Premier League - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Brighton - 30. října 2021   16:00

Liverpool
4' J. Henderson (M. Salah) • 24' Mané (Oxlade-Chamberlain)
2:2
(2:1)
Brighton
41' Mwepu  (March) • 65' Trossard  (Lallana)
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, V. van Dijk, Robertson – Keïta (20. Oxlade-Chamberlain), J. Henderson (C), Jones (87. Minamino) – M. Salah, Firmino (78. Diogo Jota), Mané.
Mike Dean
Anfield Road, Liverpool
Brighton
Sánchez – Veltman, Duffy, Dunk, Cucurella – Lallana (77. Groß), Moder (66. Lamptey) – March, Bissouma (60. Mac Alister), Mwepu – Trossard.

To by bylo z mé strany všechno. Já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek tohoto dne a u dalšího fotbalu zase někdy na počtenou.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 6:5.
Je dobojováno! V tomto utkání nepoznáme vítězi, oba týmy si odnesou bod za vydřenou remízu 2:2.
Kdo bude po tomto utkání nespokojený, tak to budou rozhodně domácí hráči, kteří neudrželi dvoubrankové vedení z prvního poločasu, kde se nejprve trefil Jordan Henderson a poté i Sadio Mané. Za hostující tým, který bod bere všemi deseti se nejprve trefil Enock Mwepu a ve druhém poločase vyrovnal krásnou akcí Leandro Trossard. Brighton tedy pokračuje v dobrém vstupu do sezóny a drží se v horních příčkách tabulky.
90+5'
90+4'
Žlutou kartu dostává Andrew Robertson (Liverpool FC).
90+4'
Diváci začínají opouštět svá místa na stadionu. Zdá se, že v tomto utkání se už nic zásadního nestane a týmy se body rovnoměrně rozdělí.
90+3'
Hostující tým se dostává pod úplně zbytečný tlak. Tohle může Brighton mrzet, do konce zápasu toho moc nechybí a tento tým je blízko k zisku bodu z tohoto těžkého utkání.
90+2'
Liverpool měl k dispozici standardní situaci, kterou se ale nepodařilo využít. Brighton se opět skvěle ubránil a míč odkopnul do bezpečí.
90+1'
Žlutou kartu dostává Shane Duffy (Brighton & Hove Albion FC).
90+1'
Mike Dean nastavil ve druhém poločase čtyři minuty nad rámec základní hrací doby tohoto utkání.
90'
Rozběhla se nám poslední minuta základní hrací doby tohoto utkání. Za malý moment se dozvíme počet nastavených minut ve druhém poločase.
90'
Žlutou kartu dostává Tariq Lamptey (Brighton & Hove Albion FC).
89'
Žlutou kartu dostává Takumi Minamino (Liverpool FC).
88'
Diogo Jota se snažil svým přízemním centrem najít Mo Salaha, kterého taky našel. Jenže střela od tohoto egyptského kanonýra byla zablokovaná.
87'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Curtis Jones, přichází Takumi Minamino.
86'
Utkání bylo přerušenu kvůli Tariqu Lampteymu, který bude potřebovat lékařské ošetření. Hostující hráč na malou chvíli ležel na trávníku, ale poté odkulhal za postranní čáru.
85'
Solly March má dnes zjevné problémy se svým postavením na útočné polovině, jelikož i po této akci si tento hráč připíše další ofsajd do svých statistik.
84'
Brighton získává vládu nad hrací plochou. Zdá se, že Liverpoolu dochází v posledních desítkách sekund síly. Domácí tým se nezmůže ani na povedené napadání, které bylo v prvním poločase.
83'
Ani rohový kop na druhé straně nebyl z kategorie povedených. Brighton se dokázal ubránit a ještě založil rychlý protiútok do otevřené obrany svého soupeře.
82'
Sadio Mané se sice dostal na míč, ale nic s ním posléze nepředvedl. Domácí tým ale zůstává na míči, v tuto chvíli ho má ve své správě Alex Oxlade-Chamberlain.
81'
Míč byl rozehrán na zadní tyč, kde si skvěle naběhnul Tariq Lamptey. Bohužel ten pro svůj tým adresoval přihrávku pouze do rukavic domácího brankáře.
80'
Domácí tým se v závěru dostává opět pod zbytečný tlak. Před chvíli tento tým čelil rohovému kopu, tentokrát čelí přímému kopu poblíž pokutového území.
79'
Brighton měl k dispozici rohový kop, ale ten se nepodařilo zahrát přesně. Hráči Brightonu ale nemusí zoufat, míč udrželi na svých kopačkách.
78'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Diogo Jota.
77'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Adam Lallana, přichází Pascal Groß.
76'
Leandro Trossard přidal svůj druhý gól v utkání, ale jeho radost z této branky netrvala dlouho. Při pohledu na asistenta rozhodčího zjistil, že mu byl odmáván ofsajd.
75'
Patnáct minut před koncem zápase rozehrál Liverpool svůj další rohový kop v zápase a opět to byl ten z těch nepovedených. Pro Brighton to nedělalo problém ho ubránit.
74'
Tariq Lamptey se při snaze odcentrovam málem sám zranil o reklamní bannery. Míč sice na hrací ploše udržel, ale centr se mu moc nepovedl. Liverpool se dokázal ubránit.
73'
Hostující trenér chystá své poslední střídání tohoto zápasu. Uvidíme, pro koho zápas skončí a pro koho zase začne.
72'
Přímý kop nakonec rozehrál Trent Alexander-Arnold, který ale do míče dal až přliš razance. Míč skončil vysoko nad brankou španělského brankáře hající barvy Brightonu.
71'
Enock Mwepu nabídnul soupeři svým zaváháním před pokutovým územím standardní situaci. Uvidíme, co z ní domácí tým dokáže vytěžit.
70'
Obrovská šance Brightonu končí odmávaným ofsajdovým postavením Tariq a Lampteyho. Tohle může hostující tým v dalších minutách utkání mrzet.
69'
Hostující tlak momentáně končí střelou hostujícího Marca Cucurelly, který svou střelou trefil pouze prostor, kde stál připravený domácí brankář Alisson. Míč skončil opět v jeho rukavicích.
68'
Liverpool je snad poprvé v tomto utkání pod velkým tlakem. Brighton cítí šanci se dostat do vytouženého vedení na Anfieldu.
66'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Jakub Moder, přichází Tariq Lamptey.
65'
Brighton právě vstřelil branku!
A můžeme začít od začátku! Skvělou akci hostujícího týmu zakončil tzv. na Salaha hostující LEANDRO TROSSARD, který nejprve pustil přihrávku na Lallanu, aby ho posléze tento bývalý hráč Liverpoolu našel zpátky – 2:2. Asistence: Adam Lallana.
65'
Lewis Dunk si skvěle vykrokoval Sadia Maného, aby posléze mu míč odkopnul do autu. Liverpool bude mít k dispozici autové vhazování poblíž vápna svého soupeře.
64'
Pokus o překvapivé zrychlení přechodu do útoku se Brightonu moc nepovedlo. Míč skončil v rukavicích domácího brankáře. Ani z této jejich akce nic nebude.
63'
Alexis Mac Alister si skvěle vyměnil míč se svým spoluhráčem, ale to bylo tak všechno, co tento nový hráč na hrací ploše v tuto chvíli předvedl. Liverpool jde na míč.
62'
V prvním poločase Salah zkoušel šajtlí centr, v tom druhém se pokusil o střelu šajtlí. Ani v tomto případě to nenadělalo brankáři soupeři nějaké problémy.
61'
Marc Cucurella si musel dát pozor, aby při odkopu netrefil Mo Salaha. To se nestalo, Brighton udržel míč na svých kopačkách a postupuje vstříc domácí brance.
60'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Yves Bissouma, přichází Alexis Mac Alister.
60'
Hráči Brightonu odvrátili rohový kop pouze na kopačku Alexe Oxlade-Chamberlaina, který svou volej z první poslal pouze do reklamního banneru vedle branky.
59'
Parádní obranná práce od Virgila van Dijka, který si počkal na vhodnou příležitost k obrannému zákroku. Solly March byl bez šance udržet si míč na kopačce.
58'
Roberto Firmino měl úmysl rozehrát do levé strany na Maného, ale jeho přihrávka byla nepřesná. Domácímu hráči pomohl Veltman, který se míče ještě dotknul.
57'
Andrew Robertson se skvěle vrátil na svou pozici, aby na poslední chvíli odkopnul míč před dotírajícím Solly Marchem. Brighton aspoň bude vhazovat.
56'
Druhý poločas je zatím dost vyrovnaný a když nepočítáme neuznaný gól Salaha, tak jsme nic zajímavého neviděli. Oba týmy hrají v tomto dějství dost za očekáváním.
55'
Hráči Brightonu se snažili využít otevřené obrany svého soupeře, ale nakonec z toho nic nebylo. Domácí tým se skvěle vrátil a akci soupeře zastavil.
54'
Robert Firmino se snažil zakroutit míč do vzdálenější šibenice hostující branky. Jeho pokus neohrozil hostujícího brankáře, nýbrž fanoušky sedící za brankou.
53'
Leandro Trossard si udělal prostor pro střelu, aby posléze trefil v pokutovém území svého spoluhráče z týmu. Obrovská škoda pro tento sympatický tým.
52'
Zdá se, že se Robert Sánchez vůbec nepoučil a i ve druhém poločase si dává načas se svou rozehrávkou od branky. Tohle se mu může v budoucnu šeredně vymstít.
51'
Ofsajd byl signalizován i na druhé straně. Solly March byl domácí obranou vystaven ofsajdové pasti, která vyšla naprosto správně a přesně.
50'
Na druhé straně to byl Adam Lallana, který se málem zapsal mezi střelce tohoto utkání. Alisson byl ale pozorný a připsal si další zákrok v utkání.
49'
Celý Anfield se už začal radovat, jelikož Mo Salah poprvé v zápase rozvlnil síť. Radost byla ovšem předčasná, egyptský kanonýr se v době přihrávky ocitnul v ofsajdu.
48'
Rohový kop se nepovedl, pro míč si došel pozorný Alisson, který ale míč poslal až k brankáři na druhé straně. Ten mu opětoval stejnou mincí.
47'
Sadio Mané se skvěle vrátil a odehrál míč před útočníkem do zámezí. Brighton bude mít k dispozici rohový kop, první v tomto poločase.
46'
Určitě zajímavý druhý poločas před malou chvíli začal výkopem hostujících hráčů. Jsem strašně zvědavý, co nám tento poločas nabídne.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
Před malou chvílí nám skončil první poločas tohoto utkání, kde zatím Liverpool na svém hřišti vede nad Brightonem 2:1. Brankový účet tohoto zápasu otevřel hned ve čtvrté minutě Jordan Henderson. Za dvacet minut ho následoval Sadio Mané, který zvýšil už na 2:0. Za hosty se čtyři minuty před koncem prvního poločasu trefil spektakulárně Enock Mwepu. Na druhý poločas, který začne za necelých patnáct minut vás srdečně zvu.
45+3'
45+2'
V nastaveném čase se zřejmě už nic zásadního nestane. Ani jeden tým nechce udělat zásadní chybu, která by vedla k další obdržené brance.
45+1'
Rozhodčí tohoto utkání nastavil dvě minuty nad rámec základní hrací doby tohoto utkání.
45'
Alisson skvěle vyběhnul proti nabíhajícímu Trossardovi. Domácí brankář odkopnul míč do bezpečné vzdálenosti od své branky.
44'
Marc Cucurella si nedělal vůbec žádné starosti a míč raději odkopnul do zámezí, než aby měl co dočinění se Salahem. Liverpool bude mít k dispozici autové vhazování.
43'
Hosté se snaží hrát sympatický, ale jednoduchý fotbal. V některých fázích hry to vychází, ale v některých zase ne. Ta druhá možnost je právě teď. Liverpool skvělým napadáním získal míč pro sebe.
41'
Hostující tým se přece jenom dočkal své vytoužené branky a musím říct, že to byla branka spektakulární. ENOCK MWEPU dostal míč od svého kolegy z levé strany a úplnou náhodou zkusil své štěstí a vyšlo to. Překvapil nejem Alissona, ale i všechny příznivce domácího týmu – 2:1 Asistence: Solly March.
40'
Sadio Mané nevystihnul ten pravý moment k obrannému zákroku a protihráče poslal na trávník způsobem, který pravidla neumožňují. Rozhodčí ukazuje proti brance Liverpoolu.
39'
Mo Salah opět utekl svému strážci na pravé straně, kde si posléze pokoušel o centr šajtlí. Bohužel je záměr mu nevyšel a míč skončil v rukavicích hostujícího brankáře.
38'
Parádní práce od hostujícího Jöela Veltmana, který se skvěle postavil a nepustil k míči dotírajícího Maného. Brighton bude opět vhazovat.
37'
Leandro Trossard je od svých spoluhráčů úplně odstřihnutý, takže se vůbec nemůžeme divit tomu, že je Brighton v ofenzivní části hřiště takhle bezzubý.
36'
Tentokrát byl pod tlakem domácí brankář, který nic ale neriskoval a míč raději poslal do zámezí k divákům. Brighton bude mít k dispozici autové vhazování poblíž vápna svého soupeře.
34'
Mike Dean se šel raději podívat na video, aby posléze rozhodnul, že třetí domácí branku nebude platit. Sadio Mané se provinil proti pravidlům, když zahrál rukou. Branka je tedy v tuto chvíli odvolaná.
33'
Robert Sánchez si dával se svým odkopem od branky načas, že se mu to málem vymstilo. Jeho rozehrávku málem vystihnul dotírající Mo Salah.
32'
Tentokrát to Marcu Cucurellovi vyšlo a v té situace měl nad Salahem navrch. Hostující obránce nic neriskoval a raději si pomohl přihrávkou zpět.
31'
Leandro Trossard si nepohlídal své postavení na útočné polovině soupeře a byl mu odmáván ofsajd. Liverpool tedy po krátké odmlce jde opět na míč a bude se snažit ohrozit branku soupeře.
30'
Úvodních třicet minut tohoto utkání přineslo dvě branky a já jsem strašně zvědavý, co nám přinese zbytek prvního dějství tohoto zápasu.
29'
Mo Salah byl v tuto chvíli proti přesile a o míč tímpádem přišel. Brighton se snad ohledně napadání vzpamatoval a začne přistupovat k soupeři hned v zárodku celé akce.
28'
Marc Cucurella si skvěle počkal na přihrávku do levé strany od Trossarda. Hostující obránce posléze našel hlavu svého spoluhráče, ale ta byla nepřesná a skončila vysoko nad brankou.
27'
Hostující tým zrychlil svou kombinaci na jeden dotek, ale ta skončila před pokutovým územím, kde se skvěle vrátil Trent Alexander-Arnold, který čistým způsobem vybojoval míč pro svůj tým.
26'
Brighton je po dlouhé době na míči, ale moc se do útoku nežene. Právě soupeř jim ukazuje, jak asi vypadá napadání rozehrávky svého protivníka.
24'
Liverpool právě vstřelil branku!
Domácí tým se dostává do dvoubrankového vedení zásluhou SADIA MANÉHO, který si skvěle našel volný prostor v pokutovém území, kde si posléze našel ještě lepší centr svého spoluhráče z týmu. Pasivita Brightonu byla potrestána – 2:0. Asistence: Alex Oxlade-Chamberlain.
23'
Rohový kop byl rozehrán nakrátko na volného spoluhráče. Liverpool opět volí spíše vyčkávací taktiku s postupnou kombinací. Brighton by měl začít napadat, aby to soupeři nedělal tak snadné.
22'
Solly March se skvěle vrátil s Andrew Robertsonem a odvrátil před ním míč do zámezí. Liverpool bude rozehrát další rohový kop, tentokrát z levé strany.
21'
Vůbec nezávidím dnešní zápas Marcu Cucurellovi, který dnes musí bránit samotného Mo Salaha. V dosavadním průběhu mu zatím utekl jenom dvakrát, jednou z toho byla gólová asistence.
20'
Křečovitá kombinace domácího týmu na levé straně skončila v autu. Brighton bude vhazovat míč zpět do hry svým autovým vhazováním.
20'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Naby Keïta, přichází Alex Oxlade-Chamberlain.
19'
Tohle vypadá na brzké střídání v domácím týmu. Naby Keïtu by měl za pár okamžiků nahradit na hrací ploše Alex Oxlade-Chamberlain.
18'
Liverpool se snaží uklidnit hru a zpomaluje postup na domácí polovinu. Po chvilce kombinace přichází přerušení hry, jelikož Naby Keïta má zřejmě nějaké zdravotní potíže.
17'
Na vyložené šance vede Brighton, na góly za Liverpoolu. My se určitě při tomto zápase nenudíme. Je neustále co sledovat, ať se to týká jedné či druhé strany.
16'
Mohlo být vyrovnáno, ale Yves Bissouma orazítkoval jenom levou tyč domácí branky. Brighton zůstává na míči a bude rozehrávat rohový kop. Zdá se, že míč na tyč vytěsnil samotný Alisson.
15'
Máme za sebou úvodních patnáct minut tohoto utkání, kde Liverpool plní roli favorita a už od čtvrté minuty vede nad soupeřem o jeden gól.
14'
Yves Bissouma se snažil vysunout svého útočníka za domácí obranu, ale Trossard nepochopil úmysl a vůbec se nerozběhnul. Míč tak tedy putuje opět na stranu Liverpoolu.
13'
Sadio Mané si v souboji s protihráčem provinil proti fotbalovým pravidlům a rozhodčí byl nucen odpískat jeho nedovolený zákrok. Brighton na chvíli se může pomazlit s míčem.
12'
Mo Salah je podle překpokladu na pravé straně velmi aktivní, ale v tuto chvíli se mu jeho centr na zadní tyč příliš nepovedl. Hostující brankář bude odkopávat od své branky.
11'
Adam Lallana využil nepřesné rozehrávky svých bývalých spoluhráče a snažil se vystrašit domácího brankáře. Bohužel pro něj byla jeho střela nepřesná.
10'
Jenže rohový kop nebyl přesně rozehrán. Hostující obrana si pohlídala přední tyč a míč odvrátila bezpečně až na polovinu hrací plochy, kde si ho opět vzal do své správy domácí hráč.
9'
Domácí Liverpool začíná diktovat tempo dnešního utkání a diváci je za to odměňují potleskem. Posléze domácí tým získává i výhodu rohového kopu.
8'
Solly March je zatím na hostující straně nejvíce aktivním hráčem, který si dovolí přejít i přes dva, někdy i přes tři hráče a ještě k tomu přidá přesnou přihrávku.
7'
Naby Keïta si všimnul rozběhnutého Andrewa Robertsona, který se na míč ale nedostal. Přihrávka prvního jmenovaného byla delší než si samotný hráč představoval.
6'
Na tahu je zase Brighton, který se opět snaží o držení míče a postupnou kombinaci. Domácí napadání jim ale tuto kombinaci docela komplikuje.
4'
Na úvodní branku tohoto utkání jsme tedy nemuseli čekat dlouho. Mo Salah dostal skvělý míč na pravou stranu, dostal se do pokutového území, kde volil přihrávku zpět na hranici pokutového území. Tam se zjevil JORDAN HENDERSON, který střelou na zadní tyč otevřel brankový účet tohoto utkání – 1:0. Asistence: Mohamed Salah
4'
Solly March si skvěle pohlídal náběh za domácí obranu a vyzkoušel pozornost domácího brankáře. Ten si připsal úvodní úspěšný zákrok v utkání.
3'
Shane Duffy si nedělal vůbec žádné starosti a hlavičkou k brankáři si pomohl v celé situaci. Zatím je to Brighton, který je v úvodních desítkách sekund více na balónu.
2'
Skvělé napadání hostujícího týmu slaví zisk míče. Brighton se odvážně vydal na útočnou polovinu, ale ve finále je zklamala přesnost v rozehrávce.
1'
O úvodní výkop tohoto utkání se postarali domácí hráči, kteří dnešní zápas odehrají ve své klasické červené kombinaci. Hosté z Brightonu budou hrát v modrobílé kombinaci.
1'

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, V. van Dijk, Robertson – Keïta, J. Henderson (C), Jones – M. Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: Adrián – Joe Gomez, Tsimikas, Matip, Oxlade-Chamberlain, Diogo Jota, Minamino, Origi, Morton.

Brighton & Hove Albion FC: Sánchez – Veltman, Duffy, Dunk, Cucurella – Lallana, Moder – March, Bissouma, Mwepu – Trossard.
Náhradníci: Steele – Webster, Lamptey, Mac Alister, Roberts, Maupay, Groß, Locadia, Sarmiento.

Brighton & Hove Albion FC
Hosté z jihu Anglie sice nezažívají úspěšné období, ale přece jenom to stále stačí na překvapivé páté místo v lize. Musíme ovšem připomenout, že od čtvrté místo po jedenácté je pouze čtyřbodový rozdíl. Když jsem vzpomínal to neúspěšné období, tak jsem měl na mysli jejich poslední zápasy. Brighton naposledy v lize vyhrál nad Leicesterem, ale to je výhra stará zhruba už pět týdnů.

Pravděpodobná sestava
Sánchez – Dunk, Duffy, Webster – Veltman, Groß, Lallana, Moder, Cucurella – Trossard, Maupay

Liverpool FC
Domácí tým z Liverpoolu ještě v letošní sezóně neprohrál, ale stále to není na první místo. Parta kolem trenéra Kloppa marně stíhá Chelsea, která je o chloupek lepším týmem. The Reds můžou v tomto zápase těžit z poměrně výborné formy z posledních zápasů. Liverpool v posledních pěti zápasech ani jednou neprohrál a ve třech případech udržel čisté konto. Za zmínku také možná stojí fakt, že tento tým má průběžně nejlepší útok celé ligy (27).¨

Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, Van Dijk, Robertson – Jones, Henderson, Oxlade-Chamberlain – Salah, Jota, Mané

27. října 2021 | Preston – Liverpool 0:2
24. října 2021 | Manchester United – Liverpool 0:5
19. října 2021 | Atlético Madrid – Liverpool 2:3
16. října 2021 | Watford – Liverpool 0:5
3. října 2021 | Liverpool – Manchester City 2:2
Hezké sobotní odpoledne, Premier League nezastavuje a i tento víkend má na programu své zápasy. My se v tomto on-line textovém přenose zaměříme na zápas desátého kola mezi Liverpoolem a Brightonem. Tímto utkáním vás provede Radim Polák, který přeje příjemnou zábavu u jeho sledování.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.