Přípravné utkání mezi Hannoverem 96 a Viktorií Plzeň přineslo jediný gól, který už ve 3. minutě vstřelil Jimmy Briand. Druhá půle už byla ze strany českého týmu lepší a šance se tak rodily na obou stranách. Nejblíže vyrovnání se ocitl Tecl, jehož hlavička zaťukala na břevno, a po něm pálil v gólové pozici těsně vedle Chramosta.
90+2
90+2
Zieler rozehrává možná poslední útočnou akci zápasu.
90
Už běží závěr základní hrací doby, uvidíme, zda sudí něco nastaví.
88
A málem gól na druhé straně! Gülselam vysunul krásným pasem Schlaudraffa, který už mohl sám zakončovat, ale ještě situaci vylepšil nahrávkou na Pandera, který minul odkrytou stranu brány Kozáčika.
86
Další velká šance Viktorky! Petržela z pravé strany odcentroval na zadní tyč a našel přesně hlavu volného spoluhráče, který ale zblízka zamířil jen do náruče Zielera.
85
Plzeň zahrozila. Po rohovém kopu napálil odražený míč Hradecký. Obrana Hannoveru balón srazila jen k Petrželovi, který zpoza šestnáctky jen těsně minul levou tyč z pohledu Zielera.
84
Plzeň vystřídala. Do hry se zapojil Medveděv. Na hřišti už jsou také Hradecký a Holenda.
81
Mahmutović si nabíhal na pas za obranu, ale před ním stačil míč vyboxovat vybíhající Zieler.
80
Viktoriáni se po chvilkovém vzepětí už zase nemohou dostat do blízkosti brány soupeře.
78
Roh Die Roten. Bittencourt ho zahrál na bližší tyč, kde byla připravena obrana Plzně.
77
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Stindl, přichází Schlaudraff.
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Albornoz, přichází Stankevicius.
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Sakai, přichází Pander.
77
77
77
Centr Josela propadl až k Larsovi Stindlovi. Kozáčik proti němu včas vyběhl a hráč soupeře ho trefil pouze do nohou.
76
Po levé straně se rozběhl Chramosta, až do zakončení ale ani on neprošel.
75
Místo za obranou Hannoveru si hledal Mahmutović, ale k míči se přes protihráče nedostal.
72
Běží už závěrečná dvacetiminutovka duelu, Viktoria stále prohrává s Hannoverem gólem ze 3. minuty.
69
Albornoz z levé strany odcentroval na bližší tyč, kde už číhal Joselu. Těsně před ním míč odehrál na roh Hejda.
69
Viktoria hraje ve druhé půli v této sestavě: Kozáčik – Řezník, Procházka, Baránek, Hejda – Kovařík, Hrošovský, Petržela, Chramosta – Tecl, Mahmutović.
67
Po zbytečné ztrátě balónu v podání Viktoriánů pálil Jimmy Briand, trefil ale pouze bránícího Hejdu.
66
Ve druhé půli vidíme mnohem zajímavější fotbal, než se hrál v úvodním dějství. Útoky se střídají na obou stranách.
63
Hannover se po rohu ubránil a dokonce se dostal do rychlého kontru. Ten táhl Briand, který poté nahrával Bittencourtovi. Jeho spoluhráč už ale vše překombinoval, tváří v tvář před Kozáčikem ještě nahrával a celou akci definitivně zazdil Joselu.
62
Rohový kop také pro Plzeň...
61
Hannover odpovídá na útočnou snahu Viktorky zvýšenou ofenzivní aktivitou. Střelu Josela ale zblokovala obrana českého mužstva.
60
Po rohu Bittencourta se dostal k hlavičce Marcelo a Kozáčik musel zasahovat nadvakrát.
58
Zahrozil také zástupce Bundesligy. Briand ve vápně poslal míč proti noze Bittencourta. Tečovaný pokus rozvlnil boční síť Kozáčikovy brány.
57
Do velké šance se dostal střídající Jan Chramosta, který z pravé strany postupoval na bránu soupeře. Jeho střela skončila těsně vedle vzdálenější tyče.
56
V pokutovém území upadl po kontaktu s protihráčem Řezník, penalta se ale pískat nebude.
56
Český tým přidal na aktivitě a stále častěji se tlačí před šestnáctku Hannoveru.
54
Viktoria zahrávala roh, který vyboxoval Zieler.
51
Po centru Řezníka hlavičkoval Tecl a míč se otřel o břevno! Byl to vůbec první střelecký pokus Plzně v celém zápase.
50
Nyní byl Hannoveru odmáván ofsajd.
49
Německý tým zahájil také druhou půli útočněji. Joselu vyslal na bránu dalekonosnou střelu, kterou pokryl Kozáčik.
46
Na plzeňské straně došlo k některým změnám v sestavě. Na hřišti jsou například Mahmutović, Petržela, Hejda nebo Baránek. Hannover nestřídal.
46
První poločas patřil německému týmu. Ten se ujal vedení již ve 3. minutě, kdy se prosadil Jimmy Briand. I poté si nadějné příležitosti vytvářeli pouze hráči Hannoveru, sám Briand klidně mohl přidat další gól. Naopak Viktoria se k přímému ohrožení brankáře Zielera vůbec nedostala.
45
45
Nadějná kombinace Plzně skončila ještě před pokutovým územím soupeře.
44
První půle se již pomalu dohrává, vhazují hráči v bílém.
42
Za obranu Viktorky si po křídle zabíhal Sakai. Defenziva Plzně tentokrát zapracovala dobře.
41
První poločas patří německému týmu, který působí přesněji v kombinaci a především si dokáže vytvářet i šance.
39
Obrovská chyba Plzně v rozehrávce! Jeden z obránců odevzdal míč Joselovi, který nahrál do strany Bittencourtovi. Tomu zabránil ve skórování Kozáčik, jenž rychle vyběhl a ofenzivní záložník Die Roten ho nastřelil.
38
Hannover se s přehledem ubránil.
37
Uvidíme druhý rohový kop zápasu, zahrávat ho bude opět Viktoria.
35
Obrana Hannoveru zatím s přehledem likviduje útočné akce Plzně. Viktoria dnes ještě nevystřelila.
33
Po standardní situaci z levé strany si stáhl centrovaný míč Kozáčik. Gólman Plzně byl navíc faulován a tak může v klidu vykopávat.
32
Na obou stranách jsme sledovali nepřesnosti při zakládání útoků. Je vidět, že jde o přípravu.
31
Také Kolář se rychle ocitl v obležení dvou protihráčů, ale alespoň dokázal vybojovat aut pro svůj tým.
30
Aktivní Briand hodně rychle přistoupil k rozehrávajícímu Limberskému a kapitán Viktorie tak jen napálil míč na polovinu soupeře.
27
Hannover měl k dispozici standardku z pravé strany, kterou rozehrál Bittencourt. Po jeho centru se dostal jeden z hráčů v červeném k hlavičce, ale zamířil hodně mimo.
27
Bittencourtův centr letěl na zadní tyč. Míč odhlavičkoval do autu Hubník.
25
Fotbalisté Hannoveru si, kromě gólu, už vytvořili další dvě dobré příležitosti. To Viktoria brankáře Zielera ještě prakticky neohrozila.
24
A zase Briand, který dokázal přehlavičkovat brankáře Kozáčika. Za toho musel na brankové čáře zaskočit jeden z obránců!
23
Die Roten v posledních minutách získávají převahu v držení míče.
21
Na trávníku zůstal ležet Radim Řezník. Rozhodčí raději přerušil hru, aby se přesvědčil, zda je pravý bek Plzně v pořádku. Nyní už je Řezník na nohou a hra bude pokračovat.
20
Po zmatcích v plzeňské obraně se ocitl sám před Kozáčikem Briand, ale svůj druhý gól nepřidal. Slovenský brankář stačil zakročit nohama.
19
Kovařík byl rezolutně sestřelen Marcelem. Podle rozhodčího šlo o čistý zákrok a hra tedy pokračuje.
18
Gólman Hannoveru Ron-Robert Zieler si nyní zahrál na svého slavnějšího kolegu Manuela Neuera a zapojil se do rozehrávky svého týmu hodně daleko od pokutového území.
17
Akci Hannoveru zastavil odmávaný ofsajd, ve kterém byl Briand.
17
Na druhý pokus centroval Hrošovský. Poslal míč na vzdálenější tyč, ale obrana soupeře dobře zasáhla.
16
Plzeňští zahrávali standardní situaci. Míč poslal do šestnáctky Kovařík, ale rozhodčí hru přerušil a nechává situaci opakovat.
14
Míč cpal před branku Stindl, ale hostující obrana ho stačila uklidit do zámezí. Nakonec z toho nebude ani rohový kop, neboť byl máván ofsajd.
13
Nyní se domácí pokusili přenést hru na levé křídlo, kde sprintoval Albornoz. Před ním však míč hlavou uklidil do autu Rajtoral.
12
Hráči Hannoveru si nyní přihrávají kolem půlící čáry.
10
Německý tým v náznaku rychlého protiútoku, Hubník se však dostal k míči dříve než nabíhající Joselu.
9
Pokus o rychlou kombinaci Hannoveru skončil na nepřesné přihrávce Sakaie.
9
Plzeň zahrávala rohový kop, obrana Hannoveru míč uklidila ze své šestnáctky.
8
Dlouhý nákop hledal Tecla, ale souboj s plzeňským forvardem vyhrál Schulz.
7
Viktoriáni si v kombinaci vypomáhají i s brankářem Kozáčikem.
5
Plzeňští zahrávali standardní situaci, ale vše skončilo jen ofsajdem.
3
Hannover právě vstřelil branku!
Hannover se bleskově ujímá vedení! Albornozův centr z levé strany na přední tyči hlavou lízl Joselu a míč tak doputoval až k JIMMYMU BRIANDOVI, který ho zblízka poslal k tyči Kozáčikovy brány. Brankář Plzně se natahoval marně.
2
Kolář se ještě na útočné polovině dopustil faulu, rozehrává německý tým.
2
Fotbalisté Viktorie se ujali míče a kombinují na vlastní polovině
1
Hostujícímu týmu byl odpískán ofsajd. Hannover hraje v červených dresech, Plzeň celá v bílém.
1

Hannover 96: Zieler – Sakai, Marcelo, Schulz, Albornoz – Schmiedebach, Gülselam – Briand, Stindl, Bittencourt – Joselu.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hubník, Procházka, Limberský (C) – Hrošovský, Vaněk – Rajtoral, Kolář, Kovařík – Tecl.

Náhradníci: Bolek – Hejda, Petržela, Holenda, Baránek, Mahmutović, Chramosta, Medveděv, Hradecký.
Hannover 96 je tradičním účastníkem německé Bundesligy. V podzimní části soutěže tento celek odehrál 17 zápasů, ve kterých nasbíral 24 bodů za 7 vítězství, 3 remízy a 7 porážek. V bundesligové tabulce stačí tato bilance na průběžné osmé místo. Také Hannover v zimní přípravě dosud sehrál dva zápasy, s tureckým Basaksehirem se rozešel bez branek a v sobotu udolal 1:0 švýcarský Young Boys Bern.
FC Viktoria Plzeň je po podzimu lídrem Synot ligy. Viktoriáni mají na kontě 38 bodů za 12 výher, 2 remízy a 2 porážky a tabulku vedou o jediný bod před Spartou. V zimní přestávce získali Plzeňští velkou posilu do útoku, kterou je bosenský kanonýr Aidin Mahmutovič, jenž přišel z Teplic. Viktoria už stihla odehrát dva přípravé zápasy, Tachov i Domažlice porazila 3:1.
Přeji pěkné pondělní odpoledne všem příznivcům fotbalu! Lídr nejvyšší české soutěže, FC Viktoria Plzeň, v současné době pobývá na soustředění v turecké Antálii, které si zpestří také zajímavým zápasem proti účastníkovi německé Bundesligy Hannoveru 96. Tento duel bude mít zvláštní náboj pro krajního obránce či záložníka Viktoriánů, Františka Rajtorala, který v Hannoveru v jarní části loňského ročníku hostoval.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.