Premier League - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Crystal Palace : Leeds - 9. října 2022   15:00

Crystal Palace
24' Edouard (Olise) • 76' Eze (Zaha)
2:1
(1:1)
Leeds
10' Struijk
Guaita – J. Ward (C), Guehi, Andersen, Schlupp – Eze, C. Doucouré (64. Milivojević), Olise (85. Hughes) – Ayew (64. Mitchell), Edouard (86. Mateta), Zaha.
Johnstone – Tomkins, Riedewald, Ebiowei, J. Gordon.
Tierney – Davies, Hatzidakis
Selhurst Park, Londýn
Leeds
Meslier – Kristensen (84. Ayling), Koch, Cooper (C), Struijk – T. Adams, Roca (84. Gelhardt) – Aaronson (76. Klich), Rodrigo, Harrison – Bamford (62. Summerville).
Klaesson – Llorente, Gyabi, Gnonto, S. Greenwood.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 3 – 3.
Po vzájemném zápase mají oba týmy shodnou bilanci 2-3-3. Crystal Palace se posunulo před Southampton a Aston Villu na 15. místo. Leeds je o příčku lepší jen díky tomu, že má o gól lepší skóre.
Crystal Palace mělo při slunečném nedělním odpoledni pomalejší rozjezd. Domácí se probudili až po gólové dorážce Struijka a šanci Bamforda, kterou důležitým zákrokem eliminoval Guaita. Z první střely na Meslierovu branku vyrovnal hlavičkující Edouard a předznamenal vývoj druhé půle. Leeds úplně odpadl, neustále se jenom bránil a v 76. minutě na to doplatil. Obrat na 2:1 dokonal Eze. Trochu času nna vyrovnání United měli, fyzické a morální síly však nikoliv.
90+6'
90+6'
Ještě jedná žlutá karta pro Robina Kocha, kterému za půlkou začal unikat Eze. Sám faulovaný poté viděl, že Meslier není schovaný ve své brance. Ambiciózní lob z ohromné dálky se do ní ale nevešel.
90+5'
Rodrigo sklepával centr zleva tak, že Harrison nemohl zakončovat. Gelhardtovi už se to z otočky podařilo, ale Guaita nepotřeboval žádný světoborný zákrok.
90+4'
Koch zahrál na další roh. Pro fotbalisty Leedsu to musí mít strašlivě frustrující okamžiky. Bez míče zůstávají i poté, co vyexpedovali míč mimo šestnáctku.
90+3'
Leeds se nemůže vymanit z tlaku, natož aby usiloval o vyrovnání. Zaha uchmátl roh, po němž Ward s Ezem a Matetou protahují autová vhazování.
90+2'
Zahův pád ve vápně neměl u rozhodčích žádnou odezvu. Pascal Struijk si dával velký pozor, aby se ničím neprovinil. Ještě předtím nedoletěl Hughesův centr na Matetu.
90'
Zkrácený roh už Eze servíroval rovnou k malému vápnu. Nad bránu tam prvoplánově hlavičkoval Joachim Andersen.
89'
Eze a Zaha rozehráli na krátko. U pravé lajny deptali soupeře několika přihrávkami a jako bonus ukořistili ještě jednu standardku. Znovu to byl Gelhardt, který strčil do Zahy.
88'
Ezeho dělovku z přímého kopu schytal ve tříčlenné zdi Rodrigo. Španěl se musí rychle oklepat, ještě bude chránit první tyč při rohovém kopu.
87'
Joe Gelhardt se uvedl faulem z neopatrnosti. Pomohl na zem Guehimu, který u něj chytře zpomalil.
86'
Střídání v týmu Crystal Palace FC:
ze hřiště odchází Odsonne Edouard, přichází Jean-Philippe Mateta.
85'
ze hřiště odchází Michael Olise, přichází Will Hughes.
84'
Střídání v týmu Leeds United:
ze hřiště odchází Rasmus Kristensen, přichází Luke Ayling.
84'
ze hřiště odchází Marc Roca, přichází Joe Gelhardt.
83'
Rodrigo zleva hledal Summervillea, který toho v těžkém souboji u koncové čáry moc nevymyslel. Následný aut United zcela promarnili.
82'
Michael Olise zabránil rychlému rozehrání ze středu hřiště. Nesportovně zakopl míč o kus dál a spatřil za to žlutou kartu.
81'
Ezeho nákop ze vzduchu sebral Meslier. Dvaadvacetiletý brankář urychleně započal protiakci. Diagonálu převzal Rodrigo a z úhlu vystřelil do Mitchella.
80'
Souboj padesát na padesát mezi Ezem a Adamsem. K potěše většiny diváků byl Tierneym posouzen jako faul na autora rozdílového gólu.
79'
Pro zbytek zápasu si přivodil žlutou komplikaci Rasmus Kristensen. Mohlo za to stažení agilního Zahy.
78'
Jesse Marsch musí rychle něco změnit. Leeds ve druhé půli jakoby nebyl. Na srovnání mu zbývá zhruba čtvrthodina.
76'
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Zasloužený obrat! Mitchellovu přihrávku si Zaha neponechal, z jedničky posunul míč pod sebe a EBERECHI EZE ho zpoza vápna umístil ze svého pohledu k levé tyči. Meslier ani nevyskočil.
76'
ze hřiště odchází Brenden Aaronson, přichází Mateusz Klich.
74'
V počtu střeleckých pokusů v rámci druhého poločasu vede Crystal Palace už 8:0. Opravdu nebezpečný však nebyl ani jeden.
73'
Wilfried Zaha si narážel s Edouardem. V nepřipravené pozici okamžitě střílel, ale šlo to hodně vedle bližší tyče.
72'
Oliseho centr byl trochu kratší. Před Zahou ho do relativního bezpečí odehrál Rasmus Kristensen.
71'
Držení míče: 57 % – 43 %.
70'
Andersen zastavil výpad Leedsu do rozhozené obrany. Rozhodující přihrávku vpádu přemístil na Guaitu.
69'
Koch nezabránil autu vedle hostujícího pokutového území. Provedl ho Ward, jenže následný centr byl snadným soustem pro Ilana Mesliera.
68'
Na Rocův centr v okolí Guaity nikdo nečekal, takže pokračoval v letu až za opačnou postranní čáru.
67'
Harrisonovy centry dnes úplně nesplňují účel. Tento netknut vypadl ze hřiště poté, co se za ním natahovali Rodrigo a spol.
66'
V souboji dvou střídajících si Summerville naběhl do Milivojeviće. Srbský zálžoník se hodně diví, přesto se na nařízení standardky nic nezmění.
64'
ze hřiště odchází Jordan Ayew, přichází Tyrick Mitchell.
64'
ze hřiště odchází Cheick Doucouré, přichází Luka Milivojević.
63'
Jordan Ayew má opět poraněnou hlavu. Těžko říct, zda je to jen důsledek incidentu z konce první půle, či se u něj objevilo něco nového.
62'
ze hřiště odchází Patrick Bamford, přichází Crysencio Summerville.
62'
Schlupp vyslal vpřed Zahu, na kterého hosté v první fázi úplně zapomněli. Pokus o technickou střelu ani trochu nevyšel, Meslier bude vykopávat.
61'
Kristensen zablokoval Zahu a sním celý rychlý protiútok, jenž vyplynul z ponechané výhody uprostřed hřiště. Brejk vznikal i na druhé straně, ale pokazila ho přihrávka Rodriga.
60'
Edouard si naskočil na Oliseho centr z pravého křídla. Ve vzduchu nebyl ve špatné pozici, ale stejně umístil hlavičkou nad břevno.
59'
Olise pravidelně větrá levý kraj hostující obrany. Nyní se od autové čáry posunul k rohu vápna a přízemní střelou vyzkoušel připravenost Mesliera.
58'
V návaznosti na rohový kop skončil míč v náruči Mesliera, který teatrálně přihrál pád v kontaktu se Schluppem. Rozhodčí to nijak neřešili.
57'
Jordan Ayew je po změně stran téměř u všeho! Teď mu obrana soupeře poskytla hodně místa v pokutovém území, avšak nebezpečně vyhlížející střelu mu obětavě zablokoval Kristensen. Dán tento úspěch intenzivně slaví s Meslierem.
56'
Bamford si zabíhal za obranu. Souboj se stoperem ho zpomalil a díky tomu byl na míči první vyběhnuvší Guaita.
55'
Struijk na levé lajně udržel přihrávku Adamse. U praporku byl zdvojen a nejspíše je velmi rád za zisk rohového kopu.
54'
Aaronson se ze hry úplně vytratil. Teď se připomněl tím, že se odkutálel vedle hřiště, aby zvýraznil faul Schluppa.
53'
Schlupp s chutí podpořil ofenzivu. Posunul se o dobrých padesát metrů, jenže Kristensen mu znepříjemnil centr natolik, že míč odletěl za bránu.
52'
Olise nakopával na Edouarda. S nadstandardními fyzickými proporcemi tohoto Francouze se zdárně popasovali Koch s Cooperem.
51'
Opět to modročervení zkoušeli přes levou stranu a Wilfrieda Zahu. Centrovaný míč s přehledem zastavil Liam Cooper.
50'
V oblasti před střídačkami není k hnutí. Přesvědčil se o tom Ayew, který tvrdě narazil do Struijka. Nizozemec mu schválně nastavil tělo a vyfasoval žlutou kartu.
49'
Perfektní přenesení na Zahu. Rychlonohý útočník měl levou stranu jen pro sebe a asi mohl vytěžit i víc, než jenom neškodnou střelu na bližší tyč.
48'
Olise neprošel po pravé čáře. První desítky sekund druhého poločasu se odehrávají v poklidném duchu.
47'
Ani jeden z trenérů neměnil hráčské složení. Pokračuje také Ayew, jehož čelo zdobí kromě obvazu pět stehů.
46'
Žluté karty: 2 – 0.
Leeds naskočil do zápasu ve vysokém tempu. Londýňané nestíhali a v desáté minutě už lovili míč ze sítě, když Aaronsonovu střelu do tyče dorazil sváteční střelec Pascal Struijk. Domácí se vzchopili díky kvalitně sehrané standardní situaci. Oliseho centr přemístil za Mesliera francouzský útočník Edouard. Až do zranění Ayewa se pokračovalo ve vysokém tempu, ovšem solidně fungující obrany žádné tutovky nedovolily.
45+5'
45+4'
Patrick Bamford se rozhodně nešetří. Opět se zapojil do presinku a přinutil Guehiho zahrát malou domů.
45+3'
Vicente Guaita si už poněkolikáté dával načas s distribucí míče. Narůstající tlak ovlivnil i směr výkopu, kterým chtěl nalézt Oliseho.
45+2'
Žádné drama u Guaity nenastalo. Podobné to bylo v protiútoku, protože si Edouard nepohlídal ofsajd.
45+1'
Ayew šel několikrát tvrdě do souboje. V případě zákroku na Rodriga už šlo o faul, takže na programu bude další standardka Leedsu.
44'
Nehrálo se přes pět minut. Tierney to určitě zohlední v nastavení. Nedlouho po odkopu Guaity se Ayew skutečně objevuje zpět v boji.
43'
Nejčernější scénář v podobě vynuceného střídání asi nenastane. Ayewovi byla zacelena tržná rána na čele a brzy by se měl vrátit do hry.
41'
Zkušený Ghaňan Jordan Ayew je na tom o dost hůře. Ještě se ani nepokusil zvednout. Kocha už vidíme postávat u postranní čáry.
40'
V domácím týmu je ošetřován Jordan Ayew. V bílém zůstává ležet německý stoper Robin Koch.
39'
V rozehrané standardce došlo ke srážce dvou hlav. Na trávník přiběhli lékaři obou týmů.
38'
Marc Guehi nestíhal Bamforda a raději ho zatáhl ho za dres, že mu ho málem roztrhl. Tierney okamžitě přispěchal se žlutou kartou.
37'
Ayew vypracoval rohový kop. Ujal se ho Olise, ale spoluhráči u vzdálenější tyče vyrovnávající gól nezopakovali.
35'
Olise si zprava naváděl míč na střed. Jeden dotek byl ale dlouhý a míč v domácím držení nezachránil ani Andersen. Dozadu se s ním vrátil Bamford.
34'
Ayew přebíral míč od Oliseho, jenže byl ihned obklíčen z jedné strany postranní čarou a z druhé Struijkem a Cooperem.
33'
Pas Ayewa na odskočeného Edouarda neprošel přes jedinou překážku. Odražený míč získal Olise, ovšem pokus o přihrávku do kapsy nasměroval do Meslierovy náruče.
32'
Harrison uvolnil na levém křídle aktivního Struijka. Nizozemcův centr letěl až k hranici vápna, kde ho Roca hlavou posunul na nohy stopera.
31'
Držení míče: 55 % – 45 %.
30'
Guaita si mimo vápno dával přednost se spoluhráči. Dramatická chvilka však byla mimo soutěž, po rezolutním odkopu byl dopísknut ofsajd.
29'
Harrison pár minut starý gólový centr Oliseho nenapodobil. Nabíhající hráče v bílém si domácí defenziva rozebrala o něco lépe.
28'
Cheick Doucouré nepěkně nakopl Rocu. Tierney mu druhou žlutou kartu neudělil, což nic nemění na vzniklé standardní situaci.
27'
Oliseho nemusí ztráta míče na vlastní polovině mrzet. Harrisonův nepovedený centr se snesl do rukavic Guaity.
26'
Hraniční situace byla posouzena ve prospěch útočící strany. Vyrovnávající hlavička Edouarda zůstane v platnosti!
25'
Radost na tribunách vystřídala nervozita. Video dopodrobna rozebírá možný ofsajd v době Oliseho centru.
24'
K realizaci nařízené standardky se postavil Michael Olise. Centrem zprava naservíroval míč ideálně do náběhu spoluhráčů na zadní tyč. ODSONNE EDOUARD hlavičkoval o zem a Meslier nenašel způsob k zachránění situace.
23'
Dvakrát během pěti sekund skončil na zemi Ayew. Snažení Struijka u Tierneyho prošlo, zatímco zákrok Coopera nikoliv.
22'
Brenden Aaronson vysunul za obranu Patricka Bamforda. Útočník Leedsu běžel sám, ale Guaita nedostatečně umístěnou střelu vyrazil.
21'
Doucouré znegoval zisk balonu uprostřed hřiště unáhlenou střelu z ohromné vzdálenosti. Šance na úspěch byla nulová.
20'
Andersenův nákop se snášel k Zahovi. Kristensen pozorně sledoval trajektorii míče a přesunul ho k Meslierovi.
19'
Vicente Guaita bezchybně vyrazil za centrem Harrisona.. Kolem sebe měl pouze Bamforda.
18'
Crystal Palace se zatím nemá o co opřít. Kvůli faulu Zahy na Aaronsona musí zpět do hlubokého bloku.
17'
Schlupp opravil nepřesnost mezi Zahou a Ezem. Podél levé lajny se posunul do pozice na centr, jenž sám o sobě za moc nestál.
16'
Zdvojený Harrison se nikam neposunul. Domácí rychle otáčeli hru dlouhým míčem, nicméně Edouard byl na hrotu ukázkově pokrytý.
15'
Koch zvedl prudký centr ze standardní situace vysoko do vzduchu, odkud si míč stáhl pětatřicetiletý gólman domácího celku.
14'
Cheick Doucouré atakoval Adamsovu nohu až po odehrání míče. Paul Tierney posoudil tohle dohrání jako žlutý přestupek.
14'
Po převzetí Adamsovy přihrávky napřáhl Bamford zpoza šestnáctky. Schlupp letící projektil ztečoval na roh, jenž neměl pro obranu Crystal Palace žádné fatálnější následky.
13'
Guaita zbytečně váhal s rozehrávkou. Balon doslova odevzdal Harrisonovi a měl porci štěstí, že toho Leeds nikterak nevyužil.
12'
Londýňanům zatím nic nefunguje. Neadresným nákopem z hloubi pole umožnili Meslierovi kopat od branky.
10'
Leeds právě vstřelil branku!
United vytěžili z povedeného úvodu vedoucí gól! Aaronson se v zahuštěném prostoru malými krůčky posunul do vápna. Trefil ze svého pohledu levou tyč, ale díky bezprostřední dorážce PASCALA STRUIJKA se přesto mohl jít radovat.
9'
Ayew vpravo dostihl dlouhatánský pas z obranné poloviny. Míč nechal Olisemu, jehož centr byl pro útočný trojzubec v pokutovém území nechytatelný.
8'
Struijkův aut předcházel Rodrigově posunutí z osy hřiště. Aaronson při zakončení ze střední vzdálenosti ztratil stabilitu a poslal míč vedle brány.
7'
Harrison klopýtl, ale míč jeho týmu se míč brzy vrátil. Do zámezí totiž utekl Ayewovi.
6'
I tento útok Leedsu skončil u Harrisona, který přetáhl centr z levé části pokutového území až za protější autovou čáru.
5'
Schlupp zavařil Guaitovi těžkou malou domů. Španělský gólman se zbavoval míče v nesnadné situaci, nicméně Harrison ho posléze nepředal zpátky do vápna Bamfordovi.
4'
Zcela evidentní ofsajd Bamforda. Autor 99 branek v anglických ligových soutěžích sám tušil, že jeho úprk na Guaitu nebude trvat dlouho.
3'
Odsonne Edouard byl u zrodu útočné akce. Přihrál doleva, kde míč utekl Zahovi a přepustil ho Kristensenovi.
2'
Po naplánovaném zakleknutí provedli úvodní výkop domácí, kteří nastupují v modročervených dresech. Leeds je v bílém.
1'

Crystal Palace FC: Guaita – J. Ward (C), Guehi, Andersen, Schlupp – Eze, C. Doucouré, Olise – Ayew, Edouard, Zaha.
Náhradníci: Johnstone – Mitchell, Tomkins, Riedewald, Milivojević, Hughes, Ebiowei, Mateta, J. Gordon.
Trenér: Patrick Vieira

Leeds United: Meslier – Kristensen, Koch, Cooper (C), Struijk – T. Adams, Roca – Aaronson, Rodrigo, Harrison – Bamford.
Náhradníci: Klaesson – Ayling, Llorente, Summerville, Gyabi, Klich, Gnonto, Gelhardt, S. Greenwood.
Trenér: Jesse Marsch

Rozhodčí: Tierney – Davies, Hatzidakis.
Vzájemné zápasy 2021/22

25.04.2022 Crystal Palace – Leeds 0:0
30.11.2021 Leeds – Crystal Palace 1:0.
Leeds United

Hosté zkraje sezony těžili z povedené přípravy. Za tři kola sebrali sedm bodů a vytvořili si náskok na zónu sestupu. K té se Leeds postupně přibližuje, protože od srpnové výrhy nad Chelsea ukořistil jen dva body za remízy s Evertonem a Aston Villou. Venkovní duely s Brightonem a Brentfordem přinesly neslavné porážky 0:1 a 2:5. V nedokončeném devátém kole jsou United třináctí. Jejich hlavní zbraní do ofenzivy je čtyřgólový Španěl Rodrigo. Jesse Marsch jinak postrádá vykartovaného Sinisterru a zraněné kvarteto Gray, Dallas, Hjelde a Forshaw.
Crystal Palace FC

Londýňané jsou první nad čarou sestupu s nicotným náskokem na poslední duo z Leicesteru a Nottinghamu. Oproti soupeřům ale disponují značnou výhodou, protože mají o jeden až dva zápasy k dobru. Crystal Palace okusilo pocit výhry jen jednou proti Aston Ville. Od té doby remizovalo s Brentfordem a Newcastlem, kdežto s Manchesterem City a Chelsea prohrálo 2:4 a 1:2. Jako jediný z celého týmu dal více než jeden gól Wilfried Zaha. Na kontě jich má čtyři, i když ten poslední se datuje ještě k měsíci srpnu. Kouč Vieira se musí obejít bez zraběných Butlanda, Clynea, Fergusona a McArthura.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu desátého kola anglické Premier League. Od patnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Crystal Palace a Leedsem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.