Premier League - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Crystal Palace : Tottenham - 4. ledna 2023   21:00

0:4
(0:0)
Tottenham
48' Kane  (Perišić) • 53' Kane  (Gil) • 68' Doherty   • 72' Son Hung-min
Crystal Palace
Guaita – Clyne, Andersen, Guehi, J. Ward (C) – C. Doucouré, Schlupp (61. Mateta) – Olise (74. Edouard), Eze (74. Hughes), Zaha – Ayew.
Johnstone – Ebiowei, Milivojević, Riedewald, C. Richards, Tomkins.
Oliver – Burt, Ledger
Selhurst Park, Londýn
Tottenham
Lloris (C) – Romero, Dier, Lenglet (86. B. Davies I) – Doherty (78. Emerson Royal), Skipp (66. P. Sarr), Höjbjerg, Perišić (86. H. White) – Gil (77. Sessegnon), Son Hung-min – Kane.
Forster – D. Sánchez, Spence, Tanganga.

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 9:3. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:8.
Je konec! Tottenham díky skvělému druhému poločasu ovládl duel na půdě Crystal Palace výsledkem 4:0. Největší šanci prvního poločasu ale měl domácí tým, když ve 28. minutě střílel z otočky Jordan Ayew, jehož ránu vychytal Hugo Lloris. Po změně stran však bleskově udeřil Harry Kane, který o pět minut později přidal druhý zásah. V 68. minutě po další rychlé akci pojistil vedení Matt Doherty a tečku za dnešním duelem napsal Son Hung-min.
90+4'
90+3'
V závěru nastavení se do vápna ještě podívali domácí, ale Mateta byl v pokutovém území sám proti přesile obránců Tottenhamu.
90+2'
Za centrem z pravé strany se ve vápně tlačil Ryan Sessegnon, ale v pádu nedokázal své zakončení usměrnit mezi tři tyče.
90'
Son zvolil překvapivou rozehrávku přímého kopu, kterou hledal Harryho Kanea. Druhý jmenovaný ale z ostrého úhlu nezakončil.
89'
Pierre-Emile Höjbjerg uklidnil hru Tottenhamu přihrávkou do zadních řad. Hostující celek se už nikam nežene a snaží se držet míč na kopačkách.
88'
Hughes se snažil placírkou sklepnout míč do pokutového území, kde měl rozběhnutého Zahu, ale přihrávka z jeho kopačky byla příliš prudká.
87'
Zaha si pohybem řekl o přihrávku za obranu, jenže obětavý obránce Tottenhamu se položil na zem a pobídku zablokoval.
86'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Harvey White,
ze hřiště odchází Clément Lenglet, přichází Ben Davies.
85'
Harry Kane ustál souboj ve vápně, otočil se kolem svého strážce, ale levačkou nedokázal nebezpečně zakončit. Skvělou práci tentokrát odvedl Andersen.
84'
Pape Matar Sarr našel dobrou přihrávkou Perišiče, který pohotově odcentroval. Na opačné straně velkého vápna kouzlil Emerson Royal, ale raději si pomohl přihrávkou do zadních řad.
83'
Jordan Ayew se nechal obráncem vytlačit až takřka na polovinu hrací plochy. Tottenham i přes vysoké vedení brání s obrovským nasazením.
82'
Wilfried Zaha se po přiklepnutí dostal do zakončení uvnitř pokutového území, ale jeho technický obstřel skvěle vykopl Hugo Lloris!
81'
Jordan Ayew se dostal do zakončení, ale Lloris byl pozorný a jeho projektil vytěsnil na rohový kop. Do vápna už míří hlavičkáři.
80'
Wilfried Zaha se z levé strany hnal do pokutového území, ale neustál souboj s Emersonem a poroučel se k zemi. Sudí nařídil odkop od branky Tottenhamu.
79'
Ward vyhrál hlavičkový souboj na levé straně a posunul míč do šestnáctky. Na jeho pobídku ale nikdo v červenomodrém dresu nedosáhl.
78'
ze hřiště odchází Matt Doherty, přichází Emerson Royal.
77'
ze hřiště odchází Bryan Gil, přichází Ryan Sessegnon.
77'
Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Bryan Gil).
77'
Jordan Ayew na pravé straně obešel Lengleta a poslal přihrávku na malé vápno. K jeho pobídce se ale nikdo v červenomodrém nedostal.
76'
Hughes napadal rozehrávku stoperů Tottenhamu, ale zadáci v bílém si bez problémů několikrát přihráli mezi sebou a udrželi míč.
74'
Střídání v týmu Crystal Palace FC:
ze hřiště odchází Michael Olise, přichází Odsonne Edouard,
ze hřiště odchází Eberechi Eze, přichází Will Hughes.
74'
Domácí fotbalisté se ihned po rozehrávce vydali vpřed, ale jejich pobídka směřující za obranu Tottenhamu neměla adresáta.
72'
Tottenham právě vstřelil branku! Druhý poločas se mění v jednoznačnou exhibici Tottenhamu! Po další bleskové akci se k přihrávce za obranu dostal SON HUNG-MIN, který ustál souboj a levačkou poslal skákavý míč k bližší tyči!
72'
Právě agilní Doherty dostal další přihrávku do vápna, jenže po nepovedeném zpracování hrudí netrefil míč podle svých představ.
71'
Doherty dostal přihrávku na pravou stranu a pod tlakem napadajícího Zahy si pomohl rozehrávkou na spoluhráče z defenzivy.
70'
Do konce duelu zbývá posledních dvacet minut a ve druhém poločase sledujeme jednoznačnou záležitost. Domácí obrana vůbec nestíhá.
68'
Tottenham právě vstřelil branku! Tottenham přidává třetí branku a rozhoduje o svém triumfu v dnešním duelu! Son zpětnou přihrávkou v pokutovém území našel MATT DOHERTYHO, který levačkou překonal domácího gólmana!
68'
Sám na domácí branku se hnal Son, jenže Vicente Guaita skvěle vyběhl a zakončení korejského záložníka vyrazil!
67'
Do dalšího zakončení se dostal Mateta, jenže musel hlavičkovat zády k brance a z těžké pozice. Jeho pokus tak skončil vysoko nad břevnem.
66'
ze hřiště odchází Oliver Skipp, přichází Pape Matar Sarr.
66'
Zaha se z levé strany hnal do pokutového území, jenže se mu pod nohy vrhl obránce, který míč špičkou kopačky posunul na rohový kop.
65'
Tottenham kombinuje na vlastní polovině. Hráči v bílém jsou zatím aktivní v přechodové fázi. Obrana Crystal Palace má po změně stran plno práce.
64'
Michael Olise se z pravé strany levačkou opřel do volného míče, nicméně technickým obstřelem těsně minul zadní tyč.
63'
Jean-Philippe Mateta se ihned po svém příchodu na trávník zapojil do ofenzivní snahy Crystal Palace, ale prudkou přihrávku už neudržel ve hře.
62'
Wilfried Zaha táhl akci domácích po levé straně, jenže po šikovném naznačení nedokázal přesně přihrát. Hosté mohli jít do protiútoku, ale Kane z úhlu nepřihrál přesně.
61'
ze hřiště odchází Jeff Schlupp, přichází Jean-Philippe Mateta.
61'
Žlutá karta pro tým Crystal Palace FC (Jeff Schlupp).
61'
Harry Kane se středem hrací plochy tlačil vpřed, jenže v klíčovou chvíli nechal míč za sebou a už jej nedokázal vybojovat zpátky.
60'
Je za námi hodina hry a Tottenham zatím bez větších problémů kráčí za prvním triumfem po světovém šampionátu. Velkou zásluhu na tom má dvougólový střelec Harry Kane.
59'
Cheick Doucouré ukázal obrovský přehled o hře při kombinaci na polovině Tottenhamu. Z pravé strany poté odcentroval Olise, ale trefil hlavu Romera.
58'
Zaha dostal přihrávku na levou stranu, kde k němu přistoupil Doherty a čistým způsobem soupeře odstavil. Crystal Palace bude pouze vhazovat.
57'
Joel Ward si na levé straně skvěle pomohl s napadajícím Dohertym, posunul si míč do prostoru a rozehrál na spoluhráče v červenomodrém.
56'
Domácí se dostali na polovinu Tottenhamu, ale jejich kombinace nabrala rychlý konec. Tottenham vybojoval míč na levé straně.
55'
Fanoušci Tottenhamu nyní vyvolávají jména Harryho Kanea. Útočník hostujícího celku ukazuje, že se s kritikou za neproměněnou penaltu ve čtvrtfinále světového šampionátu srovnal skvěle.
53'
Tottenham právě vstřelil branku! Tottenham přidává i druhou branku a potvrzuje fantastický vstup do druhého poločasu dnešního souboje! Gil poslal z pravé strany přihrávku do vápna, kde si míč převzal HARRY KANE a pohotově jej napálil ke vzdálenější tyči!
53'
Eric Dier si pod tlakem napadajícího Wilfrieda Zahy pomohl jen odkopem nad sebe. Následně mohl být rád, že mu Zaha pomohl faulem.
52'
Perišič se dostal vpřed po levém křídle a odcentroval do vápna. Jeho pobídku bez problémů odkopl mimo nebezpečné území Michael Olise.
51'
Hra je přerušena! Pierre-Emile Höjbjerg zůstává po tvrdém souboji ležet na trávníku a drží se za chodidlo.
50'
Početná skupina hostujících fanoušků je po úvodní brance Tottenhamu ve varu a hlasitým skandováním žene Tottenham vpřed.
48'
Tottenham právě vstřelil branku! Tottenham se hned v úvodu druhého poločasu dostává do vedení! Ivan Perišič dostal přihrávku na levou stranu do volného prostoru, odkud načechral míč na malé vápno a HARRY KANE hlavou otevřel skóre!
48'
Exekuce rohového kopu se ujal Michael Olise, který odcentroval ke vzdálenější tyči, nicméně tam si pro míč došel Hugo Lloris.
47'
Joel Ward se z hranice velkého vápna opřel do odraženého míče, ale jeho rána skončila blokem Erica Diera. Domácí mají k dobru rohový kop.
46'
Domácí celek obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Hned v úvodu druhé půle se vpřed hnal Ayew, ale Romero jeho ránu zablokoval.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali velmi bojovné utkání. Ani jeden z týmů si nedokázal vypracovat nějaký souvislý tlak. Největší šanci ale měl domácí tým, když ve 28. minutě střílel z otočky Jordan Ayew, jehož ránu vychytal Hugo Lloris.
45+2'
45'
Gil dostal přihrávku na pravou stranu, jenže si nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti. Rozehrávat bude domácí Crystal Palace.
44'
Tottenham i v závěru prvního poločasu nadále marně hledá recept na urputnou defenzivu Crystal Palace. Obraně vypomohl i Jordan Ayew.
43'
Hosté následně rozehráli autové vhazování, ale do hry poslali hned dva míče. I toto se stane v Premier League.
42'
Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Oliver Skipp).
42'
Son dostal přihrávku na levou stranu, jenže zastavil hru, jelikož si všiml zraněného hráče domácích.
41'
Jeff Schlupp rozehrál na levou stranu hrací plochy, kde měl spoluhráče v červenomodrém dresu, nicméně obrana Tottenhamu se dokázala srovnat.
40'
Eze upadl v souboji v pokutovém území, ale podle rozhodčího nešlo o nedovolený zákrok.
39'
Na opačné straně se ke střele z velké vzdálenosti unáhlil Son Hung-min, jenže jeho technický projektil skončil na tribuně za brankou domácího mužstva.
38'
Domácí celek měl k dispozici další rohový kop. Centr přiletěl na malé vápno, kde zakončil Andersen, ale míč přizvedl jen do rukavic Llorise.
37'
Eberechi Eze táhl akci domácího celku středem hrací plochy, rozehrál na levou stranu, ale i další pobídka skončila blokem hostující obrany.
36'
Hugo Lloris vyrazil na hranici šestnáctky a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Tottenham potřebuje chvíli podržet míč na kopačkách.
35'
Eberechi Eze natáhl ke střele zpoza velkého vápna, ale trefil jen pozorného Skippa. Tottenham v defenzivě hraje obětavě.
34'
Michael Olise to pro změnu zkusil individuálním průnikem, dostal se na hranici šestnáctky, ale jeho technický obstřel obránce srazil na roh.
33'
Domácí celek zahrával přímý kop. Michael Olise tentokrát dloubl centr do pokutového území, jenže tam ve vzdušném prostoru dominoval Eric Dier.
32'
Michael Olise dostal přihrávku na pravou stranu, odkud nebezpečně odcentroval na malé vápno, ale obrana Tottenhamu opět zasáhla.
31'
Domácí měli k dispozici rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, ale připravený Hugo Lloris jej vyboxoval ven ze šestnáctky.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme velký boj. Jedinou obrovskou šanci si dosud připravil domácí celek.
29'
Michael Olise poslal přihrávku na levou stranu, kde byl Jeff Schlupp, nicméně jeho pobídka směřující za obranu skončila u hráčů v bílém.
28'
Domácí měli obrovskou šanci! Po akci Wilfrieda Zahy dostal přihrávku na hranici šestnáctky Jordan Ayew, který z otočky prověřil Llorise!
27'
Zaha se dral za přihrávkou do pokutového území, jenže si v klíčovou chvíli všiml Ayewa, kterému adresoval hodně nepřesnou přihrávku.
26'
Harry Kane si v pokutovém území naskočil na centr z pravé strany, jenže hlavou míč uklidil jen daleko od svatyně domácího celku.
25'
Olise se zpoza velkého vápna opřel levačkou do odraženého míče, jenže střílel ze záklonu a poslal míč vysoko na tribunu za brankou.
24'
Domácí fotbalisté v posledních minutách zvýšili napadání na polovině Tottenhamu, čímž hostům komplikují rozehrávku.
23'
Michael Olise dostal přihrávku na pravou stranu a dloubl míč směrem do šestnáctky. Za jeho centrem se hnal Zaha, který ve výskoku minul.
22'
Son Hung-min se dostal do blízkosti velkého vápna, ale centrem do šestnáctky spoluhráče nenašel. Tottenham je ale častěji na míči.
21'
Skipp poslal nákop na pravou stranu, ale Doherty nedokázal obejít svého strážce. Crystal Palace zatím drží kompaktní blok.
20'
Jordan Ayew si výborně pokryl míč tělem na levé straně, ale Cristian Romero jej čistým způsobem dokázal odstavit.
19'
Perišič dostal přihrávku na levou stranu, otočil se a přihrál za obranu domácího celku. Na jeho pobídku ale obrana nedosáhla.
18'
Jeff Schlupp se výborně stáhl na vlastní polovinu a zastavil Hojbjergovu pobídku směřující na levou stranu. Domácí zatím hrají obětavě.
17'
Eric Dier diruguje rozehrávku Tottenhamu na polovině hřiště. V zadní řadě mají hosté dostatek prostoru, ale patnáct metrů před šestnáctkou mají domácí pevný blok.
16'
Perišič se hnal za nákopem za obranu, jenže si nepotykal se zpracováním a míč mu utekl k dobře postavenému obránci.
15'
Domácí zadáci zatím drží kompaktní blok a nedávají fotbalistům Tottenhamu moc prostoru. Většinu vysokých centrů navíc obrana Crystal Palace sbírá.
14'
Ivan Perišić se na levé straně skvěle zbavil soupeře a odcentroval na malé vápno. Po jeho centru ale nikdo v bílém nemohl zakončit.
13'
Nathaniel Clyne si ve středovém kruhu nechtěl komplikovat situaci při rozehrávce a poslal míč na levou stranu. Tam ale vystoupil skvěle hrající Doherty.
12'
Domácí sice na malou chvíli vybojovali míč, jenže napadající fotbalisté Tottenhamu je rychle dostali pod tlak a nenechali domácí rozehrát.
11'
Doherty poslal nákop na levou stranu, nicméně tam měl jen statického Harryho Kanea, který nedokázal zakončit.
10'
Za dalším nákopem za obranu Tottenhamu sprintoval Jordan Ayew, nicméně prudkou pobídku nemohl dohnat před pozorným Hugem Llorisem.
9'
Defenziva Tottenhamu kombinuje s míčem na kopačkách na vlastní polovině. Nikdo v červenomodrém dresu Crystal Palace soupeře neatakuje.
8'
Lenglet přenesl hru na pravé křídlo, kde byl Doherty, jenže jeho nadýchaná pobídka prolétla velkým vápnem bez jakékoliv teče.
7'
Nathaniel Clyne se na pravé straně hlásil o přihrávku do volného prostoru, ale obrana Tottenhamu mu nedala prostor k odcentrování.
6'
Do rozehrávky Tottenhamu se nyní musel zapojit také brankář Hugo Lloris. Jeho nákop skončil na pravé straně v moci obránců.
5'
Po rychlé kombinaci se hostující Tottenham dostal až do zakončení. Střelu měl na svědomí Skipp, ale jeho přízemní pokus skončil blokem obránce.
4'
Domácí celek zahrával přímý kop. Jeho exekuce se ujal Eze, nicméně jeho centr směřující na hranici velkého vápna nikoho v červenomodrém dresu nenašel.
3'
Poprvé v utkání se do ofenzivy vydal také domácí celek. Michael Olise uspěl v souboji na pravé straně, ale neprocedil míč na spoluhráče.
2'
Na nákop za obranu domácího celku si brousil zuby Harry Kane, ale gólman Vicente Guaita bez problémů vyrazil na hranici velkého vápna.
1'
Hostující Tottenham obstaral úvodní výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hosté už po světovém šampionátu potřebují nutně zvítězit.
1'
Oba týmy už nastupují na trávník. Tottenham bude hrát v bílém, zatímco domácí obléknou červenomodré dresy.

Crystal Palace FC: Guaita – Clyne, Andersen, Guehi, J. Ward (C) – C. Doucouré, Schlupp – Olise, Eze, Zaha – Ayew.
Náhradníci: Johnstone – Ebiowei, Edouard, Hughes, Mateta, Milivojević, Riedewald, C. Richards, Tomkins.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Romero, Dier, Lenglet – Doherty, Skipp, Höjbjerg, Perišić – Gil, Son Hung-min – Kane.
Náhradníci: Forster – B. Davies I, Emerson Royal, D. Sánchez, Sessegnon, P. Sarr, Spence, Tanganga, H. White.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Ledger.

Crystal Palace zatím prožívá takovou průměrnou sezónu. Londýnský celek má na kontě dvacet dva bodů ze šestnácti odehraných zápasů a zatím mu patří šestnáctá pozice. Střed tabulky je ale nesmírně vyrovnaný a každé vítězství může posunout domácí celek výše. Po světovém šampionátu Crystal Palace na úvod prohrál 0:3 s Fulhamem, ale porážku napravil triumfem 2:0 na hřišti Bournemouthu.
Tottenham Hotspur

Hostující Tottenham v letošním ročníku odehrál sedmnáct zápasů a vybojoval v nich třicet bodů. S tímto ziskem patří Tottenhamu pátá pozice. Na čtvrtý Manchester United ztrácí dva body. Celek z Manchesteru ale odehrál o utkání navíc. Po mistrovství Tottenham stále čeká na úvodní vítězství. V úvodním duelu remizoval 2:2 na hřišti Brentfordu a následně padl doma 0:2 s Aston Villou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.