Premier League - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Norwich : Crystal Palace - 9. února 2022   20:45

Norwich
1' Pukki (Idah)
1:1
(1:0)
Crystal Palace
60' Zaha  (Olise)
Norwich
Gunn – M. Aarons, G. Hanley (C), B. Gibson, B. Williams – Płacheta (64. Gilmour), Lees-Melou (75. Normann), McLean, Rašica – Idah (84. Rowe), Pukki.
Tierney – Hatzidakis, Perry
Carrow Road, Norwich
Guaita – J. Ward (C), Joachim Andersen, Guehi, T. Mitchell – Gallagher, Hughes, Schlupp (80. Eze) – Olise (70. J. Ayew), Mateta (80. Edouard), Zaha.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 1 – 2.
Crytal Palace má i po dnešku na kontě jediné venkovní vítězství a nadále mu v Premier League patří třináctá pozice. Norwich potřetí za sebou zabodoval, ale kvůli včerejší výhře Newcastlu se stejně vrátil na sestupové 18. místo.
Díky dvěma výhrám z posledních dvou kol vstupoval Norwich do zápasu v dobrém rozpoložení, které ještě vylepšila Pukkiho vedoucí trefa z první minuty. S dalším průběhem ale domácí nadšení opadlo a iniciativu převzalo Crytal Palace. Londýňané dominovali hlavně ve druhé půli, kdy vyrovnal Wilfried Zaha. Stejný muž měl velkou možnost zápas úplně otočit, jenže ho při zahrávání pokutového kopu zradil terén. Kanárky v dalších případech několikrát podržel brankář Gunn a stav 1:1 vydržel až do konce.
90+3'
90+2'
Aarons si malinko zavařil horším prvním dotekem. Musel jít do souboje s Edouardem, který se na něm vyfauloval. Gunn moc nespěchá s výkopem.
90+1'
Jordan Ayew si na začátku tříminutového nastavení naváděl míč na střed. Pokus o prostrčení míče do vápna ale nevyšel.
90'
Gunn dobře přečetl průnikovou Ayewa, ale pak trochu zbytečně zakopl balon do autu. Proto se na něj valí další útočná vlna.
89'
Eze se nevymotal z obklíčení u levé postranní čáry. V posledních minutách ubývá momentů, které by mohly pohnout s podobou skóre. Začíná to vypadat na dělbu bodů.
88'
Ayew mě proti sobě dva muže, takže přenechal míč Wardovi. Ten bez přípravy centroval do rukou Anguse Gunna.
86'
Gilmourův nákop ale proletěl až do autu a bude to Vicente Guaita, který uvede balon zpátky do hracího pole.
85'
Kanárkům se povedlo trochu otupit hostující tlak. Díky faulu Hughese bude moci servírovat míč před Guaitu.
84'
Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Adam Idah, přichází Jonathan Rowe.
83'
Conor Galalgher rozšiřuje svou sbírku žlutých karet. Na půlce důrazně dohrál Billyho Gilmoura.
82'
Aarons zavinil penaltu, ale od té doby předvedl už mnoho výborným obranných zákroků. Jedním takovým nyní brzdil hrozící brejk.
81'
Rozhodně to nebylo poprvé, co Hughes napřáhl z nepovedeného centru. Těžká rána z dálky však letěla hodně mimo.
80'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Jean-Philippe Mateta, přichází Odsonne Edouard.
80'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Jeff Schlupp, přichází Eberechi Eze.
79'
Rašicův centr Hanley posunul k Pukkimu. Nejlepší střelec City hlavičkoval v souboji s Gallagherem a ten srazil míč na další roh, ze kterého už nebylo nic.
78'
Adam Idah v protiútoku dlouho čekal na pomoc z druhé vlny. Vyměnil si přihrávky s Gilmourem a nakonec se zmohl jen na zisk rohového kopu.
77'
Ward si na kraji poradil s Rašicou, který v porovnání s první polovinou úplně vymizel ze hry. V tento okamžik už se zdálo, že ani nemá dostatek sil.
76'
Andersen naservíroval míč Gallagherovi, který zprava opět vyzkoušel střelecké štěstí. Tentokrát zakončil přímo do jistého Gunna.
75'
Jeden z domácích ztratil míč v citlivé lokalitě. Těžit z toho mohl Mateta, jenže ho zastavil ofsajd a jako bonus spatřil žlutou kartu.
75'
Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Pierre Lees-Melou, přichází Mathias Normann.
74'
Poprvé se o slovo přihlásil také čerstvý Jordan Ayew. Centr zprava mu ale přistál na střeše domácí brány.
73'
Gunn si nechal vystavět pětičlennou zeď, kterou zdola jistil ležící Aarons. Gallagher tyto překážky obstřelil a Gunn musel znovu rychle skákat k pravé tyči, aby solidní pokus vytěsnil.
72'
The Eagles mají k dispozici velmi výhodný přímý kop. Byl způsobem faulem McLeana na Galalghera těsně před vápnem.
71'
Držení míče: 28 % – 72 %.
70'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Michael Olise, přichází Jordan Ayew.
69'
Další roh se Londýňanům vůbec nepovedl. Norwich se může po několika těžkých minutách konečně nadechnout. Ve druhé půli to s ním nevypadá vůbec dobře.
68'
Hughesův half-volej byl ztečován vysoko do vzduchu. Gunn si nebyl úplně jistý, a tak padající míč pro jistotu vytěsnil zpátky za zadní lajnu.
67'
Jeff Schlupp si pěkně převzal další z nákopů z obranné poloviny. Opět musel zakročit Aarons, aby dostal míč na roh.
66'
Gallagherův centr domácí jako obvykle odhlavičkovali. Míč každopádně zůstává pod kontrolou hostujících fotbalistů.
65'
Wilfried Zaha si vyměnil přihrávky s Matetou. Vedle vápna zaúřadoval Aarons a výsledkem je rohový kop.
64'
Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Przemysław Płacheta, přichází Billy Gilmour.
63'
Tak tohle se na trávnících Premier League jen tak nevidí! Zahovi při zahrávání penalty lehce podjela stojná noha. Pravačkou se do míče skoro vůbec netrefil a posunul ho vedle Gunnovy brány.
62'
Další pohroma pro Norwich! Mitchell podpořil útok Zahy. Vzal si od něho míč v pokutovém území a vzhledem k faulu Aaronse získal pokutový kop.
60'
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Je tady vyrovnání, ke kterému poslední minuty jasně směřovaly! WILFRIED ZAHA už tradičně přebral Oliseho přenesení na levou stranu a ranou z rohu vápna nechytatelně zavěsil k vzdálenější tyči. Gunn plachtil vzduchem marně.
59'
Dean Smith bude docela logicky reagovat prvním střídáním. Chrániče si již nasazuje Billy Gilmour, který bude mít za úkol oživit záložní řadu.
58'
Teď to jsou asi nejkrušnější minuty pro Norwich. Svěřenci Deana Smithe jsou pod stále silnějším tlakem, jenž podpořila další střela Schluppa. V tomto případě nepřesná.
57'
Michael Olise nechal odcentrovat Warda. Hned první překážka ve žlutozeleném se ale postarala o to, že Gunn zůstal bez práce.
56'
Zaha posunul míč ke Schluppovi. Ten si dal moc dlouhý první dotek a ze zadní čáry už nebyl schopen kloudně přihrát.
55'
Jeffrey Schlupp si stehnem zpracoval balon na hranici velkého vápna. Druhým dotekem pohotově vypálil, ale Gunn se včas natáhl pro míč ke své pravé tyčce.
54'
Brandon Williams šel zbytečně ostře do souboje s Olisem. Kvůli páté žluté kartě v sezoně si v příštím kole odpočine.
53'
Sám Rašica od praporku nabízel míč k bližší tyči. Kýžený efekt to nemělo, nicméně domácí pokračují autem Williamse.
52'
Milot Rašica se objevil více na středu. Využil toho ke střele z delší vzdálenosti, která byla ztečována na rohový kop.
51'
Další stopka pro Matetu. Domácí odkop letěl do středového kruhu, kde se Idah neúspěšně snažil posunout balon k Pukkimu.
50'
Matetovi nebyl povolen vstup do pokutového území. Kanárci odpověděli rychlým protiútokem, jenže Idahovi byl s velkým zpožděním odmáván ofsajd.
49'
Moc rušno u domácí brány nebylo. Opakovaný centr si Gunn stáhl, aniž by ho někdo obtěžoval.
48'
Odrazem o Plachetu získala hostující výprava výhodu rohového kopu. O realizaci se opět postará Conor Gallagher.
47'
Ve vynikající kulise začala na Carrow Road druhá polovina zápasu. Olise kroutil hezký centr na zadní tyč. Zahu ale nenašel a vše končí odkopem od branky.
46'
Žluté karty: 0 – 0.
To nejzajímavější z prvního poločasu se odehrálo už v době, kdy bylo odehráno sotva čtyřicet vteřin. Z jediné domácí střely na branku otevřel skóre Teemu Pukki, jenž vstřelil nejrychlejší gól v této sezóně Premier League. S výjimkou dvou situací v dalším průběhu Norwich jenom bránil. Jednou za svou pasivitu skoro zaplatil vyrovnávajícím gólem, avšak Matetovy oslavy k domácímu štěstí zastavil ofsajd.
45+1'
45+1'
Nastavují se 2 minuty.
45'
Conor Gallagher schytal nějakou ránu do čela. Okamžitě se ozval hvizd, ale Tierney nechává balon Norwichi.
44'
Tlak Londýňanů se s blížícím koncem poločasu stupňuje. Domácí obraně nyní musel poněkolikáté vypomoci Rašica.
43'
Mateta si o kousek nepohlídal ofsajd v momentě Guehiho takřka dokonalého nákopu. Poté zleva obstřelil Gunna na zadní tyč, ale místo oslav musel sledovat, jak letí praporek pomezního do vzduchu.
41'
Conor Gallagher dostal míč od Oliseho. Z vápna ho vrátil na křídlo, odkud přiletěl další zneškodněný centr.
40'
Lees-Melou hledal aktivního Rašicu, z jehož konfrontace s Wardem resultuje autové vhazování. I to fanoušci oceňují nadšeným potleskem.
39'
Andersen a Ward si s hlavním rozhodčím Tierneym osobně vysvětlují nějaké předchozí momenty v okolí Anguse Gunna. Ani video se však k ničemu vracet nebude.
38'
Roh zleva si vzal na povel Conor Galalgher. Centr propadl k Hughesovi, jenž vracel balon do ohně a v ten okamžik došlo k útočnému faulu na Gibsona.
37'
Kanárci byli donuceni k opakované ztrátě. Té chtěl využít Zaha, ale tečovaná střela přinesla jen další rohový kop.
36'
The Eagles aktivovali velmi vysoký presink ve velkém počtu hráčů. Domácí měli co dělat, aby dostali míč aspoň na půlku půlky.
35'
Tyrick Mitchell dělá hostující obraně cenné služby. Nyní zastavil Idaha a nepustil ho do hrozícího trháku.
34'
Rozehrávka byla provedena na krátko. Oliseho odložený centr neprošel stejně jako pokus o Hughesův volej.
33'
Olise zkoušel prorazit na pravém křídle. Williams odpověděl povedeným obranným zákrokem. Na programu bude rohový kop.
32'
Další setkání mezi houževnatým Kosovanem a Joelem Wardem skončilo držením hostujícího pravého obránce v destinaci mezi střídačkami.
31'
Milot Rašica si dělal cestu přes kapitána Warda. Pomohl si ale faulem, takže se míč vrací na hostující kopačky.
30'
Držení míče: 36 % – 64 %.
29'
V péči doktora byl Pierre Lees-Melou, který kolidoval s Hughesem. Odnesla to pravá noha, byť zřejmě ne příliš vážně.
28'
Gallagher z jedničky sklepával míč k Matetovi, ale ve skutečnosti ho posunul do dlaní Anguse Gunna. Mezitím je na hřišti jeden zraněný hráč Norwiche.
27'
Teď už se pískalo, i když Tierneymu chvíli trvalo, než píšťalkou označil tvrdé Schluppovo dohrání Aaronse jako nedovolené.
26'
Tým Patricka Vieiry orodoval za pokutový kop. Pravda je, že Olise nejspíše trefil Rašicu do ruky, ale pro sudího Tierneyho to nebylo nic zásadního.
25'
Mitchellův centr před Gunnem odhlavičkoval Hanley. Orli to zkusili druhou stranou, ale v cestě do šance zavadili o Rašicu.
24'
Po mnoha přípravných přihrávkách hosté konečně zrychlili přechod už několikátou diagonálou, jež byla pro Zahu nechytatelná.
23'
Rašica přetlačil soupeře a rázem byl v brejku dvou na jednoho. Míč předal Pukkimu, jenže toho při kličce ve vápně zase překvapil Tyrick Mitchell.
22'
Mateta zkoušel zopakovat Idahovu asistenci z první minuty. Obdržel míč z křídla, ovšem další pas do druhé vlny k Zahovi neprošel.
21'
Hostům zafungovala osobní obrana, když čelili rohu Milota Rašicy. Pukki se poslušně vracel se Zahou a faul na půlce se obešel bez karetního ohodnocení.
20'
Lees-Melou krásně otočil hru na Rašicu. K vidění byl centr na Pukkiho, před jehož hlavou na poslední chvíli zasáhl vracející se Mitchell.
19'
Zaha špatně odhadl Oliseho přenesení. Moment překvapení byl pryč a po Zahově centru došlo jen na faul Gallaghera na McLeana.
18'
Prostor na křídle byl zahuštěn, a tak centr z nouze neškodně vlétl do náruče španělského gólmana Crystal Palace.
17'
Andersen zpomalil Idaha za cenu autového vhazování. Před jeho vhozením se většina hráčů stěhuje před Guaitu.
16'
Nákop na Idaha nebyl proveden zrovna dokonale, a tak Crystal Palace postupně navyšuje náskok ve statistice držení míče.
15'
Guehi na vlastní pěst vyvezl míč na útočnou polovinu. Zaha však byl zastaven Leesem-Melouem a Schlupp ve finále fauloval Aaronse.
14'
Olise si vyměnil přihrávky s Matetou. Pak přizval do kombinace také Zahu, jenž z nepřipravené pozice minul bližší tyč.
13'
Zaha převzal diagonálu z půlky hřiště. Následovala ale přihrávka dozadu a domácí se opět stáhli v dostatečném počtu.
12'
Tempo postupně klesá. Nyní zabralo hodně času zahrávání hostujícího autu, z kterého vzešel ofsajd.
10'
Aarons byl u postranní čáry zdvojen, a tak je rád za získané vhazování. Až do vápna zřejmě házet nebude.
9'
Pukkiho šestá trefa do černého by měla být nejrychlejším gólem v aktuální sezóně Premier League. Trenér Smith by každopádně potřeboval, aby se prosazoval i někdo jiný.
8'
Wilfried Zaha s problémy zkrotil dlouhý pas na levé křídlo. Centr se však stal snadnou kořistí domácí defenzivy.
7'
Orli získávají jistotu na balonu vícero přihrávkami na vlastní polovině. Kanárci se zatím nerozhodli produkovat aktivní presink.
6'
Už před zápasem panovala na Carrow Road vynikající kulisa. Diváci se po dvou výhrách na dnešní zápas těšili. I tato získaná pohoda určitě hrála roli v brzkém gólu City.
5'
Jednoduchý nákop z obrany dostihl Idah. Přihrávku zleva mu ale vzal Guaita a navíc byl domávnut ofsajd.
4'
Kenny McLean k další potěše publika zkušeně vykrokoval Gallaghera a nechal projít míč za koncovou čáru.
3'
Poměrně brzy si slušnou příležitost vypracovali i Londýňané, nicméně Matetova přízemní střela nebyla pro Gunna tak náročná.
1'
Norwich právě vstřelil branku!
Kanárkům stačilo čtyřicet vteřin na vstřelení prvního gólu! Rašica vytáhl míč levou stranou. Idah jeho přihrávku do vápna sklepl pod sebe a finský střelec TEEMU PUKKI střelou o levou tyč rozvlnil síť za Guaitou.
1'
Úvodního výkopu se zhostili domácí, kteří nastupují ve žlutozelených dresech. Crystal Palace se představuje v modročervené kombinaci.
1'

Norwich City: Gunn – M. Aarons, G. Hanley (C), B. Gibson, B. Williams – Płacheta, Lees-Melou, McLean, Rašica – Idah, Pukki.
Náhradníci: McGovern – Byram, Dowell, D. Giannoulis, Gilmour, Normann, Rowe, Zimmermann, Tzolis.
Trenér: Dean Smith

Crystal Palace FC: Guaita – J. Ward (C), Joachim Andersen, Guehi, T. Mitchell – Gallagher, Hughes, Schlupp – Olise, Mateta, Zaha.
Náhradníci: Butland – Clyne, Eze, McArthur, Milivojević, Tomkins, J. Ayew, Edouard, Ch. Benteke.

Crystal Palace FC

Londýňané mají za sebou střídavé úspěchy. Zatímco na papírově silnější soupeře nestačili, tak s hratelnými soupeři pravidelně bodovali. V půlce ledna Crystal Palace remizovalo 1:1: v Brightonu. Pak padlo 1:3 s Liverpoolem, ale spravilo si chuť výhrou 2:0 v FA Cupu nad Harterpoolem. The Eagles jsou v tabulce třinácti a mají devítibodový náskok na zónu sestupu. Kvůli reprezentačním povinnostem chybí Cheikhou Kouyate, jenž si užívá se Senegalem triumf na APN.
Norwich City

Kanárci byly dlouhé týdny a měsíce posazeni na dně Premier League. Před pár týdny však zdolali 2:1 Everton a 3:0 Watford a vyšvihli se před sestupové pásmo na sedmnácté místo. I tak Norwichi zůstala pozice nejméně skórujícího týmu v soutěži. Z třinácti tref má pět na svědomí finský útočník Teemu Pukki. Na marodce je nizozemský brankář Tim Krul.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu čtyřiadvacátého kola anglické Premier League. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Norwichem City a Crystal Palace!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.