Premier League - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bournemouth : Crystal Palace - 31. prosince 2022   16:00

0:2
(0:2)
Crystal Palace
19' Ayew  (Olise) • 36' Eze  (Olise)
Bournemouth
Travers – Anthony (80. Christie), A. Smith, Senesi, Kelly (C), Zemura (70. Rothwell) – L. Cook (80. Lowe), Lerma, Billing (38. Dembélé) – Solanke, Moore.
Plain – Pearson, Mepham, Stacey, Stephens.
Marriner – Long, Aspinall
Vitality Stadium, Bournemouth
9 972 diváků
Guaita – J. Ward (C), Andersen, Guehi, Clyne – Olise (88. Hughes), C. Doucouré, Schlupp – Ayew (74. Mateta), Zaha, Eze (74. Edouard).
Butland – Riedewald, C. Richards, Ebiowei, J. Gordon.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 3:4. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 17:11.
Fotbalisté Crystal Palace si po nepovedeném Boxing Day spravili náladu na Silvestra. Na hřišti Bournemouthu zvítězili bez větších problémů 2:0. Oba góly padly už v prvním poločase po rohových kopech Michaela Oliseho. V 19. minutě hlavičkoval po jeho centru přesně Jordan Ayew a poté Olise po nacvičeném signálu nahrával Eberechimu Ezemu, jenž se trefil zpoza šestnáctky. Hosté si pak svůj náskok v klidu hlídali. Bournemouth si po změně stran vytvořil jedinou větší příležitost, v níž Solanke nepropálil brankáře Guaitu. Cherries se tak musejí po další porážce otáčet za sebe, už jsou zase nebezpečně blízko pásma sestupu. To Eagles upevnili své místo v klidném středu.
90+5'
90+4'
Rozehrávající Senesi nastřelil nabíhajícího Jeana-Philippeho Matetu. Míč se naštěstí pro domácího stopera odrazil tak, že Mateta nemohl postupovat sám na bránu.
90+3'
Hosté si závěr v pohodě hlídají. Bournemouth nemá síly – hlavně psychické – na nějaký závěrečný nápor.
90'
Žlutá karta pro Marcose Senesiho z domácího týmu.
89'
Nádherná spolupráce Wilfrieda Zahy a Odsonneho Edouarda! Zaha už mohl po přihrávce druhého jmenovaného jít do zakončení, ale ještě načasoval výbornou přihrávku právě na Edouarda, který měl před sebou již jen Traverse. Ten mu stačil zmenšit střelecký úhel a balón vyrazil. Následné dorážky Matety a Doucourého zablokovala defenziva.
88'
Střídání v týmu Crystal Palace FC:
ze hřiště odchází Michael Olise, přichází Will Hughes.
87'
Žlutá karta pro tým Crystal Palace FC (Joachim Andersen).
87'
Rozehrával ji Olise. Jeho centr byl dobrý, ale balón nakonec propadl k obránci, který ho odkopl.
86'
Wilfried Zaha se nechal nalevo faulovat a získal tak pro hosty standardní situaci.
85'
Druhá domácí střela na bránu v zápase. Siriki Dembélé přebral na levém křídle míč od Solankeho. Navedl si ho na levačku a vypálil. Mířil ale do blízkosti středu brány a Guaita zkrotil balón v rukavicích.
83'
Hosté mohli potvrdit své vítězství! Jeff Schlupp získal míč ve středu hřiště a okamžitě nastartoval kolmicí Jeana-Philippeho Matetu. Ten střílel z hranice šestnáctky nad bránu.
83'
Střely na bránu – 1:5
82'
Oliseho přihrávka směřovala moc daleko od Odsonneho Edouarda. Pro míč si vyběhl Mark Travers.
80'
Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Lewis Cook, přichází Jamal Lowe,
ze hřiště odchází Jaidon Anthony, přichází Ryan Christie.
79'
Domácí sice mají míč ve své moci, je to ale daleko od brány soupeře. Orli tak brání bez větších problémů.
77'
Další snaha domácích ztroskotala na špatné přihrávce Kellyho, který poslal pokus o přenesení hry až za postranní čáru.
76'
Solanke si dělal prostor v šestnáctce zády k bráně. Reklamoval ruku bránícího hráče, sudí však zůstal klidný.
75'
Na druhé straně nedostal míč do šestnáctky Adam Smith. V obraně dobře zapracoval Zaha, jenž jeho centr zablokoval.
74'
ze hřiště odchází Jordan Ayew, přichází Jean-Philippe Mateta,
ze hřiště odchází Eberechi Eze, přichází Odsonne Edouard.
74'
Hosté vhazovali na své levé straně. Poté přišel centr Wilfrieda Zahy, po němž domácí odvrátili míč opět do zámezí.
72'
Lloyd Kelly neuspěl s dlouhým autem. Míč hodil k bránícímu hráči. Poté navíc přišel útočný faul Cherries.
71'
Ayew se Zahou se na levém křídle špatně pochopili. Prvně jmenovaný posunul míč do autu, zatímco Zaha zůstal stát. Domácí vhazují.
70'
ze hřiště odchází Jordan Zemura, přichází Joe Rothwell.
69'
Domácí nakopli míč na polovinu soupeře. Tam ho sebrali hráči v bílém, kteří mohou v klidu kombinovat. Bournemouth dnes těžce tápe.
67'
Dominik Solanke si v běžeckém souboji přidržel protihráče za dres. Domácí útočník dostal žlutou kartu.
67'
Adam Smith trefil rukou do obličeje Wilfrieda Zahu. Míč pro hosty.
65'
Po standardní situaci přišel faul Kieffera Moorea na Ezeho, čímž celá akce domácích skončila.
64'
Solanke skončil na zemi po souboji se Schluppem. Domácí budou rozehrávat.
63'
Čas ubíhá, domácí možná trochu zvětšení svůj podíl na držení míče, ale k tomu, aby mohli reálně pomýšlet na obrat, jsou zatím daleko.
61'
Konečně centry domácích. Nejprve z levé strany, poté vracel Adam Smith balón do ohně zprava. Palace se však ubránili.
60'
Eberechi Eze se na pravém křídle nedostal k míči. Přihrávka spoluhráče byla dobře myšlená, ale také moc dlouhá.
58'
Gary O'Neill zřejmě bude muset do své sestavy více říznout. Dnes to zatím proti Crystal Palace nefunguje.
56'
Rohový kop domácích. Jaidon Anthony centroval, ovšem hlavou odvrátil Schlupp.
55'
Rohový kop domácí přestáli. Sami teď mohou vyrazit dopředu.
54'
Na druhé straně musel Travers zasahovat proti přímému kopu Eberechiho Ezeho. Technickou střelu k levé tyči vytěsnil domácí gólman na roh.
53'
Teď už šance domácích! Domonic Solanke roztáhl hru doprava, kde byl Dembélé. Ten balón vrátil Solankemu, jenž tvrdě pálil z pravé strany pokutového území. Guaita míč směřující do horní části brány vyrazil a dobíhajícího Moorea nepustil k dorážce stoper Andersen. Volný balón pak zalehl gólman Orlů.
52'
Zatím to na žádnou změnu v domácí hře nevypadá. Crystal Palace dominuje i v hledišti, kde jsou slyšet jen fanoušci z Londýna.
50'
Eberechi Eze si došel pro faul od Zemury. Eagles tak mohou pokračovat s míčem.
49'
Zatím ale útočí hosté po své pravé straně. Tam operují Olise s Clynem.
48'
Uvidíme, s čím Bournemouth nastoupí do druhé půle. Očekával bych nátlakovou hru a možná velké množství centrů.
46'
Hostující manažer Patrick Viera neměl důvod střídat. Domácí trenér sáhl k jedné, zřejmě vynucené, změně už v průběhu první půle. O přestávce pak další neudělal.
46'
Statistiky po 1. poločase:
Držení míče – 55 % : 45 %
Střely na bránu – 0:4
Střely mimo – 1:3
Rohové kopy – 1:3
První poločas vyzněl herně jednoznačně pro Crystal Palace. Hosté byli aktivnější a dokázali dvakrát udeřit po rohových kopech. V 19. minutě se hlavou prosadil Jordan Ayew. Později se pak po dobrém signálu trefil zpoza šestnáctky Eberechi Eze. Bournemouth zatím nepředvedl směrem dopředu skoro nic.
45+2'
45+2'
Hosté dohrávají poločas na útočné polovině. Hráči Bournemouthu už potřebují poločasovou přestávku a poradu v kabině.
45'
Jordan Ayew pracoval s míčem na levé straně. Za současného stavu nikam nepospíchal. Míč podržel a zapojil do hry Schluppa.
43'
Rozběhnutý Jordan Zemura narazil jen do Oliseha, který bránil prostor u levé postranní čáry Crystal Palace.
41'
Domácí fanoušci nabádají své hráče k rychlejší rozehrávce od brány. Přeci jen, Bournemouth už má kam pospíchat.
40'
Eberechi Eze se dostal před Kellyho a přihrávkou pod sebe hledal Jordana Ayewa. Situaci pro domácí vyřešil až vracející se Adam Smith, jenž nenechal protihráče zakončit.
38'
ze hřiště odchází Philip Billing, přichází Siriki Dembélé.
38'
Tohle už začíná být pro domácí těžká situace. Další porážka by je přiblížila sestupovému pásmu, ze kterého před časem tak pracně unikali.
36'
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Hosté dnes podruhé udeřili po rohu! Tentokrát to byl nacvičený signál, kdy nabíhající hráči stáhli obranu blíže k bráně. Michael Olise pak místo centru nahrál před pokutové území EBERECHIMU EZEMU, který z první prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 0:2.
35'
Kieffer Moore upadl v pokutovém území po kontaktu s bránícím Doucourém. Domácí chtěli penaltu, ale sudí Marriner je jiného názoru!
34'
Domácí se přeci jen snaží zvyšovat aktivitu. Nyní drží míč na kopačkách.
32'
Tu zahrával Anthony. Kieffer Moore balón prodlužoval hlavou před bránu, kde měl spoluhráče, ale vše vyřešil stažením meruny do rukavic Guaita.
31'
Hráči se nám pustili do další diskuze. Uvidíme standardní situaci pro domácí.
30'
Po další hostující standardce se do sebe pustili domácí Lewis Cook a hostující Cheick Doucouré, Rozhodčí Marriner vše řeší domluvou oběma fotbalistům.
27'
Dobře to nyní hosté sehráli! Olise přehrál Zemuru a z pravé strany míč nastřeloval na zadní tyč. Tam moc nechybělo Wilfriedovi Zahovi k tomu, aby balón poslal do odkryté brány!
26'
Jaidon Anthony stáhl na pravém křídle unikajícího Michaela Oliseho a vyfasoval žlutou kartu.
25'
Billing zřejmě bude v pořádku. Už je zpátky na hřišti.
24'
Žlutou kartu zřejmě za protesty viděl domácí kapitán Lloyd Kelly.
23'
Philip Billing v péči lékařů. Vypadá to na svalový problém a u střídačky se už dokonce připravuje někdo z náhradníků.
22'
Na Vitality Stadium se snáší hustý déšť. To ale není něco, co by v Anglii neznali a případně by jim to bránilo hrát fotbal.
21'
Cherries zatím působí hodně zaraženým dojmem. Směrem dopředu toho zatím mnoho nepředvedli. To Crystal Palace se snaží o ofenzivnější pojetí.
20'
Kotel Crystal Palace je po vstřeleném gólu v silvestrovské náladě. Fanoušci hostí se baví zpěvem a skákáním v sektoru.
19'
Eagles udeřili po rohovém kopu! Ten rozehrál levačkou Michael Olise. Na jeho centr si na přední tyči naskočil JORDAN AYEW a proti jeho prudké hlavičce neměl Travers šanci. Míč končí v síti a ghanský fotbalista slaví svou první ligovou trefu v sezóně.
18'
Před rozběhnutým Ayewem odehrál míč na roh domácí kapitán Lloyd Kelly.
17'
Náznak brejku domácích zneškodnil rychlým vyběhnutím Guaita, který míč odkopl.
17'
Cheick Doucouré se prezentoval přízemní střelou ze střední vzdálenosti. Míč směřující doleva pokryl Travers. Přeci jen scházela razance.
16'
Po rohovém kopu Michaela Oliseho boxoval Travers míč za svou šestnáctku. Tam se dostal ke střele Cheick Doucouré, který reklamoval, že blokující Senesi zahrál rukou. Hra ale pokračuje.
15'
Nathaniel našel napravo Jordana Ayewa. Ten získal pro hosty roh.
14'
Po centru ze standardní situace se dostal k hlavičce Marc Guehi. Míč však pouze prodloužil do rukavic Traverse.
13'
Faulem se nyní provinil Billing a hosté tak budou zahrávat standardní situaci.
11'
Marc Guehi šel hodně ostře do souboje s Kiefferem Moorem. Stoper Crystal Palace domácího útočníka sestřelil. Zároveň ale vzal i míč a sudí tak nepíská nedovolený zákrok.
10'
Odražený míč zkusil napálit Jeff Schlupp. Zpoza šestnáctky ho umístil poměrně daleko vedle domácí svatyně.
9'
Zemura posílal z levého křídla míč do běhu Billingovi, ovšem blíže k němu měl jeden z obránců hostí, který situaci vyřešil.
7'
Dlouhý pas za obranu směřoval na Dominica Solankeho. Domácí útočník si míč i dobře zpracoval, ovšem mezi dvěma stopery se přeci jen nedostal k ohrožení brány Vincenta Guaity.
6'
Anthony se pak dostal k dalšímu centru. Balón si stáhl do rukavic brankář Vicente Guaita.
6'
Rozehrával ho Jaidon Anthony. Hosté míč odvrátili.
5'
Philip Billing bojoval o míč u rohového praporku. Pro domácí získal první roh.
3'
Mark Travers vyběhl proti míči, který lapil před nabíhajícím Eberechim Ezem.
3'
Zatím je to taková překopávaná, kdy týmy příliš nedostávají míč na zem.
1'

AFC Bournemouth: Travers – Anthony, A. Smith, Senesi, Kelly (C), Zemura – L. Cook, Lerma, Billing – Solanke, Moore.
Náhradníci: Plain – Dembélé, Christie, Pearson, Mepham, Rothwell, Stacey, Lowe, Stephens.
Trenér: Gary O'Neill

Crystal Palace FC: Guaita – J. Ward (C), Andersen, Guehi, Clyne – Olise, C. Doucouré, Schlupp – Ayew, Zaha, Eze.
Náhradníci: Butland – Mateta, Riedewald, C. Richards, Ebiowei, Hughes, J. Gordon, Edouard.
Trenér: Patrick Viera

Rozhodčí: Marriner – Long, Aspinall.
AFC Bournemouth (14. místo, 4 – 4 – 8, skóre 18:34, 16 bodů)
Bournemouth nezačal sezónu dobře a špatné výkony odnesl odvoláním manažer Scott Parker, jenž tým zpátky mezi elitu přivedl. Pod dočasným koučem Garym O'Neilem přišel vzestup tabulkou mimo sestupové pásmo a během MS tak byl někdejší hráč Portsmouthu, Middlesbrough či West Hamu povýšen do stálé role. Nicméně, z posledních šesti ligových duelů Cherries hned pět prohráli. Po MS vypadli z League Cupu, když nestačili na Newcastle, a v úterý pak v PL padli 0:2 na půdě Chelsea. Nyní už by tedy Bournemouth zase potřeboval bodovat. Na sestupové pásmo má k dobru už jen tři body.

Posledních 5 zápasů Bournemouthu:
Leeds – Bournemouth 4:3
Bournemouth – Everton 4:1 (League Cup)
Bournemouth – Everton 3:0
Newcastle – Bournemouth 1:0 (League Cup)
Chelsea – Bournemouth 2:0
Crystal Palace FC (11. místo, 5 – 4 – 6, skóre 15:21, 19 bodů)
Nenápadný londýnský celek předvádí pod vedením manažera Patricka Viery poměrně solidní výkony. Loni neměli Eagles problémy se záchranou a také letos se zatím drží v polovině tabulky. První utkání po MS v Kataru však hráči Crystal Palace vůbec nezvládli. Na Boxing Day podlehli na domácí půdě 0:3 Fulhanu a navíc přišli o dva vyloučené hráče. Krátce po prvním hostujícím gólu schytal přímou červenou Tyrick Mitchell. Později byl ještě po dvou žlutých kartách poslán do šaten také James Tomkins. Oba tedy budou v duelu na hřišti Bournemouthu svému týmu scházet.

Posledních 5 zápasů Crystal Palace:
Crystal Palace – Southampton 1:0
West Ham – Crystal Palace 1:2
Newcastle – Crystal Palace 0:0, 3:2 na pen. (League Cup)
Nottingham – Crystal Palace 1:0
Crystal palace – Fulham 0:3
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Anglická Premier League se hraje i na Silvestra. Já Vás provedu duelem mezi Bournemouthem a Crystal Palace. Domácí nováček se v tabulce nachází na čtrnáctém místě. Londýnský celek je jedenáctý. Papírově můžeme očekávat poměrně vyrovnaný duel.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.