase na 1:1! Harry Maguire posunul míč na levou stranu hranice vápna, kde si sběhl Luke Shaw a svým centrem našel ve vápně BRUNA FERNANDESE, který fantasticky zakončil levačkou z voleje k levé tyči Johnstonovy brány. Asistence: Luke Shaw.
44'
Luke Shaw se snažil odcentrovat z levé strany šajtlí jako Rosický, ale jeho pokus opět zblokoval soupeř a West Bromwich dnes zatím hraje jeden z nejlepších zápasů sezóny.
43'
Opět to na sebe vzal Harry Maguire, který se ničeho nebál a s balónem se vrhl do vápna, kde jej posunul na Martiala, jenž se snažil najít pod sebou Cavaniho, ale opět byla obrana West Bromwiche stoprocentní.
42'
Po centru Shawa sice šel Bruno Fernandes k zemi uvnitř vápna soupeře, ale rozhodčí nepřerušil hru a Manchester United dál kombinuje na polovině West Bromwiche.
41'
Portugalský záložník Bruno Fernandes tentokrát vypomohl své obraně a vybojoval tak míč. Ovšem jeho následný pokus o centr byl zblokovaný Maitland-Nilesem.
40'
Victor Lindelöf se snažil svým nákopem najít Bruna Fernandese, ale ten to měl na dlouhou nohu a míč skončil u gólmana Johnstoneho.
39'
Ovšem rohy se dnes hostům zatím nedaří a s centry ze standardních situací si West Bromwich dnes umí poradit na jedničku.
38'
Ovšem hosté si postupem času vyvíjejí čím dál větší tlak a dostávají se blíže k bráně Albionu. Nyní Manchester United získal rohový kop z levé strany.
37'
Conor Gallagher nejprve prohrál první souboj s Fredem a podruhé se dopustil na brazilského záložníka šlapákem a uviděl žlutou kartu.
36'
Scott McTominay si skvěle nabíhal z pravé strany do vápna, kde se nacházel úplně sám, ale centr Cavaniho byl nepřesný, což je pro Manchester United velká škoda.
35'
Opět West Bromwich dělal svým presinkem velké problémy soupeři a přihrávka Scotta McTominaye tak skončila jen u protihráče.
34'
Následný rohový kop z levé strany ale opět nenašel hlavu hostujícího hráče. United sice zůstal u míče, ale následný centr Bruna Fernandese letěl do zámezí.
33'
Harry Maguire to vzal na sebe a s míčem se dokázal dostat až do vápna soupeře, kde nakonec vybojoval rohový kop. Stoper Manchesteru United tak toho zatím vymyslel víc, než hostující útočníci.
32'
A právě Luke Shaw se svým centrem snažil najít Scotta McTominaye, který se ale nacházel pouze v ofsajdovém postavení.
31'
Hosté kombinovali nějakých dvacet metrů od vápna soupeře, kde nakonec přišel zbytečný faul na Freda a Manchester United získal volný kop, o který se postará Shaw.
30'
Znovu to United zkoušel po pravé straně přes Marcuse Rashforda, ale jeho přízemní centr skončil jen bezpečně v rukou brankáře Sama Johnstoneho.
29'
Posléze sice domácí mužstvo mělo k dispozici rohový kop, ale ten už žádné vážnější nebezpečí nepřinesl a rudí ďábli budou u balónu.
28'
Conor Townsend poslal výborný centr do vápna, kde se dostal ke hlavičce Robert Snodgrass, ale David de Gea skvělým zákrokem vyškrábl míč nad horní tyč!
27'
A nakonec domácí svým presinkem a vytáhnutou obrannou linií dokázali získat balón zpět na své kopačky.
26'
Manchester United se snaží kombinovat na polovině soupeře, ale zatím se mu to příliš nedaří a West Bromwich nepouští protihráče do své šestnáctky.
24'
West Bromwich získal volný kop a po centru Matheuse Pereiry se opět dostal do zakončení hlavou Mbaye Diagne, kterého ani tentokrát nedokázal ubránit Victor Lindelöf, ale nyní se zatím jediný střelec utkání neprosadil.
23'
Marcus Rashford se dostal k centru z pravé strany, ale na něj Edinson Cavani nedosáhl a posléze se balón odrazil od Anthonyho Martiala na zadní tyči jen do zámezí.
22'
Nyní se opět pokračuje a zatím je ve hvězdách, jestli bude Lee Peltier pokračovat v utkání nebo bude muset vystřídat.
21'
Nyní je hra přerušená, neboť hostující hráč má nějaké zdravotní problémy s chodidlem a je ošetřován.
20'
Edinson Cavani se tentokrát snažil něco vymyslet s Fredem, ale velmi složitá kombinace skončila pouze na hlavě hostujícího obránce, který poslal míč do rukou svého brankáře.
19'
Fantastický Okay Yokuşlu, který se absolutně vůbec nebál tvrdého souboje s dnešním oslavencem 34. narozenin Edinsonem Cavanim a parádním skluzem vybojoval míč pro svůj celek.
18'
No zatím se utkání pro hosty nevyvíjí vůbec dobře a celkové tempo tohoto utkání zatím není nijak velké a možná se dočkáme obrovského překvapení.
16'
A posléze se hosté opět dopustili velmi nepřesného nákopu, který skončil jen za bránou Sama Johnstoneho, který se tak postará o odkop.
15'
Harry Maguire dával míč na Anthonyho Martiala, který chtěl dostat po levé straně dopředu Shawa, ale přihrávka se mu vůbec nepovedla.
14'
Ale centr brazilce Matheuse Pereiry se vůbec nepovedl a letěl pouze do míst, kde nebyl nikdo. United tak zadarmo získal autové vhazování na své polovině.
13'
Posléze navíc přišel faul Manchesteru United a o exekuci volného kopu z pravé strany se postará Matheus Pereira.
13'
Victor Lindelöf opět prohrál hlavičkový souboj s Mbaye Diagnem a švédský obránce tak jen potvrzuje svou špatnou formu po návratu ze zranění.
12'
Aaron Wan-Bissaka to tentokrát na pravé straně se svou dravostí přehnal a dopustil se pouze nedovoleného zákroku.
11'
Scott McTominay se prokázal jako obrovský bojovník, když vybojoval míč ve středu hrací plochy a rovněž se tento skot nachází ve velké formě, protože skóroval už tři zápasy v řadě.
10'
Matheus Pereira se svým centrem z levé strany snažil najít Ainsleye Maitland-Nilese, ale míč skončil jen u obrany Manchesteru.
9'
Znovu je to ze strany hostujícího mužstva celkem dost pomalé a zatím to vypadá na velké trápení proti předposlednímu celku tabulky Premier League.
8'
Bruno Fernandes se snažil udržet míč ve hře a poslal balón před bránu, kde ho odhlavičkoval Robert Snodgrass jen k Rashfordovi, který nabídl Fredovi příležitost pro střelu, ale brazilskému záložníkovi se nepodařilo vystřelil přesně.
7'
Nakonec si Luke Shaw na levé straně sklepl míč a posléze centroval do vápna na Rashforda, ale obrana West Bromwich dokázala odvrátit balón.
6'
Opět jsou u balónu hráči hostujícího celku a snaží se něco vymyslet postupnou kombinací.
5'
Bruno Fernandes fantastickou přihrávkou dostal do dobré šance Marcuse Rashforda, ovšem ten se nakonec neprocpal ke střele, ale vše bylo zbytečné, neboť se anglický talent ocitl v ofsajdu.
4'
Rudí ďábli se snaží něco vymyslet, ale zatím se míč drží spíše ve středu hrací plochy.
3'
Manchesteru United se tak opět vracejí vzpomínky na prohru s posledním Sheffieldem United 1:2.
2'
West Brom právě vstřelil branku!
Fantastický vstup domácího celku do tohoto utkání, jelikož už ve druhé minutě jde do vedení! Conor Gallaghe poslal centr z pravé strany do vápna, kde Victor Lindelöf nedokázal ubránit MBAYE DIAGNEHO a ten hlavou zakončil z bezprostřední blízkosti do pravé části svatyně. Asistence: Conor Gallagher.
1'
O úvodní výkop tohoto utkání se postaralo domácí mužstvo. Matheus Pereira se po levé straně nedostal přes Scotta McTominaye, ale West Bromwich bude u míče v podobě autového vhazování.
1'

West Bromwich Albion: Johnstone – Peltier, Ajayi, Bartley (C), C. Townsend – Yokuşlu – Snodgrass, Maitland-Niles, Gallagher, Matheus Pereira – Diagne.
Náhradníci: Button – Furlong, Grant, O'Shea, Livermore, M. Phillips, Robinson, Sawyers, Robson-Kanu.

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw – McTominay, Fred – Rashford, B. Fernandes, Martial – Cavani.
Náhradníci: D. Henderson – Bailly, Greenwood, N. Matić, D. James, Tuanzebe, Telles, Williams, van de Beek.

Manchester United

Rudí ďábli zatím zažívají celkem podařenou sezónu na rozdíl od minulé, ale aktuálně se nacházejí na 2. místě se 45 body a skóre 49:30. Na městského rivala, který je na samé špici tabulky ztrácí pět bodů a k tomu mají zápas navíc. Po naprosto drtivé výhře 9:0 nad Southamptonem přivítal United na své půdě Everton. A začátek zápasu se domácí povedl, jelikož ve 24. minutě se trefil Cavani a těsně před poločasem poslal Manchester do dvoubrankového vedení Fernandes. Ovšem Everton vstoupil do druhé půle velice namotivovaně, jelikož se 49. minutě snížil Doucouré a v 52. minutě srovnal Rodríguez. V 70. minutě sice šel United zpět do vedení po gólu McTominaye, ale z posledního centru zápasu srovnal v 90+5. minutě Calvert-Lewin a Manchester remizoval 3:3. V úplně posledním utkání si Manchester v rámci FA Cupu poradil s West Hamem 1:0 po prodloužení. Dnes budou chybět Jones a Pogba.

West Bromwich Albion

West Bromwich Albion je momentálně až na předposlední 19. pozici s 12 body a skóre 18:54. Po důležitém zápase na půdě Sheffieldu, odkud West Brom odjel s prohrou 1:2, zavítal také na stadion Spurs. Tam sice první poločas branku nepřinesl, ale v 54. minutě poslal domácí do vedení Kane a o čtyři minuty později zvýšil náskok Son. Byly to tak jediné dvě branky, které padly a West Brom prohrál s Tottenhamem 0:2. Dnes pravděpodobně bude chybět Diangana.
Ve 24. kole Anglické Premier League se proti sobě utkají týmy West Bromwich Albion a Manchester United. Naposled se spolu tato mužstva utkala v listopadu na půdě Manchesteru, který zvítězil 1:0 po gólu Fernandese. Dnes se bude hrát na The Hawthorns, West Bromwich. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Pawson a jeho asistenti Lennard a West. Úvodní výkop je naplánován na 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.