Premier League - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : Everton - 1. května 2023   21:00

Leicester
22' Söyüncü (Faes) • 33' Vardy (Maddison)
2:2
(2:1)
Everton
15' Calvert-Lewin   • 54' Iwobi
Leicester
Iversen – Castagne, Faes, Söyüncü, Thomas (88. Kristiansen) – Soumaré, Ndidi (61. Daka) – Tielemans (C), Maddison, Barnes (88. Praet) – Vardy.
D. Ward – Amartey, Dewsbury-Hall, N. Mendy, Souttar, Tetê.
Oliver – Burt, Mainwaring
King Power Stadium, Leicester
Everton
Pickford – Coleman (C) (45+4. N. Patterson), Keane, Tarkowski, Mykolenko – Garner, Gueye, A. Doucouré – Iwobi, Calvert-Lewin, McNeil.
Begović – Coady, D. Gray, T. Davies, Mina, Maupay, Onana, Simms.

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 6:8. Střely mimo: 9:15. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 6:3. Fauly: 10:12.
Je za námi strhující bitva o záchranu, v níž si Leicester dělí body s Evertonem po remíze 2:2, když za domácí skórovali Söyüncü s Vardym, za Everton se prosadili z penalty Dominic Calvert-Lewin a jediný střelec druhého poločasu Alex Iwobi.

Utkání přineslo ohromné množství šancí na obou stranách, neboť oba celky jednoznačně chtěly vyhrát, remízou se ze sestupového pásma alespoň o skóre vymanil Leicester, ovšem vítězi dnešního zápasu jsou spíše soupeři těchto týmů v boji o záchranu, který bude ještě mimořádně dramatický, neboť mezi šestnáctým Leicesterem a devatenáctým Evertonem zůstává rozdíl jediného bodu.
90+4'
90+4'
McNeilův centr si pohlídal Daniel Iversen a fanoušci ještě ženou domácí tým dopředu, do konce ale chybí jen půlminuta.
90+3'
Garnerův centr dokázal Iversen i pod velkým tlakem vyboxovat.
90+2'
Patterson byl faulován při průniku podél postranní čáry, kromě standardní situace si vynutil i žlutou kartu pro Victora Kristiansena.
90+1'
Rozhodčí Oliver oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty a můžeme se těšit na drama, neboť oba týmy jednoznačně chtějí tento zápas vyhrát, remíza je pro oba málo.
90'
Standardní situace hostům vůbec nevyšla, McNeilův nákop do pokutového území doletěl až do zámezí.
89'
Idrissa Gueye byl zezadu podražen Maddisonem, tady o žluté kartě není nejmenší pochyb.
88'
Střídání v týmu Leicester City:
ze hřiště odchází Harvey Barnes, přichází Dennis Praet.
88'
ze hřiště odchází Luke Thomas, přichází Victor Kristiansen.
88'
Po rohovém kopu létal před domácí branku jeden centr za druhým, snaha Evertonu ale končí odpískaným útočným faulem.
86'
Další nápor hostů! Iwobiho střela byla odražena k Doucourému, jehož přízemní ránu levačkou dalším skvělým zákrokem vytáhl Daniel Iversen! Dánský brankář je jednou z hlavních hvězd tohoto zápasu!
85'
Po dlouhé době uvidíme střídání, do hry se chystá Dennis Praet. Oba trenéři zatím střídali shodně jen jednou.
85'
Dakova přihrávka za hostující obranu na rozběhnutého Vardyho mířila do naprosto jasného ofsajdu.
84'
Na McNeilův centr od rohového praporku si naskočil Michael Keane, v záklonu ale mířil nad branku.
84'
Alex Iwobi podnikl individuální průnik po útočné polovině, zakončil jej střelou sraženou na rohový kop.
82'
Michael Keane se i v nepřerušené hře vytahuje na hrot, teď se mu povedlo zachránit na hřišti příliš přetažený centr Garnera, hosté pak ale brzy o míč přišli.
81'
Rozeběhla se závěrečná desetiminutovka normální hrací doby a zajisté nás čeká obrovské drama, neboť oba celky mocně touží po důležitém vítězství a sledujeme skutečně skvělou podívanou.
80'
Jordan Pickford vyběhl až k postranní čáře, kde míč sice získal, ovšem brzy o něj přišel a Jamie Vardy dalekonosnou střelou z otočky netrefil takřka prázdnou branku!
79'
Harvey Barnes stále bojuje s finální fází, tentokrát mu po průniku po levé straně nevyšla přihrávka před branku.
77'
Na opačné straně se z protiútoku pokusil zahrozit Harvey Barnes, jeho pokus z ostrého úhlu ale mířil nad břevno.
77'
Po McNeilově přihrávce obrovsky zaváhal Söyüncü, jemuž se nepovedlo odkopnout míč, nasměroval jej za sebe a Iversen se musel plnou silou vrhnout dopředu, aby jej vyrazil před naprosto osamoceným Calvertem-Lewinem, jenž by byl v čisté gólovce!
75'
Po rohu se do vzduchu zavěsil Tarkowski, mezi dvěma soky ale mířil vysoko nad branku.
75'
Při takřka ojedinělé akci Evertonu v posledních minutách si Dwight McNeil připravil míč do dobré pozice na levačku, Castagne ale jeho střelu stačil srazit na rohový kop.
74'
Maddisonův lob do pokutového území si před Vardym znovu pohlídal Jordan Pickford.
73'
Na Barnesův centr z blízkosti rohového praporku si před branku nabíhal Jamie Vardy, před ním stačil zasáhnout Jordan Pickford.
71'
V posledních pěti minutách má Leicester 82% držení míče, i v těchto momentech je usazen na soupeřově polovině.
69'
Po Maddisonově rohu se míč odrazil k Barnesovi, jeho rána bez přípravy proletěla mnoho metrů vedle branky liverpoolského celku.
69'
Po Castagneho přihrávce byla Maddisonova střela sražena za brankovou čáru, Pickford už nestačil zachránit míč ve hřišti.
68'
James Maddison podnikl výborný individuální průnik po útočné polovině, pak jeho střelu stačil zablokovat jmenovec Tarkowski.
66'
Tielemansův dlouhý nákop na rozběhnutého Patsona Daku si pohlídal Vitalij Mykolenko.
65'
Do souhry Vardyho s Maddisonem se vložil Michael Keana a lobovanou přihrávku druhého jmenovaného nasměroval k brankáři Pickfordovi.
64'
McNeilova nepříliš povedená střela z dálky mířila přímo do středu branky, kde si jednoduchý zákrok připisuje Iversen.
63'
Po Mykolenkově pasu se neúspěšně tlačil do zakončení Dominic Calvert-Lewin, navíc mu je máván ofsajd.
62'
Po velmi ofenzivním střídání se Tielemans z křídla stáhne do středu zálohy, na pravém křídle by pak měl pokračovat Patson Daka.
61'
ze hřiště odchází Wilfred Ndidi, přichází Patson Daka.
61'
Míč se brzy vrátil k Maddisonovi, ten šikovnou kličkou obelstil Pattersona, ovšem ztratil stabilitu a o míč na boční hranici pokutového území přišel.
61'
Maddisonův centr k přední tyči si hosté pohlídali.
60'
Při dalším náporu Leicesteru byla dalekonosná střela Thomase sražena na rohový kop.
59'
Ohromná možnost domácích! Maddisonův přetažený centr vracel před branku Harvey Barnes, Jamie Vardy pak už hlavou překonal Pickforda, toho ale na brankové čáře zastoupil James Tarkowski!
58'
Nepovedený odkop Pickforda doletěl daleko do autu, což domácí příznivci hlasitě ocenili.
57'
Další útočná snaha Evertonu, Garner posunul míč do pokutového území na Gueyeho, ten ale byl přistižen v postavení mimo hru, čehož si sám byl jasně vědom a přestal hrát.
56'
Gueye ve středu hřiště vložil nohu do cesty Maddisonovi a také si prohlíží žlutou kartu.
54'
Everton právě vstřelil branku! Podruhé máme vyrovnáno! McNeilův centr Wout Faes hlavou jen prodloužil za sebe, kde si Luke Thomas vůbec nevšímal ALEXE IWOBIHO, jenž pohotovou ránou pokořil Iversena!
53'
Luke Thomas si prohlíží žlutou kartu za podražení Idrissy Gueyeho.
53'
Dominic Calvert-Lewin si v pokutovém území Leicesteru našel přihrávku Iwbiho a pálil k bližší tyči, kde Iversen dalším výborným zákrokem jeho ránu vykopl!
52'
Turecký stoper Leicesteru se pak brzy vrátil na trávník.
51'
Söyüncü už je na nohou a odchází na pokračování ošetření za postranní čáru.
50'
Jordan Pickford převzal od Colemana kapitánskou pásku, teď je hostující brankář v diskuzi s Michaelem Oliverem.
49'
Söyüncü se ve středu hřiště srazil se spoluhráčem Ndidim a zůstává ležet na trávníku s bolestivým šrámem.
49'
Dalekonosná střela Ndidiho byla zablokována, už se hraje ve středu hřiště.
48'
Timothy Castagne hledal dlouhým pasem před brankou nabíhajícího Jamieho Vardyho, tomu ale nevyšel krok a na míč nedosáhl!
46'
Po přestávce se pokračuje bez dalších změn v sestavách, tou dosud jedinou zůstává stažení zraněného Colemana a nahrazení Nathanem Pattersonem.
46'
Po nesmírně dramatickém prvním poločase půjdou oba celky do šatny v nepohodě, neboť Everton prohrává 1:2 a přišel o zraněného kapitána Colemana, Leicester pak v samém závěru dlouhého nastavení pohrdl zlatou možností na odskočení ve skóre o dvě branky, když James Maddison zahodil pokutový kop.

I přes tří vstřelené branky, kdy na penaltovou trefu Calverta-Lewina domácí odpověděli díky zásahům Söyüncüho a Vardyho, jsme viděli obrovské promarněné možnosti na obou stranách a branek v atraktivním a velmi důležitém poločase mělo padnout mnohem víc.
45+9'
45+9'
James Maddison kopl penaltu přímo do středu branky, kde si na jeho ránu Jordan Pickford počíhal a vyrazil ji do bezpečného prostoru!
45+7'
Centr Harveyho Barnese Michael Keane naprosto jednoznačně zablokoval rukou, kterou měl daleko od těla a rozhodčí Oliver okamžitě nařizuje pokutový kop pro Lišky!
45+7'
Penalta pro Leicester!
45+6'
Na střelecké pokusy to aktuálně je 5:14, domácí ale jsou kromě efektivity také přesnější, neboť i přes výraznou převahu Evertonu na celkové střely to na pokusy přímo na branku je 4:4.
45+5'
Youri Tielemans střílenou přihrváku hledal před brankou nabíhajícího Jamieho Vardyho, před ním stačil odkopnout míč Tarkowski.
45+4'
Střídání v týmu Everton FC:
ze hřiště odchází Séamus Coleman, přichází Nathan Patterson.
45+4'
Za velkého potlesku obecenstva už je Coleman odnášen na nosítkách.
45+3'
Ošetření Seamuse Colemana stále probíhá, Nathan Patterson už je v dresu připraven u postranní čáry. Vzhledem k chybějícím televizním záběrům na hostujícího kapitána se zranění zdá být skutečně velmi vážné.
45+1'
Rozhodčí Oliver k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává tři nastavené, možná jich ale bude více vzhledem k probíhajícímu ošetření Seamuse Colemana.
45'
V akci už jsou i nosítka, Coleman takřka s jistotou nebude moci pokračovat a do hry se pomalu připravuje Nathan Patterson.
44'
Boubacar Soumaré dostává žlutou kartu za faul na Colemana.
44'
Na trávníku je ve velmi bolestivé pozici ošetřován Seamus Coleman.
43'
Domácí mohli tato zaváhání okamžitě potrestat! Jamie Vardy se vydal do dalšího brejku, v pokutovém území slalomovými kličkami udolal Michaela Keana, pak jeho oblouček končí na břevně!
43'
To je neuvěřitelné, co teď hosté zahazují! McNeilovu přihrávku tečoval Faes jen před vlastní branku, kde Calvert-Lewin zblízka neuvěřitelně nepřekonal Iversena!
42'
Obrovská možnost hostů! Po skvělé rychlé kombinaci ji Coleman připravil McNeila, ten ale prudkou ránou jen trefil brankáře Iversena, dorážející Doucouré pak mířil vysoko nad branku!
41'
Iwobiho přetažený míč letěl do území nikoho, Iversen s Castagnem si situaci pohlídali.
40'
Leicester vhazoval míč hluboko na útočné polovině, míč ale dlouho neuidržel.
38'
Garnerův střílený centr do pokutového území Iwobi v náběhu spíše jen odrazil daleko vedle domácí branky.
37'
Seamus Coleman si obhodil Thomase, ten hostujícího kapitána fauloval a následovat bude standardní situace pro Everton.
37'
S dlouhým nákopem do pokutového území si Daniel Iversen poradil a může rozehrát na své spoluhráče.
35'
Everton pokračuje v množství rohových kopů, tím šestým McNeil hledal u vzdálenější tyče Calverta-Lewina, ten se do zakončení nedostal.
33'
Leicester právě vstřelil branku! Leicester už během prvního poločasu otáčí vývoj tohoto zápasu! James Maddison parádní kolmicí vysunul do úniku JAMIEHO VARDYHO, ten s přehledem obešel Jordana Pickforda a zakončil do prázdné branky!
32'
James Maddison se uvolnil u levé postranní čáry, pak se z od rohu pokutového území pokusil ohrozit Pickforda, mířil ale přímo do jeho náruče.
31'
Leicester drží míč na své polovině, zatím ale má potíže přejít střed hřiště.
29'
Z těžké pozice se pokusil vystřelit Dwight McNeil, levačkou z otočky ale pálil nad břevno.
27'
Alex Iwobi se šikovným lobem z dálky pokusil zaskočit Iversena, ten ale měl situaci pod kontrolou, míč navíc doletěl na horní síť jeho branky.
26'
Už v zárodku je zastavena útočná snaha Leicesteru ofsajdem Jamieho Vardyho, Pickford vyběhl k rozehrávce až do středu hřiště.
24'
McNeilův centr od praporku jednoduše stáhl do svých rukavic Daniel Iversen.
24'
Everton pokračuje ve sbírce rohových kopů, Dwight McNeil se chystá už na pátý hostující.
22'
Leicester právě vstřelil branku! Vyrovnáno! Po standardní situaci vrátil odražený míč do pokutového území Harvey Barnes, Faes jej hlavou posunul k CAGLARU SÖYÜNCÜMU, jenž v pádu překonal Jordana Pickforda!
21'
Po faulu McNeila na Tielemanse bude následovat standardní situace pro Leicester.
21'
Castagne u pravé postranní čáry centroval z těžké pozice, jeho vysoký centr nenašel naskakujícího Vardyho.
19'
Everton zahrával svůj již čtvrtý rohový kop, na přetažený centr McNeila si naskočil Tarkowski, ovšem nedokázal nasměrovat míč na branku.
18'
Další centr Seamuse Colemana byl sražen za postranní čáru.
17'
Everton se znovu nastěhoval na útočnou polovinu, po odrazu míče do zámezí může vhazovat Seamus Coleman.
15'
Everton právě vstřelil branku! Míč si na penaltový bod postavil DOMINIC CALVERT-LEWIN a nekompromisní ranou do středu pod břevno bezpečně překonal Daniela Iversena, jenž marně spadl na pravou stranu!
14'
Po skvělém obloučku Colemana do pokutového území si míč zpracoval Dominic Calvert-Lewin, jehož srazil k zemi Castagne a zkušený arbitr bez váhání odpískal penaltu!
14'
Penalta pro Everton!
13'
Jamie Vardy z levého křídla našel na hranici pokutového území Maddisona, ten si míč poněkud komplikovaně zpracovával, pak si s jeho střelou poradil Jordan Pickford.
12'
Po faulu na Maddisona budou domácí rozehrávat ve středu hřiště.
12'
Na střelecké pokusy to v úvodu zápasu už je 0:5, na bránu 0:1. To byla Iwobiho rána, kterou famózním zákrokem vyrazil Daniel Iversen.
11'
Po dlouhém nákopu domácích k pokutovému území zůstal vepředu Michael Keane, jenž si míč zpracoval, ovšem jeho pokus levačkou byl zablokován.
9'
Po třetím rohu Evertonu vznikl před Iversenem obrovský závar, do zakončení se ale hosté nedostali.
8'
První tutovka zápasu! Abdoulaye Doucoré ji připravil pro Alexe Iwobiho, ten střílel do vzdálenějšího horního rohu, Iversen ale vytáhl naprosto bravurní zákrok a vyrazil míč nad břevno!
7'
Everton zahrával hned dva rohy v rychlém sledu, po tom druhém střílel zpoza pokutového území Idrissa Gueye, ovšem vysoko nad branku.
6'
Seamus Coleman si od postranní čáry navedl míč k hranici pokutového území, pak je jeho střela levačkou sražena na rohový kop.
4'
Jamie Vardy dostal dlouhý pas za obranu Evertonu, byl mu ale máván vcelku viditelný ofsajd.
3'
Po souhře s Barnesem byl zablokován centr Soumarého, domácí se marně dožadovali údajné ruky, vše bylo v pořádku.
2'
Jamesi Garnerovi nevyšel průnik do pokutového území, hosté pak ještě zůstali u odraženého míče, jejich snahu ale přerušil faul právě Jamese Garnera na Soumarého.
1'
Harvey Barnes se snažil vysunout Vardyho do pokutového území, přihrávka ale byla příliš dlouhá.
1'
Úvodního výkopu se ujal Leicester a je rozehráno!
1'
Oba celky vyznávají modrou barvu, hosté z Everton tak dnes museli obléct růžovou sadu.
Trojice rozhodčích v čele s Michaelem Oliverem přivedla fotbalisty na trávník, utkání bude brzy zahájeno.

Leicester City: Iversen – Castagne, Faes, Söyüncü, Thomas – Soumaré, Ndidi – Tielemans (C), Maddison, Barnes – Vardy.
Náhradníci: D. Ward – Kristiansen, Amartey, Dewsbury-Hall, Daka, N. Mendy, Praet, Souttar, Tetê.
Trenér: Dean Smith

Everton FC: Pickford – Coleman (C), Keane, Tarkowski, Mykolenko – Garner, Gueye, A. Doucouré – Iwobi, Calvert-Lewin, McNeil.
Náhradníci: Begović – Coady, D. Gray, T. Davies, N. Patterson, Mina, Maupay, Onana, Simms.
Trenér: Sean Dyche

Rozhodčí: Oliver – Burt, Mainwaring.
Everton FC

Zatímco Leicester se v posledních dnech prezentuje zlepšenou formou, tak u Evertonu je to stále velká bída. Z posledních šesti kol získal jen tři body za remízy a tabulkou už se propadl na předposlední místo se ziskem 28 bodů z 33 kol. Toffees nezvládli poslední dva domácí zápasy, kdy prohráli s Fulhamem 1:3 a Newcastlem 1:4, na hřištích soupeřů pak naposledy vyhráli 1. října v Southamptonu. Momentálně Everton ztrácí bod na svého dnešního soupeře a dva body na zmíněné duo Nottingham – Leeds.

Po třízápasové vynucené absenci zaviněné zraněním stehna by se do sestavy mohl vrátit kapitán Seamus Coleman, jeho náhradám na postu pravého beka se totiž vůbec nedařilo. Mason Holgate byl vyloučen při bezbrankové remíze na Crystal Palace, Ben Godfrey pak chyboval u branek Newcastlu v posledním kole.
Leicester City

Fotbalisté Leicesteru mají za sebou bídné období dvou měsíců od poloviny února, kdy během devíti ligových zápasů uhráli jediný bod za remízu v Brentfordu. V posledních dvou utkáních už ale zvládli uhrát důležité čtyři body, když na výhru 2:1 nad Wolves navázali remízou 1:1 v dalším klíčovém záchranářském duelu v Leedsu, tu zařídil střídající Jamie Vardy.

V tabulce jsou Lišky momentálně na 18. místě se ztrátou jediného bodu na Leeds i Nottingham, přičemž disponují výrazně lepším brankovým rozdílem oproti oběma těmto celkům a jakýkoliv bodový zisk z dnešního zápasu je čtyři kola před koncem sezóny posune na šestnáctou pozici.

Při vyrovnávající brance v Leedsu utrpěl svalové zranění Kelechi Iheanacho a letošní sezóna pro něj zřejmě skončila, což by mohlo otevřít cestu do základní sestavy Jamiemu Vardymu.

Blízko návratu po zranění je dvojice obránců Jonny Evans a Ricardo Pereira, dnešní zápas ale pro ně je zřejmě ještě příliš brzy. Další zranění obránci Jannik Vestergaard a James Justin jsou stále mimo hru, naopak Ryan Bertrand už se nedávno představil v zápase juniorky a mohl by se objevit v zápasové nominaci.
Hezký večer při sledování přenosu mimořádně důležitého souboje o udržení v Premier League,34.kolo se dohraje na King Power Stadium v Leicesteru, kde si to domácí tým rozdá s Evertonem o posun z pásma sestupu, nad nějž se dostane vítěz tohoto zápasu a v případě remízy domácí Leicester.

Ten zvládl lépe i první letošní vzájemný zápas, v liverpoolském Goodison Parku zvítězil 2:0 díky brankám Youriho Tielemanse a Harveyho Barnese, shodou okolností i tehdy mu to pomohlo z pásma sestupu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.