Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Zulte-Waregem - 8. ledna 2018   16:00

Dortmund
Dortmund
28' Pisczek (Yarmolenko)  • 42' Aubameyang (Yarmolenko)  • 54' Aubameyang (Sancho)
3:2
(2:2)
Zulte-Waregem
23' Harbaoui (de Pauw)   • 33' Derijck (Kaya)
Dortmund
Bansen – Sokratis (K), Zagadou, Durm (58. Dahoud), Pisczek (46. Toljan), Weigl, Götze (58. Isak), Castro (58. Kagawa), Yarmolenko (59. Subotič), Sancho, Aubameyang. Trenér: Stöger
Reckert, Subotič, Dahoud, Isak, Kagawa, Toljan.
Bossut – Baudry, Coopman, de Fauw (K), dePauw, Derijck, Hamalainen, Harbaoui (46. Cordaro), Jensen, Kaya (46. Olayinka), Marcq. Trenér: Dury

To je z mé strany pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek pondělního dne.
Svěřenci trenéra Stögera tak vítězí v poslední přípravě před ligovým zápasem nad Waregemem v poměru 3:2. V prvním poločase jsme viděli dvě branky na obou stranách a o svém vítězství rozhodla Borussie zásluhou koho jiného než Peirra Emericka Aubameynga, který se jediný trefil ve druhém poločase a vstřelil svou druhou branku v utkání. Výbornými výkony se dnes v sestavě Borussie kromě Aubameynga prezentovali také Yarmolenko a Sancho, kteří byli nejvíce vidět v dresu Borussie.
90+1'
90+1'
Skluzem na míč dosáhl Cordaro, ale jeho pokus nebyl dostatečně důrazný a míč tak s klidem ukryl do rukavic Bansen.
90'
Tak ještě jedna standardka pro Waregem zrhuba z třiceti metrů.
90'
Zřejmě poslední šanci na skórování měli hráči Waregemu, přetažený centr ze standardní situace hlavou poslal nad branku Olayinka.
89'
Kagawa rychle rozehrál, ale příliš dlouhý míč poslal na nabíhajícího Toljana.
88'
U pravé lajny faulovaný Alexander Isak, míč pro černo-žluté.
88'
Na druhé straně do ofsajdové pozice vystaven Olayinka.
87'
Na minimáním prostoru kombinovali Sancho a Aubameyang, nakonec je z toho ofsajd v závěru 87 minuty.
86'
Situaci pohlídal Nevan Subotič a vykopávat se bude od branky Borussie.
84'
Po dlouhé době se hra přesunula na útočnou polovinu Waregemu a po sraženém centru Cordara tu je rohový kop pro Belgičany.
83'
Julian Weigl našel mezeru v obraně Waregemu a našel Alexandra Isaka na hrotu, ten se pokoušel přehodit brankáře Bossuta, to se mu povedlo, ale míč zamířil vedle levé tyče.
81'
Kagawa hledal za obranou Aubemeynga, ale praporek sudího na lajně vylétl nahoru a je z toho tak pouze ofsajd.
80'
Nepřesný centr na zadní tyč vyslal Dahoud a míč tak skončil za koncovou lajnou.
78'
Toljan vedle akci po pravé straně a našel skvěle pod sebou na penaltě Isaka, který z ideální střelecké pozice pouze přestřelil branku.
77'
Ani ten však nepřináší zvýšení vedení Borussie, míč v náruči Bossuta.
76'
Lobem překonal obranu Wargemu Dahoud a našel v dobré pozici Isaka, který již mohl střílet, ještě však jednou zasekl míč a nakonec trefil obránce, bude z toho rohový kop.
73'
Olayinka se pokoušel ''zidanovkou'' uvolnit přes Kagawu, ten však neměl pochopení pro tento efektní pokus o uvolnění a zbavil jej míče.
71'
Převaha Borussie začíná být teď čím dál tím větší a fotbalisté z Dortmundu si dělají co chtějí na trávníku, ale teď zbytečně překombinovali přečíslení, které vedl Yarmolenko a Isak, nakonec nevyšla finální přihrávka na Aubameynga.
70'
Opět rozehráno na krátko, tentokrát se centru ujmul Kagawa, jeho centr byl však sražen a Bossut si stáhl míč do náruče.
70'
Další centr Aubameynga opět odvrácen pouze za cenu rohového kopu.
69'
Borussie rozehrála roh na krátko přes Sancha, který hledal centrem Isaka za obranou, ten se však ocitl v ofsajdu.
68'
Další roh pro Borussi, centr Aumabeynga musel být odvracen za koncovou lajnu.
67'
S rohovým kopem si již poradil bez problému Bossut.
67'
A další skvělý zákrok belgického brankáře, který vytáhl konečky prstů přízemní střelu Jadona Sancha zpoza vápna. Roh pro Borussii.
65'
Hattrick Aubameynga visel ve vzduchu! Gabonský útočník si zpracoval ve vápně centr Kagaway, položil si obránce, ale zamířil pouze do rukavic Bossuta.
65'
Nepovedený centr Belgičanů končí za brankou Benasena.
63'
Poprvé spolu kombinovali střídající Isak a Kagawa, tedy oba střelci předešlého přípravného utkání Borussie, tentokrát však kombinaci scházela přesnost a míč skončil u brankáře Bossuta.
62'
Sokratis se provinil faulem ve středu hrací plochy a rozehrávat bude moci Waregem.
60'
Střídajcíí Olayinka se ocitl na penaltě úplně sám před Bansenem, ale z otočky trestuhodně minul levou tyč branky Borussie, mohlo být znovu srovnané.
60'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Yarmlenko, přichází Subotič.
58'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Götze, přichází Isak.
58'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Durm, přichází Dahoud.
58'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Castro, přichází Kagawa.
57'
Po jednom ze soubojů teď zůstává na hrací ploše otřesený Durm.
54'
Dortmund právě vstřelil branku!
Jadon Sancho poslal míč po levé straně na PIERRA – EMERICKA AUBAMEYANGA, ten zasekl před obráncem Waregemu, který odklouzal z cesty a kanonýr Borussie pravou nohou zamířil pod horní tyč a dává tak dnes svou druhou branku v utkání a Borussia poprvé dnes jde do vedení.
53'
A právě Olayinka málem div, že netrefil centr od rohového praporku z prostoru na penaltě, tady chybělo málo Wargemu.
53'
Po centru Olayinky a teči Zagadoua bude zahrávat Waregem další rohový kop.
52'
Aubameyang si nerozuměl s nabíhajícím Sanchem a tak přihrávka Gabonského snipera skončila v zámezí.
50'
Rohový kop odvrátil Weigl do bezpečí.
49'
Po faulu za hranicí vápna rozehrávali hráči Waregemu volný přímý kop, který odvrátil Yarmolenko na roh.
48'
A další centr skryl do náruče brankář Bossut.
47'
Aubameyang se po centru Sancha dostával hlavou do první šance ve druhé půli. Nad hlavou pomezní se však objevil praporek a je tak po šanci.
46'
Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Harbaoui, přichází Cordaro.
46'
Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Kaya, přichází Olayinka.
46'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Pisczek, přichází Toljan.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:00 .
První poločas je za námi, viděli jsme čtyři branky a utkání přesně vystihuje přívlastek přípravné. Hraje se velmi uvolněně a bez obran a čtyři branky jsou toho důkazem. Waregem dvakrát vedl, nejprve se trefil Harbaoui, na jeho branku reagoval Pisczek. Belgičané šli však ještě jednou do vedení po brance Derijcka, na tuto branku však reagoval v závěru poločasu kanonýr Aubameyang.
45'
44'
Borussia ještě předvedla jednu akci v prvním poločase po levé straně, centr Sancha však našel pouze hlavu de Fauwa.
42'
Teď už tato spolupráce slaví úspěch a je srovnáno! Do úniku dvou na jedno se dostali právě Yarmolenko a PIERRE – EMERICK AUBAMEYANG, prvně jmenovaný počkal na ideální moment pro přihrávku a Aubameyang již sám před Bossutem neměl problém se zakončením a potvrdil pověst kanonýra.
41'
Patičkou narážel Yarmolenko Aubameyangovi do brejku, včas však zasáhl de Fauw a nepustil tak útočníka Borussie do šance.
39'
Centr Yarmolenka z pravé strany na poslední chvíli stihl uklidit před nabíhajícím Aubameyagem skluzem Baudry.
37'
Tak obrana Borussie je zatím doslova děravá! Kaya krásným lobem poslal do brejku Hadmiho Harbaouiho a ten šel sám na Bansena, tuniský forward zkusil vypálit mezi nohy, ale tuto mezeru si brankář Borussie pohlídal a míč vyrazil.
35'
A Waregem je i nadále aktivní, ale dnes již podruhé byl nachytán v ofsajdu Hamalainen.
33'
Waregem právě vstřelil branku!
I Waregem dokonale využíívá možnosti rohového kopu a na centr Kayi od rohové praporku si naskončil TIOMOTHY DERIJCK a trestuhodně nehlídaný na penaltě hlavou o zem trefil přesně.
32'
Waregem však bude rozehrávat rohový kop.
32'
A souboji opět ve vápně Borussie si žádali penaltu Belgičané. De Pauw, ale malinko teatrálně padal po kontaktu s Durmem.
31'
Střelec branky Wregemu Hadmi Harbaoui se dostal do kontaktu s Bansenem a žádal si penaltu. Hlavního sudí je však jiného názoru a nechává pokračovat ve hře.
28'
A končí brankou! Na centr Yarmolenka si naskočil ve vápně LUKASZ PISCZEK a hlavou na vzdálenější tyč nedal Bossutovi šanci.
28'
První roh pro Borussii.
28'
Centr Götzeho odpravil z vápna de Fauw.
27'
A další nebezpečná akce Waregemu. Coopman střílel zpoza vápna. Bansen však stál tam kde měl a kryl.
25'
Borussie ihned obléhá branku Bossuta, zatím však hledá mezírku v obraně Belgičanů.
23'
Waregem překvapuje obranu Borussie a všechny fanoušky a jde do vedení! De Pauw dostal krásný míč na pravou stranu odkud našel ve vápně naběhnutého HADMI HARBAOUIHO, který již levačkou před odkrytou brankou nemohl minout.
22'
Centr Castra odvrátila obrana Waregemu a poradila si i následným centrem Ayrmolenka, který kapitán de Fauw sklepl hlavou Bossutovi.
21'
Aubameyangovi byl odpískán ofsajd při náběhu za obranu. Opakované záběry však ukázali opak.
19'
Hamalainen nezpracoval dlouhý míč k pravé lajně, který mu posílal de Fauw.
18'
Zagadou se vydal dopředu, ale přeci jen bylo vidět, že se nejedná o ofensivního hráče a že má v kádru Borussie přeci jen jiné povinnosti.
17'
Borussie uklidnila hru a v poklidu kombinuje na vlastní polovině.
15'
O kombinaci se pokusili i belgičané, ale De Pauw přihrával nepřesně na nabíhajícího Kayu.
14'
Další dobrá možnost Borussie. Yarmolenko od pravé lajny načechraným centrem na velké vápno vybídl Castra k zakončení, ten pálil hned z první, ale branku Bossuta o kousek minul.
12'
Tak Borussie přeci jen zrychlila tempo a Mario Götze se mohl stát prvním střelcem zápasu, dostal míč od aktivního Sancha, uvolnil se přes obránce a z velkého vápna se pokusil překonat ranou proti pohybu Bossuta, ten však míč skvěle vykopl nohou.
11'
První tutovka Borussie. Sancho z levé strany centroval na zadní tyč, kde byl Aubameyang, jenž míč hlavou proti noze přiklepl Yarmilenkovi na penaltu ten však míč přeběhl a nestihl zakončit.
10'
Kaya fauloval Weigla ve středu hrací plochy. míč zůstane na kopačkách německého giganta.
10'
Nepovedená kombinace Waregemu ve středu hrací plochy končí autem pro hráče BVB.
9'
A na druhé straně se dle své pověsti prohnal kolem pravé lajny Aubameyang, ale centr skončil v náruči Bossuta.
8'
Nakonec z toho byl pokus vysunout do brejku Coopmana, včas však zakročil hlavou Zagadou.
7'
Belgický tým teď aktuálně kombinuje s míčem na útočné polovině.
6'
Příliš vysoký byl centr Pisczeka a tak Derjick míč v poklidu hrudí srazil brankáři Bossutovi do náruče.
5'
První náznak šance pro žluto-černé. Aubameyang centroval na zadní tyč, kde byl Sancho v dobré pozici, zradilo ho jej však zpracování a míč mu odskočil z výhodné pozice.
4'
Waregem se poprvé dostal s míčem i do vápna, ale opět to byl Harbaoui, který nedokázal s míčem lépe naložit.
3'
První kombinaci předvedl i belgický mančaft, ale tuniský útočník ve službách Waregemu Harbaoui nezpracoval ideálně míč a ten se tak opět stěhoval na kopačky hráčů BVB.
2'
Borussie v úvodu drží míč na kopačkách a přišel i pokus o dlouhý míč na Aubameyanga od Castra, pro míč si však vyběhl brankář Bossut.
1'
V Marbelle dopoledne pršelo a stále je zataženo nad tímto španělským městem, trávník je však ve výborné situace měli bychom vidět rychlý fotbal.
1'
Rozehrávku si vzali na starost hráči Borussie.
1'
Oba týmy jsou na hrací ploše, za chvíli utkání začne.

Borussia Dortmund: Bansen – Sokratis, Zagadou, Durm, Pisczek, Weigl, Götze, Castro, Yarmolenko, Sancho, Aubameyang.
Náhradníci: Reckert, Subotič, Dahoud, Isak, Kagawa, Toljan.

SV Zulte-Waregem: Bossut – Baudry, Coopman, de Fauw, dePauw, Derijck, Hamalainen, Harbaoui, Jensen, Kaya, Marcq.
Sestava Borussie z posledního přípravného zápasu, který Borussie sehrála 6.1.2018 proti Düselldorfu a vyhrála jej 2:0 po brankách Isaka a Kagawy.

1. poločas: Weidenfeller – Toljan, Sokratis, Subotic, Guerreiro (11. Bartra) – Sahin – Yarmolenko, Dahoud, Kagawa, Sancho – Schürrle
2. poločas: Reimann – Toljan (60. Durm), Toprak, Subotic, Bartra – Weigl – Yarmolenko, Kagawa, Sancho, Schürrle – Isak
Poslední generálka čeká fotbalisty BVB před ligovým zápasem, který je čeká 14.2.2018 doma s Wolfsburgem. Soupeřem Borussie v generálce bude belgický ligový celek SV Zulte-Waregem, který vyhrál poslední ligový pohár a aktuálně mu patří 14. pozice v belgické Jupiler League. Utkání se odehraje ve španělském městě Marbella.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.