Premier League - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Norwich - 23. října 2021   13:30

Chelsea
8' Mount (Jorginho) • 18' Hudson-Odoi (Kovačić) • 42' R. James (Mount) • 57' Chilwell (Kovačić) • 62' M. Aarons(vl.)  • 85' Mount  • 90+1' Mount (Loftus-Cheek)
7:0
(3:0)
Chelsea
E. Mendy – T. Chalobah, Silva, Rüdiger – R. James, Jorginho (64. Loftus-Cheek), Kovačić, Chilwell – Hudson-Odoi (70. Zíjáš), Mount – Havertz (70. Barkley).
Norwich
Krul – Kabak, B. Gibson, G. Hanley – M. Aarons, Lees-Melou (46. Rašica), Normann, McLean, D. Giannoulis (46. B. Williams) – Sargent (69. Omobamidele), Pukki.
Gunn – Dowell, Idah, Omobamidele, Rašica, Rupp, Sörensen, Tzolis, B. Williams.

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 13:1. Střely mimo: 7:1. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:16.
Je konec! Chelsea doma přehrála Norwich vysoko 7:0 a pobavila své fanoušky! Fotbalisté domácího celku vlétli do utkání jako velká voda. V 8. minutě se prosadil Mason Mount. Na jeho zásah navázal Callum Hudson-Odoi a v závěru první půle přidal třetí zásah Reece James. Po změně stran pokračoval v kanonádě Ben Chilwell a hostující Aarons si vsítil vlastní branku. Hosté si navíc zkomplikovali duel vyloučením Gibsona. V samotném závěru pak Mount brankou z penalty a dalším gólem z brejku dovršil hattrick.
90+3'
90+1'
Chelsea právě vstřelila branku!
Nakonec jsme se dočkali i hattricku! Domácí se dostali do protiútoku. Na přihrávku před prakticky prázdnou branku si naběhl MASON MOUNT a s přehledem dovršil hattrick!
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Pukki se v samotném závěru hnal za nákopem na levou stranu, nicméně obránci Chelsea jeho náběh pohlídali a nechali míč propadnout do autu.
89'
Chalobah diriguje rozehrávku Chelsea na polovině hřiště. Hráči Norwiche už pouze stojí v bloku na vlastní polovině a rozehrávku Chelsea neatakují.
88'
Další ofenzivní výpad Chelsea končí odmávaným ofsajdem. Pozor na své postavení si tentokrát nedal Kai Havertz.
87'
Domácí fanoušci se dnešním soubojem skutečně baví. Chelsea dnes rozehrála ofenzivní koncert. Tohle Norwichi v souboji o záchranu nepomůže.
85'
Tentokrát už MASON MOUNT zvládl! Domácí hráč tentokrát vsadil na razanci a prostřelil Krula střelou na střed branky!
84'
K exekuci pokutového kopu se postavil Mason Mount, ale penaltu kopl opravdu bídně! Krul se však neudržel na brankové čáře a penalta se bude opakovat!
83'
Žlutou kartu dostává Mathias Normann (Norwich City).
83'
Je to tak! Chelsea bude skutečně kopat penaltu!
82'
Antonio Rüdiger v pokutovém území našel odražený míč a poslal jej směrem na branku. Padající obránce Norwiche míč srazil na roh. Otázkou zůstává, zda to nebyla ruka.
81'
Další šanci Chelsea měl Ross Barkley! Domácí záložník dostal přihrávku do vápna, byl sám před brankářem, ale Krul jeho ránu vyrazil!
80'
Ross Barkley si parádním zpracováním poradil s obráncem a zakončil zpoza velkého vápna. Pozorný Tim Krul jeho přízemní dělovku stačil vyrazit.
79'
Zijáš si navedl míč do blízkosti velkého vápna, kde si jej přehodil na levačku a zakončil. Jeho technický pokus prolétl kolem horního rohu.
78'
Chalobah dostal prostor na pravé straně hrací plochy, potáhl míč na polovinu Norwiche, ale nedokázal přesně přihrát.
77'
Reece James dostal přihrávku na pravou stranu, odkud odcentroval na hranici velkého vápna, ale Kai Havertz v souboji s obráncem neuspěl.
76'
Další akci Chelsea zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Své postavení v době přihrávky si nepohlídal Zijáš. Ofsajd!
75'
Kai Havertz výborně napadal rozehrávku soupeře, nicméně stopeři Norwiche tentokrát stačili rozehrát rychleji.
74'
Pukki dostal přihrávku na polovinu Chelsea, pěkně si míč zpracoval a poslal nákop za obranu domácího celku. Silva ale nebezpečí zažehnal.
73'
Kai Havertz si navedl míč na hranici velkého vápna, ale jeho následná dělovka levačkou skončila na bloku prvního obránce ve žlutém dresu.
72'
Zijáš se hnal vpřed po levé straně, ale obránce Norwiche se mu obětavým skluzem položil pod nohy. Chelsea však bude vhazovat.
70'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Callum Hudson-Odoi, přichází Hakím Zíjáš.
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Ross Barkley.
69'
Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Josh Sargent, přichází Andrew Omobamidele.
69'
Reece James přenesl hru na levou stranu, poslal dloubáček do vápna, ale Mason Mount z těžkého úhlu nevrátil přihrávku před branku.
68'
Reece James prošel po levé straně do blízkosti šestnáctky, našel Loftuse-Cheeka, ale jeho dělovka skončila v rukavicích Tima Krula.
67'
Chelsea už se proti oslabenému soupeři znovu usadila na jeho polovině. Zadáci Norwiche stojí v blízkosti velkého vápna a soupeře prakticky neatakují.
65'
Norwich si duel komplikuje ještě více! Po druhé žluté kartě musí do sprch Gibson.
64'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Jorginho, přichází Ruben Loftus-Cheek.
63'
Mendy se vydal na hranici velkého vápna a získal přenesl hru na levou stranu. Chelsea svého soupeře prakticky nepouští k míči.
62'
Domácí Chelsea přidává i pátou branku! Callum Hudson-Odoi prošel do pokutového území a odcentroval před branku. Jeho pobídku si srazil do vlastní branky MAXIMILLIAN JAMES AARONS!
62'
Norwich se usadil na polovině soupeře, nicméně přihrávka na pravou stranu skončila až v zámezí. Domácí Chelsea tak bude vhazovat.
60'
Je za námi hodina hry a nadále sledujeme jednoznačný duel. Chelsea má vývoj dnešního souboje s posledním týmem tabulky pod kontrolou.
59'
Na stadionu panuje parádní atmosféra. Domácí fanoušci si užívají skvělý výkon domácího celku a hráči Chelsea se nadále tlačí do útoku.
57'
Chelsea pokračuje v ofenzivním představení i po přestávce! Domácí nyní obranu soupeře krásně rozložili. Na přihrávku na levou stranu si naběhl BEN CHILWELL a přízemní střelou nedal brankáři nárok!
57'
Po krátkém přerušení zahrávala Chelsea přímý kop na polovině Norwiche. Jeho exekuce se chopil Reece James, ale Antonio Rüdiger už nezakončil.
55'
Žlutou kartu dostává Ben Gibson (Norwich City).
55'
Střídající hráč Norwiche Rašica vystihl nepřesnou rozehrávkou Chelsea, dostal se do vápna, ale Mendy se mu vrhl pod nohy a míč vyrazil!
54'
Jorginho neuspěl v hlavičkovém souboji na polovině hřiště a musel si pomoci nedovoleným zákrokem.
53'
Chelsea zahrávala svůj třetí rohový kop v dnešním souboji. Chilwell odcentroval na malé vápno, ale Tim Krul míč vyboxoval do bezpečí.
52'
Chalobah na levé straně obešel jednoho ze soupeřů a odcentroval. Jeho pobídka skončila v prostoru, kde kralovala defenziva.
51'
Chelsea kombinuje na vlastní polovině. Nikdo z domácích fotbalistů po změně stran zatím netlačí hru vpřed. Chelsea si je vědoma svého náskoku.
50'
Právě Tiago Silva nyní diriguje rozehrávku Chelsea na polovině soupeře. Nikdo ve žlutém dresu posledního Norwiche kombinaci domácích neatakuje.
49'
Norwich se snad poprvé po změně stran vydal na polovinu soupeře. Centr z pravé strany si však bez problémů pohlídal domácí stoper Silva.
48'
Mendy se musel zapojit do rozehrávky Chelsea na hranici velkého vápna. Domácí brankář poslal přihrávku na levou stranu hrací plochy.
47'
Reece James na pravé straně vybojoval míč pro Chelsea, poslal přihrávku za obranu, nicméně jeho pobídka nenašla adresáta.
46'
Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Pierre Lees-Melou, přichází Milot Rašica.
Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Dimitris Giannoulis, přichází Brandon Williams.
46'
První poločas končí! Po prvním poločase může být spokojenější domácí Chelsea. Fotbalisté domácího celku vlétli do utkání jako velká voda. V 8. minutě se prosadil Mason Mount. Na jeho zásah navázal Callum Hudson-Odoi a v závěru první půle přidal třetí zásah Reece James.
45+1'
45+1'
Žlutou kartu dostává Pierre Lees-Melou (Norwich City).
45'
V samotném závěru prvního poločasu se do zakončení dostal ještě Mason Mount, který zakončoval pravačkou, ale jeho technický pokus skončil nad brankou.
44'
Jorginho poslal další přihrávku na rozběhnutého Jamese. Druhý jmenovaný při dalším průniku po pravé straně narazil na prvního zadáka.
42'
Domácí celek ještě před přestávkou přidává třetí branku! Na přihrávku na pravou stranu si naběhl REECE JAMES, který chladnokrevně dloubl míč za záda vyběhnutého Krula!
42'
Kovačič na hranici velkého vápna patičkou sklepl míč na levou stranu, ale Hudson-Odoi se zrovna zastavil. Chelsea se obrala o možnost na zakončení.
41'
McLean přenesl hru na levou stranu, ale Giannoulis si neporadil se zpracováním a míč mu uskočil do autu. Vhazovat bude opět domácí Chelsea.
40'
Havertz poslal přihrávku do pokutového území, kam si naběhl Mount, jehož rána skončila na bloku prvního obránce ve žlutém dresu Norwiche.
39'
Chalobah dostal kousek prostoru na pravé straně, předal míč Jorginhovi, který poslal průnikovou pobídku do vápna, ale tam opět kraloval Kabak.
38'
Ozan Kabak vystoupil na polovině Chelsea, obral soupeře o míč a dostal se do zakončení. Jeho rána se však vznesla nad Mendyho branku.
37'
Kai Havertz si pohybem řekl o přihrávku mezi stopery Norwiche, nicméně zadáci ve žlutém se stačili stáhnout k sobě a nepustili mladého hráče do šance.
36'
Mount prošel po pravém křídle do blízkosti velkého vápna a poslal přihrávku na hranici velkého vápna, nicméně Hudson-Odoi tentokrát nevypálil.
35'
Norwichi se vůbec nedaří při přechodu na polovinu Chelsea. Další prudká přihrávka směřovala na levou stranu, ale míč propadl až za čáru.
34'
Ozan Kabak se obětavě postavil proti zakončení z velké dálky a pomohl Krulovi se zákrokem tím, že zkrotil razanci střely.
33'
Mount se dostal do souboje u pravé postranní čáry a špičkou kopačky vypíchl míč do autu. Zadáci Norwiche si dali na odražený míč pozor.
32'
Hudson-Odoi prošel po levé straně do blízkosti velkého vápna, zasekl si míč na střed a předložil míč Mountovi, jehož ránu Krul hravě schoval do rukavic.
31'
Sargent si tělem odstavil statického obránce Chelsea, otočil se a odcentroval. Připravený brankář Mendy si hravě dokráčel pro míč.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme jednoznačný duel. Chelsea i po duelu v Lize mistrů zvládá ligový duel s přehledem.
29'
Z pravé strany se do pokutového území tlačil James, nicméně Giannoulis se s ním stačil vrátit a čistým skluzem odehrál míč do bezpečí.
28'
Havertz poslal přihrávku na rozběhnutého Kovačiče, ale chorvatský fotbalista ukázal, že není úplně tahovým hráčem. Chelsea přesto zůstává na míči.
27'
V dalším souboji s Kabakem už Kai Havertz udržel míč pro domácí celek. U rohového praporku si vyměnil přihrávku s Mountem, ale neodcentroval.
26'
Havertz napadal Kabaka u rohového praporku, ale podle hlavního rozhodčího si domácí fotbalista v souboji pomohl nedovoleným zákrokem.
25'
Jorginho v prvním poločasu skutečně hýří aktivitou. Italský záložník si výborně zpracoval míč a rozehrál na pravou stranu.
24'
Chelsea zahrávala přímý kop v blízkosti velkého vápna. Jeho exekuce se ujal Mason Mount, který hledal Chalobaha, ale ten ve vzdušném souboji neuspěl.
23'
Antonio Rüdiger diriguje rozehrávku Chelsea na polovině soupeře. Zadáci Norwiche nyní stojí v pevném bloku a nedávají domácím fotbalistům prostor.
22'
Gibson si dal pozor na vysoké napadání domácí Chelsea. Obránce Norwiche se s míčem otočil a pomohl si malou domů. Hosté ale potřebují hrát směrem vpřed.
21'
Jorginho dostal přihrávku na polovinu hřiště, sklepl míč na levou stranu, nicméně nikdo z krajních hráčů Chelsea jeho pobídku nepochopil.
20'
Chelsea kombinuje na polovině hrací plochy. Londýnský celek má vývoj dnešního duelu pevně v rukou a nepouští Norwich do šancí.
18'
Domácí celek přidává druhou branku! Chelsea tentokrát vyšel rychlý přechod do útoku. CALLUM HUDSON-ODOI si naběhl na průnikovou přihrávku, naběhl si do vápna a obstřelil bezmocného Tima Krula!
18'
Mendy si dal pozor na centr z pravé strany hrací plochy, vyrazil ven z branky a schoval míč do rukavic. Domácí brankář tentokrát s rozehrávkou nespěchal.
17'
Hudson-Odoi napadal rozehrávku soupeře, nicméně zadáci Norwiche si tentokrát dokázali poradit a dostali se na polovinu Chelsea.
16'
Chilwell na polovině hrací plochy výborně odstavil od míče rozběhnutého soupeře. Chelsea zatím soupeře nepouští vpřed.
15'
Jorginho se otočil kolem napadajícího soupeře a pokusil se rozehrát za obranu Norwiche. Kai Havertz za jeho pobídkou sprintoval, ale k míči se nedostal.
14'
Tim Krul si zakřičel na Kabaka, aby k němu nechal projít nepřesnou rozehrávku Chelsea. Zkušený brankář poté schoval míč do rukavic.
13'
Kai Havertz dostal přihrávku na levou stranu a odcentroval do šestnáctky. Jeho pobídku srazil první obránce ve žlutém dresu na rohový kop.
12'
Právě Ben Chilwell se dostal k odcentrování z levé strany hrací plochy, nicméně na malé vápno si pro míč dokráčel zkušený brankář Tim Krul.
11'
Chilwell na levé straně vypíchl soupeři míč do zámezí. Norwich tak opět vybojoval jen vhazování na polovině domácího mužstva.
10'
Chilwell napadal rozehrávku Norwiche na jeho polovině. Domácí fotbalista dostal pod tlak Kabaka, který nákopem vpřed vybojoval pro hosty vhazování.
8'
Chelsea se hned v úvodu dnešního souboje dostává do vedení! Obránce Norwiche odvrátil míč jen za hranici velkého vápna, odkud střílel MASON MOUNT, jehož dělovka skončila v dolním rohu!
8'
Thiago Silva přenesl hru na levou stranu, kde si pro míč došel Hudson-Odoi. Ten se dostal k odcentrování, ale Havertz zůstal za obráncem.
7'
Chalobah si splnil své defenzivní povinnosti, natlačil se tělem před rozběhnutého Giannoulise a nechal míč propadnout do aut.
6'
Antonio Rüdiger měl problémy se zpracováním na levé straně hřiště, ale před dotírajícím soupeřem ještě stačil rozehrát. Chelsea tak zůstává na míči.
5'
Silva si dal pozor na rozběhnutého Pukkiho a před finským útočníkem uklidnil hru malou domů. Domácí brankář Mendy poté rozehrál na pravou stranu.
4'
Mathias Normann procedil přihrávku na hranici velkého vápna, kde hledal Pukkiho, jenže finský útočník si zády k brance s převzetím pobídky nepotykal.
3'
Aarons si zkomplikoval situaci držením míče na vlastní polovině a před napadajícím soupeřem si pomohl zpětnou přihrávkou.
1'
Domácí Chelsea obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Londýnský celek se ihned vydal do útoku, ale akce po pravé straně nepřinesla centr.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti. Chelsea bude hrát v modrém, zatímco Norwich oblékne žlutou sadu.

Chelsea FC: E. Mendy – T. Chalobah, Silva, Rüdiger – R. James, Jorginho, Kovačić, Chilwell – Hudson-Odoi, Mount – Havertz.
Náhradníci: Arrizabalaga – M. Alonso, Azpilicueta, Barkley, Christensen, Loftus-Cheek, Saúl, M. Sarr, Zíjáš.

Norwich City: Krul – Kabak, B. Gibson, G. Hanley – M. Aarons, Lees-Melou, Normann, McLean, D. Giannoulis – Sargent, Pukki.
Náhradníci: Gunn – Dowell, Idah, Omobamidele, Rašica, Rupp, Sörensen, Tzolis, B. Williams..
Chelsea FC

Domácí Chelsea má naprosto opačné starosti. Londýnský celek prožívá parádní úvod nové sezóny. Po osmi kolech má Chelsea na kontě devatenáct bodů a drží první pozici ligové tabulky o bod před Liverpoolem. Dosud navíc inkasovala jen třikrát. V posledním kole zvítězila těsně 1:0 na hřišti Brentfordu. V týdnu navíc v Lize mistrů rozstřílela 4:0 Malmo.
Norwich City

Nováček mezi anglickou ligovou smetánkou zatím prožívá opravdu strašidelný ročník nejvyšší anglické soutěže. Norwich v osmi kolech získal jen dva body a patří mu poslední dvacátá pozice. Na sedmnáctou příčku znamenající záchranu ztrácí šest bodů. Ještě větším problémem je tragická ofenziva. Norwich soupeřům dosud vstřelil jen dva góly. Naposledy doma remizoval 0:0 s Brightonem.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Premier League mezi Chelsea FC a Norwich City.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.