Premier League - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brentford : Chelsea - 19. října 2022   20:30

0:0
(0:0)
Brentford
Raya – Jörgensen, Mee, Pinnock, Roerslev, Henry – Onyeka (60. Baptiste), Janelt (90+2. Ghoddos), Jensen (73. Dasilva) – Mbeumo (72. Wissa), Toney (C).
Cox – Ajer, Canós, Damsgaard, Lewis-Potter.
Gillett – Long, West
Gtech Community Stadium, Brentford
Chelsea
Arrizabalaga – Azpilicueta (C), T. Chalobah, Koulibaly – Loftus-Cheek, Mount (62. Chukwuemeka), Jorginho, Cucurella (62. Pulisic) – Gallagher (15. Kovačić), Broja (62. Sterling), Havertz (81. Aubameyang).
E. Mendy – T. Silva, Zakaria, Zíjáš.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 2:3. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 7:7.
Je konec. Brentford remizoval s Chelsea bezbrankově.
Do druhé půle opět vlétli domácí velmi aktivně, ale Kepa vyrazil také pokus Mbeumy. Následně se větší šance odehrály ke konci zápasu. Toneymu dnes nebylo přáno, neboť ani třetí velkou šanci neproměnil. V 85. minutě se Sterling dostal ke střele uvnitř vápna, ale tu zblokoval domácí obránce Pinnock. V 89. minutě Raya vyrazil tvrdý pokus Pulisice. V nastavení mohl rozhodnout Carney Chukwuemeka, ale domácí gólman si udržel čisté konto.
90+5'
90+4'
Carney Chukwuemeka se dostal z levé strany vápna ke střele, ale David Raya znovu podržel svůj tým skvělým zákrokem! Následuje rohový kop Chelsea.
90+2'
Střídání v týmu Brentford FC:
ze hřiště odchází Vitaly Janelt, přichází Sámán Ghoddos.
89'
Christian Pulisic vypálil tvrdou štiplavou ránu, se kterou měl David Raya menší problémy, ale dokázal ji vyrazit. Následně se americký fotbalista dostal do vápna po levé straně, ale jeho přihrávka skončila jen v rukou brankáře.
88'
Hosté nyní dlouze kombinují okolo hranice vápna, ale střela Matea Kovačiče byla opět zblokována.
86'
Rozhodčí dnes celý zápas nechává hru plynout a pouští také ostřejší souboje. Nyní se Pierre-Emerick Aubameyang dostal ke střele, ale jeho přízemní střelu k levé tyči chytil brankář David Raya.
85'
Raheem Sterling se krásně uvolnil po excelentní přihrávce spoluhráče, ale ještě lepší zákrok předvedl domácí obránce Ethan Pinnock, který skluzem zblokoval zakončení tohoto mrštného křídelníka!
84'
Jorginho fantasticky dostal lobem míč za obranu na Pulisice, ale jeho střelu zblokoval obránce Brentfordu.
83'
Ivan Toney se poněkolikáté dnes ocitl v šanci, ale Kepa Arrizabalaga jej svým vyběhnutím dostal do zakončení z úhlu, které následně vyrazil.
82'
Mateo Kovačić to zkusil z dálky, ale David Raya mohl zůstat ledově klidný, neboť tento pokus neměl gólové parametry.
81'
Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Pierre-Emerick Aubameyang.
80'
Nyní je hra přerušená, protože domácí hráč dostal nepříjemný zásah do hrudi.
78'
Christian Pulisic se po pravé straně skvěle dostal přes Bena Meeho a následně dával přihrávku do vápna, ovšem Ethan Pinnock se parádně vrátil a zblokoval tuto myšlenku.
77'
Carney Chukwuemeka sice šel k zemi uvnitř vápna po souboji s Madsem Roerslevem, ale ani tohle na pokutový kop rozhodně nebylo.
76'
Mateo Kovačić to zkusil z dálky, ale jeho pokus byl zblokován vedle brány a Chelsea bude pokračovat rohovým kopem.
75'
Trevoh Chalobah zachyboval a následně přišlo zakončení Rica Henryho, které bylo sraženo vedle brány, ovšem sudí chybně ukázal na odkop od svatyně Kepy.
75'
Carney Chukwuemeka využil své rychlosti a procpal se po levé části vápna k přihrávce, ovšem míč zachytil brankář David Raya.
74'
Ruben Loftus-Cheek nabral rychlost na pravém křídle a dobrým centrem hledal svého spoluhráče, ale nakonec z toho nebylo žádné zakončení.
73'
ze hřiště odchází Mathias Jensen, přichází Josh Dasilva.
72'
ze hřiště odchází Bryan Mbeumo, přichází Yoane Wissa.
71'
Opět je k vidění hra nahoru dolů, ale nyní přišel jen faul na Sterlinga.
69'
Bryan Mbeumo chtěl překvapit brankáře Kepu, neboť vypálil z poloviny hrací plochy, ale Arrizabalaga byl rychle zpátky.
67'
Christian Pulisic posunul míč Kai Havertzovi, ale jeho tvrdý pokus vyrazil David Raya.
66'
Hosté se ve druhém poločase zatím nemohou dostat do nějakého tlaku a hru tak má pod kontrolou spíše Brentford.
64'
Brentford posléze rozehrál rohový kop, ovšem ten nepřinesl nic nebezpečného.
63'
Nyní došlo ke konfrontaci mezi Mathiasem Jörgensenem a Kepou Arrizabalagou, ale ani tentokrát sudí nevytáhl kartu žluté barvy.
62'
ze hřiště odchází Armando Broja, přichází Raheem Sterling,
ze hřiště odchází Marc Cucurella, přichází Christian Pulisic,
ze hřiště odchází Mason Mount, přichází Carney Chukwuemeka.
61'
Kai Havertz zachyboval pár metrů od svého vápna a Ivan Toney okamžitě hledal ve vápně svého spoluhráče, ovšem César Azpilicueta jej nepustil.
60'
ze hřiště odchází Frank Onyeka, přichází Shandon Baptiste.
59'
Centr ze standardní situace nebezpečně proskákal vápnem, ale nebyla z toho žádná střela.
58'
Brentford vykombinoval soupeře a Vitaly Janelt se opřel do míče uvnitř vápna, ovšem tu zblokoval Kalidou Koulibaly a následuje rohový kop.
57'
Ivan Toney si nyní moc nerozuměl s Bryanem Mbeumem a Chelsea se dostala dopředu, ovšem Mason Mount nedokázal v akrobatické pozici zakončit.
56'
Kai Havertz se následně dostal k balónu a snažil se něco vymyslet, ovšem nebylo z toho nic nebezpečného.
55'
Domácí mužstvo pokračuje v držení balónu, ale zatím se toho na hrací ploše moc neděje.
54'
Stejně jako v první půli, tak i na začátku té druhé je Brentford aktivnějším celkem, ale dlouhý aut odvrátila obrana Chelsea.
53'
Nyní se Kalidou Koulibaly dopustil faulu na Franka Onyeku, ale rozhodčí stále nevytáhl žádnou žlutou kartu a nejiné to bude také v tomto případě.
52'
Posléze se Brentford dostal do dalšího zakončení, ale dle zpětných záběrů se jednalo o ofsajdové postavení.
51'
César Azpilicueta podskočil centr soupeře z pravé strany a Bryan Mbeumo se ocitl zcela sám v zakončení, ale jeho hlavičku chytá Kepa Arrizabalaga!
50'
Domácí celek nyní drží balón na svých kopačkách a čeká na vytažení soupeře.
48'
Blues ale v útočném tažení nepokračovali a s míčem se dostali k vlastní šestnáctce.
47'
Mason Mount našel Armanda Broju, ale ten sám vyhnal z dobré pozice. Chelsea ale bude pokračovat autovým vhazováním.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:35.
První část utkání je za námi a branky jsme se nedočkali. Už v 9. minutě se Toney dostal do velké šance, ale Kepa parádním zákrokem zamezil úvodní brance. Ve 34. minutě se Toney znovu dostal do velké příležitosti, ale gólman Chelsea znovu úřadoval. Následně přišla šance ze strany hostů, ovšem Raya vyrazil pokus Azpilicuety. Ve 39. minutě se Broja dostal za obránce, ale následně podklouzl a velmi nadějná akce hostů tak nic nenabídla.
45+4'
45+4'
Posléze se ale Kai Havertz dopustil faulu na domácího obránce a útok Blues je u konce.
45'
Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.
45'
Posléze přišel rychlý brejk Chelsea, ale rána Rubena Loftuse-Cheeka letěla hodně vedle.
44'
Ivan Toney se dostal k odraženému míči uvnitř vápna soupeře, ale místo zakončení si ještě balón posunul a následně mu jej obránce Chelsea odkopl.
42'
Rico Henry lehce zahrál míč rukou, ale sudí Gillett nechal hru pokračovat. Následně přišel ofsajd domácích.
41'
Marc Cucurella hledal centrem z levé strany Havertze, ale domácí obránce míč odkopl.
40'
A znovu je hra přerušená, neboť Trevoh Chalobah zůstal ležet na hrací ploše po střetu s Ivanem Toneym a je ošetřován.
39'
Další velká šance Chelsea! Mateo Kovačić fantastickou přihrávkou oslovil Broju, který svou rychlostí obešel obránce Bena Meeho, ale následně podklouzl a bohužel pro něj si nevšiml zcela volného spoluhráče. Posléze přišla přihrávka, ale ta jen proletěla malým vápnem na druhou stranu hrací plochy.
38'
Následně je hra přerušená, protože se Frank Onyeka drží za kotník a je ošetřován.
37'
Následně to César Azpilicueta zkusil ze střední vzdálenosti a míč nepříjemně poskočil před domácím brankářem Davidem Rayou, který ale balón dokázal vyrazit!
36'
Armando Broja hledal střílenou přihrávkou Kaie Havertze, ale skvělá obrana Brentfordu znovu zaúřadovala.
35'
Vitaly Janelt zapojil do souboje s Jorginhem své ruce a sudí mu tak odpískal nedovolený zákrok.
34'
Další obrovská příležitost Brentfordu, ale opět z toho není branka! Ruben Loftus-Cheek špatně odehrál balón ze vzduchu a Ivan Toney se tak dostal ke hlavičce na hranici malého vápna, ale Kepa Arrizabalaga znovu potvrdil své kvality a reflexivním zákrokem vyrazil míč!
33'
Bryan Mbeumo poslal centr do vápna, ale Kepa Arrizabalaga tvrdě vyboxoval míč, přičemž vzal do cesty také Rica Henryho.
32'
Další nepřesná útočná akce Blues a David Raya se tak postará o odkop od své svatyně.
30'
Půl hodina utkání je za námi a Brentford hraje s Chelsea smírně a také bezbrankově.
29'
Mateo Kovačić našel Armanda Broju, který chtěl z první posunout balón Mountovi, ale míč opět zachytila defenzíva Brentfordu.
28'
Zatím je hra celkem pohledná, neboť se hraje nahoru dolů. Na velké šance to ale máme pouze 1:0 pro domácí mužstvo.
26'
Kalidou Koulibaly byl v problémech a Frank Onyeka se ocitl v šanci, ale jeho přihrávka pod sebe byla nepřesná a skončila pouze u soupeře.
25'
Armando Broja se málem dostal ke hlavičce po skvělém centru z pravé strany, ale o pár centimetrů jej netrefil před brankářem Rayou.
24'
Marc Cucurella skvělým skluzem zastavil přihrávku soupeře po narážečce a zamezil tak možné velké šanci Brentfordu.
23'
Následně sice Chelsea zůstala na míči, ale překvapivá přihrávka skončila v rukou gólmana Davida Rayiho.
22'
Mateo Kovačić svou přihrávkou zkoušel dostat za obranu rozeběhnutého Masona Mounta, ale domácí obránce si poradil.
21'
Blues se snaží vyvíjet tlak delším držením balónu na polovině soupeře, ale zatím čekáme na nějakou vážnější příležitost.
19'
Ruben Loftus-Cheek si skvěle poradil s Rico Henrym, který si sice perfektně zpracoval dlouhý pas, ale následně byl vytlačen mimo hrací plochu.
18'
Zatím byla k vidění jedná velká příležitost ze strany domácích. Brentford je nadále o něco aktivnějším týmem, ale Chelsea se při svých útocích dostává velmi hluboko na polovinu soupeře.
17'
Ruben Loftus-Cheek hledal uvnitř vápna Armanda Broju, ale jeho otočka mu nevyšla a obrana Brentfordu se zmocnila balónu.
15'
ze hřiště odchází Conor Gallagher, přichází Mateo Kovačić.
14'
Tlak domácího celku pokračuje a Kepa Arrizabalaga šel zbytečně daleko od své svatyně, ovšem Brentford to nepotrestal.
13'
Conor Gallagher má nyní zdravotní problémy a je ošetřován. Následně odchází do zámezí a jeho pokračování v utkání je momentálně otazníkem.
12'
Ruben Loftus-Cheek šel do souboje uvnitř vápna s Bryanem Mbeumem velmi tvrdě, ale rozhodčí pokutový kop neodpískal.
11'
Třetí rohový kop Brentfordu, ale tentokrát si s centrem na přední tyč poradil Kai Havertz. Hosté tak dostali balón na polovinu soupeře a mohou si na chvíli oddcehnout.
10'
Také další rohový kop domácího mužstva byl nebezpečný, ale obrana Chelsea dostala míč opět do zámezí.
9'
Mads Roerslev skvělým centrem našel Ivana Toneyho, ale jeho hlavičku fantasticky vyrazil nad horní tyč Kepa Arrizabalaga!
8'
Kai Havertz se tentokrát dopustil faulu na domácího hráče. Chelsea se ovšem dostává pomalu do utkání.
7'
Conor Gallagher z první centroval do vápna, ale David Raya chytil balón do svých rukou.
6'
Rozehrávka Blues byla nakrátko a Kepa Arrizabalaga se okamžitě ocitl pod tlakem, ovšem míč dokázal odkopnout. Následně přišel faul Ivana Toneyho na Jorginha.
5'
Trevoh Chalobah si svým tělem pohlídal míč a Kepa Arrizabalaga se tak postará o odkop.
4'
Ivan Toney dostal přihrávku do vápna, ale nedokázal zakončit z velkého úhlu. Posléze ještě hledal svého spoluhráče na zadní tyči, ale obrana londýnského celku odkopla balón.
3'
César Azpilicueta zkoušel vyslat Rubena Loftuse-Cheeka, ale přihrávku zachytila obrana domácích.
2'
Chelsea zatím drží míč v úvodu utkání na svých kopačkách a převážně na své polovině hrací plochy.
1'

Brentford FC: Raya – Jörgensen, Mee, Pinnock, Roerslev, Henry – Onyeka, Janelt, Jensen – Mbeumo, Toney (C).
Náhradníci: Cox – Ajer, Baptiste, Canós, Damsgaard, Dasilva, Ghoddos, Lewis-Potter, Wissa.
Trenér: Frank

Chelsea FC: Arrizabalaga – Azpilicueta (C), T. Chalobah, Koulibaly – Loftus-Cheek, Mount, Jorginho, Cucurella – Gallagher, Broja, Havertz.
Náhradníci: E. Mendy – Aubameyang, Chukwuemeka, Kovačić, Pulisic, T. Silva, Sterling, Zakaria, Zíjáš.
Trenér: Potter

Rozhodčí: Gillett – Long, West.
Zápas na Gtech Community Stadium začne ve 20:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Jarred Gillett, kterému budou na pomezí asistovat Simon Long a Richard West.
Chelsea FC

Hosté jsou na tom lépe, na čtvrtém místě tabulky mají 19 bodů a hlavně se mohou pyšnit skvělou formou skrz všechny soutěže. Chelsea vyhrála pět posledních zápasů, z toho hned dvakrát nad AC Milán. V úplně posledním duelu vyhrála po dvou brankách Mounta 2:0 na trávníku Aston Villy a i dnes bude favoritem.

Brentford FC

Domácí tým je v tuto chvíli na devátém místě se ziskem 13 bodů. Střed tabulky je ale silně vyrovnaný, na pátý Manchester United ztrácí pouze tři body. Naposledy hrál Brentford doma proti Brightonu a byl úspěšný po dvou gólech Ivana Toneyho. Dal tak zapomenout na vysokou porážku 1:5 z Newcastlu a do dnešního duelu půjde velmi povzbuzen.

Brentford – Leeds 5:2
Brentford – Arsenal 0:3
Bournemouth – Brentford 0:0
Newcastle – Brentford 5:1
Brentford – Brighton 2:0
Dobrý večer u anglické Premier League. Společně se podíváme na utkání 12. kola mezi týmy Brentford FC a Chelsea FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.