Je zde konec zápasu, Sparta vítězí po gólu Pavla Kadeřábka 1:0. První poločas byla lepší Kluž, v tom druhém pro změnu Pražané, kteří dokázali svou území převahu přetavit ve vedoucí a zároveň vítězný gól. Toliko tedy z toho přátelského zápasu, u dalších přenosů se budu těšit zase příště na počtenou. Přeji hezký zbytek dne.
90
Vypršela základní hrací doba, nastavují se tři minuty. Ještě je tu navíc jedna žlutá. Střídající Deac nafilmoval pád ve vápně a vyfasoval žlutou kartu.
88
Po něm se dostal k hlavičce znovu Ronny, ale měl to hodně těžké. V tísni neměl dostatek prostoru k nějakému kloudnému zakončení.
88
Jarošík byl včas u Maftei a hlavičkuje před ním pro jistotu na roh.
86
Rumuni ale poslední minuty vystrkují nebezpečně růžky. Sparta se brání a dá se předpokládat, že poslední minuty bude soustředit na defenzivu.
85
Střelu z dálky vyslal Ronny, ale Vaclík jeho skákavou střelu chytá do náruče. Nebyla to nikterak složitá situace.
83
Nějaký závěrečný tlak Kluže prozatím nepřichází, Sparta brání výborně.
81
Posledních deset minut si užije Jakub Podáný, do kabin míří Ladislav Krejčí.
80
Ve druhém poločase jsme neviděli jedinou šanci rumunského týmu, Sparta se hodně zlepšila v obraně a také v útoku, kde udeřila Kadeřábkem.
78
Střídající Ronny vystřihl těsně před vápnem poměrně pěkné nůžky, jenže to bylo z velké dálky a Vaclík má míč v náruči.
76
Zažlutilo se také na druhé straně, hříšníkem je Manuel Pamič.
74
Krejčího skluzem přejel střídající Panin a je potrestán naprosto po zásluze žlutou kartou.
73
Opět v akci ex-liberecký Kerič. Ten dostal krásný centr z pravé strany od Kadeřábka a ihned z voleje vypálil, skvělý zákrok předvedl Felguieras.
71
Kerič také hodně oživil hru Sparty, ve vápně se solidně zorientoval, ale důraznější brankář Kluže byl u míče dřív.
69
Pěkná akce Sparty, kterou zakončil patičkou Kadeřábek. Jeho pokusu chyběla patřičná razance.
67
Spartě vstřelená branka mimořádně pomohla a najednou je jednoznařně lepším týmem. Samozřejmě i střídání udělalo své.
65
Kouč Lavička opět mění složení svých řad. Andrej Kerič nahrazuje Skaláka, Grajciar pro změnu Zápotočného.
65
64
Obrovská šance Sparty a v ní Krejčí, který si naběhl z levé strany a jen těsně minul po své přízemní střelu bránu. Mohlo být 2:0.
63
Sparta právě vstřelila branku! Pražané jdou do vedení prakticky z ojedinělé akce. Doposud neměli gólovou akci, ale přesto se prosazují. Za obranu soupeře si naběhl střídající PAVEL KADEŘÁBEK a technickou střelou přeloboval padajícího Felguierase. Ten se sice natahoval, ale marně.
62
Kluž také dvakrát vystřídala a hned mohla zahrozit, nestalo se tak, Vaclík byl proti.
61
Pamičova rána byla zablokována, což je dneska takový kolorit. Rumuni dobře brání a vykrývají prostory.
60
Přetažený centr Matějovského nikoho v pokutovém území nenašel, přesto se Pražané stále drží na útočné polovině soupeře.
58
Vůbec špatně nehraje Jiří Skalák, tento mladíček toho hodně naběhá. Snaží se tlačit před bránu, to mu nelze upřít, ale také se dopouští útočných faulů, jako v tomto případě.
57
Stále je to hodně rozhárané utkání, plné chyb a nepřesností.
55
Holek se nechal obelstít Muresanem, ale že by střela nějak sedla, to se říci nedá.
54
Vaclík chytá do náruče vysoký centr Hory a posléze se celá akce zopakovala, přetažený centr předvedl Edimar.
52
Druhá žlutá karta dnešního duelu, dostává ji Muresan.
52
Po něm se Jarošík dopustil útočného faulu, Felguieras může být v klidu a rozehrát míč kupředu.
50
Krejčí trefuje pouze zeď. Míč se od ní odrazil na roh.
50
Skalák zastaven dva metry před velkým vápnem, pro Spartu se rýsuje slibná možnost.
49
Sougou je hodně nebezpečný, nyní se tlačil za obranu Sparty a dokonce i vystřelil. Měl to však hodně složité, v tísni napřáhl nad bránu.
48
Druhá čast začala hodně rozháraně, opět jsou k vidění fauly.
46
Sparta dvakrát vystřídala, Pablo Gil nahrazuje Vlastimila Vidličku, Pavel Kadeřábek jde na plac místo Tomáše Přikryla.
46
46
Statistiky prvního poločasu: Střely na bránu: 1:6 Střely mimo: 1:4 Rohy: 4:3 Fauly: 11:5.
V ní už se nic mimořádného nestalo a první poločas je již minulostí. Viděli jsme průměrný fotbal, který samozřejmě odpovídá důležitosti tohoto utkání. Je to příprava a žádnou krásu tedy čekat nemůžeme. Lepším týmem byla Kluž, která měla dvě dobré šance ke skórování, Spartě sice vyšlo prvních dvacet minut, ale nějakou tutovku si nevytvořila. Druhá půle odstartuje přibližně v 17:30.
45
Nastavuje se jedna minuta nad rámec prvního poločasu.
44
V závěru poločasu zahrával Muresan standardku, ale obrana Sparty ji odhlavičkovala.
43
Nepovedou střelu předvedl Přikryl, kterému přihrával Matějovský.
41
Vaclík musel vyběhnout, protože se na něj mohl řídit Sougou, ale spartanský gólman vše vyřešil v klidu a pohodě.
40
Pět minut do konce poločasu, hraje se ve středu hřiště.
39
A pak už nic. Felguieras může vzít míč a poslat ho do bezpečné vzdálenosti od své brány.
38
Matějovského pumelice byla zblokována na roh.
37
Na rohy máme 3:3. Josef Hušbauer se neprocpal přes obránce, ten pro jistotu odehrál míč do zámezí.
36
Rumuni zahrávali třetí roh, ale ten už tak nebezpečný nebyl. Navíc se Pražené mohli dostat do brejku, ale Hora zastavil na půlící čáře Matějovského. Obešlo se to pouze napomenutím a nikoliv kartou.
35
Pakliže byla prvních patnáct, dvacet minut lepší Sparta, tak ostatní minuty jednoznačně patří Kluži.
34
Hráči doplňují tekutiny, probíhá hromadné občerstvení.
33
Další nebezpečí z rohu. Z malého vápna hlavičkoval Cadu a těsně nad.
32
Vida, další jedovka Kluže, přesně řečeno Sougou se rozhodl napřáhnout z pětadvaceti metrů a Vaclík musel jeho dělovku vytáhnout nad bránu. Druhý roh pro Kluž.
30
Je za námi třicet minutu tohoto mače a k vidění byla jedna jediná šance, leč stála za to. Rumuni mohou litovat jasné tutovky, která se často nevidí. Nejdřív tyč a za pár vteřin břevno. V tu chvíli stáli při Vaclíkovi všichni svatí.
29
Rozhodčí pískají dva fauly proti Spartě. Té se navíc nedaří kombinace.
27
Sparta se snažila zahrozit a trochu provětrat Felguierase, ale nepodařilo se. Rumuni se vymanili úvodnímu tlaku a nyní jsou lepším týmem.
24
Kluž se rozehrála a nyní Spartu zlobí. Muresan zahrával trestný kop a trefil pouze zeď, ještě se poté snažil o nějakou akci, ale Pražané si poradili.
23
Vaclík tentokrát v pohodě kryje centr z levé strany.
22
Obrovská šance Kluže, která mohla jít do vedení. Nyní ukázala, co se nedá proměnit a co se možná bude moci použít do silvestrovských pořadů. Po rohu se dostal k odraženému míči Edimar a z otočky trefil tyčku. Ještě to však nebylo vše, míč se došoural k dalšímu rumunskému hráči, konkrétně Radetanouvi a ten ostře napřáhl do břevna. V rychlém sledu tedy tyč a břevno v podáná Kluže. Sparta měla kliku.
21
Možnost rohu mají poprvé v utkaní i Rumuni.
20
Matějovského centr hledal ve vápně Zápotočného, ale před ním výborně zasáhl Felguieras. Navíc tam byl zřejmě faul.
18
Hodně se fauluje, jeden z ostrých faulů předvedl Sepsi a inkasuje žlutou kartu.
17
Zatím se hraje hodně poklidný fotbal a prakticky bez šancí. Je vidět, že oba týmy jsou v přípravě a nejsou dostatečně sehraní.
15
Jeden z hráčů Kluže je zraněný na hřišti, bude muset být ošetřen. Ještě předtím se dostával do pokutového území Přikryl, ale střela mu příliš nesedla.
14
Kluž mohla zahrozit, ale Maftemu nesedla střela a Vaclík nemusí řešit nic ošemetného. Alespoň si poprvé sáhl na míč.
13
Pěkná akce Pražanů. Matějovský vysunul Krejčího do brejku, ale na poslední chvíli jeho útočné rejdy zastavil Cadu.
12
Krejčí zahrával standardku z velice dobré pozice, nicméně jeho střela se do statistik nezapíše, byl pískán faul.
11
U míče je častěji Sparta, ale její hře chybí nějaká kloudná myšlenka. Možná teď se něco urodí...
9
Zápas je zatím hodně rozkouskovaný, hra se přerušuje pro časté fauly, vylouženou šanci jsme zatím neviděli.
8
...po něm si obrana Kluže dokázala poradit a jde do útoku.
7
Pamičův centr hledal ve vápně Skaláka, ale toho si obrana rumunského mužstva dokázala pohlídat. Alespoň roh pro Spartu.
6
Kluž se dostávala do akce, ale Vaclíka nakonec neohrozila, protože se Muresan provinil faulem.
5
Roh byl rozehrán na krátko, k míči se po centru Hušbauera dostal Zápotočný a vypálil z hranice vápna, leč vysoko nad.
4
Pamič vybojoval první rohový kop dnešního zápasu.
2
Zajímavá šance pro Skaláka, který se natlačil před bránu, ale Felguieras byl u míče dřív.
2
U míče byla poprvé Sparta, která měla k dispozici rozehrávku, ale útok se příliš nepodařil. Felguieras může rozehrávat od své brány.
1
Hráči nastupují na hřiště, za pár okamžiků začínáme. V Rakousku panují takřka ideální podmínky pro fotbal, je krásně slunečno a obloha je bez mráčků.
Úvodní sestavy: AC Sparta Praha: Vaclík - Vidlička, Jarošík, Zápotočný, Pamić - Přikryl, Hušbauer, Holek, Matějovský, Krejčí - Skalák. Trenér: Vítězslav Lavička. CFR Kluž: Felguieras - Ivo Pinto, Cadu, Maftei, Sepsi, Hora, Godemeche, Muresan, Edimar, Sougou, Radetanou. Trenér: Ioan Andone.
Sparťané v sobotu bez problémů porazili na Letné 3:0 druholigovou Viktorii Žižkov. Skórovali Skalák, Podaný a Jirásek. Kluž má v nohách pondělní duel, který odehrála proti Českým Budějovicím. Na góly to byl ještě víc úrodnější mač. CFR totiž vyhrálo 4:0, trefili se Rony, Cadu, Muresan a Valente.
Pěkný slunečný den přeji všem fanouškům kopané. Vítejte u sledování přípravného zápasu mezi Spartou Praha a rumunským mistrem CFR Kluž. Oba celky se potkávají v rámci soustředění v rakouském Bad Wimsbachu. Pro český ani rumunský tým to není první zápas, něco málo mají již odehrané.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.