Premier League - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leeds : Burnley - 2. ledna 2022   15:00

Leeds
39' Harrison  • 77' Dallas (Klich) • 90+2' D. James (Gelhardt)
3:1
(1:0)
Burnley
54' Cornet
Leeds
Meslier – Ayling, D. Llorente, Koch, Firpo – Dallas, Forshaw – Raphinha, Klich, Harrison (62. D. James) – T. Roberts (58. Gelhardt).
Burnley
Hennessey – Ch. Taylor, Mee, Tarkowski, Lowton – Gudmundsson (46. Cornet), Cork, A. Westwood, McNeil – Wood (84. Vydra), Lennon (80. Jay Rodriguez).

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 6:4. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 11:7.
Je konec! Leeds United nakonec poráží Burnley 3:1 a získává cenné tři body. Leeds byl v první půli mnohem aktivnějším týmem. První šance měl Raphinha, ale hostující brankář držel Burnley ve hře. Až ve 39. minutě otevřel stav dnešního souboje Jack Harrison. Krátce po změně stran ale krásnou střelou z přímého kopu vrátil Burnley do hry Maxwel Cornet. Domácí však zařadili vyšší rychlost a Stuart Dallas krásnou střelou uklidil míč k tyči. V nastavení navíc podtrhl domácí triumf Daniel James.
90+5'
90+4'
Cornet ještě zkusil zakončení placírkou zpoza velkého vápna, ale míč se mu svezl po kopačce a skončil vysoko nad břevnem.
90+2'
Leeds právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Domácí celek totiž v nastavení přidává třetí branku! Burnley už hrálo na risk, což domácí dokázali potrestat. Na centr si v pokutovém území naběhl DANIEL JAMES, jehož razantní hlavičku nedokázal Wayne Hennessey udržet před brankovou čárou!
90+2'
Matěj Vydra se hnal za vysokým nákopem na polovinu soupeře, ale jeho náběh si pohlídal Luke Ayling, který hlavou zahrál do rukavic brankáře.
90+1'
Nastavuje se pět minut!
90'
Stuart Dallas prošel do pokutového území, kde měl hodně těžkou pozici, ale v souboji s Benem Mee vybojoval pro domácí celek rohový kop a cenné sekundy k dobru.
89'
Luke Ayling si dal pozor na napadajícího soupeře a jednoduše odkopl míč na polovinu Burnley. Hosté už vrhají prakticky všechny síly do útoku.
88'
Joe Gelhardt upadl po souboji v pokutovém území, ale penalta se pískat nebude. Asistent rozhodčího totiž odmával domácímu hráči ofsajd.
87'
Raphinha sice získal míč na levé straně, ale podle rozhodčího už míč celým objemem opustil hrací plochu.
86'
Jay Rodriguez při napadání rozehrávky domácího celku poslal k zemi Kocha a může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu.
85'
Domácí se znovu dostali na polovinu soupeře, kde budou chtít nasbírat nějaké sekundy k dobru. Spoustu černé práce odvádí Stuart Dallas.
84'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Chris Wood, přichází Matěj Vydra.
84'
Ashley Westwood upadl po souboji v blízkosti velkého vápna a získal pro Burnley přímý kop ze skvělé pozice. Rýsuje se další možnost pro Corneta.
83'
Ilan Meslier předvedl skvělé čtení hry, vystartoval ven z branky a pádem pod nohy rozběhnutého soupeře schoval míč do svých rukavic.
82'
Jack Cork získal na polovině hřiště míč pro hostující Burnley, ale jeho rozehrávka na levou stranu byla nepřesná. Leeds bude vhazovat.
81'
Domácí měli k dispozici rozehrávku přímého kopu na vlastní polovině. Koch to ale při nákopu přehnal s jeho délkou a odevzdal míč brankáři soupeře.
80'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Aaron Lennon, přichází Jay Rodriguez.
79'
Domácí fanoušci jsou druhou brankou svého mužstva nadšení a hlasitým skandováním tlačí Leeds ke vstřelení další branky.
77'
Domácí celek si bere zpět své ztracené vedení! Leeds zahrával rohový kop, který domácí rozehráli do kombinace. Přihrávku na hranici velkého vápna dostal STUART DALLAS a nádhernou střelou levačkou uklidil míč ke vzdálenější tyči!
77'
Charlie Taylor se stáhl na pravou stranu a ve skluzu před Jamesem odkopl míč do autu. Střídající James je zatím prakticky všude.
76'
Tarkowski se stáhl s rozběhnutým Danielem Jamese a před rychlonohým fotbalistou Leedsu odehrál míč mimo velké vápno.
75'
Klich si výborně pokryl míč na vlastní polovině a Cork jej zatažením za dres poslal k zemi. Rozehrávat tak budou hráči domácího mužstva.
74'
Burnley se směrem dopředu vůbec nedaří. Ben Mee chtěl rozehrát přihrávkou na levou stranu, ale jeho dloubáček nepochopil nikdo ze spoluháčů.
73'
Domácí zahodili jasnou branku! Po centru z levé strany se před prakticky prázdnou brankou zjevil Raphinha, který míč poslal do boční sítě!
73'
Daniel James si pohybem řekl o přihrávku za obranu Burnley, ale Klich jeho směrem vyslal příliš prudkou přihrávku, která skončila až u hostujícího brankáře.
72'
Wayne Hennessey nakopl míč na polovinu Burnley, ale tam neměl nikoho v tmavém dresu svého mužstva. Balón tak proskákal do rukavic Mesliera.
71'
Daniel James si při zpracování míče na polovině Burnley pomohl rukou, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího.
70'
Do konce utkání zbývá dvacet minut a zatím stále sledujeme dramatickou bitvu. Leeds je o něco aktivnější, ale Burnley brání výborně.
69'
Hostující brankář dlouho otálel s rozehrávkou od své branky. Jeho nákop směřoval na Wooda, kterého s přehledem odstavil od míče důrazný Koch.
68'
Do rozehrávky domácího celku se představil také domácí brankář Meslier. Gólman domácího mužstva nakopl míč na střed, kde jej získal Klich.
67'
Júnior Firpo spěhal za kolmicí do pokutového území, ale obránce v tmavém dresu jej skvěle rozhodil poziční hrou tělem.
66'
Joe Gelhardt se středem hrací plochy hnal do pokutového území, ale v souboji se stoperem nechal míč za sebou a nestačil zakončit.
65'
James Tarkowski se na polovině hřiště dostal k odraženému míči, který pravačkou nakopl na levou stranu, ale tam neměl spoluhráče v tmavém.
64'
Domácí se usadili poblíž velkého vápna soupeře, ale Aylingův vysoký centr schoval hostující brankář do rukavic. Burnley může rychle zaútočit.
63'
Luke Ayling poslal přihrávku do pokutového území, kam sprintoval Dallas, jenže tomu k zakončení scházel snad jediný krok.
62'
Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Jack Harrison, přichází Daniel James.
62'
Júnior Firpo si nechtěl komplikovat život a před napadajícím soupeřem si raději pomohl malou domů na Mesliera. Gólman Leedsu míč následně nakopl vpřed.
61'
Chris Wood na polovině hřiště prodloužil míč hlavou za sebe na rozběhnutého Corneta, jehož pohyb si s přehledem pohlídal obránce.
60'
Je za námi hodina hry a zatím sledujeme dramatické střetnutí. Leeds se po obdržení vyrovnávací branky tlačí do ofenzivy.
59'
Domácí zahrávali přímý kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, ale pozorný Tarkowski míč hlavou odehrál mimo nebezpečný prostor.
58'
Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Tyler Roberts, přichází Joe Gelhardt.
58'
Tyler Roberts zůstává po jednom ze soubojů ležet na trávníku a drží se za pravou nohu. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat ve hře.
57'
Domácí celek se okamžitě tlačí do útoku se snahou o odpověď. Leeds teď mohou mrzet některé nedotaženého protiútoky.
56'
Cornet ještě po oslavě vyrovnávací branky udělal nějaká gesta směrem k domácím fanouškům, kteří jsou teď hodně rozzlobení.
54'
Burnley právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Burnley krátce po změně stran dotahuje krok po standardní situaci! Rozehrávky přímého kopu se ujal střídající MAXWEL CORNET, který technickou střelou kolem zdi nedal Meslierovi sebemenší šanci!
54'
Luke Ayling prošel s míčem u nohy na hranici velkého vápna, kde číhal Roberts, ale míč si ještě zbytečně zasekl a následné zakončení bylo nepřesné.
53'
Žlutou kartu dostává Diego Llorente (Leeds United).
53'
Raphinha spěchal za přihrávkou na polovinu hrací plochy, ale míč si pod tlakem předkopl příliš daleko před sebe a už se nedostal do zakončení.
52'
Hosté zahrávali přímý kop na polovině domácího mužstva. Tarkowski nakopl míč na hranici velkého vápna, ale jeho pobídku obrana Leedsu odvrátila.
50'
Charlie Taylor vlétl do pokutového území, kde zbytečným šlapákem dohrál jednoho z domácích obránců. Sudí jeho prohřešek ihned odpískal.
49'
Hostující brankář Hennessey si dal pozor na nákop za obranu, vyrazil na hranici velkého vápna a schoval míč do svých rukavic.
48'
Harrison na polovině hřiště sklepl míč na levou stranu, nicméně tam neměl nikoho v bílém dresu domácího celku. Burnley brání pozorně.
47'
Domácí brankář si bez problémů pohlídal nepřesnou kolmici za domácí defenzivu a nechal míč propadnout do zámezí. Rozehrávat bude právě Meslier.
46'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Jóhann Gudmundsson, přichází Maxwel Cornet.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější domácí fotbalisté. Leeds byl v první půli mnohem aktivnějším týmem. První šance měl Raphinha, ale hostující brankář držel Burnley ve hře. Až ve 39. minutě otevřel stav dnešního souboje Jack Harrison.
45+2'
45+1'
Nastavují se dvě minuty!
45'
V samotném závěru prvního poločasu se do zakončení ještě dostal Júnior Firpo, ale levačkou vyslal zakončení vysoko nad břevno.
44'
Raphinha dostal dobrou přihrávku do běhu, jenže prováhal ideální moment na zakončení a pravačkou zasáhl jen prvního obránce v tmavém dresu.
43'
Harrison si znovu řekl o přihrávku do blízkosti velkého vápna, ale centr levou nohou se mu vůbec nepovedl a skončil v autu. Hosté budou rozehrávat.
42'
Wood se ve skluzu snažil udržet míč na trávníku, ale podle asistenta rozhodčího už balón celým objemem opustil hrací plochu.
41'
Hostující celek se okamžitě snaží tlačit vpřed se snahou o bleskovou odpověď. Defenziva Leedsu ale nedává hráčům v tmavém moc prostoru.
39'
Domácí celek se nakonec ještě před koncem prvního poločasu dostává do vedení! JACK HARRISON se z levé strany dostal do pokutového území. Jeho první ránu hostujícího brankář sice vyrazil, ale Harrison se dostal k dorážce a uklidil míč k přední tyči!
39'
Raphinha se z pravé strany tlačil do pokutového území, ale podle arbitra si v souboji s Meem pomohl zatažením za dres hostujícího fotbalisty.
38'
Koch uspěl v hlavičkovém souboji na hranici velkého vápna a nenechal soupeře zakončit. Defenziva domácích je zatím pevná jako skála.
37'
Ashley Westwood střílel zpoza velkého vápna, ale jeho zakončení levačkou zasáhlo prvního obránce v bílém dresu.
36'
Po delší době se do ofenzivy podívali také hosté, jenže jejich kombinace na levé straně vedle pouze k zisku autového vhazování.
35'
Další obrovská možnost domácích! Roberts si naskočil na centr z pravé strany, ale hlavičkou z malého vápna trestuhodně netrefil branku!
34'
Tyler Roberts si v pokutovém území našel centr z levé strany, otočil se s míčem, ale jeho ránu levačkou srazil obránce do bezpečí.
33'
Tentokrát už Ben Mee na vlastní polovině tak jistý nebyl. Stoper Burnley si musel dát pozor na napadajícího soupeře a pořádně přisvítil.
32'
Roberts se hnal za přihrávkou za obranu Burnley, ale Ben Mee dokázal v pravou chvíli pořádně zabrat a špičkou kopačky uklidil míč do bezpečí.
31'
Raphinha si troufl na další zakončení zpoza velkého vápna, ale jeho projektil levačkou se vznesl vysoko na tribunu za brankou Burnley.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme opatrné utkání. O něco aktivnější jsou domácí, ale Burnley brání výborně.
28'
Žlutou kartu dostává James Tarkowski (Burnley FC).
28'
Júnior Firpo nakopl míč na levou stranu, kde první souboj ustál Mateusz Klich, ale další hráč v tmavém dresu Burnley už domácího záložníka odstavil.
27'
Hostující brankář nyní hodně dlouho otálel s rozehrávkou z vlastní poloviny, což se vůbec nelíbilo domácím příznivcům, kteří to dali najevo pískotem.
26'
Adam Forshaw chtěl sklepnout míč do pokutového území, ale míč trefil hodně nečistě a sklepl jej pouze na nohu prvního obránce v tmavém dresu.
25'
Domácí už se opět nastěhovali na polovinu soupeře, kde si vyměňují krátké přihrávky a nikam se neženou. Hraje se hodně opatrné utkání.
24'
Luke Ayling nakopl míč na levou stranu, ale příliš vysokou přihrávkou nenašel nikoho z fotbalistů v bílém. Burnley zatím brání velmi dobře.
23'
Domácí zahrávali další rohový kop. Centrovaný míč směřoval na přední tyč, kde zasáhl obětavým způsobem stoper Ben Mee.
22'
Obrovská šance domácích! Raphinha se ve vápně dostal k centru z pravé strany, ale patičkou hostujícího brankáře nepřekonal!
22'
Raphinha se po pravé straně tlačil do pokutového území, ale na poslední chvíli k němu přistoupil Lowton, který míč srazil na rohový kop.
21'
Roberts se stáhl pro míč na vlastní polovinu, kde si jej pokryl tělem a přenesl hru na levou stranu. Leeds převzal aktivitu.
20'
Hodně zajímavý pokus ze strany domácích! Raphinha se kousek za půlící čárou opřel do míče a chtěl nachytat hostujícího brankáře. Jeho rána ale prolétla nad břevnem.
19'
Klich se dostal k zakončení hlavou v pokutovém území, ale jeho projektil trefil hrudník prvního hráče v tmavém dresu hostujícího Burnley.
18'
Leeds zahrával rohový kop. Přízemní centr směřoval na malé vápno, ale defenziva Burnley míč z první odkopla do autu.
17'
Domácí se hnali do zajímavého brejku, který nakonec Harrison zazdil nepřesným centrem z levé strany. Tohle měli domácí sehrát lépe.
16'
Júnior Firpo dloubl míč na pravou stranu, jenže nikdo ze spoluhráčů jeho pobídku nepochopil a míč proskákal do zámezí.
15'
Domácí se po delší době nastěhovali do blízkosti velkého vápna, jenže Harrison centrem z těžké pozice zasáhl prvního soupeře.
14'
Dwight McNeil nepřesnou přihrávkou za obranu domácích odevzdal míč soupeři. Leeds se poté tlačil vpřed, ale ani Harrison nepřihrál přesně.
13'
Ben Mee se jako stoper zjevil na hranici velkého vápna, ale v souboji s důrazným Diegem Llorentem míč na kopačkách hostů neudržel.
12'
Hra je přerušena! Jeden z hostujících hráčů zůstává po souboji ležet na trávníku a potřebuje ošetření. Uvidíme, zda bude nadále pokračovat.
11'
Dwight McNeil se po levé straně dostal do blízkosti velkého vápna, levačkou odcentroval, ale trefil jen prvního soupeře v bílém.
10'
Žlutou kartu dostává Tyler Roberts (Leeds United).
10'
Burnley neudeřilo ani po rohovém kopu. Centrovaný míč přiletěl na značku pokutového kopu, kde ve vzdušném prostoru dominoval Llorente.
9'
Dwight McNeil si troufl na přenesení hry na pravou stranu, kde Ayling nezvládl malou domů hlavou a daroval fotbalistům Burnley rohový kop.
8'
Koch si dal pozor na přízemní centr z levé strany a z malého vápna míč bez problémů odkopl mimo velké vápna. Burnley je v úvodních minutách aktivnější.
7'
Bielsa už je na hranici svého vymezeného prostoru a energicky dává svým svěřencům další pokyny.
6'
Taylor vhazoval na pravé straně hrací plochy, ale jeho pobídka byla v tomto případě příliš krátká a skončila u prvního hráče v bílém.
5'
Hostující celek zahrával přímý kop v blízkosti pokutového území. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, odkud míč vyboxoval Meslier.
4'
Luke Ayling uspěl v hlavičkovém souboji na pravé straně a před rozběhnutým soupeřem přizvedl míč do zámezí. Vhazuje Burnley.
3'
Wood se na opačné straně tlačil do pokutového území, ale domácí stoper Koch k němu dobře přistoupil a poziční hrou nepustil soupeře k zakončení.
2'
Luke Ayling prošel po pravé straně na polovinu Burnley, ale jeho centr směřující na hranici velkého vápna skončil na hrudi prvního obránce.
1'
Domácí celek obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Leeds se ihned vydal do útoku, ale nákop na pravou stranu proskákal do autu.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti. Domácí budou hrát v bílém, zatímco Burnley oblékne tmavě modrou sadu.

Leeds United: Meslier – Ayling, D. Llorente, Koch, Firpo – Dallas, Forshaw – Raphinha, Klich, Harrison – T. Roberts.
Náhradníci: Klaesson – Bate, Hjelde, Gelhardt, S. Greenwood, D. James, Jenkins, Summerville, Moore.

Burnley FC: Hennessey – Ch. Taylor, Mee, Tarkowski, Lowton – Gudmundsson, Cork, A. Westwood, McNeil – Wood, Lennon.
Náhradníci: Norris – Bardsley, Collins, Cornet, K. Long, Pieters, Jay Rodriguez, D. Stephens, Vydra..
Leeds United

Domácí Leeds je na tom o něco lépe, ale ve své druhé sezóně mezi anglickou elitou musí také bojovat o udržení. V osmnácti duelech získal domácí celek šestnáct bodů a patří mu šestnáctá pozice ligové tabulky. Na záchranu tak ztrácí aktuálně pět bodů a dnes si může výrazně pomoci. Nejistý je ale start domácího střelce Patricka Bamforda. Poslední duel odehrál domácí celek 18.12., kdy na domácí půdě padl 1:4 s Arsenalem.
Burnley FC

Burnley v letošním ročníku Premier League bojuje o setrvání mezi ligovou smetánkou. Oproti jiným týmům má kvůli problémům s koronavirem odehráno méně utkání. Burnley v šestnácti duelech získalo jedenáct bodů a patří mu osmnáctá pozice ligové tabulky. Na záchranu nyní ztrácí dva body. Oproti sedmnáctému Watfordu ale Burnley odehrálo o dva zápasy méně. Po pauze způsobené koronavirem nastoupilo Burnley ve čtvrtek na Old Trafford, kde padlo 1:3.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Premier League mezi Leeds United a Burnley FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.