Premier League - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tottenham : Manchester Utd. - 30. října 2021   18:30

0:3
(0:1)
Manchester Utd.
39' Ronaldo  (B. Fernandes) • 64' Cavani  (Ronaldo) • 86' Rashford  (N. Matić)
Tottenham
Lloris – Emerson, Romero, Dier, B. Davies – P.-E. Höjbjerg, Skipp (66. Ndombèlé) – Lucas Moura (54. Bergwijn), Lo Celso (73. Alli), Son Hung-min – Kane.
de Gea – Lindelöf, Varane, Maguire – Wan-Bissaka, McTominay, Fred, Shaw – B. Fernandes (76. N. Matić) – Cavani (82. Lingard), Ronaldo (71. Rashford).

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 0:4. Střely mimo: 6:2. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 12:14.
Je konec! Manchester United vítězí na půdě Tottenhamu 3:0. Na první šanci jsme čekali do 24. minuty, kdy Son přestřelil branku. Z protiútoku hlavičkoval rovněž mimo Edinson Cavani. Domácí ve 28. minutě dostali míč do branky, ale Romerův zásah nemohl platit kvůli ofsajdu. Ve 34. minutě prověřil Llorise dalekonosnou střelou Fred, nicméně domácí brankář v tu chvíli ještě nekapituloval. Míč ze sítě lovil až ve 39. minutě, kdy jej prostřelil hvězdný Cristiano Ronaldo. Po změně stran jsme dlouho čekali na nebezpečnou akci. V 64. minutě ale přidal další zásah Edinson Cavani. Domácí poté sice zkoušeli se závěrem duelu něco udělat, ale v 87. minutě přidal pojistku Marcus Rashford.
90+3'
90+2'
Žlutou kartu dostává Cristian Gabriel Romero (Tottenham Hotspur).
90+2'
Luke Shaw vhazoval na polovině Tottenhamu. Jeho pobídka směřovala na Rashforda, který si míč pokryl a získal pro United další vhazování.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Tottenham v samozném závěru zahrával ještě jeden roh. Son poslal centr na malé vápno, ale připravená defenziva Manchesteru United zakročila.
89'
Domácí zahrávali další rohový kop. Centr sice přiletěl do chumlu hráčů v pokutovém území, jenže nikdo z fotbalistů v bílém se nedostal k hlavičce.
88'
Někteří domácí fanoušci už opouští svá místa a odcházejí ze stadionu. Manchester United dnešní souboj zvládá s velkou noblesou.
86'
Manchester United právě vstřelil branku!
Tak ještě jeden zásah pro Manchester United! Na přihrávku za obranu Tottenhamu si na hranici ofsajdu naběhl MARCUS RASHFORD, který zakončil podél vyběhnutého Llorise!
86'
Jesse Lingard se stáhl před vlastní branku, kde fotbalistům Manchesteru United pomohl s odklizením míče do bezpečí.
85'
Tanguy Ndombèlé diriguje rozehrávku Tottenhamu na polovině Manchesteru United. Nikdo z domácích hráčů se však nedostává do zakončení.
84'
Steven Bergwijn se na levé straně dostal k volnému míči, přehodil si jej na levačku a odcentroval. Jeho pobídka skončila na hrudi obránce.
83'
Ndombélé se hnal po levé straně do pokutového území. Zajímavým centrem našel Kanea, který z těžké pozice trefil jen Maguira.
82'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Edinson Cavani, přichází Jesse Lingard.
81'
Son dostal přihrávku na hranici velkého vápna a snažil se míč procedit do velkého vápna. Jeho přihrávku ale zablokoval první soupeř v červeném.
80'
Fred se na vlastní polovině dopustil nedovoleného zákroku na Bergwijna a může být rád, že mu sudí neukázal druhou žlutou kartu.
79'
Edinson Cavani dostal přihrávku na polovinu Tottenhamu, jenže špatným zpracováním si míč posunul daleko před sebe a už nestačil přihrát.
78'
Žlutou kartu dostává Ben Davies (Tottenham Hotspur).
78'
Romero zastavil nepřesnou rozehrávku soupeře a získal míč pro domácí Tottenham. Obránce domácího celku následně přenesl hru na levou stranu.
77'
Fred na levé straně pokutového území získal odražený míč, ale nedokázal přihrát za obranu Tottenhamu. United si bez problémů hlídají vedení.
76'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází Nemanja Matić.
75'
Edinson Cavani se hnal za dalším nákopem na polovinu soupeře. V blízkosti velkého vápna si však předkopl míč daleko před sebe.
74'
Tottenham se opět nastěhoval do blízkosti velkého vápna, kde hráči v bílém kombinují s míčem na kopačkách. Zadáci United jsou zatím pozorní.
73'
Žlutou kartu dostává Fred (Manchester United).
73'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Giovani Lo Celso, přichází Dele Alli.
72'
Varane se v pokutovém území vrhl do souboje s Lo Celsem, kterého tělem odstavil od míče. Odražený balón schoval do rukavic De Gea.
71'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Cristiano Ronaldo, přichází Marcus Rashford.
70'
Do konce dnešního souboje zbývá posledních dvacet minut a Manchester United zatím kraluje dění na trávníku. Tottenham se naopak nedostává do zakončení.
69'
Cristiano Ronaldo zakombinoval na polovině hřiště s Cavanim. Druhý jmenovaný chtěl Ronalda vyslat za obranu, ale Romero uspěl ve skluzu.
68'
Sudí teď musel namotivovaného Cavaniho trošičku krotit, protože hráč domácího celku dohrál jednoho ze soupeřů ostrým zákrokem.
67'
Edinson Cavani je po vstřelení druhé branky Manchesteru United hodně nabuzený a nadále se tlačí do útoku.
66'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Oliver Skipp, přichází Tanguy Ndombèlé.
66'
Domácí fotbalisté se ihned po rozehrávce znovu vydali do útoku, jenže Bergwijn po souboji s Fredem skončil na zemi.
64'
Hostující celek přidává druhou branku a výrazně se přibližuje k vítězství! Ronaldo parádně ošálil jednoho ze soupeřů, poslal přihrávku na EDINSONA CAVANIHO, který se dostal před brankáře a krásně jej obstřelil!
64'
McTominay v souboji na polovině hřiště trefil jednoho ze soupeřů a prodloužil míč do prostoru, kde nebyl nikdo v dresu Manchesteru United.
63'
Hráči Manchesteru United se ve druhém poločasu spoléhají spíše na defenzivu. Domácí fanoušci naopak ženou hráče Spurs do útoku.
62'
Emerson našel na pravé straně rozběhnutého Sona, kterého atakoval Harry Maguire, nicméně fotbalisté Tottenhamu nadále drží míč na svých kopačkách.
61'
Bergwijn dostal přihrávku na levou stranu, jenže se s míčem nedostal k odcentrování. United na hranici velkého vápna zahušťují prostor.
60'
Je za námi hodina hry a Manchester United stále drží těsné vedení. Fotbalisté Tottenhamu navíc v posledních minutách nevystrkují růžky.
59'
Pierre-Emile Höjbjerg se dral za Skippovou přihrávkou do pokutového území, nicméně skvěle hrající Harry Maguire míč ve skluzu odkopl.
58'
Luke Shaw vhazoval na levé straně hrací plochy. Fred následně chtěl prostrčit míč směrem na Bruna Fernandese, ale ten se k balón neprobil.
57'
Ronaldo sklepl míč na levou stranu, kde byl Shaw, jenže rychlonohý fotbalsta Manchesteru United se vůbec nedostal k odcentrování.
56'
Ben Davies sice dostal přihrávku na levou stranu, jenže akci Tottenhamu opět zastavil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Ofsajd!
55'
Maguire na hranici velkého vápna zablokoval přihrávku z pravé strany a nechal míč propadnout do zámezí. Tottenham bude rozehrávat roh.
54'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Lucas Moura, přichází Steven Bergwijn.
54'
Son si naběhl na prudkou přihrávku z pravé strany, jenže nepovedeným zpracováním si míč předkopl až k brankové čáře, odkud už nepřihrál.
53'
Cristiano Ronaldo spěchal za dalším nákopem na pravou stranu, roztáhl hru k postranní čáře, jenže Fred ideální moment k odcentrování prováhal.
52'
Ronaldo se na polovině hřiště efektní kličkou zbavil obránce a roztáhl hru na pravou stranu. Zadáci Tottenhamu v úvodu druhé půle brání v pevném bloku.
51'
Maguire se ujal rozehrávky přímého kopu na polovině soupeře. Jeho nákop směřoval na Fernandese, který neuspěl v souboji s Romerem.
50'
Emerson podpořil ofenzivu Tottenhamu na pravé straně. V souboji s Lukem Shawem ale neudržel balanc a poroučel se za postranní čáru.
48'
Son se dostal do zakončení v pokutovém území, kde zakončoval placírkou, ale jeho technická rána prolétla kolem branky.
47'
Luke Shaw se po levé straně dostal na hranici velkého vápna, kde nedokázal obejít důrazného Emersona. United ale ukazují, že chtějí hrát aktivně.
46'
Domácí Tottenham obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Domácí celek se ihned vydal do útoku, ale nákop skončil v zámezí.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější fotbalisté Manchesteru United! Na první šanci jsme čekali do 24. minuty, kdy Son přestřelil branku. Z protiútoku hlavičkoval rovněž mimo Edinson Cavani. Domácí ve 28. minutě dostali míč do branky, ale Romerův zásah nemohl platit kvůli ofsajdu. Ve 34. minutě prověřil Llorise dalekonosnou střelou Fred, nicméně domácí brankář v tu chvíli ještě nekapituloval. Míč ze sítě lovil až ve 39. minutě, kdy jej prostřelil hvězdný Cristiano Ronaldo.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta!
45'
David de Gea nakopl míč na pravou stranu hrací plochy, kde se do hlavičkového souboje pustil Wan-Bissaka, ale Davies jej ve vzdušném souboji předčil.
44'
Emerson podpořil útok Tottenhamu náběhem po pravé straně. Krajní zadák domácího mužstva ale nedostal od obránců United prostor k odcentrování.
43'
Ben Davies si došel pro přihrávku na levou stranu, ale důrazný Wan-Bissaka získal míč pro hostující celek. Hráči Tottenhamu jsou směrem vpřed bezzubí.
42'
Fred skvělým defenzivním zákrokem získal míč pro United v blízkosti velkého vápna. Fernandes ale celou akci zhatil nepřesnou průnikovou přihrávkou.
41'
Tottenham se dostal na polovinu Manchesteru United, nicméně fotbalistům Tottenhamu se zatím nedaří dostat do střeleckých pozic.
39'
Hostující celek se v závěru prvního poločasu dostává do vedení! Tlak hostujícího celku v posledních minutách sílil. Na parádní centr k zadní tyči si naběhl CRISTIANO RONALDO, který z voleje napálil míč ke vzdálenější tyči!
38'
Hra je přerušena! McTominay trefil Lo Celsa a může být rád, že za svůj šlapák nedostal žlutou kartu. Domácí hráč ale bude schopen pokračovat.
37'
Wan-Bissaka si skvěle zpracoval míč na vlastní polovině, ale následnou nepřesnou přihrávkou odevzdal míč zadákům Tottenhamu.
36'
Na opačnou stranu se hnal Son, jenže si opět nepohlídal své postavení a akci Tottenhamu zastavil zdvižený praporek asistenta rozhodčího.
35'
Luke Shaw napadal rozehrávku Tottenhamu na jeho polovině. Zadáci Spurs se z tlaku soupeře nevymanili a nechali se obrat o míč.
34'
A právě Fred se po další akci dostal do zakončení z velké vzdálenosti. Jeho rána levačkou zaplavala ve vzduchu a Lloris musel vytáhnout efektní zákrok!
33'
Hosté jsou teď hodně aktivní na polovině soupeře. Ofenzivu Manchesteru United se dnes snaží aktivně podporovat i Fred.
31'
Aaron Wan-Bissaka dostal přihrávku na pravou stranu, dal si pozor na napadajícího soupeře a přenesl hru na osamoceného Ronalda.
30'
Scott McTominay přenesl hru na pravou stranu, kam si naběhl Wan-Bissaka, ale krajní záložník Manchesteru United neodcentroval do vápna.
29'
Celou akci ještě řešil VAR, nicméně záběry pouze potvrdily verdikt asistenta rozhodčího. Pro obranu United je to zdvižený prst.
28'
Tottenham zahrával svůj třetí rohový kop v dnešním souboji. Jeho exekuce se ujal Lo Celso, jehož pobídka sice skončila v brance, ale Romero byl v době dorážky v ofsajdu!
27'
Bruno Fernandes zbytečným skluzem atakoval Erica Diera. Sudí ale nechává Tottenhamu výhodu. V posledních minutách se konečně začalo něco dít.
26'
Son Hung-min se hnal do souboje s Varanem, ale francouzský stoper sehrál tuto situaci opravdu zkušeně a nechal míč propadnout do rukavic brankáře.
25'
Na opačné straně načechral Bruno Fernandes míč na hlavu Cavanimu, který zakončoval ze značky pokutového kopu, ale minul branku!
24'
Lucas Moura dloubl míč do pokutového území, kam si naběhl Son, který se zjevil sám před brankářem, ale zakončil nad břevno!
23'
Tottenham zahrával přímý kop v blízkosti velkého vápna. Jeho exekuce se ujal Eric Dier, jehož projektil zastavil jeden z hráčů ve zdi.
22'
Žlutou kartu dostává Harry Maguire (Manchester United).
22'
Domácí Tottenham zahrával rohový kop. Centrovaný míč přiletěl jen k přední tyči, odkud jej bez váhání odpálil do bezpečí osamocený Luke Shaw.
21'
Davies dostal přihrávku na levou stranu, odkud centroval levou nohou. Jeho pokus zablokoval Wan-Bissaka v pádu na rohový kop.
20'
Tottenham bleskově rozehrál standardní situac na polovině soupeře. Harry Kane se dostal do souboje u rohového praporku, ale Varane jej vyhnal do autu.
19'
Luke Shaw fauloval Mouru a dostává žlutou kartu.
19'
Ani jeden z týmů se v posledních minutách zrovna netlačí do útoku. O něco aktivnější je nyní Tottenham, ale Manchester United brání v kompaktním bloku.
18'
Ben Davies podpořil ofenzivu Tottenhamu náběhem po levé straně. Krajní obránce domácího celku si ale musel pomoci zpětnou přihrávkou.
17'
Romero se obětavě položil pod nohy rozběhnutého Cristiana Ronalda. Portugalský hráč si míč předkopl příliš daleko před sebe a nedostal se do zakončení.
16'
Harry Kane se vrhl do souboje na polovině hřiště, ale Varane se před něj dostal tělem, což vyústilo v nedovolený zákrok domácího útočníka.
15'
Son si pohybem řekl o přihrávku na pravou stranu, jenže dobře postavený Wan-Bissaka se k němu stáhl a nenechal korejského hráče odcentrovat.
14'
Zadáci Tottenhamu potáhli hru na polovinu Manchesteru United. Londýnský celek je v úvodu utkání trpělivý a nikam se příliš nežene.
13'
Luke Shaw vhazoval na levé straně hrací plochy. Jeho pobídka směřovala do míst, kam si naběhl Scott McTominay, jenže nesklepl míč na spoluhráče.
12'
Manchester United kombinuje na polovině hrací plochy a hosté se postupně tlačí do blízkosti velkého vápna soupeře. Defenziva Spurs je zatím pevná.
11'
Hugo Lloris se ujal rozehrávky z pokutového území. Nákop domácího brankáře se snesl na pravé křídlo, kde se k míči dostal Harry Maguire.
10'
Luke Shaw podpořil ofenzivu Manchesteru United náběhem po levé straně. Krajní hráč Manchesteru United se k odcentrování nedostal.
9'
Aaron Wan-Bissaka prošel po pravé straně do pokutového území, kde předložil míč Cavanimu, ale druhý jmenovaný prudkou střelou trefil prvního obránce.
8'
Bruno Fernandes odcentroval z pravé strany do pokutového území, kde se k jeho centru dostal hvězdný Cristiano Ronaldo, ale hlavou minul branku.
7'
Tottenham zahrával svůj první rohový kop v dnešním souboji. Centr od rohového praporku přiletěl na malé vápno, ale obraně United pomohl Ronaldo.
6'
Lo Celso potáhl míč na polovinu Manchesteru United, přenesl hru na Lucase Mouru, který ještě hledal Sona, ale korejský hráč se do nebezpečné pozice nedostal.
5'
Stopeři Tottenhamu uklidňují hru kombinací na vlastní polovině. Nákop za obranu Manchesteru United však skončil v rukavicích de Gey.
4'
Pierre-Emile Höjbjerg dostal přihrávku na polovinu Manchesteru United, jenže defenziva soupeře se stačila srovnat a nedala domácím prostor.
3'
Varane zastavil nepřesnou přihrávku za obranu Manchesteru United. Zkušený stoper následně přenesl hru na pravou stranu. Úvodní minuty jsou hodně opatrné.
2'
Cristiano Ronaldo sprintoval za nákopem na levou stranu, jenže domácí obránce Romero si pohyb hvězdného soupeře pohlídal a odehrál míč do bezpečí.
1'
Hostující Manchester United obstaral výkop do prvního poločasu dnešního utkání. Jmény nabitý celek se ihned vydal do útoku, ale nákop skončil v autu.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti. Manchester United bude hrát v červeném, zatímco Tottenham oblékne bílou sadu.

Tottenham Hotspur: Lloris – Emerson, Romero, Dier, B. Davies – P.-E. Höjbjerg, Skipp – Lucas Moura, Lo Celso, Son Hung-min – Kane.
Náhradníci: Gollini – Alli, Bergwijn, Doherty, Ndombèlé, Reguilón, Rodon, D. Sánchez, Tanganga.

Manchester United: de Gea – Lindelöf, Varane, Maguire – Wan-Bissaka, McTominay, Fred, Shaw – B. Fernandes – Cavani, Ronaldo.
Náhradníci: D. Henderson – E. Bailly, Dalot, M. Greenwood, Lingard, N. Matić, Rashford, van de Beek, Sancho..
Tottenham Hotspur

Domácí Tottenham je na tom o bod lépe než jeho dnešní soupeř. Londýnský celek totiž v devíti duelech získal patnáct bodů a patří mu šestá pozice za Brightonem, za kterým Tottenham zaostává o skóre. Doma ale padl pouze s Chelsea. V posledním kole pak dokázal zvítězit 1:0 na horké půdě Burnley.
Manchester United

Manchester United během letní přestávky mohutně posiloval, ale zatím to nenese vysněné výsledky. Manchester United totiž v devíti kolech získal jen čtrnáct bodů a patří mu sedmá pozice za svým dnešním soupeřem. V posledních týdnech navíc Manchester ztratil v lize body za remízu s Evertonem, porážku na půdě Leicesteru a v posledním kole dokonce doma prohrál 0:5 s Liverpoolem.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Premier League mezi Tottenhamem Hotspur a Manchesterem United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.