To je z mé strany vše, příště na počtenou!
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 11:10.
Je dobojováno! Bundesligový RasenBallsport Lipsko nakonec vítězí, pražská Dukla se ale za svůj výkon nemusí vůbec stydět. Žlutočervení byli jasnému favoritovi prakticky rovnocenným soupeřem, navíc se jim podařilo dvakrát skórovat. Hanousek mohl pár minut před koncem dokonce srovnat z pokutového kopu, ten ale neproměnil.
90+1
90+1
Zatím tomu nic nenasvědčuje, po nepovedené akci Pražanů skončil míč v zámezí a gólman Müller s rozehrávkou vůbec nespěchá.
90
V tréninkovém areálu RB Lipsko na ulici Cottaweg se už rozběhla poslední minuta základní hrací doby, podaří se Dukle vyrovnat?!
88
Vyběhnuvší Marius Müller odkopl míč do bezpečí těsně před dotírajícím Vlčkem, domácí se v tuto chvíli už jen brání.
87
Prakticky veškerý děj se momentálně odehrává okolo půlící čáry, Pražané mají problémy s přechodem do ofenzívy.
86
Palacios s Martinovićem na pravém křídle založili rychlý protiútok RasenBallsportu, ze kterého ale nakonec nic nebezpečného nepramenilo.
84
Marius Müller ale stejně jako jeho protějšek Řepa dokázal penaltu chytit, Marek Hanousek pohrdl možností vyrovnat!
84
Penalta pro Duklu!
83
Olayinka se na levém křídle zbavil svého strážce, poté si ale balon příliš předkopl a rychle o něj zase přišel.
81
Právě Müller teď měl co dělat, aby odkopl míč do bezpečí před dotírajícím Ladislavem Vopatem, brankář červených býků to ale nakonec zvládl.
80
Závěrečnou desetiminutovku základní hrací doby odšpuntuje brankář Müller odkopem od lipské svatyně.
78
Hráči ve žlutých dresech rázem uplývají aktivitou, zdá se, že závěr utkání bude ještě hodně zajímavý.
77
Dukla právě vstřelila branku!
Drama je rázem na světě! Po průniku jednoho z hráčů Dukly po pravém křídle se LADISLAV VOPAT ocitl ve skvělé pozici a z bezprostřední blízkosti se nemýlil!
75
Na druhé straně hřiště na Martinoviće na chvilku zívala odkrytá svatyně dejvického celku, jeden z obránců Dukly ale za pět minut dvanáct zasáhl!
73
Hráči ve žlutých dresech se po pravém křídle dostali až k hranici soupeřovy šestnáctky, nic zajímavého z toho ale nakonec nepramenilo.
72
Pražští fotbalisté hrají s Lipskem vyrovnanou partii, na držení míče je to 51% ku 49% ve prospěch domácích. Nutno však dodat, že bundesligový celek si vytvořil více vyložených šancí.
70
Lipsko právě vstřelilo branku!
A už je to o dva góly! FEDERICO PALACIOS se prokousal až do pokutového území a poté nedal parádní střelou do vinglu Hroššovi šanci!
70
Přihrávka na Olayinku nebyla vůbec přesná a na druhou stranu se mohl vydat Martinović, Hroššo však byl u balonu dříve.
69
Olayinka nesobecky vybídl ke skórování Vlčka, Müller ale skvěle zmenšil střelecký úhel a vyrazil míč do bezpečí!
68
To se jim ale nepodařilo a byl z toho rychlý protiútok domácích, svěřenci kouče Hassenhüttla se ale do zakončení rovněž nedostali.
66
Lukáš Hroššo v poklidu zakládá další akci Dukly, hosté se nyní pokouší prosadit se po pravém křídle.
65
Zhruba pětadvacet minut před koncem sledujeme kombinaci domácích na polovině hřiště, dál červené býky Dukla nepouští.
64
Po trmě-vrmě ve středu hřiště se až do soupeřovy šestnáctky dostal střídající Vlček, jemuž ovšem v klíčový moment míč sjel z kopačky.
62
Jeden z hráčů v bíločerveném dresu se teď opřel do balonu z velké vzdálenosti, balon ovšem proletěl vysoko nad břevnem svatyně celku z Julisky.
60
RasenBallsport byl blízko třetímu gólu, šance Beiersdorfa ani Martinoviće ale v síti neskončily!
58
Další střela domácích byla defenzívou pražského celku zblokována, Lipští budou mít k dispozici roh.
57
Jeden z hráčů Dukly uvízl v ofsajdu, hra je tak znovu přerušena.
55
Pavel Řepa si ale s pokutovým kopem Raniho Khediry poradil!
54
Střídající Domenik Martinović byl brankářem Dukly sražen k zemi v pokutovém území, Lipsko bude zahrávat penaltu!
52
Sören Reddemann se o chvilku později ocitl v první zajímavé šanci druhého poločasu, jeho střela ale proletěla těsně vedle!
51
Z kombinace domácích poblíž šestnáctky soupeře nakonec žádné další nebezpečí pro Duklu nepramenilo.
48
Domácí trpělivě zakládají další akci od půlící čáry, svěřenci kouče Hassenhüttla se dnes prezentují pohledným kombinačním fotbalem.
46
Úvodní pětačtyřicetiminutovka je minulostí. Hosté se sice překvapivě ujali vedení zásluhou Bidjeho Manzii, poté ovšem fotbalisté RasenBallsportu převzali iniciativu a zaslouženě otočili stav ve svůj prospěch. Co nabídne druhá půle? To začneme zjišťovat v 19:02.
45
44
Střela jednoho z hráčů Dukly výrazně minula domácí svatyni, viděli jsme už šestou nepřesnou střelu hostí v dosavadním průběhu.
43
Defenzíva obou týmů v závěru první půle funguje jako švýcarské hodinky, od příležitostí Khediry a Schmitze se hraje bez šancí.
41
Rodící se šanci Lipska uhasila defenzíva Dukly rázným odkopem míče až k půlící čáře.
40
Svěřenci Ralpha Hassenhüttla kombinují na polovině hřiště a pár minut před poločasovým hvizdem už se nikam neženou.
38
První poločas se už chýlí ke svému konci a po dalším faulu jednoho z hráčů Dukly na polovině hřiště je hra přerušena.
36
Ofsajd a v něm Khedira, Hroššo tak bude rozehrávat kousek od hranice vlastní šestnáctky.
34
Dalekonosná střela z kopačky jednoho z hráčů pražské Dukly proletěla mimo, Fabio Coltorti byl i tentokrát bez práce.
31
Napadající Bidje Manzia to přehnal s agresivitou, domácí tak budou mít čas a klid na rozehrávku.
30
Dvojitá šance pro Lipsko, Hroššo se ale vytáhl proti střelám Khediry i Benna Schmitze!
28
Celé akci předcházela parádní akce Federica Palaciose, po níž úž měl Khedira úlohu hodně usnadněnou. Dukla bude muset dohánět manko.
27
Neuplynuly ani tři minuty a Lukáš Hroššo kapituloval podruhé. RasenBallsport jde do vedení, o což se postaral RANI KHEDIRA!
24
Do nebezpečné palebné pozice se ovšem o chvilku později dostal Dominik Kaiser, Hroššo ale dokázal reflexivně zasáhnout!
23
Lipští fotbalisté měli k dispozici rohový kop, z něj ovšem žádné nebezpečí pro Hrošša nepramenilo.
21
Fabio Coltorti si v krátkém časovém sledu musel dvakrát sáhnout na míč, v obou případech měl ale úlohu snadnou.
20
Dalekonosná střela jednoho z hráčů RasenBallsportu proletěla mimo, následovat bude pouze odkop od Hroššovy svatyně.
18
Domácí fotbalisté drží míč na polovině hřiště a nikam se neženou, hra se po vyrovnávacím gólu trochu uklidnila.
15
Nadějný útok červených býků byl zastaven těsně před pokutovým územím Dukly, hosté už mohou založit protiakci.
14
Máme vyrovnáno! Domácí kapitán DOMINIK KAISER se opřel do balonu po přihrávce Strausse a jeho střela skončila v síti!
11
Dalekonosné autové vhazování sice našlo zamýšleného adresáta Brabence, ten si ale nepohlídal ofsajdovou hranici.
10
Pražané jsou i nadále o něco aktivnějším týmem, na držení míče je to v tuto chvíli 53% ku 47% ve prospěch Dukly.
8
Tak tohle se nečekalo, Dukla se proti bundesligovému soupeři dostává rychle do vedení, o což se postaral po hezké Néstorově přihrávce střelou z osy hřiště BIDJE MANZIA!
7
Bidje Manzia prověřil Coltortiho pozornost, gólman RasenBallsportu však bez potíží zasáhl.
5
Rani Khedira poslal zajímavou přihrávku do pokutového území, vyběhnuvší Hroššo byl však u míče dříve, než dotírající Boyd.
4
Pražané se ocitli v ofsajdu, hra je tedy opět přerušena a Lipsko bude rozehrávat od gólmana Coltortiho.
2
Po faulu jednoho z hráčů Dukly ve středu hřiště budou mít domácí spoustu času na rozehrávku.
1

RasenBallsport Lipsko: Coltorti – Strauss, Khedira, Chabot, Diawusie, Boyd, Schmitz, Kaiser, Demme, Reddemann, Palacios.

FK Dukla Praha: Hroššo – Miloševič, Bezpalec, Vrzal, Kušnír – Hanousek, Kovaľ, Néstor – Juroška, Brabenec, Manzia.
Náhradníci: Řepa – Brejcha, Čajič, Luong, Olayinka, Preisler, Vlček, Vopat.
Lipský Redbull byl rakouským nápojovým gigantem založen v roce 2009 a cestu mezi německou smetánku si proklestil až z páté nejvyšší soutěže. Lipsko patří mezi příjemné překvapení této bundesligové sezóny, po šesti kolech má na svém kontě dvojnásobný počet dvanácti bodů, svěřenci Ralpha Hasenhüttla si mimo jiné vyšlápli na slavný Dortmund.

Dukla se v probíhajícím ročníku české ligy pohybuje ve středu tabulky, což platí i po odchodu trenéra Jaroslava Šilhavého do Slavie. Dukla je momentálně sedmá, v minulém kole Pražané smolně prohráli 0:1 na hřišti rozjeté Mladé Boleslavi.
Hezký podvečer. Co nejsrdečněji vás vítám u sledování textového přenosu z přípravného duelu, který si FK Dukla Praha domluvila s bundesligovým celkem RasenBallsport Lipsko. Výkop je naplánován na 18. hodinu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.