Premier League - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brentford : Arsenal - 13. srpna 2021   21:00

Brentford
22' Canós (Pinnock) • 73' Nörgaard
2:0
(1:0)
Brentford
Raya – Pinnock, P. Jansson (C), Onyeka (80. Bidstrup) – Ajer (71. Sörensen), Mbeumo (86. Forss), Canós, Janelt, Henry – Nörgaard, Toney.
P. Gunnarsson – Sörensen, Forss, Ghoddos, Wissa, Goode, Bidstrup, Dervişoğlu, Roerslev.
Oliver – Burt, Bennett
Griffin Park, Brentford
Arsenal
Leno – Chambers (81. N. Tavares), White, Marí, Tierney – Lokonga, Xhaka (C) – Pépé, Smith-Rowe, Martinelli (71. Nelson) – Balogun (59. Saka).

S konstatováním, že Brentford uhájil vlastní stánek a obral o všechny body Arsenal, se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek večera.
Úvodní střetnutí nové sezóny Premier League přineslo první překvapení, Arsenal nestačil na Brentford! Vítězné derby putuje na stranu týmu ze západní části Londýna!

Arsenal v utkání více držel míč, často kombinoval, jenomže finální část byla žalostná, čehož včely dokázaly využít. Brentford si počkal na zaváhání v soupeřově obraně, hrál nebezpečně a vsítil dva góly. Nováček tak zapisuje do tabulky velmi cenné tři body a fanoušci tohoto klubu hlasitě oslavují.
90+5'
90+5'
Odražený míč si na levé straně našel Kieran Tierney, který posílal přihrávku ihned před branku. Jenomže Nicolas Pépé nezabojoval a balon proletěl jen pokutovým územím.
90+4'
Do pokutového území se vydal Bukayo Saka, který skončil na hrací ploše. Pokutový kop se rozehrávat určitě nebude, jelikož hráč Arsenalu kopl jen do trávníku.
90+3'
Rico Henry má křeče, a tak mu rychle přišli na pomoc spoluhráči. Ovšem domácí hráč bude v pořádku a střetnutí jistě už dohraje.
90+2'
Arsenal je znovu u balonu a v závěru zápasu se pokusí alespoň vsítit čestnou branku. Troufám si říci, že by si ji Kanonýři zasloužili. Na hranici vápna pracoval Reiss Nelson, který pak neprostřelil obranný blok soupeře.
90+1'
Nastavuje se ještě pět minut!
90'
Hraje se poslední minuta základní hrací doby, Brentford by musel zkolabovat, aby přišel o nadějné vedení v závěru zápasu.
89'
Fanoušci Brentfordu už v ochozech slaví vítězství nad Arsenalem. Atmosféra je opravdu úžasná a tři body zůstávají u domácích zaslouženě.
87'
Arsenal předvedl skvělou a rychlou akci, která si říkala o vstřelenou branku! Bukayo Saka a Emile Smith-Rowe to udělali skvěle, když vysunuli Kierana Tierneyho. Obránce Arsenalu zvedl hlavu a dal míč do druhé vlny, odkud ihned pálil Nicolas Pépé. Jeho pokus mířil do bližšího spodního rohu branky, avšak David Raya se skvěle vrátil a vyrazil míč na rohový kop.
86'
Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Bryan Mbeumo, přichází Marcus Forss.
86'
Z velké dálky se napřáhl Granit Xhaka, jehož pokus proletěl asi metr vedle pravé tyče. Zdálo se, že by David Raya byl u zakončení včas.
85'
Arsenal zachytil míč a otočil hru. Kieran Tierney se snažil přihrávat před branku a vybojoval alespoň rohový kop. Jenomže centr zamířil na hlavu bránícího hráče.
84'
Zpoza pokutového území se napřáhl právě Nuno Tavares, jehož pokus zamířil jen vedle branky. Arsenalu se vůbec nedaří zlomit gólové prokletí.
83'
Nuno Tavares se snaží dokázat, že patří do základní sestavy Arsenalu. Hostující celek znovu přešel do akce, ovšem centr ze strany byl před brankou odvrácen.
81'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Calum Chambers, přichází Nuno Tavares.
80'
Domácí mužstvo rozehrávalo rohový kop a mohlo jít do vedení o tři zásahy! Od tyče se odpoutal Christian Nörgaard, který před německým brankářem zahrál hlavou. Balon pak putoval kousek vedle vzdálenější tyče branky!
80'
Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Frank Onyeka, přichází Mads Bidstrup.
79'
Arsenal je ve druhém poločase téměř neustále u balonu, jenomže před vlastní brankou se dopustil chyb, které domácí dokázali potrestat. Navíc jsou Kanonýři špatní v koncovce, a tak se blíží překvapivý výsledek.
78'
K přímému kopu se postavil Nicolas Pépé, jehož zakončení mířilo vysoko nad branku. Brentford pomalu míří k překvapivému vítězství a navíc v derby!
77'
Bukayo Saka mohl pokračovat v akci, jenomže hlavní rozhodčí se vrátil k faulu na Kierana Tierneyho. Arsenal bude rozehrávat velmi solidní standardní situaci.
76'
Emile Smith-Rowe narazil míč spoluhráči, který dál pokračoval do šestnáctky. Kieran Tierney sice zakončil, avšak jeho pokus byl velmi nepřesný. Arsenal je v koncovce opravdu špatný!
73'
Brentford právě vstřelil branku!
Obrovská radost znovu propukla na stadionu, jelikož nováček se ujímá dvoubrankového vedení! Mads Bech Sörensen předvedl dlouhé vhazování, které mířilo na první tyčku, kde míč hlavou tečoval Pablo Marí. Propadlý míč si v malém vápně našel CHRISTIAN NÖRGAARD, který už se hlavou nemohl mýlit – 2:0!
73'
Tlak Arsenalu dál roste, ovšem čas hostujícímu mužstvu rychle utíká. Ovšem Brentford je stále nebezpečný a snaží se o rychlé protiakci.
72'
Krásný míč putoval z levé strany za šestnáctku, kde se nacházel osamocený Reiss Nelson, který se nepodíval a přihrál do míst, kde už se dávno Nicolas Pépé nenacházel.
71'
Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Kristoffer Ajer, přichází Mads Bech Sörensen.
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Gabriel Martinelli, přichází Reiss Nelson.
70'
Emile Smith-Rowe vyslechl nově příchozího spoluhráče a Bukayo Saka hned dával míč před branku, kde opět neměl spoluhráče. Arsenal pokračoval na míči a centr propadl až do vzdálenější části vápna, odkud Granit Xhaka jen těsně přestřelil.
69'
Na pravou stranu si seběhl Emile Smith-Rowe, jehož následný centr spoluhráče nenašel. Ovšem v předbrankovém prostoru se nacházel pouze jeden, což je žalostně málo.
67'
Brentford znovu hrozil a Bernd Leno se natahoval po střele, která mířila do vzdálenějšího spodního rohu branky. Ovšem nad hlavu pomezního rozhodčího letěl praporek – ofsajd.
66'
První zákrok zápasu si připisuje do statistik také Bernd Leno! Sergi Canós postupoval k šestnáctce, čehož využil tvrdou střelu, která mířila jen na hostujícího brankáře.
65'
Kanonýři rozehrávali rohový kop, na který si na první tyči naskočil Gabriel Martinelli. Jeho pokus nemířil vůbec na branku, ovšem jen za ofenzivního hráče hostujícího mužstva.
64'
Arsenal uháněl do rychlého protiútoku a na pravé straně se nacházel osamocený Nicolas Pépé. Po chvíli přišlo zakončení Kierana Tierneyho, jehož pokus byl tečován kousek vedle levé tyče!
63'
Dalším hráčem, jenž zůstal ležet na hrací ploše je Pablo Marí. Snad i obránce Arsenalu bude v pořádku a bude moci pokračovat v zápase.
62'
Kristoffer Ajer se ještě vrací na hrací plochu a zkusí pokračovat v zápase. Ovšem jeho náhrada už je přichystaná před střídačkou Brentford. Tak jak to bude s norským reprezentantem?
61'
Chvíli se hrát znovu nebude, protože na hrací ploše zůstal sedět stoper Kristoffer Ajer. Brentford bude muset poprvé nuceně střídat!
60'
z nějakých pětadvaceti metrů se napřáhl Albert Sambi Lokonga, který měl před sebou řadu hráčů. Jeho skrytý pokus mířil po zemi jen doprostřed branky, kde byl připravený David Raya.
59'
Bukayo Saka byl přivítán domácími fanoušky ve stoje ze obrovského potlesku. To na znamení proti rasismu, který hráč Arsenalu pociťoval po finálovém zápasu na mistrovství světa!
59'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Folarin Balogun, přichází Bukayo Saka.
58'
Krásný centr poslal na hranici vápna Granit Xhaka, jenomže Nicolas Pépé nezvládl zpracování. Arsenal ale dál zůstává u míče a kombinuje na útočné polovině.
57'
Bukayo Saka už spěchá k lavičce Arsenalu, kde se bude chystat k zasáhnutí do zápasu. Hostující celek je znovu s míčem na útočné polovině, kde vymýšlí cestu za vyrovnáním.
56'
Zleva odcentroval nepřesně Kieran Tierney, avšak míč zachytil ještě Emile Smith-Rowe, jenž zamířil do vápna, ale ke střeleckému pokusu se tentokrát nedostal. Desítka Arsenalu je nejlepším hráčem v hostujícím mužstvu.
55'
Arsenal ve druhém poločase nepůjčuje soupeři míč a znovu kombinuje kolem středové čáry. Hostující celek ale stále tahá za kratší konce provazu.
54'
Po nedovoleném zákroku zůstal na hrací ploše ležet Ivan Toney, kterého bolestivě naverboval Ben White. Chvíli se hrát nebude a hráči toho využívají, zamířili ke střídačkám se občerstvit.
53'
Na druhé polovině se na pravé straně nacházel Bryan Mbeumo, který se pokusil o kličku, po níž by se dostal do vápna i ke střeleckému pokus, leč marně.
52'
Arsenal si vypracoval první obrovskou šanci v utkání! Emile Smith-Rowe postupoval do vápna středem a vystřelil placírkou. Ovšem zamířil jen kousek vedle brankáře, jenž se natáhl a míč vyrazil. Brentford je tak stále v těsném vedení!
51'
Na lavici náhradníku Arsenalu se nachází Bukayo Saka, který by mohl oživit hru hostujícího celku. Na trávníku se zatím o kolmou přihrávku do vápna pokusil Albert Sambi Lokonga, avšak našel jen brankáře!
49'
Z levé strany se pokusil odcentrovat Gabriel Martinelli, který trefil nohu prvního bránícího hráče. Míče se pak chopil kapitán Granit Xhaka a Arsenal to zkusil zprava, kde se dopustil faulu.
48'
Arsenal je na balonu velmi dobrý, avšak chybí mu větší kvalita v předfinální a finální části hry. Před brankou soupeře pak postrádá větší agresivitu. Tentokrát z levé strany pálil Kieran Tierney, jenž našel jen španělského brankáře Brentfordu.
47'
Při pohledu na zelený pažit to vypadá, že ani jeden z trenéru nesáhl ke změněn. Domácí mužstvo vhazovalo na útočné polovině. Zpoza vápna vystřelil nepřesně Vitaly Janelt a Bernd Leno si pro balon vyběhl.
46'
Pokračujeme druhým poločasem, v němž bude Arsenal odvracet další blamáž. Brentford ale jako první začíná na míči, dlouhým nákopem se předvedl David Raya a Ivan Toney hlavičkoval k soupeři.
46'
V prvním poločase jsme sledovali nadvládu Arsenalu, který byl sice více na míči, ovšem dobře kombinoval jen po šestnáctku soupeře. V pokutovém území byli Kanonýři bezzubí. Naopak Brentford byl velmi nebezpečný, vysoko napadal a vypracoval si tři velké příležitosti. Za nováčka se v Premier League jako první prosadil Španěl Sergi Canós. Uvidíme, co si pro nás týmy připraví po poločasové přestávce.
45+1'
45+1'
V šestnáctce zpracoval balon Gabriel Martinelli, který jej dal pod sebe, kde byl záložník z Pobřeží slonoviny. Nicolas Pépé si ale potřeboval balon přehodit na levou nohu, a tak byl jeho pokus zablokován.
45'
Běží poslední minuta normální hrací doby prvního poločasu. U balonu se znovu nachází hostující celek, který těžce kombinuje na útočné polovině hřiště.
44'
Ivan Toney se již nacházel v šestnáctce, ale byl pokrytý, a tak dal míč znovu ven. Stejný hráč po chvíli odcentroval a po balonu se před brankou marně natahoval Vitaly Janelt.
43'
Arsenal znovu kombinoval, ale marně hledal recept na překonání obrany. Po chvíli letěl pas na pravou stranu, kde se v náběhu nacházel Emile Smith-Rowe, avšak tělem jej pokryl Ethan Pinnock.
42'
Na levé straně měl proti sobě dva soupeře Kieran Tierney, kterému se přesto povedlo odcentroval. Avšak Folarin Balogun hlavičkoval míč pouze do vzduchu, a tak se o zbytek postaral domácí brankář. Po souboji zůstal sedět ve vápně Pontus Jansson.
40'
Jdeme do koncovky prvního poločasu a Arsenal se znovu brání! Centr z levé strany odvrátil z předbrankového prostoru Pablo Marí, jenž poslal balon za postranní lajnu.
39'
Španělský trenér Arsenalu jistě nebude s prvním poločasem spokojený, jeho svěřenci si nevypracovali žádnou vyloženou příležitost a to už běží devětatřicátá minuta střetnutí.
38'
Přihrávka z levé strany mířila více na střed, kde se za vápnem nacházel Folarin Balogun. Zakončení anglického útočníka bylo zbrklé, a také velmi nepřesné.
38'
Troufám si říct, že sledujeme vyrovnanou partii. Arsenal je sice více na balonu, ovšem to je tak všechno z jeho pojetí hry.
37'
Kombinace Arsenalu se znovu nachází na útočné polovině, ovšem je velmi pomalá. Navíc se Brentfordu podařilo soupeře zatlačit až před jeho pokutové území.
35'
Autor jediného gólu napadal německého brankáře Arsenalu, který si musel pomoci rychlým odkopem. Hostující celek byl na útočné polovině, jenomže Nicolas Pépé ztratil balon a k tomu ještě fauloval.
34'
Těsně za šestnáctkou si míč hodil na levou nohu Nicolas Pépé, který se prezentoval velmi nepřesnou střelou přes obránce. Brentford přežil další akci soupeře a bude znovu na míči.
33'
Arsenal hraje zatím dobře, ovšem pouze jen k soupeřově šestnáctce. V nebezpečném prostoru jsou Kanonýři zatím bezzubý. Při pohledu na trávník zjistíme, že domácí kontrolují hru.
31'
Na druhé straně také putovala přihrávka do vápna a na jejím středu se nacházel Folarin Balogun, jenž byl atakovaný, a tak zamířil hodně nepřesně.
30'
Na pravé straně zůstal zcela volný Bryan Mbeumo, kterému byla na hranici vápna zamezena cesta. Ovšem domácí útočník se otočil mezi Benem Whitem a Pablem Marím, čímž se objevil sám před hostujícím brankářem, ale zamířil vedle vzdálenější tyče!
29'
V ochozech se stává, jelikož na velkoplošné obrazovce se nachází fotka hlavního trenéra Brentfordu, který jej dovedl do Premier League! Krásný a dojemný moment!
28'
Sergi Canós si narazil se spoluhráčem a poté zakončil zpoza šestnáctky. Pokus španělského záložníka zamířil jen nad branku The Gunners.
27'
Brentford si pomohl přihrávkou k brankáři, který znovu zvolil nákop na levou stranu. Arsenal na malou chvíli akci přibrzdil, ovšem bude se dál bránit, jelikož vhazuje soupeř.
26'
Arsenal se opět přesunul na útočnou polovinu, kde vybojoval alespoň autové vhazování. Po chvíli ale ztratil míč, a tak je na tahu domácí celek.
24'
Calum Chambers mohl před gólem pustit míč na rohový kop, ovšem chtěl hrát, za což byl Arsenal potrestán. Kanonýry aktuálně čeká těžká práce, protože domácí jsou politi živou vodou a navíc mají v zádech skvělé fanoušky.
22'
Arsenal se poprvé nacházel pod tlakem a hned inkasoval! Calum Chambers odkopl míč jen za vápno, odkud putoval rychle zpátky. Na levé straně šestnáctky se nacházel SERGI CANÓS, jenž propálil německého brankáře Arsenalu do bližšího spodního rohu branky. Fanoušci domácího mužstva jsou pochopitelně ve varu!
21'
Brentford vybojoval svůj první rohový kop v dnešním střetnutí, centr do vápna poslal Sergi Canós. Ovšem na hranici malého vápna se nejvýše do vzduchu vyšplhal Pablo Marí, jenž zahrál balon pryč!
20'
Na pravé straně velkého vápna se nacházel Bryan Mbeumo, který se pokusil o přihrávku před branku. Obrana hostujícího celku skvěle zasáhla a hra se znovu otáčí na druhou stranu hrací plochy.
19'
Devatenáct minut hry je minulostí! Brentford si připsal obrovskou šanci, ovšem jinak se téměř neustále brání tlaku londýnského Arsenalu.
17'
Na levé straně zůstal osamocený Kieran Tierney, jehož centr byl velmi prudký a mířil před branku, kde rukou zahrál Nicolas Pépé. Akce Arsenalu byla přerušená hvizdem hlavního rozhodčího.
16'
The Gunners se znovu nacházejí s míčem na útočné polovině. Arsenalu nevyšla akce na levé straně, a tak balon přenesli. Z hranice vápna vystřelil Calum Chambers, jehož pokus byl zablokovaný.
15'
K rohovému praporku přispěchal Nicolas Pépé, který centr kroutil na první tyčku. Ovšem z branky vystartoval David Raya, jenž balon vyboxoval do bezpečných míst.
14'
Hráči v tmavě modrých dresech znovu kombinovali na pravé straně! Emile Smith-Rowe přihrával do vápna a patou mu chtěl míč vrátit Folarin Balogun, avšak balon byl sražen na další rohový kop.
12'
Nováček poprvé zahrozil! Na pravé straně se do šestnáctky dostal Bryan Mbeumo, jehož pumelice zamířila do bližší tyče! Bernd Leno šel brzy dolů a měl obrovské štěstí, že poprvé neinkasoval!
11'
Na levé straně si míč narazil se spoluhráčem Rico Henry, který také odcentroval! Před brankou se nacházel Frank Onyeka, jehož hlavička šla pouze nad branku!
10'
Běží již desátá minuta a stále čekáme na větší ohrožení branky. Arsenal znovu kombinoval kolem středového kruhu a následně přišel nákop na levou stranu, kde hlavičkový souboj prohrál Kieran Tierney.
9'
Domácí mužstvo napadalo rozehrávku soupeře opět vysoko a Arsenal měl obrovské potíže s rozehrávkou. Zapojit se musel také brankář Bernd Leno. Po chvíli se hra otočila a před branku centroval Nicolas Pépé, avšak na malé vápně zasáhl ve vzduchu David Raya.
8'
Úvod zápasu je hodně opatrný, je vidět, že oba celky se zatím spíše oťukávají. Arsenal je více u balonu, ovšem musí si dávat pozor na rychlé protiakce Brentfordu, jenž aktivně a vysoko napadá rozehrávku Kanonýrů.
6'
V letošní sezóně se Arsenal nepředstaví v evropských pohárech, a tak se hráči mohou soustředit pouze na domácí scénu. Je jasné, že Artetovi loňské osmé místo nebude stačit.
5'
Brentford v úvodním kole žene plný dům, atmosféra na stadionu je skvělá. Ovšem opět jsme sledovali akci hostujícího celku, jenomže Kieran Tierney nedal přesnou přihrávku a bude se jen kopat od branky.
4'
Folarin Balogun vysoko napadal, ale míče se zmocnil až Emile Smith-Rowe. Následně tentok hráč dostal pořádně naloženo, když jej zezadu naverboval Christian Nörgaard.
3'
Brentford do dnešního střetnutí nastoupil v bíločervených dresech, naopak Arsenal oblékl tmavě modrou sadu. Vraťme se na trávník, kde se u míče nachází domácí brankář.
2'
Kanonýři rozehráli nakrátko a kombinují dál na útočné polovině. Na levé straně pracoval Nicolas Pépé a z velké dálky zakončil doprostřed branky Gabriel Martinelli.
1'
Úvodní střetnutí nového ročníku Premier League bylo právě odstartováno! Jako první se míče chopil Arsenal, konkrétně kapitán Granit Xhaka. Albert Sambi Lokonga odcentroval, ovšem Gabriel Martinelli míč přeběhl, avšak se bude kopat roh.
1'

Brentford FC: Raya – Pinnock, P. Jansson, Onyeka – Ajer, Mbeumo, Canós, Janelt, Henry – Nörgaard, Toney.
Náhradníci: P. Gunnarsson – Sörensen, Forss, Ghoddos, Wissa, Goode, Bidstrup, Dervişoğlu, Rasmussen.

Arsenal FC: Leno – Chambers, White, Marí, Tierney – Lokonga, Xhaka – Pépé, Smith-Rowe, Martinelli – Balogun.
Náhradníci: Hein – Nelson, Holding, Bellerín, Alnaní, Soares, Maitland-Niles, Saka, N. Tavares.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett.
Ještě jednou vás vítám u úvodního přenosu z nové sezóny Premier League, souboj začne zhruba za padesát minut. Již jsou známy sestavy, a tak si je za pár okamžiků představíme. Pojďme se společně bavit nejlepším fotbalem.
Oba celky se v historii střetly dvakrát! Naposledy se hrálo v loňské přípravě, kdy se z vítězství radoval Brentford. Předešlý souboj se datuje na září roku 2018, kdy zase zvítězil Arsenal.
Arsenalu se loňská sezóna vůbec nepovedla a Londýnský celek je po šestadvaceti letech bez evropských pohárů. Kanonýři odehráli v přípravě šest zápasů a pouze dvakrát zvítězili, porazili jen Millwall a Watford. V posledním souboji nestačili svěřenci Artety na nenáviděný Tottenham, souboj rozhodl jediný gól, jenž vsítil Son Heung-Min. Naopak Brentford je nováčkem soutěže a rozhodně nemá co ztratit. Domácí mužstvo odehrálo sedm zápasů, pětkrát vyhrálo, jednou remizovalo a prohrálo. Za nerozhodného stavu odešlo ze zápasu s Manchesterem United a nestačilo na Součkův West Ham.
Vítám vás u otevíracího zápasu anglické Premier League, v němž se představí Brentford FC a Arsenal FC. Roli obrovského favorita budou plnit hosté, ovšem nováček soutěže bude velmi nabuzen a může se postarat o překvapení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.