Premier League - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Luton Town : Manchester City - 10. prosince 2023   15:00

Luton Town
45+2' Adebayo (Townsend)
1:2
(1:0)
Manchester City
62' B. Silva   • 65' Grealish  (J. Álvarez)
Luton Town
Kaminski – Mengi, Lockyer (90. Clark), Bell – Doughty, Nakamba (72. Lokonga), Barkley, Giles (84. Chong) – Townsend (72. Morris), Adebayo, Brown.
Krul – M. Andersen, Berry, J. Johnson, Mpanzu.
Ederson – Walker, Dias, Aké, Gvardiol (69. Stones) – Rodri, Kovačić (83. Nunes) – B. Silva, Foden (90+3. Akanji), Grealish – J. Álvarez.
Carson, Ortega – Bobb, Gómez, Lewis, K. Phillips.

Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 2:12. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:6.
Je konec! Manchester City nakonec zvládl duel na půdě Lutonu a vítězí 2:1. Mnohem aktivnější byli po celou dobu prvního poločasu favorizovaní hosté. Už ve třetí minutě mohl skóre otevřít Foden, ale Kaminski výborně zasáhl. Ve 20. minutě domácího brankáře prověřil Rodri, ale Kaminski byl znovu připraven. Domácí brankář poté zlikvidoval ještě další zajímavé průnikové přihrávky na Fodena a Grealishe. V závěru nastavení pak přišel šok. Elijah Adebayo totiž z poslední akce první půle hlavou otevřel skóre. Hosté mohli vyrovnat v 60. minutě, jenže Días trefil břevno. O dvě minuty později ale krásnou střelou rozvlnil síť Bernardo Silva a o další tři minuty později rozhodl o triumfu hostů Jack Grealish.
90+7'
90+5'
Rúben Dias na vlastní polovině zboural soupeře a nabídl domácím ještě jednu rozehrávku. Luton bojuje s favoritem až do úplného závěru.
90+4'
Luton se usadil poblíž velkého vápna Manchesteru City, jenže hráči v červeném kombinovali tak dlouho, až se sami zahnali mimo hrací plochu.
90+3'
Střídání v týmu Manchester City:
ze hřiště odchází Phil Foden, přichází Manuel Akanji.
90+2'
Domácí zahrávali přímý kop v blízkosti pokutového území soupeře. Jeho exekuce se chopil Ross Barkley, ale branku hostů neohrozil.
90'
Střídání v týmu Luton Town:
ze hřiště odchází Tom Lockyer, přichází Jordan Clark.
89'
Aké znovu dlouhým autem přiblížil Manchester City k pokutovému území. Hráči v bílých dresech mají v závěru utkání duel pevně v rukou.
88'
Další přízemní centr z levé strany hřiště schoval bez problémů do rukavic připravený gólman domácího celku Thomas Kaminski.
87'
Nathan Aké se z pozice stopera vydal na výlet po levém křídle, jenže obránce v červeném dresu jej dokázal čistým způsobem zastavit.
86'
Rúben Dias nakopl míč na hranici velkého vápna, kam sprintoval Nunes, jenže proti dvojici obránců v červeném se nedokázal uvolnit do střelecké pozice.
85'
Domácí brankář se musel zapojit do rozehrávky. Charlton Morris poté táhl míč vpřed, jenže asistent rozhodčího si všiml ofsajdu Adebaya.
84'
ze hřiště odchází Ryan Giles, přichází Tahith Chong.
83'
ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Matheus Nunes.
83'
Tom Lockyer tělem výborně zablokoval napadajícího soupeře a nechal míč proskákat do rukavic vyběhnutého Kaminského.
82'
Alfie Doughty odcentroval od rohového praporku k přední tyči, kde bez problémů odkopl míč ven ze šestnáctky Phil Foden.
81'
Ross Barkley krásným pasem přenesl hru na levou stranu, kde se k míči dostal Brown, jenže vybojoval pro domácí celek rohový kop. Do vápna už spěchají urostlí hlavičkáři.
80'
Deset minut před koncem utkání si zuby na zajímavý centr z levé strany brousil Bernardo Silva, jenže jeden z domácích obránců na poslední chvíli přizvedl míč na roh.
79'
Rúben Dias nyní rozhodně nespěchal s rozehrávkou standardní situace. Portugalský obránce nakonec přenesl hru na Álvaréze, jehož zradilo zpracování.
78'
Žlutá karta pro tým Luton Town (Alfie Doughty).
76'
Další akci Manchesteru City však zastavuje odmávaný ofsajd. Guardiola je z dnešního výkony svých svěřenců na lavičce poněkud zachmuřený.
75'
Bernardo Silva si výborně pokryl míč na polovině soupeře a jeden z hráčů v červeném jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi.
73'
Prvním potrestaným hráčem na straně Manchesteru City v dnešním duelu je Rodri.
72'
ze hřiště odchází Marvelous Nakamba, přichází Albert Sambi Lokonga,
ze hřiště odchází Andros Townsend, přichází Charlton Morris.
71'
V akci bylo znovu video. Řešil se souboj Fodena s domácím Jacobem Brownem, nicméně červená karta z toho nakonec nebude.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a Manchester City zatím drží těsné vedení. Hosté po změně stran zařadili vyšší rychlostní stupeň.
69'
ze hřiště odchází Joško Gvardiol, přichází John Stones.
69'
Ross Barkley se skvělým krytím míče zbavil napadajícího Fodena, navedl si míč do blízkosti velkého vápna, ale jeho rána zarotovala těsně vedle branky!
68'
Luton rázem potřebuje zvýšit aktivitu směrem vpřed. Tělem si v pokutovém území chtěl udělat prostor Elijah Adebayo, ale získal pro svůj celek jen roh.
65'
Manchester City právě vstřelil branku! Branka platí a úřadující anglický mistr bleskově otáčí výsledek dnešního souboje! Julián Álvarez potáhl míč po pravé straně, prudkou přihrávkou jej poslal do vápna a JACK GREALISH prostřelil domácího brankáře!
65'
Tak pozor! Jack Grealish sice po akci Manchesteru City dopravil míč do sítě, ale VAR celou situaci zkoumá!
65'
Rodri se stáhl na vlastní polovinu, kde si poradil s napadajícím rivalem a rozehrál na stopery. Manchester City je po vstřelení vyrovnávací branky mnohem aktivnější.
64'
Luton se ihned po rozehrávce vydal na polovinu soupeře. Nakamba chtěl narýsovat kolmici mezi obránce, jenže jeho pobídka nebyla přesná.
62'
Manchester City právě vstřelil branku! Je vyrovnáno! Manchester City dokázal prolomit defenzivní hradbu domácího Lutonu. Do vápna se probil Rodri, který však neobešel obránce. Do odraženého míče se pohotově opřel BERNARDO SILVA a technickým obstřelem uklidil míč k zadní tyči!
61'
Domácí by potřebovali nějakou delší pasáž podržet míč na kopačkách. Většina akcí Lutonu v posledních minutách končí jen odevzdaným odkopem.
60'
Mohlo být vyrovnáno! Po přímém kopu se k míči ve vápně dostal Aké, který jej poslal pod sebe, jenže Rúben Dias ze skvělé pozice pouze orazítkoval břevno!
59'
Rúben Dias diriguje rozehrávku Manchesteru City na polovině hřiště. Domácí Luton po delší době vysunul presink opravdu vysoko.
58'
Žlutá karta pro tým Luton Town (Marvelous Nakamba).
58'
Hosté domácí branku neohrozili ani po následném rohovém kopu. Centr směřující ke vzdálenější tyči bez problémů odvrátil Alfie Doughty.
57'
Hosté zahrávali přímý kop z vynikající pozice poblíž velkého vápna. Jeho exekuce se ujal Julián Álvarez, jenže trefil jen hráče ve zdi.
56'
Aké si dal pozor na rozběhnutého Adebaya a raději si míč pustil za sebe. Hosté se okamžitě vydali vpřed, jenže jejich snažení zatím nevede ke střelbě.
55'
Hosté se snaží zrychlovat hru, nicméně defenzivní val Lutonu se nadále přesouvá na výbornou. Na hranici vápna operoval Grealish, jenže se utopil ve vlastních kličkách.
54'
Po dalším Walkerově centru se k míči ve vápně dostal Rodri, jenže nedokázal placírku nastavit tak, aby míč jen usměrnil do sítě.
53'
Walker poslal z pravé strany prudký centr na malé vápno, ale Doughty obětavým defenzivním zákrokem připravil soupeře o možnost hlavičkovat.
52'
Jack Grealish si na polovině hřiště skvěle pokryl míč, nicméně dotírající Nakamba jej dokázal zastavit za pomoci taktického faulu.
51'
Ryan Giles si pro změnu splnil defenzivní povinnosti a před rozběhnutým soupeřem poslal míč do zadních řad. Hosté mají obrovské problémy.
50'
Alfie Doughty sprintoval za dloubáčkem za obranu Manchesteru City, jenže míč ve hře nakonec neudržel ani ve skluzu. Ederson bude rozehrávat.
49'
Ryan Giles dostal přihrávku na levou stranu, odkud chtěl odcentrovat do pokutového území, jenže trefil prvního hráče v dresu soupeře.
48'
Thomas Kaminski se musel zapojit do rozehrávky svého mužstva. Jeho nákop ale skončil na polovině soupeře v moci hráčů v bílém.
47'
Kyle Walker se hnal za nákopem na polovinu soupeře, ale domácí obránce před ním hlavou zahrál skvělou malou domů.
46'
Domácí Luton obstaral výkop do druhého poločasu utkání. Nováček soutěže bude chtít proti Manchesteru City udržet snový výsledek.
46'
První poločas je minulostí! Zatím platí hodně překvapivý výsledek. Mnohem aktivnější byli po celou dobu prvního poločasu favorizovaní hosté. Už ve třetí minutě mohl skóre otevřít Foden, ale Kaminski výborně zasáhl. Ve 20. minutě domácího brankáře prověřil Rodri, ale Kaminski byl znovu připraven. Domácí brankář poté zlikvidoval ještě další zajímavé průnikové přihrávky na Fodena a Grealishe. V závěru nastavení pak přišel šok. Elijah Adebayo totiž z poslední akce první půle hlavou otevřel skóre.
45+4'
45+2'
Luton Town právě vstřelil branku! Obrovský šok v závěru prvního poločasu! Domácí Luton se proti favoritovi dostává do vedení! Andros Townsend odcentroval z pravé strany k zadní tyči, kde si na míč naskočil ELIJAH ADEBAYO a Edersonovi nedal hlavou šanci!
45'
Thomas Kaminski v závěru poločasu nakopl míč na polovinu Manchesteru City, kde v souboji uspěl hostující stoper Nathan Aké.
44'
Gvardiol bojoval o míč na levé straně hřiště u rohového praporku, jenže Alfie Doughty byl v souboji o něco důraznější a pro domácí získal odkop od branky.
43'
Mateo Kovačić se výborně vrátil do souboje na vlastní polovině a špičkou kopačky vypíchl míč do zámezí. Luton bude vhazovat a rozhodně chce dohrát první půli bez inkasované branky.
42'
Walker se nyní u vhazování pustil do menší rozmíšky s rozhodčím, neboť se mu nelíbilo, že se má vrátit o několik kroků dozadu. Situace se obešla bez žluté karty.
41'
Po další kombinaci kolem vápna vypálil z ostrého úhlu Kyle Walker, jenže ránou nártem napálil míč vysoko nad břevno domácí branky.
40'
Andros Townsend si na pravé straně připravil míč na pravou nohu, jenže jeho vysoký centr si Ederson bez problémů stáhl do rukavic.
39'
Alfie Doughty se po rychlé narážečce dostal do pokutového území, kde zkoušel prudkou přihrávku před branku, jenže tam kralovala defenziva soupeře.
38'
Teder Mengi výborně přečetl úmysl Grealishe, vystoupil proti rozběhnutému soupeři a odpálil míč do zámezí. Hosté musí pokračovat v trpělivém obléhání velkého vápna.
37'
Do odraženého míče se zpoza šestnáctky bez přípravy položil Mateo Kovačić, jenže střílel ze záklonu a napálil míč pouze vysoko na tribunu.
36'
Aké si poradil s rozehrávkou na vlastní polovině. Hosté se poté dostali rychle až na hranici velkého vápna, ale Grealishovu ránu soupeř zablokoval.
35'
Grealish výborným napadáním dostal pod tlak Mengiho, který si musel pomoci malou domů. Luton se nyní nemůže vymanit z tlaku soupeře.
34'
Po další zajímavé akci se do vápna probil Phil Foden, jenže Kaminski vyrazil včas ven z branky a před anglickým šikulou míč schoval pod tělem.
33'
Luton kombinuje v zadních řadách a snaží se lehce otupit napadání ze strany soupeře. Kaminski před Álvarézem rozehrál na levou stranu.
32'
Výborný výskok na vlastní polovině předvedl Walker, který nedal rozběhnutému soupeři sebemenší šanci na zisk míče.
31'
Joško Gvardiol při kombinaci na polovině Lutonu nepřesně adresoval přihrávku na levou stranu a odevzdal míč domácím fotbalistům.
30'
Je za námi úvodní půlhodina hry a zatím sledujeme zajímavé utkání. Hosté jsou sice aktivnější i nebezpečnější, ale Luton rozhodně hraje sympaticky.
29'
Také domácí brankář má po předchozí situaci zdravotní problémy. Podle všeho jej trápí pravé zápěstí.
28'
Mateo Kovačić se kličkou v blízkosti velkého vápna zbavil Nakamby, který jej poslal k zemi. Hosté bleskově rozehráli, což vedlo k ráně Fodena, kterou Kaminski zalepil.
27'
Další ofenzivní snahu Manchesteru City zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Své postavení si nepohlídal Kyle Walker.
26'
Julián Álvarez se pustil do hlavičkového souboje na polovině soupeře, jenže důrazný obránce mu nedal nárok. Luton sbírá mnoho odražených míčů.
25'
Hosté mají problémy s přechodem na polovinu Lutonu. Do rozehrávky Manchesteru City se často musí zapojovat také brankář Ederson.
24'
Po rohovém kopu se hosté do zakončení nedostali. Julián Álvarez odcentroval na přední tyč, kde hlídkoval dobře postavený obránce.
23'
Bernardo Silva potáhl míč na polovinu domácích, krásně našel Gvardiola, který se probil až do zakončení, ale Tom Lockyer jeho ránu srazil na rohový kop.
22'
Jack Grealish si v prvním poločase musí často scházet pro míč na vlastní polovinu. Luton pokračuje v napadání rozehrávky City hodně vysoko.
21'
Bernardo Silva se dostal do pokutového území, kde zkoušel poslat před branku prudký přízemní centr, nicméně ten odvrátil dobře postavený obránce.
20'
Další zajímavá možnost hostujícího výběru! Po kombinaci kolem pokutového území vypálil z kroku Rodri, jehož ránu Thomas Kaminski efektně vyrazil!
19'
Foden vybojoval odražený míč na polovině soupeře a pomohl si rozehrávkou do zadních řad. City pokračují v ofenzivním snažení.
18'
Amari'i Bell rozjel útok Lutonu po levé straně. Jacob Brown se poté zkoušel probít do pokutového území, ale obránce mu vystavil důraznou stopku.
17'
Luton měl k dispozici rozehrávku přímého kopu. Alfie Doughty levačkou odcentroval ke vzdálenější tyči, kde nebezpečí z pohledu City zažehnal Gvardiol.
16'
Domácí celek po silném vstupu hostů do utkání dokázal srovnat obraz hry a v posledních minutách se častěji dostává na polovinu favorita.
14'
Alfie Doughty se hnal za nákopem na pravou stranu hrací plochy, nicméně obránce Manchesteru City jej bez problémů uhlídal a získal pro hosty vhazování.
13'
Domácí celek měl k dispozici vhazování poblíž rohového praporku. Po následné kombinaci v zadních řadách o míč ale přišel.
12'
Julián Álvarez schytal nepříjemný šlapák na levé chodidlo a zůstává ležet na trávníku. Argentinský útočník ale bude schopen pokračovat bez ošetření.
11'
Gvardiol si pohlídal náběh Townsenda a nechal míč proskákat mimo hrací plochu. Manchester City bude vhazovat na vlastní polovině.
10'
Teder Mengi už je zpátky na nohou a zkouší zranění rozběhat. Podle všeho tak bude schopen nadále operovat na pravé straně stoperské trojice Lutonu.
9'
Teder Mengi zůstává po souboji ležet otřesený na trávníku a bude potřebovat ošetření. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat ve hře.
8'
Jack Grealish se tentokrát dostal až do vápna, jenže místo zakončení levačkou zvolil kličku navíc, po které už nedokázal zakončit.
7'
Jack Grealish dostal přihrávku na levou stranu, odkud si míč potáhl vpřed, jenže centrem levačkou neoslovil nikoho v bílém dresu.
6'
Ederson si ve vlastním pokutovém území dovolil hodně riskantní kličku před dobíhajícím soupeřem. Gólman City ji ale zvládl s naprostou noblesou.
5'
Teder Mengi dostal přihrávku na pravou stranu, jenže ihned u něj byl obránce v bílém dresu Manchesteru City. Hosté nedávají domácím prostor.
4'
Elijah Adebayo si dal pozor na přihrávku a pomohl si roztažením hry na levou stranu hřiště. Luton zatím zkouší soupeře napadat vysoko.
3'
První obrovská šance! Mezeru v defenzivě domácích využil Foden, který dostal přihrávku do vápna, jenže jeho pokus z ostrého úhlu Kaminski vyrazil!
2'
Thomas Kaminski si dal pozor na nákop za obranu domácího celku, vyrazil ven z branky a míč si zpracoval. Luton ale balón dlouho na kopačkách neudržel.
1'
Hostující Manchester City obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Guardiolův celek potřebuje přerušit ligovou sérii bez vítězství.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti. Domácí Luton oblékne červené dresy, zatímco favorit bude hrát v bílém.
Luton Town

Nováček mezi anglickou elitou zatím předvádí sympatické výkony, ale přesto se potácí v sestupových vodách. Na osmnácté pozici má Luton devět bodů. Hůře jsou na tom jen Burnley a Sheffield. Na záchranu aktuálně Luton ztrácí jediný bod. Doma ale dokázal remizovat třeba s Liverpoolem a porazil zde Crystal Palace. V týdnu hostil Arsenal, proti kterému prohrál 3:4 až brankou ze závěru nastaveného času.

Hostující Manchester City letos zatím neprožívá úplně snovou sezónu. V domácí soutěži má po patnácti odehraných kolech třicet bodů a patří mu čtvrtá pozice ligové tabulky. Tak špatně na tom City v lize nebylo několik let. Na druhý Arsenal ztrácí šest bodů a na vedoucí Liverpool dokonce bodů sedm. Guardilově celku se nedaří hlavně v posledních týdnech. V posledních čtyřech ligových duelech třikrát remizoval a v týdnu dokonce prohrál na půdě Aston Villy.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Premier League mezi Luton Town a Manchesterem City.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.