Premier League - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Brentford - 9. února 2022   20:45

Manchester City
40' Mahriz  • 69' De Bruyne
2:0
(1:0)
Ederson – Cancelo, Rúben Dias (C), Stones, Laporte – B. Silva, Rodri, De Bruyne – Sterling, Mahriz (67. Grealish), Foden (71. Gündoğan).
England – Long, Wood
Etihad Stadium, Manchester
51 658 diváků
Brentford
Raya – Rasmussen, Ajer, P. Jansson (C), Pinnock – M. Jensen, Nörgaard, Onyeka (70. Wissa) – Canós (62. Josh Dasilva), Henry – Ghoddos (62. Mbeumo).
Fernández, Lössl – Sörensen, Stevens, Josh Dasilva, Wissa, Mbeumo, Baptiste.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 51 658 diváků.
Držení míče: 75 % : 25 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 8:4. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 2:10. Fauly: 7:13.
Je dobojováno a Manchester v poklidu došel k výhře a třem bodům. I po přestávce domácí měli velkou převahu, hrálo se takřka neustále před Rayou a ten se tedy rozhodně nenudil Dokázal zneškodnit několik nebezpečných střel, krátký byl jen na dorážku Kevina De Bruyneho. A na tomto gólu měl brankář Brentfordu velký podíl, neboť v úvodu celé akce doslova namazal na Sterlingovu nohu. Duel skončil výsledkem 2:0, po této výhře je Manchester na prvním místě s 60 body, Brentfordu patří 14. místo s 23 body.
90+3'
90+2'
Ederson dokázal vyrazit Wissovo zakončení zblízka, ale i kdyby z toho byl gól, tak by se stejně mával ofsajd.
90+1'
Cancelo hledal nabíhající spoluhráče, jeho centr ale zkrotil vyběhnutý gólman Raya.
90'
Budou se nastavovat tři minuty.
89'
Další kombinace po zemi, domácí si hlídají závěr zápasu.
88'
Po poměrně dlouhé kombinaci u pokutového území se za obranou objevil Grealish, vůbec mu to ale nesedlo a jeho střela z úhlu zamířila spíše k autové čáře.
87'
Taktický Sterlingův faul u půlky, zastavil tím rodící se akci Brentfordu.
86'
Domácí tým teď drží míč na útočné polovině, Manchester se nikam nehrne, hraje údržbu.
85'
De Bruyne se stáhl až do obrany, kde vypomohl svým spoluhráčům po Pinnokově nákopu. A jeho pomoc byla účinná.
84'
Raya se chystá k dlouhému odkopu, před vápnem City je rušno. Jak vidno, Brentford to ještě nevzdává.
83'
Už se pískalo proti hostům, v souboji o míč si rukou pomohl Ethan Pinnock.
82'
Manchester se ubránil za cenu dalšího rohu.
81'
Ten už povedený nebyl, hosté mohou jít do protiakce.
80'
Blízko gólu byl domácí Rodri, jeho tvrdá rána zpoza pokutového území šla na branku, Raya se ale dokázal natáhnout a míč vyrazil na roh!
78'
Na hranici šestnáctky se o kličku pokoušel Grealish, byl u toho ale o míč obrán. Dopředu se pokouší jít hráči Brentfordu.
77'
Na táhlý centr si naskočil Rodri, hlavičkou ovšem Rayovu branku minul.
76'
Pěknou ránu vyslal kousek od vápna Cancelo, bylo to ale lehce tečováno a je z toho pouze roh.
74'
Pokračuje fotbal na jednu branku, hosté se opravdu na nic víc, než obranu, nezmůžou.
73'
David Raya musel rychle ze své branky, aby pak na hranici vápna odkopával před dotírajícím hráčem. Tentokrát mu rozehra vyšla na výbornou.
72'
De Bruyne stál proti přesile, z úhlu se mu pak nepovedlo blok prostřelit.
71'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Phil Foden, přichází Ilkay Gündoğan.
70'
Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Frank Onyeka, přichází Yoane Wissa.
69'
Manchester City právě vstřelil branku!
Je tu druhý gól Manchesteru a velký podíl na něm měl hostující gólman Raya. Ten totiž v rozehře doslova namazal Sterlingovi na nohu, jeho střelu pak sice ještě zvládl vyrazit, ale dorážka KEVINA DE BRUYNEHO už šla do odkryté části branky – 2:0.
68'
Grealish se hned zapojil do kombinace, kterou však nepřesným centrem zazdil Cancelo.
67'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Rijád Mahriz, přichází Jack Grealish.
65'
Cancelo střílel přes nohu, výsledkem byla neumístěná rána a snadný Rayův zákrok.
64'
Mahriz obloučkem nenašel spoluhráče, pouze založil kontr Brentfordu. Úprk na Edersonovu branku byl však zastaven ještě před vápnem.
62'
Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Sámán Ghoddos, přichází Bryan Mbeumo.
62'
Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Sergi Canós, přichází Josh Dasilva.
61'
Akce Brentfordu pokračovala, zprava našel Rasmussen právě Onyeku, jeho lehce tečovaná střela ale Edersona nepřekvapila.
61'
Frank Onyeka upadl kousek od pokutového území, sudí byl ale blízko a hned ukazoval, že tohle faul nebyl.
59'
Na lavičce Brentfordu se chystá střídání, do hry půjde Josh Dasilva.
58'
Po vzdušném souboji dopadl tvrdě na záda domácí John Stones a je nyní v péči lékařů.
57'
Zpoza vápna vystřelil Bernardo Silva, šlo to ale přesně doprostřed branky, kde číhal připravený Raya.
56'
DeBruyne míč zase neprostrčil na spoluhráče, domácí ale i nadále pokračují v budování tlaku před šestnáctkou.
54'
Levou stranou se do šestnáctky prokličkoval João Cancelo a z rohu malého vápna chtěl prostřelil Rayu. Ten byl na zemi včas a míč pokryl.
52'
I po přestávce sledujeme velkou převahu domácích, Brentford má co dělat, aby zvládl vše chytat.
50'
Po rozehrání se míč dostal za hranici vápna, do míče se opřel Cancelo a i když branku vystřelil, vysloužil si potlesk tribun.
50'
Teď se De Bruynemu nepovedlo prostrčit na Fodena, Henry pak ale trochu zbrkle odkopával na roh.
49'
De Bruynemu vůbec nevyšel centr do pokutového území, hosté nízký pas hravě odkopli.
48'
Rasmussen poměrně hodně protestoval a mohl být rád, že za gesta nedostal žlutou kartu.
48'
Sterling se sice nedostal k centru, ale na Rasmussenovi vybojoval alespoň faul a přímý kop.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
První půle je za námi a dle očekávání je domácí Manchester ve vedení. Už od úvodu byli hráči City v náporu, před Ryou se odehrálo mnoho útočných výpadů, jenže koncovka zatím není silnou stránkou plejerů ve světle modrých dresech. Foden hlavičkou minul, Sterlingovi nevyšel ani volej, Laporte křížnou ranou minul jen o decimetry a tak gól padl až z penalty po faulu na Stelinga. Tu proměnil Rijád Mahriz, byl jediným úspěšným střelcem a po výrazné převaze City je to 1:0.
45+3'
45+2'
Sterling si skvěle naběhl za hostující obránce, jenže byl už z úhlu a jeho zpětnou přihrávku už vracející se hráči zastavili.
45+1'
Ederson je v pořádku, bude moci pokračovat a už se sám chystá k dalekému odkopu.
45'
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
44'
Jenže při pokusu o dorážku schytal brankář Ederson nepříjemný úder a je nyní ve vlastním vápně ošetřován.
43'
Po chybě domácích na vlastní půlce se Brentford dostal do brejku, Ederson ale Henryho střelu z úhlu pokryl.
42'
Z velké dálky to teď zkoušel hostující Onyeka, střela z plného běhu šla ale o velký kus vedle Edersonovy branky.
40'
Míč si na penaltový puntík postavil RIJÁD MAHRIZ, při střele si počkal na gólmanův pohyb a pak svůj pokus pohodlně uklidil do horní části branky, navíc na opačnou stranu. Zaznamenal tak svou sedmou branku v letošní sezóně Premier League a je to 1:0.
39'
Penalta pro Manchester! Do vápna se zleva nahrnul Sterling, Rasmussen jej nešikovně fauloval a rozhodčí neváhal ani okamžik!
37'
No a Ederson musel po rozehrání zasahovat, hlavička pod břevno ale nebyla až tak prudká, aby mu nadělala problémy.
36'
Hosté se u míče udrželi jen malou chvíli, už to vypadalo, že se City hravě dostanou do kontru, jenže Ederson se s Diasem nedohodli a soupeři domácí nabídli roh zdarma.
35'
Tohle už po gólu volalo! De Bruyne rozehrál přímý kop, Dias sklepl hlavou na Laporteho, jeho střela po zemi šla těsně vedle levé Rayovy tyče!
33'
Na pravé straně se naznačením kličky uvolňoval Mahriz, přihrával pod sebe, tohle ale obrana Brentfordu odkopla.
32'
Moc pěkná kombinace City, Foden našel centrem v pokutovém území na chvíli volného Sterlinga, ten se položil do voleje, tím ale branku přestřelil.
31'
De Bruyne centroval na zadní tyč, trochu to ale přetáhl a Cancelo u brankové čáry už nic nevymyslel.
29'
Centr z pravé strany prošel přes Pinnocka až na malé vápno, kde si sbíhal Sterling, jenže jako první byl u míče Raya a míč vyškrábl do pro hosty bezpečnějších míst.
27'
City opět u míče, nápor neustává. Akce byla vedena pravou stranou a skončila až u vápna u pozorného Janssona.
26'
Před Silvou zasahoval Ajer, čistým skluzem poslal míč na další rohový kop pro Manchester.
25'
Stones nejprve prvnímu protivníkovi nasadil jesle, u toho druhého už ale narazil a příhra na Mahrize mu tak nevyšla.
24'
Tempo nám teď docela dost pokleslo, platí to i o atmosféře na tribunách. U míče je Ederson, ten se chystá k nákopu vpřed.
22'
Hosté v ojedinělém útoku, za obranu si nabíhal z levé strany Jansson, dostal se i ke střele, kterou musel Ederson vyškrábnout na roh, nakonec byl ale vzruch zbytečný, mával se totiž další ofsajd.
20'
Tentokrát to bylo formou signálu, vrácení míče do šestnáctky ovšem znamenalo ofsajd. De Bruyne protestuje, ale není mu to vůbec nic platné.
20'
Pinnock zase odvracel centr do šestnáctky, dal tak Mahrizovi další možnost rohu.
19'
Mahriz tentokrát centroval až na zadní tyč, ale i tento pas vzduchem obrana Brentfordu zvládla odvrátit.
18'
Hra se nám zase přesunula na opačnou stranu a pas na Fodena hosté odvraceli na rohový kop.
16'
Hosté se snaží přecházet do rychlých protiútoků, další výpad šel opět pravou stranou, ale zase to skončilo ofsajdem.
14'
Rohový kop si vzal na starost Mahriz, jeho centr se stáčel na malé vápno, stopeři hostů jej nekompromisně odvrátili na hranici čistého zákroku.
13'
Rohový kop pro domácí tým, Brentford se u vápna brání zuby nehty. Je to zatím fotbal na jednu branku.
11'
Ofsajd hostujícího celku, na pravé straně byl pomezním sudím nachytán Sergi Canós.
10'
Sterling se na levé straně snažil přihrát pod sebe, Ajer dokázal jeho pas odkopnout.
9'
Táhlý pas do pokutového území Brentfordu, tohle bylo pro Rayu snadné, míč je opět v jeho rukavicích.
8'
Domácí tým má už od úvodu velkou územní převahu, stále ale čekáme na první ránu na branku.
7'
Sterling stál proti dvěma soupeřům, na levé straně je neukličkoval a o míč přišel.
6'
Raya dlouhým výkopem založil akci Brentfordu, na levé straně se kličkou snažil uvolnit Ghoddos, jenže u toho podklouzl a o míč přišel.
5'
První zakončení zápasu, po centru z pravé strany si na hlavičku naskočil Foden, šlo to ale o kus vedle.
4'
Nedovolený zákrok hostů na půlce, Manchester rozehrává. Je to pozvolné, ale stále se postupuje kupředu.
3'
Z levé strany centroval Sterling, jeho pás ale pouze prošel prostorem a Raya jej skryl v náruči.
2'
Manchester se dle očekávání hned vrhl do útoku, první akce ale skončila v zámezí. Hosté vhazují.
1'

Manchester City: Ederson – Cancelo, Rúben Dias (C), Stones, Laporte – B. Silva, Rodri, De Bruyne – Sterling, Mahriz, Foden.
Náhradníci: Steffen – Walker, N. Aké, Zinčenko, McAtee, Gündoğan, Grealish, Fernandinho, Delap.
Trenér: Pep Guardiola

Brentford FC: Raya – Rasmussen, Ajer, P. Jansson (C), Pinnock – M. Jensen, Nörgaard, Onyeka – Canós, Henry – Ghoddos.
Náhradníci: Fernández, Lössl – Sörensen, Stevens, Josh Dasilva, Wissa, Mbeumo, Baptiste.
Trenér: Thomas Frank

Rozhodčí: England – Long, Wood.
Oba celky již nastupují na hrací plochu, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Etihad Stadium začne ve 20:45, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Darren England, kterému budou na pomezí asistovat Simon Long a Tim Wood.
Brentford FC

Hosté jsou v tuto chvíli na 14. místě se ziskem 23 bodů a na sestupové pozice mají osmibodový náskok. V lize klub prohrál poslední čtyři duely a neuspěl ani v FA Cupu, kdy schytal na Evertonu nepříjemnou prohru 1:4. Jedinou trefu zaznamenal z penalty Toney, zatímco za domácí se prosadili Mina, Richarlison, Holgate a Townsend.

Manchester CIty

Domácí coby lídr celé soutěže mají devítibodový náskok na druhý Liverpool a desetibodový na třetí Chelsea a mají opravdu výbornou formu. V posledním ligovém utkání sice remizovali na půdě Southamptonu 1:1, chuť si však vylepšili v rámci FA Cupu, když doma v klidu přejeli po dvou gólech Máhríze a jedné trefě Gündoğana a Stonese Fulham 4:1. A dnes budou obrovským favoritem proti trápícímu se Brentfordu.

Manchester City – Leicester 6:3
Brentford – Manchester City 0:1
Arsenal – Manchester City 1:2
Manchester City – Chelsea 1:0
Southampton – Manchester City 1:1
Dobrý večer u anglické Premier League. Společně se podíváme na utkání 24. kola mezi týmy Manchester City a Brentford FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.