Premier League - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brentford : Crystal Palace - 18. února 2023   16:00

Brentford
90+6' Janelt (Mbeumo)
1:1
(0:0)
Crystal Palace
69' Eze  (Olise)
Brentford
Raya – Hickey (76. Lewis-Potter), Pinnock, Mee, Henry (76. Janelt) – Dasilva (63. Damsgaard), Nørgaard /C/ (84. Baptiste), Jensen – Mbeumo, Toney, Wissa (63. Schade).
Cox – Jørgensen, Ajer, Roerslev.
Tierney – Davies, Howson
Gtech Community Stadium, Brentford
17 122 diváků
Guaita – Clyne, Andersen, Guéhi /C/, Mitchell (82. Richards) – Olise (80. Ahamada), Doucouré, Lokonga (63. Eze), Schlupp – Ayew, Mateta (80. Édouard).
Whitworth – Milivojević, McArthur, Riedewald, Hughes.

Dlouhá série neporazitelnosti Brentfordu visela už na tenké nitce, ale přesnou hlavičkou v poslední minutě nastavení vysvobodil trápící se „včely“ náhradník Janelt a domácí na ni tak navlékli jedenáctý korálek. Naopak fotbalisté Crystal Palace čekají na vítězství, které jim dnes proklouzlo mezi prsty, již sedm zápasů.
Dnes by si ho zasloužili, byli nebezpečnější než tabulkový favorit a ve fotbalově průměrném zápase měli více šancí, ale i čtvrtý ligový souboj londýnských soupeřů končí jako všechny předchozí nerozhodně.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 6:3. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 11:8.
90+6'
90+6'
Brentford právě vstřelil branku!
Domácí to dokázali a v poslední minutě zápasu vyrovnává prudkou hlavičkou z 10 metrů do šibenice po centru Bryana Mbeuma střídající VITALY JANELT. Nadšení na západě, zoufalství na jihu Londýna!
90+5'
Jensenův dlouhý aut vyhlavičkovali hosté na několik pokusů v sevřeném šiku z malého vápna.
90+4'
Dlouhá série Brentfordu bez porážky se chýlí ke konci, domácí se musejí znovu vracet pro míč na svou polovinu a zatím nejsou schopni vyvinout nějaký závěrečný tlak.
90+3'
Guaita zakopává míč rezolutně do zámezí k půlící čáře.
90+2'
Dnešní utkání sleduje 17 122 diváků.
90+1'
Mikkel Damsgaard se pokouší pomoct na nohy sedícímu krajanovi Andersenovi, ten ale pomoc odmítá a raději šetří čas. Rozhodčí ho však poté posílá za postranní čáru, když se mu tedy nechtělo na nohy.
90+1'
Baptiste přiťukává Janeltovi, který se pokusil prostrčit míč za obranu, jeho úmysl však přečetl brankřá Guaita.
88'
Hráči Brentfordu zatím bez efektu obléhají pokutové území hostů. Damsgaard byl rád, že skluzem udržel prudkou přihrávku na koncové čáře a hosté místo odkopu od brány jen vhazují.
86'
Střelu neznatelně tečoval Baptiste, takže Crystal Palace kopal ještě roh, ale neprosadil se a dopředu míří červenobílí.
86'
Střídající Ahamada měl na noze zvýšení. Šanci založil Ayew prostrčením zprava na velké vápno, kde byli hned dva fotbalisté v černém. Odsonne Édouard trefil jen obránce, zato Ahamadova dorážka proletěla doslova centimetry vedle tyče.
84'
Naposledy střídá také Brentford:
ze hřiště odchází Christian Nørgaard, přichází Shandon Baptiste.
83'
Schade naskočil na Jensenův centr a hlavičkuje vysoko nad. Tudy určitě cesta k vyrovnání nepovede.
82'
Vzápětí tedy nuceně dostřídal celek Crystal Palace:
zraněného Tyricka Mitchella nahrazuje Chris Richards.
81'
Na trávníku sedí Mitchell, který se zranil při srážce koleno na koleno s Schadem. Lékař ukazuje na střídačku mlýnkem, že bude potřeba další střídání.
80'
Střídání v týmu Crystal Palace:
ze hřiště odchází Jean-Philippe Mateta, přichází Odsonne Édouard,
ze hřiště odchází Michael Olise, přichází Naouirou Ahamada.
79'
Schade ukázal rychlost u pravé lajny, jeho centr sklepl další náhradník Lewie-Potter pro Toneyho, který ale musel obloukem obíhat hráz černých dresů a nakonec pálí z otočky vysoko nad.
78'
Domácí znovu zavezli míč na dostřel, Janeltův nepovedený pokus z dálky míří po zemi o několik metrů vedle.
78'
V roli zadní hlídky zakončoval odraženým míčem po rohu Mee, ale střela mu příliš nesedla a tak neprošla před bránu Crystal Palace.
77'
Mitchell srazil centrovaný míč na druhý roh Brentfordu.
76'
Střídání v týmu Brentford FC:
ze hřiště odchází Rico Henry, přichází Vitaly Janelt,
ze hřiště odchází Aaron Hickey, přichází Keane Lewis-Potter.
75'
Před velkým vápnem leží po srážce s protihráčem Aaron Hickey, diváci pískají, ale jediným výsledkem protestů je žlutá karta pro Christiana Nørgaarda (Brentford).
75'
Hosté jsou na koni, Mateta zakončoval na penaltové značce, ale od vložené Henryho nohy míč vyletěl do výšky a spadl Rayovi do rukavic.
73'
Doucouré strčil v pokutovém území do domácího Schadeho a hosté musejí tuto oblast vyklidit.
73'
Doucouré narazil Olisemu, jehož střela do šestnáctky byla zblokovaná brentfordskou obranou.
72'
Domácí nepřesvědčili rozhodčího, kopat se bude po nepřehledné situaci jen od brány hostů.
69'
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Pokutové území včel patřilo hostům. Ayewova zpětná přihrávka prošla Hickeymu jesličkami, sklepl ji Schlupp a Oliseho načechraný nákop pak uklidil hlavičkou zblízka do sítě po šesti minutách na hřišti úplně volný EBERECHI EZE.
67'
Mbeumo burcuje diváky na tribuně, Brentford bude vhazovat po čistém skluzu Tyricka Mitchella.
67'
První roh po přestávce kopal Crystal Palace, Olisemu se ale rozehrávka vůbec nevydařila a míč odvrací první bránící hráč.
65'
Jensen si narazil z autu, našel přetaženým centrem Mbeuma, ale holohlavý vousáč v červenobílém dresu posouvá míč v záklonu jen neškodně do zámezí.
63'
Střídá také Crystal Palace:
ze hřiště odchází Albert Sambi Lokonga, přichází Eberechi Eze.
63'
Dvojité střídání v mužstvu Brentfordu:
ze hřiště odchází Yoane Wissa, přichází Kevin Schade,
ze hřiště odchází Josh Dasilva, přichází Mikkel Damsgaard.
62'
Mbeumo udržel dlouhý pas zády k bráně a sklepl míč pro Dasilvu, který svůj sprint po pravém křídle korunoval centrem na Wissu. Ten ale jen hlavičkou v záklonu vrací před bránu do Guaitových rukavic.
62'
Mee vrací míč pod tlakem Rayovi malou domů. Brankář „Bees“ zvládl odkop bravurně.
60'
Toneyho sice hlavičkující Guéhi nepustil k Mbeumovu centru, jenže kapitán Crystal Palace nabil přímo na kopačku Christiana Nørgaarda, který se opřel do míče a neomylně trefil náruč Vicenteho Guaity.
57'
Brankář Guaita vyrazil za velké vápno proti Wissovi, jenž ovšem stejně vybíhal z těsného ofsajdu.
56'
Na druhé straně vyskočil na centr od levé lajny Mateta, jeho hlavička však začala klesat až na úrovni zábradlí.
55'
Mbeumo centroval už v době, kdy byl míč celým objemem mimo hrací plochu.
54'
Trestný kop domácího Jensena lehce lízl ze skrumáže několik metrů od zařízení hostů Nørgaard.
51'
Rico Henry podebral dlouhý pas za obranu až příliš prudce a míč se snesl za bránu.
50'
Hosté vzápětí nakopli dlouhý míč do vápna na Schluppa, který bez přípravy pálil metr vedle brentfordské pravé tyče.
49'
Toney přifilmoval při kličce pád v šestnáctce, penalta to není ani náhodou.
47'
Po rozehrávce domácí odvracejí míč zpět a uprostřed pole fauloval pro změnu Dasilva Lokongu.
46'
Toney pomáhá na nohy faulovanému Clyneovi u středové čáry, před rozehrávkou ale posouvá míč hostům o pár metrů zpět na místo přestupku.
46'
Ani jeden z trenérů nevyužil poločasovou přestávku ke střídání.
46'
Statistiky první půle:

Držení míče 52% – 48%, střely na bránu 3:3, střely mimo 2:0, rohy 1:4, ofsajdy 2:2, fauly 6:5.
Průměrný a zatím zcela vyrovnaný fotbal v souboji západního s jižním okrajem londýnské aglomerace zatím nepřinesl gól. Nejblíže byl v 11. minutě hostující Olise, jehož prudkou ránu pod břevno vyškrábl Raya na roh. Jinak bylo na každé straně jen několik spíše náznaků než vyložených šancí.
45+2'
45'
Ayew s Olisem se na pravé straně nedostali ke střele ani k centru a postupně byli hosté vytlačeni až zpět k půlící čáře.
42'
Po minutě je Toneyho náběh opět zastaven zdviženým praporkem pomezního.
41'
Domácí se pomocí nákopů do šestnáctky k zakončení nedostali a nakonec je Toneymu máván ofsajd.
40'
Dasilva byl hned po vhozeném autu podražen Schluppem, je to trestný kop pro Brentford více než 30 metrů od brány.
39'
Dasilva si uprostřed hřiště vyměňuje míč s Nørgaardem, nakonec získali postupnou kombinací jen autové vhazování.
37'
Zvláštního bekhendového sklepnutí hostujícího Schluppa využil Mbeumo, pěkně se proháčkoval kolem dvou hráčů a vystřelil zpoza šestnáctky, jeho pokus se jen těsně stočil ven z brány.
35'
Žlutá karta pro Crystal Palace. O pár desítek vteřin později se stejný souboj odehrál opačně a Joachim Andersen sestřelil Toneyho ramenem do hlavy.
35'
V běžeckém souboji Toneyho s Andersenem o nakopnutý míč je pískán útočný faul domácího hráče.
33'
Domácí však nedopadli o nic lépe a míč má po rohovém kopu pevně ve své moci brankář jiholondýnského klubu.
32'
Brentford může hosty vyškolit ze zahrávání rohů. Jensenův přetažený trestný kop vracel hlavou před bránu Toney a Guaita raději vyboxoval přes břevno.
30'
Sérií rychlých přihrávek na jeden dotek dostali domácí fotbalisté míč přes půl hřiště až k Toneymu, kterému střela úplně nesedla a Guaita pro pomalý míč skočil spíše cvičně po své levici.
29'
Třetího rohového kopu se na zadní tyči zmocnil domácí Dasilva a přes hlavu ho odkopává do bezpečí.
28'
Lokonga vysunul do uličky Ayewa, který v záklonu na koncové čáře udělal maximum možného a vybojoval další roh.
26'
Po druhém rohu Crystal Palace vracel míč hlavičkou do ohně Andersen, ale Raya si pro něj pohodlně došel.
25'
Olise si udělal prostor na křídle hezkou kličkou a rychle centroval, Mateta míč posunul hlavou za sebe a zřejmě odrazem o Henryho skončil v zámezí.
24'
Olise zastavuje skluzem do autu Henryho postup po levé straně.
23'
Opět se hra přesunula doprostřed hřiště, kde se vede zákopová válka.
20'
Cheick Doucouré zahnal průnikovou přihrávkou mimo střelecký úhel Tyricka Mitchella, který naslepo sklepával míč před bránu, ale přímo na kopačky domácích.
19'
Slabé hlavičce Joachima Andersena od zadní tyče stačilo Rayovi nastavit náruč.
18'
Vzápětí vybojovali hosté roh, současně s rozehrávkou však rozhodčí přerušuje hru a píská vzájemné postrkávání. Roh se bude opakovat.
17'
Po sérii nedotažených střídavých útoků ze strany na stranu prodloužil Ivan Toney dlouhý míč do volného prostoru, akci však vzápětí zkazil špatnou přihrávkou Mathias Jensen.
14'
Překvapivě přes obránce vypálil z úhlu Hickey, ale brankář Crystal Palace byl opět na místě.
14'
Wissa v souboji o míč zalehl Oliseho a píská se proti útočícímu Brentfordu.
13'
První žlutou kartu Crystal Palace dostává Jordan Ayew.
12'
Následný centr domácí hlavičkáři odvracejí z pokutového území.
11'
Hostující Michael Olise byl blízko vedoucího gólu, když z levé strany skvěle namířil prudkou střelu pod břevno. David Raya ji však vytahuje jednou rukou na roh.
9'
Toneyho pokus zpoza rohu velkého vápna si Guaita pojistil u tyče.
8'
Mbeumo prostrkával míč v pádu za obranu, spoluhráči však jeho nabídku nereflektovali a balon snadno sbírá ze země Guaita.
7'
Po dlouhém autu do šestnáctky Crystal Palace jsme napočítali pět hlaviček, než míč propadl před Christiana Nørgaarda, který z 15 metrů střílí těsně vedle.
5'
Závar na malém vápně po trestném kopu z pravé strany domácí ubránili, Andersenovo zakončení pak přišlo z ofsajdu.
3'
Žlutá karta pro Brentford. Ben Mee si pomohl rukama v souboji s Ayewem o dlouhý míč.
3'
Úvod zápasu se nese ve velmi opatrném duchu, hosté kombinují na své polovině.
1'
Za poměrně chladné a větrné soboty nastupují na hřiště domácí v červenobíle pruhovaných a hosté v černých dresech.

Brentford: Raya – Hickey, Pinnock, Mee, Henry – Dasilva, Nørgaard (C), Jensen – Mbeumo, Toney, Wissa.
Náhradníci: Cox – Jørgensen, Ajer, Roerslev, Baptiste, Janelt, Damsgaard, Schade, Lewis-Potter.
Trenér: Frank

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Andersen, Guéhi (C), Mitchell – Olise, Doucouré, Lokonga, Schlupp – Ayew, Mateta.
Náhradníci: Whitworth – Richards, Eze, Milivojević, McArthur, Ahamada, Riedewald, Hughes, Édouard.
Trenér: Vieira

Rozhodčí: Tierney – Davies, Howson.
Všechny tři vzájemné zápasy od předloňského postupu Brentfordu do Premier League skončily nerozhodně. Loni se v obou utkáních soupeři rozešli bez branek, v této sezóně se na hřišti Crystal Palace hrálo 1:1 (59. Zaha – 88. Wissa).

Hosté z jihu londýnské aglomerace se pohybují v klidném středu tabulky na 12. místě daleko od evropských pohárů i sestupových starostí. Aby se jich záchranářské boje nezačaly týkat, potřebují co nejdříve ukončit šestizápasovou sérii bez vítězství, která je provází rokem 2023 (0-3-3, 3:9). V minulém kole doma zachraňovali alespoň remízu 1:1 s Brightonem. Crystal Palace navíc vypadl brzy i z obou anglických pohárů. Otazník visí nad startem nejlepšího střelce Wilfrieda Zahy, který v týdnu netrénoval kvůli svalovým potížím.

Střelci: 6 – Zaha, 5 – Édouard, 3 – Eze.
Brentford FC

Západolondýnský klub nenašel v Premier League již deset zápasů přemožitele (5-5-0, 18:8) a je blízko pohárových příček, za sebou má i mnohem bohatší Liverpool či Chelsea. Prodloužení série bez porážky sice minule na hřišti Arsenalu dost pomohly přehmaty rozhodčích u videa, ale bod se počítal.
„Včely“ mají pro domácí zápas kompletní kádr a jsou favority.

Střelci: 15 – Toney, 5 – Mbeumo, 4 – Wissa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.