Premier League - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Liverpool - 9. října 2022   17:30

Arsenal
1' Martinelli (Ödegaard) • 45+5' Saka (Martinelli) • 76' Saka
3:2
(2:1)
Liverpool
34' Núñez  (Díaz) • 53' Firmino  (Jota)
Arsenal
Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Tomijasu – Ödegaard (C) (82. Tierney), Partey, Xhaka – Saka (90+4. Vieira), Jesus (90+1. Nketiah), Martinelli.
Turner – Holding, Soares, Lokonga, Nelson, Marquinhos.
M. Oliver – S. Burt, S. Bennett
Emirates Stadium, Londýn
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold (46. Gomez), Matip (69. Konaté), van Dijk, Tsimikas – J. Henderson (C), Alcântara – Salah (69. Fabinho), Jota (81. Elliott), Díaz (42. Firmino) – Núñez.
Kelleher – Na. Phillips, Milner, Carvalho.

Druhá půle nakonec končí nerozhodně, Liverpoolu se povedlo v jejím úvodu podruhé vyrovnat, následovala dlouhá pasáž s nevyužitými šancemi na obou stranách, rozhodnutí na sebe vzala 76. minuta, ve které domácí celek proměnil pokutový kop a těsný náskok už tentokrát uhájil až do závěrečného hvizdu. Díky tomuto vítězství se londýnský tým posouvá na vedoucí pozici tabulky.

A to je ode mě vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 1:2. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 3:6. Fauly: 11:11.
90+8'
90+7'
Po faulu rozehraje Arsenal z pravého křídla, čas se jeho soupeři hodně krátí.
90+6'
Domácí se už dožadují odpískání konce, ale vzhledem ke zdržování se ještě musí nastavit něco navíc.
90+5'
Míč končí u brankáře Liverpoolu, který jej odkopává, jak nejdál to jde.
90+4'
Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Fábio Vieira.
90+4'
Ben White se provinil faulem, soupeř rozehraje od půlící lajny.
90+2'
Hlavní arbitr si volá k lajně oba hlavní kouče a něco jim vysvětluje. Těžko říct, o co se jedná.
90+1'
ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Eddie Nketiah.
90'
Gabriel Jesus si šel velmi ochotně pro faul, toho se sice nedovolal, ale i tak zůstává na trávníku, aby svým barvám ušetřil další čas.
90'
Kostas Tsimikas zasáhl míč hlavou příliš slabě a Aaron Ramsdale neměl problém zasáhnout.
88'
Přetahovaná o balón před bránou Arsenalu, Harvey Elliott skončil po souboji s protihráčem na trávníku, ale hlavní arbitr stál blízko a penaltu neodpískal.
86'
Londýnský tým nadále drží míč na kopačkách a šetří cenné vteřiny, pro hosty je to jistě frustrující.
85'
Dlouhý míč nakonec putuje ke gólmanovi Liverpoolu, jenž rychle rozehrává.
85'
Hráči Arsenalu si velmi přesně přihrávají na útočné polovině a šetří čas.
84'
Gabriel Jesus velmi dobře sebral soupeři míč a se spoluhráči vyráží do brejku.
82'
ze hřiště odchází Martin Ödegaard, přichází Kieran Tierney.
81'
Aaron Ramsdale se nerozpakoval a volný míč vší silou odkopl daleko od své brány.
81'
Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Harvey Elliott.
80'
Roberto Firmino centroval na úroveň pokutového kopu, ale žádného ze svých spoluhráčů nenašel.
78'
Hosté rozehráli rohový kop, ale šance z toho nebyla.
76'
Arsenal právě vstřelil branku!
Celek z hlavního města jde potřetí v utkání do vedení. BUKAYO SAKA měl malý rozběh, ale přesnou střelu, kterou adresoval po zemi ze svého pohledu na levou stranu. Brankář záměr vystihl, ale skočil pozdě.
74'
Strkanice v pokutovém území hostů, kteří neunáší to, že by měl soupeř zahrávat penaltu.
74'
Je tu pokutový kop, hosté se sice hodně diví, ale není jim to nic platné.
73'
Alisson se musel nyní činit, nejprve kryl nebezpečnou střelu z pravé strany a poradil si i s dorážkou, kterou z bezprostřední blízkosti na něj vyslal Gabriel Jesus.
72'
Gabriel Martinelli si zatančil s míčem u velkého vápna, nakonec přihrál na levou hranici, kde číhal Granit Xhaka, jehož rychlou přihrávku do malého vápna stačila obrana Liverpoolu zneškodnit.
71'
Žlutá karta pro tým Liverpool FC (Joe Gomez).
69'
ze hřiště odchází Joël Matip, přichází Ibrahima Konaté.
69'
ze hřiště odchází Mohamed Salah, přichází Fabinho.
69'
Domácí se hodně zlobí, že arbitr přisoudil míč Liverpoolu, který tak bude rozehrávat od své svatyně.
67'
Domácí tým drží míč na útočné polovině, chystá se další střídání.
64'
Bukayo Saka si při zpracování míče pomohl rukou, což pozornosti neuniklo. Jeho tým tak přichází o šanci.
62'
Granit Xhaka si udělal ve vápně prostor na střelu, jenže poté míč poslal prudkou ranou příliš vysoko nad bránu. Takto to jistě nechtěl.
61'
Gabriel Martinelli skončil po faulu až za postranní lajnou, jeho tým zůstane u balónu.
60'
Po pauze se může pokračovat, uvidíme, zda se bude moci Jesus vrátit zpět do hry.
59'
Gabriel Jesus byl tím, ke komu byla povolána pomoc a hráč je stále ošetřován.
57'
Dva hráči Arsenalu zůstávají ležet na trávníku, k jednomu z nich je rychle povolán zdravotník.
56'
Pěknou kombinaci nyní předvedli hráči londýnského týmu, chyběla jen lepší finální přihrávka před bránu, kterou soupeř zblokoval do zámezí.
54'
Letící míč byla kořist pro brankáře Liverpoolu, který se natáhl a míč lapil do rukavic.
54'
Rohový kop bude rozehrávat domácí tým.
53'
Liverpool právě vstřelil branku!
Máme podruhé srovnáno. ROBERTO FIRMINO si naběhl na přihrávku do pokutového území a z levé strany zamířil po zemi přesně ke vzdálenější tyči, kam domácí gólman nemohl dosáhnout.
52'
Hodně nepřesná přihrávka končí ve vápně Liverpoolu, kde byl pouze jeho brankář.
51'
Další ofsajd domácích, který jim bere hodně slibně vypadající možnost.
50'
Martin Ödegaard mohl zvýšit náskok svého mužstva, svou prudkou přízemní ránu před hranicí vápna však adresoval jen do gólmanovy náruče.
49'
Ofsajd a v něm tým Arsenalu.
48'
Nedovolené zákroky na obou stranách, po jednom z nich rozehrává Thomas Partey ve středovém kruhu.
46'
ze hřiště odchází Trent Alexander-Arnold, přichází Joe Gomez.
46'
Docela slušná první půle, kterou začali domácí aktivněji a byli odměněni vedoucí branou, Liverpool se ale postupně dostával do hry a povedlo se mu vyrovnat. Vypadalo to, že se půjde do kabin za nerozhodného stavu, avšak opak byl pravdou, v posledních vteřinách nastavení přišla poslední útočná akce Arsenalu, po které londýnský tým strhl vedení znovu na svou stranu. Povede se soupeři znovu odpovědět nebo domácí už náskok uhájí? Na to odpoví druhý poločas.
45+6'
45+5'
Domácí v úplném závěru vrací vedení zpátky na svou stranu. BUKAYO SAKA zůstal u malého vápna úplně volný, křižná přihrávka před odkrytou bránu sice byla trochu přetažená, ale hráč Arsenalu dokázal pravačkou na míč dosáhnout a tečovat jej do odkryté části hostující svatyně.
45+4'
Žlutá karta pro tým Arsenal FC (Martin Ödegaard).
45+4'
Přetahovaná o balón ve velkém vápně vyzněla lépe pro hostující tým, který jej tak posílá do bezpečné vzdálenosti.
45+3'
Arsenal v závěru ještě získal díky Sakovi rohový kop.
45+2'
Útočný záměr soupeře domácí fotbalisté vystihli a míč nyní drží v moci oni.
43'
Špatně zahraný centr v podání jednoho z hráčů Liverpoolu končí u domácího gólmana.
42'
ze hřiště odchází Luis Díaz, přichází Roberto Firmino.
41'
Luis Díaz opět zůstává na trávníku, v tomto případě sedět, a tady už musí přijít na řadu střídání.
40'
Už pátý ofsajd hostujícího mužstva, jeho hráči se sice diví, ale byl více než jasný.
39'
Až nyní hosté rozehrávají a může se konečně zase pokračovat.
38'
Hráči Liverpoolu se stále nechce zpět na nohy.
37'
Luis Díaz zůstává ležet na trávníku a na nohy se mu moc nechce.
35'
Málem bylo pro Arsenal ještě hůř, Diogo Jota se dostával do zakončení, ale nepovedlo se mu vystřelit, navíc se chytil do ofsajdu.
34'
A máme srovnáno. Díaz přihrál z pravého křídla do pokutového území, kam naběhl nepokrytý DARWIN NÚÑEZ, jenž tečoval balón za vyběhnuvšího gólmana. Velice povedená akce Liverpoolu.
33'
Aaron Ramsdale zahrál na nervy spoluhráčům, povedlo se mu ale obejít soupeře a míč odehrát do bezpečí.
32'
Mohamed Salah zkoušel střelu na bližší tyč, ale ta mu vůbec nesedla a balón končí jen v zámezí.
30'
Na druhé straně málem přišlo vyrovnání, Luis Díaz si nabíhal na přihrávku z pravého křídla, míč se snažil odehrát do bezpečí William Saliba, ale tečoval jej dosti smolně a málem z toho byl vlastenec, Aaron Ramsdale však předvedl vynikající reflex, padl na zem a balón vyrazil.
28'
Martin Ödegaard byl připravený osamocen na středu před malým vápnem hlavičkovat, ale míč k němu nedorazil, akce jeho týmu pokračovala, jenže Gabriel Jesus si s míčem tak dlouho na levé straně hrál, až ten mu utekl pouze ke gólmanovi.
26'
Luis Díaz pálil hodně tvrdě na druhé straně a vyprášil rukavice domácímu brankáři, tomu se ale povedlo míč vyrazit.
26'
Nebezpečí ve svém pokutovém území vyřešil Thiago Alcântara, který hlavou odehrál míč do náruče svého brankáře.
24'
Trent Alexander-Arnold odchází za postranní lajnu, aby se mohlo pokračovat.
23'
Hra je nyní přerušena, ošetřován je Trent Alexander-Arnold.
22'
Málem to bylo 2:0, na centr z pravé strany před poloprázdnou bránu Liverpoolu si ale nenaběhl žádný z domácích fotbalistů.
19'
Ani hráči Liverpoolu si nepřihráli přesně, Mohamed Salah na míč čekal marně.
19'
Arsenal vystihl rozehrávku protivníka, ale následná křižný pas hosté dokázali pokrýt, čímž zabránili šanci.
17'
Domácí si vynutili faul u středové lajny, odkud tak mohou v klidu rozehrávat.
15'
Hlavní arbitr přesto celou situaci ani neřeší s videem a ve hře se pokračuje dál.
15'
Hosté se dožadovali ruky v pokutovém území které se měl dopustit Gabriel a jejich požadavek je nejspíš oprávněný.
13'
Arsenal se dostál do velké šance, ale nejen, že gól nedal, navíc jeho hráči stáli v ofsajdu.
12'
Virgil van Dijk se sice dostal k hlavičce, ale tu adresoval příliš vysoko nad.
12'
Gabriel Martinelli míč na hrací ploše nedokázal udržet, soupeř bude zahrávat druhý rohový kop.
11'
Aaron Ramsdale zatím zůstává v bráně, uvidíme, co přinesou následující minuty.
10'
Brankář londýnského mužstva se při rozehrávce od brány zřejmě zranil a žádá si ošetření. Možná bude nutné i střídání.
8'
Liverpool kombinuje na své straně a zatím se spíš hledá.
6'
Žlutá karta pro tým Liverpool FC (Luis Díaz).
6'
Po rohovém kopu odvrátili domácí míč do bezpečí, Luis Díaz v souboji o balón fauloval a bude za to odměněn.
6'
Darwin Núñez vystihl rozehrávku Arsenalu, jeho následná střela z dálky však byla zblokována do zámezí.
5'
Hosté toho směrem dopředu zatím mnoho nepředvedli, po faulu se musí vrátit na svou polovinu.
4'
Domácí vhazovali aut, ovšem příliš dobře to neudělali, míč končí pouze u gólmana Liverpoolu.
3'
Rozhodčí se ještě radil s VAR, ale gól platí.
1'
Na úvodní gól se příliš dlouho čekat nemuselo. Domácí předvedli ukázkovou kombinaci, Martin Ödegaard poslal přihrávku mezi dvěma protihráči do vápna, kam naběhl GABRIEL MARTINELLI a střelou bez přípravy překonal vyběhnutého brankáře.
1'

Arsenal FC: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Tomijasu – Ödegaard (C), Partey, Xhaka – Saka, Jesus, Martinelli.
Náhradníci: Turner – Tierney, Holding, Soares, Vieira, Lokonga, Nketiah, Nelson, Marquinhos.
Trenér: Mikel Arteta.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Tsimikas – J. Henderson (C), Alcântara – Salah, Jota, Díaz – Núñez.
Náhradníci: Kelleher – Gomez, Konaté, Na. Phillips, Fabinho, Milner, Elliott, Carvalho, Firmino.
Trenér: J. Klopp.

Rozhodčí: M. Oliver – S. Burt, S. Bennett.
Posledních pět vzájemných zápasů

Arsenal – Liverpool 0:2
Arsenal – Liverpool 0:2 (Pohár)
Liverpool – Arsenal 0:0 (Pohár)
Liverpool – Arsenal 4:0
Arsenal – Liverpool 0:3

Londýnský celek porazil svého soupeře v lize naposledy 15. července 2020, kdy doma zvítězil těsně 2:1.
Liverpool

To mužstvu z města Beatles to zatím moc nejde, patří mu desátá příčka se stejným bodovým ziskem, mimo svůj stadion sehrálo dosud tři klání bez jediné výhry, dvakrát se mu povedlo remizovat, 2:2 ve Fulhamu a 0:0 v Evertonu. Porážku 1:2 pak zaznamenal na hřišti MU.
Také v Liverpoolu vede tabulku střelců s pěti zásahy brazilský borec, a sice Roberto Firmino.
Arsenal

Domácímu celku patří druhá pozice, na první MC ztrácí dva body a má odehráno o zápas méně. Na svém hřišti je v nové zatím stoprocentní, ze čtyř klání ani jednou neprohrál, vstřelil jedenáct branek a pět inkasoval. Naposledy porazil svého městského rivala Tottenham 3:1.
Brazilec Gabriel Jesus je s pěti góly nejlepším střelcem týmu.
Dobrý den, nejvyšší anglická fotbalová liga dnes pokračuje dalšími zápasy. Londýnský Arsenal se může dostat do čela soutěže, musí ale v těžkém souboji porazit Liverpool. Očekává se vyrovnaná bitva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.