Premier League - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Newcastle : Crystal Palace - 20. dubna 2022   20:45

Newcastle
32' M. Almirón (Guimarães)
1:0
(1:0)
Newcastle
Dúbravka – Krafth, Schär, Burn, Targett – Guimarães (90+4. S. Longstaff), Shelvey (C), Joelinton – M. Almirón (77. Willock), Wood, Saint-Maximin (76. Jacob Murphy).
Harrington – Hussin, Scholes
St James' Park, Newcastle upon Tyne
51 938 diváků
Crystal Palace
Guaita – Clyne, Joachim Andersen, Guehi (C), T. Mitchell – Kouyaté (60. McArthur), Schlupp – Olise (40. J. Ayew), Gallagher (60. Mateta), Zaha – Edouard.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 51 938 diváků.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 9:8. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 12:12.
Je dobojováno a Newcastle se může začít radovat z výhry a tří bodů. Ve druhé půli jsme viděli zlepšený výkon hostů, kdy před Dúbravku létalo větší množství centrů, jenže on sám měl ve své obraně velkou podporu a nemusel řešit nic nebezpečného. Nejblíže úspěchu byl v 65. minutě Zaha, jenže pravou tyč minul o několik málo centimetrů. A jelikož ofenzíva Newcastlu ve druhé půli také nebyl zrovna přesná, tak jsme už gól neviděli a zápas skončil výsledkem 1:0. Newcastle tak vyhrál potřetí v řadě a je se 40 body na 11. místě. Crystal Palace má 37 bodů a je na 14. místě.
90+5'
90+4'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Bruno Guimarães, přichází Sean Longstaff.
90+3'
Tak ještě jedna šance hostů, když se na levé straně vápna dostal do pozice Wilfried Zaha, křížná rána ale letěla nad branku.
90+2'
Guimarães se dostal do presu mezi Mitchella a McArthura a byl faulován. Přímý kop byl rozehrán nakrátko s myšlenkou udržet míč co nejdéle u rohového praporku.
90+1'
Dúbravka se chystá k odkopu a teď už s tím nebude rozhodně nikam chvátat.
90'
Budou se nastavovat tři minuty.
90'
Guimarães se vzteká, neboť měl pocit, že mu hlavní rozhodčí upřel roh a ukázal na odkop od branky. Neodpustil si celkem výrazná gesta, kartu za ně ale nedostal.
89'
Wood skvěle podržel míč na půlce a navíc si od Schluppa vykoledoval faul. Newcastle rozehrává.
88'
Pomoci svému celku se vydal i gólman Guaita, nyní zastavil už u půlky možný výpad soupeře.
87'
Murphy odvrací další z centrů hostů, tlak Crystal Palace vrcholí.
86'
A ještě jedno vhazování, u míče je Fabian Schär.
85'
Vhazování domácích na své části, rozhodně s uvedením míče do hry nespěchají.
84'
Hostům se nedaří přejít před Dúbranku, Newcastle dobře brání vlastní půlku.
83'
Chris Wood se nedostal k dlouhému nákopu k brance hostů, vše vyřešil vyběhnutím gólman Guaita.
82'
Přesto se k náznaku akce dostal Tyrick Mitchell, před centrem byl ovšem čistě odzbrojen.
81'
U pokutového území Newcastlu je přehuštěný prostor, který však hosté chtějí přejít po zemi. A to je těžký úkol.
80'
Edouard nedosáhl na centr z levé strany, míč pouze neškodně lízl hlavou. Se svým pokusem pak neuspěl ani Ayew.
79'
McArthur neměl kudy, akci Crystal Palace tak rozehrál raději do šířky.
78'
Nesledujeme teď fotbal v nejvyšším tempu, domácí nikam nepospíchají a snaží se hlavně držet míč.
77'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Joe Willock.
76'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Allan Saint-Maximin, přichází Jacob Murphy.
75'
Na lavičce Newcastlu se chystá střídání, a to hned dvojnásobné.
73'
Hosté teď mají větší množství standardek, před Dúbravku to létá hlavně z levé strany a obrana Newcastlu tak má náročnou šichtu. Zatím zvládá svému brankáři vydatně pomáhat.
71'
A to samé platilo i po Matetově hlavičce, ta skončila vysoko nad břevnem.
71'
Roh hostů, po Mitchellově centru se ještě chvíli hrálo ve vápně, Dúbravka byl ale bez práce.
70'
Hosté to pojali jako signál, nebyl ale moc povedený a celá akce skončila ještě před šestnáctkou u Andersena.
69'
Přímý kop pro Crystal Palace.
67'
Bylo tomu přesně tak a obrana hostů musel vyvinout velkou aktivitu, aby vysoký pas odhlavičkovala.
66'
Andersen přidržel domácího Saint-Maximina, Newcastle rozehrává přímý kop. A zřejmě to bude centr do vápna.
65'
Největší šance Crystal Palace na srovnání skóre! Po kombinaci doputoval míč k Zahovi, ten z hranice vápna vystřelil po zemi a pravou tyč minul snad jen o centimetry!
64'
Bruno Guimarães obehrál McArthura a už se hnal na branku, jenže jej zastavil hlavní sudí, který v jeho práci viděl faul.
62'
Dúbravka si nyní musel dávat pozor na střelu z levé strany, pomohla mu však obrana a přímo on zasahovat nemusel.
60'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Cheikhou Kouyaté, přichází James McArthur.
60'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Conor Gallagher, přichází Jean-Philippe Mateta.
59'
Edouard se k dlouhé přihrávce neprobil, u míče byl jako první brankář Dúbravka.
58'
Kouyaté a Gallagher se neúspěšně probíjeli pravou stranou, domácí tým pak vše odvrátil dalekým odkopem až k brankáři Crystal Palace.
57'
Teď to zase několikrát zkusili domácí, ani jeden míč se však nedostal až před Guaitu.
55'
Crystal Palace zatím předvádí rozhodně aktivnější výkon, než před pauzou, pořád je ale potřeba zlepšit finální fázi.
53'
Mitchell si naběhl na Zahovu přihrávku, úmysl to byl dobrý, provedení už horší, neboť se mával ofsajd.
51'
Domácí útočník za doprovodu lékaře opustil hrací plochu, vypadá to ale, že se do hry za malou chvilku vrátí.
50'
Joelinton je nyní po osobním souboji o míč na zemi, na nohy se mu zatím moc nechce.
48'
Hosté míč dlouho neohřáli a navíc faulovali. Centr z levé strany přistál u Joelintona, jeho hlavička o zem ale skončila vedle Guaitovy branky.
47'
Newcastle se hned v úvodu natlačil do útoku, zakončovat se chystali jak Guimarães, tak i Almirón, oba ovšem byli zablokováni.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:49.
Je za námi první poločas, ve kterém měli domácí fotbalisté velkou převahu a často se cpali před Guaitu. Aktivitou hýřili hlavně Saint-Maximin a Almirón, to hned několikrát vyslali prudké pokusy a gólman Crystal Palace se rozhodně nenudil. Gólem skončila ale pouze jediná akce, ta však stálo za to – po dlouhém pasu se parádní křížnou ranou prezentoval Miguel Almirón a zařídil tak stav 1:0. Londýnský celek, pokud nechce dnes odjet s prázdnou, bude muset po pauze přidat, v první půli toho totiž mnoho nepředvedl...
45+3'
45+2'
Na závěr poločasu je tu žlutá karta pro hostujícího Conora Gallaghera, ten ji dostal za ostrý zákrok na Burna.
45+2'
Saint-Maximin a po něm i Almirón napřáhli k tvrdé střele, oba pokusy ale byly zablokovány a ke Guaitovi se nedostaly.
45'
Rozhodčí bude nastavovat dvě minuty.
45'
Miguel Almirón zasprintoval, aby znepříjemnil Guaitovi rozehrávku, ten zachoval chladnou hlavu a poslal míč k půlce.
43'
Už se zase hrálo na opačné straně a po vysokém pasu do vápna se po míči natahoval Wood. Guaita byl ale rychlejší a pohotově zakročil.
41'
O malou chvíli později chyboval Joelinton a pustil Edouarda ke střele. Dúbravka musel bleskově na zem a zakročit u své levé tyče.
41'
Trochu riskantní přihrávka dozadu od domácích, Schär pak musel na náhodu odkopávat. Povedlo se mu to ale stoprocentně a možnou akci Crystal Palace odvrátil.
40'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Michael Olise, přichází Jordan Ayew.
38'
Guaita se opravdu nenudí, nyní na něj letěla Guimarãesova střela z dálky a gólman hostů se musel hodně natáhnout, aby ji zkrotil.
37'
Almirón pokračuje se své aktivní hře na křídlech i středu a obrana Crystal Palace si na něj musí dávat obrovský pozor.
36'
Po rozehrání se míč zase dostal k Almirónovi, ten střílel kousek za hranicí šestnáctky, trefil ale prostor, kde číhal připravený Guaita.
35'
Newcastle jde zase dopředu, nyní po nedovoleném zákroku u středového kruhu.
33'
Za svou oslavu gólu svlečením dresu pak Miguel Almirón dostal žlutou kartu.
32'
Newcastle právě vstřelil branku!
Domácí jdou do vedení a to po opravdu parádní trefě! Vše odstartoval přihrávkou vzduchem Guimarães, našel rozběhnutého MIGUELA ALMIRÓNA, který se odpoutal od Mitchella a z pravé strany vápna trefil naprosto přesně protější horní roh Guaitovy branky – 1:0.
31'
Zase tu máme strkanici na trávníku, vše odstartovalo Almirónovo postrčení Zahy. Rozhodčí má stále velkou trpělivost a karty nechává v kapse.
29'
Z pravé strany centroval Bruno Guimarães, jeho prudký pas však Guaita dobře přečetl a po vyběhnutí míč skryl v náručí.
28'
Burn Guaitu neohrozil, gólman hostujícího celku teď vyčkává, až se mu nabídnou spoluhráči.
27'
Malá pauza, neboť probíhá ošetřování na straně Newcastlu, oba trenéři toho využívají pro předání několika taktických pokynů.
26'
Crystal Palace opět uklidňuje hru, volí k tomu i malou domů na gólmana Guaitu.
25'
Poměrně ostrý souboj o míč mezi Krafthem a Zahou, nakonec musel oba hráče uklidňovat sudí, neboť domácí hráč u pomezní čáry soupeře trochu postrčil a ten si to nenechal líbit.
23'
Dlouhý pas letěl na sprintujícího Almiróna, ten se však nedokázal odpoutat od obránce a míč tak skončil mimo hrací plochu.
22'
Newcastle pokračuje ve své převaze a soupeře prakticky nepouští do nějaké souvislejší akce.
20'
Přihrávku do běhu dostal domácí Chris Wood, do vápna se dostal levou stranou a tlačil střelu na vzdálenější tyč. Branku ale minul.
19'
Aktivitu domácích táhne hlavně Saint-Maximin, ten se snaží o centry z obou stran.
18'
Hosté vhazují u půlky, s rozehrou nikam nepospíchají. Chtějí tempo ještě více zpomalit.
16'
Almirón skutečně trefil svou prudkou ranou Kouyatého, jehož ruka nebyla u těla, penalta se však nepískala, nekontrolovalo se ani video.
15'
Po krátkém obléhání šestnáctky vystřelil Almirón, trefil protivníka a hned reklamoval ruku. Pokračuje se ve hře, sudí se však možná vrátí ke kontrole videa.
14'
Změnit to chtěli Saint-Maximin a Krafth, prvně jmenovaný se snažil o kličky a uvolnění se. K vápnu se však tato dvojice neprobila.
12'
Po akčním úvodu, kdy byli domácí tím aktivnějším celkem, tu teď máme útlum a hru ve středu.
10'
Neohroženě se k pokutovému území probíjel Saint-Maximin, dostal se do ideálního úhlu, pak ale vyslal slabou střelu, se kterou neměl Guaita problém ji pokrýt.
9'
Druhý centr od rohového praporku už nebezpečný nebyl, londýnský klub míč hravě odvrátil.
8'
Následný rohový kop skončil u Schära, jeho hlavička byla zase sražena. Takže si Newcastle rohový kop zopakuje.
7'
V první šanci se ocitl domácí Almirínn, když k němu doputoval míč na pravou stranu. Rychlým pohybem se dostal do střelecké pozice, jeho ránu ale zblokoval vracející se obránce.
6'
Malá domů na Dúbranku, ten neváhal a ihned rozehrál na svou levou stranu.
5'
Dlouhý pas mířil na rozběhnutého Saint-Maximina, bylo to ale až moc prudké a navíc to vypadalo, že by se stejně mával ofsajd.
4'
Schlupp se nadechoval k akci středem, najednou ale narazil na obranný val a musel hrát do šířky.
3'
Teď už Crystal Palace, zatím je to ale pouze o kombinaci na vlastní polovině.
2'
Newcastle předvedl první útočnou akci pravou stranou, na centr to ale nakonec nebylo.
1'

Newcastle United: Dúbravka – Krafth, Schär, Burn, Targett – Guimarães, Shelvey (C), Joelinton – M. Almirón, Wood, Saint-Maximin.
Náhradníci: Darlow – Lascelles, F. Fernández, Manquillo, Ritchie, Jacob Murphy, Willock, S. Longstaff, Gayle.
Trenér: Eddie Howe

Crystal Palace FC: Guaita – Clyne, Joachim Andersen, Guehi (C), T. Mitchell – Kouyaté, Schlupp – Olise, Gallagher, Zaha – Edouard.
Náhradníci: Butland – J. Ward, Tomkins, Eze, Hughes, McArthur, J. Ayew, Mateta, Ch. Benteke.
Trenér: Patrick Vieira

Rozhodčí: Harrington – Hussin, Scholes.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v St. James' Parku začne ve 20:45, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Tony Harrington, kterému budou na pomezí asistovat Ian Hussin a Mark Scholes.
Poslední vzájemný zápas

V první polovině sezóny se na stadionu Crystal Palace vítěz nenašel. Jako první skóroval v 56. minutě domácí Benteke, jenže už o devět minut později srovnal Wilson. Další branky se diváci nedočkali a týmy se tak rozešly smírně 1:1.
Newcastle United

Domácí tým je v tuto chvíli na 14. místě s 37 body a poslední dva zápasy odehrál ve velkém stylu. Oba sehrál na svém trávníku a nejprve Newcastle porazil Wolverhampton 1:0 a poté i Leicester 2:1. První z těchto zápasů rozhodl proměněnou penaltou Wood, ten druhý zase svými dvěma trefami Bruno Guimarães.

Crystal Palace FC

Hosté mají stejný počet bodů, patří jim ale o skóre 13. místo. No a forma je u tohoto týmu zcela opačná, Crystal Palace prohrál dva poslední zápasy oba na venkovních hřištích. Nejprve to bylo v rámci ligy 1:2 na Leicesteru a naposledy 0:2 ve Wembley v semifinále FA Cupu.
Dobrý večer u anglické Premier League. Společně se podíváme na utkání 30. kola mezi týmy Newcastle United a Crystal Palace FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.