Premier League - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Manchester Utd. - 3. března 2024   16:30

Manchester City
56' Foden (Rodri) • 80' Foden (J. Álvarez) • 90+1' Haaland (Rodri)
3:1
(0:1)
Manchester Utd.
8' Rashford  (Fernandes)
Ederson – Walker (C), Stones, Dias, Aké – Rodri, B. Silva – Foden (90+7. Bobb), De Bruyne, Doku (59. J. Álvarez) – Haaland.
Ortega – Kovačić, Gómez, Gvardiol, Akanji, Nunes, Lewis.
Madley – Hussin, Hopton
Etihad Stadium, Manchester
An. Onana – Dalot, Varane, Evans (69. Kambwala), Lindelöf – Mainoo (82. Amrábat), Casemiro, McTominay – Fernandes (C), Garnacho (82. Forson) – Rashford (75. Antony).
Bayındır – Eriksen, Amad Diallo, Collyer, Ogunneye.

To je pro dnešek úplně vše. Užijte si zbytek víkendu a u dalších přenosů naviděnou.
Držení míče: 73 % : 27 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 19:1. Rohy: 15:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 5:10.
Manchesterské derby v rámci 27. kola Premier League je již minulostí. Z vítězství se nakonec raduje domácí mužstvo. Jejich výhra se nerodila snadno, když v 8.minutě otevřel skóre hostující Rashford a to skvělou bombou. Jenomže City bylo od té doby lepší a obrat přišel ve druhé půle. Nejprve otočil dvěma pěknými brankami Foden, aby následně po chybě defenzivy přidal definitivní tečku Haaland. United od branky svého forvarda nic nevymyslelo, a tak zaslouženě padlo výsledkem 3:1.
90+9'
90+8'
Závěr utkání se odehraje na kopačkách hráčů United. Konkrétně ho dlouho drží Dalot a dokonce vybojoval přímý kop.
90+7'
Střídání v týmu Manchester City:
ze hřiště odchází Phil Foden, přichází Oscar Bobb.
90+6'
Na hrací ploše zůstal ležet dvougolový hrdina Phil Foden. Po kratší pauze bude pokračovat.
90+5'
Citizens si už zbytek duelu pohlídají, což dokazuje klidná kombinace na obranné polovině.
90+4'
Carlos Casemiro přečetl přihrávku do pokutového území. Místo založení akce pouze odkopává.
90+3'
Na levé straně se rozběhl rychlík Antony, jenže na prudkou přihrávku nemohl ani náhodou dosáhnout.
90+2'
Nutno podotknout, že United prohrává zcela zaslouženě, protože v druhé půli nic neukázalo.
90+1'
Manchester City právě vstřelil branku!
Manchesterské derby je nejspíše rozhodnuté! Obrovskou chybu v rozehrávce vyrobil střídající Sofján Amrábat, a tak ho o balón obral Rodri. Ten do otevřené obrany vysunul ERLINGA HAALANDA, který přízemní střelou na zadní tyč překonává bezmocného Onanu. – 3:1. Asistence: Rodri.
90+1'
Tohle byla nádherná střela z kopačky Kevina De Bruyneho. Ta nakonec nemá gólové parametry, protože míří vedle.
90'
Marná snaha Bruna Fernandese o rychlý přechod do ofenzivní části. Míč je znovu nabídnut na kopačky domácích.
89'
Na zadní tyči zavíral centr Kevin De Bruyne. Následně ho okamžitě vracel do ohně, ale hosty zachránil Victor Lindelöf.
88'
Centr z rohového kopu nebude zakončen, ale propadlý míč si nenašel André Onana a zažijeme repete.
87'
Skvěle do vápna pronikl Kevin De Bruyne, aby následně vybídl přízemní přihrávkou Haalanda. K němu nabídka neprošla přes blokujícího Varaneho.
86'
Po ztrátě hostujících hráčů nadále trvá kombinace na domácí straně. Ta se přesouvá až k brankáři Edersonovi.
85'
Po delší době se do kombinační hry dostane United. Dlouho mu to nevydrželo kvůli ztrátě Amrábata.
84'
Ostrý centr letěl na hlavu Erlinga Haalanda, jenomže ten nedokázal předskočit svého bránicího hráče.
83'
Ve hře se prozatím nic zásadního nezlepšilo, stále j v přízemní převaze domácí mužstvo.
82'
Střídání v týmu Manchester United:
ze hřiště odchází Kobbie Mainoo, přichází Sofján Amrábat,
ze hřiště odchází Alejandro Garnacho, přichází Omari Forson.
81'
Na straně Manchesteru City probíhá velká radost z obratu, naopak United bude muset zabrat.
80'
Domácí to zvládli, duel je otočen! Rychlá a souvislá kombinace vedla k souhře Fodena a Álvaréze. První jmenovaný přesně přiklepl do vápna právě na PHILA FODENA, jenž po rychlém zpracování pálil po zemi na zadní tyč. André Onana se sice po balónu natahoval, ale cesta do sítě nebyla zastavena. – 2:1. Asistence: Julián Álvarez.
79'
Celá situace byla ještě komunikována s VARem, ale k penaltovému následku ovšem tento moment nevedl.
79'
Do rychlého úprku se hnal po dobré průnikovce Alejandro Garnacho. Zakončit ovšem nedokázal, protože před ním dokázal rychle skluzem zasáhnout Ederson.
78'
Scott McTominay dokázal skvěle přečíst kombinaci City a po zisku míče na svou osobu vybojoval nedovolený zákrok.
77'
Měkký centr svou levou nohou posílal Nathan Aké. Tato nabídka je nepřesná, protože ji do bezpečí posílá Varane.
76'
Nový muž na hřišti Antony se mohl dostat do nebezpečné zakončení. Střela z toho nebude, jelikož se píská ofsajd.
75'
ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Antony.
74'
Možná až moc brzy posílal dlouhý centr do vápna Bernardo Silva. Pro něj si došel opět pozorný Onana.
73'
Do slibné šance se po levé straně mohl hnát Kobbie Mainoo. Dlouhou přihrávku neměl nárok stihnout.
72'
Julián Álvarez se pokoušel vyslat za obranu Haalanda, jenomže jeho úmysl přečetla pozorná defenziva.
71'
Z velké dálky se odhodlal ke střele také Kyle Walker. Prudká bomba ovšem trefuje pouze místa, kde stál André Onana.
70'
Střelecký pokus z dobré pozice vzal na svá bedra Kevin De Bruyne. Jeho technická střela trefuje nachystanou zeď.
69'
Nadějná standardní situaci pro domácí mužstvo. Z této pozice se dá rozhodně pálit.
69'
ze hřiště odchází Jonny Evans, přichází Willy Kambwala.
68'
Raphaël Varane musel zastavit Haalanda, který se hnal v obrovské rychlosti do slibné šance a vidí zaslouženou žlutou kartu.
68'
Opět se k míči na delší dobu dostává City. Této menší akci zatím velí kapitán Kyle Walker.
67'
United je zatím úspěšné v přízemní kombinaci na obranné polovině. Jenže zastavuje ji Jonny Evans nepřesnou přihrávkou do lajny.
66'
Senegalský gólman je v pořádku a bude pokračovat rozehrávkou ve svém pokutovém území.
65'
Po dobře zachycené přihrávce signalizuje problém s nohou brankář André Onana. Okamžitě k němu míří lékařský tým.
64'
Na malém vápně si skákal na špičkový centr Erling Haaland. Norská mašina na góly ovšem nedoskočila.
63'
Špatný centr přišel také z kopačky Kevina De Bruyneho, jenž letí přesně do rukavic neatakovaného Onanu.
62'
Obléhání hostujícího pokutového území nadále pokračuje. I když je ukončeno nepřesným centrem Bernarda Silvy.
61'
Kevin De Bruyne vyslal krásný kroucený centr na zadní tyč. Zakončení z něj nevzniklo, protože Onana vyráží do bezpečí.
60'
Citizens se znovu dostali snadno na útočnou polovinu. Zde byli posláni k zemi a standardku bude rozehrávat De Bruyne.
59'
ze hřiště odchází Jeremy Doku, přichází Julián Álvarez.
58'
Hra je na malý moment přerušena, protože na hrací plochu přistála modrá dýmovnice.
57'
United se hned snaží poslal dlouhý balón do ofenzivy, ale Rúben Dias vše dokázal uskákat.
56'
Etihad Stadium v extázi, je vyrovnáno! Po kratším obléhání pokutového území se rozhodl pro přihrávku Rodri přesně na kopačku svého spoluhráče do středu pole. Tu si převzal PHIL FODEN a nachystal si ji na svou silnou levou nohu, kterou vymetl pavučiny v brance Andrého Onany. – 1:1. Asistence: Rodri.
55'
Po delší kombinaci vyslal centr do pokutového území Nathan Aké. Hledal Erlinga Haalanda, který na něj ovšem nedosáhl.
54'
Phil Foden po rychlém ofenzivním přechodu centroval na přední tyč. Na ní byl připraven k zákroku Victor Lindelöf.
53'
André Onana předvedl velice riskantní rozehrávku, to ovšem vyšla a United z toho těží útokem.
52'
Marcus Rashford sice získal míč ve středu pole dobrým napadáním, ale následně s ním unikl do zámezí.
51'
Další akce byla okořeněna centrem Phila Fodena, ten skončil pouze v brankovém zámezí.
50'
Z kraje druhé půle znovu zákrok hostující brankáře! Jeremy Doku si naběhl na skvělou přihrávku, ze které vyslal tečovaný pokus mezi tři tyče, jenomže pozorný André Onana se natáhl a vyráží do strany.
49'
Na druhé straně unikal po pravé lajně Scott McTominay. Následně chtěl skákavým míčem najít Rashforda, to se mu ale nevydařilo.
48'
Kevin De Bruyne chetěl poslal dlouhý křižný balón do levé lajny. Jenže vše přečetla defenziva a odvrací.
47'
Na úvod druhého dějství se dostává do přízemní převahy domácí City. To se zatím nedostává do většího ohrožení branky.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:35.
Úvodní dějství velkého derby Manchesterem City a Manchesterem United je u svého konce. Do kabin odchází spokojenější hostující mužstvo. To vede díky trefě Rashforda, který v 8.minutě vyslal skvělou ránu o břevno za záda Edersona. Dále už byl v zápase lepší domácí celek, jenže ten ztroskotal na fantastickém Onanovi a když se také do prázdné branky mýlil Haaland, tak se poločas ponese za výsledku 0:1.
45+4'
45+3'
Opět v hlavní roli Raphaël Varane a znovu likvidoval nebezpečný přízemní pobídku na Haalanda.
45+2'
Bernardo Silva přízemní přihrávkou z otočky hledal na malém vápně své spolubojovníky. To se nepodařilo a Varane odkopává.
45+1'
Po efektivní souhře přišel centr Garnacha z levé strany, ale pozorný Ederson kraloval ve vzduchu.
45'
Neuvěřitelně spálená tutovka z nohy kanonýra! Phil Foden si naběhl na fantastický centr a hlavou ho vracel před prázdnou branku. Před ní se dostal k zakončení Erling Haaland, jenže ten k velkému překvapení neskóruje.
44'
Tentokrát pobídka Bernarda Silvy byla nebezpečnější. Pro smůlu City na balón o pár centimetrů nedosáhl Haaland.
43'
Dobrou defenzivní práci odvedl Diogo Dalot a vybojoval na Dokuvoi autové vhazování. Po něm ovšem United do útoku nezamíří.
42'
Tohle od Kevina De Bruyneho nevidíme často. Belgičan se totiž opřel do odraženého míče a ten poslal do druhé patra ochozů Etihad Stadium.
41'
Krásný dloubáček na malé vápno posílal Bernardo Silva. Nakonec byl neúspěšný, protože ho McTominay nepustil za sebe.
40'
Rychlým zmatením obránců se dostal k centrovanému míči Phil Foden. Vybídnout své spoluhráče se mu nepovedlo a Onana zapisuje zákrok.
39'
John Stones dokázal vylákat Casemira k dlouhé přihrávce za obranu. Ta se mu nepovedla, a tak domácí získávají balón.
38'
Po opravdu dlouhé době se do přízemní kombinace dostal United. Přerušena je okatým faulem Haalanda.
37'
Další slibná šance hráčů v modrém. Po přihrávce De Bruyneho se odvážil k prudkému pokusu Phil Foden. Pro jeho smůlu trefuje pouze blok obránců.
36'
Hračička Jeremy Doku po efektivní kličce posílal přízemní centr na přední tyč. Nachystaný Raphaël Varane odvrací do bezpečné zóny.
35'
Rozehrávka United vůbec nevyšla, a tak od své branky začne po zemi brankář Ederson.
34'
Z velkého vápna zakončil také Kevin De Bruyne, jenže jeho pokusu chyběla přesnost, protože letí nad.
33'
Další fantastický zákrok Andrého Onany! Po pár odrazech se dostal na úrovni penaltového puntíku k zakončení Rodri. Střela z voleje mířila přesně k tyči, jenomže skvělý Onana k ní doplachtil a zabránil vyrovnání.
32'
Nebezepečné zakončení z hlavy Erlinga Haalanda. Nor byl spíše překvapený, proto míří nad.
31'
Na útočnou polovinu se v posledních sekundách usadili hráči v červeném. Dlouho zde nevydrželi, když Alejandro Garnacho nestihl dlouhou přihrávku.
30'
Dost aktivní Doku se dostal ke střele z jedničky v pokutovém území. Technický pokus zamířil mimo svatyni.
29'
Velice dobrou pozici k centru si našel Kevin De Bruyne. Ten okamžitě dlouhým pasem hledal Fodena, jenomže Onana byl u míče dříve.
28'
Do několika kliček se zamotal Jeremy Doku, a tak svou přihrávku poslal pouze do bloku bránicích hráčů.
27'
Stále je aktivnější v přízemní kombinaci domácí mužstvo. Na chvilku je zastaveno kvůli faulu McTominaye.
26'
Odražený centr mohl zakončovat Rodri, jenže v těžké pozici pouze odevzdává kulatý nesmysl.
25'
Kevin De Bruyne opět kroutil balón směrem tři tyče United. Vážné zakončení z toho nebude, protože Onana boxuje.
24'
Brejky budou silnou stránkou Red Devils. Po dalším se mohl přiblížit druhé trefě Marcus Rashford, jenomže v klíčovém momentě zakopl, což domácí fanoušci ocenili potleskem.
23'
Jenže další centr z pravé strany není úspěšný. Dnes pozorný André Onana likviduje další možnost.
22'
Na malou chvilku přišlo uklidnění hry, po kterém De Bruyne vybojoval další nabídku rohového kopu.
21'
Po rychlé kličce se odhodlal k centru Jeremy Doku. Balón mu sjel z rukavic, a tak letí přesně do rukavic Onany.
20'
Z následného rozehrání od rohového praporku nic není, proto Evans zahajuje útočný výpad.
19'
Další obrovská šance na vyrovnání! Velkou mezeru v obraně si našel Phil Foden a po skvělé průnikovce mířil sám na Onanu. Senegalský gólman včas vyběhl a přízemní střelu zlikvidoval na rohový kop.
18'
United mělo k dispozici i rohový kop, který Fernandes zahrál pouze na hlavy soupeře.
17'
Tohle je obrovská škoda pro United. Po šťastném odrazu mohl prchat sám na branku Marcus Rashford, jenže jeho zradilo zpracování hlavou a Walker se stihl včas vrátit.
16'
Individuální akci až do pokutového území podnikl Bernardo Silva. Po jeho přihrávce pálil z voleje Kevin De Bruyne, ale jen na domácí tribuny.
15'
Jenže po nepřesné přihrávce defenzivy došlo ke střele hráčů v modrém! Konkrétně ve vápně pálil hned po zpracování slabší pravou nohou Phil Foden, jenomže Onana byl nachystán na pohotový zákrok nohou.
14'
City se do žádné větší šance nedostane, naopak bude vhazovat na své polovině Dalot.
13'
Nebezpečný centr přišel i na domácí straně. Kroucený balón mezi tři tyče dokázal odvrátit Bruno Fernandes.
12'
Na centrovaný míč si na malé vápno došel pohotový Ederson. Útok bude moc založit Nathan Aké.
11'
Do velkého tlaku se dostal v obraně John Stones, a tak raději v rychlém napadání odvrací na roh.
10'
Šokované City okamžitě míří do ofenzivní části, jenže Erling Haaland nedokázal uskákat souboje.
9'
Rozhodčí ještě chvilku komunikoval s VARem kvůli postavení Bruna, ale ofsajd nebyl nalezen.
8'
Manchester United právě vstřelil branku!
Obrovská radost v hostujícím sektoru a šok pro domácí! Dlouhá rozehrávka Onany letěla až na nabíhajícího Bruna Fernandese. Ten si skvěle převzal hrací předmět a předložil ho MARCUSU RASHFORDOVI. Anglický útočník vypálil ze střední vzdálenosti okamžitě z první a nádhernou bombou o břevno nedává Edersonovi šanci. – 0:1. Asistence: Bruno Fernandes.
8'
Na přízemní převaze se nic dalšího neměnilo. I když přišla nepřesnost, které využil k jednoduchému zákroku André Onana.
7'
Nebezpečný brejk podnikl na druhé straně Alejandro Garnacho. Další pobídku do pokutového území odhadl Ederson a chytá ji do svých rukavic.
6'
Po dobrém přenesení hry to zkoušel z velké úhlu na přední tyč Jeremy Doku. Onanu nepřekvapil, protože míří vysoko nad.
5'
City do tohoto derby vstoupilo rozhodně lépe, když dalším rychlým napadáním donutili Lindelöfa odkopnout.
4'
Zajímavá situace v pokutovém území hostů. John Stones si zde naváděl míč ke střele a následně po drobném kontaktu padl k zemi, ale sudí penaltu nepíská.
3'
Nadále zůstává v kombinaci na útočné polovině domácí tým. Konkrétně Nathan Aké si vzal na starost rozdávání balónů.
2'
Hned na začátku duelu měl k dispozici rohový kop Manchester City. Po něm pálil z velké dálky Phil Foden, ale jeho pokus je zablokován nad branku.
1'
O úvodní výkop tohoto střetnutí se postaral domácí celek v modrých dresech. Ten začíná svou kombinaci od svého brankáře Edersona.
1'
Všichni aktéři právě nastupují na zcela zaplněný Etihad Stadium. Za několik málo okamžiků odstartuje derby o Manchester.
Hráči obou mužstev mají za sebou předzápasové rozcvičení. Momentálně proběhnou v kabinách poslední přípravy na start tohoto derby.

Manchester City: Ederson – Walker (C), Stones, Dias, Aké – Rodri, B. Silva – Foden, De Bruyne, Doku – Haaland.
Náhradníci: Ortega – Kovačić, J. Álvarez, Gómez, Gvardiol, Akanji, Nunes, Bobb, Lewis.
Trenér: Pep Guardiola

Manchester United: An. Onana – Dalot, Varane, Evans, Lindelöf – Mainoo, Casemiro, McTominay – Fernandes (C), Garnacho – Rashford.
Náhradníci: Bayındır – Amrábat, Eriksen, Amad Diallo, Antony, Kambwala, Forson, Collyer, Ogunneye.
Trenér: Erik ten Hag

Rozhodčí: Madley – Hussin, Hopton.

MANCHESTER CITY

Citizens patří v posledních letech k tomu nejlepšímu, co anglická scéna nabízí. To se potvrzuje i letos, když po 26 kolech se nachází na druhé pozici 59 body a pozitivním skóre 59:26. Ztráta na první Liverpool je pouze jednobodová, proto v boji o titul je důležitý každý duel.

City aktuálně zažívají výborné období, ve kterém naposledy prohráli 10.prosince loňského roku na hřišti Aston Villy. Od té doby se povedlo neprohrát 18 soutěžních střetnutí v řadě. Na poslední dvě ligové výhry se ovšem dost nadřeli, jelikož těsně 1:0 porazili Brentford a Bournemouth. Velká chuť přišla v týdnu na Lutonu, kde se hrál FA Cup a modrobílí zde hlavně zásluhou Haalanda a De Bruyneho vyhráli 6:2.

Svěřenci Pepa Guardioly si pomáhají výrazně na domácím hřišti. Získali zde 31 bodů a tím se řadí na čtvrtý nejlepší celek v Premier League. Jenže jejich fanoušci na Etihadu nezažili v tomto ročníku pocit porážky, když City ztratili pouze za čtyři remízy a to s těžkými celky jako je třeba Tottenham nebo Liverpool.

O nejlepším hráči v tomto kádru rozhodně není pochyb. Je jím forvard Erling Haaland, jenž je nejlepší střelcem anglické ligy s neuvěřitelnými 17 brankami. Norská mašina se nezastavila ani v poháru, když Lutonu nasázela neuvěřitelných pět branek.

Dokáží Citizens zapsat v derby důležité body v boji o titul?

MANCHESTER UNITED

Red Devils nezažívají v posledních sezónách úplně nejlepší období, což se relativně potvrzuje i v té letošní. Po 26 duelech se nacházejí na šesté pozice s 44 body a vyrovnaným skóre 36:36. Momentálně se nacházejí na pozicích mimo poháry, ale na ně ztrácí pouhé tři body a po derby se může přiblížit.

Svěřenci trenéra Erika ten Haga prožívají v posledních týdnech dobré období. Konkrétně od nového roku 2024 prohráli pouze jeden soutěžní zápas a to před týdnem na domácím hřišti s Fulhamem. Jinak přišly velice důležité tříbodové skalpy jako třeba s Aston Villou, West Hamem nebo Wolves. To není vše, protože postoupit se podařilo i v FA Cupu a to ve středu v Nottinghamu, kde přišla těsná výhra 1:0. Dobré naladění na velký zápas je tedy pozitivní.

United je paradoxně v sezóně lepší na hostujícím trávníku než na tom domácím. Venku totiž získali 22 bodů, což je řadí na čtvrté místo v tabulce Premier League v tomto aspektu. Poslední venkovní ligové utkání se odehrálo na útulném stadionu v Lutonu. Zde Manchester potvrdil roli favorita a uspěl brzkými trefami výsledkem 2:1.

Zajímavým mužem na sledování v tomto kádru je devatenáctiletý talent Alejandro Garnacho. Rodák z Argentiny stihl v domácí soutěži odehrát 24 střetnutí, ve kterých nastřílel pět branek a na tři dokázal asistovat. Naposledy bodem přispěl na hřišti Lutonu, kde dokázal nahrát na vítěznou trefu. Zajímavostí je, že už osm zápasů v řadě odehrál všechny možné minuty.

Dokáže United udržet venkovní formu i v derby na Etihadu?
Historie derby

Oba rivalské celky se potkávají již tradičně v rámci ligy, ale i poháru. Celkem nastřádali mezi sebou 191 duelů, ve kterých je úspěšnější United. Ten vyhrál hned 78x, remíza 53x a City slavilo triumf 60x. Vůbec nejúspěsnějším hráčem tohoto derby je legenda Ďáblů Wayne Rooney, jenž nastřílel do sítě rivala 11 branek.

Naposledy se obě mužstva střetla ke konci října loňského roku, když se hrálo na Old Trafford. Jednoznačný průběh pro sebe urvalo City, jelikož zvítězilo vysoko 3:0.
Krásné nedělní odpoledne z anglického Manchesteru! Od 16:30 se zde odehraje šlágr 27.kola Premier League, ve kterém bude k vidění městské derby! Manchester City na svém trávníku přivítá úhlavního rivala Manchester United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.