Premier League - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Arsenal - 26. dubna 2023   21:00

Manchester City
7' De Bruyne (Haaland) • 45+1' Stones (De Bruyne) • 54' De Bruyne (Haaland) • 90+5' Haaland (Foden)
4:1
(2:0)
Arsenal
86' Holding  (Trossard)
Ederson – Walker, Dias, Akanji – Stones – Gündoğan (C) (72. Mahriz), Rodri, De Bruyne (80. Álvarez) – Grealish (87. Foden), Haaland, B. Silva.
Ortega – Laporte, R. Lewis, Ka. Phillips, Gómez, Palmer.
Oliver – Burt, Bennett
Etihad Stadium, Manchester
Arsenal
Ramsdale – Zinčenko, Magalhães, Holding, B. White – Xhaka (60. Jorginho), Partey, Ødegaard (C) (71. Smith-Rowe) – Martinelli (60. Trossard), Jesus (80. Nketiah), Saka (80. Nelson).
Turner – Kiwior, Tierney, Vieira.

Manchester City zvládl šlágr s Arsenalem a znovu se přiblížil k zisku dalšího mistrovského titulu. Svěřenci trenéra Guardioly byli od začátku jasně lepší a především v prvním poločase hráli vynikající fotbal. Už v 7. minutě se trefil Kevin De Bruyne, na jehož trefu těsně před pauzou navázal John Stones. Právě Kevin De Bruyne skóroval také na začátku druhého poločasu a prakticky už bylo rozhodnuto. V závěru sice ještě snížil stoper Rob Holding, ale v poslední minutě nastaveného času zařídil domácím výhru 4:1 skvěle hrající Erling Haaland. Manchester City tedy stáhl ztrátu na Arsenal na dva body, k tomu má navíc dva duely k dobru.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:13.
90+6'
90+5'
Manchester City právě vstřelil branku!
ERLING HAALAND se přece jen v dnešním utkání dočkal a Manchester City tento zápas vyhraje 4:1. Phil Foden rychle postrčil míč na norského střelce, jehož rána levačkou k tyči byla nechytatelná. 4:1. Asistence: Phil Foden.
90+4'
Bernardo Silva se teď velice rychle vrátil na vlastní polovinu a možné nebezpečí bez potíží zažehnal.
90+3'
Eddie Nketiah ještě chtěl něco vymyslet na levém křídle, k zakončení se však nedostal.
90+3'
Julián Álvarez se rychlou přihrávkou snažil najít Fodena, který ale na pobídku nedosáhl. Odkopávat bude Aaron Ramsdale.
90+2'
Domácí už kontrolují závěr tohoto klání. Závěrečný tlak k vidění nebude, poněvadž míč drží celek v modrých dresech.
89'
Manuel Akanji opět velice dobře dostoupil pokus o rychlou přihrávku hostujícího celku. Následně Thomas Partey fauloval Erlinga Haalanda.
88'
Žlutá karta pro tým Manchester City (Rodri).
87'
Střídání v týmu Manchester City:
ze hřiště odchází Jack Grealish, přichází Phil Foden.
86'
Arsenal právě vstřelil branku!
Hned po rohovém kopu sice hosté neskórovali, ale z následné akce už ano. Leandro Trossard pronikl do šestnáctky a pak vybídl ROBA HOLDINGA, jenž se prezentoval velice přesnou střelou k tyči. Že by z toho ještě bylo drama? 3:1. Asistence: Leandro Trossard.
86'
Arsenal získal teprve druhý rohový kop v tomto utkání. K míči už míří Leandro Trossard.
85'
Další rozehrávka Manchesteru City šla přes brankáře Edersona, který ale musel pracovat rychle, poněvadž hosté napadali vysoko.
84'
Eddie Nketiah teď celkem pohotově vyslal před bránu střílený centr, který ale jeho spoluhráči nezasáhli, takže Ederson stále drží čisté konto.
83'
Začala probíhat už 83. minuta tohoto duelu. Arsenal kombinuje, ale schází tomu pohyb a často i přesnost. Už delší dobu jsme neviděli žádnou gólovou šanci.
82'
Erling Haaland vyhrál hlavičkový souboj směrem za sebe, ale čerstvý Julián Álvarez měl k míči hodně daleko. Obránci Arsenalu zapracovali a raději přihráli brankáři Aaronu Ramsdaleovi.
80'
Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Reiss Nelson,
ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Eddie Nketiah.
80'
ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Julián Álvarez.
80'
K míči se postavil Bukayo Saka, jehož rána zaplavala zhruba metr nad břevno. Tato příležitost tedy gólem nekončí.
79'
Rozhodčí zastavil hru, poněvadž Rodri zahrál při přihrávce Saky rukou. Londýňané budou kopat po brance domácích z dvaceti metrů.
78'
Jack Grealish vysunul Manuela Akanjiho, který okamžitě chtěl přihrávat na penaltový puntík, ale Arsenal to směrem dozadu zvládl na jedničku.
77'
Ben White teď zbytečně chyboval, neboť poslal míč do zámezí. Citizens tedy budou mít výhodu autového vhazování.
76'
Žlutá karta pro tým Arsenal FC (Thomas Partey).
75'
Žlutá karta pro tým Manchester City (Jack Grealish).
75'
Viděli jsme opět lehkou strkanici, po které hlavní sudí pravděpodobně rozdá karetní tresty.
74'
Jack Grealish byl faulován, takže píšťalka rozhodčího Olivera se opět ozvala. Manchester City bude rozehrávat z vlastní poloviny.
73'
Manuel Akanji toto utkání zvládá s velkým přehledem. Opět precizně zapracoval a následně míč odkopl dostatečně daleko.
72'
Thomas Partey se kopačkou nechtěně otřel o hlavu ležícího Johna Stonese. Nepříjemný moment pro střelce druhé dnešní branky Citizens.
72'
ze hřiště odchází İlkay Gündoğan, přichází Rijád Mahriz.
71'
ze hřiště odchází Martin Ødegaard, přichází Emile Smith-Rowe.
71'
Leandro Trossard vyslal zajímavý centr do pokutového území, ale před Sakou dokázal hlavou zasáhnout Manuel Akanji.
70'
Emile Smith-Rowe se už připravuje za postranní čárou. Za pár chvil zřejmě vstoupí na trávník právě on.
69'
Rodri si vzal na sebe až příliš velké sousto. Hosté jej obrali o míč, jenže možnost přečíslení nevyužili. Nyní už kombinují okolo půlící čáry.
68'
Před sebou máme ještě čtvrtinu utkání, ale teď se zdá, že utkání se už jen dohrává. Ani běžecky to v uplynulých deseti minutách nebylo zrovna náročné.
67'
Střídání zatím Arsenalu po ofenzivní stránce příliš nepomohlo. Jorginho ani Leandro Trossard příliš vidět nejsou.
66'
Rob Holding poslal na trávník Jacka Grealishe velice důrazně. Toto samozřejmě nemohlo uniknout pozornosti rozhodčího Olivera.
65'
Gabriel Magalhães zaváhal, a proto směrem dopředu zamířili fotbalisté City. Jack Grealish posunul na İlkaye Gündoğana, ale zkušený Němec pálil velice nepřesně.
64'
Také Gabriel Jesus to zkoušel individuálně, ale dobrou defenzivní práci odvedl domácí středopolař Rodri.
63'
Londýnský celek si teď přihrává na vlastní polovině, ale je vidět, že nemá protihru. Tento zápas je pravděpodobně rozhodnut.
62'
Martin Ødegaard rozběhl Saku, který se vpřed snažil probít mezi třemi hráči, což se mu celkem pochopitelně nepovedlo. Kvalita domácích je totiž naprosto zřejmá.
61'
Bukayo Saka dnes neprožívá ideální zápas. Snažil se obejít Manuela Akanjiho, ale ten byl dostatečně důrazný a navíc zapracoval čistým způsobem.
60'
ze hřiště odchází Gabriel Martinelli, přichází Leandro Trossard,
ze hřiště odchází Granit Xhaka, přichází Jorginho.
58'
Následný rohový kop rozehrál Saka. Mezitím ale hosté faulovali, takže míče se už opět ujímají domácí.
57'
Ve vápně Citizens byl velký zmatek. Domácí balón neodehráli, přičemž Arsenal se dostal do několika zakončení, které ale byly zablokované. Nakonec pálil Thomas Partey, jehož pokus byl sražen nad bránu.
57'
John Stones nedovoleně zastavil rozběhnutého Jesuse. Arsenal bude mít výhodu standardní situace.
56'
Stadionem v Manchesteru obíhá mexická vlna. Fanoušci si vedení svého celku vychutnávají, možná tak jednostrannou partii sami nečekali.
54'
Ale o pár sekund později přece jen na řadu přišel třetí úder! Martin Ødegaard vůbec nezvládl zpětnou přihrávku a míče se tedy ujal KEVIN DE BRUYNE. Ten si balón vyměnil s Erlingem Haalandem a pak velice chytře zakončil. 3:0. Asistence: Erling Haaland.
53'
Erling Haaland je zatím smolařem zápasu! Norský kanonýr pádil sám na branku Arsenalu, ale Aaron Ramsdale vyběhl, zmenšil střelecký úhel a fantasticky zasáhl. Mohlo to být o tři góly.
52'
Granit Xhaka vysunul na levé straně Zinčenka, který ale nepřešel okolo velice důrazného Walkera, jenž hraje perfektní utkání.
51'
Ederson si přebral hrací předmět a se svou rozehrávkou rozhodně nikam nespěchá.
50'
Tempo hry zatím ve druhém dějství není příliš závratné. Manchester kontroluje své vedení a soupeři balón nechce moc půjčit.
49'
Olexandr Zinčenko dokázal zablokovat akci Silvy. Většina hráčů se stěhuje do vápna Arsenalu, domácí totiž budou rozehrávat od rohového praporku.
48'
První střela na bránu v podání Arsenalu! Bukayo Saka založil akci na pravé straně. Poté se k míči dostal Granit Xhaka, jehož pokus placírkou mířil do středu brankového prostoru.
46'
Ben White se ujímá rozehrání autového vhazování. Domácí na začátku poločasu nepřesně přihráli do strany.
46'
Ve šlágru sezony zatím Manchester City nad Arsenalem vede o dvě branky. Od úvodu jsou domácí jasně lepší a svou převahu podtrhli také gólově. Už v 7. minutě se zaskvěl krásnou akcí Kevin De Bruyne. Belgický záložník měl prsty také na druhém gólu, který padl v nastaveném čase. Vstřelil jej John Stones. Arsenal bude muset zlepšit svou hru opravdu ve všech směrech, pokud chce na Etihad Stadium bodovat.
45+5'
45+5'
Žlutá karta pro tým Manchester City (Rúben Dias).
45+3'
Původně se nastavovaly dvě minuty, ale kvůli kontrole VARu se úvodní dějství ještě protáhne. Nyní jsme viděli menší strkanici u rohového praporku.
45+1'
Na konci první půle domácí po zásluze odskakují do dvoubrankového vedení. Kevin De Bruyne parádně načechral míč na hlavu JOHNA STONESE, který zamířil přesně. Praporek pomezního sudího šel nahoru, ale VAR odhalil, že se jednalo o regulérní gól. 2:0. Asistence: Kevin De Bruyne.
45'
Thomas Partey fauloval zhruba třicet metrů před bránou Arsenalu. Uvidíme, jestli se těsně před pauzou povede domácím využít standardní situaci.
43'
Bukayo Saka vyslal centr, pro který si doběhl brankář Ederson. Brazilec vyboxoval balón co nejdále od své svatyně.
42'
Martin Ødegaard přihrál na levou stranu, kde měl celkem hodně prostoru Olexandr Zinčenko. Ukrajinský krajní obránce centroval, avšak domácí to zvládli. Arsenal bude zahrávat rohový kop.
41'
Aaron Ramsdale je opět hrdinou svého celku! Po akci na levém křídle přišla přihrávka na malé vápno, kde stál nikým nekrytý Erling Haaland. Jeho rána levačkou z prvního doteku ale skončila na brankáři.
39'
Už pokračujeme ve hře. Citizens rozjeli další rychlou akci. Už se zdálo, že se k zakončení protlačí Jack Grealish, avšak čistým způsobem byl zastaven.
38'
Erling Haaland se rozbíhal dopředu, ale v tu chvíli zrovna zasáhl Thomase Parteyho. Michael Oliver tak přerušil hru a poskytne čas na ošetření.
36'
Další bleskurychlá akce domácích! Parádní kombinaci na jeden dotek vystřídala rána Erlinga Haalanda, která o pár čísel minula cíl.
35'
Snad první větší šance hostů! Martin Ødegaard posunul míč proti noze Thomase Parteyho, který vystřelil z první. Ghanský středopolař ale zhruba o metr netrefil branku.
35'
Do konce prvního poločasu chybí zhruba deset minut. Je třeba zmínit, že zatím jsou domácí jasně lepším týmem. Arsenal může být rád, že neprohrává o více branek.
33'
Gabriel Jesus chtěl něco kloudného vymyslet na levé straně útočné poloviny. Domácí jsou ale v těchto situacích v přesile, hrají v obrovské pohodě.
32'
Erling Haaland se dostal k další střele, tentokrát ze strany levé. Jeho pumelici dokázal vyrazit pozorný Aaron Ramsdale, který je zatím v obrovské permanenci.
31'
Kyle Walker si chtěl na pravém křídle obhodit Gabriela Martinelliho, což se mu nepovedlo. Anglický zadák si nedokázal vynutit faul, což se fanouškům pochopitelně nelíbí.
29'
Manchester City si je moc dobře vědom své převahy. Jakmile získal míč, nikam nespěchal a opět si pomohl s Edersonem.
28'
Erling Haaland předvedl další parádní akci. Prošel mezi dvěma obránci a rázem se objevil v gólové šanci. Zaskvěl se však Aaron Ramsdale, jenž svůj celek před brankou norského kanonýra zachránil.
28'
Kevin De Bruyne vyslal centr, na který se snažil dostat İlkay Gündoğan. Přesnější ale byli hráči v červených dresech.
26'
Kevin De Bruyne se znovu hnal do otevřené obrany. Se dvěma beky Arsenalu si poradil, položil si je na zem, ale zakončení belgické hvězdy nakonec přece jen zastavil Ben White.
25'
Arsenal kombinoval poblíž vápna, jenže pak přišla ztráta a hned po ní faul Gabriela Martinelliho. Píšťalka rozhodčího Olivera se opět ozvala.
25'
Granit Xhaka si naběhl na levou stranu, ale prostor k přihrávce ani k centru neměl. Proto musel zvolit nahrávku na obránce.
24'
Gabriel Magalhães se dostal k zakončení hlavou. Bránu Manchesteru City ale podstatně minul.
23'
Viděli jsme mírnou potyčku v pokutovém území domácích těsně před rozehráním standardní situace v podání Arsenalu. Na zemi skončil Erling Haaland, ale pád určitě trošku přihrál.
22'
Stoper Arsenalu si tentokrát poradil v souboji poblíž pokutového území. Domácí ale opětovně získali míč a k zakončení se dostal Bernardo Silva, jehož nepříliš důrazná rána skončila v rukavicích Aarona Ramsdalea.
20'
Kevin De Bruyne se snažil jeslemi přejít okolo Roba Holdinga, který si pomohl nedovoleným zákrokem. Domácí celek rozehraje z půlky hřiště.
20'
Od desáté minuty se nám tempo hry mírně uklidnilo. Manchester City se snaží co nejvíce držet balón.
18'
Gabriel Jesus sice vyhrál hlavičkový souboj, ale míč neprodloužil na Saku. Pro balón si tedy mohl dojít pozorný Ederson.
18'
Na začátku 18. minuty stále platí, že Manchester City vede o jednu branku. Úvodní minuty zápasu má pod kontrolou.
16'
Manuel Akanji podnikl výlet do soupeřova pokutového území, ale švýcarský zadák si nakonec pomohl faulem, čehož si sudí Oliver velice dobře všiml.
15'
Tentokrát už kombinují domácí, kteří opět zvolili akci přes gólmana Edersona, jenž se s míčem pomazlil už celkem dost.
14'
Arsenal má v posledních dvou minutách míč častěji na kopačkách, ale k většímu ohrožení svatyně Citizens to nevede. Domácí působí jistým dojmem.
13'
Gabriel Martinelli je zatím velice dobře strážen obránci domácích. Brazilskému křídelníkovi nedávají ani milimetr prostoru.
11'
Kevin De Bruyne se snažil vysunout rozběhnutého Haalanda, jenž byl ale lehce dezorientovaný. Obránci hostů byli v danou chvíli přesnější a rychlejší.
10'
Manchester City zatlačil na rozehrávku Arsenalu, soupeře dostal do úzkých. Rodrimu jen kousek chyběl k tomu, aby si lépe zpracoval odražený míč.
9'
Arsenal se dostal k míči, ale poměrně brzy jej zastavil ofsajd. Znovu tedy přijde klid na kopačky domácích. John Stones uvede míč do hry.
9'
Tohle samozřejmě Manchesteru City hned v úvodu hraje do karet. Domácí si nyní přihrávají poblíž své branky.
7'
Domácí se dostávají hned v 7. minutě do vedení! Erling Haaland přistrčil míč na kopačku KEVINA DE BRUYNEHO, který se vydal mezi několik bránících hráčů a z velké dálky naprosto přesně zamířil k bližší tyči. Aaron Ramsdale se po balónu natahoval marně. 1:0. Asistence: Erling Haaland.
6'
Gabriel Magalhães se snažil rozběhnout spoluhráče na pravém křídle, jenže pas to byl velice nepřesný. Rozehrávat tedy bude brazilský brankář ve službách Citizens.
5'
Gabriel Martinelli se protáhl po pravé straně. Ve vápně se objevil Bukayo Saka, jenže míč netrefil, takže první ohrožení branky Edersona z toho nebylo.
5'
Na začátku páté minuty Londýňané rozehrávají z vlastní poloviny hřiště.
3'
Před bránou Arsenalu vznikl velký závar. Aaron Ramsdale neudržel centrovaný míč ve svých rukou. Následně se k míči dostával Kevin De Bruyne, avšak belgický záložník si pomohl faulem. Na zem poslal Thomase Parteyho.
2'
İlkay Gündoğan rozehrál velice rychlou akci, kterou zakončil střelou z hranice vápna Kevin De Bruyne. Aaron Ramsdale zasáhl bez větších potíží, poněvadž míč šel doprostřed brány.
1'
Domácí se hned na začátku snaží držet balón. Přihrávka mířila až na brankáře Edersona, který posunul hrací předmět na levou stranu.
1'
Oba celky už přichází na trávník. Manchester City nastoupí ve svých tradičních světle modrých dresech, Arsenal bude hrát v červeném. Šlágr je tady!

Manchester City: Ederson – Walker, Dias, Akanji – Stones – Gündoğan (C), Rodri, De Bruyne – Grealish, Haaland, B. Silva.
Náhradníci: Ortega – Laporte, R. Lewis, Ka. Phillips, Gómez, Palmer, Foden, Álvarez, Mahriz.
Trenér: Pep Guardiola

Arsenal FC: Ramsdale – Zinčenko, Magalhães, Holding, B. White – Xhaka, Partey, Ødegaard (C) – Martinelli, Jesus, Saka.
Náhradníci: Turner – Kiwior, Tierney, Jorginho, Smith-Rowe, Vieira, Nketiah, Nelson, Trossard.
Trenér: Mikel Arteta

Rozhodčí: Michael Oliver.

MANCHESTER CITY

Manchester City vyhrál nejvyšší anglickou soutěž v předchozích dvou sezonách a celkem dobře našlápnuto má i letos. Jak už bylo zmíněno, na Arsenal ztrácí pět bodů, ale má dva zápasy k dobru. Pokud by tedy dnes tým velezkušeného trenéra Guardioly vyhrál, vše by měl ve svých rukou. Citizens mají daleko lepší formu než Arsenal, naposledy v soutěžním zápase prohráli na začátku února, kdy nestačili na Tottenham. Od té doby Manchester City napříč všemi soutěžemi třináctkrát vyhrál a třikrát remizoval. V domácí lize zvládl uplynulých šest zápasů a v Lize mistrů navíc postoupil do semifinále, ve kterém se utká s Realem Madrid. Minulý týden byl pro tento celek ve znamení pohárů. Odveta Ligy mistrů s Bayernem skončila remízou 1:1 a o víkendu Citizens postoupili do finále FA Cupu přes Sheffield United. Jednoznačně nejlepším střelcem Manchesteru City v domácí soutěži je Erling Haaland s neuvěřitelnými 32 góly. Má hned o osm tref více než útočník Kane z Tottenhamu.

ARSENAL FC

Arsenal slavil v domácí soutěži celkem třináct titulů, ten poslední se ale datuje do roku 2004. Od té doby byl londýnský celek dvakrát druhý a čtyřikrát třetí. Letos mohou svěřenci kouče Artety přidat na své konto další titul, avšak v závěru Premier League to budou mít velmi obtížné. Momentálně je Arsenal první se ziskem 75 bodů, avšak druhé Citizens má 70 bodů a o dva odehrané duely méně. Arsenal navíc nemá v posledních týdnech příliš ideální formu, poněvadž remizoval třikrát za sebou. Nejprve 9. dubna si rozdělil body s Liverpoolem, následně také s West Hamem a v minulém kole i se Southamptonem, se kterým doma pouze remizoval 3:3. V případě dnešní výhry by byl zisk mistrovské trofeje pro Londýňany velice reálný. Pravděpodobně i v tomto zápase se budou spoléhat na brazilského křídelníka Gabriela Martinelliho, který nastřílel už patnáct branek. O dvě trefy méně má anglický reprezentant Bukayo Saka.
Vzájemné zápasy z minulých let

15.02.2023 Arsenal – Manchester City 1:3
17.01.2023 Manchester City – Arsenal 1:0 (FA Cup)
01.01.2022 Arsenal – Manchester City 1:2
28.08.2021 Manchester City – Arsenal 5:0
21.02.2021 Arsenal – Manchester City 0:1
Hezký středeční večer při sledování textového přenosu z Premier League. Dnes nás čeká velký šlágr mezi Manchesterem City a Arsenalem, který dost možná poodkryje karty o tom, který tým letos bude brát mistrovský titul. Úvodní výkop duelu proběhne ve 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.