Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Prešov - 5. července 2017   15:00

Dukla
Dukla
66' Kozel  • 80' Kozel
1:1
(0:1)

6:5 (PEN)

Prešov
Prešov
22' Kralovič
Dukla
Hruška – Douděra, Kušnír (C), Ostojić, Preisler, Tetour, Kozel, Bilovský, Koval (71. Brejcha), Brabenec, Schranz
Uroš, Brejcha, Rada
Machač – Pojezný, Šťastný
Stadion Budín, Žirovnice
450 diváků
Prešov
Talian – Kačala, Jacko, Bartek, Petko – Grešák (48. Trebuňák), Dzurík (C), Kralovič (48. Issa), Lenárt (42. Leško, 77. Dupkala) – Špyrka (35. Micherda) – Streňo
Micherda, Trebuňák, Dupkala, Kačala, Leško, Adekunle

S konstatováním, že Dukla Praha vyhrává nad Prešovem 6:5 na penalty, když po základní hrací době skončil zápas 1:1, se s Vámi loučí a hezký den z turnaje o Perleťový pohár přeje Tomáš Lysý.
Přešov tak má na svém kontě výhru na penalty a porážku na penalty.
Dukla Praha zapsala výhru na penalty, oproti tomu Vysočina Jihlava porážku na penalty. Turnaj se nám začíná hezky zamotávat a rozhodne zápas Dukla Praha – Vysočina Jihlava od 17 hodin.
80'
Zápas mezi Duklou Praha a Prešovem rozhodly až penalty, ve kterých vyhráli červenožlutí 6:5, když rozhodující penaltu zapsal DANIEL KOZEL.
Gólman proti gólmanovi. Matúš Hruška za Duklu nemusel zasahovat, jelikož Jozef Talian mířili vysoko nad – 6:5.
Daniel Kozel nedává Jozefu Talianovi šanci a je tu opět mečbol pro Duklu Praha – 6:5.
Mojmír Trebuňák udržel svůj tým v zápase a proměňuje – 5:5.
Dukla opět vede, Dominik Preisler po delší střelecké odmlce nezaváhal – 5:4.
Issa Adekunle mířil pánubohu do oken, hodně vedle levé šibenice – 4:4.
Ivan Ostojić trefil přesně střed branky, kde byl Jozef Talian – 4:4.
Už to vypadalo, že je rozhodnuto. Martin Dupkala kopl penaltu dobře na pravou stranu, kam výbornou robinzonádou skočil i Matúš Hruška – 4:4.
První lapená penalta. Talian šal kousek nalevo a míč lapil, protože Dominik Preisler mířil prakticky na střed – 4:4.
Issa Adekunle vyšil parádní střelu do levé šibenice, Hruška byl bez šance – 4:4.
Talián zůstal stát na prostředku branky a Daniel Tetour mířil přesně nalevo – 4:3-
Nyní to gólman Dukly Hruška zkusil na levou stranu, ale Erik Streňo střílel přesně k pravé tyči – 3:3. Penalty tak pokračují.
Frederik Bilovský poslal gólmana na pravou stranu, aby zamířil na levou – 3:2.
Nemýlí se ani Miroslav Petko – 2:2.
Inspiraci od Patrika Jacka nabral i Ivan Schranz prakticky stejně provedenou penaltou – 2:2.
Patrik Jacko zamířil přesně k levé tyči, gólman šel na druhou – 1:1.
Antonín Panenka by nyní zaplesal, protože Ondřej Kušnír ukázal krásný vršovický dloubák. Odkaz fotbalového básníka z Vršovic je stále patrný – 1:0.
Střílení penalt začíná.
Na každé straně uvidíme tři penalty. Také úvodní zápas Prešova proti Vysočině Jihlava rozhodovaly pokutové kopy, které po bezgólové základní hrací době ovládl slovenský tým 3:1.
Zápas nebyl v základní hrací době rozhodnut, na řadu přijdou pokutové kopy.
80'
Nerozhodne se ani z následujícího rohového kopu Prešova, takže se jde na penalty.
79'
Jenže Martin Dupkala asi chce znovu kopat penalty, jinak si jeho zahozenou šanci nedokážu představit. Snadnou střelu na pravou stranu si Matúš Hruška vychutnal.
79'
Zcela jasný pokutový kop po tom, co jeden z hráčů Dukly ve vápně sestřelil Martina Dupkalu. Ten tak může po sotva dvou minutách na placu rozhodnout.
77'
Prešov popáté střídá. Tři závěrečné minuty se již nebudou týkat Adriána Leška, místo kterého jde na hřiště Martin Dupkala.
76'
Adekunleho pokus z levé strany mezi tři tyče neprošel, byl zblokován. Následně nevyšla ani Issova kombinace s Trebuňákem.
75'
Prešovští přicházejí po faulu o možnost znovu zaútočit. Do konce základní hrací doby zbývá pět minut.
73'
Tak tohle bylo skutečně rychlé a pohledné, jenže ta přihrávka. Škoda toho. Leško zatáhl míč po levé straně až do vápna, prakticky až k brankové čáře. Zasekl ho a vyhlížel, komu přihrát. Vybral si Streňa, což byla hodně špatná volba, jelikož útočník Prešova byl pokrytý. Místo toho se mu hlásil na pravé straně zcela volný Adekunle, který byl dával lidově řečeno do prázdné. Jenže toho si Leško nevšiml.
72'
Krásný centr Bilovského prolétl téměř kolem všech hráčů. Trefil ho až Ondřej Brejcha, který ale neusměrnil svůj pokus tak, jak chtěl. A že byl ve slušné příležitosti.
71'
První střídání Dukly přichází až devět minut před koncem základní hrací doby. Róbert Koval jde ze hřiště místo čerstvého Ondřeje Brejchy.
70'
Možné je, že i ve druhém utkání budou o vítězi rozhodovat pokutové kopy. A to za předpokladu, že skóre zůstane stejné nebo týmy dají stejně branek.
69'
Ihned poté se k míči dostal jeden z jeho spoluhráčů, který přetáhl centr daleko za zadní tyč do říše nikoho.
68'
Hodně krkolomným způsobem se ve vápně dral do zakončení Ivan Ostojić. Svým rozhozeným stylem mi připomínal Terora z Taškentu, cyklistu Abdužaparova, který jezdil zhruba před dvaceti třiceti lety hodně rozkývaným stylem. Ostojić se dokýval k míči, ovšem nevytasil nebezpečné zakončení a ostrou hlavičku poslal zcela mimo.
67'
Třináct minut před koncem základní hrací doby je zde opět přerušení po tom, co byl jeden z hráčů Dukly faulován u střídaček na pravé straně. Bude to zřejmě další centr do vápna.
66'
Dukla právě vstřelila branku!
Vyrovnat se dá i poměrně šťastně, když se za tím pověstným štěstíčkem jde. DANIEL KOZEL moc dobře věděl, že je před ním spousta hráčů a dobře tušil, že by jeho střelu mohl někdo tečovat. To se také stalo, míč změnil směr a Jozef Talian byl bezmocný.
64'
Diváci se nyní příliš nebaví, jelikož je hra často kouskována. Nyní si na perfektně střiženém trávníčku ustlal Ján Dzurík a znovu se nehraje.
62'
Taliánův odkop od branky šel přesně na středový kruh, kde si vyskakujícího Kovala osedlal jako koníčka jeden z protihráčů. Přichází ošetřování Dukly a další prodleva ve hře.
60'
Snad radši ani nebudu psát, co nyní vypadlo z úst Jánko Dzuríka, jehož dobrý rohový kop promáchli všichni prešovští hráči ve vápně.
58'
Další parádní věc v podání Adekunleho. Na pravé straně vápna si před zraky diváků na tribuně povodil dva hráče a vystřelil, aby jeho nebezpečnou ránu zblokoval jeden z hráčů Dukly na rohový kop.
57'
Prešovští se vydali do útoku a kombinují na polovině soupeře.
55'
Dominik Preisler si vedl míč z levé strany krásně podél vápna a poté se odhodlal ke střele, jenže ta mu vůbec nesedla a Talian měl práci hodně jednoduchou.
52'
Je slyšet, že v Žirovnici jsou fotbalově znalí fanoušci. Ti nyní oceňují brilantní míčové kousky, které ukazuje Issa Adekunle, africký forvard Prešova. Radost pohledět. Jenže jeho výborný centr do vápna a la čerstvě upečený bochánek minul Adrián Leško.
51'
Sudí, pískej. To byla trošku zbytečná hláška hostí, jelikož hlavní arbitr zápasu výborně ponechal výhodu pro Adriána Leška, jenž ovšem celou situaci zazdil nepřesným centrem.
50'
Prešov se na chvilku dostal k velkému vápnu soupeře, kde ale Dukla pohledným a ukázkovým báčkem ozdbrojila soupeře od míče a dostala ho do bezpečí.
48'
Hned dvojí střídání v kádru Prešova. Matej Grešák přepouští místo Mojmíru Trebuňákovi a střelec zatím jediného gólu ze hry v rámci celého turnaje i tohoto zápasu, Michal Kralovič, jde dolů za Issu Adekunleho.
48'
A právě ve velkém vápně byl nyní zcela osamocený Dominik Preisler. Naběhl si, byl v dobré příležitosti a hlavičkoval, jenže míč mu sjel po hlavě a rameni, čímž Taliana vůbec neohrozil. Jaká to dobrá šance vychází do ztracena...
47'
To je mi ale zámeček. Dukla svírá svého soupeře před vápnem, kam lítá jeden míč za druhým.
45'
Michal Kralovič je rozhodně ve formě. Nyní jen o kousek nedoběhl na centrovaný míč, vzápětí dobře napadal rozehrávku Dukly. Vstřelený gól mu nalil aktivitu do nohou.
44'
Druhé střídání Prešovských. Z placu jde záložník Andráš Lénárt, kterého nahrazuje Adrián Leško.
42'
Dukla je od úvodu druhého poločasu lehce aktivnějším týmem, ale že by nějak výrazně přehrávala soupeře, to se tedy říci nedá.
41'
Druhý poločas začne přibližně v 15:55.
První poločas, hraný na čtyřicet minut, skončil. Neviděli jsme příliš strhující podívanou. Na každé straně byly k vidění dvě slibnější šance, přičemž nebezpečnější byl Prešov. Rána Grešáka v devatenácté minutě se ještě neujala, když Hruška výborně vyrazil míč na roh, ovšem o tři minuty později ukázal krásnou střelu z pětadvaceti metrů přesně do šibenice Michal Kralovič – 0:1.
40'
39'
Schranz táhl míč po pravé straně, ale neměl komu přihrát, jelikož mu Róbert Koval nenaběhl. To zkusil až David Douděra, jenž byl obklíčen třemi hráči a o balon přišel.
37'
Daniel Tetour se na středu hřiště zhruba třicet metrů od vápna uvolnil a vystřelil. Jeho rána ale byla zblokovaná a když se míč dostal nahoru, tak v hlavičkovém souboji fauloval hráč Dukly Mateje Grešáka, proti kterému si pomohl loktíčkem. Tato část těla je momentálně hodně diskutovaná zejména v cyklistice a také zde v Žirovnici na tribuně se poměrně dost rozebírá včerejší událost z Tour de France – diskvalifikace Peťa Sagana a odstoupení Marka Cavendishe.
35'
První střídání Prešova přichází pět minut před koncem prvního poločasu, kdy Jozef Špyrka střídá Lukáše Micherdu.
35'
Jen to cvaklo. Vojtěch Brabenec ve vápně zajel do obránce Patrika Jacka a tohle nebylo moc příjemné, jednalo se o zákrok zezadu. Naštěstí faulovaný hráč může po chvilce pokračovat.
34'
Jeden, druhý, třetí a nic. Frederik Bilovský se postupně zbavil tří hráčů soupeře, jenže pak svojí akci zazdil. Chtěl si ještě udělat místo a pak vystřelit, ale zůstal někde na polovině této myšlenky a balon se mu zapletl pod nohami. Každopádně akce to byla moc hezká.
33'
Centrovaný míč na Davida Douděru byl v první řadě dlouhý, ve druhé nepřesný a ve finále je ještě ofenzívně laděnému hráči Dukly pískán ofsajd.
32'
Pokračovat se tedy bude už pouze osm minut, jelikož se oba týmy dohodly na hře 2x40 minut.
31'
S fauly se nyní roztrhl pytel. Právě na půlící čáře zůstává ležet jeden z hráčů Prešova, jenž má pravděpodobně křeč. Po chvíli ale celou situaci Jozef Špyrka rozběhává a bude se pokračovat dále.
31'
Na půlící čáře stáhl Matej Grešák na zem Ondřeje Kušníra a Dukla tak znovu bude u míče.
30'
Totéž by se dalo říct o situaci na druhé straně, kdy se k míči dral nepovoleným způsobem Frederik Bilovský.
29'
Ihned po rohu ale přišel útočný faul Prešova, který tak o míč přichází.
28'
Hosté tak ihned vyrazili do protiútoku, po kterém Dukle nezbylo nic jiného, než na pravé straně u lajny faulovat. Po Grešákově centru ve vápně vznikla pořádný mlýnice, ve které šel balon od hlav hráčp Dukly do zámezí. Bude se kopat roh.
27'
Centr Bilovského rozhodně nebyl z řad nejhorších a ve vápně jej zasáhl Schranz, ovšem jeho hlavička neměla potřebnou razanci.
26'
David Douděra byl na pravé straně u vápna v obklíčení dvou soupeřů, kteří jej také poslali na zem. Po výhodě, která by nic neznamenala, je pískán faul proti Tatranu.
24'
Dukla mohla poměrně rychle odpovědět, když na přímý volný kop z pravé strany naskakoval ve vápně jak Brabenec, tak Kušnír, ovšem hlava obou jmenovaných promáchla balon zhruba o dvacet centimetrů.
22'
Prešov právě vstřelil branku!
Před malou chvílí to ještě Prešovu nevyšlo, ale nyní už je to tedy krásný gól. RICHARD KRALOVIČ dostal míč zhruba pětadvacet metrů od branky a lehce z pravé strany vyšil nádhernou ránu do bližší šibenice.
22'
V této atmosféře je dobře slyšet, co na sebe hráči volají. Kača, chrbát, byl jeden z posunků hráčů hostí na Richarda Kačalu, jenž měl za zády protihráče.
20'
Rohový kop Grešáka si Dukla pohlídala a už míří dopředu. Její útok ale zastavila pozorná obrana Tatranu.
19'
Hezky to hosté sehráli. Matej Grešák dal míč nakrátko pro Miroslava Petka, jenž se do něj na hranici vápna opřel vší silou. Jeho rána šla za přispění neméně dobrého zákroku Hrušky kousek nad pravou šibenici.
18'
Přímý volný kop z hodně nebezpečné vzdálenosti zprava poblíž pokutového území budou mít k dispozici hráči Tatranu.
16'
Výborně Rišo. Toť byl vzkaz gólmana Prešova Taliana na obránce Kačalu, který si bezproblémově pohlídal Davida Douděru, který na něj zkoušel pohyby tělem u rohového praporku.
16'
Tomu se říká výhoda. Prešov jí dostal na půli hřiště, ale postupně se "prokombinoval" až ke svému gólmanovi.
15'
Krásný dlouhý míč směřoval na levou stranu pro Ivana Ostojiće. Ten ukázal, že by se rozhodně neztratil ani ve sprintu, nicméně scházel mu zhruba metr, aby si míč zpracoval. Takhle ho jen odkopl za postranní čáru.
14'
Faulu se nyní dopustili také hráči v červeném a žlutém, tedy Dukla. Prešov bude rozehrávat z půlící čáry.
13'
Jozef Špyrka ztratil míč po zbytečných kličkách na středu hřiště a hned dostává od svých spoluhráčů pořádnou sodu. Samozřejmě po tom, co se Prešovští vrátili a balon odkopli do bezpečí.
12'
Tvrdou ránu Dukly v podání Daniela Tetoura zblokoval jeden z hráčů Prešova na rohový kop. No, nechtěl bych být nyní v jeho kůži, tohle nebylo žádné pohlazení peříčkem.
11'
Ale nyní jejich aktivita pokračovat nebude, jelikož Bilovský byl faulovaný a Dukla se znovu vrátí k míči.
10'
Třetí vhazování pro Prešov v krátkém časovém sledu za sebou. Slovenský tým se dostává čím dál blíže Hruškovi.
9'
Erik Streňo uhájil rukama nohama pozici oproti hráči soupeře a vybojoval pro svůj tým vhazování.
7'
Malá domů v podání hostí dala Talianovi pořádně zabrat, ale nakonec byl u míče dříve než Vojtěch Brabenec a ukopl jej do bezpečí.
5'
Ze zhruba třiceti metrů vypálil hodně nebezpečně Erik Streňo. Gólman Matúš Hruška na míč dobře viděl, ztlumil ho v rukavicích a následně vzal ze země k sobě.
4'
V houštině hráčů ve vápně Prešova si našel prostor Brabenec, ovšem míč mu na nohu nesedl ideálně a jeho zakončení bylo pro Taliana pochoutkou, na kterou si smlsl.
3'
Nechybělo moc a k míči se dostal útočník Dukly Schranz. Ovšem Bartek ukázal dobrou pozornost a na poslední chvíli před ním balon ukopl.
3'
Vzápětí se navíc Prešov provinil faulem a míč má na půli Dukla. Po pravé straně to zkusil Koval, jeho centr byl ale zblokován a našel rukavice gólmana Taliana.
2'
Špyrka dával míč na Barteka, který jej posílal dlouhým nákopem dopředu, ale bez úspěchu nalezení spoluhráče.
1'
Úvodní výkop byl proveden. Míče se ujímá Prešov, který první utkání turnaje vyhrál nad Jihlavou 3:1 na penalty po tom, co byl stav po devadesáti minutách bezgólový.
1'

FK Dukla Praha: Hruška – Douděra, Kušnír (C), Ostojić, Preisler, Tetour, Kozel, Bilovský, Koval, Brabenec, Schranz
Náhradníci: Uroš, Brejcha, Rada

1. FC Tatran Prešov: Talian – Petko, Jacko, Kralovič, Kačala, Grešák, Dzurík (C), Streňo, Špyrka, Lénárt, Bartek
Náhradníci: Micherda, Trebuňák, Dupkala, Kačala, Leško, Adekunle.
Rozlosování Perleťového poháru:
13:00: Vysočina Jihlava – Tatran Prešov
14:45: Dukla Praha – Tatran Prešov
16:30: Dukla Praha – Vysočina Jihlava.
1. FC Tatran Prešov:
Slovenský celek skončil v uplynulé sezoně na posledním místě Fortuna Ligy, ale nakonec do druhé soutěže nemusel. V prosinci loňského roku totiž Myjava reagovala na potrestání svých hráčů v utkání proti Slovanu Bratislava tím, že k 1.1.2017 na protest odstoupila ze slovenské nejvyšší soutěže a rozpustila kádr. Z Fortuna Ligy tak nakonec nikdo nesestupoval – tudíž ani poslední Prešov. Nejvyšší slovenská fotbalová soutěž se pouze doplnila o Nitru, jenž z druhé ligy postoupila z druhého místa, protože první celek (a ten, který si vybojoval právo postupu) – Košice – zkrachoval.
FK Dukla Praha:
Pražský celek má za sebou zatím pouze jedno přípravné utkání, když první červencový den zdolal Neugersdorf výsledkem 1:0. Jediný gól zařídil ve 30. minutě Jan Holenda.

Sestava Dukly Praha:
1. poločas:
Rada – Douděra, Ostojič, Podaný, Preisler – Kozel, Hanousek, Mustedanagič – Brandner, Holenda, Kovaľ.
2. poločas: Hruška – Kušnír, Šimek, Šimůnek (84. Mustedanagič), Preisler (83. Kozeľ) – Bilovský, Hanousek, Brejcha – Vlček, Schranz, Brabenec.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího přípravného zápasu na nový ročník nejvyšší české fotbalové soutěže. Na fotbalovém stadionu Budín v Žirovnici se v rámci 84. ročníku nejstaršího českého fotbalového turnaje Perleťový pohár utká FK Dukla Praha, jejímž soupeřem bude nejhorší tým uplynulého ročníku slovenské Fortuna ligy 1. FC Tatran Prešov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.