Premier League - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Wolves - 11. prosince 2021   13:30

Manchester City
66' Sterling
1:0
(0:0)
Ederson – Cancelo, Rúben Dias, Laporte, Zinčenko – Gündoğan (C) (56. Foden), Rodri, B. Silva – Grealish (74. De Bruyne), Jesus, Sterling.
Moss – Perry, Wood
Etihad Stadium, Manchester
52 613 diváků
Wolves
J. Sá – Kilman, Coady (C), Saïss – N. Semedo, Dendoncker (87. Podence), Neves (82. Trincão), Moutinho, Aït-Nouri – Traoré (67. Hwang Hi-čchan), Jiménez.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Červené karty: 0 – 1.
Citizens se protrápili k vítězství 1:0. Celý zápas na hřišti vládli, ale nebyli schopni nalézt nějaký recept na dokonale fungující obranu Wanderers, která nepovolila ani po zbytečném vyloučení Jiméneze. Tři body Manchesteru zajistila až penalta za ruku Moutniha, kterou 100. trefou v nejvyšší anglické soutěži proměnil Sterling. Další možností domácí nevyužili a v koncovce ještě mohli o tři body přijít. Nebezpečnou hlavičku Kilmana však Ederson vytáhl nad břevno.
90+4'
90+4'
S bráněním rohového kopu si Manchester s menšími rozpaky poradil. Míč je ve středu hřiště a Wanderers budou mít nanejvýš jednu poslední možnost k útoku.
90+3'
Podence na levé straně podpořil Aïta-Nouriho. Přidal k tomu skvělý centr a vytvořil jím první šanci Wolverhamptonu v celém zápase! Ederson si musel zasloužit nulu vyražením hlavičky Kilmana.
90+2'
Dobrý ťukes domácích fotbalistů gradoval přihrávkou Sterlinga a střelou Fodena. Uklidňující gól z ní opět nebyl, před Josém Sá zakročil Max Kilman.
90+1'
Na digitální tabuli čtvrtého rozhodčího svítí informace o čtyřminutovém nastavení.
90'
Romain Saïss nakopával míč nahoru. Čerstvý Podence ho ale neměl šanci dostihnout a lídr Premier League může pošetřit další desítky sekund.
89'
Až nečekaně hladce prošli Citizens dovnitř vápna. Klid na zakončení měl Foden, ovšem José Sá opět těžil z dobrého postavení. Letící projektil komfortně vyrazil.
88'
Domácí úmyslně snížili tempo a krátí si čas velkým počtem přihrávek v bezpečné vzdálenosti od obou gólmanů.
87'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Leander Dendoncker, přichází Daniel Podence.
86'
Laporte zastavil Trincãův výlet po pravé postranní čáře. S blížícím se koncem už nemají domácí fotbalisté hru stoprocentně pod svou kontrolou. Nervozita v hledišti zase stoupá.
85'
Semedo vytáhl míč na půlku. Devět hráčů City se ale rychle zatáhlo a proto nehrozí žádný přímočarý výpad směrem na Edersonovu bránu.
83'
Snad po hodině hry dostali hosté míč do pokutového území Manchesteru. Centr však byl snadnou kořistí pro Edersona.
82'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Rúben Neves, přichází Trincão.
81'
Hwang Hi-čchan získal na Cancelovi žlutý faul. Pro portugalského pravého beka je to pátá žlutá karta, a tak si v příštím kole odpočine.
80'
DeBruyne byl na středu volný. Zinčenko si jej všiml a Belgičan pohotově vysouval Jesuse, jehož střelu z méně výhodného úhlu José Sá na přední tyči vyrazil.
79'
Rayan Aït-Nouri se hezky uvolnil přes jednu překážku, jenže ještě před půlící čarou ho pomocí faulu zastavil Rodri. Rychlé rozehrání bylo pro Wanderers kontraproduktivní.
78'
Před domácím autem si dodatečně prohlédl podobu žluté karty Leander Dendoncker, jenž přišel pozdě do souboje s Rodrim.
78'
Leander Dendoncker nedoručil zásilku Semedovi, který už startoval na pravém kraji. Byla to ojedinělá šance pro hosty, jak se aspoň přiblížit k Edersonovi.
77'
Hwang Hi-čchan byl na útočné polovině dlouho sám. Musí tak být hodně rád alespoň za získané vhazování. Tak dlouho Wolves míč po změně stran ještě nedrželi.
77'
Snad poprvé si ve druhé půli sáhl na balón brankář Ederson, kterému ho spoluhráči půjčili v rámci poklidnější rozehrávky.
76'
Gabriel Jesus postupoval podél brankové čáry. Byl ale v ofsajdu, takže odrazem o Josého Sá neukořistil žádnou další standardku.
75'
Není co závidět obraně Wanderers. Začíná být hodně unavená a v poslední čtvrthodině bude muset navíc chytat čerstvého De Bruynea.
74'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Jack Grealish, přichází Kevin De Bruyne.
73'
Zinčenkův ostrý centr se proměnil v rohový kop. Nikdo ve světle modrém se však k hlavičce na branku Josého Sá neprobil.
72'
Zinčenkovu narážečku na Grealishe vystihl Kilman. Hosté se vysvobodili jen na chvíli a Sá měl plno práce se zakončením Bernarda Silvy.
71'
Držení míče: 71 % – 29 %.
70'
Už to mohlo být 2:0! Sterling měl volno na pravé straně. Jesus na jeho centr nedosáhl. Grealish už ano, jenže volejem levou nohou přestřelil!
69'
Díky trefě Sterlinga se City mohou uklidnit a více si užívat dobývání hostující obrany. Naopak hostům se cesta k bodu dost zkomplikovala.
67'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Adama Traoré, přichází Hwang Hi-čchan.
66'
Manchester City právě vstřelil branku!
Masivní úleva pro domácí tým, který pokořil soupeře až díky nařízené penaltě za ruku Moutniha. RAHEEMU STERLINGOVI vyšla sázka na střelu doprostřed brány a slaví jubilejní stý gól v Premier League.
65'
Moutinhovy protesty byly zbytečné. Penalta je potvrzena a Citizens mají obrovskou šanci na vstřelení vedoucího gólu.
65'
Moutinho vehementně ukazuje hlavnímu, že byl trefen do podpaží. Situaci už zkoumá videorozhodčí Marriner.
64'
Bernardo Silva obdržel míč od Fodena. Zprava nacentroval a zasáhl ruku Moutinha. Moss nařizuje pokutový kop, jenž by znamenal pro City vysvobození.
63'
Rayan Aït-Nouri zachytil nahrávku od Cancela Míč do bezpečí ale nedostal a poté musel ve skluzu srazit přízemní centr na rohový kop Fodena.
62'
Teď Traoré přece jenom uklidnil hru přihrávkou na Semeda. Vlci si pomohli malou domů, nicméně se tím dostali pod tlak presujících hráčů City.
61'
Wanderers jsou příliš pasivní a už začínají mít v zadních řadách menší okénka. Osamocený útočník Traoré je ze hry úplně vymazán.
60'
Další pochvala směrem k Josému Sá, který se postavil do cesty finální přihrávce Bernarda Silvy. Poté se dopředu probíjel Sterling, ale nezískal ani roh.
60'
Grealish vracel míč Zinčenkovi. Ten nakopával na zadní tyč, ovšem hlavička Bernarda Silvy spadla do náruče jeho krajana v brance Wolverhamptonu.
59'
Aït-Nouri znegoval odzbrojení Sterlinga ztrátou při vyvážení míče. Následně z ostrého úhlu střílel Cancelo do dobře postaveného Josého Sá.
58'
Zinčenko netrefil čistě volej z dvaceti metrů. Pro skákavou střelu se José Sá pohodlně přesunul ke své pravé tyči.
57'
Conor Coady byl rozhodčím Mossem povolán na kobereček. Asi byl za celý tým napomenut za úmyslné zdražování po faulu ve středu pole.
56'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Ilkay Gündoğan, přichází Phil Foden.
55'
Ilkay Gündoğan byl příjemcem kvalitního centru. Hlavou dokonce překonal Josého Sá, jenže toho u brankové čáry zastoupil Conor Coady.
55'
Prvním žolíkem Pepa Guardily bude Phil Poden. Více kreativity se Manchesteru bude proti zataženému bloku určitě hodit.
54'
Sterling se pustil do drzého slalomu a stopku mu v pokutovém území vystavil až Rayan Aït-Nouri. Na zisk penalty ochotný pád opět nestačil.
54'
Bernardo Silva malinko zahnal Cancela. Ten sice stihl odcentrovat ze zadní čáry, ale tísněný Jesus u bližší tyče nevystřelil podle domácích představ.
53'
Sterling využil dostupných služeb Jacka Grealishe. Coady nahrávku z levého okraje pokutového území eliminoval. Anglický stoper podává bravurní výkon.
52'
A ještě jeden roh způsobený obrannou hlavičkou Dendonckera. City opět rozehráli nakrátko, ale neví si rady s extrémně zataženým blokem.
51'
Rodriho ránu z pětadvaceti metrů zastavil Moutinho. Na křídle pak musel bránit Rayan Aït-Nouri a na programu je další z mnoha rohových kopů.
50'
Coady zahrál na roh a učinil tak i podruhé, když tečoval mimo bránu Laporteho střelu z hranice vápna. Další centr Gündoğana odmítl Semedo.
49'
Další zásah Coadyho, jenž se postaral o centr Raheema Sterlinga. Po okamžitě provedeném vhazování však nápor Citizens sílí.
48'
Gabriel Jesus získal prostřednictvím tečované střely roh. Domácí jej rozehráli nakrátko a přenesli míč na pravou stranu. Silvovu přihrávku srazil Coady do rukavic Josého Sá.
47'
Pep Guardiola ani Bruno Lage nepoužili žádné ze tří dostupných střídání. Na place zůstává i několikrát potlučený Rúben Neves.
46'
Žluté karty: 2 – 3
První půle byla dramatická, i když nenabídla ani jednu pořádnou šanci k otevření skóre. Podle očekávání se hrálo podle domácích not, jenže Wolverhampton dokonale bránil a povolil jen pár neškodných zakončení ze střední a delší vzdálenosti. Nejkrizovější chvíle si Wanderers zavinili sami. Nejprve se navzájem zranili Neves s Kilmanem a poté se nesmyslně nechal vyloučit útočník Raúl Jiménez. Ve druhé části tak budou mít City přesilovku.
45+8'
45+8'
Kilman zastavil Grelishův centr rukou. Ani podle videorozhodčích to na penaltu nebylo a první půle končí.
45+7'
Rúben Neves čistě odzbrojil Sterlinga. Sám si přitom ublížil, ovšem rozhodčí tentokrát nehodlá hru přerušit.
45+6'
Po centru Zinčenka neměl Bernardo Silva prostor ke střele. Posunul míč dále od brány, kde rána z jedné vůbec nesedla Gündoğanovi.
45+5'
Obraz hry se měnit nebude. City bude bušit do zavřené obrany a snažit se vypracovat první gólovou šanci.
45+4'
Za nekonečné protesty byl žlutou kartou napomenut také hostující středolopař Rúben Neves.
45+3'
Jiménezovi očividně došlo, co spáchal, až moc pozdě. Hodně svého počínání lituje a vůbec se mu nechce opustit trávník Etihat Stadium.
45+2'
Šílený zkrat Raúla Jiméneze! Mexický útočník po svém faulu nenechal Rodriho v klidu rozehrát a úplně zbytečně si řekl o druhou žlutou kartu.
45+1'
Raúl Jiménez se nepochopil s Traorém a jen o pár vteřin později si prohlédl žlutou kartu za faul na Rodriho ve středovém kruhu.
45+1'
Kvůli ošetřování Kilmana, Nevese a Saïsse je první poločas prodloužen o sedm nastavených minut.
45'
Klíčový souboj před Josém Sá opět lépe zvládli členové hostující obrany. Neujal se ani nákop Cancela, pískána byla ruka neviditelného Jesuse.
44'
Jack Grealish vlevo uvolnil Gündoğana, z jehož centru vznikl rohový kop. Do autu posílal balon Conor Coady.
43'
Traoré si skvěle pokryl balon a získal na sobě už druhý žlutý faul během pár minut. Na další zákroky si bude muset dávat větší pozor Rodri.
43'
Zarostlý Ilkay Gündoğan neodcentroval na žádného ze spoluhráčů. Následovala série hlaviček a až potom odkop Moutinha.
42'
Sterling posouval balon na Grealishe, kterého zezadu srovnal se zemí Coady. City budou mít k dispozici zajímavý trestný kop.
41'
Po přenesení na Cancela už letěl míč do vápna. Sterling z něj byl vyhnán a Rodri už je zpátky u středového kruhu.
40'
Kilman získal míč pro Traorého, kterého ještě na útočné polovině atakoval Rúben Dias a dokonce za to vyfasoval žlutou kartu.
38'
Vlci museli bránit Grealishův roh v oslabení. Laporte z centru nezakončil optimálně a pokračuje se jen rozehrávkou od Josého Sá.
37'
Doktor Wolverhamptonu má další práci. Saïss možná dostal od Sterlinga prstem do oka.
36'
Raheem Sterling se poprvé probil přes Saïsse, kterého před získaným rohem nejspíše trefil rukou do obličeje. Marocký obránce se svíjí na trávníku.
35'
Po delší odmlce se obnovuje území převaha Guardiolových svěřenců. Znovu je k vidění obléhání pokutového území.
34'
Realizační tým ponechal Nevese na hřišti, takže se pokračuje v původních jedenáctkách. Je jisté, že se bude první půle výrazně nastavovat.
33'
Kilman bude moci pokračovat s obvázanou hlavu. U Nevese stále visí otazník. Až po čtyřech minutách se dokázal postavit na nohy.
31'
Držení míče: 64 % – 36 %.
30'
Kilman má krvavou stopu na čele. Je na tom ale lépe než Rúben Neves, který leží na zádech a podstupuje důkladnější kontrolu zdravotního stavu.
29'
Velká nedomluva mezi Nevesem a Kilmanem skončila nepříjemnou srážkou těchto dvou spoluhráčů. Rozhodčí urgentně volá na hřiště zdravotnický štáb Wanderers.
28'
Laporte našel pěknou cestičku ke Grealishovi, kterému Neves ukopl balon na roh. Zrealizoval ho Gündoğan, nicméně Sá příchozí centr vyboxoval. Sterling poté poslal na zem Traorého.
27'
Znovu to City zkoušeli přes pravou stranu. Cancelův centr na překonání hostující obrany ani tentokrát nestačil.
26'
Jiménez roztáhl hru na Semeda, jehož pas na střed ztečoval Zinčenko na Gündoğana. Resultoval z toho rychlý brejk, jenže Sterlinga odzbrojil Neves.
25'
Cancelův pas za obranu byl pobídkou pro Sterlinga. José Sá malinko váhal, ale nakonec byl u balonu jako první.
24'
Rayan Aït-Nouri kopal první hostující standardku směrem na Jiméneze. Hlavička vpádu však směřovala hodně vedle Edersonovy branky.
23'
Gündoğan si všiml volného Cancela. Portugalský reprezentant toho využil ke střele z dobrých třiceti metrů, která sotva doletěla doprostřed brány k Josému Sá.
22'
Raheem Sterling na křídle neutančil Aïta-Nouriho. Vlci po náročném vysvobození dostali balon alespoň k půlící čáře.
21'
Gabriel Jesus nespokojeně hovoří s rozhodčím Mossem. Asi už se mu přestává líbit, kolik hostům prošlo důraznějších defenzivních zákroků nejen uvnitř vápna.
20'
Rúben Neves nebezpečně ztratil míč na hranici vlastní šestnáctky. Vyžehlil to za něj Kilman, jenž ho záhy ukradl Gabrielu Jesusovi.
19'
Ederson si nedělal těžkou hlavu s napadajícím Jiménezem a opakovaně si dovolil riskantnější spolupráci s jedním ze stoperů.
18'
Až na dvě povolené střely zpoza vápna působí obrana Wolverhampton kompaktním dojmem. Domácí to s jejím odemčením asi nebudou mít jednoduché.
17'
A zase parádní defenzivní zákrok Romaina Saïsse. Na pravém kraji si na tomto Maročanovi tentokrát vylámal zuby Bernardo Silva.
16'
Sterling opět nenašel recept na Saïsse, jenž ho zakřižoval v momentě průnikové nahrávky od Bernarda Silvy.
15'
Sterlingův centr chtěl Grealish prodlužovat za sebe, jenže technicky náročným manévrem posunul míč jen k Josému Sá.
13'
Romain Saïss opět zahrál Sterlingovi důrazně do těla. Anglický reprezentant do na pravém křídle neustál, ale výsledkem je jen hostující aut.
12'
Adama Traoré nelegálně zboural soupeře poblíž střídaček a Citizens budou sbírat další procenta do statistiky držení míče.
11'
Wanderers mají strategii. Co nejrychleji nakopnout míč na hrot a doufat, že Traoré domácí obraně uteče. Nyní to ale způsobilo okamžitou ztrátu.
10'
Trpělivost se domácím vyplatila. Bernardo Silva přebíral míč na hranici ofsajdu. Navedl si ho na levačku a ze střední vzdálenosti přestřelil.
9'
City volí uspávací taktiku ve středu hřiště. Míč tam cirkuluje prostřednictvím přihrávek na jistotu.
8'
Grealish si dal tělo před Dendonckera. Belgičan fauloval a poté sledoval nepřesnou ránu z dálky od Cancela.
7'
Řešení byl centr z pravé strany, pro který si však došel osmadvacetiletý gólman ve službách lídra tabulky.
6'
Jiménez si chtěl narazit s Dendonckerem. U hranice vápna al bylo příliš husto a hosté musí najít jinou cestičku k Edersonovi.
5'
Rozehrávka se německému záložníkovi ale vůbec nepovedla. U bližší tyče stál pouze jeden z hráčů v dresu Wanderers.
4'
Rayan Aït-Nouri poslal míč na roh, kterého se ujme Gündoğan.
3'
Sterling vystartoval za průnikovou přihrávkou. Ve vápně ho na hranici pravidel ale rozhodil Saïss a José Sá měl ulehčenou práci.
2'
Po nezbytném zakleknutí provedli úvodní výkop hosté, kteří nastupují v černých dresech. Manchester jako obvykle ve světle modrém.
1'

Manchester City: Ederson – Cancelo, Rúben Dias, Laporte, Zinčenko – Gündoğan (C), Rodri, B. Silva – Grealish, Jesus, Sterling.
Náhradníci: Steffen – N. Aké, De Bruyne, Fernandinho, Foden, Mahríz, Palmer, Stones, Walker.
Trenér: Josep Guardiola

Wolverhampton Wanderers: J. Sá – Kilman, Coady (C), Saïss – N. Semedo, Dendoncker, Neves, Moutinho, Aït-Nouri – Traoré, Jiménez.
Náhradníci: Ruddy – Boly, Cundle, Hoever, Hwang Hi-čchan, Marçal, Podence, F. Silva, Trincão.
Trenér: Bruno Lage

Rozhodčí: Moss – Perry, Wood.
Vzájemné zápasy

02.03.2021 Manchester City – Wolverhampton 4:1
21.09.2020 Wolverthampton – Manchester City 1:3
27.12.2019 Wolverthampton – Manchester City 3:2
06.10.2019 Manchester City – Wolverhampton 0:2.
Wolverhampton Wanderers

Hosté od 26. září do 1. listopadu ani jednou neprohráli, jenže od té doby mají jen průměrnou bilanci jedné výhry, dvou remíz a dvou porážek. Minulý týden Wolverhampton potkal velmi těžkého konkurenta. Na Molineux Stadium hostil Kloppův Liverpool a kvůli inkasovanému gólu z 94. minuty smolně prohrál 0:1. S nevídaně malým skóre 12:13 se mužstvo trenéra Lageho propadlo na osmé místo, kde má jen tříbodový náskok na dvanáctý Everton. Na dvanácti vstřelených brankách má největší zásluhu čtyřgólový host z Lipska, Hwang Hi-čchan. Wolves mohou počítat s kapitánem Coadym i Fernandem Marcalem, jenž se vyléčil z covidu. K návratu na hřiště se přiblížil také obránce Willy Boly, jenž strávil na marodce předchozích sedm měsíců. Definitivně mimo hru zůstávají Pedro Neto, Yerson Mosquera a Jonny Castro. V posledních třiadvaceti zápasech proti lídrovi Premier League vyhráli Wanderers třikrát. V sezóně 2019/20 to zvládli i zde na Etihad Stadium.

Citizens v úterý přišli o sérii sedmi soutěžních výher v řadě, ovšem ani porážka 1:2 s Lipskem je v Lize mistrů nepřipravila o konečné první místo ve skupině A. Pro Manchester to byl dost nepovedený večer. Kvůli červené kartě nedohrál utkání obránce Walker a k tomu si Phil Foden s Nathanem Akém odvezli z Německa zranění. Kvůli těm vůbec nehráli Gabriel Jesus a Aymeric Laporte, nicméně ti už by dnes měli být trenéru Guardiolovi k dispozici. Minimálně brazilský útočník Jesus by se mu hodil, protože ve třech startech proti Wolves nastřádal hned pět gólů. Do šestnáctého kola jdou City z prvního místa tabulky. Před týdnem zvítězili 3:1 nad Watfordem a zapsali už 31. ligovou výhru v tomto kalendářním roce. Nejlepším střelcem týmu je Bernardo Silva, jenž za předchozích osm zápasů nastřádal šest golů a celkem jich má ještě o jeden více. O stou ligovou trefu v Premier League dnes bude usilovat Raheem Sterling.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu šestnáctého kola anglické Premier League. Od třinácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Manchesterem City a Wolverhamptonem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.