Premier League - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : Newcastle - 12. prosince 2021   15:00

Leicester
38' Tielemans  • 57' Daka (H. Barnes) • 81' Tielemans (Maddison) • 85' Maddison (Daka)
4:0
(1:0)
Leicester
Schmeichel – Castagne, J. Evans (6. Soumaré), Söyüncü, Thomas – Tielemans, Ndidi – Maddison (88. McAteer), Dewsbury-Hall, H. Barnes (71. Albrighton) – Daka.
Newcastle
Dúbravka – Manquillo, Schär, Lascelles, Lewis (62. Jacob Murphy) – M. Almirón (62. Fraser), Shelvey (85. Ritchie), Willock, Saint-Maximin – C. Wilson, Joelinton.

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 2:3. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:16.
Je konec! Leicester dnes potvrdil roli favorita a poráží Newcastle vysoko 4:0. Domácí celek se do první šance dostal v 17. minutě, ale Maddison z přímého kopu přestřelil branku. Ve 38. minutě však ve vápně fauloval Lascelles a Youri Tielemans penaltu s přehledem proměnil. Po změně stran pak krásnou akci dotáhl k druhé brance Patson Daka a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Leicester pak v závěru využil volné prostory a Tielemans přidal svůj druhý zásah v utkání. O čtyři minuty později pak napsal gólovou tečku za utkáním James Maddison.
90+3'
90+2'
Hosté v nastavení ještě podnikli výpad po pravé straně, ale střídající Murphy příliš vysokým centrem poslal balón až do zámezí.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Žlutou kartu dostává Allan Saint-Maximin (Newcastle United).
89'
Střídající McAteer se ihned pustil do hlavičkového souboje, jenže prodloužil míč jen do míst, kde číhali stopeři hostujícího Newcastlu.
88'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází James Maddison, přichází Kasey McAteer.
88'
Domácí fanoušci v závěru utkání hlasitým skandováním odměňují své oblíbence za dnešní výkon. Leicester proti Newcastlu skutečně bavil fotbalem.
87'
Hosté jsou zralí na ručník! Fotbalistům Newcastlu se nedaří prakticky vůbec nic. Kombinace hostujícího celku je plná nepřesností.
85'
Leicester právě vstřelil branku!
Domácí proměnili závěrečné minuty dnešního souboje v exhibici! Patson Daka narazil míč do běhu pro JAMESE MADDISONA, který z první uklidil míč do sítě!
85'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Jonjo Shelvey, přichází Matt Ritchie.
85'
Callum Wilson na levé straně dirigoval akci Newcastlu, ale jeho pobídka na hranici velkého vápna neoslovila nikoho v černobílém dresu.
84'
Hosté se ještě tlačí vpřed se snahou o vstřelení alespoň čestného zásahu. Centr z pravé strany ale odehrál do bezpečí Tielemans.
83'
Tielemans je po vstřelení své druhé branky extrémně nažhavený. Domácí střelec táhl další útok Leicesteru, ale tentokrát neobešel prvního obránce.
81'
Domácí celek definitivně potvrzuje svůj dnešní triumf! James Maddison sklepl míč z hranice velkého vápna na pravou stranu a dobíhající YOURI TIELEMANS prostřelil bezmocného Dúbravku!
81'
Marc Albrighton dostal přihrávku na pravou stranu a snažil se rozběhnout Castagneho. Náběh druhého jmenovaného si pohlídal Lascelles.
80'
Ještě z toho mohlo být drama! Castagne vyslal tragickou malou domů. Míč směřoval přímo do branky a Schmeichel jej ve skluzu odkopával z brankové čáry!
79'
Leicester zahrával rohový kop. Střídající Albrighton poslal centr na malé vápno, ale dobře postavený Joelinton pomohl defenzivě Newcastlu.
78'
Domácí brankář Schmeichel dlouho otálel s odkopem. Dánský gólman následně nakopl míč na polovinu hřiště, kde v souboji uspěl Joelinton.
77'
Wilson dostal přihrávku na hranici velkého vápna, kde se krásně otočil a zakončil levačkou. Jeho ránu zablokoval skvěle postavený Soumaré.
76'
Ani další akce Leicesteru nepřinesla zakončení. Maddison poslal přihrávku do šestnáctky, kde však neměl nikoho ze spoluhráčů v modrém.
75'
Rychlonohý Patson Daka se hnal za přihrávkou na polovinu soupeře, ale Martin Dúbravka opět skvěle vyběhl a odkopl míč daleko od své branky.
74'
Shelvey poslal přihrávku na pravou stranu, kam sprintoval Murphy, nicméně druhý jmenovaný už pobídku nemohl udržet na trávníku.
73'
Střídající Albrighton si skvěle pokryl míč před Shelveym, který jej faulem poslal k zemi. Rozhodčí tak nařídil rozehrávku pro domácí mužstvo.
72'
Leicester se usadil na polovině hřiště, nicméně domácí se nikam neženou. Defenziva hostujícího Newcastlu se však ne a ne dostat k míči.
71'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Harvey Barnes, přichází Marc Albrighton.
71'
Hostující záložník Shelvey se do zakončení dostal až po další akci, jenže jeho dělovka z velké dálky trefila záda prvního hráče v modrém dresu.
70'
Žlutou kartu dostává Javier Manquillo (Newcastle United).
69'
Fabian Schär hecuje své spoluhráče k větší aktivitě, ale zatím to nenese ovoce. Švýcarský obránce tak musel zvolil přihrávkou na Dúbravku.
68'
Newcastle se usadil na polovině Leicesteru, ale kombinace hostujícího celku je zatím plná nepřesností. Naopak obrana domácích přidává důraz.
67'
Allan Saint-Maximin se zpoza hranice velkého vápna opřel do odraženého míče, ale jeho technický pokus Schmeichel zneškodnil.
66'
Wilson dostal přihrávku do běhu na polovinu Leicesteru, nicméně Çağlar Söyüncü si jeho náběh tentokrát pohlídal a nenechal nikoho z hostů zakončit.
64'
Žlutou kartu dostává Çağlar Söyüncü (Leicester City).
64'
Hra je přerušena! Na trávníku zůstává po souboji ležet Lascelles, který se drží za pravou nohu. Uvidíme, zda bude nadále pokračovat.
63'
Hostující kouč se snaží oživit hru svého týmu dvojnásobným střídáním. Fraser se ihned vydal vpřed, ale jeho úvodní přihrávka byla nepřesná.
62'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Jamal Lewis, přichází Jacob Murphy.
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Ryan Fraser.
62'
Timothy Castagne uspěl v hlavičkovém souboji s Joelintonem a odehrál míč na levou stranu. Nyní se hodně bojuje kolem půlící čáry.
61'
Willock se dostal s míčem na hranici velkého vápna, odkud střílel levačkou, jenže jeho projektil se vznesl vysoko nad horní tyč.
60'
Je za námi hodina hry a Leicester bez problémů kráčí za vítězstvím. Hostující Newcastle stále čeká na svou první vyloženou příležitost.
59'
Domácí hrají ve velké pohodě a nadále se snaží útočit. Právě autor branky Patson Daka táhl další útok Leicesteru, ale až do zakončení se nedostal.
57'
Domácí celek přidává druhou branku a přibližuje se k vítězství v dnešním duelu. Na průnikovou přihrávku do pokutového území si naběhl Barnes, který poslal přihrávku před prázdnou branku a PATSON DAKA už měl snadnou práci!
57'
Castagne uspěl v hlavičkovém souboji na polovině hrací plochy a nepustil soupeře do úniku. Leicester po změně stran brání skvěle.
56'
Další zranění na straně domácího celku. Na trávníku tentokrát zůstává ležet Kiernan Dewsbury-Hall, který bude potřebovat ošetření.
55'
Ndidi byl faulován na polovině hřiště a může být rád, že si ze souboje neodnesl nějaké horší zranění. Leicester bude pokračovat v kombinaci.
54'
Thomas fauloval v blízkosti velkého vápna. Do šestnáctky se následně dostal Harvey Barnes, jehož dloubáček směřující na Maddisona zablokoval obránce.
53'
Barnes se dožadoval vhazování na pravé straně, ale asistent rozhodčího odmával aut pro Newcastle. Barnes s verdiktem nebyl spokojený a může být rád, že nedostal kartu za nesportovní chování.
52'
Tielemans poslal přihrávku na rozběhnutého Daku, ale útočník domácího celku se k míči vůbec nedostal. V pravou chvíli vystoupil Lescelles.
51'
Martin Dúbravka měl problémy se zpracováním prudké malé domů a před dotírajícím Tielemansem míč odkopl skutečně na poslední chvíli.
50'
Domácí se znovu dostali do zakončení. Harvey Barnes pálil zpoza velkého vápna, ale jeho projektil prosvištěl kolem zadní tyčky.
49'
Hosté zahrávali přímý kop v blízkosti velkého vápna. Jeho rozehrávky se chopil Jonjo Shelvey, ale centr hostujícího záložníka prolétl velkým vápnem bez teče.
48'
Na trávníku zůstává po jednom ze soubojů ležet Miguel Almirón, kterého v ostrém souboji poslal k zemi Harvey Barnes. Sudí ale žlutou kartu nevytáhl.
47'
Callum Wilson se hnal za nákopem do blízkosti velkého vápna, nicméně zpracování hrudí se mu vůbec nepovedlo. Podle sudího si navíc pomohl faulem.
46'
Hostující Newcastle obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Straky potřebují výrazně zlepšit svůj výkon hlavně směrem dopředu.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější fotbalisté domácího Leicesteru. Domácí celek se do první šance dostal v 17. minutě, ale Maddison z přímého kopu přestřelil branku. Ve 38. minutě však ve vápně fauloval Lascelles a Youri Tielemans penaltu s přehledem proměnil.
45+2'
45+1'
Nastavují se dvě minuty!
45'
Hosté v závěru prvního poločasu zahrávali přímý kop na polovině Leicesteru. Shelvey míč hlavou přizvedl k zadní tyči, ale Lascelles nezakončil přesně.
44'
Javier Manquillo nakopl míč na polovinu domácího Leicesteru, ale jeho pobídku si stopeři domácího mužstva bez větších problémů pohlídali.
43'
Harvey Barnes dostal přihrávku na levou stranu, kde se chytrou kličkou zbavil obránce a přenesl hru na pravé křídlo. Castagne ale prudký centrem trefil prvního soupeře.
42'
Domácí fanoušci si závěr prvního poločasu užívají a ženou Leicester hlasitým skandováním. Newcastlu se nyní nedaří ani přihrávky na krátkou vzdálenost.
41'
Allan Saint-Maximin se po levé straně tlačil do pokutového území, jenže v klíčovou chvíli si míč předkopl daleko před sebe a už jej nedohnal před obráncem.
40'
Domácí pokračují v aktivitě i po vstřelení úvodní branky. Další pěknou přihrávku vymyslel Maddison, ale jeho pobídku si defenziva pohlídala.
38'
Leicester se dostává do vedení! K exekuci pokutového kopu se postavil YOURI TIELEMANS a s přehledem proměnil vůbec první penaltu Leicesteru v této sezóně!
38'
Pokutový kop pro Leicester! Lascelles fauloval ve vápně Maddisona a sudí neváhal!
38'
Střídající Soumaré diriguje rozehrávku domácích na polovině hřiště. Ofenzivním hráčům Leicesteru ale chybí o něco lepší nabídka.
37'
Leicester v zadních řadách hraje bez větších problémů. Na vysoký nákop si dal pozor obránce Çağlar Söyüncü a hlavou jej sklepl na Castagneho.
36'
Javier Manquillo si tělem skvěle pokryl míč a domácí Harvey Barnes jej zatažením za dres poslal k zemi. Sudí měl situaci přímo před očima a přerušil hru.
35'
Joelinton se hnal za další průnikovou přihrávkou. Útočník Newcastlu chtěl míč udržet ve hře skluzem, ale podle asistenta rozhodčího už míč opustil trávník.
34'
Jonjo Shelvey skvěle prošel do pokutového území, kde ještě hledal Joelintona, ale obránci jej nepustili do zakončení.
33'
Hosté zahrávali přímý kop na polovině Leicesteru. Jeho exekuce se chopil Jonjo Shelvey, který vyslal centr na zadní tyč a Thomas míč raději přizvedl na roh.
32'
Hostující obránce Lewis prošel s míčem u nohy na polovinu soupeře, ale jeho nákop na Joelintona si pohlídal turecký stoper Çağlar Söyüncü.
31'
Jonjo Shelvey poslal přihrávku na levé křídlo, kam sprintoval Allan Saint-Maximin. Druhý jmenovaný pro Newcastle nakonec nezískal ani rohový kop.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím čekáme na úvodní branku. Leicester je zatím aktivnějším týmem, ale jen složitě se dostává do zakončení.
29'
Stopeři domácího celku kombinují s míčem na vlastní polovině a zatím se nikam neženou. Naopak obránci hostujícího mužstva začali hrát agresivněji.
28'
Martin Dúbravka si znovu zakřičel na své stopery a došel si pro míč. Slovenský brankář a celý hostující celek potřebují uklidnit dění na trávníku.
27'
Çağlar Söyüncü se vydal na výlet na polovinu soupeře. Domácí fanoušci se také probudili a hlasitým skandováním ženou Leicester do ofenzivy.
26'
Barnes se na levé straně dostal k odraženému míči, ale levačkou odcentroval velmi nepřesně. Newcastle ale domácím míč rychle odevzdal.
25'
Leicester už znovu kombinuje na polovině soupeře a snaží se stupňovat svůj tlak. Defenziva Newcastlu má s bráněním plno práce.
24'
Domácí po nedovoleném zákroku Lewise zahrávali přímý kop v blízkosti pokutového území. Centrovaný míč z kopačky Maddisona přiletěl na zadní tyč, ale Thomas z dobré pozice netrefil branku.
23'
Žlutou kartu dostává Jamal Lewis (Newcastle United).
23'
Martin Dúbravka si s přehledem pohlídal další centr z pravé strany a schoval míč do rukavic. Slovenský brankář následně našel Manguilla.
22'
Leicester už opět kombinuje na polovině hostujícího celku, ale kombinace domácího mužstva je zatím plná nepřesných přihrávek.
21'
Na pravé straně dostal kousek volného prostoru hostující obránce Manquillo, jenže jeho centr pravačkou skončil na hlavě domácího obránce.
20'
Çağlar Söyüncü rozehrál přímý kop z vlastní poloviny nákopem na hranici velkého vápna, jenže zkušený stoper Fabian Schär míč odhlavičkoval do bezpečí.
19'
Daka sklepl míč na levou stranu, kde byl Barnes, ale ten neustál souboj s obráncem v černobílém dresu. Sudí dává domácímu hráči gestem najevo, že se o faul nejednalo.
18'
Ndidi vybojoval odražený míč na polovině hřiště a před napadajícím Almironem si pomohl malou domů. Gólman Schmeichel ihned přenesl hru na křídlo.
17'
Maddison zahrával přímý kop Leicesteru v blízkosti velkého vápna. Domácí záložník zvolil technickou ránu pravačkou, ale minul horní tyč!
16'
Fotbalisté Newcastlu se po delší době usadili na polovině domácího celku, ale zatím kombinují daleko od velkého vápna.
14'
Castagne vhazoval na polovině hrací plochy. Jeho pobídka směřovala na Barnese, který se otočil kolem svého strážce, ale následně akci zbrzdil nepřesnou přihrávkou.
13'
Ndidi uspěl v hlavičkovém souboji na polovině soupeře, ale hlavou prodloužil míč jen za sebe, kde už neměl nikoho v modrém dresu Leicesteru.
12'
Martin Dúbravka znovu vyrazil daleko za hranici velkého vápna a zastavil akci Leicesteru. Slovenský brankář následně přenesl těžiště hry na levou stranu.
11'
Žlutou kartu dostává Timothy Castagne (Leicester City).
11'
Çağlar Söyüncü si dal pozor na rozběhnutého Daku, pustil si míč za sebe a rozehrál na Castagneho. Krajní obránce Leicesteru ale podržel míč v zadních řadách.
10'
Hostující obránce Lascelles poslal nákop na polovinu soupeře, nicméně Ndidi opět okázal své umění poziční hry a sklepl míč do bezpečí.
9'
Callum Wilson se dostal k míči v pokutovém území a pravačkou chtěl balón předložil na malé vápno. Çağlar Söyüncü míč přizvedl na rohový kop.
8'
Çağlar Söyüncü diriguje rozehrávku Leicesteru na polovině hrací plochy. Stopeři domácího celku hrají hodně vysoko, ale jen těžko se dostávají za obranu soupeře.
7'
Barnes se hnal za nákopem na polovinu soupeře, ale vysokou pobídku už neudržel na trávníku. Vhazovat tak budou hráči hostujícího Newcastlu.
6'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Jonny Evans, přichází Boubakary Soumaré.
6'
Poprvé v utkání se do zakončení dostal hostující Newcastle. Miguel Almirón prošel do šestnáctky, ale jeho rána levačkou rozvlnila pouze boční síť.
5'
Kiernan Dewsbury-Hall poslal přihrávku na Ndidiho, který si sice všiml rozběhnutého Patsona Daky, ale už nestačil vyslat přihrávku jeho směrem.
4'
Barnes hlavou prodloužil míč na polovinu hostujícího mužstva, nicméně jeho pobídka skončila u prvního hráče v černobílém dresu Newcastlu.
3'
Hostující brankář Dúbravka si zakřičel na jednoho z obránců, aby nechal míč propadnout až k němu. Slovenský brankář následně nakopl míč na levou stranu.
2'
Joelinton se hnal za nákopem na polovinu soupeře, nicméně jeho nákop byl příliš dlouhý a míč propadl do rukavic domácího brankáře Schmeichela.
1'
Domácí Leicester obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí mužstvo se ihned vydalo do útoku, ale s prvním nákopem si defenziva Newcastlu poradila.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti. Leicester bude hrát v modrém, zatímco hosté obléknou černobílou sadu.

Leicester City: Schmeichel – Castagne, J. Evans, Söyüncü, Thomas – Tielemans, Ndidi – Maddison, Dewsbury-Hall, H. Barnes – Daka.
Náhradníci: D. Ward – R. Pereira, Albrighton, Bertrand, Vardy, Soumaré, McAteer, Nelson, Brunt.

Newcastle United: Dúbravka – Manquillo, Schär, Lascelles, Lewis – M. Almirón, Shelvey, Willock, Saint-Maximin – C. Wilson, Joelinton.
Náhradníci: Darlow – Krafth, Jacob Murphy, Hendrick, Gayle, F. Fernández, Fraser, Hayden, Ritchie..
Leicester City

Domácí Leicester City letos také neprožívá úplně povedenou sezónu. V patnácti kolech získala parta kolem Vardyho jen devatenáct bodů a zatím drží jedenáctou pozici. S tímto ziskem však nemůže Leicester pomýšlet na pohárovou Evropu a bude muset zlepšit své výkony. Na domácí půdě se mu ale v poslední době daří. V minulém kole ale padl výsledkem 1:2 na hřišti Aston Villy.
Newcastle United

Hostující Newcastle sice získal ekonomicky silného vlastníka, ale v letošním ročníku se mu vůbec nedaří. Celek ze severu Anglie vybojoval v patnácti duelech pouze deset bodů a patří mu devatenáctá pozice. Straky mají stejný bodový zisk jako Norwich a Burnley. Na záchranu ale ztrácí tři body. V posledním kole však Newcastle prolomit trápení a na svém stadionu přehrál 1:0 Burnley.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Premier League mezi Leicesterem City a Newcastlem United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.